Jlfc, 12897 A°. 1902. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van cZon- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." Gemenfld Nieuws. FEUILLETON. DE SPELER. Maandag; XO Maart. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 8 maandoa L10.' Buiten Leidon, por looper en waar agotttea govestfgi stJn 1.80 i Franco por poet 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Orooteie letters naar plaatsruimte. Voor het IncasseeFen buiten de stad wordt 0.05 berekend. Leiden, 10 Maart. Het bericht omtrent onzen burgemeester luidde heden: De nacht ia zeer goed geweest. Over het geheel ia de toestand vooruitgaande. Voor het tydrak van heden tot en met 81 December a. s. ie benoemd tot assistent ▼oor de scheikunde aan de Rykiuniversiteit te Leiden de heer M. Hollotnan, te 's Graven- hage. De off. van gez. late kl. op non-act. J. T. Noordyk, met 1 April aangewezen voor den actieven dienst, ia bestemd voor het militair hospitaal te Leiden. Voor het examen nuttige handwerken «yn gestaagd de dames G. J. H. van der Veen en H. J. van Duoren, beiden te Leiden. v By do gehouden aanbesteding alhier vaa het hersteilen van het perceel Jan Vossensteeg No. 36, v.aron ingekomen 8 inschryvingen. Hoogste aawchry ver was de heer C. van Egmond voor ƒ3760; laagste inschryver do lieer C. Kooreman voor ƒ3100. By de heden alhier gehouden openbare verkooping van cokes ln partyen van 10 en 5 H.L. waren de nryzon 5 en 2.50. Morgon (Dinsdag) avond, te 8 uren, zal prof. dr. H. Bavinck van do Theöl. school te Kampen, optreden in het klein Audi torium voor de afdoeling Leiden der Ned. Chr. Stud-Ver., met een lozing over Christe lijke Wetenschap." Vr(je toegang voor profossoren, predikanten en studenten. Aan mr. P. L. Pr. Blussé, die tot ver leden jaar in het college van Ged, Staten van Zuid-Holland zitting had, is Zondag 9 Maai t door een honderdtal zijner "vrien den en vereerders uit de Staten cn daarbui ten een buitengewoon huldebetoon gebracht. Hem werd in tegenwoordigheid van zeer ve len in het Gouvernementsgebouw te 's-Gra- venhage aangeboden een prachtig album, be vattende 20 groote photographische afbeel dingen van gebouwen of plekjes in de pro vincie, verband houdende met de werken wairtoo mr. Blussé liot iniliaticf liacl gono- men of welke vooral door zijn krachtige medewerking zijn tot stand gekomen. Bij elk dier afbeeldingen is een onderschrift ge drukt naar tekst van mr. Tavenraat, grif fier der Staten, en waarin de geschiedkun dige feiten worden aangegeven en liet aan deel van mr. Blussé. De photographieën ge ven o .a. weer: het kasteel Zeeburg te Oost- voorne. het dijk- en raadhuis te Geervliet, Rijnlandshuis, het Gouvernementshuis, de Kleinojansbrug in 't Jaagpad langs den Rijn, den Nieuwen Rijn bij Leiden, de zeewe ring bij Ter Heide, de sluis in het kanaal van Stcenenhoek, het dijkhuis je van de com missie voor de gemeene belangen, de brug bij den Hoorn, de sluis te Lcidschcndam, het schutsluisje bij Bcrkenwoude, de Huize te Engeland, de Kildijk, de brug over de Oude Maas, den Rijn te Alfen, de spoorwegbrug over de Gouwe en de sluis aan de Vlasmarkt te Rotterdam. Al deze gebouwen behoore® tot kanaal, rivier, polder-, dijk- en zcewe- ringwerken waarbij mr Blussé voorging. Ze zijn vervat in een prachtig album door deu kunstenaar W. J. van Konijnenburg ontworpen en keurig uitgevoerd, beschilder de met koper ingelegde band en schutbladen met bloemmotieven, de naamlijst der gevers is in den rug van den band ingestoken. Verder is met toestemming van mr. Blussé door den heer Haverman zijn portret gctec- kend, waarvan lithographische afdrukken voor zijn vrienden zojn gemaakt. Het profiel beeld gelijk uitstekend. In hartelijke bewoordingen bood mr. Pa- fcijn