H* 12901 Vrijdag 14 VIaart. A0. 1902. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." Kerkelijke berichten. Aeademienieuws. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Loidon per 8 maandenf T !f 1.10.' "Buiten Loidon, per looper en waar agonten govestigd zyn 1.30 i Franco per post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 1 6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17Groolere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Burgemeester en Wethoaders der gemeente Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat het iJkknntoor alhier tussohen 17 Maart (begin herijkieis) oa 20 Augustus 1902 einde herijkreis) op de uavolgende dagen geopend zal zijn, als: op 4, 5, 25' en 26 April, 9, 10, 30 en 31 Mei, 6, 7, 17 en 18 Juni, 1, 2, 11, 12, 21 en 22 Juli en 1, 2, 8, 9, 15 en 16 Augustus, telkens van des voormiddage halfnegen tot twaalf uren en van des namiddags halftwee tot v i e r uren en na adoop v«n de herijkreis, dus na 20 Augustus a. s. op eiken Vrijdag en Zaterdag van des voor- middags negen uren tot des namiddags één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, id. C. JUTA, VVeth., loc.-Burg. 12 Maart 1902. VAN.HEY8T, Secretaris. Herhallngsonderwijs. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 3 der Verordening van don 12-icn Januari 1882, tot regeling van het Eerliahngeonderwijs in do gemeente Leiden, gewijzigd bij Raadsbesluit van den 9den Deoember 1886 (Gemeenteblad No. 11 van 1887); Brongen tor kennis van belanghebbenden, dat do Jlnschrijving van leerlingen voor het ELerhalings- onderwijs zal plaats hebben van don lTdentot «n met den 22sten Maart a. e., voor meiejes in het schoollokaal in de Yau-dor-Worf-atraat, voor jongens in dat aan de Korte Mare, telken dage dos namiddags ?au zeven tot acht urcD. Tot liet Herhalmgsondorwijs kunnen worden toe gelaten 1°. do leerlingen vau de scholen der Sdo en 4de klasse, die vorkregen hebben hot-getuigschi if;. bedoold l)ij art. 18 3 der Verordening van 23 Januari 1894 (Gemeenteblad No. 5 van 1824); 2°. zij, die bg een af te leggen examen blijken goven aan do daarvoor gestelde vorciBchten te voldoen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, H. C. JUTa, Weth., loo.-Burg. 32 Maart 1902. VAN HEYsT. Secretaris. beiden, 14 Maart. Tegen de goedkeuring van een door den teer G. J. Janssen ingediend stratonplan ten behoeve van zyn terreinen aan don Maredyk bestaat noch by de Commissie van Fabricage, fioch by B. en Ws. bezwaar. Plaats, richting, iioch afmttingen der aan te leggen straten goven aanleiding tot overwegende bedenkingen. Wél zal de straat langs de Haarlemmer- Irekvaart slechts een breedte hebben van, op het smalste gedeelte, 4 Meter, maai' waar die atraat langs de vaart ie gelegen on dus licht in lucht vrJJ tot de woningen zullen kannon toetreden, waar van bebouwing van de straat nan de andere zyde nimmer sprake zal kunnen itJn en waar dit straatje slechts toegang zal verleenen tot de daaraan gelegen woningen en als verkeersweg nimmer dienst zal behoe den te doen, kan in dit geval met die geringe breedto, uaar het B. en Ws. met de Commis sie van Fabricage voorkomt, wel genoegen genomen worden. En dit te eer, waar de diepte van het bouwblok tusschen den Mare dyk en de kade langs de Vaart, welke 24 meter bedraagt, geon vermindering zal kunnen ondergaan en dus het stellen van hoogere •lachen aan de breedte van die kade het bouw plan zelf onuitvoerbaar maken zou. Van den anderen kant mag dan echter ook van adressant worden verlangd, dat hy den hem toebehoorenden grond aan den Maredyk, welke in vorband met het doortrekken van do rooilijn onbebouwd zal moeten blyven en tot verbreeding van den Maredyk zal kunnen dienen, behoorlijk bestraat geheol kosteloos aau de gemeente in eigendom en onderhoud overdrage. Tegen het opleggen van deze reeds vroeger aan adressant kenbaar gemaakte voor waarde bestaat dan ook zijnerzijds geen be zwaar. Het Bestuur van de vereeniging ,,de Praclische Ambachtsschool" alhier, deelt me de, dat in de algem. ledenvergadering, ter i vervanging van het Bestuurslid den heer J. 