A. J. STALL1NGA, Motor Safety F. N. Dames Flanellen Overhemden, KORSETTEN. WISBRUN en LIFFMANN, FIJNE u SOLIDE KINDERWAGENS. A. J. STALLINGA. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. P. F. BOLLANDIST, SLUIT HillZEkGÜIStiER OPdlüAKE VERKOOM ie Roeioiarendsveen. HEDEN ONTVANGEN: Een geheel nieuwe en prachtige sorteerine; van af 2.25, als: Een zeer U IT GEB HEIDE collectie Vraagt de merken: Duplex en Hercules, welke uitmunten door soliditeit en goed model, in den prijs van af 2. men zie; uk étalagei -^3 Haarlemmerstraat 116, Leiden. Hoogewoerd 75. Interc. Telephoonn. 361. De staat voor iederen erostigea reflectant ter beproeving 2072 40 en is geëtaleerd bij bovenstaand adres. Woensdag, 5 Maart LEZING Keukenmeid, P. 6., Hoogewoerd 75. Telefoonn. 361. CENTRALE BINK Landbouw en Nijverheid. li BEUZEiAKER Co., m deNatüur-WblSen Onckrqo@de*en 'SCi.Laisn. mmWMhrn FEUILLETON. tegenstrijdigs; volgens hom wordt het ouvel do ondraaglijke lucht niet opgeheven, doch slochts verplaatst. Spr. zou het de beste oplossing achten, indien men daardoor niet voor groote moeilijkheden komt te staan of ingrijpende maatregelen moeten genomen worde, liet af te voeren rioolvuil in trekkend water te brengen. Na nog eenige technische beschouwingen van de boeren De Groot, Yan Konijnenburg, A. W. Alkemade en Yan der Meer, wordt de zaak nader aangehouden, waarmede B. en Ws. zich kunnen vereenigen. De heer Do Groot gaf nog in overweging, (by het maken der plannen), liever de rioloering in 't midden van den Zeeweg dan in den berm aan to leggen, met het oog op onder mijning van de trambaan, terwijl de heer A. W. Alkemade B. en Ws. verzocht zich van te voren er van te vergewissen, of de Joozing in de polderwatering ook op weigering zou stuiten. VI. Heffing van losgelden. Op verzoek van Ged. Staten wordt z. h. at. besloten, aan B. en Ws. over te laten een wijziging aan te brengen in de verordening der losgelden. Het betreft alleen een quaestie van vorm. VIL Huur van het strand. Volgens schrijven van den ontvanger der registratie en domeinen zal voortaan het strand slechts voor een prys van f 100 (vroeger f 25) gehuurd kunnen worden. Wordt z. h. st.. besloten deze ver hooging uit den post voor onvoorziene uit gaven te vinden. VIII. Wijziging van de verordening op de tapperijen. De voorzitter deelt mede, dat het volgende voorstel een eigen wensch van hem is. Hy stelt nl. voor, het sluitingsuur voor koffiehuizen enz. voor de wintermaanden (bijv. Octobe tot Mei) te behouden op 10 urer^ voor de zomermaanden echter met een half uur te vorlongen en dus op 11 uren te bren gen. De lieer De Groot heeft dit punt met leedwezen op de agenda gezien. Waar zoo dikwijls geklaagd wordt over hot drukke her bergbezoek en daardoor ontstane wanorde lijkheden, vindt hy, dat het algemeen belang, hetwelk de voorzitter gezegd heeft voor te staan, niet eischt die verandering in het leven te roepen. De Voorzitter antwoordt, dat juist het algemeen belang hem tot dien maatregel heeft doen besluiten. Hij is een vriend van regel en orde, en nu het, zooals ledereen weet, gewoonte is geworden dat de politie 's avonds in de herbergen eerst komt waar schuwen, en daardoor het geval zich voordoet dat een bezoeker de oene herberg verlaat om een andere, waar later gewaarschuwd wordt, binnen te gaan wenscht hy daaraan een eind ie maken, door