N* 12922 Donderdag XO April. A0. 1902. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van %an- en (feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten govestlgd zyn 1.80 Franco por post I1-65- PRIJS DER AD VERTENTIEN: Van 1-6 regels f 1.05. Iodero regel meer f 0.17 j. - Grooter© letters naar plaatsruimte. Voor hot incasseeren bulten do stad wordt f 0.05 berekend. Collectanten-Vereeniging „luid-Afrika". De alhier gisteren gehouden collecte heeft weder de belangrijke eom opgebracht van f 367.84%, waarby eon gift was van H. ƒ0.55 van een gehouden collecte op een party tje. P. van Duiel Bz., Secretaris. Het woDiugvrasigstnk. Dat bet woningonderzoek zooals het hier ter stede is begonnen en uitgevoerd, nogal eens genoemd en tot voorbeeld genomen wordt, woten wy. Zoo bleek uit het verslag der gezondheidscommissie te Utrecht over haar verrichtingen in het jaar 1901 dat men daar ©ok op ongeveer dezelfde w(Jze had gewerkt ©n dat het LeiJsch onderzoek de commissie tot leiddraad had gediend. Niettemin moet de commissie erkennen dat het onderzoek by ons over veel grooter details heeft geloopen. DWy zyn," schryft de com missie, „uit een statistisch oogpunt en wat «nelheid van uitvoering betreft, verre door Leiden overtroffen." Deze commissie geeft dan ook aan Burg. ©n Wethe. in overweging het onderzoek voor Utrecht geheel op Leidscbe leest te schoeien. Heel veel eer voor ons, enniet onver diend. Ook de oud minister Goeman Borgesius, die gisteren te 's-Gravenhage over de „Woning wet in verband met de Gezondheidswet" sprak, vond gelegenheid het Leidsche woningonder zoek te noemen. Dat het overigens met de woningtoestanden er nog treurig uitziet, bleek uit de rnededeeling van den spreker, dat men In Amsterdam, wilde men er eenigszins krachtig ingrypen, terstond 10,000 woningen onbewoonbaar zou moeten verklaren. Uit de enkele vragen by de jongste volkstelling omtrent de volkshuisvesting gedaan waar van de resultaten weldra bekend zullen wor den gemaakt was volgens den heer G. B. gebleken dat er in Nederland 85,189 perceelen zyn, waarby in één kamer meer dan 4, 5 tot 6 personen gehuisvest zyn. Zulke toestanden eischen dringend verbetering. Maar alles kan niet ln eens geschieden. Gaarne zou de oud- minister een bond zien opgericht, die de Regeering steunt in de verbetering der woning toestanden, want de wet zal niet goed werken zonder de medewerking van het Nederland- ■che volk. Leiden, 10 April. Zondag a.s. zal in den Schouwburg een zeer actueel stuk worden opgevoerd, geti teld: „Vrij of Dood". Dit stuk geeft in 6 tafereelen en een apothéose een episode uit den Transvaalschen oorlog. Vele bekende figuren komen ten tooneele en worden door 'de leden van het Tivoli-Gezolschap van Rot terdam zeer goed weergegeven. De hoofdrollen zijn in handen van den heer en mevr. Mulder—lloelofscn. Nogmaals komt een Fransch gezelschap naar Leidenhet bestaat uit acteurs en actrices van het ThéAtre de la Porte-Saint- Martin te Parijs, wclko Vrijdag 18 April zullen opvoeren ,,Quo Vadis", een stuk, ge trokken uit den welbekendon roman van Sinckewisz. Daar een zeer groot getal personen in dit Btuk meewerken, de kostumes talrijk cn schit terend zijn en aan het decors veel zorg wordt I besteed, zoodat de kosten hoog zijn, hoopt mon dat dit Fransche gezelschap hier nu eens een goed gevulde zaal zal vinden. Bij koninklijk besluit zijn bij de dd. schutterij te Leiden benoemd tot 2den luite nant de heeren B. F. Everts, than6 schutter, J. F. X. Sanders en R. F. Crommelin. Tot hoofdingelanden van hot Hoog heemraadschap Rijnland zijn gekozen in het lste district de heer jhr. mr. W. G. Dedel; in het 6de district de heer J. M, D. graaf Van Lijnden en in het 14de district de heer S. baron van Heemstra. Tot hoofdingeland- plaatsvervangers in het 6de district de heer P. Verdogaal; in het 8ste_ district de