Kerkelijke beriehten. Aeademienieuws. ship" van 100 P. 3. werd aangeboden, dat by meonde aan een ander te moeten afstaan. (Zutf. ct.) Op de jongste vergadering der Holland- sche Toekonnmatschappü te 'e Gravenbage werd overeengekomen f 1000 te schenken aan het weduwen- en woozenfonds van het Schilderkundig Genootschap „Pulchri Studio." De Amerikaansche gezant by one Hof !s voor 14 dagen uit de residentie naar Wies- baden vertrokkon. Thans is het zeker, dat de Oostenryksch- Hongaarscbt gezant by ona Hof niet wordt verplaatst. 1>® legatie secretaris graaf Forgach vertrekt binnenkort met buitenlandsch verlof. Tegen middea Mei wordt onder de vlag- offieierou der marine een nieuwe bevordering en mutatie te gemoet gezien. Weldra verwekt men te 's-Gravonhage jhr. mr. De Marees van Swinderon, gozant- achapsraad te Parys, benoemd tot Mlnister- reeident te Bucharest, ter beöediglng in zyn nieuwe betrokking. De heer J. J. van der Staay, chef boekhouder by de Assurantie-Maatsebappy tegen brandschade en op het leven wDc Neder landen van 1846", te 's Gravenbage, genoot heuon hot zeldzaam voorrecht, z'yn 60-jarige ambtsvervulling te mogen berdenken. De president-commissaris, mr. B. M. Vllolander Hein, bracht iu een heden gehouden aandeel houdersvergadering den heer Van der Staay op treffende wijze hulde voor zijn grooto verdiensten on toewijding. Op zyn verzoek werd den heer Van dor Staay met ingang van fa>4 q oervol ontslag en pensioen verloend. Do correspondent te Batavia van het „Hbl." seint: De hoor J. Homan van der Hoide heeft zes maanden verlof gekregen om naar Siam te vertrekken, waar hy op verzoek van den koning vertoeven zal om een studie to maken van de irrigatie. Generaal BergaDslue, minister van oorlog, begaf zich gisteren voor eenige dagon buiton 's Gravenbage. De Aigerueene Vergadering van het Ned. Landbouwcomité, gewoonlUk in Mei, wordt dit jaar eenigen tyd later gehouden, o. a. met het oog op het te verwachton rapport ter zake van de opheffing der Tiendon. De goneraal majoor A. J. Prins, comman dant der 2de divisie infanterie, is naar Den Haag vertrokken. Naar wy uit goede bron vornemen, heeft de generaal het voornemen te kennen gegeven, den dienst met pensioen te zullen verlaten, wanneer hy niet in aan merking mocht komen voor inspecteur van hot wapen. In „Het Volk" wekt de heer Ant. Pan- nekoek op, om propaganda te maken voor het algemeen kiesrecht door middel van kos- telooze vliegende blaadjes. Hy schryft, dat de vergaderingen, aan die propaganda gewyd, slechts matig en gewooniyk door dezelfde menschen worden bezocht, waarom hy aan spoort de werkmanier der Belgische sociaal democraten te volgen en de menschen te bewerken met kosteloozo blaadjes. „Het Volk" voegt aan dit schry ven toe, dat door tydgebrek niet aan het congres is mede gedeeld, welke plannen het partijbestuur heeft boraamd, om dit jaar de actio voor hot alge meen kiesrecht zoo krachtig mogeiyk te voe ren. Het wil n.l. het Comité voor Algemeen Kiesrecht in overweging geven, gedurende den zomer elf provinciale propaganda-dagen te houden. Successieveiyk wil het In elke provincie op éón dag zooveel mogoiyk mee tings voor het algemoen kiesrecht beleggen eerst byv. in Friesland, de weok daarna in Groningen, onz., allo provineiön na elkaar. Meent het comité dit zware en dure werk niet voor zyn rekening te kunnen nornon, dan zal het pnrtybestuur het zelf doen. Hr. Ms. fregat „Tromp", onder bevel van den kapitein