het sluitingsuur Iets later te stellen, doch niet meer te laten waar schuwen: alles moet te gelijk gesloten wor den. De heer De Groot verklaart thans zyn bezwaar opheven, waarna s. h. st. tot die verandering wordt besloten. IX. BrandputMet een rapport van den gemeente-opzichter komt deze zaak weer ter tafel. Daarin en door de toelichtende woor den van den Voorzitter wordt aangetoond, dat een brandput de eenigst goede oplossing is; de put zal echter 50 ad 60 cM dieper ge maakt worden. Na een kleine, door den heer Parlovliet gevraagde en verkregen inlichting wordt nu z. h. st. tot het leggen van den put besloten. X. Schoolfeest. Evenals vorige jaren wenschen B. en Ws. f 325 te besteden voor het jaariyksch schoolfeest. Het rapport van de Commissie tot wering van Schoolverzuim te Noordwyk aan Zee raadt sterk aan, met de belooningen voor trouw schoolbezoek voort te gaan. (Met het oog op de Leerplichtwet was dezo post dp do begrooting pro memoria uitgetrokken, om eerst af te wachten, of de gewone be looningen, voortaan ook In anderen vorm zouden gegeven worden). De heeren De Groot en Van der Meer zouden, met het oog op hot i^onemend aantal leerlingen dezen post wel w.it hooger willen stellen, byv. op f 400. Dit is, antwoordt do voorzitter, ook het voor nemen van B. en Ws., doch eerst het volgend jaar, omdat de post voor onvoorziene uitgaven th\ns zeer klein is geworden. De heer De Groot stelt dan voor, B. on Ws. te machtigen hot bedrag van f 325 desnoods te overschryden, hetgeen algemeen wordt goedgevonden, hoewel de hoor Parlevliefc meent, dat, nu de ver plichting bestaat, belooning niet meer op haar plaats is. XI. Op voorstel van B. en Ws. en in over eenstemming met het advies van de plaafcselyke commissio van toezicht op het lager onder- wys wordt, na een opmerking van den heer Van der Meer, in beginsel besloten, dames in die commissie op te nemen, met het oog op de nuttige handwerken, die in den laatsten tyd nogal ter sprake kwamen. Xri. Buiten de agenda wordt op voorstel van B. en Ws. goedgevonden daar reeds herhaalde malen over don onwelluidenden naam van Krochtweg gesproken werd —deze naam te veranderen in Wilhelmina-straat. By de rondvraag vestigt de heer Parlevliet nog eens de aandacht op den slechten toestand van eenige wegen, met name dien naar Rynsburg en den achterweg naar Katwyk aan Zee. ALFEN. Bevallen: Th. C. van Wieringen geb. R,;kelijkhuizen D. C. Speelman geb. Blanken Z. C. Sobinkel geb. Koeuekoop D. G. Hon8elaar geb- Blazer D. Overleden: J. Groenheiden Z. 6 m. AARLANDERVEEN. Overleden: G. Pos Z. 3 j. J. C. den Ouden D. 1 j. F. Meijer D. 5 j. W. v. d. Horst Z. 4 j. ALKEMADE. Bevallen: C. J. Heemskerk geb. Van der Voorn Z. T. van Klink geb. Boerman D. Overleden: G. van Djjk, wed. van D. van Klink, 79 j. B. Waasdorp Z. 3 m. E. A. M. Ludlage D. 16 d. BODEGRAVEN. Bevallen: H. S. Zuurveen 5;eb. Harbers D. T. van Benten geb. Oawendijk N. van Wijk geb. Markeatein Z. C. J. Blaazer geb. Molenaar D. L. C. G. Hofland D Overleden: A. Bekker, goh, met E. Strabbe, 66 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: G. de Graaff geb. Kroes D. M. C. de Joog geb. Van der Hulst Z. AJ. van der Haven geb. Helmus Z. J. vau der Ven geb. DoÜDg Z. M. Hoogen- doorn geb. Van den Toorn Z. J. Staring geb. Bol Z. D. de Pater gob. Lokum Z. Overleden: M. de Vogel, hnisvr. van