Ji» 12907 "Vrijdag 21 Maart. A« 1902. feze igourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." b. De St.-Jeroensweg, van de Molonstrat tot aan de woning van Chr. van der Meer. d. De Bronsgeesterweg. Met gebruikmaking van een party aangekochte keischerven en keien (ten bedrage van GOOj wenschen LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden por 8 maanden2 2 T 2 J 1.10.' 7 Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ztfn 1.80 i Franco per po3t1-65* PRIJS DER AD VERTEN TiÜN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere lettors naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Burgemeester en Wetheudera vuu Le.dcu Gezieu iiet adres van B. J. LUGTIGULIU, houdende verzoek om vergunning tot uitbreiding van de Houtdraaierij eo zagery aan de Volder»- cracbt No Wc, kad. bekend beetle H No. 1375, door vervanging van den bestaanden gasmotor •van 3 p.-k. door een van 10 p.-k.; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet, Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de blagen op do Secretarie dezer gemeente ter visio gelegd is; alsmede dat op Donderdag 3 April a. 8„ 's voormiddags te elf uren, op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden H. C. JUTA, Weth., loc.-Burg. 20 Maart 'l902. VAN H1SYST, Secretaris. Leiden, 21 Maart. In de zesde of laatste der Winterlezingen In de kleine zaal van het Nutsgebouw alhier trad gisteravond op de Rotterdamsche predikant de heer Lamtnerts van Bueren, met het onderwerp: „Overwonnenen toch overwinnaar." Als overwinnaar, die schijnbaar overwonnen werd, schetste spr. den uit de historie bekenden Hendrik van Zutfen of Hendrik Holler, die, na op het eind der vijftiende eeuw als jonge ling in den strijd een groot aandeel te hebben gehad in de redding van zyn vaderland, de Dithm»r6chen, in Noordelijk Duitschland, als gevolg van een herbaalde gelofte zijner moeder opgenomen werd in een klooster der Domi nicanen en daar veel zag en hoorde, waarmede hij zich niet vereenigen kon; die het klooster, waarin hi) veel strijd te voeren had, verliet, gewapend met een dolk, om Luther, den Hervormer, te dooden, maar daarvan terug gehouden werd door het aanhooren van een predikatie van dezen, zonder dat Hendrik hem eerst kende; die ten slotte, nadat hij uit Zutfen in zijn vaderland teruggekeerd was, werd ter dood gebracht op den brandstapel, waardoor hy zich den naam verwierf van den Stepbanus van Duitschland. Met groote aandacht werd spreker, die voor het eerst in dezen kring optrad, gevolgd. Gelijk reeds vroeger gemeld, heeft de Kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente te Leiden geweigerd de leerlingen van de Vryzwnnig Hervormden, die in 1900 en 1901 door den Kerkeraad van Oudshoorn op Leidons grond gebied waren aangenomen, als lidmaat te erkennen. Om een herhaling hiervan te voor komen, reisden gisteren een 100-tal jonge lieden van beider kunne onder geleide van hun godsdienstleeraars en het bestuur der Vrijzinnig Hervormde Vereeniging met een boot naar Oudshoorn om door den Kerkeraad als lidma ten te worden aangenomen en in een daar voor belegde godsdienstoefening door den predikant uit die plaats te worden bevestigd. Geslaagd is voor hot examen in de nuttige handwerken te 's-Gravenhage mej. M. de Sitter, leerlinge van mej. E. C. M. Aewerdonk. Hedenvoormiddag om 10 uren keerde Z. K. H. Prins Hendrik van Het Loo to 's-Gravenhage terug. De Koningin en de Prins maakten heden te 'a Gravenhage voor het ontbijt een rijtoer in de booge brik. Sir Henry Howard, de Engelsche gezant te 's Gravenhage, vertrok gisteren met buiten- landsch verlof voor den tijd van drie weken. De Koningin ontving hedenmiddag den nieuwen voorzitter der Eerste Kamer, J. E. N. baron Schlmmelpenninck van der Oye, in audiëntie. H. M. ontvangt hedenavond In opwachting de gade van den nieuwen Italiaanschen gezant, mevr. De Tugini, een Nederlandeche dame. Bij H. M. de Koningin dineerde H. M. de Koningin-Moeder gisteren. De