'A. van Dijk, die de gemeente gaat verlaten, het volgende dubbeltal is opgemaakt: de heeren lo. mr. E. C. Wiersma en 2o. J. van Dam, en voor de vacature ontstaan door het vertrek uit de gemeente van het bestuurslid, den heer O. Bonger: de heeren lo. B. J. H. Haitink en 2o. jhr. A. llappard. Dc Baad wordt uitgenoodigd uit deze dub beltallen een keuze te doen. De gemeenteraadsbesluiten tot het aan- fcoopen van een terrein, gelegen achter don Morschwcg aan het einde van de Paul Kru- gerstraat, en om dat terrein te bestemmen voor de oprichting van een 6de openbare lagere school der 3de klasse, zijn door Gedep. Staten dezer provincie goedgekeurd, zoodat tot. de overdracht van het terrein zal kun nen worden overgegaan. Bij nader onderzoek ia het terrein gebleken groot te zijn 2723 vierk. meter, zoodat de koopprijs, berekend tegen den prijs van /3 per vierk. meter be draagt /81G9. De kosten op de overdracht vallende zullen voorts een uitgave van /25l vcr- isch li Tn het geheel zal dus in een uit gave van 'S420 moeten worden voorzien, waarin echter voor een vierde gedeelte, alzoo voor /2105, door het Rijk zal worden bijge- drag-en. J.cn Ijedrag van /6315 zal dus door g' idlcening moeten worden gevonden. De heer Andries Spijker, gepension- ncerd „Opzichter bij do Fabricage der Ge meente Leiden", heeft zich per adres tot den gemeenteraad gewend om dezen te ver zoeken, hem in het belang zijner cchtgcnootc tc willen opnemen onder hen, aan wie de toe treding tot het op te richten „Pensioen fonds voor Weduwen en Weezen van Ge meente-Ambtenaren" wordt veroorloofd. Met het vertrouwen, dat bovenstaand ver zoek door den Raad welwillend zal worden ontvangen, meent hij zich te mogen vleien, uit overweging: lo. dat punt 6 van de op 17 October 1901 door den Raad vastgestelde „Grondslagen" ondanks zijne voor de reeds thans gepen- sionneerde ambtenaren ongunstige redactie het op te richten Fonds stempelt tot een „Pensioenfonds voor Weduwen en Weezen, niet alleen van dienstdoende, maar ook van gepensionneerdc gemeente-ambtenaren"; 2o. dat noch door de bovenbedoelde .Grondslagen", noch door de „Ontwerp verordening regelende het verleenen van pensioen aan Weduwen en Kinderen van ge meente-Ambtenaren" gcëischt wordt, dat de bestaande ambtenaren, ten einde voor hun weduwen en kinderen recht op pensioen to behouden, ook na het in werking treden der verordening nog een zekeren tijd in functie zullen blijven, alvorens den gemeente-dienst met pensioen te verlaten, zoodat: A. alle ambtenaren, die thans reeds den pensioensleeftijd van 65 (of 55) ajar bereikt hebben, reeds onmiddellijk na het in wer king treden der verordening den dienst met ouderdomspensioen zullen kunnen verlaten, zonder hierdoor dc rechten hunner eventueel na te laten weduwen en weezen te doen ver loren gaan. [Tot hen behooren o. a.: lo. do ruim 67-jarige Rector van het Gymnasium, wiens toelating tot hel Fonds is voorgesteld, ofschoon hij indertijd vrijwillig heeft ge bruik gemaakt van de hem geboden gele genheid om van het recht op rijkspcnsiocn voor zijne weduwe cn weezen afstand te doen en 2o. de 72-jarige Directeur der Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijzeres sen, die reeds in 1901 zijn ontslag uit den dienst heeft aangevraagd.] B. terwijl hetzelfde geval zich voordoet met die ambtenaren, welke op dat tijdstip, hoewel nog geen 65 (of zelfs maar 55) jaar oud zijnde, toch wegens reeds thans vol brachten (30 k) 40 of meerjarigen diensttijd recht op pensioen zullen hebben. C. en evenzoo met hen, die alsdan uit hoofde van reeds thans bestaande ziekelijke gesteldheid of gebreken terstond invalidi teitspensioen mochten bekomen; 3o. uit overweging, dat, waar de onder 2o, sub A., B. en C. bedoelde Ambtenaren tot het Fonds worden toegelaten behalve om andere redenen mede uit waardeering hunner reeds