fl. 12880 A0. 1902. f ï.io. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. i.eiilcn, 18 Februari. Uit de „Staatscourant." Burgert Stand van Leiden, FEUILLETON. De jouge luitenant. Dinstlao; 18 F"el>i*iiari. LEIDSCH PEUS DEZER COURANT: Voor Leidon por 8 maanden /"Buiten Loiden, per loopor en waar agenten gevestigd zön 1.80 Franco per post1-65* PRUS DER ADVERTENTIEN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Orootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Red.-Znidalrikaaosclie iereeniging. Afd. Leiden en Omstrdcen. Ontvangen by den Penningmeester, Zooter- Woudsche öingel 4-1: Door bemiddeling van h«^ Uidsch Dagblad: Op de bruiloft van li. en M. to Rynsburg, opgehaald door Bas 8.60 Gecollecteerd ln de cape van Koos op den Suausaavond der Onderoff.-Ver. D. V. V.", voor de arme vrouwen en kinderen in de concentratiekampen „8.10 Opgehaald door Jacob op een gezellig avomije onder Oegstgeest. 8. Van een speelpotje2.55 Gecollecteerd op een 12'/rjarlge bruiloftL60 Gecollecteerd door H0.78 Gecollecteerd door Koos 0.62* Gecollecteeid door Gemt 0 52 Van Gusjo„0.40 Gecollecteerd door Piet op den ver jaardag van vader0.39 Bydiagen kunnen worden toegezonden aan d©n Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. Donderdag 20 Februari viert professor dr. S. S. Rosen slem zyn 70sten verjaardag. By koninklijk besluit ra benoemd tot Vantonieohtei plaatsvervanger in het kanton Leiden mr. G. W. F. Wentholt, advocaat en procureur te Zoeterwoude. Voor het examen nuttige handwerken la geslaagd raej. J. Koolhaas, te Leiden, leerlinge van ruej. G. Koolhaas. De lste luit. P. K. M. O. Gude, van bet 4de rog. inf. te Leiden, wordt einde dezer tnaand ontheven van zyn detacheering tot het volgen van een ballisüschen cursus aan de normaal-schietschool te -s-Gravenhage. Zyn er in den laataten tyd enkele be lichten verspreid omtrent oen en ander van j do Vi-yz. Hervormde Vereeniging alhier, die met juist of althans zeer voorbarig waren, Jwy zyn in staat nu het volgende mede te deelen. De door den kerkeraad van Oudshoorn te dezer stede aangenomen leerlingen dier Ver eeniging van de jaren 1900 en 1901 zjn niet Ingeschreven in het lidmatenboek der Ned.- Herv. Gomeente te Lelden, omdat men meende, dat die aanneming te dezer plaatse niet wettig Is. Vandaar de weigering der inschrijving. Nu heeft een "aantal van die reeds aan- genoinenen, de hoogernstigen onder hen, die het lidmaatschap der Ned.-Herv. Kerk op prys «tellen, zich aangemeld om tegen Paschen nog eens belydenis te doen voor den Kerkeraad van Oudshoorn, maar nu met te Leiden, doch op het eigen territoir van dien Kerkeraad. Dan komen die nieuwe leden met attestatie vau Oudshoorn naar hier en zullen wel niet geweigerd kunDen worden. Mej. H. M. van Vuuren is tegen 1 Mei a. s. «Is directrice van het gemeenteziekenhuis te Aardenburg aangesteld. De „Martba-Stichting" voor onverzorgde kinderen te Alfen aan den Ryn ontving gedu rende het jaar 1901 de som van f 44,885.07, waaronder f 25,031.01 aan verpleeggelden, f 6181.99 '/j aan giften on 4350 aan legaten. De uitgaven bedroegen f 42,621.00; o. a. aan voeding f 18,106,13'/a en f 2998.601/, aan kleeding.- De directeur zegt verder ln zyn verslag, dat er dus wel een saldo van f 2264.07 was op 31 Dec. jl., doch dat dit slechts schynbaar was, daar er nog ruim f 3000 aan rekenin gen betaald moest worden. Thans heerscht er oen mazelen-epidemle ln do Stichting; 24 kinderen ïyden er aan, terwyi reeds 2 overleden. De Erfgraaf en do Erfgravln van Erbach zyn gisteravond by hun aankomst in de resi dentie aan den Staatsspoortreln van 9.19 ver welkomd door H. M. de Koningin Moeder en Z. K. H. den Prins Gemaal met gevolg. Het Vorsteiyk Echtpaar had op reis mede genomen zyn dochtertje, dat door de bonne op den arm godragen werd. De