IK 12934 "Donderdag 34 A.pril. A°. 1902. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. IEIDSCH DA&BIAB. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 8 maandon .III J f l f 1.10. Buiten Leiden, per looper sn waar agonten gevestigd zyn 1.80 Franco per post1.65- PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel moer 0.17£. Grootero letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. De toestand van de Koningin. Het bullotln van hedenmorgen 9 uren luidt: H. M. de Koningin bracht den nacht rustig door. Het verloop der temperatuur geeft geen reden tot bijzondere opmerking. De voedselopname blijft voldoende. Dr. Rokssinqh. L. Pot, arts. Het bulletin van hedenr.amiddag halfdrie luidt: Uit de telkens terugkeerende hooge tempe raturen gedurende den middag en den avond blijkt, dat de toestand van H. M. de Koningin nog alle zorg vereischL Dr. Roessingh. L. Pot, arts. Men meldde ons hedenochtend uit Het Loo: Het bericht, dat dr. Roessingh voorloopig bier'zal blijven, wordt bevestigd door het feit, dat de eclugenoote en liet dochtertje van den i\)fart6 hedenmiddag op Het Loo worden verwacht. De familie zal in een hotel in de onmid dellijke nabijheid van het Paleis intrek nemen. De lijfarts blijft echter ton Paleize gehuisvest. Door een correspondent van het „Hbl." was gemeld, dat de zuster uit het Haagsche Diaco- nessenhuis, die bij de laatste gelegenheid baar goede zorgen aan H. M. de Koningin had-be steed en die ook ditmaal weder was ontbo den, zelve ziek is, zoodat in de dringende behoefte aan verpleging onmiddellijk door professor Rosenstetn moest worden voorzien. Dit bericht - zegt „De Nod." - is niet geheel juist. Bekend is het toch, dat zuster Baljon, die de eer genoot onlangs H. M. de Koningin te verplegen, aan het Diaconessenhuis te Rot terdam verbonden is. In tegonspraak met elk andor bericht dienaangaande, kan hot blad dan ook, met volkomen zekerheid, liet volgende meedeelen: Evenals bij de vroegere ongesteldheid van H. M\ was ook ditmaal zuster Baljon ontbo den H. M. te komen verplegen. De zuster was Thet een patiënte en levens voor eigen herstel van krachten op reis naar Mentone, waar zy, na een vierdaagsc-he reis, uiterst vermoeid aan komende, een dé{ éche vond, inhoudende liet bericht, dat H. M. wenschte door zuster Baljon to worden verpleegd. Deze, de*onmogelykheid inziende om zich zóo te kunnen geven als zy dat wenschte en voelde verplicht te zjjn, meende wü behoeven met te zeggen lot haar diep leedwezen do vereereude opdracht niet te mogen aannemen. Daarop is door prof. Rosen- etein in de driDgende behoefte aan verpleging voorzien. Men ineldt uit Apeldoorn aan „Het Vad.": Als oen bewijs van de belangstelling in de ziekto van H. M. de Koningin wordt gemeld, dal de behandelende geneesheeren tal van blieven ontvangen van buitenlandsche en biunenlandsche doctoren en professoren met verzoek om inlichtingen en zells met adviezen. Uit Het Loo wordt nog gemeld, dat Hare Majesteit zich bij voortduring krachtiger en opgewekter ga-at gevoelen. Gisteravond heeft- de commissie van orde voor de Groote Beurs van Koophandel te Rotterdam het. volgende tol eg ram ontvangen van den president der Goederenmarkt te Nricuw-York: ..Aan den president der Beui's te Rotter dam. Wij wenscheJi onze diepste belangstelling te betuigen in de ziekte van de gediefde Ko- ni'ngan "Wilhelmdna, en onze welgemeende hoop uit te spreken dat zij spoedig moge herstellen. Barnes, president der Goederenmarkt te Nieuw-York." Uit naam der commissie, bovengenoemd, hebben haar voorzitter (de heer Jos. Jacob- son) en haar secretaris (de heer E. P dc Moaohy Rz.) per telegram dc volgende dankbetuiging aan den heer Barnes gezon den: ,,De Rottendamsche Beurs betuigt haar oprechten dank en stelt grootcn prijs op do hartelijke sympathie, welke uw Goederen markt op zoo vriendelijke wijze «heeft ken baar gemaakt voor het herstel van onze ge liefde Koningin Wilhelmina." Door het R.