N«; 12924 Zaterdag 12 April. A®. 1902. Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. v fled.-Zaidiilrikaausclio kreenigiug. i Officieele Kennisgeving. Natuur en leven. Leideu, 12 April. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: ^l/Yoor Leiden per 8 maandon5 5 i T 2 I f L10J JlEuiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd stfn 1.80 Franco per postl-®5' PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel moor f 0.17 Grootere letters naar plaatsruimte. -- Voor hot incasseoren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. A/d. Leiden en Omstreken. Ontvangen by den PenningmeesterZoeter- troudsche Singel 41: Door bemlddeÜDg van het Letdsch Dagblad: i Gecollecteerd op de gezellige bruiloft van '^.bram en Wilhelmyntjef 2.05 Yan een gezelligen avond van de Vereenigiug „Eendracht zy ons Doel" „2,- Bydragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leideo brengen ter algemeene kenois, dat door WILüELMINA PEl'KuNELLA F REDE lil KA VAN DEK KOS, weduwe van CORNELLS v AN OVEREEM, wonende te 's-Graveuhage, een verzoekschrilt is ingediend ©m vergunning voor den kleiohandel in «terken drank in bet perceel Haarlem meistraat No. 79. Burgemeester en W ethouders voornoemd. Leiden, H. O. JU'l'A, Wetk., ioo.-Burg. 12 April 1902. VAN HEYST, Secretaris. Do oudste oorkonden uit de geschiedenis tier menscliheid leggen, schier zonder uit zondering, getuigenis af, van den innigon band, do ongestoorde samenleving, die er tusschen het leven en de natuur bestond. Te midden van paradijsweelde, in het volle, on verduisterde licht ecner uit den chaos [verrezen schepping, laten de gewijde schrif ten van de meeste volken den mensch den langen weg zijner ontwikkeling aanvangen. Zelf het beeld des Onzienlijken Scheppers weerspiegelende, zag hij in de onbeschrijfelij ke schoonheid van zijn Eden, het onuitwisch- baar en onvernietigbaar schrift van Hem, Sdie de aarde op haar grondvesten deed ne- ■derzinken, zoo stond als een jonge, schoono god de mensch als de laatste, maar machtig* ste scheppingsdaad van heel het zesdaagsch werk, rein en ongeschonden. Wie kan ont kennen dat altijd weer opnieuw dit tafereel Hit 'smenschen wording, het hart eener lij dende en strijdende menschheid, door zijn Verhevenheid en frissche bekoring, aan grijpt en ontroert 1 Ook de legende heeft zich van de gedachte van den paradijsstaat meester gemaakt: bij Mohammedanen en Indiërs. Ceylon, wel eens de schoonste parel aan tie Britsche rijkskroon genoemd, was beurte lings schiereiland en eiland. Sporen van deze geologische wisseling vertoonen zich In do z. g. Adamsbrug, die Ceylon met het .vasteland verbond. Naar een overlevering .uit de verre oudheid zou do vader der men- schen langs deze brug den lusthof hebben Verlaten, om straks staande op den top der Samanella een laatsten blik te werpen op het verloren paradijs. De Indiërs wijzen Van hun begenadigden Buddha de indruk- ken zijner voeten in de rota, van waar hij het Nirvana in nevelen zag verzinken. Doch, hoe ver die tijden achter ons liggen, 'de invloed der natuur op het leven, bleef Vèrstrekkond, en de meest verfijnde bescha Ving, de krachtigste ontwikkeling van den menschelijken geest, konden den gevallen stedehouder op aarde niet van de natuur Vervreemden. Telkens opnieuw vond zijn denkon en gevoelen, zijn idealisme en ge loof uitdrukking en verwezenlijking in wat hemel en aarde hem in een zwijgen van machtige welsprekendheid verkondigde. En juist wel het besef, dat de Eeuwige in ons de gedachte van eeuwige schoonheid, van onvergankelijk bestaan heeft neerge legd, overtuigt iiem, dat de hem geschon ken adelbrief wel geschonden, maar niet ontnomen is. Wat het materialisme van onze en de Vorige eeuw mag hebben ontluisterd en ncergeruki wij gevoelen ons