tor zee J. E. Sickens, is 11 dezer van Aden vertrokkon ter voortzet ting van de reis naar Nederland; Hr. Ms. pantserdekkorvet,, Sumatra", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. Heyning, 11 dezer te Algiers aangehouden. De commandant is voornemens dc reis naar Nederland 15 dezer voort te zotten; Hr. Ms. pantserdoksehip „"Utrecht", onder bevel van den kapitein ter zee A. G. Ellis, 10 dezer uit La Guaim vertrokken ter aanvaarding van de reis naar Ooot-Indië via Algiers en hei Suezkanaad. Hozerswoude. Voortdurend worden in deze gemeente bouwvallige perceelen door nieuwe vervangen en open plekken tusschen de reeds bestaande woningen door flinke burgerwoonbuizen aangevuld. Nu, men kan nog jaren zoo voortgaan, eer alle minder menscliwaardige bouwproducten verdwenen zyn en ook de arbeider het hem toekomend deel van zonlicht en frissche lucht in zyn woning zal kunneu genieten. Voor hen, die zich op dezen tak van philanthropie zouden wenschen too te leggen, wareu wellicht tal van goede werken te verrichten en tevens goede zaken to maken. De dankbaarheid van lydgonoot en nakomeling xou gewis niet ont breken. Onze dorpsgenoot, de heer H. Brits emmer, dien ieder in deze omstieken kent als een alzydig ontwikkeld en talentvol man en die als blik- en koperslager, electiicien, photograaf en rywiolhorsteller voor menigeen oen onmisbaar persoon is geworden, heeft, tusschen al die werkzaamhedon door, nog tyd kunnen vinden, om zyn eenvoudigen blik slagers winkel iu een ry wielraagazyn te her- Yormon. Alles wat betrekking had op hot eeislgenoemde bodryf is naar het achterhuis vorplaatst, oen paar moderne winkelramen zyn in do plaats dor kleine ruiten gekomen en niouwo ry wielen van allerlei vorm, merk en prys lokken de voorbygangers tot kyken en koopon uit. Naast het onlaugs geopende manufacturen-magazynj van den heer C. van Aalst, zal het gerestaureerde wiokolhuis, strak3 door holdeT acyteloon gas verlicht, niet nalaten een goed effect te maken en dat ge deelte van do dorpsstraat aantrekkeiykheid to verschaffen. Lclniiiidoii. Do 76-jarlge T. G., oen doove vrouw, is hier naby de R.-K. kerk aange redeu door den wielryder L., van De Kaag, mot het treurige gevolg, dat zy viel en oen been brak en naar het academisch ziekenhuis te Leiden moest worden vervoord. Het ongeluk moet aan de vrouw zelve zyn te wyten; de wielryder bekwam eenige lichte kwetsuren. Noortlwykerlioul. In de vergadering van Ingelanden van den Noordzyder Polder, eer gisteren in het hotel „Het Rechthuis" alhier, onder voorzitterschap van den heer G. "Warmer dam als hoofd van dien Polder gehouden, waren 13 Ingelanden of hun gemachtigden aanwezig, uitbrengende 460 stemmen. Als eecretaris-penningmee8ter deed do heer P. de Kan rekening en verantwoording van zyn gehouden beheer over 1001. Daar de inkomsten f 608.36 en de uitgaven 674.60 bedroegen, sloot de rekening met een nadeelig saldo van f 66 25. De begrooting voor 1902 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 719.74. Het kohier wyst aan 1185.44.17 H.A. a/"0.60 f 681.24 Met algemeene stemmen werd tot lid van het bestuur vaa den polder herkozen de heer P. Duivenvoorde. De burgemeester is met verlof en wel tot 20 Mei a. s. Eenigen tyd geleden meldden de couranten, dat tot hsn, die waren aangezocht om Z. H. den Paus de geschenken der Nederlanders ter gelegenheid van het Jubiloum van Z. H. aan te biodpn, ook behoorde jhr. F. G. V. Dommer van Poldersveldt, onze