12890 Zaterdag 1 Maart. A°. 1902. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Hed.-Zuidafrikaansclic Verceuising. Offieieele Kennisgeving. EGOISM E. LEILSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden por 8 maandon I I Z 1.10.' "Buiten Loiden, por looper en waar agonton goresttgd *t)n 1.80 Franco per post 1.65- PRIJS DER AD VERTEN TIÜN Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17 j. Groeier# letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.06 berekend. Afd. Leiden en Omstreken. Ontvangen by den Penningmeester, Zoeter- woudsche Singel 41 Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad Gecollecteerd op de navergadermg van het jaarfeest der jongelingsvereenigtng „Eero zy God", te Hazerswoudef 3.765 Gecollecteerd na 't zingen van een aardig liedje. ,2.10 Van een speelpotje,1.- Bydragen kunnen worden toegezonden aan Jen Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. Ten behoeve van de gevangenen Ie Cinballali (Brilscli-Indiëj werd bij «le ondergeteekende ontvangen: Van mevrouw v. L., H. een partytje boeken. 9 N. N. een pak boeken. mevrouw L. (Ryn- en Schiekade) een pak boeken. mevrouw HJ. C. een valles vol boeken en een jaargang Illustr. Zeitung. den heer S. een mand vol boekon. den heer v. K. twee bybels. De ondergeteekende, die daarvoor haar ▼ïiendeiyken dank betuigt, blyft zich voor meerdere toezonding aanbevelen. Mevr. E. R. van Schouwenburg Buning. Nieuwe Ryn 80. Burgemeester en "Wethouders der gemeente Leiden brengen, naar aanleiding van artikel 27 der Verordening van den 8st©n November 1894 (Gemeenteblad No. 10) op de keuring van vee eu vleesch binnen deze gemeente, ter algemeene kennis: dat Gerardua Siera, wonende Langegrncht 145 te Leiden, op den 24sten April 1901 werd bekeurd wegeus het te Leiden vervoeren van bedorven vleesch, eu dat hij deswege op don laten Juli 1901 werd veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis, dat Aiie van der liulst, wonende te Oegstgeest, op den 27sten April 1901 werd bekeurd wegens het invoeren van vleesch te Leiden later dan des namiddags zes uren, en dat hij deswege op den 15den Juli 1901 werd veroordeeld tot f2 boete of 2 dagen hechtenis; dat Andries van Schoonderwoerd den Bezemer, wonende Waardgracht 55 te Leiden, op den 2den Juli 1901 werd bekeurd wegens het te Leiden invoeren van verach vleesch anders dan bg ge- heele of halve dieren, en dat hg deswege op den 8sten Juli 1901 werd veroordeeld tot fb boete of 3 dagen hechtenis; dat Jacobus vau Schoonderwoerd den Bezemer, wonende Oranjegracht 97 te Leiden, op den 6den Juni 1901 werd bekeurd wegens het le Leiden als vleeschverkooper voorhanden hebben van ongekeurd vleesch, en dat by deswege op don 22steu Juli 1901 werd veroordeold tot f 1 boete of 1 dag hechtenis; dat Jan Herrenr, wonende Wiel makers toeg 18 te Leiden, op den llden Juni 1901 werd bekeurd wegens het te Leiden invoeren van bedorven vleesch, en dat hij deswege op den 5den Augustus 1901 werd veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen •hechtenis; dat Gerardus Overvliet, wonende te Woubrugge, op den 7den Juni 1901 werd bekeard wegens het te Leiden voor een vleeschverkooper invoeren van vleesch anders dan by geheele of halve dieron en zondor voorzien te zijn van een duidelijke schriftelijke aanwijzing, en dat hij deswege op den 5den Augustus 1901 werd veroordeeld tot 