-K. Episcopaat zijn thans door het geheelc land openbare gebeden voorge schreven voor het herstel va/a H. M. de Ko ningin. Gemeentezaken. Wel wat voorbarig. Gisteren deelden, wij mede den inhoud van een adres van hot bestuur der Vcrecnig.ing van bezoldigde Agenten van Politie ,,Door Eendracht Saamgebrach't", aan den. Raad ge zonden., waarin zij vragen of de Raad op eenrigorloi wijze hen te gemoet komen wil voor het bobalen hunner bijdrage in het pen sioenfonds vóór weduwen en kinderen van gemeente-ambtenaren. v In een uitvoerige toelichting, die wc medo afdrukten, trachten zij aan te boonen, dat zij met hun tegenwoordig weokdooa eeu bij drage varieorende van f 0.61 1/2 tot f 0.78 1/2 per week bezwaarlijk kunnen missen. Wij kunnen er inkomen, dat d-cze nieuwe uitgave hun huismoeders over 't algemeen d'eolit te pas komt Maar ruiot alleen voor hen, voor bijna alic lager gesalarieerde amb ten aren geldt dit bezwaar. Er verkeeren er in nog minder gunstige omstandigheden-. Dat onze agenten van politic, voor wie bij dc vaststelling der verordening rcgcJen- de het pensioen voor gemeente-Ambtenaren, zulke gunstige bepalingen zijn gemaakt, dat andere catagorieën van1 ambtenaren hun deze hebben benijd, nu weder het eerst met klach ten bij den Raad komen, heeft op velen een minder aangenamem indruk gemaakt. Weten zij dan niet, dat door den waarne- monden burgemeester bij dc vaststelling der betrokken verordening is gezegd, dat voor de vorhooging der safarissen van gemeente werklieden reeds 1600 was uitgetrokken cn dat een voorstel van den directeur der Gas fabriek tot verhooging der werklieden aan deze inrichting was ingediend? Hadden zij niet zoolang gedbld kunnen oefenen totdat deze zaak aan dc ordo was gekomen in den Raad)? Stellig zouden ook zij, met andere lager gesalarieerde ambte naren, ter sprake zijn gekomen.. Er zijn trouwens categorieën van ambtenaren, wicn nog eerder ecnige verhooging zou toekomen dan de politic-agenten. Men versta ons wel. Wij gunnen den agen ten u-el een kleinen bijslag voor de premie. Wij begrijpen, dat deze nieuwe geregelde uit gave velen hunner wol zwaar zal vallen; maar wo hadden gewild, dat zij hun geduld nog cen^tijd lang op dc proef liadden ge steld. 'tls veel aangenamer, dat zoo iets door den Raad geheel uit vrije beweging ge schiedt en zelfs de schijn van eendge pressie wordt vermeden Mooht de Raa-d van oordeel zijn, dat een verhooging in de gegeven omstandigheden niet noodig is, dan zat! hij zddli door dól adres toeh met laten influenceeren. In ieder geval zal hij dit adres niet af zonderlijk behandelen cn aan de agenten al leen doen toekomen of onthouden, waar an- vlero gemeente-ambten aren minstens oven- veel aanspraak op kunnen laten gelden. Wij ontkennen geen oogenblik het recht dor portie-agenten te rcquestceren aan don Raad, maar we kunnen niiot anders zeggen dan dat het adres ons voorkomt te zijn voorbarig Leiilcn, 24 April. In dc gisteravond alhier gehouden verga dering der afdeeling Leiden en Omstroken van de Ned. Vcreeniging van Ohr. Kantoor- en Handelsbedienden, werden als bestuurs leden gekozen do heeren: P. H. J. Pieron, tc Voorschoten, voorzitter; A. van Riet, tc Lei den, vicc-voorzitterF. Klein, to Leidon, penningmeester; H. W. Doornevold Jr., te Leidon, secretaris, Heercnsingel 9a, en C. v, d. Giessen, te» doorschoten. Tevens word besloten des eersten Dinsdag van elke maand te vergaderen en werden be noemd tot leden van do commissie van redac tie voor het reglement do heeren H. G. Bin nendijk, J. Wall aart en H. W. Doornc- vcld Jr., terwijl als afgevaardigde ter vorga- dering van het hoofdbestuur word benoemd de heer F. Klein on naar de jaarlijksehe alge- meene vergadering, 2den Pinksterdag te Arnhem te houden, werd afgovaardigd de heer P. H. J. Pieron. Prof dr. H. Y. Groenewegen zal zyn hoogleeraarsambt by bet Seminarium der Remonstrantscha Broederschap alhier met