jfc 12862 Dinsdag 28 Januari. A0. 1902. i§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. De iweeingbro3ders. LEIDSCH DA&BLAB. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 8 maandon L10. "Buiten Lolden, por looper on waar agenten gevestigd zyn 9 1.30 Franco por post*"66' PRIJS DER ADVERTENTTËN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassooren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderda/ï don 30ston Januari 1902, dea namiddags to twee uren. Te behandelen onderwerpen. lo. Voorstel tot wijziging van de verordening voor de Plaatselijke Commissie van Toezicht op 4e scholen voor Middelbaar Ondeiwijs. (27). 2o benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. (26) •>o. benoeming van een secretaris der Commissi# Tan Toezicht op het Middelbaar (Jnderwys. (27) •±0. Verzoet van J. A. Longepeo, om continuatie in de betrekking van btads heelkundige. (24) ;,o. benoeming van een keurmeester van eet-en drinkwaren. (22) Ho. Verzoek van A. van der Harst, om eervol ontslag als leeraar aan de Kweekschool voor onder ijzers en onderwijzeressen- (147 van 1901 en 20) To. Verzoek van L. van Oeveren, om eervol omslag al« 2de ouderwijzer aan do Jongensschool 2de klasse. (21) öo. Verzoek van mej. P. W. de Vries, om eervol «Dt6lag als 3de onderwijzeres aan de school 3de klasse no. 5. I' 9) yo. Verzoek van C. J. Leondertz, leeraar aan de Doogere buigerschool voor jongons, om veilol. ,25) Ito. Verzoek vau mr. U M. G. Kloppenburg, om terugbeialing van schoolgeld, Lager onderwys. t_8) 11 o. Staat van af- en overschrijving op de be grootiDg. dienst 1901, van de dienatd. bcbutterij. (3l) l2o. Voorstel tot: o. oudei bandsclie opdracht van de vernieuwing vnn don onderbouw van de Kraaierstraatsbrug #an P.*J. ;iarteveiL b beschikbaarstelling van geldeo tenbeboovo van de uitvoering van het sub a genoemde werk. (30) 13o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van voorbereidende maatregelen voor de uitvoering van de wouingwet. (23) 14o. Voorsiol tocc a. het oprichten van een 6de openbare lagere school der 3de kia-ee. o. aankoop vau een terrein gelegen achter den Worschvreg aan het einde van de Paulhruger- etraat, voor de oprichting der sub a bedoelde school (19) 15o. Vaststelling der Verordening, houdende regeling van de |aarweüden der leeraren aan het Gymnasium te Leiden, iltt) Leinen, Januari. Met Maart a. 8. zullen de buitenwijkon door de postorijon alhier gerekend worden als te behooren tot dc kom der gemeente en zal aldaar dus ook de laatste bestelling om tion uren worden gedaan. Ten vervolge op hun schrijven van 26 November 1901, kunnen B. on Ws. thans mededeelen, dat uit het door de Commissie van Fabricage ingeateld onderzoek naar a toestand der fundamenten van de Kraaier- Btraatsbrug gebleken is, dat die brug van een geheel nieuwen onderbouw zal moeten wor den voorzien. Ter voorkoming van moeilijkheden bij de uitvoering van het werk en ook om dit zoo veel mogelijk te bespoedigen (hetgeen niet het oog op de stremming van do scheepvaart alleszins gewenscht is), acht die Commissie het voorts geraden dit work op te dragen aan denzelfden aannemer, aan wien destijds bij openbare aanbesteding do bovenbouw werd gegund. De som, daarvoor door dezen verlangd, ten bedrage van /4425.13, wordt door haar niet te hoog geacht. Intusschen acht