T>ouder dag; 6 Maart. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. De jonge luitenant. Jï«. 12894- A°. 1902. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon por S maandonI T 1.10.' Buiten Lolden, per looper en waar agenten gevestigd z|)n 1.80 Franco per post1.65' C! PRIJS DER ADVERTENTTÈN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders vau Leiden; Gozien art. 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen ter algeineeno kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de firma DROS en Üebr. THSlEMAN en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van haar Zeepfabriek aan de Middelste* gracht Sectio 1 No. 2420, door plaatsing en in werking stelling van een stoomketel van 6 atmos feren, ter vervanging van de beide bestaande stoom ketels. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden. tl. C. JUTA, VVeth loc.-Burg. 4 Maart 1902. VAN HEÏtiT. Secretaris. Leiden, 6 Maart. GoHJk algemeen bokond is, ls de Burge meester zeer ongesteld. Wg onthielden ons van berichten omtrent z|)n toestand in de (Deening, dat het hem niet aangenaam zoude zi)n, indien daaraan zoovele publiciteit werd gegeven. Men zal begrijpen dat het hier niet betreft gebrek aan belangstelling. Wjj hopen van harte en dat zal wol geheel Leiden wenschen dat onze Burgemeester moge heretellen en wel zóódanig dat hl) zjjno met zooveel toewijding door hem verrichte taak zal kunnen opvatten en voortzetten. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van het comiió, gevormd uit den Leidsohen Bestuurdorabond en andere samenwerkende vereenigingen, om steun voor de uitgestotenen te Enschedee on to Amsterdam to verzamelen, word besloten, mede met het oog op de op- brenget van de collecte van het andere comité, voort te gaan enkol met inteeken- HJaten te werken, waarop tot nog toe flink geleekend werd. Reeds werd door den penning- meesier als opbrengst van do eerste weken honderd gulden verzonden, zoo goed als uit- «luitond door arbeiders bijeengebracht. HOT. D. -P D. Fabiua hield gisteravond in de Studentenvoreenigmg voor sociale lezingen een rede over: „de rechten en nooden op het gebied dor maatschappij". Spreker ontwikkelde de gedachte, dat by allen de arbeid voorop moet staan ala zedelijke plicht, God gaf het recht tot arboiden, torwyi een recht op arbeid door de socialisten ten onrechte aan den monsch wordt toegekend. Staatsinmenging, 't zij door loonsrogeling, 'fc zij door ponsion- neering, is at te keuren; er zü volkomen vrijheid van arbeid. Naast de vrijheid van arbeid staat de vrijheid van beroep. Sommigen willen hier op alle mogelijke wijze den minder bedeelde te gemoet komen, maar consequent kan men hierin mot zijn. Het genie, aldus zeide spreker, vindt ondanks alle bezwaren zijn weg. Wat do geringe salarieering der ambtenaren betreft, men ziet do immatorieele bolooniDg door het gewicht zijner betrekking over het hoofd. Spr. zou niet graag zien, dat menschen- handen de natuurlijke belemmeringen van de vrije beroepskeus wegnomon. Wat de nooden aangaatmen vindt zo niet in den arbeidersstand alleen, maar in eiken stand; jtand is dikwerf noodzaak; zoo brengt eon hooger inkomen grootere nooden mede. Voor- komiog blerran acht spreker zoo niet voor allen, dan toch voor de meesten mogolyk door een goed zorgen voor den ouden dag, 't zij door verzekering, 't zij op andero wijze. Het eischon van verplichting tot verzorging door den patroon van zijn ouden of invaliden werkman, meent spreker te eenenmale onbillijk te zijn, ondersteuning der gebrekkigen uit openbare middelen is een allergevaarlijkste weg. Noch staat, noch gemeente heeft feitelijk eigen middelen, dio staatsarmenzorg recht vaardigen. Het bltJve zuiver liefdowerk en de Schrift wil nooit oen verder-gaan dan genoeg zame