heer W. den Hertog en in het 14de district de heer A. van der Wilk. Hedenmorgen overleed na een langdu rige ongesteldheid op den hoogen leeftijd van bijna 80 jaren de heer T. P. Viruly. De heer Viruly was van een lange en ern stige ziekte herstellende, zoodat men voor cenige dagen nog hoop op- volkomen beter schap had. Plotseling ingestort, bleek hij tegen den hernieuwden aanval zijnor kwaal niet bestand. Theodorus Petrus Viruly werd geboren te Rotterdam don 29sten Aug. 1822. Opgeleid voor do industrie, stond hij een reeks van jaren aan het hoofd van een bloeiende zcep- cn kaaréenfabriek tc Gouda, waar hij door zijn positie cn persoonlijke gaven oen reeks van jaren grooten invloed uitoofende. Dat zijn talenten ook buiten de stad zij ner inwoning worden erkend en gewaar deerd bleek uit zijn verkiezing als lid der Eerste Kamer van de Staten-Generaal door de Pröv. Staten van Zuid-Holland in 1862, in wolk lichaam hij onafgebroken zitting had en er in den laatsten tijd do nestor van was. Hij kon gerekend worden te behooren tot de oud-liberale garde. Met groote nauwge zetheid vervulde hij zijn mandaat, in de Eer ste Kamer on hij stond in hoogo achting bij zijn mede-leden en in breeden kring ook buiten de wetgevende vergadering. Gerui- men tijd had hij vroeger zitting in den ge meenteraad van Gouda, eerst als lid en daarna als wethouder. De laatste jaren woonde hij te Ledden, waar hij behalve als hoofd-ingeland van hot Hoogheem raadschap R ij nfl and" geen bijzon der werkzaam aandeel meer nam in het pu blieke loven, mede als gevolg van zijn hoogo jaren. Bij de inwijding der Hartevelt^zaal in de Lakenhal hield hij de feestrede, want hij was ook een warm voreerder der sehoono kinneten. De heer Viruly was commandeur in do orde van den Nederlandsehen Leeuw, welke koninklijke onderscheiding hot bewijs heeft geleverd dat ook de Hoogo Regeering zijn verdiensten op prijs stelde. Naar wy vernemen, is de penningmeester der Ned. Gustaaf-Adolf-Vereeniglng verbiyd geworden met een gift van duizend gulden, gezonden door M. S., met de bepaling, dat de helft dier som voor Nederland moet besteed worden. Examens L. O.Toegelaten zyn de heeren W. J. Beumer, te Sassenhelm; A. Beun, te Gouda; T. Blom, te Gouderak; J. G. Chris- tiaanse, te Oegstgeest. Men meldt uit Den Haag: De minister van binnenlandsche zaken is hier terug gekomen met de meest aangename en dank bare herinneringen aan de ontvangst, die hy by het bezoeken der rykslnrichtingen van onderwys in Belgiö en Dultschland van de autoriteiten heeft ondervonden. Zy hebben dr. Kuyper 6teeds met de meeste bereid willigheid met hun voorlichting ter *yde gestaan en hem daarby ter hand gesteld de voornaamste gegevens, geschriften en werken omtrent de bezochte inrichtingen. Prof. Lexis, uit Göttingon, was door de Duitsche regeering aangewezen om inlichtingen te verschaffen en de minister werd verder ingelicht door dr. Naumann, dr. Schmidt, dr. Althoff, dlreo- teur-generaal van onderwys. In Dresden kweten zioh van die taak dr. Roscher on dr. Wandig, te Chemnitz de opperburgemeester dr. Jur. Beok. Overal ont moette de minister de grootste voorkomend heid en een streven hem zooveel mogeiyk van dienst te zyn. Dank zy de beleefde tus8chenkomst van graaf De Pourtales, Duitsch gezant, en baron De Grelle Rogier, Belgisch gezant te 's-Gravenhage, was 's ministers bezoek in alle plaatsen voorbereid en was het dr. Kuyper mogelyk in korten tyd zooveel te doen, waarvan hy met eigen oogen gezien heeft veel, dat hem de voorgenomen organisatie van het technisch en vakonderwya kan yer- gemakkeiyken. In een aanstaanden Dinsdag te 's-Graven hage te houden openbare vergadering, uit geschreven door de vereeniglng van vergun ninghouders „Onderling Belang", en tot bywoning waarvan alle Kamerleden zyn uitgenoodigd, zal de heer Bartman, voorzitter van den Bond van