Koningin-Moedor begeleidde Hare zuster Palei8waarts. Het Nederlandsche Comité voor de tentoonstelling voor kunstnijverheid te Turyn ontving van H. M. de Koningin f 500, ter tegemoetkoming aan jonge Nederlanosche kunstenaars, voor de kosten van inzending. Te '8 Gravenhago i3 overleden de heer N. G. Peter, oud consul van China te Rot terdam. H. M. de Koningin-Moeder zal cenige dagen te Haren Palcize te logeeren ont vangen den Erfgraaf von Erbach en de Erf- gravm Vorstin Elisabeth van Waldeck-Pyr- mont, zuster van H. M. welk echtpaar he denavond te 8 u, 59 mm. per Staatsspoor in de residentie aankomt. De achting, welke mr. A. A. Wove, tot vóór korten tijd president van de arrondis- sements-rechtbank te 's-Gravenhage, in rui men kring genoot, openbaarde zich gisteren bij de teraardebestelling van zijn stoffelijk overschot. Met den president van de rechtbank, mr. Van Heusde, en don vice-president mr. Schuurbeque Boeye, waren naar de Roomsch-Katholieke begraafplaats gekomen alle verdere rechterlijke ambtenaren bij dit rechtscollege, zoomede tal van autoriteiten uit de rechtskundige woreld en zeer vele le den der baTie met den deken, mr. Vliclander Hein. De zoon van den overledene maakte den wensch zijns vaders kenbaar, dat aan do groove niet zou worden gesproken. Hij voeg de daaraan toe een woord van dank aan de aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Door dc commissie voor de toekenning van de Koninklijke subsidiën aan jeugdige kunstenaars zijn bestendigd de subsidicn aan: Van der Haar, Broedelet-, Lapidoth, Buisman, Bobeldijk, Bogaarts en mej. Van Stokkum, terwijl nieuwe subsidicn zijn toe gekend aan: Van Dordt, Heijner, mej. E. Schlette en Van Bloem. Jhr. Van Wcede, nieuw benoemd gezant te Weenen, is aldaar aangekomen. Mr. H. W. van Sandick, hoofdcommies Bouschef de rafdeeling handel en nijverheid aan het departement van waterstaat, handel en nijverheid te 's-Gravenhage, is benoemd tot gouvernementssecretaris van Suriname, ter vervanging van mr. O. F. Schoch, die opgetreden is als directeur-president der Su- rinaamsche Bank. De ,,National-Zeitung" meldt, dat het eerstvolgende socialistencongres in Augus tus 1903 te Amsterdam zal bijeenkomen. Het Kamerlid Q. H. den Hertog, te Amsterdam, die de laatste zittingen van den Raad wegens ongesteldheid niet kon bijwo nen, is, naar wij vernemen, ernstig onge steld. De patiënt leed aan hevige koortsen. Een consult van verschillende doctoren heeft na een onderzoek van zijn bloed typheuze koort een geconstateerd. (N. C.) De Revue Diplomatique" meldt, dat de Koningin den jongen koning van Spanja Alphonsus XIII bij gelegenheid zijner aan staande meerderjarigverklaring, benoemd heeft tot grootkruis van den Nederlandschen Loruw, en dat een hooggeplaatst Hofdigni- taris naar Madrid zal vertrekken om de versierselen dier orde over te brengen. Do op per-ceremoniemeester maakt be kend, dat bet Hof, ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin, den lichten rouw zal aannemen voor den tijd van drie dagen, ingaande op Dinsdag 18 Februari, wegens het overlijden van Hare Doorluch tige Hoogheid Mevrouw de Prinses Bathil- dis van SchaumburgLippe. (Sts-Ct. De gewone audiënties van de ministers van justitie (Woensdag), van marine (Vrij dag), van oorlog (Donderdag) zullen deze weck niot plaats hebben, terwijl dc minister van oorlog, tijdelijk belast met het depar tement van koloniën, eerst na nadere aan kondiging audiëntie aan dit departement zal verlecncn. De heer A. Wessels te Dwingeloo ontving bericht, dat by tydeiyk als onderwyzer be noemd is aan de byzondere school te Hazers- woude. Op do aanbeveling voor tydelyk leeraar in de staatswetenschaijpen aan de H. B.