N« 12865 Vrijdag; 31 «Januari. A0. 1902. <QezË (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant." Eerste Kamer. FEUILLETON. Be Tweelingbroeders. DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: 'Voor Loidon por 8 maanden. 1-10- ^Buiten Leiden, per looper en waar agonten gevestigd z\jn 1.80 u '[Franco per post 1-65- PRIJS DER AJDVERTENTIÉN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17}. Grootere letters naar plaatsruimte. Yoor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.06 berekend. Leiden, 31 Januari. Hedenmiddag ontvingen we per Neder landache mail de Bataviaeche bladen tot 7 Jan. De tuinman Hendriksen, die zoo uit stekend ons Van der-Werf park verzorgde, al ■wordt dit door bebouwing van academische igebouwen hoe langer hoe kleiner, is benoemd tot opzlchtor over de gemeente plantsoenen en •beplantingen te Ylaardingen. Omtrent den staat der gezondheid van den minister van koloniën deelt iemand, die Idezon te z^nen huize bezocht heeft, mede, 'dat diens bedlegerigheid niet het gevolg is van een bepaalde ziekte, maar van een maat- 'regel om hem de noodig geoordeelde rust te verschaffen. Van de vermoeienis by zijn wandelingen over vry geaccidenteerde ter- yrelnen in Zuid-Frankrijk bleef de reactie niet [uit, terwi)l maagaandoeningen bloedverlies [veroorzaakten. f De Minister leest echter op zijn bed de 'hem gezonden stukken enz., betreffende de belangrijke departementsaangelegenhoden en heeft o. a. de punten vastgesteld voor de Memorie van Antwoord betreffende het ont- |werp omtrent de opleiding der Indische amb- itenaren, met welks verdediging de heer Van Asch van WiJck zich zeer waarechUnHJk zal ;kunnen belasten, daar het op z(Jn vroegst tegen het einde van Februari ln openbaar 'debat zal komen. Men meldt uit 's Gravenhage Men zegt, dat hier ter stede dezer dagen, .besprekingen hebben plaats gehad omtrent 'plannen tot het vormen van een syndicaat (Van Engelsche bankiers tot het stichten van «en petroloumtrust met de Koninklijke Petro leum-Maatschappij en de Maatschappij „Moeara tïfinim". In beginsel zouden die bespiekingon tot een resultaat hebben geleid. Z. K. H. Prins Hendrik wordt a. 8. Maandag in Den Haag terugverwacht De gezantschapsraad to Parijs jhr. mr. ;De Marees van Swindoren, die met verlof in iDen Haag wae, keert morgen uaar Parijs 'terug. De minister van buitenlsndscho zaken veroenigde gisteren aan een dlnsr enkele lieden van de Hofhouding en van hot corps i diplomatique. De toestand van den luitenant-generaal 'Moorrees, inspecteur dor artillerie, die sc- dert geruimen tijd te 's-Gravenhage ongesteld lis, heeft in de laatste dagen een ernstige* 'keer genomen. j Te Belgrado heeft Woensdag een gala» i'diner ten paleize plaats gehad ter ecre van den Nederlandsehen gezant bij de Servische ten Rumeenschc hoven, mr. A. M. D. baron nSweerts de Landae Wyborgh, dio aan koning »lo xander het Grootkruis van den Neder- liandschen Leeuw is komen aanbieden. Het fïecstmaal werd bijgewoond door liet geueele corps diplomatieque. Het Amsterdamscho Studenten-weekblad Propria Cures" wijdt een artikel aan de ■AmsterJamsche univorsiteifc. Het aantal studenten bedroeg in het jaar •1895/96 aan de universiteit te Amsterdam 917, te Leiden 988, te Utrecht 841 en te Groningen 5496; en in het jaar 1901/02 te Amsterdam 823, te Leiden 1027, te Utrecht 1004 en te Gronin gen 420 Propria Cures" wil tot bevordering van het bezoek der Amsterdamsche hoogeschocj de collegegelden na het vierde jaar zien af geschaft. Aan de rijksuniversiteiten worden ze ook slechts de eerste 4 jaren geëischt. Bij den luitenant-generaal inspecteur der infanterie O, O. van Kesteren bestaat het voornemen, reeds in vredestijd aan iedere compagnie één p&troonraderbaar to doen vorntrekken, voor het vervoer van 8000 par tronen. Zoodoende zouden per bataljon in fanterie 32,00 patronen meer kunnen worden medegenomen te velde. Er wordt gezocht naar bergplaateen voor baron en patronen. De 1ste luit. M. J. Kanaar en de 2de luit. L. Timmer, beiden van het 3de reg. inf. te Bergen-op-Zoom, worden 1 Febr. overge plaatst naar het 4de bat. van dat korps te Vlissingen en naar het 2de bat. van dat korps te Middelburg. Door den minister van oorlog is be paald dat dit jaar voor toelating tot de hoogere krijgsschool worden opengesteld: voor het leger hier te lande 13 plaatsen en voor dat in Nederl. O.