Vergunninghouders to Amsterdam spreken over „De nieuw te ver wachten Drankwet." Lodewyk Mulder vierde gisteren in Den Haag zyn tachtigsten verjaardag. Het was zyn uitdrukkeiyk verlangen dezo gebeurtenis geheel en al in den huiseiyken kring te herdenken. Dit belette echter niet, dat hem van heinde en ver biyken van hartoiyke belangstelling bereikten, zoowel langs telegraphisohen weg als per post, en in de middaguren door persoon- ïyk bezoek van de talryke vrienden, in wier genegenheid de waardige grysaard zich mag verheugen. Prachtige bloemen sierden de salons van den echryver van „Jan Faessen" en „De Kiesvereeniging van Stellendijk." jfien van die bloemengaven was van het genootschap „Oefe ning kweekt Kennis." „Pulchri Studio" had eveneens bloemen gezonden. Bovendien kwam een deputatie uit dit schildorkundig genootschap dos middags den tachtigjarige gelukwenschen, wiens borst, zooals men weet, reeds vele jaren met den Nederland8chen Leeuw is gesierd. De commissie van voorbereiding der beroepsregeling in de Ongevallenwet is byeen geweest ter vaststelling van haar verslag, dat weldra aan de Tweede Kamer zal worden rondgedeeld. De heer L. van Aardenne, commissaris van politie, te Vlaardingen, heeft tegen 16 Juni eervol ontslag aangevraagd. B. en Ws. stellen aan den Raad voor, hem een pensioen te verleenen van ƒ800 'sjaars, berekend naar een inkomen van f 1900 's Jaars en 26 dienstjaren. In de te Amsterdam gehouden vergade ring van den gemeenteraad ia, op voordracht van B. en Ws., besloten tot het instellen van een lectoraat in de pharmaceutlache en practl- sche Bcheikunde en mlcro-chemie, wegens de toeneming van hot aantal studenten ln de pharmaeie. In den laatsten tyd was de hoog leeraar Lobry de Bruyn te langdurig belast met het afnemen van examens. Naar men ons meldt, geeft dr. A. J. Kronenberg, te Deventer, weer geregeld les ln het Nodorlandsch aan Z. K. H. Prins Hendrik. {N. O.) De verborgen scliat. 1) I. Do inspecteur van politie Prickett was evenmin een wonderman, die krachtens zijn geest het onmogelijke mogelijk maakt, als een schaapskop, zooals men den vertegenwoordi ger van zijn beroep in het kluchtspel met yoorliefde voorstelt. Hij was doodeenvoudig een handig mensch, die zijn handwerk menig jaar had uitgeoefend cn wol verdiend succes daarin geoogst had; zoodra het dan ook ruchtbaar word dat Prickett zich met een zaak bemoeide, voeldd' de misdadiger van beroep zich ietwat verontrust, on zag met weemoeige zekerheid een onbehaaglijke toe komst tegemoet, want Prickett had tijdens zijn loopbaan bij het mcerendeel van d; door hem behandelde gevallen het wild in zijn macht gekregen. Zonder persoonlijken moed kan niemand den strijd met het misdadigerschap opnemen en doorzetten, maar Prickett had zenuwen van staal. Wie in het politievak succes wil hebben, moet in het bezit van scherpe oogen en een aangeboren opmerkingsgave zijn. Prickett was de belichaamde waakzaamheid. Het vorige jaar had hij zijn ontslag uit den dienst genomen, mnr tot dien tijd was hij in Londen een zeer_ bekende persoonlijkheid geweest, duizenden van aanzien bekend, die nooit gevraagd hadden, hoe de man wel zijn persoonlijk leven leidde. Hij had altijd veel waarde aan zijn uiterlijko verschijning ge hecht; vooral hoed on schoenen, linnen goed en handschoenen waren steeds on berispelijk, de gelieelc persoon pijnlijk net jes, maar ofschoon hij in Londen geboren, in Londen opgegroeid, Londenaar tot in merg en been was, had hij in zijn voorkomen iets van een bewoner eener kleine stad. Daartoe droeg de gezonde, frissche kleur bij en een zekere statigheid, om niet te zeggen strak heid van blik, en hij maakte nooit den in druk alsof hij haast had, en alles, wat om hem heen voorviel, ieder mensch, die hem voorbijsnelde, schonk hij een zekere opmerk zaamheid. In dc groote stéden zijn de menschen meer