P. Pels, 49 j. K. v. d. Berg Z. 3 m. J. v. d. Bosch D. 1 j. M. v. Ommering D. 18 j. (over). te Leiden.) G o h u w d: L. Oppelaar jra. 22j. en M. Kramers jd. 19 j. NIEUWKOOP. Bevallen: D. C. Rademaker geb. Vis Z. J. Boetekees geb. Lnneburg Z. 1). van Leeuwen geb. Van Harten Z. J. C. Serné geb. Zuidbroek D. Overleden: N. Sterk, wed. van L. van Leeuwen, 64 j. W. J. J. S. Hofmeier, wed. van K. van Wongerden, 79 j. OUDSHOORN. Bevallen: G. Verduyn geb. Op 't Land D. Overleden: J. C. Geuken, hnisvr. van N- van Winkel, 75 j. J. Hommels, weduwn. van C. Verweij, 82 i. Gehuwd :-N Hoogendoorn jm. en J. Batelaan jd. TER-AAR. Bevallen: G. van Eijk geb. Roos D. R. Broer geb. Van Leeuwen Z. Overleden: M. Ambachtsheer D. 4 in. W. J. van der Hoorn Z. 9 m. K. van der Vlugt Z. 13 j. WOUBRUQGE. Bevallen: M. M. Huigsloot jjeb. k^an Meer D. J. den Hertog geb. Overleden: J. Pols Z. 7 m. P. Rus, echtg. van G. B. Spruit, 26 j. De echtelieden G. B. on G. II., te Bellen, die reeds eenige dagen gescheiden leefden, ontmoetten elkaar in de woning van de vrouws moeder, by wie ze te voren Inwoon den. De ontmoeting scheen niet naar den zin van moeder en vrouw te zyn, althans de man werd door haar met een scheermes zoodanig toegetakeld, dat onmiddollyk geneeskundige hulp moest worden ingeroopen. Toch bozat hy de kracht nog om een 25-tal ruiten in de wo ning van zyn schoonmama in to gooien. Het volgend geval wordt aan het „A. H." medegedeeld: In oen gemeenteiyk ziekenhuis In Noord- Holland werd een 19 jarigo teringiydster ver pleegd, wier einde naby was. Op do vraag van den leeraar harer kerkelyke gomeente of zy nog een wensch had, luidde haar antwoord: zy zou haar vader zoo gaarne nog eens ziet en hem emeeken tot inkeer te komen. Die vader was nameiyk wegens herbaalde dron kenschap veroordeeld en bevend zich sedert een jaar in do rijkswerkinrichting te Hoorn, waaruit hy eerst in April zou worden ont slagen. De leeraar beloofde te doen wat in zyn vermogen was en wendde zich, na overleg met een kerkeraadslid, tevens rechtsgeleerde, tot regenten van hot gesticht te Hoorn. Het antwoord was, dat machtiging van den mi nister moest worden gevraagd. Deze mach tiging werd daarop by duidoiyk telegram ln overleg met genoemden rechtsgeleerde op gesteld eerbiedig verzocht, maar een paar uur later kwam van don minister van justi tie het volgende antwoord: „Verzoek kan niet worden ingewilligd". Twee dagen later overleed het meisje zon der van haar vader nfaeheid te hebben kL i- nen nemen. „De Tyd", deze afwyzende beschikking van den minister overnemende, voegt hieraan toe: „Wy kunnen melden, dat bovenstaande mededeeling juist is, maar er dient te wor den bygevoegd, dat de afwijzing van het verzoek geschiodde overeenkomstig vroeger in gelyke gevallen genomen beeehikkingen." Het geheimzinnige stoom- schip „Libertador", vroeger „Ban Righ", dat reeds eenige malen ln den grond geboord heette te zyn, is thans te Dominica aange komen met do Columbiaansche vlag in top< Zy heet nu „Bolivar". In de haven van Shanghaizyw aan boord van don mailstoomor „Ballarat" vyf gevallen van pest voorgekomen. Twee lyders zyn bezweken. Hel. schip ls geïsoleerd In hot kamp to Aiders hot zyn tweo soldaten gedood door don kogel uit oet geweer, dat afging by het schoonmaken. De onvry willige moordenaar is ln arrest gesteld. Uit Pesbawur wordt gemold, dat do Britsche adjunct eommiecaris voor het Indische district Largha-Spirani, vermoord is. Nieuwe Ri]n 3. tegen brand, op het vervoer van goederen per schip, stoomboot of spoor, op geldswaardig papier, per post, VAN GEND LOOS, enz., op het leven en togen ongelukken, >segen inbraak, diefstal, enz., enz. Telephooninimmer 425. Do Notaris DE. WIT, te Oude- Wetering, zal op Woensdag 26 BS aart 1902, te Roeiofaren.Isveen publiek verkoop en s lo. 