burgemeester. Naar wy vornemen, is deze vacantie daarvoor bostemd. We hebben weer gemeenteraad gehad en dan houd ik gewoonlijk een napraatje. Mijn gohoor bestaat niet uit geleerden, kan als het wordt opgeruid, heel ruw op do tee- ncn trappen, doch ook zeer hartelijk zijn. Maar het slaapt heel gerust zonder het be wustzijn, dat ik een metonimia gebruik, als ik beweer, dat mijn keten mij soms zwaar valt. Zoodat ik maar zeggen wil, dat dui delijkheid een hoofdvoorwaarde is, om be grepen te worden. Zoo'n raadszitting is altijd een evenornent on om meer dan één reden. Niet om dc vriendelijke receptie of omdat zij gelegen heid biedt, stroomen \an wijsheid, met wel lust te zwelgen uit de heerlijkste vormen, integendeel. Zoowel om liet een als hot an der kan het bijwonen van een raadsvergade ring te dezer plaatse gerust tot de corveeën gerekend worden. Toch getroost ik mij ge regeld de opoffering, voornamelijk, omdat de stof daar vergaard, wat afwisseling brengt in dc vermelding der gewone onge rechtigheden. Een heel klein beetje komt daar nog de overtuiging bij, dat mijn meer of minder lieve en geliofdo gcmeentcnaren op mijn tegenwoordigheid aldaar vast reke nen. Immers, niet om geringschatting tc tooncn in eigen aangelegenheden, is het, dat zij zich halsstarrig verre houden van de plaats, die met hun wel of wee met veel of weinig draden, maar in elk goval is ver bonden. Kan het anders, dan dat die ge rustheid mij den waan bracht, dat zij wor- telclo in dc zekerheid, toch te worden inge licht, omtrent hetgeen in den Raad ge schiedt, zij het. ook door na-praatjes; dat ik daarom steeds alleen sta; daarom steeds alleen geniet van dc vriendelijke ontvangst. Natuurlijk rust daarbij op mij de plicht, om altijd wé&r te zijn en de waar heid is wel eens niet aangenaam. Dan is het, dat mijn keten mij soms zwaar valt. Zooals uit een verslag der raadsvergade ring van j.l. Dinsdag en voorkomende in het nr. van den volgenden dag, blijkt, wor den wo eerstdaags tclephonisch verbonden. Ik meen mij te herinneren, dat vóór onge veer een paar jaar ook de heer Do Kan dio verbinding in den Rn~.d ter sprake bracht. Toen heette zij totaal onndodignu opperde niemand bedenking. Wat gaan we toch vooruit! Bij punt II van dc agenda: Definitieve regeling van dc bezoldiging van ons onder wijzend personeel, wensch ik ook even stil te staan. Zóó definitief kwam die regeling tot stand, dat er dadelijk weer verandering mo gelijk is. Het voorstel tot deze definitieve en toch niet definitieve regeling was den hoof den van scholen nogal gunstig. Dat het hoofd in de buurtschap Do Zilk in betere conditio kwam dan het hoofd der school in het Dorp, is alleen bevreemdend voor onin- gewijden. Het word aangenomen mot algemeene stemmen. Sassenlioim. Het aantal typhus-gevallen is weer met twee vermeerderd, zoodat thans negen personen aan die ziekte lydonde zyn. Voorhout. In aanmerking genomen hot koude en nevelige weer der laatste dagen, kan gezegd worden, dat de bloembollencultuur in deze gemeente tot nog toe uitnemend slaagt. De hyacint ontwikkelt sterk en zal eerst daags in volle pracht schittoren. Een uitstapje van af Postbrug of Teylingerlaan te voet of per flets door deze gemeente zal ten zeerste beloond worden door het gezicht van die ruime bloembollonvelden, welke hier in de laatste jaren boteeld worden; daarby zyn de wegen ook den laatsten tyd veel verbeterd en bestaat er in of by het Stationskoffiehuis gelegenheid