Engelsche gezant bi) ons Hof, sir Henry Howard, is naar Milaan vertrokken. De gezant van Turkije bij ons Hof, de heer Missak Effendi, begaf zich gisteren voor «enigen tyd naar Parijs. Naar aan het „Hbld." wordt medege deeld, zal H. M. de Koningin dit jaar het gewoon bezoek aan Amsterdam niet brengen. Naar „De Tijd" verneemt, zullen in de op Dinsdag 1 April te houden vergadering der Prov. Staten van Zuid-Holland tot ver kiezing van een lid der Eerste Kamer, de anti-liberale leden hun stemmen vereenigen op mr. J. G. S. Bevers, oud lid der Tweede Kamer voor Doetinchem, wethouder van open- tare werken te 's Gravenhage. Het „Chr. Letterk. Verbond" houdt zijn jaarvergadering op Donderdag 3 April a.a., in het gebouw der Christ. Jonge!.-Vereeniging ^Excelsior", Keizersgracht, Amsterdam. De agenda luidt1. Opening door den Voor zitter. 2. De dichter Da Costa als Evangelie prediker. In te leiden-door den heer P. Kat Pzn. van Zutfen. 3. Verslag van den Secretaris; 4. Verslag van den Penningm.5.Voorstel aan de leden, in zake de vast te stellen minimum-con tributie; 6. Mededeelingen van den Voorzitter; Vaststelling van maximum-uitgaven door commissiën8. Rapport der Commissie dr. A. van der HoeveD c.s.9. Verkiezing van Leden in de verschillende commissiën10. Mededeeling der namen van nieuwe leden; 11. Wat is de grondoorzaak van al het geheimzinnige in de nieuwe schilderkunst, de nieuwe letteren enz. In te leiden door ds. J. H. Geselschap Wzn. van V'aassen; 12. Moet de critiek objectief of subjectief zyn? In te leiden door den heerD. Bins Jr. De kapt. der marechaussee W. M. Wy- naendts, districtscommandant te Groningen, wordt binnenkort benoemd tot majoor. De luit. generaal Van Resteren, inspec teur der infanterie, hoeft aangevraagd om wegens gevorderden leeftyd op pensioen ge steld te worden. De majoor Tonnet, van het lste reg. inf. in Den Helder, wordt overgeplaatst by het reg. gren. en jagers. De kolonel F. W. J. Buys, commandant van het reg. gren. en jagers, is door Z. M. den koning vaa Italië benoemd tot comman deur der Kroonorde. Benoemd is tot lsten opzichter by de ge meentewerken te VJaardmgen D. Poot aldaar. Er waren 148 sollicitanten. Door de concessionarissen van de elec- trische tram AmsterdamHaarlem langs den iyksstraatweg moeten gewyzigde plannen worden ingediend aan het departement van waterstaat. Met ingang van 1 April is benoemd tot adjunct-commies 2de klasse ter Provinciale griffie van Gelderland jhr. mr. J. O. Schorer te Middelburg. Dr. Van Erp Taalman Kip, directeur van het sanatorium te Driebergen, heeft de be noeming tot geneesheer-directeur van het sanatorium aan don Velperweg te Arnhem aangenomen. Het stoomschip „Kurfürst" (uitreis) arri veerde 19 Maart te Oporto; de „Bogor" arri veerde 20 Maart van Rotterdam te Batavia; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 20 Maart van Marseille. Haarlommermoer. De uitslag der fe~Hoofd- dorp gehouden keuring van dekhengsten ls als volgt: Voor inschryTing in het stamboek werden aangeboden 8 hengsten, waarvan er 4 wer den ingeschreven, zfinde: „Matador", eigenaar A. Coiyn, te Nieuwer- Amstel; „Runibald II", eigenaar dezelfde; „Mars", eigenaar A. A. v. d. Berg, te Haar lem; „Iwan II", eigenaar dezelfde. Voor de premiekeuring werden aangeboden 14 hengsten, waarvan werden bekroond: Weltman", eigenares de vereeniging „Haar lemmermeer", met ƒ400; „Victor", eigenares vereeniging „Associatie", Haarlemmermeer, met 250; „Coriander", eigenares vereeniging „Haarlemmermeer" (oostzijde), met ƒ250; „Jonker", eigenaar H. F. Bultman Hzn., Haarlemmermeer, met ƒ250. Voor de premiekeuring van 2-jarige hengsten werden er 9 aangeboden, waarvan werden bekroond: de eigenaren lo. D. Knlbbo, te Haarlemmermeer, 2o. Zuider-Legmeer en 3o. P. S. Zyimans, te Haarlemmermeer, Ieder met 150. In den nacht van 8 op 9 dezer deser teerde van Hr. Ms. wachtschip „Zeehond", te Willemsoord, de matroos Van Aalst. Gemelde deserteur werd in den avond van den 17den dezor in