12888 Donderdag 27 Februari. A°. 1902. A feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. Tweede Kamer, FEUILLETON. PRIJS DEZER COURANT: 1 'Voor Lolden por 8 raaandon. S S TTl !f LlfJ v*Ruiten Leiden, per looper en waar agenten gevwttgd zfln 1.80 Frauco per post f- PBXJS DER ADVERTENTIES: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 j. Qrootare letters naar plaatsruimte. Voor het incasaeeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Burcemeester ©n Wethouders van Leiden, Gezien hot ndros van G. VAN BRUSSEL, fcoudende verzoek om vergunüiDg tot oprichting van een Boekdrukkerij, gedreven door een gas motor van 2 p.-k.. in het perceol Haarlemmerstraat Ho, Z21, lead, bekend Sectie ti No. 8ö7; Gelet op do artt. ti en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente tei vi9ie gelegd is; alsmede dat ©p Woensdag U Maart a. s., 's voormiddags te half elf, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Bnrgemeeeter en Wethouders voornoemd, Leiden, F. .WAS, burgemeester. 26 Febr. 1902. VAN HEYsT, Secretaris. Leiden, 27 Februari. Gisteravond bad in „Café Sport", Vestwal fclkler, een gecombineerde vergadering plaats ▼an de afdeelingon Leiden Vooruit", van den Alg. Ned. Timmerlioden-Bond; „Steeds Voor waarts", van den Alg. Ned. Metselaars-Bond; ▼an den Alg. Ned. Stucadoors-Bond, „Ver betering zij ons Streven", van den Alg. Ned. Schildersbond; en van do Timmerlieden- en de Modelmakors-Veioemglng. tot bet vormen ▼an een commissie voor statistiek in do bouw bedrijven» "Uit genoemdo vereenigingen werd een comité gevormd, dat zich met andere vak vereenigingen in de bouwbedrijven in verbinding zal stellen, die na toegezegde samenwerking, ieder een iid zullen aanwijzen, welke leden dan de commissie van statistiek in de bouwbedrijven te dezer stede zullen vormen. Door liet overlijden van den koofdop- eichter van fortificatiën O. R. van Ruyven, te Leiden, is een plaats als hoofdopzichter vacant gekomen, in verband waarmede eer lang zullen worden bevorderd: tot hoofdop zichter van fortificatiën, dc opzichter lsto klasse M. C. jConsemulder, to Maastricht; tot opzichter van fortificatiën 1st© klasse, do opzichter 2de klasse F. Hertstcin, te 'Bridle; tot opzichter van fortificatiën 2do klasse, de opzichter 3de klasse E. H. Oudt, te Helder en tot opzichter van fortificatiën 3de klasse, de sergeant-majoor-titulair van het korps genietroepen W. H. Taffijn, gede tacheerd te 's-Hertogenbosch. Da. W. Pos, thans wonende to Leiden, Is door den kerkeraad der Geref. Gemeente A te Groningen, in veroeniging met de Kerken dor prov. Groningen, Drente en Overysel, beroepen tot mlssionalr-predikant op het oiland Soemha. Mejuffrouw W. Tillema, van Leiden, tyde- HJk ondorwyzeres aan de openbare lagere school te Velzen, heeft met goed gevolg te #s-Gravenbago examen afgelegd In de nuttige ha r.dw rken. Z. K. H. Prins Hendrik is hedenmorgen om halfzeven met zijn adjudant niarHetLoo yertrokken. Morgenochtend om tien uron keert Z. K. H. In Don Haag terug. BH beschikking van den minister van oorlog ia benoemd tot vaandrig de roserve- Bergoant van het 4de regiment infanterie H. ▼an Poelgeest. De 2do luit.-kwartierm. J. J. Mackenzie, ▼an het 2de reg. int te 's-HertogenbosCh, beeft dotacheering naar W.