zij het noodzakelijk, dat bij een werk als dit, waarbij zich zoo licht onvoorziene moeilijkheden kunnen voor noen, nog bovendien een bedrag van ƒ350 be schikbaar gesteld worde voor onvoorziene uitgaven. Dit gchcele bijkomende werk zal dus dan een uitgave kunnen vcreischen van /4775.13. Voorts deelen B. en Ws. mede, dat overeen komstig hun raming van 26 November 1901 voor de afdamming een bedrag van /1100 en voor de hulpbrug een van /225 is noodig ge weest, te zamelh alzoo ƒ1325, hetgeen, gevoegd bij de bovenvermelde ƒ4775.13, een totale vermeerdering van kosten meebrengt van ƒ6100.13. Daarentegen is het oorspronkelijk werk aangenomen voor ƒ3150, dat is ƒ1050 beneden de daarvoor door den Raad -beschikbaar go- stelde som van ƒ4200. T©n einde het^verk geheel te kunnen vol tooien zal dus nog in een uitgave van ƒ5050.13 moeten worden voorzien, welke som zal behooren te worden gevonden uit den post van onvoorziene uitgaven waarop thans nog ƒ10,588 beschikbaar zijn. Aangezien B. en Ws. zich geheel met het gevoelen der Commissie van Fabricage kun nen vereenigen, geven zij mitsdien in over weging: lo. de vernieuwing van den onderbouw van do Kraaierstraatsbrug ondershands op te dragen aan den heer P. J. Hartevelt, al hier, voor de som van ƒ4425.13; 2o. over te gaan tot de vaststelling van den overlegden staat van af- en overschrijving ten bedrage van ƒ5050.13 ten einde uit die som de sub lo. bedoelde en daarmedo in verband staande uitgaven te kunnen bestrij den. De Commissie van Financiën heeft te gen den in haar handen gestelden staat van af- en overschrijving op de begrooting der dienstdoende schutterij, dienst 1901, geene bedenkingen en stelt voor tot goedkeu ring van dien staat to besluiten. Gisternamiddag om vier uren ider- de dc Afdeeling Leiden en Omstreken ian de „Vereeniging tot Oprichting en Exploi tatie van Volkssanatoria voor Borstlijders in Nederland" in het Nutsgebouw alhier. De voorzitter, prof. dr. S. S. Rosenstein, deel de een en ander mee van het sanatorium te Hcllendoorn, dat door hem persoonlijk werd ber.ocht. cn dat in April a.s. zal worden ge opend. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat do afdeeling 326 leden en belangstellen den telt, die samen ƒ1037 hebben bijgedragen, terwijl.het bestuur bestaat uit de heeren mr. F. Was (eere-voorzitter), prof. dr. S. S. Rosenstein (voorzitter), prof. mr. H. L. Druckcr (penningmeester), dr. C. S. Lech- ner (seer.), Alvarez Corria,president dor medische faculteit, rnr. J. A. F. Coeborgh, P .L. C. Driesscn, M. Hartman, praescs van het Leidsche Studenten korps, H. C. Juta, prof. dr. W. Nolen, prof. dr. H. Oort, dr. J. G. van der Sluys, mevrouw Oppenheim Rosenstein, mevrouw I^amerlingh Onnes Bijleveld, mej. A. Prinsen mej. li. Dnessen. Tot afgevaardigde naar de eerstvolgende al- gemceno vergadering werd benoemd prof. mr. H. L. Drucker cn tot plaatsvervangend afgevaardigde dr. C. S Lechner. Toen de voorzitter vervolgens de vergade ring sloot, beval hij de afdeeling oij alle volksvrienden hartelijk aan. In het stukje gisteren over Thysse, die Vrijdag a. s. in het Leidsche Volkshuis een voordracht met lichtbeelden komt goven, stond Hijman, wat Heimans moest zijn. Do Holiandsche renaissancc-bank, thans in de ruime ótalagekast bij de firma P. van Dricl Bz., Niouwe Rijn alhier, ge ëxposeerd, trekt