2X/"2 boete of 2X2 dagen hechtenis; dat Johannes Cornelia Pet, wonende Vliegent- harthof 14 te Leiden, op den Sisten Juli 1901 werd bekeurd wegens het te Leiden vervoeren van bedorven vleesch, en dat hij deswege op den 30sten September 1901 werd veroordeeld tot f 3 boete of 2 dagon hechtenis; dat Andtio9 van Schoonderwoerd den Bezemer, wonende Waardgracht 55 to Leiden, op den 21sten Augustus 1901 werd bekeurd wegens het to Leiden als vleeschverkooper voorhanden hebben van bodorven vleesch, en dat hij deswege op den 14den October 1901 werd veroordeeld tot 2 dagen hechtenis; dat Chri8tiaan Moerkerk, wonende te Warmond, op den lbden September 1901 werd bekeurd wegen» bet te Leiden niet langs den voorgeschreven weg naar het keuilokaal brongen van ingevoerd vleesch, on dat hij deswege op den 4den November 1901 werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis; dat L. van Teylingen, wonende te Zoeterwoude, op don lüJeu November 1901 werd bekeurd wegeDs het to Leiden doen ïuvoeren van bedorven vleesch, en dat lig deswege op den 20sien Januari 1902 werd veroordeeld tot f2 boete oi 1 dag hechtenis; dat Cornelis Schuurman, wonende teAarlander- veen, op den 29sten November 1901 werd bekeurd wogens het te Leiden niet langs den voorge schreven weg naar het keurlokaal brengen van ingevoerd vleesch, en dat hij deswege op den 27sten Januari 1902 werd veroordeeld tot f 2 boete oi 2 dagen hechtenis; dat Johannes Aloïsius Emilianus Maria Brandse, wonende Lijsbethsleeg 2 te Leiden, op den lödon December lObl werd bekeurd wegens bet te Leiden met onmiddellijk langs den voorgeschreven weg oaar het keurlokaal brengen van ingevoerd vleesch, eu dat hij deswege op den 3den Februari 1902 werd veroordeeld tot f 3 boete ol 2 dagen heohtenis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 9, pl 'n™ F* WAS' Burgemeester. 25 Fcbr. 1901 VAN ULIJST, S.oi.t.rii In zijn waren aard is egoïsme den grond gelijk, waarop slechts schadelijk en onwel riekend onkruid kan tieren. De Génestet heeft in een bekend gedichtje er een humo ristisch tintje aan gegeven, door een bijzon dere omstandigheid als oorzaak voor te stel len van het bij hem opgewekt egoïsme. Hoe onschuldig de strekking en beschrijving ove rigens moge zijn, het karakter van egoïsme komt ten slotte volkomen tot zijn recht: En dan 'hemel, geef haar mijt Wie eenmaal kennis maakte met den dichter, door zijn werk, komt het begrijpelijk voor, hoe hij ook een overigens door en door onsympathieke menschelijke eigenschap, niet nalaten kon, even in 't zonnetje te zetten. Wanneer de aangeboren zucht tot vermeerdering en verrijking van eigen voordeel en eigen genot voortdurend op den voorgrond wordt ge schoven en al onze handelingen gaat bcheer- schen, zoo treedt allengs het egoïsme, de zelfzucht, met al haar aanmatiging en be krompenheid op den voorgrond. Baatzucht en kleinzieligheid gaan er mee hand aan hand, en leggen den grond voor velerlei onrecht. Als een kind van twee ap pels den f raaisten voor zich kiest zonder reke ning te houden met het gevolg, dat de ande^ re appel misschien een gevoel van teleur- j stelling zal opwekken bij zijn makker dan heb ben we met een veel naïever vorm van egoïs me te doen, dan wanneer wij dooiweer zou den verlangen, ten einde het genot van ijs vermaak, dat ons door toevallige omstandig heden ontzegd is, ook aan anderen ontnomen te