tot repareeren byaldien do een of andore sportman aan zyn wiel een dofect hoeft bekomen. En daarom: Kom, zie en geniet 1 Woubruffgo. De buitenlanden tusschen het Brasemermeor en den ringdyk van den polder „Vier-Ambacht" zyn voor 1902, om 2 malen te worden gehooid, publiek verpacht voor f 657.76, het rietgewas voor f 160, de jaoht voor /*2i, de visschery voor f 25.60. In 1901 was de opbrengst aanmerkeiyk minder, nl. van de buitenlanden 538.26, het riet/" 118, de jacht f 13, de visschery echter f 27. De gehouden verpachting ten overstaan van het bestuur van den Oudemtykschen polder had mode een gunstiger resultaat dan in 1901. De buiteulauden zyn nu verhuurd voor f 280, de Plaspolderdyk voor f 151, de wegen voor f 171, het riet voor f 30, de jacht en visschery voor f 15, totaal f 697. In 1901 is rospeo- tievoiyk bedongen f 200, f 120, f 159, f 26, f 15, samen f 620. Oude-Wetoring. De commissio tot wering van schoolvorzuini heeft herbenoemd tot haren voorzittor den heor G. J. B. BoDtje, hoofd der byz. school, en tot secretaris don heer J. F. de Ren, hoofd dor O. JL. school, belden alhier. Benthuizen. Hefc kohier van den hoofde- jyken omslag dezer gemeente, bevattende 81 aanslagen, ls vastgesteld tot een bedrag van f 1802.25. De aanslag is berekend naar8pCt. van hot belastbaar Inkomen. By candldaat-stelling le tot lid van den gemeenteraad, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overiyden van den heer J. Bogaards, gekozen de heer L. Noordam. Stemming is in deze gemeente dezen keer dus niet noodig. Zegwaard. Als bydrage in de kosten van het lager onderwys is door het Ryk aan het bestuur van de Chr. school alhier over 1901 toegekend een som van /"841.666. Zoetermeer., In de plaats van den heer H. Scheer, overleden, is door Burg. en Weth. benoemd tot schattor der dranklokalen de heor G. J. Nalos. Maatschappij voor Toonkunst le Leiden. De programma's der door deze My. te geven concerten zyn voor den criticus, zooals men zich zal herinneren, onschendbaar, Inge volge het decreet van 16 Februari 1902, gepubliceerd in het L. D. van dien datum. Ik kom ln de verleiding het decreet oen oogenblik buiten werking te stellen, om meer geloofwaardig te schynen, waar ik ln het huidige programma veel zou willen pryzen, maar daaraan toegeven zou gevaariyk zyn, en we doen wys, den rustigen toestand van onschendbaarheid vooreerst te laten voort bestaan. We hadden naar aanleiding van de uitvoe ring van Brahms' Eerste Symphonie door Mengelborg's Orkest dezen winter, gelegenheid er op te wyzen, hoe te voren hier slechts eenmaal een Symphonie van Brahms werd gespeeld, de Tweede. Dat was den 20sten Januari 1882, op een concert, dat een belang- ryk keerpunt vormde in de geschiedenis der Leidsche My. voor T.; het was de eerste proef voor do deugdelijkheid van een der door het toenmalige bestuur aangebrachte her vormingen, om nl. de vele door een soort eigen slecht orkest gegeven inferieure concerten te doen plaats maken voor enkele goede door een orkest van hoogeren rang; het publiek werd verlost van of zou ik moeten schry ven: ontrukt aan? een repertoire, waarvan transcripties van liederen van Schubert voor hoorn en drgl mede het klassieke gedeelte voimden (1); on werd op het bewuste concert van het Amst. Paleisorkest (onder Joh. M. Coenen) Ingeleid in een hoogere sfeer van nieuwe mooie muziek, waarvan het nimmer had gedroomd bohalve do Symphonie van Brahms stonden o. a. nog op het