haastig in hun bewegingen en geheel door zichzolven in beslag genomen, aan menechon en str&ton veel te gewoon, om ze met aan dacht in oogonschouw fce nemen. Prickett's ka?me, maar voortdurende opmerkzaamheid voor de alledaagsche gebeurtenissen en ver schijnselen gaven menigeen aanleiding in hem den provinciaal te vermoeden, die de hoofdstad bekijkt. Het was ook zeer wel mogeilijk, dat men honderdmaal den man voorbijging, zonder hem te bemerken of iete opvallends aan hem te zien. Wist men echter eenmaal, wie en wat hij was, dan viel iemand allerlei op. Zijn bedaarde blik rustte bedachtzaam op alle6, wat in zijn gezichtskring voorviel, en men kon duidelijk zien, dat hij van nabuur en door oefening een bijzonder nauwkeurig opmerker wae. Het merkwaardigste aan den m*® u-as ech ter voor ieder, die hem kende en zioh moei te gaf iets scherper toe te kijken, de uitdruk king van voortdurende bereidheid, om zoo te zeggen, altijd gelaarsd en gespoord, waar door elke overrompeling scheen buitenge sloten. Het rustige nietsdoen had wel in het ver schiet aangenaam en verleidelijk geschenen, maar Prickett vond het na eenigon tijd toch ietwat suf en eentonig. Na verfoop van twee maanden begon hij zelfs het leven als een drukkenden last to beschouwen en hot schok te hem letterlijk, toen hij op zekeren dag in de Bondsbrasso plotseling tot het bewustzijn kwam, dat. hij eenige honderden schreden in gedachten als een nachtwandelaar had afge legd, zonder „Werkelijk", bromde hij bij riohzelven, ,,geen van de gezichten, welke in de laatste twee minuten mij zijn voorbij gegleden, zou ik onder eedo kunnen vaststelden. Dit feit stemde hem zeer melancholiek. Het buitengesloten_ zijn van alle met zijn voormalig beroep samenhangende belangen scheen aan zijn leven alle bekoring ontno men te hebben. Een fijn heer, die reeds me- nigen naam had gedragen, reed hem in dit oogenblik in een ohic rijtuig met fraaie paarden bespannen en onberispelijken koet sier voorbij en liet het gouden lorgnet ach teloos op rijn keurige® handschoen dansen. Het was zeker wel vijf jaren geleden, dat Prickett hem niet meer gezien had, en de ander had het grootste gedeelte van deze vijf jaren in stille teruggetrokkenheid doorge bracht. Prickett had hem indertijd aan deze ontspanningsreis geholpen en hem nu in een oogwenk weer herkend. „Zoo, zoo, rijn wij ook eens weer in het land?" zeide hij onder het loopen tot rich- zelven. „Voor zee maanden zou mij dat enorm veel genoegen hebben gedaan, maar wat heb ik er nu aan? AchWat is toch het niets doen een vervelend werk I" Nu raakte een hand oven rijn schouder Van de 12 personen, die hebben deel genomen aan don cursus in hoefbeslag, wel ke sedert Novombor jl., vanwege de af dee ling 's-Gravenhago van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, in de Alex- ander-kazeme is gehouden, zijn or 10 ge- söaagd bij het gehouden examen. Van deze tien geslaagden legden G. van den Bosch, van Schipluiden; A. J. Elder- horst. van Nootdorp, en P. M. de Blok, van Monster, eon good examen af; en D. Hoogkamer, van Naaldwijk; Th. Vogols, van Honeelersdijk; A. A. W. Lipman, van Wateringen; A. van Wijk, van Delfgouw; A. D. Vorlinde, van Spijkenisse; P. Hey, van Zevenhuizen on J. P. Lipman, van Weteringen, slaagden met lof. Op het drietal voor predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Bozum (Friesland) komt voor ds. J. Klein Wassink, te Leimui- don. Toezegging van beroep naar de Ned.