deze gemeente aangehou den door den gemeenteveldwachter Revius, en aanvankeiyk naar Hoofddorp overgebracht, alwaar by in verzekerde bewaring werd gesteld. Den volgenden morgen werd hy onder ge leide van gemelden veldwachter naar zyn garnizoen te Willemsoord teruggebracht. Zyn militaire kleeding had hy verkocht en de reden van zyn desertie schynt te zyn, dat hy het in dienst onmogeiyk langer kon uit houden. Het bestuur der afdeeüng „Haarlem mermeer" van den Bond voor Christelyke Protestantsche Land- en Tuinbouwarbeiders heeft een adres ingediend tot bekoming van vergunning om van een der lokalen in de openbare school te Hoofddorp gebruik te mogen maken voor de te houden vergaderingen. Hazerswoude. De vergadering der afdeeüng van „Volksweerbaarheid" was zeer schaars bezocht. De voorzitter, de heer J. M. Kok, sprak by de opening zyn leedwezen uit over de slechte opkomst en herinnerde aan de stampvolle zalen, waarvan men by de oprich ting getuige was geweest. Toch bleek uit het verslag van den penningmeester, den heer K. van den Berg, dat er een batig saldo in kas is van 91.12 en dat de contributiën in het afgeloopen jaar 56 hebben opgebracht. Breedvoerig werd er besproken, wat men zou kunDen doen, om nieuw leven in de afdeeling te brengen; doch tot besluiten kon men, by afwezigheid van hot meerendeel der leden en zelfs der bestuurders, niet komen. Een bestuursvergadering zal worden byeeDgeroepeu en daarna zoo mogeiyk een nieuwe aansporing aan de leden worden gezonden, die, zoo hoopten alle aanwezigen, dan meer succes zou hebben. Het bestuur werd by acclamatie herkozen. Het jaarfeest der .Christelyke Knapen- vereeniging" werd met de ouders en andere belangstellenden in „Salratori" gevierd. Tot de genoodigden behoorden het bestuur der .Christelyke Jongelingsvereeniging „Eere zij God" en der ^Christelyke Meisjes vereeniging „Lydia". Ds. J. J. van Ingon opende de ver gadering met gebed en een toespraak, waarna de heer N. van den Bosch de leiding op xich nam. Vorschiliende samenspraken en voor drachten werden door de leden onder leiding van hun voorgangers ingestudeerd en nu zeer ten genoegen der aanwezigen uitgevoerd. Aan opgewekt gezang ontbrak het niet, terwyl chocolade, koek en krentenbrood van tyd tot tyd werden rondgediend. De collectie bedroeg 4.64. De predikant sloot dit feest van „Het mosterdzaadje" met dankzegging. Het paard, dat voor een driewielde kar was gespannen, sloeg Donderdagmiddag aan 't hollen op den Middelweg. Met een hevigen stoot kwam het voertuig tegen een telephoon- paal aan, die daardoor het evenwicht verloor. Een der arbeiders kwam in de sloot terecht en de ander viel door den schok op den grond. Intusschen ging het hollende paard er van door in de richting van het dorp, waar het spoedig gegrepen en tot 6tilstaan gebracht werd. Gelukkig kwamen de inzittenden met een nat pak en den schrik vry. Katwijk. De centrale liberale Kiesvereeni- ging „Volksbelang", voor het kiesdistrict Katwyk, voor de Tweede Kamer, en voor het kiesdistrict Leiderdorp, voor de Provinciale Staten, is gereorganiseerd. Deze organisatie heeft ten doel in deze districten, waar de liberale party verre in de minderheid is, de vryzinmge beginselen beter te kunnen verbreiden en by verkiezingen meer invloed te kunnen uitoefenen. Kon. besluiten. De heer J. M. Knip- scheer, arts, benoemd en aangesteld tot offi cier van gezondheid der 2de klasse bij het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Ncderlandsch-Indiê. Op verzoek eervol ontslagen W. J. Brede- rode, adjunct-verificateur met den rang van commies bij de directie der Grootboeken Na tionale Schuld. Benoemd tot leer aar aan de Rijksland bouwschool te Vageningen dr. D. van Gulik te Apeldoorn. Min. beschikkingen, idet ingang van 1 April e.k. benoemd tot tweeden klerk bij het departement van oorlog: L. H. Luij- endijk, te 's-Gravenhage; J. Yennik, te SchermerhornG. J. J. O. Warnas, te 's-Gra venhage, en A. F. Jongbloed, te 's-Graven hage. Raad van State. Openbare vergade ring van de afdeeling voor de geschillen van bestuur, op Woensdag 26 Maart 1902, des voormiddags te elf uren. Gemeenteraad van Wassenaar. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heer D. Baron v. Pallandt. Met kennisgeving de hoeren 0. J. van der Ouder- meulen en Baron v. Brienen. Na lezing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd, komt in behandeling de agenda. lo. Ingekomen stukken. De Voorz. leest het „Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim" over het jaar 1901. Uit het proces-verbaal van kasopneming by den gemeente-ontvanger blykt, dat op Febr. in kas was 3261.31. Eenige missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van even zooveel raadsbesluiten. Bezwaar was alleen gemaakt tegen de regeling der onderwyzersjaarwedden. De definitieve regeling hiervan zal worden uitgesteld tot November, wanneer bekend is of do heer Peereboom al of niet zyn functie zal hervatten. Als uitvloeisel van oen vorig raadsbesluit hebben Burg. en Weths. aanbesteed het maken van een stoep aan de Haven. Ingeschreven was door de heeren Verboog voor 145 en C. Nell voor 160. Daar deze sommen de begrooting van den gemeente opzichter ver overtroffen, hebben Burg. en Weths. het werk zelf doen uitvoeren, dat nu 74 kost. 2o. Benoeming van commissiën. Dezelfde leden worden voor de bestaande commission herkozen. 3o. Voorstel tot aanvraag om verlenging der ontheffing van de verplichting tot hot geven van onderwys in de vrye- en orde-oefeningen der gymnastiek. Hiertoe wordt besloten zonder hoofdelyke stemming. 4o. Het kohier der hondenbolasting dienst 1902 wordt vastgesteld op 3.64. Besloten wordt W. R., uit wyk D, die weigert zyn hond op te geven voor de belasting, omdat „hy zoo maar by hem is komen aanloopen," op genoemd kohier te handhaven. 6o. Het suppletoir kohier van den hoofdei, omslag dienst 1901 wordt vastgesteld op 257.605. 6o. Besloten wordt op voorstel van het dagelyksch bestuur het uitpad van den heer Kortekaas langs de Haven voor een „publiek pad" te verklaren en dit op den legger te brengen. 7o. Voorstel tot verlenging der onderhand- sche huur van een stukje tuingrond by de onderwyzerswoning in de Schoolstraat. Dit wordt aangenomen „op dezelfde voorwaarden, waarop de huur thans geschiedt." 8o. Besloten wordt aan de heeren G. Gardlen en J. v. d. Kroft stukken gronds te verhuren aan de Nieuwe Haven, respect.40 en 30 ML groot, h 25 ets. per ML De huur zal voorloopig geschieden voor éón jaar. De heer Verburg legt er nadruk op, dat de mestputten, welke de huurders daarop willen maken, „uitsluitend zullen zyn voor eigen gebruik," en dat ze deze niet aan anderen zullen verhuren. In het voorbygaan wyst één der leden er op, dat men meende, dat ook de heer Rotteveel don grond der remise gehuurd had voor eigen gebruik, maar dat hy aan anderen verhuurt voor f 78, waarvoor hy zelf maar 7 50 be taalt plus den interest van hetgeen hom de remise heeft gekost. „Juist," zegt de heer Verburg; „hij heeft het geld en lovj hebben een fooitje." De heer v. d. Kroft merkt op, dat men by de verhuring wel degelyk er op gerekend had, dat den heer Rottoveel de remise voor eigen gebruik zou aanwenden, „want de gemeente zou behalve de 7.50 ook het havengeld ge nieten en door deze handelwyze vervalt ook dit nu. Er was op gorokond." 9o. Do voorzitter stelt voor een krediet te verleenen om het water uit pompen van ver schillende gedeelten der kom chemisch te laten onderzoeken. Dr. F. v. Praag had het water der „dorpspomp" eens onderzocht en had bevondon, dat daarin stoffen voorkwamen, schadelyk voor do gezondheid. Daarna waren verscheiden© monsters onderzocht uit welputten van ver schillende ingezetenen der „kom," en weinig monsters hadden de proef doorstaan, zooals bleek uit een groot aantal aanwezige glazen met water. Het een zag al griezeliger dan het ander. Ter verduidelyking moge dienen, dat het water alleen onderzocht was op „ammonia" en „salpeterzuur." De