programma Pianoconcert F Moll van Chopin (door den heer Enderlé), Trauermarsch uit de QOtterddmmerung van Wagner, en de Symphonlsche Dichtung Tasso van Liszt. Dat was oen evenement, een avond, die grooten indiuk maakte op het overtalryk publiek, een verandering, die algemeen een verbetering werd genoemd. En nu, 20 jaren later? Hem, die een onder zoek wilde instellen naar do kennis, die ons publiek nu hooft van de symphonieön van Brahms, van de muziekdrama's van Wagner, van de Symphonlsche Dichtungen van Liszt, zou Ik geen gunstige resultatsn durven voor spellen. En toch is het niet te ontkennen, dat do muzikale toestanden zyn verbeterd. Helaas openbaren zich lang niet ln de laatste plaats de schaduwzyden van een meerdere muzikale ontwikkeling: men gaat ik kies eenige staaltjes, die met dezen avond in verband staan groote en mooi geacheveerde toohniok en uit het hoofd spelen als iets vanzelf sprekends beschouwen, men gaat ieder oogen blik vergeiykon en roept zich nog grooter nfzonderiyk of in groepen optredende virtuozon, nog artistieker persooniykheden voor den geest; men vindt ln nieuwe werken algauw remimscenson; men wordt in het algemeen strenger in zyn oordeel en is moeiiyker te bevredigen. Is het daaruit mede te verklaren, dat ik my door het concert van gisteravond in het algemeen niet bovredigd heb gevoeld, dat gevoelen moet nog nader gerechtvaardigd wor den, tor verantwoording, dat oen sclierp en moeilijk oordeel althans niet ia ontaard ln een onjuiste appreciatie. In de uitvoering der Symphonie hebben wy op vele plaatsen te zeer een porsopniyko opvatting, een duldelyko ontleding gemist, dan dat zy veel indruk op ons heelt gemaakt men gaf den hoorder op verdiensteiyke wyze slechts de blazers waren niet gelukkig het materiaal, maar liet voor hem zelf voel geestesarbeid over, om uit die bouwstoffen naar zyn 6inaak het beeld van dit hoogstaand en aantrekkeiyk kunstwerk te reconstrueeren. De ptrsoonlyko opvatting van een dirigent kan te sterk zyn, maar men ging hier wel wat te veel naar den anderen kant; vooral voor degenen, die hot werk niet kenden, moet dit aan het begrypen on althans het genieten en krygen van een Indruk ln den weg hebben gestaan. Hetzelfde gemis hebben wy gevoeld onder het spel van Mej. M. Kern, (pianiste, leerares aan de Muziekschool der My. v. T. alhier), die ons heeft voorgedragen het E-Moll Con ceit op. 11 van Chopin, Liebestraum van Liszt en Impromptu op. 35 No. 3 van Agathe Backer— GröndahL Voegen wy by deze opmerking een tweede, dat haar spel aan forschheid en kracht nog belangryk kan winnen en zy ons dus vooral nog meer kan geven in de tegen stellingen van pp en ff, waardoor juist ook het pp zulk een groote bekoring krygt en alle oentonigheid wordt vermeden dan kannen we verder met grooten lof gewagen van de respectable technischo capaciteiten, welke Mej. Kern zich heeft verworven zy gaf den indruk de stukken technisch uitstekend te beheerechen en Chopia vooral stelt ook in dit opzicht verbazend hooge eischen van den mooien, zochten aanslag en vooral van de keurig geacheveerde en fijne pianissimo's. Do pianiste, aan wie een bloemenmand werd Aangeboden, vond veel by val by het publiek voor haar kranig stuk werk. De Serenade op. 6 van Jos. Suk heeft ge ïnteresseerd en bekoord, vooral door de inte ressante bewerking vaa veel gedeelten; niet zoozeer door de oorspronkeiykheiddeze toch ls, dunkt ons, niet haar beste hoedanigheid; we hebben lust, dit