zien. Het groote onrecht schuilt hierin, dat we eigen genot trachten te verzekeren, door anderen van een genot beroofd tc zien. waarbij wij ons slechts met de rol van toeschouwer moeten tevreden stellen. Aan gelijke onredelijkheid maakt de egoïst zich schuldig, wanneer hij, bijv. ongesteld zijnde, alle vroolijke opgewektheid in do huiskamer aan de overige huisgenooten of zelfs overigens zeer gewild bezoek van ken nissen en vrienden wenscht te beletten, niet juist ter wille van den ernst der ziekte, maar in werkelijkheid veel meer, omdat de zelfzucht van den patiënt een niet door hem gedeeld genoegen met leede oogen aanziet: de ziekte is voorwendsel, de zieke wordt ge veinsd .Egoïsme houdt de voorwaarden" en gegevens in van andere ondeugden, die van tijd tot tijd, meer of minder sprekend aan 't licht treden: In de bestrijding van 'fc egoïsme komt de opvoeding dikwijls zeer veel te kort. Bij hoeveel eenlingen in huis gezinnen, worden met onverantwoordelijke dwaasheid en zelfingenomenheid de beginse len gelegd tot do meening, de inbeelding bij een fcind, dat liefst allen en alles naar zijn believen en te zijnen gerieve zich sohikken cn richten moet. Uitwendige voorrechten ver goeden of verbloemen nimmer een weerzin wekkend egoïsme. Kunnen de uiterlijke be langen: geestesontwikkeling, lichaam en kleeding zeker nooit straffeloos worden ver waarloosd, groote en schoone hoedanighden van hart en gemoed zijn irv staat een aan^ zienlijk tekort, in ander opzicht, ruim schoots te vergoeden. Ontwijfelbaar is bijna zonder uitzondering een egoïstische grondtoon op te morken bij alle menschen in al hun daden. Wij zou den ons evenwel aan een grove onbillijkheid schuldig maken, door alle zucht, iedere po ging tot bevordering van persoonlijk geluk als egoïsme te brandmerken. Er is een den ken en streven tot behoud en tot begunsti ging van levensgenot en levensconditicn, die als verplichting kan worden opgelegd. Zoo dra dit evenwel geschiedt ten koste van 't recht onzer naasten, tot vernietiging mis schien van 't geluk onzer medemenschen, heeft men met een egoïsme te doen, dat te recht diepe verontwaardiging en alleszins onze verachting verdient. Zoo haaet wij ver geten een deel te zijn van het groote geheel der menschenmaatschappij, zoo haast zijn het egoïsme de deuren van ons hart wijd open gezet, is de zelfzucht geboren. Vriend schap en liefde denkt het egoïsme zich van zelf egoïstisch, door en voor zich zelf be staande. Bij de Genestêt's „EgoïsmuB" kunnen wij misschien niet nalaten even te glimlachen een prettig, niet schuldig egoïsme kijkt knipoogend om den hoek, maar de eeuwig om hot eigen „ego" draaiende zelfzucht kee- ren vrij met innig mishagen den rug toe. Hoe moet het egoïsme van schaamte krim pen, bovenal waar de Christennaam nog moet dienen tot versiering en vermomming, waar het den Christus ziet heengaan langs een via dolorosa van onvergelijkelijk lijden, zich zelf gevende aan boozen en goeden, tot den dood toe Zelfopofferende, onbaatzuchtige Hefde be staan voor den egoïst slechts in woorden. Een gebroken moederhart, bij het lijk van haar kind, de held, stervende voor de vrij heid cn het recht van zijn land en zijn volk gaan ver boven zijn begrip en zijn levensbe schouwing uit. R. K. A. v. Unen. Leiden, 1 Maart. Woensdag a. den 5den Maart, zal hier des avonds ln het Volkshuis door den heer E. van