toch nog in onze beste oogenblikken den hemel nauwer verwant, dan de aarde. Gaf zich een ver basterd en zinnelijk geloof over tot aanbid ding der stof, tot vergoding der elementen, achter de machtige openbaringsver schijnselen der materie gevoelde en zag de hooger en dieper strevende geest van den verlichten mensch, de levende en ongescha pen Oorzaak, van al wat wordt en is. En In eindelooze wisseling bewoog zich do geest, zoekende en denkende, de ziel, beel dend en gevoelend, tusschen hemel en aarde, de eeuwige en tijdelijke dingen. Zich buiten de natuur te plaatsen, was een volslagen onmogelijkheid; de mensch weet zich tijde lijk en eeuwig oreatuur, god en dier in wondere, onnaspeurlijke harmonie, deel van 't geheel. Andermaal ontleenen wij Goethe een woord: Des Menschen Seole Gleicht dem Wasser; Vom Himmel steigt ee Zum Himmel steigt es iünd wieder nieder Zur Erdè muaz es, Ewig wechselnd. Wel te benijden is hij, voor wien de na tuur geen boek blijft, als met zeven zegelen gesloten. De zedelijke en godsdienstige veredeling on verheffing van ons hart, ons gevoelen en gclooven, is onweersprekelijk onbereken baar groot. In de zangerigste en heerlijkste poëzie heeft menig volk der oudheid „de werken des Ongeschapenen", gevierd en ge huldigd, alleen onovertroffen bij de hoogst verlichte en schitterend begaafde dichters en profeten onder het Israël der gewijde schrif ten, waarvan de schoonste en welsprekend ste gedeelten van eiken beschaafde het eigen dom behooren te zijn. Toch wij zouden onze wereld al zeer onvoldoende kennen, wanneer wij ons in beelden, dat overal haar streven en zoeken rekening houdt met leven en openbaring in do natuur. Zonder een oogenblik te kort to willen doen aan den snellen vooruitgang, waarin zich ons geslacht in meer dan één opzicht kan verheugen, blijft het een on weerlegbaar feit, dat zo nog bij duizenden zijn te tellen, wier zieleleven zóó verstoffe- lijkt en verhard is, dat zij ieder pleidooi voor het leven in en met do natuur en 't geloof in haar eeuwige bestemming met den starren twijfel, den gehamasten hoog moed van een Pilatus ontvangen. Christus' woord zij tot hen gerichtlaat de doo- den hunne dooden begraven, en tot do anderenmaar gij, gaat hoen, en verkondigt het Godsrijk. R. K. A. v. Unkn. Hoogewoerd en de Neksluis, maar daarte genover staan ook heel zware posten bijv. die langs de Oude est. Yan de 30 man schappen zijn er 24, die steeds hun handen vol hebben, 6 hebben het ietwat gemakke lijker, daarvoor worden door den regel de meer bejaarden gekozen. Ze meenen dat zij bij 't publiek niet in een goed blaadje staan, omdat dit hen óf in hun huisje ziet óf de bruggen vinden afgedraaid en 't wachten gaarne aan de beambten der bruggen wijten. We meenen dat onze brugwachters een beetje al to pessimistisch zijn. Het verstan dig publiek waardeert hun arbeid, waaraan toch ook slechts een karig loon is verbon den. Als wij in gure winternachten rustig in ons bed liggen en we hooren het signaal van een schipper, Oie door do brug wil varen, dan beklagen we onze brugwachters oprecht, die daar in donkerheid on koude den onaangenamen nachtelijken arbeid moe ten verrichten. Laten deze ambtenaren zich overigens troosten met de gedachte: „die aan den weg werkt, heeft veel berechte." Ten slotte iets over bruggen of liever één brug, n.l. de brug over den Nieuwen Rijn vóór de Kraaierstraat. In de raadsvergadering van 3 September 1901 werd op voorstel van B. en Ws. beslo ten tot herstelling nadat uit een door den Directeur der Gemeentewerken ingesteld on derzoek was gebleken dat deze brug in zeer bouwvalligen staat verkeerde. Een bedrag van 4200 werd voor dat doel toegestaan. Spoedig bleek dat men er met de voorge stelde verbeteringen lang niet af was. Een maal aan het breken ondervond men dat de fundeeringen ook niet meer deugden. 