bewezen diensten, hier kan worden gememoreerd, dat in de Raadszit ting van 9 December 1897 „onder dank betuiging voor de vele gedurende geruimen tijd aan dc gemeente bewezen diensten" aan requestrant Eervol Ontslag is verleend na ruim 40-jarige ambtsvervulling." Ook door het bestuur der Vereeniging van bezoldigde agenten van politie „Door Eendracht saamgebracht", gevestigd -alhier, is naar aanleiding der concept-verordening rogclende het verleenen van pensioen en wachtgeld aan gemeente-ambtenaren een adres aan den gemeenteraad gezonden, waar in zij het volgende onder de aandacht van dit ooilege brengen: „dat volgens art. 4 der conceptverorde ning voor politie-bcambton een gunstige be paling is opgenomen, waardoor deze na een 30-jarige dienstvervulling en op 55-jarigen leeftijd hunne aanspraken op pensioen kun nen doen gelden, evenwel met handhaving van den tegenwoordigen grondslag, zijnde 1/60 van het over do laatste 12 maanden ge noten salaris, waardoor deze dan na 30 dienstjaren 30/60 is 1/2 en niet 40/60 is 2/3 van hun salaris als pensioen zullen genieten; dat reeds in het voorafgaand schrijven van Burg. cn Weths. terecht is opgemerkt, dat de aard der politiebetrekking meebrengt dat deze beambten vroeger voor de hun opgeleg de taak ongeschikt zullen zijn dan zulks met andere ambtenaren het geval is, terwijl huns inziens een politiebeambte op 55-jarigen leeftijd niet meer in staat is een anderen voor hem passenden werkkring te vinden en te vervullen. Redenen, waarom requestran- ten zich tot den Raad wenden met het be leefd verzoek ook den pensioengrondslag voor politiebeambten te willen wijzigen en dezen te verhoogen van 1/60 op 1/45 van het over de laatste 12 maanden genoten sa laris. Adressanten trachten in een breede toe lichting evenals dc heer Spijker van het zijne, de billijkheid van hun verzoek na der aan te toonen en laten daarop nog vol gen een in 1895 door den gemeenteraad van Amsterdam genomen besluit te dezer zake, waaruit kan blijken dat ook daar dc billijk heid van hetgeen door de politiebeambten wordt gevraagd, wordt beaamd. De reeks samenkomsten, door de Com missie voor de Yolksbyeenkomsten dezen winter ia de SUdszaal gooi ganiseerd, In weder ten einde. Toen gisteravond de laatste plaats had, was de groote zaal beneden en boven in waarheid stampvol. Zelden hebben we de beschikbare ruimte zóó bezet gezien. De uit voering van het in ons blad aangekondigde programma door de werkende leden der onder- offleiers-vereeniging „Door Vriendschap Yer- eenigd" viel zeer in den smaak, ook wegens de verscheidenheid, welke het bood. Er werd op allerlei gebied kranig gespeeld en gewerkt, terw[)l ook de militaire tableaux veel luide teekenen van bijval ontlokten, al was niet iedereen, daar velen op de stoelen gingen staan, in de gelegenheid het vei to nde te zien. Het programma kwam veel overeen met dat voor de introductie-altvoering van a. s. Zaterdag avond, door dezelfde vereeniging te geven. Voor de bezoekers van dien avend is het dus gewenscht dat hier thans niet in bijzonderheden getreden worde. Het belang wekkende zou er dan voor hen afgaan. Op deze laatste bijeenkomst in dit seizoon sprak de voorzitter, de beer 0. C. Tieleman, een kort woord om een terugblik te slaan op wat dezen winter op de buitengewone en de twee wetenschappelijke avonden is aange boden geworden en om allen hartelijk dank te zeggen, die steun hadden verleend en heb ben meegewerkt om ze te doen slagen, ten slotte tevens hen, die nu dezen avond zich ook zoo schitterend van hun taak hebben gekweten. Met een tot allen gericht „tot woerziensl" eindigde hy zijn daverend toegejuichte toe spraak. De batterijen van het 2de reg. veldartil lerie te '8 Gravenhage en te Leiden zullen van 30 Juni tot 19 Juli in de legerplaats by Oldebroek verblijven tot het houden van practi- 6Che oefeningen. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de Gedeputeerde Staten der on derscheidene provinciën verzocht in de ad viezen omtrent de aanvragen van gemeenten om toepassing van art. 49 der wet op het lager onderwijs te doen vermelden voor zooveel betreft het jaar, waarop de aan vraag betrekking heeft welk percentage de» hoofdelijke omslag uitmaakt van het totaal van het belastbaar inkomen in do ge meente. Aangenomen: het beroep naar Zuili- cliem en Nieuwaal door da. G. W. Locher, te Dantumawoude. In tegenwoordigheid van den Raad van bestuur en alle hoogleeraren en verdere docenten is gistermiddag ln de Prinsenzaal der Polytechnische School te Delft door jhr. A. S. C. Stoop, voorzitter van den senaat namens het Delftsch Studentenkorpa aan do P. S. aangeboden het door Haverman ge schilderd portret van wyien den hoogleeraar- directeur J. M. Teldere. Professor J. Kraus, hoogleeraar directeur, aanvaardde namens de onderwys-inrichtlng het geschenk. Zoowel jhr. Stoop als professor Kraus braohten in warme bewoordingen hulde aan de energie en de onvermoeide werkkracht van wijlen professor Telders. Hot Kamerlid de heer Ter Laan, die tot dusver alleen des Woensdags en Zaterdags in zyn vrye uren de vergadering der Tweede Kamer by woonde, was gisteren tegenwoordig,, nu hy door ontslag als schoolhoofd voortaan dagelyks ter vergadering kan verschynen. Het stoomschip „Soestdyk" arriveerde 13 Maart van Rotterdam te Newport-News; de „Titan", van Amsterdam en Liverpool naar Java, passeerde 12 Maart Gibraltar; de „Be- soeki", van Java naar Rotterdam, arriveerde 13 Maart te Suez; de „Koning Willem Hl", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 13 Maart van Genua; de „President" (thuisreis) pas seerde 12 Maart Gibraltar; de „Prousseu", van Japan en Singapore naar Amsterdam, passeerde 12 Maart Hurslcastle; de „Prins Frederik Hendrik" arriveerde 13 Maart van Paramaribo te IJmulden; de „Rhipous" arri veerde 12 Maart van Amsterdam on Liverpool te Batavia; de „Ryndam" vertrok 13 Maart van Rotterdam naar Nieuw-York; de „8ach- aen" vertrok 12 Maart van Penang naar Amsterdam. Alfcn. De gemeenteraad heeft te beslissen gohad over twee aan de orde gestelde belang- ryke punten. Nu Aarlanderveen en Oudshoorn zich by de Alfensche drinkwaterleiding aansluiten, is besloten, na eenlge kleine wyzigmgen in hel contract aan te brengen, B. en Ws. te mach tigen om tot aanbesteding over te gaan. Omtrent de alhier nieuw te bouwon gas fabriek was, geiyk in dit blad gemeld, van den heer Carl Francken uit Bremen een aan bieding ingekomen, om een complete fabriek te stichten, beantwoordende $an de eischen van het vastgestelde plan met een nogal groote besparing van productiekosten voor de som van 110,000. Aangozion al eenige aan bestedingen van onderdeelen volgens het primi tieve plan waren aangegaan, werd op dit adres afwyzend beschikt. Bonthuizen. De Raad dezer gemeente heeft met algemeene stemmen besloten de jaar wedde van het hoofd der school mot ingang van 1 Januari dezes jaara te verhoogen en te brengen van f 950 op 1000. üaarlonimenneer. Door den schoolopziener in het arrondissement Haarlemmermeer te Uithoorn zyn in den loop dezer maand niet minder dan 78 processen-ver baal, als bedoeld in art. 21 4 der Leerplichtwet, opgemaakt en aan den ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Haarlem toegezonden, wegens het door in deze gemeente wonende ouders zich opnieuw schuldig maken aan overtreding der gemelde wet ten aanzien hunner kinderen, door die kinderen niet geregeld do school te doen bezoeken. Ten behoeve van ongevoer 80 personen uit deze gemeente werden in 1901 national!