dit huldeblijk aan, daarbij verklarende dat mr. Blussé jarenlang de ziel van het col lege van Ged. Staten was geweest. Hij hoop te dat hij nog lang voor zijn vrienden zou mogen gespaard blijven. Diepgetroffen dankte mr. Blussé en druk te allen hartelijk de hand. Mr. Patijn bracht dank aan de hecren P. C. Evers, J. van der Vegt en rar. F. H. J. Tavenraat, die het schoone denkbeeld tot verwezenlijking hadden gebracht. De dienst in de Engeische kerk te 'a-Gravenhage had gisteren een bijzonder ka rakter, doordien ia den loop van de gods dienstoefening, de Amerikaanscho gezant een plechtigheid zou vervullen» verband houdende met de te 's-Gravenhage gehouden V redesconferentie. Een der gedelegeerden van de Vereenig- de Staten op die vredesbijeenkomst, dc heer Séth Low, thans burgemeester van Nieuw- York, had voor zijn vertrek uit Nederland het verlangen te kennen gegeven de Engei sche kerk in het bezit te stellen van een her innering aan het werk des vredes. Als vorm daarvoor was gekozen een kerk raam, en gistern word dit venster onthuld. Tusschen het eerste en het tweede gezang noodigden de beide geestelijken, de rcv. Stebbing en Ratford, den gezant der Unie, den heer Stanford Newel, uit de onthul ling te verrichten en voorafgegaan door beide geestelijken begaf de vertegenwoordi ger van president Roosevelt zich naar den recJifcermuur van het kerkgebouwtje, waar in het voorste boogvenster met een doek was bedekt. Dit doek verwijderd hebbende, richtte de gezant zich tot den lieer Frater, een der bestuurders van de kerk, en droeg dezen met een kort woord het geschenk van den heer Seth Low over, wiens bedoeling het was, scidc dc gezant, om in dezen betrekkelijk bescheiden vorm, daar het raam niet zoo buitengewoon groot is, een blijvend aanden ken te dezer plaatse te vestigen aan de Vre desbijeenkomst van 1809. De heer Fraser bedankte namens het kerk bestuur den gezant voor zijn welwillendheid om deze plechtigheid te verrichten, en bracht met een hartelijk woord openlijk dank aaD den edelmoedigen 6chcnker. Het raam, prachtig uitgevoerd, geeft een Christus-figuur te zien, omringd door enge-- lenkopje3. Ala bovenschrift bevat het de woorden: „Paccm nieam do vobis". De middengroep Btelt in expressieve Bij- belsche figuren Hoop, Geloof cn Liefde voor. Het onderste gedeelte van het raam bevat op een cartouche, gedragen door Madonna's het opschrift: ,,An American memorial of the international Conference of peace 1899." (Een herinnering van Amerika aan de in ternationale Vredeoconferentie 1899). Nadat de onthulling geschied was, werd dc clionst voortgezet. De predikant Ratford had zijn tekst toepasselijk gekozen. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden woonden gisteren te 's Gra- venhage de godsdienstoefening by in de Kloos terkerk, onder gehoor van. da. Cramer. H. M. de Koningin-Mooder bevond zi k in de Groote Kerk waar da. Bryce de voor middaggodsdienstoefening leidde. De Erfgraaf en de Elfgravin van Erbach bekochten de godsdienstoefening in de Duitsche Kerk, door ds. Quandt geleid. Prinses Alice van Albany woonde de gods dienstoefening by in de Engeische Kerk. President Kruger woonde gisterochtend to Utrecht de godsdienstoefening by In de Oosterkerk, onder het gohoor van ds. M. van Minnen. Naar wy vernemen, is van Rykswege te Utrecht een perceel gehuurd, dat dienst zal moeten doen als zetel voor den Centralen Raad, die by het eventueel ln-werking-komen der Gezondheidswet, volgens deze wet moet wordon benoemd. AEL) Men meldt dat de heer Joost van Vollen- hoven benoemd la tot hoofdadministrateur der „Deli-Maatschappy," ter standplaats Medan. De heer Van Vollenhovsn was tot dusver administrateur by de genoemde Maatschappy. Den 6don April a. a. vertrekt met het stoomschip „Ardjoeno" naar Oost-Indiö, met bestemming voor Batavia, een detachement suppletio-troepen, sterk 2 onderofficioren en 40 minderen, onder bevel van den kapitein der Inf. O.