hulp. En nimmer vergete de rijke Gods Woord, hoezeer de stoffelijke belangen te allen tyde by de geestelijke ten achter moeten biyven staan. BU ministerieels beschikking is dr. W. F. Jorissen, leeraar In de scheikunde aan het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord, tot wederopzegging toegelaten als privaat-docent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Ryks-Universiteit te Lei den, om ondarwys te geven in de technische scheikunde. Het heiligenbeeld, dat door oud-weezen van het R. K. parochiaal meisjesweeshuis in de Van dor-Werfstraat is vereerd, werd aange boden aan do oudste weeszuster in genoemd gesticht, die aldaar 12% jaar werkzaam was. Dee minister van binnenlandscho zaken heeft aan de burgemeesters van gemeenten, die daarvoor in aanmerking komen, een cir culaire gezonden, in verband met de voorbe reiding van een wetsontwerp tot verzekering 'tegen geldolijkc gevolgen van ongevallen, overkomen aam personen bij uitoefening van het zeevisschersbedrijf. Bij die circulaire zijn staten gevoegd, ter invulling door schip pers, recders of eigenaars van visschersvaar- tuigen, ter verkrijging ecner ongevallen-sta tistiek over de jaren 18861901. Yoor de Zuiderzeevisscherij heeft zich do heer H. J. Calkoen, lid vai. het College voor de Zeevis- scherijen, wonende te Edam, bereid ver klaard, de burgemeesters, desgevraagd, om trent dc hierbedoelde statistiek nader in te lichten, terwijl tevens dc wenschelijkheid wordt geuit, om zooveel noodig gebruik te maken van dc hulp der onder-opzichters van de Zuiderzeepolitie. De heer Aug. Faiise, te Wageningen, heeft het ontwerp gemaakt voor een gedenk penning, dien de heer J. A. A. Gerritsen te Amsterdam in den handel brengt, een ge denkpenning aan het 20ste eeuwfeest der Roomsch-Kafcholieke Kerk. Op de voorzijde is do buste van Paus Leo XIII. Voor een talrijke schare nam ds. P. J. Couvóe afscheid van de Herv. Gemeente te Eikerzee, sprekende over 2 Petr. 116 (ge deeltelijk). Ten slotte zong de gemeente, nadat ds. Mossel een hartelijk woord van afscheid tot den vertrekkenden predikant gesproken had, dezen Ps. 1343 toe. Benoemd is te Amsterdam tot onder wijzer in het handteekenen de heer J. Vroom. Voor het examen nuttige handwerken zijn geslaagd de dames: H. van Oostveen, van Langeraar; W. C. Breuninghoff, van Warmond. Overgeplaatst In rang by het regiment grenadiers on jagers de kapitein H. J. Indewey, van het 1ste regiment infanterie. De 1ste luit. J. Noomen, van het lslo reg. vestingartillerie, werkzaam san het departe ment van oorlog, wordt oerstdaags bevorderd tot kapitein. Naar men verneemt, wordt de lste lui tenant-adjudant van het lste bataljon 8ste regi ment infanterie W. Weenlnk, in garnizoen te Doesburg, benoemd tot kapitein by het lste regiment infanterie. De gemeenteraad van Alkmaar heeft met 9 tegen 6 stemmen aangenomen het voor stel om het terrein in den Stadshout, onlangs aangekocht, te bestemmen tot een hertenkamp, met aanleg van een vijver en breede slooten, geschikt om eenden, zwanen, enz. te houden, een en ander ontworpen door den heer Leonard A. Springer, tuin-architect te Haarlem, in over leg met den gemeente arohlteot, den heer G. Looman. De grlCQe van de Eerste Kamer was heden uithoofde van do begrafenis van den heer Fransen v. d. Putte, tot 2 uren na middags gesloten. De odgesteldheid van den voorzitter der Eerste Kamer is van dien aard, dat de heer Van Naamen bedlegerig is. De gezant van Zweden en Noorwegen by ons Hof, de heer Wrangel, en de gezant van Mexico, de heer Zenil, zijn ln Den Haag aangekomen. Prof. dr. Hulzlnga, hoogleeraar ln de geneeskunde aan de universiteit te Groningen, is zeer ernstig ziek. (Ass. Ct.) Het stoomschip „Merapl", van Rotterdam r.air Batavia, arriveerde 4 Maart te Marseille; de „Oengaran" arriveerde 5 Maart van Rot terdam te Batavia; de „Soemblng", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 5 Maart te Point de Galle; de „Anchises", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 Maart van Pondi- cherry; de „Koning Willem II" arriveerde 5 Maart van Batavia te IJmuiden; de „Madura", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 5 Maart te H&vre; de „Pr&sldent" (thuisreis) arriveerde 4 Maart te Napels; de „Prins Frederik Hendrik", van Paramaribo naar Arasterdam, passeerde 4 Maart Ponta Ferrarla. Alfon. In de gisteren gehouden Raadsver gadering was mede iDgekomen een aanbie ding van don heer Carl Francken, uit Bremen, om een oomplete gasfabriek te bouwen, die aan dezelfde elachen wat productievermogen enz. betreft beantwoorden zal als in het plan is vastgesteld, voor de som van f 110,000, terwijl tevens werd aangeboden, dat de fabriek 5 maanden na gedane opdracht in werking zal kunnen worden gesteld. De houders van loten der RiJnlandsche verloting moeten maar op geen al te grooten pr(js rekenenal het daartoe aangekochte wordt te beginnen met a. a. Woensdag publiek verkocht ter overstaan van notaris Spruyt. Het trekken der prfjzen wordt dus ver geten 1 llazerawoude. Uit goede bron vernemen wij, dat onze arte, de heer L. Mulder, de volgende week Vrijdagavond, te half acht, op verzoek van hot bestuur der „vereeniging tot ziekenverpleging" een lezing zal houclen in de zaal van den kastelein O. L. Boers. De ze lezing, waarin voornamelijk zal bohandeld worden wat men te doen heeft bij ongeluk ken en plotseling voorkomende ernstige ziek tegevallen, voordat geneeskundige hulp kan worden verleend, zal toegankelijk zijn voor de ledon van bovengenoemde vereenigmg en hun gezinnen, alsmede voor andere belang stellenden. Tevens kunnen wij mededeelen, dat het buffet gedurende de lezing gesloten zal zijn. lllllcgOffi. De gewoonte om aangespannen voertuigen los en onbeheerd te laten, waar door zoo menigmaal ongelukken worden ver oorzaakt, had ook gisteren een ernstig onge luk ten gevolge kunnen hebben. Aanleiding daartoe werd gegeven doordien een alhier wonend bakker een zijner klanten aan de Wilhclminalaan willendo bedienen, zijn paard en wagon los en onbeheerd liet staan, waarop het paard er van door ging langs do openbare school, waar een groot aantal kinderen liepen te spelen, doch gelukkig het gevaar dat hun dreigde bemerkende tijdig konden uitwijken. Terwijl het paard zijn weg langs de Mo lenstraat vervolgde, mocht het bedoelden bakker gelukken zijn wagen te bereiken en op den bok te klimmen, eü vervolgens op gevaar van zelf een ongeluk te krijgen, de leidsels van het paard in handen te nemen en het paard daarop tot 6til staan te bren gen. De vrij drukke passage van de smalle straat en het groot aantal kinderen in aan merking nemende, mag het een wonder wor den genoemd, dat or geen ongelukken zijn gebeurd. Door het bestuur van het alhier be staande ziekenfonds ,,Hulp in Nood" is be paald dat de algemecne jaarvergadering za! worden gehouden in dc zaal van het café Staats op Dinsdag 11 Maart a. s. des avonds te half acht. Koudekerk. Naar w(j vernemen, zal door de Christelijke Zangverecniging ,rZingt den Heer", alhier, op Donderdag 20 Maart a. s., des avonds te half acht, een zanguitvoering worden gegeven. Op Dinsdag, 11 Maart a. s., des namid dags te twee uren, zal alhier dc gelegenheid zijn opengesteld tot kostoloozc inenting en herinenting voor hen, dio zich daartoe ter geiiieente-sccretarie aanmelden. De door B. en Ws. herziene en voor- loopig vastgestelde hoefslagbocken, bevatten de de namen der onderhoudplichtigen van den Lagen Rijndijk of Heerenweg en het voetpad, zullen van af 5 Maart, gedurende 14 dagen, voor een ieder ter gemeente-secre tarie