- Herv. Gom. t>e Moppel on Hoogenvoen is ontvangen door ds. O. Heemskerk, te Waar- dor. Beroepen is bij de Goref. Gem. te Harmc- len ds. A. H. van Minnen, to 's-Graven- zande. Te Yeendam is een afdoellng opgericht van den „Volksbond, Voreeniging togon drank misbruik". Een 93 tal ingezetenen traden als lid toe. v In het Roomsch-Katholiek Ziekenhuis te 's-Gravenhage overleed de heer H. E. van Berckel, oud-hoofdingenieur van den Water staat en 's Lands Burgeriyke Openbare Werken in Nederlandsch-Indié. Hy was versierd met de orde van den Nederlandschen Leeuw. Na een verbiyf van 22 jaren in de tropen dwong zyn gezondheidstoestand hom om rust te nemen. Naar men verneemt, zal de heer J. 0. Fabiu8, inspecteur \an het lagor onderwys, in den loop dezer week zyn taak weder opnemen. Zooals men weet, was hy gedurende eenigen tyd ongesteld en vervangen door den districts schoolopziener te Gouda. (D. C.) Benoemd is tot leeraar aan de Muziek school te Deventer de lieer K. Herzfeld, violist aan hot Stadttheater te Barmen. Te Rotterdam heeft rich een comité ge vormd van personen, vorlofgangors van '05, dat zich ton dool stolt, allo milicicn-vcrlof- gongers tot een vergadering op tc roepen, ten einde te trachten door gezamenlijk op treden, hot oproepen dier lichting niot te doen plaats hebben. (N. R. G.) Van de 1219 miliciens, dit jaar uit dc provincie Gelderland bij de landmacht in gelijfd, worden 120 milioions wegons tóohaamsgebreken ontstaan vóór de indienst treding, op grond van art 101 dor militie- wet 1901, ontslagen en naar hun haardsleden teruggezonden. De nog geou twee jaar geleden tot man teljas gewijzigde kapot jassen der infanterie zullen nu om ale tweede kleodingstuk aan de lichting 1902 te kunnen worden uitgereikt wederom worden gewijzigd in kapotjas. Deze re-transformatio kost 71 cents per stuk, van welke or vele duizenden in ge bruik en in de kleedingmagazijncn opge legd rijn. Na 21-jarige vacature ontving jl. Zon dag de Ned.-Herv. Gemeente te Rilland haar nieuw beroepen predikant, den heer J. O. Fontein, oand., die zijn intrede deed naar aanleiding van Luk. 5 5, laatste ge deelte, nadat des morgens rijn zwager, ds. Couvée, van Borne te zijner bevestiging was opgetreden met een redo over I Thees. 5 24a. Het stoomschip „Ardjoeuo", v&n Rot terdam naar Java, passeerde 9 April Ouossaut; do „Slndoro" vertrok 9 April van Batavia naar Rotterdam. Oudshoorn. De gemeenteraad heeft een voorstel tot het aangcan ssner goldleenlng groot f 26,000, na toelichting van den Voor zitter, wat betreft rente ad 4'/, percent mot aanvang der aflossing te stellen op 2 jaar later, namelyk 1906, unaniem goedgekeurd. Evenzoo het voorstel tot weder verpachting van het grasgewas voor den tyd van 5 jaar ad f 86.26 per jaar. De heer Den Hertog wensclite wel, dat in do voorwaarde do bepaling werd opgonomon dat de vuilnisstaal, welke tot toemaking van het gras wordt aangebracht, niot langer dan één week mag blyven liggen. Do voorzitter belooft deze clausulo ook op te nemen. Ook word met algemeeno stemmen goed gekeurd het voorstel van B. en Ws. tot ver hooging van het salaris voor het opsteken enz. van lantaarns. By de rondvraag sprak do heer Van Voort- huyson over het verontreinigen by de boomen voor het kerkhof. Na discussio, waarby do hoer Yan der Kloot Meyburg opmorkte, dat wollioht de plaatsing van een bordje met verbod van ontreinlglng, voldoende zou zyn, en do voorzitter toezeg ging tot aanbrengen van eeri of ander deed, werd ovorgegaan tot vaststelling van het kohier hoofdei, omslag in comité generaal. Zooterwoude. Do regeling der jaarwedden van het onderwyzend personeol in doze gemeente is door Ged. Staten goedgekeurd. Do jaarwedde van het hoofd der openb. school is nu, in verband met z(jn dienstjaren, gebracht op f 1050. Vanwege do afdculiug van den Booren- bond in deze gemeente had gisteren de kou- ring plaats van eenjarige springstioron. Als juryleden voor de keuring waren door hot bestuur uitgenoodigd de heeren L. Stra- vor en F. Vcelonturf, van Hazcrswoude, on A. Rijnsburgcr, van Leiderdorp, terwijl liet cerc-voorzitterschap was opgedrngon aan den burgemeester dezer gemeente, die deze taak bereidwillig had aanvaard. Het aantal tor keuring aangevoordo stie ren bedroeg 6, een