-I. leger P. van der Molen, die van verlof terugkeert, en onder medegeleide van de 2de luits. der inf. H. R. Gude en W. Prins, belden herkomstig van don hoofdcurses. De eerste luitenant J. Ter steeg van het 4de reg. Infanterie ia op verzoek op non activi teit gesteld voor een jaar buiten bezwaar der schatkist. Aan de oefeningen, die dit jaar worden gehouden door het 4de reg. inf. in de leger plaats by Milligen, zal worden toegevoogd eeno battery van het 2de reg. veld-art. Volgens do „Zw. Ct." heeft de minister van oorlog bepaald, dat aan het gezin van den loteling Jan Willem Brand te Deventer, tijdens den duur van den workelyken dienst, een vergoeding zal wordon toegekend ten bedrage van 20 voor elk tydvak van 30 dagen of minder. Gisteren hield ds. Jb. Mouiyn, sedart 1879 predikant to Nymegen, in de Groote kork aldaar voor oen groote schare, scija-gsdaolïtonis- rede naar aanleiding van zyn 40-jarigo ambts bediening. De jubilaris sprak naar aanleiding van Joh. 3 SO; eon zangkoor verhoogde de plechtigheid, 's Middags was er receptie in een dor zalen van het „H6tol Place Royale," waarvan door zeer velen gebruik gemaakt werd om ds. Mouiyn, dio omringd was van zyn gezin, te komen golukwenschen. Namens eeno commissie uit de gemeente word den jubilaris een gesloten couvort benevens een prachtig album aangeboden. Tot voorlezer der Port.-Isr. Gemeente te Amsterdam is gekozen de heer J. Blanes uit 'a-Gravenhage. Te beginnen met Zondag 16 dezer zal te Amsterdam op alle Zondagen een gods dienstoefening worden gehouden ten behoeve van doofstomme R.-katholieken. Uitsluitend te hunnen behoeve zal een mis worden opge dragen, waarondor zal worden gepreekt in vinger- en gebarentaal. („N. C.") Door B. en Ws. van Rotterdam is een krediet van 9500 aangevraagd tot uitbreiding van het terrein voor de Groentemarkt aan het Noordplein. Het stoomschip „Ardjoeno", van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Maart van Marseille de „Bali" vertrok 7 Maart van Batavia naar Amsterdam; de „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 Maart van Padang; de „Oranjo-Nassau", van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 8 Maart St.-Michaeis de „Amstelland", van Buenos-Ayres naar Duinkerken en Amsterdam, passeerde 8 Maart Madera; de „Heizog" (uitreis) vertrok 7 Maart van Lissabon; de „Madura" arriveerde 8 Maart van Batavia, 1. v. H&vre te IJmuiden; de „Pr&aldent" (thuisreis) arriveerde 7 Maart te Marseille; de „Titan", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 7 Maart van Liverpool; de „Amsterdam" vertrok 8 Maart van Nieuw- York naar Rotterdam; de „Prins Frederlk Handrik", van Paramaribo naar Amsterdam, pass. 9 Maart Ouessant; de „Prins Willem 11" arriveerde 6 Maart van Amsterdam te Para maribo. Alfen. Vanwege het Nederlandsch Jonge lingsverbond zal de vierde algemeone ver gadering van den Verbondsring „Rynstreek" worden gehouden op Woensdag 19 Maart a. s., des avonds te 7 uren, ln de Chr. school te Alfen a/d. Rijn. Op de agenda staan: lo. Opening van de vergadering door den voorzitter, den heer A. J. Grobbe, te Alfen. De volgende punten zullen worden ingeleid door den heer J. van Bommel, van Amster dam, agent van het Ned. Jongelings-Verbond. 2o. o. Organisatie in de Vereeniging. b. De vorming van een kern in de Vereeniging. c. Gehuwde leden in de Voreeniglng. d Be hartiging van den Ringar'oeid ln de Vereeni ging. e. De werkzaamheden van den Verbonds ring. f. Behandeling van Bondsbelangen in de Ringvergadering. g. De taak derRlngcomralssie. 