- teit8bewyzen afgegeven, voor hun vertrek naar Duttschland, om aldaar werk te zooken. Tal van die personen keerden spoedig weder terug, daar hun pogingen om in Duitscbland werk te vinden veelal mislukken, en het laat zich nu dan ook reeds aanzien, dat er dit jaar niet zooveel arbeiders uit deze gemeente tot verbetering hunner positie naar Duitscbland zullen vertrekken. In ons nummer van 6 dezer maakten wy melding van het voornemen van den café houder J. d. V., te Hoofddorp, omtrent ver grooting van zyn Beurslokaal. Nader werd ons hieromtrent medegedeeld dat d. V. het deswege door hem ingediend adres om vergunning heeft ingetrokken, waaruit w\j kunnen afleiden, dat bedoeld plan niet door uitvoering zal worden gevolgd. Het aantal personen, voorkomende in het door den Burgemeester aan het Bestuur dezer gemeente uit te brengen verslag omtrent de uitkomston van het voorloopig onderzoek, bedoeld in artikel 25 der kieswet, en die naar het oordeel van den Burgemeester niet op de kiezersiyst voor 1902/1903 behooren te worden geplaatst, bedraagt 150. Men heeft zich met de klacht tot den Burgomeester dezer gemeente gewend, dat de aan de brug te Nieuw-Yennep, sedert de opening van het telephoonkantoor aldaar, geplaatste telegraafpaal door baldadige handen herhaaldelijk wordt heen en weer geschud, waarvan het gevolg ia, dat de tolephoondraden in eikaar geraken, zoodat met het vorder gelegen kantoor Leimuiden Diet kan worden gewerkt. Ook dit bleek nu weder het geval te zyn, daar het kantoor Leimuiden van 12 tot 5 uren onbereikbaar was. iliilogoin. In de zaal van café „Flora" is door de vereeniging „Hulp in Nood" haar 8ste jaarlyksche algemeene vergadering ge houden. De voorzitter, de heer A. G. Yernooy, opende haar met een woord van welkom aan do aanwezige weldoeners, donateurs en leden, die door hun opkomst biyken gaven van hun belangstelling, en gaf vervolgens het woord aan den heer Van der Weydon, die als secretaris na het voorlezen der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, verslag uit bracht over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat het ledental was gestegen tot 320, terwyi het getal weldoeners en donateurs, ofschoon één weldoener had bedankt, hetzelfde was gebleven. De ontvangsten en uitgaven bedroegen respectieveiyk 1926.73 en 1565.81, van Welk laatste bedrag 1475.23 aan ziekengeld was uitgekeerd, zoodat het batig saldo met inbegrip van de zeven vorige jaren thans ƒ8523.96 bedroeg. Uit het overzicht betreffende de Inkomsten en uitgaven vau af 1 Maart 1894, toen de vereeniging werd opgericht, bleek dat aan contributie was ontvangen 9299.98 en dat aan ziekongeld was uitgekeerd ƒ6398.546. Vervolgens werd wegens het periodiek aftreden van de bestuursleden Th. J. G. Pardoen en P. van der Linden, waarvan de laatste niet moer voor een herbenoeming in aanmerking wensebte te komen, tot de verkiezing van twee leden overgegaan. De heer Balvers stelde voor om het bestuurs lid Pardoen, by acclamatie als zoodanig te herkiezen, doch daar eenige leden stemming verlangden, weid daartoe overgegaan en is de heer Pardoen met 117 van de 135 uitgebrachte geldige stemmen als bestuurslid herkozen, terwyi de heer E. Warmerdam Jz.f die niet ter vergadering aanwezig was, met 88 van de 140 geldige stemmen gekozen werd. De voorzitter stelde de vergadering daarna in kennis, dat door de cominissio van toezicht en het bestuur met algemeene stemmen was bei loten, dit jaar aan al de leden, die in 1894 waren toegetreden, by wyze van proef ingevolge het besluit van het bestuur, tor voldoening aan den wensch van de meerder heid dor leden in de vorige jaarvergadering, bj ziekte zes in plaats van vyf gulden uit te koeren, waardoor ƒ117 meer waa uitgekeerd; by ziekte 1 per week meer te geven en by het eindigen van dit jaar als dan weder uit- keering te doen ovoreenkometig de bepaling van artikel 14 van het reglement, nl. 5 per week. Dit besluit werd door verschillende ledon bestreden en door het bestuur verdedigd, doch bleef gehandhaafd. By het einde dor vergadering werd als protest tegen oen bericht, voorkomende onder gemengd nieuwe in een zeker alhier weke:yk» vtrspreid wordend blaadje en waarin het bestuur werd verdacht gemaakt, door den heer G. G. Koppers hulde gebracht aan het bestuur, voor de belar.glooze toewijding en het uit stekend beheer, gedurende de oprichting aan de vereeniging bewezen. Hl) wenschte deu leden van