-I. 9 plaatsen, n.l. voor het leger hier te lande: 6 voor officie ren der infanterie, 1 voor officier der cava- lerie, 2 voor officieren der artillerie en 1 voor officier der genie, zoomede 3 plaatsen voor de studiën voor den intcndancedienst. Voor het leger in Ned. Oost-Indië zijn 3 plaatsen voor officieren der infanterie, 1 voor officier der cavalerie, 1 voor officier der artillerie en 1 voor officier der genie, zoomede 3 voor de studiën voor den inten- dancedienst. De onlangs te Haarlem overleden en al gemeen beminde geneesheer, dr. J. P. Wynhoff, heeft tal van belangrijke Jegaten gemaakt, to taal ongeveer voor een bedrag van f 100,000. Bedacht zijn weldadigheidsvereenigingen, zie- konverplegingen, kerkelijke gemeenten en tal van andere humanitaire stichtingen. Naar aanleiding van den moord op de patera Van Mairhagen en Bongaors van d# R.-K. missie in China wordt nu, zooals men weet, gemeld,, dat deze plaats heeft gehad te Plng-lo, een dorpje naby Sia-yin-tsen, ln het apostolisch Vicariaat van Mgr. Bermyn gelegen. Het edict van de keizerin van Obina waarby de onthoofding van Toang-Fou-Siang, die ver- antwoordeiyk ls voor den moord op de beide missionarissen en nog tal van christenen, gelast wordt, zal met ten uitvoer worden gebracht, omdat men bevreesd is voor een algemeenon opstand van de zyde der Moho- medanen. Do aanvoerders der Boxers zyn nog altyd werkzaam, zelfs ln de onmiddeliyke omgeving van de keizerin. Do tegenwoordige toestand in China biyft dus nog altyd zeer zorgwekkend. Zendelingen, voor China aangewezen, wordon dan ook tyde- ïyk teruggehouden. Het stoomschip „Kediri" arriveerde 30 Jan. van Batavia te Rotterdamde „Koningin Wilhelmlna", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 80 Jan. van Genua; de „Ametelland" arriveerde 29 Jan. van Montevideo te Buenoa- Ayresdo „Codé", van Rotterdam naar Java, vertrok 29 Jan. van Suez; de „Kaiser" (thuis reis) vertrok 29 Jan. van Zanzibar; de „Koning Willem III", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 80 Jan. te Gonua; de „Prins Willem II" arrlveorde 80 Jan. van Suriname te Amsterdam; de „Prins Willem V" arriveerde 29 Jan. van West.-Indlë te Nlouw-York; do „Varzin" vertrok 29 Jan. van Batavia naar Amsterdam. Haarlemmermeer. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 0 Februari, dee voormiddags te lialfelf. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen.2. Bestek onder houdswerk aan de scholen en onderwijzers woningen. 3. Idem onderhoudswerk aan het Raadhuis. 4. Regeling jaarwedden van onderwijzers. B. Verzoek van J. Enthoven om een hek te mogen plaatsen op een koop graf. 8. Ontwerpbesluit tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1001. 7. Voorziening in het gebrek a-an plaats op do Scholen Nos. 1 en 10. 8. Adres van A. Jan- een e. a. tot het bouwen van eene school op den ringdijk bij Hillegom. 9. Verzoek van mej. E. do Lange om ontslag als vroedvrouw te Abenes. 10. Benoeming van eene vroed vrouw voor Abenes. (Aanbevolen worden: o. mej. W. F. Bijl te Overeest,B. mej. L. M. Polderman te Vlissingen). 11. Verzoek om afschrijving op hoofdelijken omslag van de wed. H. Prins. 12. Idem van J. H. de Groot. 13. Reclame inzake hoofdelijken omslag van H. O. Koningen. 14. Idem van de wed. D. Haan. 15. Verzoek van J. K. van Toledo om ontslag als onderwijzer aan school 10. De heer J. O. Fontein, cand. te Leiden, beroepen naar de Ned.