Zuylen, uit Den Haag, een lezing worden gehouden over toestanden op Java. De lezing zal zyn met lichtbeelden, de entree zal een dubbeltje bedragen. Het doel is de onbe kendheid met den toestand op Java te doen afnomen en de collecte voor de noodlydondon als noodzakeiyk te doen begrypen. De lezing gaat uit van de vereeniging „Oost en West". Het door den Gemeenteraad Donderdag genomen besluit in zake het vei strekken van subsidie aan de vereeniging „Schoolkinder voeding" luidt o. m. aldus:* „De Raad dor gemeente Leiden heeft besloten aan de ver eeniging „Schoolkindervoeding" voor 1902 een subsidie van 600 te verloenen". Het (gewyzigd) amendement-Drucker, dat vooraf verworpen was, strekte om voor 1902 een aubsidie van f 1000 toe te staan. In hot verslag van bovenbedoelde Raads zitting Btaat, by de behandeling van hot ver zoek van den heer W. A. Oudshoorn „als- voron", waarvoor moet gelezen worden „als forens". Aan het Postkantoor alhier en de daar onder behoorende hulpkantoren werden ge durende de tweode helft der maand Febr. de volgende brieven en briefkaarten bezorgd, welke wegens onbekendheid van do geadres seerden niet besteld konden worden. Brieven: mej. M. B. Bollen, mej. A. Lensing, Amsterdam; W. v. Iperen, C. Tromp, J. v. d. Fndo, mej. M. Bruinsberg, P. Eerstens, s-Gravenhage; Jac. Groen in 't Woud, Hazers woude; Vrouw Hense, mej. A. Blankenstein, W. Mouiyn, Leiden; mej. S. Bronsgeest, A. Goudswaard, I. Bosch, Rotterdam. Briefkaarten: D. v. d. Berg, Adres onleesbaar, J. Weinstra, F. v. Amsterdam, Amsterdam; Jan Broeks, P. J. F. Jansen, mej. A. Mallant, Jan S. van Andel, DeRooy, 's-Gravenhage; mej. Théodula Spitzen, Gro ningen; C. Helbers, I. Bras, A. filkerboud, Rotterdam. Uit het buitenland terugontvangen Brieven: Jan Wyers, Higher Broughton; W. Hochherz, Cöhn; A. Scheler, Stockholm; R. Trelfall, Sydney. Briefkaart: mej. Math. Kemmerich, Wollufs. De Directeur-Generaal der Staatsspoor wegen heeft een eervolle vermelding toegekend aan H. W. Petersen, treinsmid 2e kl. te Leiden, wegons betoonde eeriykheld. Voor het examen nuttige handwerken la geslaagd mej. R. A. van Dokkum, to Bos koop. Aan het postkantoor Warmond werd gedurende de maand Februari 1902 ingelegd f 7926.18 verdeeld over 126 inlagen. Terug betaald f 6479.62 verdeeld ovor 41 terugbe talingen. Het laatste, door dat kantoor uitge geven, boekje draagt het nummer 1073. De toestand van den minister van kolo- nlön den heer Van Asch van Wyek, moet, naar wy vernamen, als zeer ernstig be schouwd worden. Tegenstrydige geruchten loo- pen omtrent de vraag of er direct levensgevaar staat. Prof. Pel, uit Amsterdam, behandelt den patiënt. (N. C.) De aankomst gisteravond te 'a-Graven- hags van de 19 jarige prinses Alice, dochter van de hertogin van Albany, kenmerkte zich door do aanwezigheid aan den trein van alle vor- steiyko personen op dit oogenblik in de Resi dentie aanwezig, behalve H. M. de Koningin. Door de Koningin-Moeder werd de prinses vergezeld naar het palels in het Voorhout, waar zy by de Koningin logeert. De 116de algemeeno vergadering der MaatschappU tot Nut van 't Algemeen wordt Woensdag 21 Mei gehouden ln hot gebouw der Vrye Gemeente te Amsterdam, onder leiding van mr. F. A. Eggers. Prins Hendrik der Nederlanden heeft Donderdag op zyn reis van Apeldoorn, te Utrecht vertoefd, ditmaal speciaal om een bezoek te brengen aan