-I. verzocht. Voor dc eerste maal na hun huwelijk ▼ei-schenen H. M. dc Koningin en Z. K. H. Re Prins der Nederlanden gisteravond bij het Diligentiar-conoert to 's-Gravenhage. Ook H. M. de Koningin-Moeder met den Erfgraaf en de Erfgravin van Erbach woon den het concert bij. De Koningin bleef tot dc pauze; de overi ge vorstelijke personen tot het einde. Ridder De 8tuers, Nederlandsch gezant te Parijs, is naar zijn standplaats terugge keerd. Het Pruisisch ministerie van eere- dienst, onderwijs en medicinale zaken (Kui- tus-Ministerium) heeft in de meest vleiende bewoordingen tot den hoogleeraar dr. P. K. Pel, rector-magnificus aan de Amsterdam- scho universiteit, het verzoek gericht, de door hem op 8 Januari j.l. gehouden rede („De kunst om gezond en gelukkig te leven en ziekte te voorkomen [Eubiotiek]", Haarlem 1902, Dc Erven F. Bokn), in het Duisch vertaald, in het door het Ministerie uitge geven Klinische Jahrbuch to mogen afdruk ken. Da Kamer van Arbeid voor het handels-, crediet- an verzekeringswezen te Amsterdam heeft aan den minister van justitie het verzoek gericht, een wetsontwerp in te dienen, waarby de algemeen erkende Christelijke feestdagen en Nieuwjaarsdag zullen worden gelijkgesteld met den Zondag, wat betreft de bepalingen van het Wetboek van Koophandel omtrent het vervallen en protesteeren van wissels en ander handelspapier. De Kamer zou verlangen, dat buitendien ook andere dagen in het jaar als vrije dagen werden aangewezen. ZU acht het 't best, in de wet een bepaling op te nemen, welke de vrijheid geeft by Kon. besluit oenige dagen aau te wijzen, die ten opzichte van de toepassing van bet Wetboek van Koophandel met Zondagen worden geiyk gesteld. Yoor die aanwijzing zouden haars inziens vooral da gen in den zomer in aanmerking komen, In den lijd, dat ook de scholen vacantie hebben, om de bedienden in de gelegenheid testellen te zamen mot hun kinderen ontspanning te zoeken. De Amsterdamacho Kamer heeft instemming met haar adres gevraagd aan de Kamer voor dezolfdo bedrijven te Rotterdam. Deze heeft nu de opinie over de zaak gevraagd aan de Kamer van Koophandel, het Comité van graan handelaren, de Rotterdamsche Vereeniging van effectenhandelaren, den Expediteursbond, de Vereeniging van cargadoors, den Bond van graanfact-ors, de Veroeniging voor den goede renhandel en de Vereeniging van assuradeuren, allen aldaar. Aan den hoer R. Rappard, onderwijzer te Baarn, is wegens zijn benoeming by het onderwijs in Ned. Indlë eervol ontslag verleend. Ds. D. A. van Haselon, te Vlaardingen, heeft het beroep naar do Ned.-Herv. Gemeente te Valburg aangenomen. Dr. E. Laurillard te Amsterdam zal den 2den Maart zUn 40-jarig feest als predikant vieren. Zondag zal hij des voormiddags in de Nieuwe Kerk optreden. liet stoomschip „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Febr. van Genua; de „Maasdam" arriveerde 26 Febr. van Nieuw York to Rotterdam; de „Prins Wil lem III" arriveerde 27 Febr. van Paramaribo te IJmuiden; do „Sotmbing" vertrok 26 Febr. van Batavia naai Rotterdam. Lisse. Op Dinsdag, 4 Maart a. s,, des avonds te halfacht, zullen in hotel „De Witte Zwaan" voor de loden der Protestanische Kiesvereoni- ging ale sprekers optroden do heeren Louw en Kruger, tot het doen van mededeelingen over den oorlog in Zuid-Afrika. Tevens zal een collecte gehouden worden voor de vrouwen en kinderen in de concentratie kampen. Huasenheim. Dinsdagavond gaf de Chris telijke Zangvereeniging „Excelsior", onder directie van den heer Veenstra, voor tal van belangstellenden een openbare uitvoering in heb gebouw der Geref. Kerk. De voorzitter der Z.-V., de heer Beerhorst, verzocht den saamgekomenen be zingen: „Looft God, looft Zijn Naam alom" en wat er meer volgt in 't eerste vers van den 150sben der Psal men. Nadat de laatste tonen waren wegge storven, riep dc voorzitter de vergadering een hartelijk welkom toe en sprak hij den wensch uit, dat deze avond voor ons allen een genotvolle mocht wezen. Velen in onze dagen beschouwen een Z.