ter inzage liggen. Gisteravond werd door Koudekerk s Zangschool in do openbare school alhier voor een zeer talrijk publiek een openbare zang uitvoering gegeven. Een zeventiental zang nummers, die heel aardig worden gezongen, werden afgewisseld door een drietal voor drachten, die ook zeer in den smaak van hot publiek vielen. Een collecte ten behoeve der Boerenvrouwen in de concentratiekampen bracht op ƒ9.90. Lisse. Gisteravond hioid de Protestaritsche Kiesvereeniging alhier haar aangekondigden Transvaal avond. Als sprekers traden op de heeren H. J. Louw en H. P. Kruger. Eerstgenoemde, vroeger veldkornet van Johannesburg, sprak over de concentratie kampen. In gevoelvollo woorden schetste spr. het lijden dat daar door vrouwen en kinde ren geleden werd. De tweede spr. maakte zich bekend als Kaapsch rebel. Hij deelde mede dat hij on der generaal Olivier den slag bij Storm- berg heeft medegemaakt, vervolgens na de gevangenneming van Cronjé en de bezetting van Bloemfontein moest terugtrokken tot hij eindelijk met zijn commando bij Komati- poort over de Portugecsche grens gedrongen, zich aan de Portugecsche overheid moest overgeven. Als krijgsgevangene naar Portu gal vervoerd, wist hij met een zijner vrien den te ontsnappen. De collecte voor de vrouwen en kinderci in de kampen bracht ruim ƒ100 op. Warmond. Ter uitvaart van Mgr. De Bruyn werden gisteravond te zes uren in de Kapel van het Seminarie te Warmond de plechtige Metten der overledenen gezongen, hedenoch tend te kwart over -negenen de plechtige Lauden, waarna Z. D. H. Mgr. do Bisschop van Haarlem de Pontificale Mis van Requiem opdroeg. De begrafenis had plaats op het parochiaal kerkhof van Warmond. Een talrijke schare was daarbij tegenwoordig. Kon. besluiten. Met ingang van 16 Juli 1902, aan den directeur van het post kantoor te Brummen, A. Lagerwerff, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend; met ingang van 1 Mei 1902, aan den direc teur van het telegraafkantoor te Maastricht, J. H. Nagel, op zijn verzoek; eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend Aan A. H. G. Lantheauu.e, geboren te Bri ve in Frankrijk, vergunning verleend tot het geven van middelbaar onderwijs hier te lande, mits hij overigens aan de daartoe bij de wet gestelde eischen voldoet. Een pensioen verleend aan C. F. Oh. H. of H. C. F. Th. Henning laatstelijk kommies lste klasse bij 's Itijk3 belastingen, ƒ656; J. Weerstand, wed. L. Hoekman, brievengaar der, /113; J. L. Schipkolt, wed. P. H. Don derwinkel, eerder wed. H. Kampinga, kom mies 3de klasse bij 's Rijks belastingen ƒ141; P. A. van Mansvelt, wed. F. Hoijer, ont vanger der directe belastingen, /600; A. 8. Cleveringa, wed. mr. E. van Loon, griffier der Provinciale Staten van Groningen, ƒ600; Th. Bartels, wed. Oh. F. Knuude, kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen, ƒ296; N. van Daalen, wed. G. H. Hale ■'.Leek, havcn- kneeht te IJmuiden, ƒ151. Grenso verspringend fabrieksverkeer. De ,,Sts.-Ct." bevat een Kon. Besluit van den 24sten Februari 1902, bevelende de plaatsing in het Staatsblad van de te '6-Gra- venhage op 5 Juni 1901 tussehen Nederland en Duitschland getroffen schikking tot re geling van het fabrieksverkeer aan de Ne- derlandsch-Duitschc grenzc-n. De tekst van dc overeenkomst in het Ne- derlandsch en het Duitsch is daarbij gevoegd. Ilct „Uel>erbi*cUr\ Maandag a. s. 10 Maart zal het „Ueber- brettl" nogmaals in den Schouwburg alhier een voorstelling geven. De eerste maal bij het optreden van dit ensemble was de zaal slecht bezet. Ooi-zaak: liet was een middag- bijeenkomst in den foyer der Gtadszaal, dus een zeer ongelukkig gekozen tijd. De tweede maal vond het den Schouwburg slechte zeer mati.g bezocht. Oorzaak: de ,>Doctrina"-le- zing, welke dienzelfdo avond plaats