-S. te Schiedam zyn geplaatst: 1. rar. H. J. D. van Lier, te 's-Gravenhage, en 2. G. W. Ditmans, te Delft. De 2de luit. J. H. Salomon, van het 4de reg. Infanterie, wordt, ter zake van tydolyke ongesteldheid, op non-activiteit gesield. Voor dris jaren zyn gedetacheerd by de landmacht in West-Indiö de lste luit. M. L. Priester, van liet zesde reg, inf., on J. A. Snyders, van het korps torpedisten. In den ouderdom van 72 jaar is te 's-Gra venhage overleden de heer J. A. de Vassy, oud-kapitein der infanterie. De luitenant ter zee der 2de kl. A. C. de Joncheere, behooronde tot de rol van Hr. Ms. torpedo instructieschip „Marnix", wordt met 17 Maart a a. gedetacheerd by het depar tement van marine en toegevoegd aan den iuspocieur van den marino-torpedodienst. Hot stoomschip „Besocki" vertrok 17 Februari van Batavia naar Rotterdam; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Am sterdam, passeerde 17 Fcbr. Gibraltar; dc ,,Priam" arriveerde 14 Fcbr. van Amster- dam en Liverpool te Batavia; do ,,Sindoro", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 15 Febr.-Sagres; de Strassburg," van Singa- pore naar Rotterdam, passeerde 17 Fcbr. Sagrcs; de ,,Telamon", van Amster dam naar Java, vertrok 16 Fcbr. van Liver pool; dc ,,Teucer" arriveerde 16 Fcbr. van Amsterdam cn Liverpool te Batavia. Boskoop. De massa sneeuw en de daarop gevolgde vorst ls een erge tegenvaller voor deze gemeente. Reeds was de verzending van planten, vooral naar do Yereenigde Staten van Noord Amerika, in het laatst van Januari begonnen en staat thans veel ter verzending gereed nu men door de strenge vorst het werk moet staken. Ook door de Gouwe, hoewel gisteren nog een enkele boot passeerde, moot de scheep vaart als gesloten beschouwd worden. Late winters zfjn voor deze gemeente altyd schadelyk. Leimuidon. De heer J. D. Verhage, secre taris en ontvanger dezer gemeente, is in eerstgenoemde betrekking door den Raad ontslagen. Tot plaatsvervanger is door don raad voorloopig benoemd de heer Th. C. C. Ninaber, burgemeester der gemeente. De ruim 60 jarige D. S. werd door een beroerte op den pubiieken weg overvallen en overleed onmiddellijk. Roelof-Aremlsvoen. Gisteren vierde de weleerw. heer Van Turnhout, kapelaan de zer parochie, zijn 12 1/2 jarig Priesterfeest. Den vooravond van zijn feest werd hem aan de pastorie door een uit de kerkmeesters be staande commissie een geschenk aangeboden, waaraan al de parochianen hebben, bijgedrar gen, hetgeen een niet geringe beteekenis heeft, wanneer men bedenkt, dat ZEerw. nog 6lechts een jaar in hun midden heeft door gebracht. Ook werd Z. Eerwaarde dicnzclf- den avond een uitmuntend geslaagde sere nade gebracht door het gunstig bekende fan farekorps. Het Zangkoor voerde gisteren onder den H. Dienst, die door den jubilaris werd ge celebreerd, op verdienstelijke wijze de Mis van Perosi uit, terwijl het fraaie orgel aan het einde op gloed vollen toon een jubel- marsch deed hooren. De feesteling bezorgde ook velen armen een waren feestdag. Zoeterraeer. Een treurige tyding ontving gisteren do veldwachter Noppo. Zijn bijna 17-jarige zoon Hendrik, die 10 Juli jl. te Rotterdam als lichtmatroos aan boord ge gaan was van het Duitsche stoomschip ,,Huelva", had sedert geruimen tijd niets van zich laten hoorenmen wist zelfs niet dat hij zich op dit schip bevond. Thans is van onzen consul to Brake, in Olden burg, bericht ontvangen dat hij tot de be manning van dit schip behoorde, hetwelk 18 Sept. j.l. van Setubal vertrokken met bestemming naar Maassluis, onderweg met man en muis is vergaan. Zcgwaard-Zoetermeer. De tegen Woens dag 19 .dezer aangekondigde tentoonstelling van afstammelingen van den hengst „Adel- bert", uitgaande van de Vereeniging tot Ver betering van het paardonras, zal, met het oog op het weer on de wegen, niet plaats hebben dien dag. Er zal zachter weer worden afgewacht. Tot onderwijzer aan de R.