prof. Ki ftmer, die aan Z. K. H. onderwys in geschiedenis enz. heeft gegoven. Prof. Krftmer haalde in eon gewone vigilante den prins van het station. Na onge veer een uur by prof. Krftmer geweest te zyn, waar thee gedronken werd, bracht doze den prins weor per rytuig naar het station torug. De Haagsche correspondent van de „Frankfurter Ztg." seint aan zyn blad, dat dr. Kuyper, op een desbetreffende vraag van hem, het volgende heeft geantwoord: „Nooh hemzelf noch in regeeringskringen is er iets van bekend, dat de Staten-Generaal zouden byeengeroepen of de quaestie van een regentschap te berde gebracht zou worden. De geruchten dienaan gaande zyn volkomen valsch. De gezondheids toestand van de Koningin," zoo zeide dr. Kuy per verder, „laat naar de verklaringen van de geneesheeren niet het minste te wenschen over." Volgens verschillende geruchten in verband met het bericht eener byeenroeping van de Staten Generaal io buitengewone zitting, be hoort o. a., dat H. M. de Koningin voornemens zou zyn een tyd lang naar het buitenland te gaan, ten einde volkomen herstel van gezond heid te vinden. Het ministerie zou deze gele genheid wenschen aan te grypen om de vraag, wie in haar afwezigheid het regentschap zou vervullen, voor zoover mogeiyk ook voor latere gevallen uit te maken. Het bericht be treffende een buitengewone zitting der Slaten- Generaal zou nu min of meer als ballon d'essai bedoeld zyn geweest om een uiting van de openbare meening uit te lokken over bovenbedoelde vraag. In verband met de aangekondigde inter pellatie ln de Tweede Kamer over de koloniale werving in het algemeen, bevond deze week het Kamerlid Schaper zich te Harderwyk, be zocht aldaar logementhouders, alwaar de „ad- spirant-koloniale soldaten" (vreemdelingen) vóór hun aanneming in de kazerne gewoon- lyk eenigen tyd vertoeven, en bad ook een onderhoud met den commandant van het Kolo niaal Werfdepot. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland heeft aan den heer Jan Krayenbelt, pred. by de Ned.-Herv. Gem. te Rotterdam, op zyn verzoek, tegen 30 April e. k. na byna 41-jarigen dienst eervol emeritaat verleend. De Regeenng zal by het Te-Deum Zon dag ln de H. Jacobu3kerk in de Parkstraat te 's-Gravenhage vertegenwoordigd worden door de ministers van justitie, van financiën en van oorlog, do heeren Looff, Harte van Tecklou- burg en lult.-generaal Boigansius. Do „Vereeniging tot verbetering van den Volkszang" te Amsterdam wendt weder een poging aan, om de eenheid in den zang te bevorderen. Zy heeft by den uitgever W. Vorsluys te Amsterdam onder den titel „Volks zang" een bundeltje uitgegeven, een 12-tal lioderen inhoudende, waarvan zy oen 6 tal reeds vroeger het licht had doen zien. Haar bedoeling is nu, die liedoren te brengen zoo mogeiyk in alle scholen en huisgezinnen en ze daardoor te maken tot het eigendom van het geheele volkl Dat zy in dat streven den steun moge ondervinden van velon, die mot haar overtuigd zyn, dat verheffing van het volksgezang oen zaak van groote beteekonis isl De prys van het bundeltje (slechts 15 cents) zal zeker geen bezwaar opleveren, ter- wyi voor ioder, die de Vereeniging in de be vordering van haar streven behulpzaam wil zyn, op aanvrage by den secretaris (den beor P. Blokker Nz., Nassaukado 86) een present exemplaar verkrygbaar is. Door den minister van oorlog is bepaald, dat voortaan, ten