had. (misschien ook wel onbekendheid van het publick met hetgeen het ,,Ueberbrettl" to zien en te hooren geeft). En nu de derde maal dat het gezelschap waagt nogmaals in onze stad op to tredenzal de Schouw burg ongetwijfeld goed gevuld zijn. Waarom Omdat velen, wanneer zij geweten hadden welk een fijnen, kcrstelijken humor men te hooren krijgt, reeds eerder een gang naar eb Oude Vest zouden hebben ondernomen, en nu nog willen inhalen wat zij vroeger ver zuimd hebben. Of bet dan werkelijk zoo aardig is? Ja, ongetwijfeld. Het is een eafó-cbantant-vooi- stelling van hooger gehalte, men verwachte er niet de gewone, banale flauwiteit-en zoo als men die bijna stced3 opgedischt krijgt; wel het tegenovergestelde en natuurlijk (het behoeft eigenlijk niet gezegd) zonder de halsbrckcrij-oefeningen. Het gaat er heel gemoedelijk en de vorm, waarin het ,Ueborbrettl" optreedt, wijkt ge heel af van de gewone sleur. Het publiek heeft zich te beschouwen als deel uit te ma ken van een 6oirée, waar Ln een keurig sa lon (het tooncel is buitengewoon smaakvol ingericht) de gastheer, Hcrr von Ficiitz. Slot.) Guy leidde den cotillon met oen opgewekt heid, die aanstekelijk werkte. HU lachte en schertste en was buitengewoon vrooiyk, byna uitgelaten. „Op z\jn leeftyd ik ook zoo," zei de markies. n'tZou een aardig paartje zün, Jeanne en Guy," zoi mevrouw De Brouesaye fluisterend, „vindt u niet, feitelijk zijn ze immers in 't geheel niet verwant?" Verwonderd keek de markies haai- aan. „Hebt u nooit daaraan gedacht?" „Nooit! Jeanne ia meer dan een jaar ouder dan hy." „Wat maakt dat uit," zei mevrouw De Broussaye schouderophalend; „als zy elkaar liefhebben." „Zy elkaar liefhebben? Koml. „Als u ze even gadeslaat, kunt gU u daar van ovortuigen. Guy iB al lang gek op haar, dat weet ik, daarom is hy van avond zoo vrooiyk. Zij raag ook hem graag iyden,maar op haar heeft de liefde oen tegenovergestelde uitwerking. Zy is wat neerslachtig." De markies keek met bezorgdheid naar zyn dochter. „Sakkerloot, ze ziet er warempel bedrukt jjitl Als zy Guy liefheeft, dan zal ey hem j hebben. Waarom zegt zy me dat niet?'' „Zoo zyn de jonge meisjes, zy durven niet voor haar genegenheid uitkomen." „Dat huweiyk zou my juist lyken, 't zou myn ideaal zyn. Ik weet niemand te bedenken, aan wien ik myn dochter liever zou afstaan." Joanne was inderdaad neerslachtig gestemd zy trachtte zich goed to houden, doch men kon het haar aanzien, dat zy iets had, wat haar hinderde. Het flauwvallen van Sophie, Guy's lange afwezigheid, het plotseling ver- •chynen van Maxime, dit alles was haar opgevallen en deed haar veronderstellen, dat het met Guy en do Plantiera niet in den haak was. En verre van haar gerust te stellen, versterkte Guy's luidruchtige vrooiykheid haar in dit vermoeden. Zy vond die opgewektheid niat natuuriyk; dat lachen klonk haar zoo zenuwachtig, zoo gemaakt in de oorenl Zy durfde hem nochtans niet ondervragen en zy moest zich vergenoegen met eenige alledaagsche woorden met hom te wisselen. Vermoeid van het dansen, maakten de gasten eindelUk toebereidselen om naar huis te gaan, en toen de deur achter den laatsten balgast dichtviel, bevonden zich mevrouw De Brous saye, Guy en Jeanne alleen in het ontruimde salon, waar door de geopende tuindeur de frissche morgenlucht binnenstroomde. „'t Wordt voor ons ook tyd om naar bed te gaan," zei mevrouw De Broussaye geeuwende. Jeanne, die beaig was nog het een en ander op te ruimen, scheen nog niet veel zin te hebben. „Kom, laat dat nu maar liggen. Daar is morgen tijd genoeg voor. Beste Guy, ik jaag je niet weg, maar, my dunkt, ge moet wel moe zyn.'' „Ik zal evon oom goeden dag gaan zeggen.'' „Uw oom is lang in de rust, 'tis voor ons ook hoog tyd, jongelui, ik ga vast naar boven, goeden nacht." Guy