een oratie aanvaarden op Woensdag 7 Mei a. s. Prof. dr. S. S Rosenstein, alhier, is door don Duitschen Keizer benoemd tot ridder der Orde van den Rooden Adelaar 3de klasse. Voor het akte examen L. O. zyn toegelaten de dames A. A. E. Driesens en J. H. Engol^ tjes, te Leiden. Van 10 tot en met 14 Juni a. s. zal onder leiding van don commandant van het 4de regiment infanterie, den kolonel jhr. Van der Goes, een kadermanoeuvre worden ge houden in de omstreken van Purmerend; hieraan nemen deel do bataljonscomman danten en vijf kapiteins van het 4de regiment infanterie. Naar men verneemt, wordt de majoor O. J. A. Schwarz, commandant van het 4de bataljon 4do regiment infanterie, alhier, over geplaatst naar Haarlem en belast met het bevel over het 3de bataljon van het korps. De „Loidschc Vereeniging tot bescher ming van dieren" hield gisteravond in een der bovenzalen van ,,In den vergulden Turk" haar jaarlijksehe algemeen© vergade ring. Tot do weinige aanwezige leden be hoorde ook een dame. Na opening door den voorzitter, den heer J. J. ter Laag, ontspon zich een debat naar aanleiding van wat een der leden had ge zien, waarop de voorzitter meedeelde dat op het oogenblik deze vereeniging bezig is met het bestuur in Den Haag tot het nagaan van de beste middelen tot het slachten van dieren. De secretaris, dc heer D. Wilhelm, las de notulen der vorige vergadering, waarin be sloten was tot het oprichten dezer zelfstan dige Loidschc vereeniging, alsmede het jaar verslag. De oproeping en verspreiding van circulaires hadden ten gevolge dat 101 per sonen als leden toetraden. Herinnerd werd o. m. dat liet bestuurslid den heer D. van Grutiug de onderscheiding ten deel viel tot lid van verdienste ccner vereeniging elders tc worden benoemd; dat door de politie 5 processen-verbaal wegens dierenmishande ling waren opgemaakt; dat in den winter werd "voortgegaan met het verschaffen van voedsel aan vogels in het Park enz. Het speet liet bestuur dat in het afgcloo- pen jaar zoo weinig is gedaan, maar de ver eeniging is nog zoo jong. Naar aanleiding van wat door een dame werd opgemerkt wat te Dordrecht geschied de, deelde de voorzitter mede dat bij het vervoer van kalveren hier de politie goed toezicht houdt, zóó zelfs dat vervoerders tel kens omzien of er geen agenten in de nabij heid zijn. Bij opening van het abattoir zal do behandeling der dieren nog beter worden, want dan zullen zeker voor het vervoer wel nadere maatregelen worden voorgeschre ven. Reeds nu heeft de burgemeester den agenten zoo veel mogelijk aanduidingen ge geven, evenals de commissaris van politie, die ook lid dezer vereeniging is. Ook nu ontspon zich weder een discussie over de wijze van bespanning van honden karren, waaruit bleek dat bet moeilijk is om bepaalde regelen vast tc stellen, omdat de honden zoowel als de mcnschcn verschil len. Elk geval, dat op mishandeling geleek, '.zou op zichzelf moeten beschouwd worden door deskundigen. Zeker is echter dat dc bespanning moet zijn overeenkomstig de draagkracht van het dier. Deze opmerking betreft o. a. een hond, gespannen voor con zwaar boladen brooddepotwagen van Ceres" te Oegstgeest, welke reeds herhaaldelijk door verschillende personen was gezien. Hot Be stuur beloofde' de zaak nader tc -overwegen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, don beer D. Meinesz, bleek dat er by de verandering van do oudo ver eeniging in do nieuwe f 225.96'/a in kas was Met contributiön en rente waren do ontvang slen van dien aard, dat na de uitgaven or nu een saldo is van f 233.92'j., d. i. dus f 8 meer dan verleden jaar. Hoewel dit reeds is to danken aan het toe genomen ledental, blijft het echter gewenscht dat hun getal steeds vermeerdere. Het maken van propaganda door geschrif ten, als b.v. die van den heer Van Gruting, welke echter ook bij den boekhandelaar Kooyker verkrijgbaar zijn, of op andere wijze, brengt groote uitgaven mee. Er kwam