's voorin. 11 uren, ten sterf- Luize van de "Weduwe van D. VAN KLINK Dz. den gelieelen Inboe del, bestaande in: Kabinet, Kasten, Tafels, Stoelen, Klok, Schilderyen, Kachels, Bedden, Lampen, Gouden en Zilveren Werken, Glas, Porselein, Koper en Aardowerk, Kleeden, Gordynen, Kippen, enz. enz. Te bezichtingen den dag der ver- kooping v/m. 9 11 uren. 2de. '8 avonds 7 oren, in de her borg van J. VAN LOCHEM, te Roelof- arendsveen: a. De onverdeelde helft in 3 HUI ZEN met SCHUUR, ERF en TUIN, to Roelofarend6veen aan de Westzijde van den openbaren weg, kadaster ge meente Alkemade, Sectie C. No. 600, 1452, 1913, 1914, 1915 en 1916, te namen en voor het geheel groot 29 aren 80 centiaren. 2040 42 b. Een perceel TUINLAND en twee perceeltjes BOSCHLAND, met het by een en ander behoorende water, lig gende in den Veenderpolder, butten- dyks, kad. gem. Alkemade Sec. C. No. 1107, 1108, 1109 en 1106, te tarnen groot 81 aren, 80 centiaren. c. Een percoel TUINLAND, met het daarby behoorende water, liggende alsvoren, kad. gem. Alkemade Sec. C, Nos. 548, 549, 550, 551, 652, 658 en 1532, te zamen groot 92 aren, 40 centiaren. Op aanvrage worden de Goederen OP ZICHT CJEZO^DEINf. 2059 99 van de Fabrique Nationale d'Armes de Guerre te Herstal van den Heer E. VAN ZUYLEN, in liet Volkshuis, OVER TOESTANDEN OP JAVA, Toegelicht door Lichtbeelden. Toegang 10 Ccnls. 2062 10 Mevronw VAN VOOKTH1Ï- SEN, Zoeterwoud8che Singel No. 13, vraagt met Met eene 2044 6 goed kunnende koken en werken. Groote Collectie uitsluitend Men zie tie .Etula.'je! 2071 20 BIJRAXK k LEIOEN. Diroctour: Mr. A. ENGEL. De Bank verlcenl crcdicteu aan Landbouwers en Industrieelen, noemt gelden A deposito, opent rekcnlug-couraBit, koopt en verkoopt ell'eeteu, on balast zich voorts mot alle Bankzaken. 2076 17 Kantoor: Brccstraat lil. Geopend van 9-2j uur. De kracht der Ja va-Thee en de geur van de Chlneesche is vereenigd by de Theo merk door HH. Doctoren aanbevolen, voorkomt het voorover loo- pen en ronde ruggen by Kin deren en Vol wassenen, versterkt de longen en ver ruimt de borst. Franco na ontv. van postio. 13. YISCH MARKT. 13. Zy ls overal verkrtjgbaar. Zuiver smakende 2063 17 K O F F IJ. van de goedkoopste tot df puikste soorten. Specialiteit in dessert-kollij. fabrieüs- 3- Merk K .g-n-rTTT^ Vdn 4 irjfctjj De jonge luitenant. 25) Na afloop van het maal ging het gezelschap in den tuin eon luchtje scheppen. Tante be nutte die gelegenheid om papa en mama Plan tier ter zyde te roepen en hen aangaande Guy's plannen in te lichten. Het was inmiddels negen uren geworden en dus hoog tyd om huiswaarts te keeren. Men nam harteiyk afscheid van de goede tante en ging vervolgens op wog. 