-K. jongens school alhier is benoemd de heer J. F. A. Schoepens te. Helmond. Kon. besluiten. Mr. J. D. van Ket- wich Verschuur, advocaat cn procureur te Katwijk aan Zee, benoemd tot adjunct-com mies aan het Departement van Buitenland- sche Zaken. Met ingang van 1 April opnieuw voor drie jaren benoemd tot directeur uit den handel van het vrij entrepöt to Middelburg, J. P. Fokker. Met ingang van 1 Mei benoemd tot direc teur-generaal van de; Staatsmijnen in Lim burg H. J. E. Wenckebach, thans directeur van het Noord-Oostor Locaalspoor te Zwolle. Benoemd tot griffier bij de rechtbank to Dordrecht mr. J. J. Moll, thans subst.-grif- ficr bij de rechtbank te Utrecht; tot subst. - griffier bij de rechtbank te Utrecht, mr. F. Haver Schmidt en mr. J. Hooft Graafland, beiden te Utrecht; tot subst.-griffier bij de rechtbank te Amsterdam mr. G. W. Eek hout, thans subst.-griffier bij de rechtbank te Dordrecht; tot ambtenaar van het openb. min. bij de kantonrechten te VHertogen- bosch jhr. mr. P. L. van Meeuwen, kanton- rechter-plaatsvcrvanger aldaar. De heer W. van der Lee, inspecteur van het lager onderwijs voor Europeanen in Nod.-Indië, bevorderd tot officier in dc or de van Oranje-Nassau. Aan C. A. L. barop van Hugeupoth tot Aerdt, lid van het college- van regenten over het Rijksopvoedingsgesticht voor jongens „De Kruisberg" nabij Doetinehem, op zijn' verzoek, eervol ontslag verleend, onder dank betuiging voor de daarin bewezen diensten, en benoemd tot lid van genoemd college van regenten J. N. baron van Hugenpoth tot Aerdt, burgemeester der gemeente Bergh. De kapitein ter zee W. J. Derx, mei; 1 Maart 1902, eervol ontheven van do betrek king van chef der afdeeling „Personeel" bij het Departement van Marino en de betrek king van chef der vereenigde afdeolingen „Staf" en „Personeel" opgedragen aan den chef van den marinestaf, den kapitein ter zee H. F. Kouwenberg. Pensioen verleend aan J. H. Hcydenrijk of Heiden rijk, gepensionneerd als Her vormd predikant, laatstelijk Protestantsch, godsdienstleeraar bij het huis van bewaring te Tiel, /42 's jaars; aan jhr. mr. J. A. Sandberg, laatstelijk lid van de Algemcene Rekenkamer, f2204. Met ingang van 1 Mei dc kolonel G. v. Es sen, plaatselijke-commandant te Amsterdam, en de luitenant-kolonel-kwartiermeester J. l H. H. Vogel, van bet personeel der militair re administratie, op hunne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pen sioen respectievelijk bepaald op ƒ2100 en op f 1800 'b jaars, en is aan den luitenant-kwar tiermeester Vogel voornoemd, de rang ver leend van kolonel. Minister Van Asch tad Wij eb. „Het VacL" schrijft: ,,A1 hardnekkiger wordt het verzekerd^ dat minister Van Asch van Wijck van hef" Dep. van Koloniën scheiden gaat. Langer aanblijven laat zijn gezondheid niet toe. „Dit zai verslagenheid geven onder do mi» nisterieele partijen. „Maar ook wie van andere politieke ovorv tuiging zijn, zullen dezen Minister thanC met leedwezen zien heengaan. „Koloniale politiek is geen partijpolitiek cn in dezen man was iemand gevonden, die hard werken wilde en staatsman was van beproefdo eerlijkheid. „Gaarne had daarom ook de linkerzijde hem langer steun verleend. Ook haar zal het smarten, dat zijn physiek kunnen aan zijn willen zoo onevenredig bleek. „Het van harte kunnen samenwerken met tegenstanders ts te zeldzaam om niet te wor den gewaardeord. Te sterker geldt dit voor samenwerken met een man als den minister van koloniën, dio bij langer ministeriëel le-* ven wellicht menigen gemeenschappelijken f kolonialen wensch in werkelijkheid had' kunnen omscheppen." Eerste huwelijksafkondiging van 16 Febr. A. van Norden im. 28 j. en J. Wiersma jd 27 j. J. P. van Hooidonk j'm. 26 j. en J. M. E. Leemans jd. 23 j. A. van den Berg jm. 29 j, en A. van der Kraan jd. '24 j. 12) Vlug begaf hy zich ter -ruste en sluimerde "weldra in, onder hetzelfde dak, dat ook het aardige donkere kopje van „Sophie, rayn jongste" beschutte I „Dus, meneer d'Epervans," vroeg mevrouw plantier hem den volgenden morgen, „ge zoudt haar niet volgens het portret herkend Lebben?" „Neen, zeker niet!" gaf de luitenant ten antwoord, met een verontwaardiging, die vleiender was voor het model dan voor de artiste. ,'t Is ook een jaar geleden gemaakt en de jonge meisjes veranderen zool" vergoeiykte mevrouw Plantier, biykbaar gestreeld door de bewondering, die Guy voor de schoonheid van haar jongste aan den dag legde. Nooit had een lief gezichtje zooveel hoofden op hol- gebracht. De ouders van Sophie wer den bepaald gek van vreugde, en trots en langzamerhand begon mevrouw zich to ver beelden, dat beur jengate haar wederga in schoonheid niet vond. Wat den goeden Plantior betrof, als hij naar zyn bureau ging, bleef hy voor elk modemagazijn stilstaan, in den geest voor zUn dechter liet schoonste toilet kiezend. De bescheiden Alice uitte haar bewondering Diet zoo openlyk, doch menigmaal wischte zy Eich een traan van teederheid uit hét oog, als zy van uit haar venster haar bevallig, sierlyk gekleed zusje zag aankomen. Mario, die, sedert Sophie voorgoed thuis was, haar invloed voelde verzwakken, mocht haar zuster minder graag ïyden. Men had nu geen oog meer voor haar aristocratisch uiteriyk; haar geestige gezegden, die men vroeger zoo menigmaal bewonderd had, werden nu dik wijls door een of andere flauwe aardigheid van haar zuster onderbroken. „Waar haalt zy het toch vandaan?" riep mevrouw Plantier dan met bewondering uit, terwyi haar man rood werd van lachen en Alice, die den afkeurenden blik van Marie zag, moeite deed, om haar vrooiykheid te onder drukken. Zelfs Cato ging trotsch op de mooie juf frouw en met pleizier bleef zy een uur langer op, om de fraaie, witgeborduurde japonnen van „juffrouw Sophie" te stryken. Ook luitenant d'Epervans bleek niet onge voelig voor de bekooriykheden van Sophie. Er ging zelden een dag voorbü, dat hy niet ten minste op eemgen afstand het mooie figuurtje van het jonge meisje zag en haar welluidende stem en vluggen pas hoorde. Langzamerhand begon zyn lief buurtje in zyn leven de plaats in te nemen van een onmisbaar sieraad; hy vertraagde of verhaastte dikwyis zyn tred, om zekerder te zyn haar te ontmoeten. Hy deed zyn best om met de familie Plantier op meer vertrouwelyken voet te komen, wat hem zonder veel moeite gelukte. Geen gelegenheid liet hy voorbygaan, om met zyn waardige hospita een praatje te maken, en deze, daardoor zeer vereerd, noodigde hem uit, zoo nu en dan eens binnen te komen. Men dacht er zelfs over, hem eens ten eten te vragen, maar aan die uitnoodiging giogen heel wat beraadslagingen vooraf. Toen mevrouw Plantier op zekeren morgen met dat voorstel voor den dag kwam, opperde Alice allerlei bedenkingen: „Ik zou het niet doen hy zal toch wei geren en dan wordt de verhouding zoo styf". „Ge hebt geiyk, kind," sprak vader Plantier. „Ik zou geen óéne reden weten, waarom hy weigeren zou," zei Marie. „Wy zijn niets minder dan«hy; waarom zou hy zich dan schamen, met ons in aanraktog te komen? My dunkt, dat wy hem gerust kunnen vragen." „En wat denkt gy er van, Sophie?" vroeg papa, zich tot zyn jongste wendend. Marie haalde de schouders op. Als zy ge sproken had, behoefde men dan nog te vragen, hoe dat kind er over dacht? „Ik vind het iets heel gewoons," luidde het antwoord, „waarover wy ons wezeniyk zoo druk niet behoeven te makenwy overleggen toch geen uur, als wy mynheer Miton ten eten vragen," voegde zy er by met een schuinen blik naar haar zuster. Mynheer Miton namolyk, was deeenige, die openiyk hulde bracht aan de bekooriykheden van Marie. Deze hield zich echter koel en onverschillig te zynen opzichte, zonder hem evenwel