3o. Bepaling van tyd en plaats voor de volgende Ringvergadering. 4o. Sluiting der vergadering. Voorschoten. De bewaarscholen in deze gemeente werden in 1901 bezocht: do R.-K. bewaarschool door 51 kinderen, w. o. 23 j. on 28 m., de Chr. bewaarschool door 69 kinderen, w. o. 31 j en 38 m, De nieuwe kiezerslijst zal 379 namen tellen, 18 minder dan verleden jaar. Verscheidene loonkiezers hebben hun aan gifte dit jaar achterwege gelaten of te laat ingediend. VToubrugge. Ds A C. la Grand, predikant by de Ned.-Herv. Gemeente alhier, ontving een beroep naar dezelfde Gemeente to Nu- man8dorp. K on. Besluiten. Met ingang van 1 April benoemd: tot adjunct-inspecteur der posterijen en telegraphie ter standplaats 's-Gravcnhage M. Mouw, thans hoofdcom mies der posterijen; tor standplaats Arn hem F.K. C. Kalilo, thans commies der te legraphie van de lsto klas: ter stand plaats Amsterdam F. I. Schotel, i ter standplaats Middelburg R. L. Houwink, thans commies der posterijen van de 1ste klasse; ter standplaats Groningen J. J. O. van Leeuwen van Duivcabode, id.; fot ad junct-inspect. der posterijen ter standplaats Utrecht V. J. A baron Mulert, thans com mies der posterijen van de lste klasse; tot hoofdcommies der posterijen E. Voorbij, id. tot onderdirecteur der telegraphie W. A. Pocschmann, thans commies der telegra- phie van de lste klasse. Bevorderd: bot commies der telegraphie van de lste klasse P. Chivat en J. JReyse- gor, beiden thans commies der 2de klasse. Aan C. W. Mieling, met jngang van 1 Juli 1902, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur der Algemeene Lands drukkerij, met dankbetuiging voor de vele diensten in die betrekking aan den lande bewezen. Goedgekeurd dat A Korteweg, burgemees ter der gemeente Oost-en West-Barendrechtr is benoemd tot waarnemend secretaris dier gemeente. Pensioenen verleend aan de volgende wc^ duwen en weezen vau burgerlijke ambtena ren: C. W. Vriens, wed. M. Straasheym, brievenbesteller, f 125; H. J. Wiilemscnr wed. Z. van der Vegte, inspecteur der tele-, graphie, f 600; H. Breeuwsma, wed. H. Muller, directeur van het postkantoor te Zutphcn, f 600; A. I. Dijkstra, zich ook noemende od schrijvende Hamerstor Dijk stra, wed. H. Beekkerk, bewaarder van do hypotheken, het kadaster do scheepsbe wijzen, 600; H. O. Swijtcr, wed. T. H. Su san, eersten klerk bij de Topographischo In«' richting van het Departement van Oorlog f 250; A Bruins, wed. K. H. Meijer, arbei der bij do Rijkswaterstaatswerken, f 164; S. H. E. Fabry, wed. I. Dubbeld, Rijksveld wachter, 256G. F. en J. A Beumer, kin' deren uit het huwelijk van wijlen G. F. Beu mer, laatstelijk bureelambtenaT bij den Rijkswaterstaat lste klas. laatstelijk echt genoot van J. E. Gizoo, met wijlen Ch. Krcyveit, 209; W. van Dijk, wed. T. van Eek, eerder wed. J. van de Bovenkamp of J. van den Bovenkamp, brieven- cn tele grambesteller, f 107; J. M. Middeldorp, wed. A D Schut, Rijksveldwachter 3dï klasso brigadier-titulair, f 138; J. Nijhof, wed. G. J. Bosman, arbeider bij de Rijkswa terstaatswerken, f 91 Eindexamens der gymnasia en daarms.de gelijkgestelde examens. De minister van binnenlandsche zaken noodigt hen, die zich in 1902 aan een dor genoemde examens wenschen te onderwer pen, uit, daarvan vóór 1 April 1902 te doen blijken aan den inspecteur der gymnasia to 'a-Gravenhage, met duidelijke opgave van hun geslachts- on voornamen, van hun woonplaats en van do faculteit, waarvoor zij het getuigschrift verlangen. Tevens moet worden vermeld of men leer ling der zesde klasse van ccn openbaar gym nasium of leerling van een dor binnenland sche bijzondere scholen van hooger onder wijs, genoemd in het Koninklijk besluit van 7 Juüi 1901 Staatsblad No. 143), is, en, zoo neen, of men aan het eindexamen van eeD der openbare gymnasia, dan wel aan het examen voor eene Staatscommissie wenscht deel la nemen. l'ractisck apothekers examen. De ,,St.