discussie over deze zaak, waarby natuur- lyk ook een waterleiding ter sprake gebracht werd, kunnen we veilig achterwege laten. De storm zal misschien wel letterlyk een storm in een glas water blijken. Besloten werd het krediet toe te staan en een bord te plaatsen aan de dorpspomp ter waarschuwing. lOo. Overdracht der concessie gasfabriek. Do Voorz. deelt mede, dat de bestaande Maat scbappy geliquideord was en dat een nieuwe Maatsehappy zou worden opgericht. De heer Broeksmit wenschte te weton of de heer v. d. Zee, met wien onderhandeld was, be voegd was om die onderhandelingen to voeren? De Voorz. zegt, dat „de concessie eerst zal worden overgedragen als de nieuwe Maat sehappy zich heeft geconstitueerd." De Voorz. heeft de lichtsterkte van het gas laten onder zoeken, gedeoltelyk voor eigon rekening. Het resultaat was, dat de fabriek tegenwoordig haar verplichtingen goed nakomt en wat de straatlantaarns betreft, zelfs meer geeft dan waarvoor gecontracteerd is. De heer Verbrug meende, dat het niet aan ging, dat de Voorz. betaalde wat ten algemeenen nutte was geschied, en de Raad was dit geheel met hem eens. De heer Verbrug vroeg of het nu juist de tyd niet was om sommige bepalingen der concessie te wyzigen. Hy had hierby op het oog een geval, dat in een vorige Raadszitting was behandeld. De Voorz. ried dit af; het gaat niet aan een Maatsehappy tot een groote uitgaaf te dwingen voor een paar huisgezinnen, die misschien een paar pitten in_huis nemen. In beginsel wordt besloten de concessie over te dragen zoodra de nieuwe Maatsehappy zich heeft gevormd. llo. Het dagelyksch bestuur wordt ge machtigd de werken aan to besteden noodig voor de verbetering der veenwatering. De kosten hiervan zyn geraamd op 2000. 12o. Eenige af- en overschry vingen worden goedgekeurd. By de rondvraag krygt do heer Overgauw toezegging, dal de Bezuidenhoutsche Achter weg zal worden verbeterd. De heer Broeksmit vraagt of er al iets bekend is aangaande de electrische tram. De Voorz. zegt, dat alle grondeigenaren nog geen toestemming hebben gegeven en dat daarom wyzigingen in het oorspronkelyk plan nood zakelyk zyn. De opmetingen zyn in vollen gang. Gemeenteraad Tan Noordwityk. Voorzitter: de heer E. L. baron van Harden broek, burgemeester. Afwezig: de heeren E. Smit en A. W Alkemade (de laatste met telegraphische kennisgeving.) Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werden voor kennis geving aangekomen eenige ingekomen stukken I. als: Missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring van "het raadsbesluit betreffende het sluitingsuur der tapperyen, rapport van de commissie tot wering van schoolverzuim te Noordwyk-Binnen en rapport van de plaatse- lyke commissie van toezicht op het lager onderwys in deze gemeente. II. Voorstel tot verbetering van de Schie- straat, den St.-Jeroensweg, de Tramsteeg en den Bron8gee8terweg. Overeenkomstig het verzoek dos voorzitters worden de wegen ieder afzonderlyk behandeld. a. De Schiestraat. Lengte der nieuwe bestrating 100 M. kosten 515. De heer De Groot zou oen verhoogd voetpad aan de ó-m zyde wenschen. De heer Van Konynenburg ziet daar bezwaar in, met het oog op net passeeren van twee voertuigen. Resultaat der bespreking: het Dag. Best. zal op dezo uit gesproken wenschelykheid letten, waarna het voorstel met algemeeno steinmon wordt goed gekeurd. M. breede bestrating met een 8 a 10 c.M. hoog voetpad. Koston G14.71. Met algemeene stemmen zonder discussie goedgekeurd. c. De Tramsteeg. In twee gedeelten te bestraten: (met getrokken waalsteen) 88.30 M. van Kerkstraat tot Tramweg, 418.88,122 M. van Tramweg tot Wilhelmiuastraat 709.39. De heer De Groot zou gaarne den zinkput met hoogopstaande rollaag vervangen zien door een kolkput. By de uitvoering zal daarop, worden gelet. ""Goedgekeurd als voren. en Ws. dezen weg te vorbeteron, te beginnen met den Lagen weg, over een lengte van 1300 M., kosten 1800. Over dit onderwerp wordt een levendige discussie