'tWerk bleef een poosje liggen. Er werd al eens gemopperd xioor omwonendon. Som migen meenden dat het onderzoek grondi ger had moeten geschieden. In zijn vergade ring van 30 Januari j.l. besloot den Raad tot onderhandsche opdracht van de ver nieuwing van den onderhouw aan den eer sten aannemor P. J. flartevelt, waarmede weder /5000 meer gemoeid ging. De aanne mer heeft heel wat moeite en tegonstribbo- lingen bij dit werk gehad. Mot taai geduld en volharding heeft hij de bezwaren over wonnen en nu zal vóór Mei in 't land is, de brug weder geopend zijn ten gerieve der bewoners in den omtrek en tot verheuging des harten vooral van do neringdoenden in de buurt. Gemeentezaken. Over bruggen, brugwachters en boomen. Om te beginnen met de laatsten, de quaestie over het boomen snoeien is gis teren door een inzender in een stuk onder den vreemden titel „Kousondrogers" weder aan de orde gesteld. Men zal zich herinne ren dat hierover al eerder in dit blad «en niet altijd even verkwikkelijk debat is ge voerd. Dat men over een onderwerp, diu noch den godsdienst noch de politiek zelfs maar zijdelings raakt, zoo warm kon wor den, bewijst wel dat „onze boomen" den Lei- denaars na aan het hart liggen. Indertijd heeft prof. De Goeje in den Raad zich tot tolk gemaakt van de tegen standers die „hak-maar-af-methode", welke onze tuinlieden in de laatste jaren toepas sen en waardoor men van onze lommerrijke boomen reusachtige bloemkoolen maakt, zooals hij beweerde. Men zal zich herinne ren dat de Burgemeester hem toen bestreed en het oordeel van deskundigen uit Bos koop ter hulp riep. Later zijn in ons blad deskundigen tegenover elkander uitgespeeld, de partijen zijn niet tot eenheid gekomen. Als leeken kunnen wij geen uitspraak doen al teekent ons natuurlijk verstand protest aan tegen iets wat we heel oppervlakkig misschien een verminking der boomen zou den willen noemen. Om eens en voor altijd don alhier weer op wakkerenden twist te beslissen, zouden we gaarne het denkbeeld dc jt X. gisteren ge opperd ondersteunen om een erkend des kundige, op wiens oordeel men volkomen I kan vertrouwen, oen oordeel over de nood zakelijkheid te doen uitspreken om de boo men elders toe te takelen. Is regelmatige jaarlijksche snoeiing niet voldoende? Zulke deskundigen zijn er wel 1 In de tweede plaats over de brugwachters. Deze ambtenaren hebben zich beklaagd over het oordeel van sommigen onder de burge rij een paar weken geledon in ons „Onder onze Vroede Vaderen" even in herinnering gebracht, dat hun betrekking wel iets van een. renteniersbaantje heeft. Hoe gaarne de meesten hunner wellicht hun tegenwoordige betrekking met die van rentenier zouden ruilen, dat ze zoo'n gemakkelijk leventje hebben, ontkennen ze ten sterkste. Ze moe ten per week 84 uren op hun post zijn on hebben slechts om de drie weken een vrijen Zondag. Ze erkennen dat er een paar ge makkelijke posten zijn, n.L de brug aan de Botercontrólestation alhier. In de 70ste algemeene vergadering dor Hollandsohe Maatschappij van Landbouw werden door den heer A. Boe, zuiveloonsu- lent in Zuid-Holand, mededcelingen gedaan omtrent de werking van het botorcontróle- station alhier, die velen onaer lezers mis schien wel belang zullen inboezemen. De heer Bos deelde mede dat thans 29 botor- producenten bij de Vereeniging Bo'ercontró- le zijn aangesloten met 35 boterbereidingfa- brieken, bewijs dat een degelijke contróle op prijs wordt gesteld. Meer en meer raakt men overtuigd dat men niet alleen op het schei kundig onderzoek kan afgaan, en dat af doende waarborg voor het publiek alleen be staat in oontróle op de producten en wel ten aanzien van heb bedrijf. Het oontróle-sba- tion kan door bedrijfs-inspeotie en onder zoek der