't Was een heldere, kalme avond; het scheen, dat het gezelschap onder den indruk dier kalmte kwam, want zwygend liep men naast elkaar voort. „Tot morgen," zei mevrouw Plantier op veelheteekenenden toon, toen Guy ue familie goeden nacht wenschte. XV. Mevrouw De Broussaye ontving Dinsdags, 't Was dan ook de dag, waarop het huis des generaals in rep en roer was. Met den pink op den naad van de broek namen de oppassers de tallooze orders op, waarmede de onvermoeide vrouw des huizes hen belastte. Do generaal, die van de eene kamer naar de andere verjaagd werd, ging buitensbuis zyn fortuin zoeken en als hy tegen twaalf uren thuis kwam, stond alles nog het onderst boven, en was mevrouw De Broussaye nog in ochtend-toilet. Na zyn koffie gebruikt te hebben, spoedde mynheer De Broussaye zich, wat voor weer het ook was, wederom de straat op, om rustig zyn sigaar te kunnen rooken. Om twee uren begon de receptie. Bedaard en met ernstige gezichten, alsof bet parade was, verschenen de officieren in het salon, begeleid door hun dames, wier opzichtige toiletten schenen te wedy veren met de schit terende uniformen. In roode of blauwe japon, met goud be hangen, ontving mevrouw De Broussaye, met neerbuigende vriendelykheid, de hulde barer ondergeschikten. Er werden eenige verver- 6chingen rondgediend, wat een weinig gezel ligheid bracht in den stUf-deftigen kring. De plechtigheid duurde tot het tyd was voor het diner, en als de laatste bezoeker weg was, waagde de generaal het wederom voor den dag te komen. By zyn verschyning brak mevrouw De Broussaye in klachten uit over het vermoeiende van zooveel bezoek, dat zy door de zelfzucht des generaals genood zaakt was, alleen te ontvangen en te woord te staan. „Ik heb myn bezigheden in de kazerne!" verstoutte hy in het midden te brengen. „Je bezighedenI Waar hebt je dan je kolo nel, de officieren en korporaals voor? Je hebt maar éón woord te zeggen en alles schikt zich vanzelf 1 Je hebt een echt lui leventje. Maar ik wie helpt my Wie vervangt my? En dan de zodeiyko verantwoordelykheid, die op my rustl Daar hebt ge nu byv. den jongen d'Epervans. 'tls nu al acht dagen geleden, dat hy hier gedineerd heeft, en nog wacht ik op eon visite van hem.... Wat voert hy uit? Waar zit hy toch? Ik verzeker je, Charles, dat jongmensch gaat den verkeerden weg op 1 En daar moet jy een stokje voor steken 1" „Maar, lieve, ik begryp niet, waarover gy u soo warm maakt. Moet hy daarom bepaald op den verkeerden weg zyn, wyl hy verzuimt u een bezoek te brengen? Hy heeft mogelyk heel eenvoudige excuses. Kan hy het niet druk hebben, of verkouden zyn?" „Zoek jy maar naar uitvluchten voor je gunsteling. Zoo zyn de mannon; zy zien niet verder dan hun neus lang is. Maar ik herhaal je beslist: dat jongmensch is in verkeerde handen gevallon. Die het goede gezelschap ontvlucht, zoekt het slechte op. Ik interesseer my te veel voor de familie d'Epervans, dan dat ik het goedsmoeds zou aanzien, dat Guy zyn ongeluk te gemoet gaat. Enfin, ik weet er wat op, ik heb een mooi plan, ik zal hem aan een meisje helpen; zyn moeder en zyn oom, de oude markies, zullen er wat mee in hun schik zynl Want zy is waariyk aller liefst l" „Hebt ge er dan al een op het oog?" „jy hebt dan toch ook totaal geen ver beeldingskracht, Charles 1 Weet je wat, steek een sigaar op. Dan ga ik intusschen myn brieven schryven." XVI. Tot Guy's groote verwondering vond hy, by zyn volgend bezoek aan de familie Plan- tier, den heer des huizes geenszins zoo inge nomen met zyn aanzoek als hy verwachtte. Mevrouw daarentegen straalde van opge