de vereeniging geluk met zulk een bestuur en in het belang hunner vereeniging hoopte hy dat zy neg* vele jaren in het bezit mochten blyven van dat bestuur, hetwelk, daarvan was hy over tuigd, niets onbeproefd zou laten om de vereeniging steeds meer en meer in groei en bloei te doen toenemen. Deze woorden werden door de aanwezigon zeer toegejuicht, waarna de vergadering werd gesloten. Zegwaard. De loteling dezer gemeente N. Verboom was ingedeeld by de huzaren en tot September a. s. naar huis gezonden. Dit speet hem zeer, want hy had gaarne zyn diensttyd maar dadelyk uitgediend. Gisteren kwam echter bericht, dat er te zynen opzichte een vergissing had plaats gehad en hy nader is ingedeeld by het 4de reg. infanterie te t Leiden. Hem is gelast zoo spoedig mogeiyk onder de wapenen te komen. Zogwaard-Zoetermeer. De bewaarscholen alhier worden bezocht, die te Zegwaard, behoorende by de Christel, school, door 20 jongens en 20 meisjes; die te Zoeterm^er, behoorende by de R -K. sohool, door 27 jongens en 31 meiejes. Besluiten en benoemingen. Be noemd bij het wapen der infanterie, bij het lste reg., tot kapitein, de 1ste luit. W. Wee nink, adjudant bij het 8ste regiment. Overgeplaatst, bij den staf der infanterie! om te word i toegevoegd aan den inspec teur der infanterie, de majoor A. E. Roest van Limbur" van het reg. grenadiers en jagers. Benoemd tot directeur van het telegraaf kantoor te Zwolle F. E. Pvren, thans com mies dor telegrap'iie van de lste klasse; tot directeur van het telegraafkantoor te 's Hertogenbosch C. J. van Uum, thans tij delijk met die directie belast; tot Rijkstuin- bouwlceraar N. ilobel te Breda, thans tij delijk als zoodanig werkzaam. Pensioen verleend: aan G. van den Endc, gewezen bewaarster 2dcn rang in de straf gevangenis te Arnhem, 263 's jaars. Gemeenteraad van Zoeterineer. Tegenwoordig zijn alle leden. Mededeeling wordt gedaan van de vol gende ingekomen stukken: Brief van Ged. Staten, waarbij goedge keurd wordt teruggezonden net kohier der schoolgelden over liet 4de kwartaal 1901. Mededeeling dat op 31 Jan. j.L een krank zinnige, die voor rekening dezer gemeente werd verpleegd, uit het gesticht te Delft is ontslagen. Verslag van de cjmmissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld worut het door Burg. cn Weths. opgemaakt kohier van de belasting op de honden tot een bedrag van ƒ118; zijnde voor 14 honden der eerste cn 90 der tweede klasse. Daarna wordt besloten het huis der ge meente, bewoond door J. Moleman, waar van de L.ur met 1 Mei a.s. eindigt, weder aan dezen ondershands te verhuren tegen een huurprijs van 100 per jaar. Daar het Rijk do 1 ten van de bezorging der tele grammen in do kom der gemeente voor zijn rekening heeft genomen, wordt aan de be grooting van 1902 een bedrag van 100 toe gevoegd om daaruit de kosten der bezorging te kunnen betalen en dc teruggaaf van het Rijk tc kunnen verantwoorden. Ten slotte wordt vastgesteld een besluit tot regeling der jaarwedden ,n het onder wijzend personeel aan de openbare lagere school. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. Woubrugge. Tor plaatselyke afdeelins van den Nederlandschen Protestantenbond za* hier Zondagavond to zeven uren godsdienst oefening worden gehouden. Voorganger: ds. S. Kutsch Lojenga, pied. te Leiden. Zoeterwoude Ned.-Herv. Gem. Zondag voormiddag te tien uren: ds. A. C. la Grand, van Woubrugge. Leiden. Aan de Universiteit alhier Is heden tot doctor in de rechtswetenschap bevorderd, na het vordodige» van Stellingen, do heer A. Royaards, geboren lo Oisterwyk (N.-Br.). Geslaagd is voor het artsexamen eorste gedeelte de heer H. Yoldhuyzen. Utrecht. Do rector-magnificus der Rijks universiteit, te Utrocht, dr. A. A. W. Hubrechtj zal, tot viering van den godonkdagvan de stich ting der Hoogoschöol, op Donderdag 20 Maart o. k.f des namiddags to 1 uur in hot Groot- Auditorium der universiteit een redevoering houden*

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1