grondstoffen nagaan of de boter zuiver is; de hooge boete van f 1000 tot f 12,000 voorkomt wel dat de aangeslotenen bij het station fraude plegen. Ook in het buitenland raakt men overtuigd dat deze contróle goede waarborgen oplevert. Een vergadering van boterwinkeliers in Engeland gehouden heeft zich reeds over het goede eener dergelijke contróle uitgelaten. In Zuid- en Noord-Holland heeft het sta tion vaak te maken met boters, z.n. abnor maal, met laag gehalte van vluchtige vet zuren, die daarom nog niet altijd afkeurens waardig zijn. Het vertrouwen binnenslands is in menig opzicht geschokt en om dit te rug te, erlangen is het zeker gewenscht dat de landbouwers zich bij het station aanslui ten. Zoowel coöperatieve als speculatieve vereonigingen zijn bij het station aangeslo ten, wat wel bewijst dat het station volstrekt niet de macht in handen verlangt te krij gen. M^en kan afgeven op de margarine-in dustrie, doch daar schiet men niet mede op; de margarine-fabrikanten zitten niet stil en maken hun product veel beter dan vroeger, bewijs o. a. dat „Eigen Hulp" in Den Haag verleden jaar een meerderen omzet aan mar garine met 34 pCt., aan natuurboter met 0 1/2 pCt. had. De margarine-industrie is niet te onderschatten, bewijs genoeg dat de na- tuurboter-industrie ook niet stilzit* De heer Lieftinok uit Haarlem vroeg of de oontrólestatione inderdaad dat groote vertrouwen verdienen ook waar het veehouders geldt bij het station aange sloten. (Contróle bij fabrieken is gemakkelijk genoeg, maar in de „kolders" van den ge wonen boer lijkt hem dit niet zóó good uit voerbaar. De heer Boa antwoordde, dat de leden van het station zich bij geregeld con tract verbonden hebben goede boter onder contróle te leveren en in Engeland hecht mem daar blijkens eon berioht in „The Gro cer" groote waarde aan. In dat geregeld con tract staat dat de aangeelotone steeds tot het bedrijf, kolder enz. den inspecteur moet toe laten. De oontróle is inderdaad afdoende; een bevoegd soheikundigc, dr. Van Selfhout, van Ledden, is voor de zaak steeds werk zaam. De inspecteur doofc niets anders dan rondreizen en steekt onverwacht de mon sters, die in het station worden onderzocht, De aangeslotenen mogen., ook niet zijde lings, bij de margarine-industrie betrokken zijn. Spr. legt er den nadruk op, dat het publiek don boer over 't geheel niet ver trouwt, ook al heeft hij nooit vervalscht, en daarom is het zoo dringend noodig dat de boeren zich bij het station aansluiten, en wat betreft de ooöperatiov© fabrieken, ook al noemt men ze wel eens „een glazen huis", ook daar wordt nog wol vervalsching ge pleegd, evengoed als in speculatieve fabrie ken. Wie prijs stelt op goeden naam, zal dus wijs doen zich aan te sluiten bij het station. De heer Lieftinok hoopte dat men van deze belangrijke mededeelingen goede nota zou nemen, aangezien spr. bij ondervinding weet, hoe vaak nog door sommige boeren geknoeid wordt. Belasting der haardsteden. Het „Weekblad voor de Administratie der directe belastingen" is daartegen ln het belang allereerst van de gezondheid der belasting schuldigen, die thans vaak oen noodige ver warming van hun kamera achterwege laten, ten einde bun belastingbiljet minder drukkend te maken. Maar ook ln het belang van de ambtenaren, voor wie de contróle op dezen „grondslag" der personeele belasting even moeilyk als onaangenaam Is. Het „Utr. Dbld." stemt daarmede in on zag, by afschaffing van deze belasting, liever dlo op de deuren en vensters weder ingevoerd, welker contrólo minder bezwaariyk on hatoiyk is. Maar gaat dat niet, dan zou het wellicht reeds een verbetering zyn, Indien men het tekort, ontstaan door evontueole afschaffing van de haardstedenbelasting, aanvuldo door een verhooging van de belasting naar de huurwaarde. In