-Herv. Gem. te Ril land, hoopt aldaar 6 April a.s. intrede te doen Als bevestiger zal optreden ds. P. J. Couvée, van Borne. MasseiiJioun. Ten einde hoogere loonen te verkrygen, hebben de aangesloten bloemist knechts alhier besloten, de verschillende werk gevers te bezoeken en hun den toestand van den werkman bloot te leggen. Aan een commissie van vier personen is bovengenoemde taak opgedragen. Voorschoten. Dezer dagen werd alhier een vergadering gehouden van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarin de secre taris verslag uitbracht vau hetgeen in het afgeloopen jaar was behandeld. Ten bewyze hoe gering hier het schoolverzuim is diene, dat slechte 4 vergaderingen door de commissie werden gehouden, waarin een 6-tal ouders werden opgoroepen en verschenen en dat terwyi alle gevallen van ongemotiveerd school verzuim door den schoolopziener worden aangebracht. Met den strafrechter maakte ge lukkig geon enkele der ouders konnis, daar een vermaning afdoende bleek. Ben toestand zoo goed als men dien maar kan wenschen. Tot voorzitter en secretaris werden her kozen de heeren E. Vernède en mr. J. van Drooge, tot vice voorzitter on vice secretaris de boeren J. Hooymans en H. K. Overdiep. Warmond. Alhier had de teraardebestelling plaats van wyien graaf Van Limburg Stirum. Te 1 uur ls het stoffelijk overschot in den grafeiyken grafkelder bygozet in tegenwoordig heid van aanzieniyke ingezetenen uit Den Haag en van vele Warmouders. Aan hot graf werd niet gesproken; een neef van den over ledene bedankte voor de belangstelling. Twaalf prachtige kransen en bloemstukkeu werden gedragen door pachters dor landeryen van den overledene. Kon. besluiten. Benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht tot militair apotheker der 2de kl. de apotheker I. Koster. Benoemd tot betaalmeester te Ticl O. G. Lotsy Jr., thans te Terneuzen; te Terncuzen J. H. van Gonggrijp Bungenberg, surnume rair bij den dienst van 'e Rijks schatkist; tot surnumerair bij den dienst van 's Rijks schat kist R. H. Reeling Brouwer te Utrecht en jhr. W. M. de Marees van Swindoren te 's-Gravenhage. De kapitein-intendant J. Rutgers, van het personeel der militaire administratie, op non-activiteit gesteld. De heer J. van Dongen, apotheker, be noemd en aangesteld tot militair apotheker der 2de klasse bij het personeel van den ge neeskundigen dienst van het leger in Neder- landsch-Indië. De Oost-Indische ambtenaar G. J. H. Brender ül Brandis, laatstelijk opzichter der 2de klasse bij den dienst van het mijnwezen in Nedcrlandsch-Indië, op zijn verzoek, we gens physieke ongeschiktheid eervol uit 's lands dienst ontslagen. Aan mej. M. L. A. Jaton, geboren tcGran- oy, in Zwitserland, en aan mej. F. F. E. Michaèlis, geboren te Munster, in Duitsch- land, vergunning verleend tot het geven van lager en middelbaar onderwijs hier te lande, mite zij overigens aan de daartoe bij de wet gestelde eischen voldoen. Met ingang van 1 Februari aan J. A. R. Kymmell, op zijn verzoek, eervol ontelag ver leend als amanuensis bij het Rijksarchief in Drente, en in zijne plaats benoemd A. Oltr mans, bureau-ambtenaar van den provin cialen waterstaat in Drente, te Assen. Met ingang van 1 April aan mr. H. Hesse, te Winschoten, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als schoolopziener in het ar rondissement Veondam. Goedgekeurd, dat W. do Haas, burgemees ter en secretaris van IJzendoom en burge meester van Echteld, benoemd is tot waar nemend secretaris van laatstgenoemde ge meente. A pothekersexamen. De ,,8ts.