terecht de nltrpmeeuc aan dacht. Moge de nieuwe of nieuwste stijl hier en daar de renaissance verdrongen hebben, in een ruime deftige vestibule doet een der gelijk stuk altijd goed. De heer J. Karstens, meubelmaker aan het Galgewater alhier, zoo wel ontwerper als uitvoerder, heeft alle eer van zijn work, zoowel teekening als zuiver heid van afwerking en deugdelijke construc tie laten niets te wenschen over Tevens is 't wel aardig hierbij aan te stip pen dat deze bestelling uit een andere stad gedaan werdeen bewijs dus dat men in Lei den ook wei degelijke en mooie dingen kan krijgen, hoewel het tegendeel dikwijls be weerd wordt. Ook wordt bij dezelfde firma, te gelijk met de bank, geëtaleerd een schilderstuk van Rembrand. In de gisteravond onder leiding van prof. dr. B. D. Eerdmans gehouden vergade ring van leden van de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden werd met eenparigheid besloten ook dit jaar weder aan de kerkelijke verkiezingen deel te nemen, Ten einde dit met eenig succes te kunnen doen, besloot men de organisatie krachtig aan te vatten. Een voorstel om samenwerking te zoeken met de gematigde partij onder de orthodoxen vond niet den noodigen bijval. Men meende dat samenwerken van dien kant toch niet ernstig gewenscht zou worden. Min. beschikking. Voor het tijd vak van 1 Februari tot en met 31 December 1902 benoemd tot amanuensis bij dc psy chiatrie aan de Rijks-universiteit te Leiden, do heer L. D. Kouw. Do Ncderland8che mail wordt heden avond alhier verwacht. De officier van gezondheid 2de kl. W. A. A. Tuyt, van het 4de regiment infanterie alhier, wordt van 1 Febr. tot 15 April a.s. gedetacheerd in de legerplaats oij Mïlligen ton einde gedurende dien tijd aldaar op te treden als chef van den militairen genees kundigen dienst Aan den sergeant-majoor titulair J. D. van Buurcn van hot 4de regiment infante rie alhier, is door zijn bataljons-commandant den majoor O. J. A. Schwarz, voor het front van het 4de bataljon de bronzen medaille voor trouwen dienst uitgereikt. Met grootc belangstelling zien wij de opvoering van „De Doge van Vene tië", quasi-ernstigo opera van Johan Wa genaar, den bekenden componist van ,,De Schipbreuk", hier te gemoet. Het heeft lang geduurd voor Wagenaar kon besluiten met zijn getrouwen Utrechtschen Staf, zijn werk ook elders op te voeren. De Utrccht- eche Muzikale Kring, die het werk in han don heeft genomen, is samengesteld uit een aantal clames en heeren dilettant-kunste naars en heeft, reeds lange jaren onder Wa genaars leiding, een zekere vermaardheid verkregen door de artistieke wijze, waarop hij verschillende vocale en dramatische wer ken heeft ten gehoore gebracht. De aard van deze compositie brengt mede, dat, behalve een sterk bezet orkest, een zeer groot koor noodig is, zoodat in het geheel een 150 personen medewerken. Zoowel de groote bezwaren verbonden aan hot vereeni gen van zulk een groot aantal dames en hee ren tot uitvoeringen in andere plaatsen, met al den last en de moeite van het verzorgen van kostumes en tal van kleinigheden, als het beschikbaar vinden van het Utrechtsch Stedelijk Orkest, waaraan de begeleiding van dit werk is toevertrouwd, heeft langen tijd het plan om ,,Do Doge" ook elders op to voeren, tegengehouden. Voor den sterken drang van buiten zijn Wagenaar en diens staf