herinnering wordt daarby gebracht, dat een amendement van de heeren Rink, Pynappel, Heemskerk on Mutsaere, om de haardsteden als afzonderlyken grondslag te doen vervallen, in de zitting der Tweede Kamer van 30 Novem ber 1895 verworpen werd met slechts 49 tegen 48 stemmen. De minister Harte, toen nog Kamerlid, stemde vóór dit amendement en met genoemd weekblad zou het „Utr. Dgbl." zich er in verheugen, indien mr, Harte van Tecklonburg, minister geworden, kon volbrengen hetgeen hy, toen hy volksvertegenwoordiger wae, ge daan wonschto to zien. De griffier der Eerste Kamer zal a. s. Maandag de begrafenis van het overleden lid dier Kamer mr. Ylruly, te Leidon, by wonen. Aan de groove zal niet worden gesproken overeenkomstig den laatston wousch van den overledene. Ter gelegenheid van het eindigen van den teekencur8us ln het Wykgebouw „Geloof, Hoop, Liefde" waren gistei avond de leer lingen met hun oudere en onderwyzers be novens de commfssfe van het gebouw byeen en werden aan oenlge der beste leerlingen platen en boekwerken als pryzen geschonken. Aan den cursus voor Dupuis, hand- en orna- mentteekenen onder leiding van den hoer J. Moonen hadden 13 leerlingen deelgenomen, aan dien van bouwkundig toeken (leeraar de heer N. Kloots) 17 leerlingen. De lessen zyn gegeven Maandags- en Donderdagsavonds van 8 tot 10 uren. De door de jongens vervaardigde teekeningen, die de bezichtiging overwaard zyn, zUn voor belanghebbenden tentoongesteld heden Zater dagavond van 8 10 uren, en Zondagmiddag van 1 4 en Maandagavond van 8 10 uren. De heer K. Visser, onderwyzer aan de Geref. school aan den Heerensingel alhier (hoofd do heer M. van Wyk) Is benoemd tot onderwyzer aan de Geref. school to Zeist. Tot de geslaagden by het elod-txamen van het genootschap „Mathesis Scieniiarum Genetnx", gisteren vermeld, moet ook nog genoemd worden 0. H. Ötuivenberg. Heden ontvingen wy per Nederlandsche mail de Indische bladen van 12 tot en met 18 Maart. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, op Zaterdag 19 dezer, zal te 'e-Gravenhage van gemeentewege het Lange Voorhout in feostdoe worden gestoken. Op het gedeelte tegenover de Heulstraat zal een frontver siering worden aangebracht van masten met vlaggen en tropeën. In een muziektent, ge plaatst tegenover het paleis van H. M. de Koningin-Moeder, zullen des middag en des avonds concerten worden gegeven. Aan de boomen worden nationale Mecklunburgsche en stedelijke vlaggen aangebracht, terwijl het schelpenpad met banieren zal worden versierd. Een breedere frontversiering zal opgericht worden aan de zijde van het Voor hout tegenover het Tornooiveld. Des avonds wordt het Voorhout verlicht ©n zal ook de muziekkiosk geïllumineerd zijn. Door den Algemconen Noderlandsohon Molonaarsbond (Goedgekeurd bij K. B. van 28 Nov. '98) is voor eenigen tijd opgericht eono ofdeeling voor gemeen6ohappolijkoa aankoop van granen en allo tot het vak be- hoorende artikelen. Voor dozen coöperatie ven aankoop wordt uit en door do leden van den Bond eeno commissie benoemd bestaan de uit drie leden, van welke er één te of in de onmiddcllijko nabijhoid van Rotter dam moet wonen, terwijl do bedde andoren por draad bereikbaar moeten zijn. Voor do eerste maal zijn in die commissie benoemd de heeren A. Vorduyn te Oudshoorn, P. Beolen te Lisso en J. Das Dsn. te Utrecht. Ondor do vele in achttien artikelon ver melde voorwaarden komt er ook een voor, dat de aankoop uitsluitend h. contant ge schiedt, en dit schijnt, aanvankelijk geen gunstigen invloed op do toetreding der mole naars tot deze coöperatie to hebben. Do minister van waterstaat heeft bij een schrijven do aandacht gevestigd op 'hot feit, dat meermalen besluiten van burge meester en wethouders ter vernietiging we gens strijd met do Hinderwet moesten