-Ct." bevat het verslag der com missie, van 1 Augustus 1901 tot 1 Augustus 1902 te Leiden belast met het afnemen der practischo examens van apotheker. (Eerste zitting.) Voortzetting dtr behandeling van Hoofdstuk IV {Justitie). De heer De Jong wenscht practischer werk in de Rijkswerkinrichtingen (o. a. een machi nale weef inrichting) en termijnsgewijzc uit betaling dor uitgaanskassen. De heer lïahusen meent, dat an wederin voering der doodstraf niets kan komen, dringt aan op wijziging van art. 457 W. v. Koophandel (betreffende het ladcD en loseen van schepen) en op golegonheid te IJmuidcn oro scheepsverklaringen te kunnen afleggen. De heer Re tigers wil de voorwaardelijke veroordeeling zien ingevoerd. De heer Van Boneval Faure herinnert aan drie punten uit het doodsfcrafdebat bij het nieuwe Strafwetboek; lo. aan de rede van den heor Lobman die Jehova verklaarde tc beschouwen als een God der wrake; 2o. aan het antwoord van den heer Des Amorie van der Hoeven dat men dan consequent den misdadiger aan de wrake dos volks raoc.t overleveren, en 3o. aan de belangrijke rede des ministers Modderman, dat theologische argumenten te zwak zijn om het schavot te schragen. De heer Van den Bieeen ontzegt den heer Van Lier, die in de wrake Gods niet ge looft, het recht zich op de christelijke begin-* selen te beroepen. Spr. beroept zich op het woord van de Schrift: Hij, die het zwaard gebruikt, zal door het zwaard vergaan. En van een humaniteite-standpunt is het veel on- menschelijker om den mensch gedurende zijn geheele leven op te sluiten. De waarheid is, dat bloed bloed eischt. De heer Van Alphen verdedigt de weige ring van de erkenning der Marinebonden, wier socialistische en antimilitaristische pro paganda leidt tot verslapping der krijgs tucht. Spr. dringt er op aan, dat zoo noodig een einde aan die bonden zou gemaakt wor den. De Minister van Justitie dankt voor de hem van vele zijden bereide welwillende ont vangst. Wat de doodstraf betreft, slaat do minister in beginsel geheel aan de zijde van! hen, die daarvoor een lans hebben gebroken» maar hij meent, dat utiliteitsgronden vooi bepaalde landen en tijden redenen kunnen zijn, om het beginsel niet toe te passen. Wij ziging van art. 266 Wetb. van Strafvordering zal de minister in ernstige overweging ne men; een verbetering der traktementen der rechterlijke ambtenaren is reeds in bewer king, doch zal zich wellicht bepalen tot do verbetering van de positie van de rechters der rechtbanken te Rotterdam en Amster dam. Door persoonlijke aanschouwing moet de minister zich nog van den toestand der Rijkswerkinrichtingen op de hoogte stellen doch te oordeelen naar het geleverde werk zou men wellicht den toestand niet zoo slecht behoeven te achten. Een onderzoek door deskundigen zal in be raad worden genomen. He>t politiewezen te verbeteren, zal den minister den eersten tijd onmogelijk zijn door zijn omvangrijken ar beid; eerst daarna kan hij en verbetering overwegen met. handhaving der grondslagen. De minister is principieel voorstander der doodstraf in dezen zin, dat hij niet is in be ginsel tegenstander, maar het recht der over heid om de doodstraf in to voeren erkent. I)e verplichting hiertoe is afhankelijk van tijd en omstandigheden. De minister acht het beter, de Kinderwet ten niet partieel, maar in haar geheel in te voeren. Eerst indien onderzocht is of de be staande wettelijko maatregelen onvoldoende zijn, kunnen tegen het hazardspel, als te Schevëxxingem nieuwe maatregelen overwo gen worden. De wenschelijkheid van wijziging van art. 457 W. v. K. zal onderzocht worden. Een nog niet geëindigd onderzoek bewijst, dat nog nooit klachten bij 't Haarlemsch kan tongerecht zijn ingekomen omtrent het ont breken van gelegenheid* te IJmuiden een scheepsverkJaring af te leggen. Na afdoening van meer urgente werkzaamheden hoopt do minister een voorstel omtrent dc voorwaar delijke veroordeeling in te dienen Ook in dien de Marinebonden geen rechtspersoon lijkheid hebben, blijven zij het karakter van vorec-nigingen behouden. Slechts ontbinding der vereenigingen zou baat kunnen geven, doch dit gaat niet zonder uitbreiding van het begrip openbare orde." De Minister van Marine voegde hieraan toe, dat, als door dio bonden handelingen worden gepleegd, strijdig met de goede tucht en discipline, daartegen met de meeste go- strengheid zal worden opgetreden. Hoofdstuk IV werd hierna zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. 