-V. als iets over bodigs, aldus ging spreker voort, en hij toonde aan uit de praktijk hoe de zang veel vrucht afwerpt èn in het huisgezin, èn in de kerk; zang is een eisch des tij ds; we moeten die gave Gods beoefenen, 't is Gods gereed schap, dat Hij ons in handen gaf, om er Zijn werk mee op te bouwen, het levensgenot wordt er door verhoogd; de zang heeft in vloed, getuige de krijgsliederen op het slag veld; zang is ideaal, is poëzie. De voorzitter eindigde zijn toespraak met den wcnsch dat ook dezen avond het gezang tot Godes eer mocht wezen. Hierna ging hij voor in gebed. De zangers en zangeressen stelden zich nu op en onder leiding van hun bekwamen di recteur werden een 13-tal nummers van ver schillende componisten op uitnemende wijze uitgevoerd, w. o. nommers voor koor, soli enz., met orgel- en vioolbegeleiding, enz. Als slotnummer weerklonk door de gewel ven van Sasscnheims bedehuis dat oude, hartverheffende lied: Wilhelmus van Nas- sou wen. Toen nam dc welecrw. heer Tijs het woord, zij neer w. was de tolk der vergadering, toen hij den directeur met de zangers en zangeres sen hartelijk dankte voor al hot schoone, dat zo hadden doen hooren; to midden van ons prozaïsch leven in zulk een avond poczie. God heeft in don mensch dc gave van den zang gelegd, aldus ging zijn eerw. voort, en die gave moeten we beoefenen. Nadat nu zijn eerw. do Z.-V. onder haar verdienstelijken directeur een lang leven had toegewenscht, (want vele Z.-V. sterven spoedig aan bloedarmoede), wekte hij de le den op dit ééne doel te beoogen, om door hun liederen God te verheerlijken. Op ver zoek werd de „Kerstcantaie" nog eens ge zongen. Als slotzang werd nu door alle aan wezigen aangeheven Ps. 72: 11, waarna de wcleerw. heer ds Tijs eindigde met dankzeg ging cn gebed. Ieder keerde hoogst voldaan huiswaarts. Wassenaar. Gisteravond hield het fanfare korps „Excelsior" zijn eerste jaarvergade ring De penningmeester, de heer A. S. do Smit, deed rekening en verantwoording over het beheer der gelden in het afgeloopen jaar. De toestand der kas is nog niet rooskleurig te noemen. Nadat de heeren C. Knijnen- burg en C. Looyestein, de rekeningen enz. hadden nagezien en akkoord bevonden, dankte de voorzitter, dr. Van Praag, den penningmeester voor zijn goed beheer. De secretaris, mr. H. Visser, las het jaar verslag. Hij schetste hierin het ontstaan van het korps en bracht kulde; aan den heer Joh. Knijnenburg, die zoo geheel belang loos ccn lokaal beschikbaar stelde voor de repetitiën. Wat da vorderingen van heb korps betrof, deze mochten, dank zij den ijver van den directeur en do werkende le den, uitstekend genoemd worden. Den löden Sept. werd een openbare repetitie gehouden en den 22sten Januari van dit jaar werd het jaarfeest gevierd, met een goed geslaagde uitvoering. Na nog aangestipt te hebben, dat het korps van de zijde van onzen burgemeester steeds de meeste belangstelling mocht ondervinden, eindigde de secretaris zijn jaarverslag met een woord van lof voor den directeur en de werkende leden. De voorzitter dankte den secretaris voor het uitnemend verslag en meende naar aan leiding daarvan nog een enkol woord in 't midden te moeten brengen. In do eerste plaats drukte hij zijn tevredenheid uit over de vorderingen, die in één jaar tijd waren gemaakt. Wat de „uitvoering" betrof: met leedwezen moest hij er aan herinneren, dat er personen waren geweest, die er het hunne hebben toe bijgedragen „om die uitvoering bijna te doen mislukken." Ook bracht hij een woord van dank aan den heer Knijnen burg, die de vereeniging steeds zoo bereid vaardig heeft bijgestaan. Hij hoopte, dat de leden evenveel volharding zouden blijven too- nen, zoodat de heer Kn. er eenmaal trotsch op mag zijn, dat hij de jongo vereeniging zoo krachtig heeft gesteund. Met algemeene stemmen werden tot wer kende leden aangenomen de heeren P. Meurs en L. Kouwenhoven. De heer De Smit spoorde de werkende le den aan hun best te doen adspirant-leden te willon aanwinnen. Hierdoor alleen wordt het mogelijk