wat nader te preciseeren, maar het ls niet aardig, en daarom doen we het met; dat Suk onder eterken invloed van Wagner heeft gewerkt, staat o. J. vast. De compositie is met entrain door het strykorkest gespeeld, al gaat zy misschien bier en daar wel wat boven de krachten van sommigen der spelers; de solo's van den violist en den cellist waren met gelukkig. Een gloedvolle uitvoering van Liszt's Der tiende Dhapbodie besloot net concert; zelfs de grootste vyanden van transcripties maken voor hetgeen Liszt te dien opzichte deed, een uitzondering; zoo heeft men ook licht vrede met hetgeen met Liszt's piauowerken wordt gedaan; zy zyn dikwyis zoo orkestraal ge dacht, dat een zetting als van Hutschen- ruyter, den energieken directeur van hetUtr. orkest, het werk niet van zyn karakter ontdoet. Naar wy vernemen, behoefde do gewapende macht, die was opontboden eu gereed stond, om eventueelo fraudators te grypen, geen dienst te doen. A. Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Benoemd tot rechter te Zwolle mr. P. F. A. Cremers, thans rech- t.r to Roermond; tot raadsheer in hot ge rechtshof te Arnhem, mr. P. C. Thooft, rechter aJdaar. Op verzoek met 1 Mei s. ccrvoj ontslagen mr. S. J. van Geuns, offi cier van justitie bij de rechtbank tc Utrecht, onder dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten. Pensioenen verleend aan: P. D. Koiter, gewezen deurwaarder der directe belastin gen, 75-1J. Fagg, wöd. H. J. Oremcr, verificateur late categorie bij 's Rijks belas tingen, 420; G. J. Janssen, wed. H. G. F. of H. Koetsier, brieven- en telegrambestel ler, 138; H. F. Coohius. wed. mr. J. G. A. van Zijst, griffier bij het kantongerecht te Amorsfoort, /400; G. O. Nab, wed. P. J. Hoekstra, bediendo bij do diagnostiek aan de Rijks-universiteit tc Utrecht, 125; L. W. C. den Beer Poortugaol, wed L. W. C. Bervocts. keurmeester 1ste klasse in de keuringscommissie bij 's liijks Cen traal magazijn van militaire kleeding, uit rusting enz. te Amsterdam, /GOO; J. M. Hansen, wed. J. van Keulen, assistent der posterijen, /250; N. van Overaasolt, wed. W. F. Heshusius, brieven -en telegrambe steller, 225; J. F. de Blok. wed. M. J. Beouwkcö, kantoorknecht der posterijen, /280; M. C. van Loon, wed. J. H. H. B. A. van Lierop. directeur van he»t postkantoor te Eist, 510. Oproeping. Yoor den burgerlijken veeart- scnijdienst in Nederlandsoh-ïndiö wordt ge vraagd een veearts, die aan de Rijks-veeart- seta ij school het diploma van veearts heeft verkregen. Zij, die in aanmerking wenschen te komen, moeten zich vóór 1 Juni 1902 bij een gezegeld adres aanmelden bij het De partement van Koloniën. Nadere bijzonder heden in de ,.Sts.-Ot." Met ingang van 1 Mei a. s.: lo. do schout bij-nacht W. J. P. van Waning eervol onthe ven van de betrekking van directeur en oom- mandant der marine te Hellevoefcduie, te vens commandant der Stolling van de Mon den der Moae en van het Haringvliet; dezo vlagofficier op pensioen gestold, onder dankbetuiging voor de goede en langdurige diensten door hem aan den lande bewezen en het bedrag van het peneioen bepaald op 3825 'e jaare; 2o. bevorderd: tot schout-bij-naoht, de ka pitein ter zee W. J. Derx; tot kapitein tor zee de kapitein-luitenant ter zee, O. A. de Bnauw; tot kapitein-luitonamt tor zee, de 'luitenant ter zee deer lsto klasse H. O. W. Planten; tot luitenant ter zee der 1ste klasse de luitenant ter zee dor 2de klasse H. 8. Suermondt; 3o. de betrekking van dirooteur