6B) Jim knikte goedkeurend. Hij wilde meer .zeggen; maar zijn moeder brak liet gesprok 1 af met do categorsche verklaring, dat ze van 'dat onderwerp aan haar tafel niet meer vor- !koos te vernemen. Zij wilde niet meer ellende •gebracht zien over een fatsoenlijk huis; als ze over den moord wilden praten, konden ze achter op het plaatsje gaan: z ij had geen ,plan, er naar te luisteren. Jim begreep den wenk en zei niets meer in den familiekring; doch toen hij naar zijn stal ging, overlegde hij de zaak eens. Als de politie aan het onderzoeken bleef, kon hij moeilijk zulk een belangrijke zaak yoor zich houden. Hij stond op het punt, te gaan trouwen, en een getrouwd man moet nog zorgvuldiger op zijn dóen en laten let ten clan een vrijgezel. Hy had uit de praatjes op straat en in do kroeg vernomen, dat sergeant Gannett het onderzoek leidde; daarom besloot hy, regel recht naar Scotland Yard te gaan, om den detective te spreken te krygen. Zoo gezegd, zoo gedaan I Hy vertelde aan Gannett de geschiedenis ▼an den brief, gevonden in de cab, dien hy teruggebracht had. Hy vertelde niet, wat er in den brief stond; dat zou niet netjes ge weest zyn, nu hy eenmaal de vyftig pond gekregen had voor zijn eeriykheid. Doch hy zei wol, dat die brief geadresseerd was aan ^Clement Hanseil, en dat hy homzelf overhan digd had aan Clement Hanseil, in Grosvenor- Place, die sprekend geleek op hun overleden huurder, over wien zooveel to doen was In de kranten en by de politie. Gannett maakte zyn aanteekeningen en bedankte Jim, die heenging met het trotsche bewustzyn, dat hy zyn plicht had gedaaü, zooals betaamde aan een man, die op het trouwen stond. „'t Is John Alison," sprak Gannett by zichzolven; daar» an valt niet te twytolen; ik bogryp echter niet, hoe hy aan den naam Clement Hanseil komt en millionnair is. Hy is de man, die op dion avond by zyn broeder geweest is, nadat hy by Weston naar Stephens verbef had geïnformeerd. We zullen dion moneer eens gaan interviewen. Voor alle zekerheid zal ik eorst eens naar Weston gaan en er dan op letten, wanneer die moneer Hanseil uitgaat en thuiskomt. Weston moot my zeggen, of ik den rechte voor heb. Als dat het geval is, volgt de rest vanzelf. Maar voorzichtigjes aan: met milllonnalrs is het gevaariyk, zich te vergissen; dat kan lastig worden." Sergeant Verity had dien nacht ook zyn plannen gemaakt. Op één punt, dat hem eerst ongerust gemaakt had, was hy nu gerust gesteld. Er waren twee menschen, De Duitsche vrouw en do man, die haar had vergezeld, die wieten, dat do millionnair in Grosvenor- Place riet John Alison, alias Clement Hanseil was. Hy achtte dit eorst bedenkoiyk; maar spoedig week die vrees voor de overweging, dat geen van beiden zich zou aanmelden; ze hadden er belang by, niet onder de oogen ler politie te komen; want toon Verity de vrouw den duik afnam, had hy haar gezegd, wat hy was. Daar hy dien morgen eerst nog iets te doen had in oen ander deel van Londen, scbreof hy oen briefje aan Gannett, mot mededeellng, dat hy hom gaarne wou spreken, wyi hy Iets byzonder8 had mee te deelen. „Wel, William, heb je beet?" vroeg zyn vriend, toen ze elkaar ontmoetten. „'tZal weer wat zynl Wil ik jou eens wat vertollen? Ik heb den man gevonden, die op dion avond in Exton-street was by Stephen Alison." Gannett doed zyn verhaal, en toen hy geëindigd had, sloeg Verity met gemaakte bewondering de handen saam. „WonderbaarlUk, Jack I" riep hy uit. „Je bent neb zoo knap als de detectives in de shillingsromans. Als je goed gemikt hebt, hebben we juist den man, dien we kunnen gebruiken. Maar ik heb ook groot nieuws, en ik heb je hulp noodig. Ik heb de zekorheld, dat we „den hertog" kunnon inrekenen voor het geval, en ik wou het van avond gaan doen. 