getal, dat wel is waar grooter zijn kon, maar dat toch bevredigend kan worden genoemd, omdat liet voor do eerste maal was dat in dc gemeente een keu ring plaats had en do keuze was beperkt tot éénjarige springstieren. Do lste prijs werd toegekend aan don stici toebehoorendc aan P. Hogovcen, de 2de pi ,s aan dien van Q. Doeswijk, do 3do prijs aan dien van O. v. d. Velden. Do prijzen bedroe gen respectievelijk f 25, 10 on 5. Na afloop der keuring wenschte do bur gemeester do eigenaars der bekroonde die ren geluk met de hun te beurt govallon on derscheiding cn dankte in het bijzonder don voorzitter van den Boerenbond voor hel ini tiatief door dezen genomen om in de go- meentc de keuring te doen plaats hebben; daarbij wijzende op L t groote belang, dat goedo en puike fokdieron voor den land bouw on veeteelt hebben. Hij uitte don wensch, dat de vereeniging in ledental mogo toenemen on dat zij mocht voortgaan op den toenemen cn dat zij mochc voortgaan op den eenmaal ingeslagen weg. aan en hij keerde zich om. „Gij komt mij juist van paar", zeide de eigenaar van deze hand. „Hebt gij wellicht een half uurtje voor mij over?" Prickett antwoordde slechts r een zacht optrekken van do wenkbrauwen en een nauw morkbaar knikken met hot hoofd, maar den ander was dat volkomen voldoende. „Goed", zeide hij, terwijl hij met zijn op geheven parapluio een rijtuigje wenkte. „Stap in. Wij kunnen de zaak onderweg be spreken." De koetsier moest dezen persoon kennen, want hij reed zonder aanwijzing weg „Hebt ge uw pensioen genomen, Pri ckett?" „Ja, sir Jonas, voor twee maanden heb ik dien dommen streek begaan." „Aha! Gij vindt het niets doen onverkwik kelijk?" „Zeer," bekende Prickett met weemoed. „Ik heb een gevoel, alsof mijn brein zal in roesten; niots boezemt mij meer belang in, bij allee moet ik immers dedken, dat het mij niets aangaat." „Nu, dat inroesten willen wij voorko men", antwoordde air Jonas, „ik heb een bijzonder geval voor u. Openlijke eer zal het u wel niet bezorgen, want hot publiek zal er mogelijk niet aan te pas komen, maar sleohte zaken maakt gij niet, als gij deze af faire in handen neemt on zij belooft interes sant tc worden, zelfs zeer interessant." „Ik ben u zeer dankbaar, sir Jonas, 't Was mij steeds een eer met u te werken." „Zoudt gij desnoods ook willen reizen?" vroeg sir Jonas. „Natuurlijk," antwoordde Prickett. „Wan neer en waarheen het zijn moot." „Vreemde talen zijn niet uw fort, is 't wel V' ,,'t Gaat! Van het Fransch weet ik zoo veel om mij cr door heen te slaan cn met het Italiaansch staat het ovenzoo. Mot het Duitsch bon ik hot beet op de hoogte; ik heb eon tijdlang veel in Duitechlaud te doen gehad." „Dat is immers fameus, bepaald fameus!" zeide air Jonas voldaan. „Zulke bekwaam heden had ik eigenlijk niet bij y gezocht." Verdere mededcelingen blovcn vocvioopig achterwege. Sir Jonas stak een sigaret aan en leunde peinzend in den hook van het rij tuig. Prickett, wiens deelneming in het loven weer in hooge mate was opgewekt, zat, met de handen op de knieën, kaarsrecht in het rijtuig -en sloeg het stuk wereld, waarlangs zij voorbij roeden, gade. „De generaal zal stipt op tijd zijn," merkte sir Jonas, zijn horloge voor den dag halend, op, „maar wij zijn er ook op de mi nuut." De droeehke hield stil, sir Jonas gaf don koetsier een shilling en begaf zioh met haas tige schreden naar zijn kantoren. Prickett volgde hem, zonder om tc kijken, want de vertrekken waren hom bekend, maar daarbij nam zijn rustige, onderzoekende blik toch de kleinste bijzonderheid in zich op. Een groot man, mot breedc. forsche sohoudors, bestudeerde een aan den muur hangenden kalender, keerde zich echter dadelijk om, toon do beroemdste c nominalist onder de procureurs cn de voormalige politiebeambte in zijn buurt kwamen. Wordt vervolgd')

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1