gezwicht, en zoo zal ,,De Doge" zijn tournée door een gedeelte yan Holland gaan maken, doch het eerst in Leiden, waaraan Wagenaar met zijn Schip breuk-uitvoeringen de aangenaamste herin- neringon heeft behouden Behalve ,,De Doge", zullen door het Utr. Stedelijk Orkest, onder directie van den heer Wouter Hutschenruijter, eenige orkest werken worden uitgevoerd, waaronder de zoo bekende Rhapsodie over ,,Piet Hein", van onzen landgenoot Peter van Anrooij, een werk van uitnemende instrumentatie en tintolenden geest. De datum van plaateverkoop zal nader worden bekend gemaakt on wij hopen ook nog meer in het bijzonder op ,,Dc Doge to kunnen terugkomen. De heer Th. Vreede Davidis, stations chef te Voorschoten, heeft met 1 April a.s. zijn eervol ontslag uit den dienst der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij gevraagd. De Eerste Kamer is gisteravond om halfnegen bijeengekomen tot hervatting ha- rer werkzaamheden. Medcdeeling werd gedaan van ingekomen boekwerken en bescheiden cn de vergadoring daarna verdaagd tot hedenochtend 11 uren. Alstoen was aan de orde de Staatsbegroo- ting voor 1902. Mr. L. R. Telting is gisteren voor het gerechtshof in Den Haag beëedigd als rech ter in de rechtbank te Rotterdam. De minister van buitcnlandsche zaken geeft 30 Januari en G Februari diplomatieke diners. Tor gelegenheid van den 43sten verjaar dag van Keizer Wilhelm van Duitschland, was gisteren do vlag van dat Rijk ontplooid uit de woning van den Duitschen gezant to 's-Gravenliage, terwijl ook cenige aldaar wonende Duitschc onderdanen do vlagden hadden uitgestoken. Door den Raad der gemeente Middel burg iB de fcelephoonconcessie ten behoeve van de Algemcene Telcphoon-Maatschappij, voorheen Ribbink van Bork Co., tot 16 Juli 1939 verlengd. Naar wij van het Bestuur vernemen, zal het feest van do Vereeniging Christe lijk Nationaal Zcndingsfeesb" worden gehou den op Woensdag 16 Juni a.s. op het schoo- ne landgoed ,,Velserbeek" te Velsen, daartoe met de grootste bereidwilligheid door den heer en mevrouw F. baron Van Tuvll van Serooskerkcn beschikbaar gesteld. Op do vervroeging van het feest naar het midden van Juni wordt in het bijzonder de aandacht gevestigd. Hot adres van ds. Joh. Beyor, laatst predikant in M;.rico-Ligtcnborg, Transvaal, en thans weder beroepbaar in de Ncd.-Herv. Kerk, is: 's-Gravenh&ge, Jan van Riebeek- straat 8. Naar verluidt, zal ook ds. J. Eigeman, pred. bij do Ncd.-Herv. Gemeente te Dor drecht, binnenkort zijn emeritaat aan vragen. Voortaan zal do plechtige uitreiking van gouden medailles voor trouwen dienst, toegekend aan conducteurs der artillerie, ressor tec rende onder de magazijnen der ar tillerie te Woerden en tc Dordrecht, geschie den door de zorg onderscheidenlijk van den commandant van het 1ste regiment vcld-art. te Utrecht en door dien van het korps pon tonniers to Dordrecht. Naar men verneemt, bestaat bij den minister van oorlog het voornemen, de cur sussen bij de regimenten infanterie t-ot op leiding van officier op te hoffen en daar voor in do plaats te stellen per divisie één cursus. Door bedoelde reorganisatie zou het aantal dezer instellingen van 9 tot 3 worden teruggebracht. De datum van overplaatsing van den 2den luit. H. M. d'Angremond van het 8ste reg. infanterio in garnizoen te Arnhem, bij het 4de reg. infanterio te Delft, is