ook ter sprake het behandelen van dieren buiten doze gemeente, zooals b.v. to Katwijk en to Noordwijk, waartegen werd opgemerkt dat dit dan buiten den werkkring der Loidschc vereeniging lag. Bij de verkiezing van bestuursleden wer den alle aftredenden, de heeren J. J. Ter Laag, D. van Gruting, D. Wilhelm, A. Mei nesz on L. J. A. Braakenburg van Backura, arts, herkozen. De voorzitter deelde nog mede dat hot be stuur voor eigen rekening naar het abattoir tc Nijmegen is geweest, ten einde ook hier te Leiden te krijgen een goed reglement op het slachten. Van do directie aldaar werden allo mogelijke inlichtingen verkregen betreffende verschillende slachtwijzen, duidelijk gemaakt door proefnemingen, zoowel van de gewone als van de rituccto manier, waaromtrent do voorzitter cenigc beschouwingen gaf. waar na de vergadering onder dankzegging en verdere aanbeveling voor het doel, dat do vereeniging beoogt, word gesloten. Do afdoeüngen der Tweede Kamer heb ben benoemd tot rapporteurs over de wote- ontwerpen tot onteigening ten bohoevo van eert zijtak van den locaalspoorwog Sdtfcard Hcrzogonrath, van Heerlen naar dc mijn Carl; onteigening ten behoove vain verbree- cïirrg en verbetering van idfen Wcstlandschen Stoomtramweg; bekrachtiging van provin ciale lieffingon in Groningen cn Overijeol; wijziging der grens tusschen do gomeetfto Bussum en Hilversum; naturaJdsatiën, do hcoren Morckolbach, Sohokking, Van Asch van Wijck (Amersfoort), Fruylaor en Fok ker. Vcrhoogiag van hoofdstuk VI der Staaito- begrooting voor 1902; aanvulling cn vorhoo ging va/a hoofdstuk VII B dor Staats- bqg rooting voor 1902: bepaling diaifc do vóór 1 Januari 1902 door connge ambtenaren bij 's Rijks Munt bewezen dtienston bij de rege ling van Ivun pensioen in aanmerking zul len kunnen komen, dc hcoren Krap. Do Waal Malcfijt, v. d. Boreh van Vcrwold'e, Van Idsinga on Van Gijn, Machtiging tol hot sluiten eenor overeen komst voor het onderhouden van een ge.re- golden, stoomvaartdienst tusaohen Java, Olti- na cn Japan; goedkeuring van een overeen komst melde Dnilsohc regccring betreffende het tot stand brengen van kabelvc-rbintlingen en verdeeling van do uit overeenkomst voort- vlooiende kosten over do Staatebogrouting en de Indische bcjgrootrimg, de heeren Pijnaókcrr Hordijk, Van Limburg Sta rum, De Ridder, Loly on Cromer. Onder voorzitterschap Aan den heer J. P. N. baron Sohimmclpenninok v. d. Oyo van Hoevelaken, voorzitter van de Eerste Kamer der St-alen-Gvneraal, is to Utrecht in het Miliilair Tehuis olldaar dc afgcmcenc ver gadering gehouden vara don Ncderlantfechch Militairen Bond. Uit het, jaarverslag van den secretaris, den heer L, Rooseboom, blijkt, dat de Tehuizen van den Bond nicer en meor bezocht wondon. De Tehuizen to Hoorn cn tc Ledden worden te klein. Dc bond leflt thfl/os 1123 loden en 26 Tehuizen Ilarscamp trad in 't afgeloopen vercenigingsjaar als afdeeling tot den Bond toe. Do inkomsten hehbcfn in 't afgeloopen boekjaar 9052.90 1/2 bedragen on de uitga ven f 9053.98, zoodat er een tekort is van f 1 07 1/2. Meer en meor stollen de kerken belang in het werk dor vorce/niging, terwijl ook van dc jongelingsvcrcomigingen steun wordt ont vangen. Daarna werd door den heer Leenhart, vor- tegëoiwoordïgor van den Bonid, verslag uit gebracht over zijn boeock aan do verschil lende Tehuizen. Hij deelt daarin zijn erva ringen mede, terwijl hij ook op vorschóid«vno plaateen des lands de. belangen van don Bond heeft bepleit. Uit dit verdktg blijkt, dat do Bond dc warme onderstauanng ver dient van allen, die belang stcfilan in ons le ger en onze vloot. Bij de bestuursverkiezing werd het perio diek, aftredend lid, dc beer H. W. van Mar ie, herkozon, terwijl in do plaats van jhr. De verborgen schat. 