later goed geoefende leden te krijgen, die grondig onderwezen zijn in de muziek. In de hoop, dat do werkende leden zich hiertoe zullen beijveren stelt hij voor art. 40 van het reglement zóó te wijzigen, dat „het bestuur beslist over de toelating der voorgedragen aclspirant-leden." De voorzitter deelde ten slotte nog mede, dat dc directeur, de heer Bervaes, een nieu wen marsch gecomponeerd had, dien hij aan het bestuur der vereeniging had opgedragen en dat heb bestuur gaarne dio opdracht had aanvaird. In de maand April staat een nieuwe uit voering te wachten met een glheel nieuw programma. We willcrï hierbij voegen, dat dit alleen kan gebeuren doordat de heer Ber vaes geheel belangeloos iedere week een vrije repetitie geeft, die steeds goed wordt be zocht. Naar we vernemen, bestaat het plan alhier een „Vereeniging van verhuurders van huizen" op te richten, evenals er op an dere plaatsen zoo van tijd tot tijd worden ge sticht. Het doel hiervan valt licht te begrij pen. Bij de voortgezette behandeling van het wetsontwerp betreffende de bevordering, het ontslag en het op pensioen stellen van offi cieren stelt dc heer Van ld sing a voor, uit drukkelijk voor te schrijven, dat de last tot vervolging moet inhouden de gronden en ieiten, waarop zij berust, doch hij trok zijn amendement in, toen het, na bestrijding door den minister en den heer Van Dedcm, namens de commissie van rapporteurs, tot stemming zou komen. Op artikel 49 (wraking van leden van den Raad van Onderzoek) was ingediend: lo. eed amendement-Idenburg c. s., om wraking een maal van twee rechters hoogstens zonder op gaaf van redenen toe te laten, met het oog op het kameraadschappelijk karakter, dat de samenstelling van den Raad moet dra gen; 2o. een amendement-Fokker, toelatend wraking van alle rechters met opgaaf" van redenen. De Minister van Oorlog en de heer Van Bed cm, de voorzitter der commissie van rap porteurs, verklaren, tegen het amendement- Idenburg in hoofdzaak geen bezwaar te heb- beD, doch bestrijden het amendement-Fok ker. Het amendement-Idenburg, op voorstel van den minister en de commissie van rap porteurs eenigszins gewijzigd, wordt door de Regeering overgenomen, waarna het amen dement-Fokker wordt verworpen met 57 fry gen 19 stemmen. Een artikel 50bis, door den heer Folder voorgesteld, om in het belang van den be klaagde het verhoor der door hem opgogc ven getuigen in het algemeen verplichtend te stellen, behoudens de bij reglement vast te stellen uitzonderingen, wordt met een." kleine aanvulling door den minister van Oorlog overgenomen. Eenige amendementen-Fokker, op artikel 51, strekkend o. a. om den bekl. recht te geven mondeling en schriftelijk zijn verde diging voor te dragen, wo'rden hierop be hatidcld. Eenige er van worden door den Minister van Oorlog overgenomen. Bevordering van dc officieren b] dc Landmacht. Door den heer Fokker is voorgesteld in artikel 67bis te bepalen, dat dc kosten van de Raden van onderzoek, appèl en revisie als regel voor rekening van den Staat komen, terwijl door den bekl. opgeroepen getuigen, voor diens rekening komen. Het artikel is overigens gevolgd naar art. 214 Wetboek van Strafvordering. Militaire pensioenen bij de land- cn Zccnuwh t. Door do heeren Bugenholte, Helsdingcn, Melchers en Schaper zijn op beide wetsont werpen een aantal amendementen voorge steld, strekkende om in de daar genoemde gevallen het recht op pensioen niet te doen afhangen van het aantal volbrachte dienst jaren en do gunstige bepalingen omtrent ver-" hoogd pensioen, in art. 18, ook te doen gei den voor de gevallen bedoeld onder 3de van artikel 2 (andere ziels- of lichaamsgebreken dan door den dienst ontstaan), gepaard met 10-jarigen werkelijkon dienst. Door dezelfden is voorgesteld om den duur van