aanzien van alle militairen beneden den rang van oificior, geen aanteekening rneor zal worden gehouden van het signalement (de opgave van do lengte en c. q. van de merkbare teekenon daaronder niet begrepen). Benoemd ia by den provincialen staf tot majoor, de provinciale adjudant in Zuid-Holland de kapitein E. K. J. V. van Muiken, van het regiment grenadiers en jagers. Biykena by het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. instructieschip „Nautilus", onder bevel van den kapitein luite nant ter zee P. Scholten, 28 Februari jl. ter reede van Hellevoetsluie aangekomen. Do 2de luitenant A. J. A. Busquet, van het 6do regiment infanterie te Amersfoort, is thans definitief aangesteld tot leeraar in de wiskundige vakken by den cursus van hot korps. Den 22sten Maart a. a. vertrekt met het stoomschip „Lawoe" naar Oost-Indiö, met bestemming voor Batavia, oen detachement aan- vullingstroepon, sterk" 2 ondorofficieron en 35 minderen, onder bovel van den kapitein der art. O.-L leger H. A. Termytelen die van ver lof terugkeert, en onder medegeleide van de 2de luits. der inf. A. Qleystoen en R. M. Ch. d'Engelbronner, beideu van de Kon. Mil. Academlo. Naar wy vernemen, is de uitgifte van f 1.000.000 4-pCts.-obligatiën der „Ned. My. van zekerheidstelling voor Ambtenaren en Beambten", te Amsterdam, ruim tweemaal volteekend. (N. Ji. C.) Bodegraven. Donderdagavond hiold de af- deoling „Bodegraven en Omstreken" van de Holl. Maatschappy van Landbouw, alhier een openbaro vergadering, waarin als spreker optrad do heer A. Neeb, landbouwlooraar te Dordrecht. Jammer, dat er zoo weinig land bouwers op dezo byeenkomst tegenwoordig waren, want de heer Neeb, die over de vee- fokkery sprak, gaf vele nuttlgo wenken hier over. Spreker toonde het nut aan van het byhouden van melkstaten, opdat de veehouder juist te weten kome de hoevoelheld en de hoodanigheid van do melk, die elke koe geeft. Wordt dit gedaan, dan weet de veehoudor van welke koeien hy kalveren moet fokken, zoo hy ook nog lot op do goede eigonschaj-pen van een fokstier. Vorder sprak de hoer Neob over het voeden van jonge kalveren en behan delde tevoD8 het een en ander over de voeding der koeien. Spreker gaf toe, dat de veehouders dadeiyk niet alle verbeteringen in hun bedryf kunnen aanbrengen, omdat dit tyd en geld kost, maar hy gaf d6 richting aan, waarin geleidelyk gewerkt moet worden en drong op samen werking, der veehouders aan De jaariyksche stierenkeuringen zullon dit jaar in het district Bodegraven alhier plaats hebben op Vrydag 11 Aprill. Alfen. Het kan toch met enkele dingen wonderiyk ioopen in do wereld: getuige de Rynlandscke Verloting. Voor die met zooveel ophef aangekondigde verloting werden eenige pryzen en prysjes aangekocht, welke tentoon gesteld zouden worden in het Hotel „De Ver gulde Wagen": De tentoonstelling werd dan ook den 26sten November jl. geopend en werd zelfs in het Hotel „De Vergulde Wagen" oen groot, luisterryk diner aangeboden, waarvan het nummer was samengesteld als volgt: röynlandsche Soep <;ereeDiging8pastsitjes Herewyn merk Hogendoorn pooodenburg's tong en kabeljauw t-andbouwprinses6enboontjea cmmering8 Roastbief Hentoonstellingsdoperwten ►-•nvitatiokip pleten en pryzen compote polukys met dessert. Half December echter zou de betaling plaats vinden, njaar half December kwam en er waren geen centen. Gevolgeen drietal