wor den voorgedragen. Het iB toch in do laatste jaren herhaalde lijk voorgekomen, dat besluiten van B. en Ws. ter vernietiging, wegens strijd met do Hinderwet, moesten worden voorgedragon, omdat die colleges do formaliteiten door laatstgenoemde ,wct voorgeschreven, niet of niet juist of wel onvolledig hadden toege past. Zoo werd meermalen do aankondiging ver zuimd, dit laatste zelfs wanneer do open- baro aankondiging in do naburige gemeen te w e 1 had plaats gevonden. Hot gevolg van een en ander is, dat een appellant, dio zijnerzijds in den wettolijken vorm beroep tegen zoodanig besluit hooft in gesteld, niet ontvankelijk moet worden ver klaard, omdat art. 15 der Hinderwet slechts een recht van beroep toekent binnon 14 dagen na do afkondiging bij art. 8 be- doold en con beroep ingesteld vóór dat, of zonder dat do afkondiging heeft plaats ge vonden, niet kan wordon toegelaten. Nog veclvuldigor heeft het goval zich - voorgedaan, dat bij beslissingen in beroep het bestreden besluit moest wordon vernie tigd zonder meer, op grond, dat op do aan vrage, zooals zij aan B. en Ws. was godaan, geen beslissing bad mogen genomen worden, zij het dan, dat do beschrijving of de teoke- ning niet aan den oisch van art. 5 voldeden of niet in het voreischtc aantal waren over gelegd, do gevorderde uittreksels uit do ko- daetralo leggers ontbraken of do vorklaring betreffende do toepasselijkheid der Veilig heidswet niet was overgonomon. In al deze gevallen goat door do onacht zaamheid van do gemeentebesturen voor be langhebbenden kostbare tijd verloren. Do kapitein dor inf. P. O. A. Krugors, gedetacheerd bij do landmacht in Wcst-In- dië, keert wogens eindiging van zijne detar ohecring in den loop dezer maand naar Ne derland terug. In de buitengewone algemeene verga- doring van aandeelhouders (2-1 April) der Hollandsche IJzoron-Spoorwog-Maatschap- pij te Amsterdam zal aan do orde zijn een voorstel om aan don Raad van Administra tie machtiging te vorlcencn tot hot vorkrij gen van gelden, noodig voor reeds uitge voerde en nog uit to voeren workon in eer sten aanleg en van uitbreiding en voor aan schaffing van rollend materieel, alsmedo voor betaling van do aangekochte aandcc- len in do Hollandsche Electrischo Spmij. en dor Zuid-Hollandscho Elcctrische Spinij., een leening to sluiten, tot zoodanig bedrag als de Raad van Administratio zal noodig oordeelon, doch hoogstens tot een som van tien millioen guldon, hetzij ineens of bij gedeelten, en voorts om den Raad van Ad ministratie to machtigen om in deze naar gelang der omstandigheden te handeion, don koers van uitgifte en de rente te bepa len, cn daarbij zulke voorwaarden te stellen en die maatregelen te nemen, welke met .n- achtneming der bepalingen in de statuten aan den genoomden Raad in het belang dor Maatschappij wcnschclijk zullen voorkomen. In het „Hötel do. Payu-Baz" te Utrecht heeft gisteravond een eameneproklng plaata gehad van dr. Leyde met de Boorondeputatle. De .Standard" verneemt uit Bern, dat het Haagache hof van arbitrage vermoedelijk het Zwiteerach Itallaansche diplomatieke ge schil ral beelechton. Baron d' Aulnis de Bouroulll, boogleeroer te Utrecht en gedelegeerde van Nederland bi) de te Brussel gehouden eulkerconferentle, Is gieterochtend bU H. M. de Koningin op Hot Loo ontboden en had met Hare Majesteit een langdurig onderhoud. De heer O. F. DlngemanB, oud-leerling van het Zutfensche Gymnasium, ie aan de universiteit te Edinburgh gepromoveerd als M. A. voor de klassieke letteren. Dlo titel staat geluk mot ons Doctor ln de letteren. Do heer Dingomana p. omovoerde met den hoogsten lof, dien eon Briteche universiteit kan toekennen, nl.cta<,s Honours terwijl hom gedurende 2 j nrou oen „Scholar-

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1