-Ct." van heden bevat heb verslag der commissie, met ingang van 1 Augustus 1901, gedurende één jaar te Amsterdam te- last met het afnemen der practische exa mens van apotheker (Eerste zitting.) By bet comité alhier zyn voor de staking te Enschedee extra-giften inge komen: van N. N. 1, den heer Z. ƒ2.50, den beer W. 1 en mevr. K. 1, tezaraen 5.50. De Onderofficier «-vereeniging „Door Vriendschap Voreenigd" zal den 15den Maart a. s. oen grooto uitvoering in de groote zaal dor Stadszaal geven. o „Maar nu?" „Wel?" „Nu hebben wy beiden weer werk. Het leve* is, Goddank, niet meer zoo duur; wy kunnen goed rondkomen." „Ja, dat is zoo." „Wy zullen hem terughalen, niet waar?" „Zeker." „O, ik dank Je, Peter," riep zy en sleeg haar armen om zyn bals, „Ik zie wel, dat je nog alt(jd van me houdt." En zy begon over den kleine te praten, eo hoe liefderyk zy op hem zou passen. „O," sprak zy, „ik zal er wel voorzorgen, dat hy vergeet, hoe wy hem twee jarenlang in den 6teek gelaten hebben. En jy zult ook niet jaloersch op hem zyn, nietwaar, Marietje?" vroeg z\j liet kleine meisje, dat in haar wiegje sluimerde. „Hy is je broertje", voegde zy er by, alsof het kind haar verstaan kon; „hy is je broertje en hy is zoo ongelukkig geweest." Zy liep door de kamer en was overgelukkig; zy sprak al maar door en herhaalde ieder oogenbiiki „Iiy komt terug! Hy komt terug 1" Haar geluk werkte aanstekend. liet was Peter vreemd to moede: tranen kwamen in zyn oogen, en hy dacht. „Ja, hier vind ik inderdaad het ware geluk, by myn vrouw, die my liefheeft, en by myn twee kinderen." Hy omhelsde Felicia en zei met een stem, die ven aandoening trilde: „Morgen, morgen zullen wy ons kind terughalen." Doch eensklaps keek hy somber vóór zich neer en zei: „Daarvoor is geld noodig." „Waarvoor „Wel, om de kosten der verpleging te betalen." „Ach, jat" „Arme vrouw, het leven is hard voor onge lukkiger, als wy zjjn. Wy hebben ons kind twee jaar lang in dit gesticht gelaten, nu willen wy het terugnemen, maar wy zullen eerst de onkosten moeten betalen, die de inrichting er voor gemaakt heeft." „En weet ge, hoeveel dat zyn kan?" „Ik weet het niet; honderd francs, twee honderd francs misschien." „Dat ia een groote som, Peter." „Ja, het is veel geld." Én hy dacht by zichzelven, dat dit geld reeds maandenlang in zyn bezit kon geweest zyn, als hy den losprys voor zyn kind niet aan don speolduivol geofferd had. Feli«l« zag hem van terzyde aan en be speurd», dat hy moeite deed om z\jn tranen te weerhouden. „Waar zullen wQ tweehonderd francs van daan halen?" vroeg zy op zachten toon. „Hebt ge mi»«chien spaarpenningen, Peter?" „Ik?... dat kunt ge denken", stotterde hy. Moedeloos zat de graveur op zyn stoel, met gebogen hoofd, een beeld der wanhoop. Felicia ging naast hem zitten, greep zyn hand zag hem met vriendelijke oogen aan en fluisterde: „Ik heb het geld." „Gy?" riep hy opspringend. „Tk heb gewerkt en gespaard; ik heb vaak tot laat in den nacht gearbeid. Ik heb iederen cent ter zyde gelegd." „Hoeveel?" „Meer dan noodig is." „En waar is dat geld?" „Het ligt daar in de latafel." „O, goede, beste vrouw 1" riep hy uit, „terwijl ik ons kind vergat, dacht gy eraan; terwyi ik myn geld verkwistte, bebt gy gewerkt en gespaard 1" „Daar willen wy niet meer aan donken," sprak zy, haar echtgenoot liefdevol omhelzend. V. Den volgenden morgen was Peter Mich on reeds vroeg op de been. „Geef my het geldl" zei hy tot Felicia. „Terwyi gy by Marietje blyft, ga ik naar het Vondolingengesticht en haal don kleine." Het geld lag niet in de latafel, gelyk Felicia in de haast gezegd had; doch in