het voorloopig arrest Aan den tot ge vangenisstraf, hechtenis of detentie veroor-' deelden militair wël mede te doen tellen ata diensttijd, voor do berekening van het pen- V sioen, cn hiertoe art. 13 sub If to wijzigen, cn voorts als sub-amendement op het amen dement der heeren Verhcy en Duymaer van' Twist, volgens hetwelk de wet ook van toe passing is op de militairen, onder artikel 2 sub 3 vallende, die sinds 31 December 1896 den dienst zonder pensioen hebben verlaten,- uit dit amendement te doen vervallen de bepaling, dat het pensioen van deze categof-, rie niet meer kan bedragen dan dc helft van Het volle pensioen. De jonge luitenant. 22) „Zeer schitterend. Eu bemiddeld?" „Dat geloof ik niet." „Geen cent dusl 't Wordt er niet beter op I" „'t Is eon zeer achtenswaardige familio." Mevrouw d'Epervans zweeg een oogenblik en zei toen spottend„Achtenswaardig I Noem je dat achtenswaardig, als zo jou aan hun dochter willen holpen, die geen cent bezit en dat alles buiten je moeder ornl" „Ik kom juist uw toestemming vragen. Ik heb niets gedaan zonder uw voorkennis. Niemand weot iets van myn voornemen, zij net zoo min als een andor." De weduwe horademde. „Hoo hebt ge mot die Plantiers kennis gemaakt?" „Ik woon b\j hen op kamers." „O, dan bcgryp ik er alles vanl 't Is de gowone geschiedenis. Een jongtnensch van goeden huizo wordt in garnizoen gezonden naar een klein nest van oen provinciestadje. Daar leort hij een burgermeisje kennen, dat hij niet onaardig vinut, hy maakt haar een weinig hot hof en het meisje van haar kant doet haar uiterste beat het luitenantjo in te palmen. Maar daarby blijft hot gewoonlijk. Het jongmensch ziet zijn dwaasheid in, of wel zijn oudors brongen hem aan het verstand dat hot geen paity voor hem is. HU verandert van garnizoen en lacht naderhand zelf om zijn kinderachtigheid." „Bij m\j is hot geen kinderachtigheid, maar oprechte liefde." „Ge zult er nog eens over nadenken, vóór gij het geluk van geheel uw leven op hot spoi zet. Ge zult toch, hoop ik, niet zoo gek zijn om je toekomst te bedreven?" „Ik lieb or goed over nagedacht, moeder: ik heb Sophie liefl" „En ik dan," schreeuwde de weduwe bui ten zichzelve van woede. „Tel ik dan niet mee in uw leven? Stoort ge u dus niet aan mijn raadgevingen, aan mijn wenscben? Ik zegje één ding: nimmer geef ik mijn toestem ming tot dat onzinnig huwelijk, nimmer verstaat go?" Guy knikte. ,'tzy zool Laat me dan maar aan mijn lot over, ik ben daar reeds aan gewend." „Durft go mij dit verwijten? Go vergeet wat ik voor u gedaan heb." „Ik vergeet niets, moeder. Ik zal u altijd dankbaar blijven." „Bewijs me dan die dankbaarheid door een volkomen Tertrouwen. "Wie stelt er moer be lang in uw geluk dan ik? Wie ban er het bost over oordoelen?.... Gy hebt my dus niet begrepen Gy kunt met Jeanne trou wen on daarmede komt gy in het bezit van het kasteel, bakermat uwer familie; vermogen, huiselijk geluk, alles wordt uw deel zonder dat gij u oenig offer behoeft te getroosten „Ik zou alsdan mijn hart en myn vrijheid opofferen, moeder. Ik heb Sophie en niet Jeanne liefl" „Maar ziet ge dan niet in, dat ge uw be stemming mist? Zegt uw verstand u dat niet? „Men moet bij het aangaan van een huweiyk niet slechts het verstand, maar ook hot hart raadplegen 1 „Maar zoo Jeanne a liefheeft?" „Dat is niet voldoende, ik moet ook van haar houden." „Ga dan je eigen weg. Gy zyt oen ont aarde zoonl Ga hoenl Uit myn oogenl" Zy wendde zich van hem af en verborg haar gelaat in de handen. Een licht geraas in do vestibule deed haar opkyken. Do deur van het salon werd half geopend. Mevrouw d'Epervans had juist nog tyd om door de deur der eetzaal to ontsnappen, terwyi men „Freule Joanne l" aandiende. Dit tótea-tête met zyn nicht kwam Guy op dit oogenblik zeer