19) „Dank voor den goeden raad! Het zou, holaas, nu niet meer zeer verstandig zyn, dion op te volgen. Ik ben vast besloten met Engel's hulp in het bezit van deze zilverstuk ken lo komen." Prickett trachtte op te staan, ja, b\j was van plan uit liet bod te springen. Do wil was sterk, maar do beenon waren als met lood gevuld en liy viel dadelijk terug. „Als gij er goed over nadenkt, mynheer Prickett," voegde de onbekende er by, „zult gy my ton slotte toch heipon. Ik zal van tyd tot tjfd by u navragen." Om tegen drie weerstand te bieden, .zou onverstandig zyn goweest, maar Pricket zou dat toch geprobeerd hebben, ais hy over zijn gewone lichaamskracht had kunnen be schikken. Doch nu hield hy hot voor geraden zich stilzwijgend in hot onvermijdelijke te schikken-en alleen te trachten, dat de boe en niet al te strak konden aangelegd worden. Toen de militaire lieer dit werk zonder wreed heid had volbracht, word de gevangene weer op het bed neergelegd en ten laatste de leeren riemen over armen en borst dichtgeknoopt." „Het spijt mij, dat ik deze maatregelen moet nemen, mijnheer Prickett," merkte de oudste op, die slechts als toeschouwer optrad. „Als g\j nu nog tot andere gedachten mocht komen, ben ik bereid daarop in te gaan!" „Neen," autwoordde Prickett, „Ik doe u thans, noch later bekentenissen. In geval de Voorzienigheid ceo goedgunstig ia my uit dezen toestand te bevrijden, zal ik tot myn laatsten ademtocht vervolgen. In geval ik echter hier sterven moet, zult gij toch niets meer van my te weten komen. Wat u betreft, Engel, gij zljt verzorgd." Engel wilde hem In het gezicht slaan, maar de ander hield hem bij den arm vast. „Laat dat," gebood hij kalm. Mynheer Prickett, ik kan u myn hoogachting niet ontzeggen. Gy zyt een man, maar ten slotte zult gü immers toch moeten toegeven, waar om dus niet liever dadelijk?" „Stel u niet voor, dat ik toegeef!" „Naar believen. Ik zal morgen of overmor gen weer komen vragen." Engel verliet met oen duivelachtige uit drukking van spot op het gelaat het vertrek on hem volgde, achteloos slenterend, met een dood onverschillig gelaat, de als Arthur aan gesprokene. De oudste knikte den gevangene toe en wierp de deur in het slot. De voet slappen stiervon weg, do voordeur viel toe en Prickett was alleen. Do oude, stekende pijn deed zich weer gevoelen en ondanks den goeden wil, om zich in het onvermijdelijke te schikken, stikte hy byna van woede. Soms verwarden zijn gedachten zich en voelde hy, dat hy de koorts had, dan weer kwam een matte gevoelloosheid over liem en lag hy. gedachten- en willeloos als een stuk hout Deze rust-pauzes kwamen hem lang voor; in werkelijkheid duurden zy kort. Kokende woede en doffe bedwelming, hevige aanvallen van pyn en onsamenhangende woorden wisselen elkander af; zoo verstreek de eindeloozo dag en brak de nacht aan. De man, die geboeid in de dakkamer van de Gowerstreet lag, liad een veelbewogen, aan avonturenryk leven achter zich, maar de avonturen van twintig avontuurlijke jaren wogen niet op tegen hetgeen hy in de duis ternis van dit kloine vertrek in een enkel uur doorleefde. Dorst, honger, eenzaamheid en een slag op het hoofd veroorzaakten een hevig delirium. Een sprookjesachtig begraven schat zoekend, doortrok by onmeteiyko steppen en werd byna razend op den gids, die er op stond, dat hij een bril droeg, welke in plaats van glazen ondoorzichtige, ronde zilveren munten had, waardoor hy natuurlyk niets kon zien en steeds den weg verloor. En terwijl hy door woeste steppen wandelde, kwam hy telkens weer te Londen, wat toch bepaald dwaas was. Een beruchte valsche munter, dien hy jaren lang had vervolgd, zat op den rechterstoel, verhoorde Prickett, wilde hem echter nooit laten uitspreken, en tydens de verhandeling drongen dozynen schurken de zaal binnen en stalen twee ronde zilveren munten, welke als zwygend bewys voor het een of ander onver klaarbaar feit op do tafel voor de rechters lagen. Het zonderlingste echter was, dat deze munten gestolen on telkens weer gestolen werden en toch altyd nog daar lagen. Een ware heksensabbat van inhechtenisnemingen en pogingen