nader vastgesteld op den 15den Maart e. k., op verzoek van genoemden officier. De in Atjch gesneuvelde kapitein G. J. A. Webb, van het wapen der marechaussee, was een flink en algemeen geacht officier hij trad op 17-jarigen leeftijd als vrijwilli ger in dienst, voltooide zijn studiën aan de hoofdcursus te 's-Hertogenbosch en werd 3 December 1884 benoemd tot 2den luitenant der infanterio bij het leger in Oost-Indie. In het volgend jaar vertrok hij naar Indié en werd daar achtereenvolgens bevorderd den 24sten Mei 1890 tob lsten luitenant en G Februari 1897 tot kapitein. Op Atjeh belast met het bevel van de 3de divisie marechaus see, heeft hij meermalen blijk gegeven van veel boloid en grooten moed; als belooning waarvoor hij in 1898 bij Kon. besluit eer vol is vermeld en hem verleden jaar het rid derkruis der Militaire Willemsorde is toe gekend. Hij bereikte den leeftijd van 40 jaren. Men schrijft aan dc ,,N. R. O." uit Schwerin, dd. 25 dezer: Prins Hendrik heeft hier nog aan andere feestelijkheden ten hovo deelgenomen. Bij een diner, dat de groot hertog aan do Landsstenden in de Troon zaal gaf, leidde dc prins hertogin Paul Frio- drich van Mecklenburg naar tafel. Aan dit feestmaal namen behalve de groothertog, groothertogin Marie cn dc overige vorstelij ke personen ongeveer 70 leden van do Lands stenden met hun dames deel. Op tafel prijk" zware zilveren pronkstukken die door een praxjuólge versiering van hangende groe ne ranken en bloemen omgeven waren. Prins Hendrik is gistermiddag van hier naar zijn landgoed Dobbin gegaan. Kort voor zijn vertrek daarheen, kreeg hij van ko ningin Wilhclmina een hartelijk telegram, waarin zij de hoop uitsprak dat hij op zijn geliefd Dobbin alles in goede orde zou vinden. De prins wordt vergezeld door zijn vleugel adjudant kapitein-luitenant Hooft-Graaf- land on den kamerheer von Engel. Oj) heb station nam prins Hendrik nog eens zeer hartelijk afscheid van zijn broeder Adolf Friedrich, die vandaag een reis naar Ceylon heeft aanvaard cn met zijn reisgezel, graaf Perponcher, allereerst naar Gt ;iua gaat.' Groothertogin Marie is voor een paar dagen bij haar dochter, groothertogin Elisa beth van Oldenburg, gaan logccren. Zij komt evenwel met haren verjaardag, 29 Jan. terug; ook prins Hendrik zal dan te Schwerin te rug zijn. Tob leeraar in het Engclsch aan de H. B.-S. te Tiel is voor een jaar benoemd de heer J. Faber, to Rotterdam, Voor de examens onderwijsakte zullen in Noord- cn Zuid-Holland twee commissiën benoemd worden. Eénc commissie zal in do hoofdsteden zitting houden, dc tweede in oen der provinciesteden. Do ministers van marine, financiën, koloniën en waterstaat verleer n deze week geen audiëntie. Het oorlogsschip Koningin-Regentes" heeft gisteren de Velser voetbrug aangeva ren en daaraan lichte schade toegebracht. 62) „Ja, ik zal Cecil zenden", zei de kapitein. n'l Ls myn plicht, te doen wat ik kan om Stephens naam van dio schande schoon te wasscben. GjJ zegt, dat te kunnen, welnu, ik boud u aan uw woord. Maar ik beloof u niet, dat ik zal zwijgen over uw identiteit, a.s het rny op een gegeven oogenbhk voor komt, dat gerechtigheid m(j tot spreken ver plicht," „Ik wil u niet binden," zei Stephen Alisorl. .Maar laat nu spoedig uw zoon by my komen." Kapitein Halford verraste Cecil met de meutdesling, dat de milliorinair