ongelegenhy stelde zich dan ook zonderling aan on was blijkbaar mot zyn gedachten elders, wat Joanno terstond opviel. „Zoek maar niet naar een voetenbankje, ge hebt or my al een gegeven," zeide zy. „Pardondat 's waar, ik dacht er niet aan." „Is tante thuis „Ik geloof hot nietik weet het niet." „Zy heeft toch geen belet?" „Welneen, zoker Diet." „Zoudt ge dan eona willon zoggen, dat ik er ben?" „Zeker, ik zal eens gaan zien Biy-Je, dat hy een voorwendsel had om weg te komen, ging hy naar de kamor zynor moeder, klopte aan, doch kieeg geon ant woord. Hy wilde binnengaan, de deur was echter op slot. Ontstemd ging hy weer naar beneden. „Mama voelt zich niet prettig, zy laat zich verontschuldigen," zei liy tot Jeanne op aarzelenden toon. Zy antwoordde niet en Guy voegde er by: „Mama is erg zenuwachtig. By het minste, wat er gebeurt, is zy van streek en dat is wei eens lastig in den omgang. Ik moet morgon vertrekken en ik vrees, dat wy me^ in de beste verstandhouding zullen scheiden. Ik reken op u, nichtje, om haar wat te kal- meeren. 't Is myn schuld niet, dat onze ideeën soms zoo uileenloopend zyn. Ik houd wezenlyk veel van haar Met deelneming keek Jeanne hem aan. „Arme Guy, ge hebt zeker een vroeseiyke scène met uw moedor gehad?" Hy boog het hoofd en antwoordde „Ja." „Is zy boos op u?" „Jaen ik ben woedend." „Ach, Guy, bedenk, dat men in een oogen blik van drift soms dingen zegt of cioet, vraarovor men later spyt heeft. Je mama is zenuwachtig, gü moot dus wat toegeven. Tracht haar te verzoenen door verdubbelde liefde en toewijding. Noem me met k-vaiyk, dat ik je raad geef, maar ik beschouw ju als een broer. Vertel ine nu eens, wat or eigen)yk gebeurd is; misschien kan ik dan oen goed woordje voor je doen. Waar was list ovor?" Guy bleef zwijgen. „Kom, malle jongen; zeg hot maar! Is er soms een huweiyk in 't spel?" vroeg Joanne. Hoewel Guy zich door die vraag aanmerke lijk verlicht vond, was or toch tevens ten kleine \ernodering voor hem in opgosloten. Zyn moeder had zich dus vergist. Er was geen zweem van hartstocht of yver zucht in do verhouding zynor nicht tegenover hem te bespeuren. Jeanne zei de waarheid: zy was slechts een zuster, een oudere zuster voor hem; hy kon rekenen op haar belangioozo hulp., „Ja", bekende hy openhartig, „'tia om een huweiyk te doen.... moeder wil geon toe stemming geven, omdat het meisje, waarop ik myn zinnen gezet heb, onbemiddeld is." „Dat is toch geen grondig bezwaar." „De afkomst en do stand van myn molsje zyn ook niet, wat mama graag zou willon En nu volgde or een omstandige beschrij ving van de familie Planïior, waarin Guy vooral Sophie's lieftalligheid en goede hoe danigheden ophemelde. „Gy zyt dus vast besloten, Guy?" „Zekor, nichtje." „Weet je, wat jo nu doet? Ga nu niot over haast to werk, wacht nog ceD maand of rlrie mot Sophie to vragen, dan kan tante zich langzamerhand aan dat Idee gewonnen en zich misschien .met ie keuze verzoenen, 't Kan bovendien voor jo ze'.f cok geen kwaad, dat jo nog eens nadenkt over don gewichtigon step, dien ge doen vril'-." „O, wat dat betrcfr, lob ik genoeg nage dacht l" Joanno was opgestaan on roikto hom de hand tot afscheid. „Mama heeft hot zich sftilig verbeeld,dacht Guy, teen Jeanne vraa heengegaan. „Zy hoeft rooit een o gen b.'ik aan my gedacht. Zy schoen zelf3 zeer ingenomen mot myn con- fidon'.'es en zy maakte geen bedenking' n." Een glimlach spoelde er om Joanne's lippen, toen zy do woning haror tante verliet. „Laat hem maar begaan", zoido zo tot zichzelve, „vroeg of laat zal bij wel inzien, dat. ik alleen hom begrijp en hem gelukkig maken kan. Ik weet zeker, dat hy zfcli vergist, ais hy meent, dat hy oen andere liefheeft." Een vrouwenoog ziot scherp! (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1