gevoerd. Terwyl de heeren Van der Meer en C. Alkemado bezwaar hadden, de eerste wegens de omstandigheid, dat het geen hoofd weg betrof, de tweede wegens de hooge kosten, verdedigden de wethouders de voor dracht, er de voorkeur aan goverde boven een andere zienswyze, nl. bedekking met puin en grind (ko3ten ƒ1120). Den heer Alkemade bevreemdt het, van den Achterweg niets te hooren, doch de voorzitter antwoordde, dat het 's Raads wensch is juist deze wegen ver beterd te zien, terwyl de andere uit de ge wone middelen kunnen hersteld worden. Daar de discussie voor een oogenblik op een zij spoor dreigt to geraken, herinnert de heer Van der Weyden aan een denkbeeld van defi heer De Groot, even te voren uitgespro ken, om nl. eerst de aankomst der keien af te wachten en alsdan te zien, waar dezo het best kunnen gebruikt worden; ook kan de Raad zich oerst nog eons op de hoogte stellen, hoe de toestand van bedoelden weg Met dit voorstel vereenigt zich het Dag. Best. en zoomede de Raad. Hl. Rioleering Zeeweg c.a. Naar aanleiding en ten vervolge van het besluit der vorige ver gadering komt een nieuw voorstel van liet Dag. Best. ter tafel. In overleg met en na ver kregen goedkeuring van het Bestuur van den Noordzyderpolder zal de bestaande rioleering worden doorgetrokken van het land van der heer G. van der Weyden langs Zeeweg en Lynbaanweg tot de Aschbelt op do Losplaats, kosten 1821.82 -1- 1109 (vorige raming) 2930.82 over een totaio lengte van 464 M De voornaamste voorwaarden, door het polderbestuur gesteld, betreffen de afmeting der cementen rioolringen* de afsluiting dei Zeebrug en de bepaling, dat alle onkosten ten laste dor gemeente Noordwyk zullen komen Do heer C. Alkemade informeert naar de vulling der wateringen en het maken der afscheidin gen tusschon aangrenzende porceelen, waarop de heer Van der Weyden antwoordt, dat dit geen punten van bezwaar konden zyn. Daar de heer De Groot terugkomt op zyn vroeger uitgesproken wensch, dat de rioleering niet in den berm, doch in den weg zelf zou worden gelegd, merkt de voorzitter aan, dat dit 450 meer zal kosten. Na eonige bespreking ovei dit denkbeeld, waarby de heer Van der Meer in overweging wil geven met het rioleeren te wachten tot het leggen der buizen voor de (toekomstige) steeukoleugasfabriek wordt met algemeene stemmen in beginse, besloten tot rioleering, waarna het amende ment De Groot (het riool in don weg zelf) met 5 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. (Tegen stemden de heeren Van der Weyden, Parlovliet, Admiraal en Van Konijnenburg). IV. Regeling uitgaven. Wogens de hoogt bodragen, in deze en de vorige vergaderingen gevoteerd, als jr. 4000 voor wegen, f 2900 voor rioleering, 4300 voor de verlenging der Schoolstraat, 3600 voor de verbouwing dei school te Noordwyk-aan-Zeo, totaal 14,800, te verminderen met 1800 voor don Brons geesterweg, stellen B. en Ws. voor een bypo theek van 13,000 a 3'/2 pCt. te Hillegom op te zeggen. Zonder h. st. goedgevonden, eveneens de 500, op de begrooting voorge dragen als to plaatsen op het Grootboek te schrappen en over te brengen naar den post voor Onvoorziene uitgaven. De heer C. Alko- madé (zinspelende op het feit, dat dergelyko som nooit op het Grootboek terecht is ge komen) meent, dat liet dan maar 't beste zal zyn voortaan niet meer van dien post te spreken. V. Adres van J. G. de Witt on G. D. de Witt om aankoop van een stukje duingrond, de gemeente toebehooronde. B. on Ws. advi- seeren afwyzend te beschikken, daar het bun meer gewonscht voorkomt de beschikking daarover aan de gemeente to laten. Ook de hoer Admiraal is tegen afstand, aangezien dit stukje grond de ©enigste gelegenheid biedt om den J.-k.-weg naar het strand te verlengen, Mot algemeene stemmen wordt het prae advies van B. en Ws. aangenomen. VI. Regeling der onderwyzersjaarwedden. Zooals we reeds hebben medegedeeld, hebber Ged. Staten de door den Raad gemaakte rege

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1