en com mandant der marine te HdUevoetsluis, te vens oommandant der Stelling van de Mon den dor Maas en van het Haringvliet, op gedragen aan den schout-bij-nacht W. J. Derx. De luitenanL-geneiaal C. O. \an Keetcrcn, insfiecteur der infanterie, op zijn aanvmgc, mot ingang van 1 Mei 1902 op pensioen ge steld en het bedrag van het pensioen be paald op 3000 8 jaars; aan voornoemden opperoffioier Harer Majeetoits dank be tuigd voor de veeljarige en belangrijke dien sten, door hem aan den lande bewezen. Benoemd bij het wapen der artillerie: bij het l6te regiment vesting-artillerie, tot eer sten luitenant-, dc tweede luitenant J. P. Mimlerhoud, adjudant bij het korps, en bij het 4de regiment vesting-artillerie, tot eer sten luitenant, de tweede luitenant C. J. G. Kraft, van het korps. Ter beschikking van den gouverneur-ge neraal van Nederlandsch-Indic kunnen wor- -den gesteld achttien onderwijzers, om te worden benoemd tot onderwijzer 3do klasse bij het openhaar lager onderwijs voor Euro peanen daar te lande. In aanmerking komen in do volgende orde: lo. zij, die in het bezit zijn dor hoofdakte en van de akten voor de Fransche of voor de Engelsche taal en voor de gymnastiek of de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek; 2o. zij, die in het bezit zijn der hoofdakte en van de akte voor dc Fransche of de En- gelsohe taal; 3o. zij, die in het bezit zijn van akten voor de Fransche taal en voor de Engelsohe taal; 4o. zij, die in het bezit zijn van de akte voor de Fransche taal. Zie verder de Staatscourant No. 84. Rynaburg: Zondagmorgen te halftien, Leeskerk. 's Namiddags te halfvier, ds. Meyerlnck, te Katwyk aan den Ryu. Woubrugge: Geref. Kerk. Zondag, 's voorm. halftien en 's nam. te twee ureD, de heer Jonker, van Nieuw veem Koloniën. BATAVIA, 12—18 Maart. De heer C. C. Cramer heeft he verzoek gedaan om bfcnoemd te worden tot leeraar bij een der hoogere burgerscholen hier te lanide. Aan den chef der vierde afdeeling bij 's lands plantentuin to Buitemorg dr. W. G. Boorsma is wegens ziekte een maand ver lof verleend naar Soekaboemi. De onderwijzer der tweede klasse F.> van der Woude is voorgedragen t.t onder wijzer der eerste klasse. Verleend voor den tijd van drie wo ken verlof wegens gewichtige redenen naar Bandoeng, aan den opzichter der eerste kl. bij den waterstaat te Padang A. Keiler. Verleend twee maanden ver'of wegens ziekte naar Soekaboemi en Garoct. aan den oommies der derde klasse bij den post- en telegraafdienst te Anjer It. V. de Sannoij. De opzichter bij don waterstaat A. L. P. Luijks is overgeplaatst van Kota Napan naar Tana Bato (Sum. westkust). Aan den president van do wees- en boe delkamer te Soerabaia P. A. Ch. Burge- meestrc zijn twee maanden verlof verleend wegens ziekte naar Keboemen. Aan den ambtenaar toegevoegd aan' don hoofdinspecteur der cultures P. J. Ket ting Olivier is de hoofdplaats Madoera als standplaats aangewezen. Dc kapitein der artillerie J. J. Hem mes, die langen tijd adjudant van den chef van het wapen was, vertrekt den 9dcn April a. 8. met verlof wegens langdurigen dienst naar Europa. Ingedeeld te Tjimahi als kwartiermees ter van het vijfde bataljon infanterie de ad judant-onderofficier-kwartiermeester H. N. Zaalberg; Idem ter beschikking van den' administrateur van het militaire hospitaal, do ad j udantonderofficier-kwartiermeester A. J. W. L van Bonnekom. Overgeplaatst van Tjimahi naar Dj alm- bi als kwartiermeester van het