'tla geen kleinigheid; want hy is een schavuit, die voor niets terugdeinst; maar jy zult zeker wel graag meedoen. Geloof my, Jack, als we hem hebben, is de moordenaar van lord Charlton gesnapt. De kranten zullon er vol van zyn. Wy zyn oude kameraden, en ik wil jou je deel geven in de eer." „Je bent een beste kerel, William; maar ik wou dadeiyk het spoor van dien John Alison volgen." „Laten wy oerst „den hertog" inpikken." „Ook goed. Wanneer?" „Van avond. Er is iets aan 't handje. Hy heeft een ontmoeting met Joe Huggett, en ik heb toevallig vernomen, waar ze van avond samenkomen, 'tla een leelyke buurt en we dienen een paar mannetjes mee te nemen. 'tZal kwaiyk zonder kleerscheuren afloopen." „Hoe kom je aan dat nieuws?" „Kate Flynn heeft hot ultgevischt. Zy zal ons helpen. Kom tegen zessen bU mU." „Best." „En doe nu niets in een andere richting, vóór wy „den hertog" hebben; anders beder ven wy ons spel. Begrepen?" „Ja, William. Tot zes uur." „Mooi. En als jy my met dit karwei ge holpen hebt, zal ik jou helpen met dien Jhon Alison. Dat is eeriyk, hé?" „Zeker, heel eeriyk, William." De mannen namen afscheidt en sergerant Verity keek zyn kameraad n5" met een on deugend vonkje in zyn oog. „Je hebt mooi in myn kaart gespeeld, Jackl" zei hy. „Je hebt uitgemaakt, dat Clement Hanseil Jhon Alison is, en Jhon Alison kan hy biyven voor do rost zyn leven." XLVI. De waardige kastelein Ben Goooh, van „For- tuna's Wentelrad", stond een sigaar te rooken achter de morsige toonbank van zyn armoe dige kroog. Hij behandeldo zyn zaken met het voorkomen van een man, die zich tevreden stelt met hot leven, zooals het is, on geen eerzucht kent. Z(jn klanten, die hem kenden, hielden hem voor eon ryk man, die '„eigen dommen" had en best kon gaan rentenieren, als hy dat verkoos. De heer Goooh zou heel veol andero dingen kunnen doen, zoo hy dat verkoos; maar hy bleef liever die hy was. Men bracht hem heel- wat goed» in „Fortuna's Wentelrad"; want hy had zyn kennissen onder de handigste schavuiten. In Jangen tyd had hy echter zoo'n buiten kansje niet gohad als nu hot zaakje mot „den hertog." Eou paar uur na do inbraak by den Graaf van Powick waren de juweelen der gra vin geborgen in den kelder van Ben's kroeg, en na uit de zettingen te zijn genomen, waren ze door vertrouwde handen naar liet Vaste land gezonden. Er valt aardig wat te verdienen als tusschon- persoon in zoo'n zaak. De waarde van gesto len juweelen is ver benoden marktprys, met het oog op liet gevaar, dat de holer loopt by het te-gelde maken. Ben Gooch hield met deze omstandigheden rekening en nam voor zich eon goodo risico premie. Noch „de hertog", nog Joe Huggett waren tevreden met hun deel van den buit. Hadden zy dien nog gekregen zonder de galg to verdienen, dan zouden zy misschien minder gemopperd hebben; doch liet vermoorden van lord Charlton gaf hun, zoo redeneerden zy, aanspraak op betor belooning voor hun nachte- ïyk werk. Buitendien, als ervaren mannen van het vak, wisten zy, dat liet na con opzienbarende zaak als dezo inbraak met moord, raadzaam was, zich oen poos rustig te houden en het werk te staken. Eike verdachte beweging kon de aandacht der politie op hen vestigen, wat niet noodig was. „De hertog", een handige en ervaren scha vuit, droeg zyn teleurstelling met kalmte. Iiy begreep, dat hjj op do een of anderen dag toch weer in bandon zou vallen van de speur honden uit Scotland-Yard, en maakte daarom niet veel rumoer. HU stak z<Jn „loon" op en bleef thuis zyn pUpje rooken, tot groote verbazing van zyn vrouw, die niet begreep, waarom hy zoo plotseling het „reizen" by dag on by nacht staakte. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1