credi teuren stolden hun vordering in bandon van rar. O. W. Sipke8, te Leiden, die te hunnen behoeve beslag liet leggen; van het houden der verloting was nu natuuriyk geheel geen sprake meer; na hot doorloopen eener geheele ïydensgoschiedenis is nu het beslag opgeheven, doordien do crediteuren, voor wie mr. Sipkea optrad, zgn voldaan en ook alle gerechts kosten door de loterycommissie zyn betaald. De landauer, die voor hoofdprys was be stemd, is echtor van het tooneel verdwenen; fle leverancier toch, dio tot oe drl9 bovenbe doelde schuldeischer8 behoorde, had aangebo den dat rytuig terug le riemen en dat aan bod is aangenomen. Van de overige schuldeischers bobben 06nigen 30°/Oi anderen nog niets ontvangen. Haarlemmermeer. Het aantal der in deze gemeente in 1901 gcvaccineerden bedraagt 421. Naar men ons mededeelt, zal aan bet ver zoek van het bestuur der bijzondere school aan den Aalsmeerderweg om in die school ge legenheid te geven tot kostelooze vaccinatie, gevolg worden gegeven, en is ook door liet bestuur der bijzondere school te Nieuw-Ven nep een gelijk verzoek in gediend. Vanwege het polderbestuur zal de hou ten brug in den Kruisweg over den Spaaruo- tocht, alsmede de brug in den Aalsiueerdcr- weg over den Bennebroekcrtocht worden op geruimd en vervangen, de eerste door een aarden dam en do tweede door een duiker. Het getal personen, die voor plaatsing op de kiezerslijst dezer gemeente voor 1902- 1903 in aanmerking kunnen komen en niet voorkomen op de van kracht zijnde kiezers lijst, bedraagt 522. Naar men ons mededeelt, wordt er, ovenals vorige jaren, weder in deze gemeente land gecontracteerd om met spinaziczaad te. bezaaien. De prijzen loopen voor de soorten van 7.60 tot /8.35 per 50 Kilo. Het aandeel in de lichting der nationale militie voor 1902 voor deze gemeente is be paald op 40 man. Voorlóopig is 56 bet hoog ste lotingsnummor, dat is opgeroepen Een gunstige loting dus. De inlijving der lotelingctf zal plaats heb ben op Vrijdag 7 Maart a. s., des morgens 9 uren in ,,Den Doelen" te Haarlem. Tot waarnemend deurwaarder der di recte belastingen voor Haarlem (buitenge meenten) is benoemd do heer P. A(•■ma, deurwaarder der directe belastingen tc Haar lemmermeer. Ita de plaats van den eervol onlsI;r.'<-n gemeente-veld wachter T. Tit is door den Commissaris der Koningin in dezo provin cie tot veldwachter dezer gemeente benoemd. Jan Timmer, thans in gelijke betrekkin le A alten. -- De beer W. Eggink, gcagreci id klerk aan het kantoor der directe belastingen te Haarlemmermeer, is met ingang van h-rlon 1 Maart, benoemd tot klerk aan liet kan:oor der directe belastingen to Haarlem. Hazerswoude. De viering van het 19 jarig bestaan der Christelijke Jongelingsvcrctni- ging ,,Eere zij God" was zeer opgewekt. „Salvatori" was vol belangstelleno feistgo- nootcn. Behalve de opening cn de sluiting, die aan ds. J. J. Van Ingcn waren opgedra gen, leidde de voorzitter, S. van Dorp, de geheele bijeenkomst, die van halfzeven Lol middernacht duurde. Afgevaardigden ui Hazerswoude PhiladelphiaIJenthu ri, Boskoop, Koudekerk en Wadding-veen brachten de gelukwenachcn hunner vereni gingen in proza of in poëzie over, de f liris- tclijke Meisjesvereeniging ,,Lydia" gaf op verzoek van ,,Eere zij God" een paar. zaug* nummers ten beste, tal van voordrachten en

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1