togenheid. „Dat had ik nooit kunnen denken, mynheer Guy 1Dat gy het oog op onze kleine Bophle zoudt laten vallen I Zy is nog zoo jong 1 Trouwens, zy heeft al een goede party kunnen doen." Mynheer Plantier trapte haar op den voet. „Nu, Ik zal geen naam noemen, Ik wil alleen maar zeggen, dat mynheer niet de eenige is, die werk van haar maakt. Overigens kan ik u zoggen, dat ik volgaarne myn dochter aan u wil afstaan, daar ik overtuigd ben van uw goede beboelingen en ik uw flink, degeiyk karakter ken." Nu viel mynheer Plantier zyn ega in de rede. „Een oogenblikje, wy hebben niet. alleen to beslissen. Mynheer d'Epervans, u is mis schien verwonderd, dat ik niet dadelyk be sluit, maar uw aanzoek komt zoo onverwacht. Het verschil van stand tusschen ons is zeer groot. Daarenboven kan ik myn dochter geen bruidsschat geven Nu wilde ik in de eerste plaats weten, of gy over dit alles goed hebt nagedacht en of mevrouw uw moeder er niets tegen heeft." „O, ik weet zeker, dat, als zy juffrouw Sophie gezien heeft, zy myn keuze zal billyken." „Het beste is, dat ge eerst toestemming vraagt aan uw moeder; hebt ge die gekregen, dan kunt ge van de onze zeker zyn. Voor- loopig wenschte ik nog niets aan myn dochter te zeggen, uw aanzoek blijft dus geheim en zal niets aan onze verhouding veranderen." „Ik zal aan mama schryven," besloot Guy heengaande. Op zyn kamor gekomen, nam hy plaats aan zyn schryftafel, maar hoe hy ook dacht of peinsde, hy wist niet, hoe hy het zou aanleggen, om zyn moeder over te halen tot het geven van toestemming. Wist ik maar evenals JeanDe den weg tot het hart myner moederI Daar viel hem iets in. Aan Jeanne zou hy schrijven en haar smeeken, zyn voorspraak te willen zyn; deor haar bemiddeling zou alles naar wensch afloopen. In vier lange bladzyden fijn gekriebeld schrift stortte hy zyn hart voor zyn nichtje uit en liet Bourrachon den brief naar de post brengen. Toen JeaDne het schryven doorloopen had, was zy zeer ontroerd. Hy volhardde dus in die andere liefde en dreef de onverschilligheid te haren opzichte zóó ver, dat hy haar als vertrouwde koos I „En toch bemint hy haar niet", dacht zy by zichzelve, toon z.y den brief wegsloot. „Had hy haar waariyk lief, dan zou hij tegen geen moeite of onaangenaamheden opzien en regolrecht op zyn doel afgaan. Maar ik heb het recht niet, my tegen zyn, zy het dan ook denkbeeldig, ge'uk te stellen. Ik zal derhalve doen, wat hy verlangt, en nog heder naar zyn moeder gaan." Nadat zy Guy's brief weggeborgen bad, maakte zy een anderen open, dien zy tegelykor- tyd ontvangen had on welke eveneens het poststempel Macon droeg. „Van wien mag die zyn? Haastig keek naar de onderteekening, die niet beo! duidelfifc was „Hertense de Brouss aye! De generaalg-. vrouw 1 Wat mag die mfi te vertellen hebben 7K 'tWas iets heol eenvoudigs, efschoon wel onverwacht. Mevrouw De Broussayo gaf met veel omhaal haar leedwezen te kennen, dat zy in de» laatsten tyd zoo weinig van baar vroeger» vrienden vernam; ook de generaal betreurde dit zeer. Ware hy niet door tal van bq; slommeringen teruggehouden, dan had de overste roede lang zfiu wapenbroeder een bezoek gebracht 1 Nu etehJe mevrouw voor» het program ora te keoren, en dringend noodigde z# den markiea en zyn dochter tot een bezoek aan Mftcon mt. (Wordt vêrvólgdj

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 14