niemand anders was dan John Alison, en hy vertelde z\)n zoon genoeg van do familiegeschiedenis om hern te doen bogr(jpen, waarom Clement Hansell zich zoo edelmoedig jegens hem had getoond. Toen de jongo mau weer het huis in Grosvenor-Place betrad, zag do raillionnair terstond aan zyn gezicht, dat hy op de hoogte was. „Meneer Halford,zei hy, „uw vader heeft u waarschyniyk myn geheim verteld?" „Ja; en dat u in(jn hulp wenschte in die droevige zaak. Maar wat kan ik doen?" „Ik zal zonder omwegen met u spreken. Gy hebt m(J verteld van een jonge dame, juffrouw Verity, wier oom, naar gy zegt, een detective is Ja. „Dien man wensch ik eenige dingen te doen weten: de ware geschiedenis van Stephens relaties met Darvoll, waarom hy dien avond met lord Charlton meeging." „Moet ik hem zeggen, wie g(j z(jt, en dat gy in Exton street waart op den avond, toen hy stierf?" „Neen. Gy moet eerst met hem onderhan delen. Zeg hem, dat g(j iemand kent, die hem inlichtingen kan goven, welke kunnen strekken om het geheim van die misdaad te open baren maar go moet aandringen op één voorwaarde en die in geen geval loslaten: dat hy gebruik maakt van de inlichtingen, zonder den man, die ze verstrekt, in de zaak to mengen." „Zou hy die voorwaarde aannemen?" „Ja, waarschyniyk onder voorbehoud, dat die mau geen medeplichtige is. Dat kunt g(] verklaren en de rest aan my overlaten." „En moet ik hem hier brongen?" „Ja.... als ge zyn belofte hebt." „Ik zal myn best doen, maar.... ziet u ik ik ken dien man niet." „Gy kent toch zyn nicht. Kunt gy nu naar haar toe gaan?" „Niet by haar aan huis. Ik kom daar nooit, omdat de familie nog van niets weet. Doch ik kan haar een briefje sturen om haar ergens te ontmoeten. Zou i»t niet beter wezen, dat ik direct naar Scotland Yard ging om zelf mot den detective te spreken?" „Neen; 't is beter, dat hy er eerst van hoort door het meisje. Laat zy u beiden tot elkaar brengen. Aan het bureau zou de zaak niet zoo eenvoudig te behandelen zyn." Cecil Halford bleof nog een kwartiertje by Hansell, die heui uitvoerige instructies gaf omtrent de wyze, waarop hy de onderhande lingen moest leiden. Toen ging de jonge man heen, met het ernstige voornemen, zyn taak zoo goed mogeiyk ten uitvoer te brengen. XLIII. Otto Muller, do Duitsche kellnor, maakte van een vrjjen avond gebruik om zyn land- genoote op te zoeken, die het verlangen te kennen had gegeven, hom te spreken, 't Was ongeveer zeven uren in don avond, toen hy de kamer van Catherina Weber, in juffrouw Bernsteins pension, betrad. De jonge vrouw verwelkomde hem harteiyk zy was gekleed om uit te gaan en vroeg, of hy den geheelen avond vry had. „Ja; ik ben gehoel tot uw dienst." „Ik heb je een verzoek te doen, dat je misschien vreemd zult vinden." „Zog maar, wat u verlangt; als 't in myn macht staat, zal ik u helpen." „Luister dan eens. Ik ben tweemaal aan het adres geweest, dat go my gegeven hadt, om menoer Hansell te spreken." „Zoudt u hem iets willen vragen?" „Ja. Ik ben zonder betrekking en heb geen geld. Ik moet iets vinden om van te leven." „En denkt u, dat meneer Hansell „Als ik hem zeg, dat ik de verloofde was van zyn vroegeren makker Max Freiligrath, kan hy althans niet weigeren, my een aan beveling te geven. De aanbeveling van een ryk man ia veel waard." „Zekerl En hy moet vele ryke families kennenHeeft