reikte nu ook Jeanne de hand ten afscheid. „Dag, Guy," zeide zy en stak hem eveneens haar hand toe, die yskoud was. Zij beefden beiden by die aanraking. „Tot ziens, Jeanne." „Guy," fluisterde het jonge meisje, „gy ver bergt iets voor mU. Wat is u overkomen?" Een oogenblik aarzelde hy, dan zei hy„Ik weet niet, of 't geluk of ongeluk is." Hy boog zich vervolgons over haar hand, drukte er een vluchtigen kus op en ging heen. XXIII. Guy bevond zich bijna alleen in de stille straat en ofschoon er een koude motregen viel, verlangde hy volstrekt niet zyn woning te bereiken en maakte hy zelfs een omweg. In het gewoel van het bal had hy zich geen rekenschap kunnen geven van zyn toestand, thans kon hy eerst geregeld nadenken. Maxime Durocbet had hem verdrongenDat onbeduidend, blufferig jongmensch van zoo burgeriyke afkomst l Nooit had hy in hem oen mededinger gezien en hoewel hy geen te hoogen dunk van zich zelf had, achtte hy zich toch meer dan dien verwaanden notarisklerk. Hy haalde zich nog eens al het gebeurde van den avond voor den geest. Hy zag Sophie links en verlegen aan den arm van Maxime. Hoe gek had zy er uitgezien, byna belachelyk Hoe had hy zich geërgerd aan haar smakeloos, slecht zittend kleedje! Wat hy nooit eer bemerkt had, was hem hedenavond opgevallen en had hem onaangenaam getroffen: Sophie's geiykenis met haar oudere zusters! Was ook het inneriyk verschil wol zoo groot als hy aanvankeiyk gemeend had? Had zy niet dikwyis biyk gegeven, geheel op te gaan in de kortzichtige kleingeestige ideeën harer moeder en zusters l „Zy zou my nimmer begrepen hebben," dacht hy weemoedig. Twee jaren 2yn verloopen. Mevrouw De Broussaye heeft eindeiyk ingezien, dat zy zich vergist heeft en dat er nooit sprake is geweest van een huweiyk tussehen Guy en zyn nicht. 't Is overigens Jiekend, dat Jeanne niet wenscht te trouwen en by haar vader wil biyven. Veel plagery moet zy daarom ver duren, vooral van den kant der generaais- vrouw. Ook Guy kan niet nalaten zoo nu en dan zyn nichtje eens te plagen. „Wilt ge dan werkeiyk niet trouwen?" vraagt hy haar eens vertrouweiyk, half schert send, half ernstig. „Neen Guy, nooit." „Waarom dan niet?" „Ik ben te veeleischend. Het hart van hem, dien ik liefheb, zou my onverdeeld moeten toebehooren,- en dat is niet zoo." „Zyt ge daar zoo zeker van?" vroeg Guy, schalks lachend. Zy bloosde en knikte bevestigend. „Jeanne, weet ge, waarom ik u niet reeds lang gevraagd heb myn vrouw te worden?. Omdat Ik u waardig wilde zyn en hoe weinig ik ook beteeken, u geheel wilde toebehooren. Ik heb myzelf op de proef gesteld en kan u de verzekering geven, dat myn hart eenigon alleen voor u klopt." Zy schudde andermaal het hoofd. „Wilt ge nog meer W9ten? Zal ik u zeggon, waar ik geweest ben en wat ik gedaan heb, om myzelf te beproeven? Ik kom vanMacon en heb Sophie weergezien. Zy is sinds ander half jaar getrouwd met Maxime en heeft een flinken, gezonden jongon, hot evonbeold zyns vaders! „Ik zou Sophie niet horkend hebben. Toea zy vlak voor my stond, twyfelde ik nog, of zy 't wel was. Ze is een echt welgedaan burgervrouwtje geworden! Neen, de Sophie, die ik heb liefgehad, bestaat niet meer, of liever, haar bestaan was slecbts denkbeeldig Myn liefdo voor haar is verdwonon on heeft plaats gemaakt voor een andere. Moot ik het u nog duidolyker zeggon, Jeanne, dat ik u liefheb on niets vuriger verlang, dan u do myne te mogen noemen?" „Maar 't kan niet van éón kant komen, Guy", zei Jeanne glimlachend, „ik.... ik... houd niet van u l Wy moeten veronderstellen, dat de toon harer stom en de uitdrukkiug van haar gelaat haar woorden logenstraften, want Guy viel haar onstuimig om den hals en fluisterde; „'t Geluk is byna te groot, lieveling."

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1