tot ontvluchten speelde zich voor hem af, strooptochten op lieden, die onge oorloofde genoegens zochten, en zich schuw en onderdanig lieten gevangennemen, opspo ringen van wanhopige misdadigers, die ter wille van hun leven en hun vryheid zich hevig verzetten, dwaze reizen, waarop hy zich nu eens in een woesteny, dan weer in een welbekende stad van het buitenland bevond, allerlei vergrijpen tegen het strafwetboek, welke tegeljjkertyd voorvielen en waarvan het doel onveranderiyk twee ronde zilveren stuk ken waren. Dan en dat was juist even onverklaarbaar als het overige herkende hy weer de kamer, waarin hy lag en zag een man binnentreden. Hy was hem volkomen vreemd en zelde ook geen woord, maar by boog zich over den yiendo, tilde met belache lijke gemakkeiykheid oen zwaar gewicht van zyn borst, rolde liem dat op zyn gezicht en verrichtte iets aan de styve, krampachtige bandon op zyn rug. De vreemde gaf hom ook iets te drinken, doch slechts heel langzaam, lepelsgewyze. Daarop was hy verdwenen en Prickett behoefde nu niet meor door do woestijn te dolen, noch te droomenliet was, alsof hy van een hoogen toren in de diepte was gestort in een luchtbed, waar hy alles vergat. Hoe lang en hoe kort hy na dit laatste droomgezicht in een pikzwarte duisternis ontwaakte, dat wist hy niet, ook had hy- in het begin niet de kracht, daarover na te denken. Langzamerhand drong zich de vraag aan hem op, waar hy eigeniyk was. Hy kreunde luid en voelde zich zonderling zwak en licht, totdat hy zich trachtte te bewogen en weer dat loodzware gewicht in zyn leden gevoelde. Een klok sloeg de kwartieren, alle na elkaar, en vervolgens het uur drie uur. Het was dezelfde klok, welker slependen gang hy den vorigen nacht had gevolgd. Nu begon zyn brein weer te werken en met kracht. Hy bevond zich nog in zyn gevangenis, maar zyn ledematen waren niet meer geboeid, en hy kon zich, hoewel ook met eenige moeite, vry bewegen. Met moeite werkte hy zich in een zittende houding en greop onwillekeurig naar zyn vestzakje, waarin hy gewooniyk zyn sigaren en lucifers borg; die waren er. Nu Het hy de beenen van het bed afhangen, maar een duizeling overviel hom, zoodat hy zich met beide handen aan de lakens moest vast klemmen en het hem toescheen alsof by in een kleine boot op een hooggaande zee heen en weor werd geschommeld. De aanval ging voorby on hy tastte op het bed rond naat het doosjo lucifers, dat hem ontvallen was. Ton laatste vond hU dat en hot gelukte hem mot mooite, eon lucifer aan te steken. Het flikkerende lichtje loonde hem do wol bekende kamer, onthulde hom eebtor ook de morkwaardige omstandigheid, dat do deur daarvan open stond. Prickott's verzwakt en verward brein spiegeldo hom daarin oen nieuw gevaar voor. Al zyn moed was wog achter de open deur stond oen vyand mot dolk en knuppel op den loor, dio op hem zou losvaren, zoodra hy zich buiten do kamor waagde. Do trap was afgebroken, hy moest by den eerstor stap onfeilbaar in oon bodemlooze diepte vallen, meende hy. Do lucifer verbrandde hem don vinger en hy wierp dien weg. Nu drong de duisternis zich mot nieuwo ontzetting aan hem op, maar zyn aangeboren on aangekweekte moed herleefde en verjoeg al do schrikbeelden. Een gedachte kwam by hem op-naar do open deur starend, had zyn oog onbewust hot beeld van een blaker met kaars in zich opgenomen, welke op een tafeltje naast het bed stond. Byna een minuut verstrook, voor hy zicli kon aan gorden om do hand daarnaar uit te steken het was geen drogbeeld geweest. Nu stak hy de kaars aan; elke beweging kostte pyn en het opheffen van do hand eon krachts inspanning, alsof hy halters van honderd pond had opgetild. Hy kook om zich heen en ont dekte op een tafel by het raam zyn hoed, hy tastte in zyn zakken en vond horloge, beurs en zakportefeuille. Dat was eigeniyk natuurlyk, want om een roofmoord was het niet te doen geweest. - Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1