geheel te ontmoodigenzy wilde liever eerst de kat eens uit den boom zien, dan was mynheer Miton immers altyd nog goed genoeg. Maar zoo ver zou het wel niet komen, zoo verblind zouden de mannen toch wel niet zyn, er zou zich te gelegener tyd nog wel eens een betere party voordoen dan die akelig magere mynheer Miton met zyn groot hoofd en altyd slecht zittende kleeren. Waarom kleedde hy zich ook altyd zoo raar? Zyn traktement als leeraar en zyn zuinige, geregeldëdevenswyze veroorloofden hem, er een nette garderobe op na te houden, hetgeen hy ook werkeiyk deed. Maar wat hy ook aantrok, het stond hem alles even slecht, totjzertwyfa ling van zyn kleermaker. Een geluk was het, dat mynheer Miton do eenige was, die zulks niet bemerkte. De arme sukkel had trouwens genoeg andere dingen, die hem hinderden. Behalve de koelheid en de nukken van Marie, moest hy de plageryen van zyn leer lingen verdragen, die met zyn eenvoudige manieren den spot dreven en hem vaak uit lachten om zyn byziendheid. Hy was zich zyn beschroomdheid en onhandigheid bewust, en daarom had hij gehoopt In Marie, die zoo flink scheen, den steun te vinden, dien hy noodig had. Zy had geweigerd, hem dien steun te verleenen, maar tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt om hem tot haar slaaf te maken, en hy had hot hart niet^zich aan die slaverny te onttrekken, ofschoon zyn liefde reeds lang bekoeld was. De beleefdheid, de vrees en de gewoonte ketenden hem thans nog; hy mocht 's Zondags avonds graag oen spelletje domineeren met mynheer Plantier en het kopje thee, dat Alice hem by die gelegenheid inschonk, smaakte hem voortreffeiyk. Hy bleef dus Marie het hof maken, maar hy was innerlijk biy, dat hy zyn volharding niet bekroond zag. De kring, waarin mijnheer Miton verkeerde, was slechts zeer beperkt, en schroomvallig als hy was, begeerde hjj niet hem uit te breiden. De terugkomst van Sophie in hetouderlyk huis kwam stoornis brengen in de geliefkoosde gewoonten van mynheer Miton. De prettige, rustige Zondagavondjes worden zeldzamer. Men noodigde telkens nieuwe gasten uit; de familie Durochet en Jenny Laballe, kennissen van Sophie, waren volstrekt niet ongenegen een party domino mee te maken of een kaartje te leggen. De speeltafel kroeg een andere plaats en dientengevolge zag mynheer Miton zyn vast plekje, by het tocht scherm, door een ander innemen. In de oogen van den leeraar was de onschul dige Sophie de oorzaak van al die vervelende veranderingen. 't Werd er niet betor op, toen hyop zekeren Zondag-avond Guy by de Plantiers aantrof. Nu zou het leger hem nog gaan dwara- boomonl Dat was al te erg. Hy bad nooit van die sabeldragers gohoudon en op die jonge luitenantje8 vooral had hy hot ln hot geheel niet begrepen. Niemand bekommerde er zich intusschen over, of mynheer Miton de aanwezigheid van' den nieuwen gast al of niet pleizierig vond. De Plantiers waren letterlyk in de wolkon. De graaf had met hen gedineerd, hy had zelfs goeden eetlust betoond en heel aardig zitten keuvelen met zyn tafelbuurtje Sophie, die er vanavond weer allerliefst uitzag. Guy moest zichzelf bekennen, dat mevrouw Plantier met recht trotsch kon gaan op haar jongste dochter. I-Iy was bepaald onder den indruk der bekoorlijkheid en der innemende manioron van het jonge meisje, dat zich zoo gunstig onderscheidde in die burgorlyke, alle- daagsche omgeving. Een oogenblik kwam de gedachte in hom op, wat zyn moeder wel zeggen zou van zoo'n vertrouwelijk verkeer met de lui, by wie hy op kamera woonde, die toch in ieder geval menschen beneden zyn stand waren Toen mynheer Miton binnentrad, had Guy hem een weinig uit de hoogte begroet, doch de bedeesde houding van het verlegen man neke had hem al spoedig oen anderen toon doen aanslaan. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1