garnizoen1, de adj udan t-oadorof ficior-kwartiermeesber C Fliers; van Kedong Kebo naar Djambi als administrateur van het hospitaal, do sergoant - majoor - kwartiermeester S. de Haan. Geplaatst te Tjimahi ter beschikking van den commandant van de militaire straf gevangenis tevens huis van detentie, de ser- geant-majoor-kwartiermeester A. A. CocMo* viiis. Bij aankomst uit Nederland ingedeeld te Kedong Kebo ais administrateur van het militair hospitaal de adjucLant-onderoffi- eier-kwartiermeester F. W. Kneefman. DJAMBI. Aan de „Jav. Cour." van 18 Maart wordt uit een van den resident van Polembang, onder dagteekentng van 14 dezer door de Regeering ontvangen telegram, het volgende ontleend Blykens uit Limboer ontvangen berichten bepaalden zich de vyandoiykheden in Merangtn tot beschieting van transporten tusschen Djilatang en Limboer, waaraan hoogstens ll tot 20 vyanden deelnamen. De Europeesche fuselier Van Gent (algemee^ stamboeknummer 29526) ontving daaiby een matten kogel tegen den schouder. Pangeran Kertonegoro, zoon van Pangeran Toemonggoeng en apanagehouder in Beneden Merangin voldeed aan den last om te Djambi te komen en melddo zich 12 dozer by don waarnemenden readout, Dcor den Coau-,uyvan Ned.-In- j dië zijn do volgende ivcsuliikkingen genomen: J CIVIEL DEPARTEMENT. Veflceadi wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa, aan den ambtenaar ter b*r« schikking van c a directeur vara Jusbitio* to voren rofondaris bij het Departement van J Just-itio mr. D. W. K. do Roo de la Faille,; mot bepeJing dat hij zijn functies zal nedex- 1 leggen op 2 April 1902 Gesteld: voor den tijd van vier maan den of zooveel korter als fcal blijken vol doende te zijn ter beschikking van den voor zitter der landraden te Magolang en Te- manggoeng (Kedoe) om te wordea belast met griffiers-werkzaamheden bij dio recht banken F. A. C. Gabeler, thans ter beschik king van den buitengewonen voorzitter der landraden te Rembang en Blo ra. Verleend: wegens langdurigen dienst één jaar verlof naar Europa, aan den on derwijzer der tweede klasse bij Let openbaar lager andenvijs voor Europeanen, M. A. Hingoman8. en aan den opzichter der twee de klasse bij den Waterstaat, en 's lands Bur gerlijke Openbare Werken J. Dogterom, met bepaling dat zij hun betrekking respectieve lijk den 5den ©n 7don April 1902 zullen ne- derleggen. Verlengd: met drie maanden of zoo- veel kortor als zal blijken voldoende te zijn, de termijn waarvoor: mr. A. E. van Arkel, laatstelijk gnffier van de landraden te Bandoeng c. a. is be last met de functiën van buitengewoon voor zitter van de landraden te Pocrwokcrto oa Poerbollinggo (Banjoemas) dc ambtenaar J. C. Israël, ter beschikking van voornoemden buitengewonen voorzitter is gesteld, ten ein de te worden bolast met griffierswerkzaam- bede^ Nader vcTlcngd: met twee maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn do temijn waarvoor n r. J P. G. Wcf^; lioff. laatstelijk eerste substituut griffier bij het Hooggerechtshof van Nederlandseh-In- dië is belast met de functies van buitenge woon voorzitter van den landraad te Poer- wawarta dc ambtenaar M. L. Lcyting ter beschik king van voornoemden buitengewonen voor zitter is gesteld, ten einde mot griffierswerk- zaamheden to worden belast. Utrecht. Bevorderd zyntot semi arta d* heer H. L. y. Beusekomtot arts de heer A. Bloom8ma; tot tandmeester de heer L. G. Th. Baaten.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 2