u hem gezien „Neen; beide keeren kreeg ik hetzelfde antwoord: meneer Hansell ontvangt niemand, tenzy hy daartoe last gegeven heeft. Als Ik hem wilde spreken, moest ik beginnen met aan zyn secretaris te schryven. Later bleef ik een poos in de nabyheid van het huis, om hem naar buiten te zien komen, in de hoop, dat er iemand zyn naam zou noemen; want ik ken hem niet van gezicht." „U heelt een moeilyko taak op u genomen. Maar wat kan ik voor u doen?" „Ga nu met my mee naar Grosvenor-Place. Als hy zyn huis binnengaat, kan je my hem aanwyzen." „Goed; maar 't is niet gezegd, dat hy thuiskomt of uitgaat." „Hy moet toch thuis komen?" „Als hy uit is, ja; maar hoe weet udat?" „Van morgen, toen ik probeerde, hem te zien to krijgen, was er iemand anders, die een boodschap had, waarop antwoord werd verlangd. De portier zei toen: „Koui van avond tegen negen uur terug." „Kan het niet eerder?" vroeg de-man. „Neen," was het antwoord; „want meneer komt niet vóór negen uur thuis; na dien t(jd kunt ge hom misschien te spreken krygen." „Toen ik dat hoorde," vervolgdo Catherina, „besloot ik, tegen negen uur naar het huis van Hansell te gaan, en daarom schreef ik u een briefje. Hy zal misschien thuiskomen met andere heeren, en dan kan ik niet weten, wien ik voor den rechte moet houden. Alsjy nu mee gaat, kan je my zeggen, wie 't is." „Dat is goed," zoi Otto; „ik zal hem terstond herkennen. Maar als by u niet ontvangen wil, wat geeft het u dan, of ge hem van aanzien kent?" „Begryp je my niet? Wy moeten iets wagen. Jy moet meneer Hansell aanspreken; hy was vriendeiyk voor je in het hotel en praatte met je, nietwaar?" „Ja; en by sprak nog wel Duitsch." „Dan zal hy het je niet kwaiyk nomen als je hem aanspreekt, en onderwyl heb ik den tyd, hem te zien en eens op te ntmen; wat voor soort man hy is." „Maar u moet hem van avond niet aan spreken. Dat zou zoo gek staan, net oi wy hem wilden overrompelen „Och, daar moet je niet om geven. Jo bent immers myn vriend 1" Welnu," zei Otto, „als dat uw bodooling is, laat ik hem dan dadelyk vertellen, dat wy vrienden zyn, en dat ik u niet kon weigeren, toen u myn hulp vroogt om met hem in aanraking te komen." „Dat mag je ook zoggen, als je wilt." De kellner dacht nog eens ovor de zaak; dezo scheen hem niet te bevallen. „Maar", zei hy, „waarom zullen we eigen- lyk op die manier gaan spionnoeron en op de loer liggen? Kan ik geen briefje aan hem schryven; als u hem dat zondt, zal hy u misschien ontvangen „Neen. Hy zal altyd uit zyn. Hy zal terug- schryven, dat hy niets kan doen. Ik weet, hoe dat gaatl Ais men in nood is, moet wen niet te kieschkeurig zyn en ik ben in nood; Ik moet zoo spoedig mogelyk iets hebben,, en wie zal my daar beter aan helpen dan da oude compagnon van Max Freiligrath? Kom^ Otto, 't is het eerste, wat ik je vraag, jf zult my toch niot teleurstellen?" „Neen, juffrouw, als u het verlangt, zaf het zoo gel.uren." Op den morgen, toen kapitein Halford benj kwam bezoeken, had Clement Hansell plae gemaakt, dien avond met Dennis Avory ui te gaan. Zelden ging hy overdag uit, daa^ hij nog altyd een onrustig gevoel had, nj vreesde, lui te ontmoeten, die hem keilde^ Doch 's avonds, als het donker werd, maak'4 hy lange wandelingen; die beweging dév, hem goed en verfrischte hora. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1