eon klein kastje, onder linnengoed verborgen, stond een spaarpot, een echte spaarpot, met een kleine, smalle gleuf in het midden; en, was het geld er eenmaal in, dan kon het er niet meer uit. Felicia's hand sidderde, toen zy den spaarpot uit het kastje nam, den spaarpot, dien zy onder moeitevollen arbeid gevuld had, by een slechte lamp en in een slecht verwarmde kamer. God alloen weet, met hoeveel tranen en ontberingen, met hoeveel geduld en ïyden deze kleine schat byeengegaard was geworden. „Dat is het geld voor ons kind," sprak zy, en zonder zich lang te bedenken, sloeg zy den spaarpot stuk. De geldstukken rolden lustig over de tafel; alle munten waren vertegenwoordigd: stukken van tien centimes, halve en heele franken, twee- en vijf franks stukken, ja zelfs eonige goudstukken waren er onder. Felicia had gelyk gehad: het was meer dan genoeg om hun kind uit de inrichting terug te halen. Met van vreugde stralende oogen nam Felicia haar klein vermogen ln de hand; zy telde het geld op de tafel uit, het groote geld aan den oenen, de kleine geldstukken aan den anderen kant leggend, en de uitslag over trof haar verwachtingen: zy had meer dan tweehonderd en twintig francs. Dat was een aanzieniyke som voor de arme vrouw, die 's avonds dikwyis niets gegeten had; hoe bescheiden deze som velen lozers ook moge toeschynen, de bloemenmaakster had nog nooit zooveel geld hy elkaar gezien. Zy bedacht zich geen oogenblik, streek het geld byeen en overhandigde het aan haar man. „Ga nu en kom gauw terugl" drong zy. Met hoog opgeheven hoofd verliet Peter Michon de kamer. Hot was hem, alsof hem een groote last van het hart genomen werd. Felicia zag hem lang na. „Zal ik nu van daag een dubbel geluk genieten?" dacht zy. „Zou ik op óón en denzelfden dag myn kind en myn man van vroeger terugvinden In haar wiegje begon de kleine Maria te schreien, „Stil, kind," sprak de moeder, haar een kus gevend, „als jo groote broer je zoo hoort schreien, wil hy bepaald niet by ons biyven." Zy lachte en speelde met de kleine, die terstond ophield met schreien. „Nu zal hy komen," zeide zy, „ja, nu zal hy komen." VI. Op den dichtstbyzynden kerktoren sloeg het negen uren. Peter Michon was reeds langer dan een uur weg, maar het was zeer 'ver van do ruo St.-Denis naar do Barrière de l'Enfor. „Mooi," zoi Felicia vroolyk, „nu zal Peter er wel zyn. Hy spreekt nu misschien reeds met do overste van het gesticht." Het sloeg tien uur. „O," riep zy, „myn man is toch eerst ge lukkig: hy heeft onzen kleine reeds omhelsd hy zal nu wel op wog naar huis zyn." Het sloeg elf urenhaar hart klopte sneller dan hot tikken der kleine hangklok. „Zy zyn onderweg, z\J komen terstond. DadelUk zyn zy hier, en ik hob nog niets in orde gebracht. Gauw de tafel gedekt, een schoon tafellaken, oen schoon bord en het ruikertje viooltjes, die Ik vanmorgen voor hem gekocht heb." Zy haastte zich, uit vrees te laat klaar te komen. „O, hoe innig Zal ik hem omhelzen, wat zal ik veel van hem houden 1 Kyk, hier moei hy zitten, dicht naast my. Zyn vader hoeft hom het eerst gehad, nu ben ik aan de beurtEn hy is al twee jaar oudtwee jaar! Hoe groot en sterk moet hy al geworden zynl Ik zal moeite hebben hem te herkennen. Ziezoo, nu is alles in orde, alles staat op zyn plaats. Ze kunnen komen." Het sloeg óén uur. „Eén uur all Waar biyven ze zoo lang?" Zy begon een weinig ongerust te worden, zy dacht toch by zichzelve: „Ik bogryp het, wel, hy zal onderweg met bet kind in eon winkol gegaan zyn om speelgoed voor hem te koopen. Myn man kan soms zoo zonderling doen; in zyn blijdschap over het wederzien van zyn kind heeft hy heolomaa) niet ineef' aan mij godacht." Het sloeg twee uur. (iSlot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1