LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 25 JANUARI. - VIERDE BLAD. Anno 19(12. Gemengd Nieuws. FEUILLETON. De Tweelingbroeders. No. 12860 r Tot het doen h r y k e n van de In gebruik zijnde maten en gewlohten van ykpliohtlgen wordt ln het ykgebouw aan de Lammerenmarkt alhier zitting gehouden voor Paardensteeg en Turfmarkt op 27 Jan., van 8'/, 91/,; Oude Vest, Schapenateeg, Miohiel- straat ld. van 9y,-12 en van lVa-21/,; Oude Singel, Apothekersdyk en Stille Rijn, id. van 2"/a-4 uren. Men meldt uit Voorschoten: Aan den gehouden biljartwedstrijd, in Café „Sport", van den heer Bunnik, werd deelgenomen door 15 personen. De uitslag was als volgt: lete prys P. Hildebrand te Zoeterwoude, 2de prtJs P. Rietmeyer te Noordwyk, 8de prys P. H. v. d. Voort te Noordwyk en 4de prys "W. y. d. Strar te Rypwetering. Er werd prachtig gewerkt en hier ook ivreer getoond, hoever by voel beleid en overleg de kunst op het biljart zich kan uitstrekken, Imenig toeschouwer wachtte ln spanning het i oogenblik af waarop de stryd werd beslist, 'vooral toen om lsten en 2den prys gespeeld |werd, waarby de lste-pryswinner zich een i kraan van een speler toonde. De avond werd verder genoegiyk door- (gebracht, en by het scheiden sprak ieder den wensch uit, het volgend jaar zich weer onder dezelfde omstandigheden by den heer Bunnik rte bevinden. De moord te Amsterdam.-Be halve met Frans Groot, is het dienstmeisje Marie B., dat by de vermoorde juffrouw Dykxhoorn gediend heeft, Donderdag met nog itrwee personen geconfronteerd. Door den rechter commissaris, belast met de instructie van deze strafzaak, werd haar gevraagd of zy een van hen herkende als iemand, die wel eens by de verslagens aan huls kwam. Het meisje 1 verklaarde echter pertinent volgens „De Tel." i geen van de drie personen ooit te hebben gezien. Tegen halfdrie in den afgeloo- pen nacht werd te Amsterdam de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrand in het tabakspakhuis van den heer Van der Hulst Sr., r Groenburgwal 14. De brand liet zich zeer ernstig aanzien en was uiterst moeiiyk te bereiken, niet het minst door den zwaren rook op twee verdie- pingen, waar klaarbiykeiyk het vuur woedde. 1 Aan de achterzyde van het pakhuis drongen twee brandwachts met het rookmasker binnen en tastten daar het eerst het vuur aan. Later j werden ook aan de voorzyde de luiken open- gelicht, zoodat ook daar een tweetal slangen konden worden aangelegd. Toen het eenmaal zoover was, was de brand spoedig gebluscht. Toen bleek trouwens dat het nog niet zoo erg was als het leek. In den vloer van de derde verdieping brandde een gat, terwyi de daar opgeslagen tabaksvoorraad gedeeltelyk door het vuur was aangetast. De brand is vermoedelijk ontstaan op de tweede verdieping, waar een vulkachel brand de tot het drogen van linnengoed. De con cierge, die achter het pakhuis woont, had te halfelf nog zyn ronde gedaan, doch niets ver dachte bemerkt. Dat het vuur geen grooteren omvang heeft gekregen, is enkel te danken aan het vastbe raden en oordeelkundig optreden van de brand weer, die den brand reeds zoo goed als mees ter was, voordat de buitenlucht werd toege laten. De aangerukte stoomspuiten behoefden geen dienst te doen. (A. H.) De rechtbank to Amsterdam veroordeelde gisteren de drie jongelingen, die gezamenlijk vijf rijwielen stalen en deze ver kochten en beleenden, tot gevangenisstraffen van anderhalf tot 3 jaren. Men meldt uitütreokt aan de „N. R. O.": In den laatsten tijd werden op het Cen traalstation alhier, uit de kas van het pu bliek tolephoonvertrckje, herhaaldelijk de daarin door de gebruikers geworpen dub beltjes gemist. Ten einde den dief te betrappen werd van wege de telophoomnaatschappij een inrich ting gemaakt waardoor bij het openen van het deurtje der kas een electrisch schelletje overging in het bureau van den restaurateur van waar men het gezicht op het teleplioon- vertrekje heeft. Reeds den eersten dag werd de restaurateur door het sein gewaarschuwd 69) Hy had de betrekking aangenomen, wyi het noodzakeiyk was, iets voor den kost te doen, nu zyn vader alles had verspeeld; en dezelfde woekeraar, die den ouden zee-kapitein geheel uitgeplunderd had, gaf nu gonadig den zoon een pond salaris per week, waarvan de helft werd afgehouden tot afbetaling van des vaders schuld, met den interest er by. De jonge Herbert Bliss deed zyn plicht, zoolang hy in het kantoor was; hy was beleefd jegens ieder, die kwam, stipt in zyn werk, en zyn handschrift was even onschuldig als zyn glimlach. Als hy het adres geschreven had, werden de brieven van den heer Gaygold altyd zonder wantrouwen geopend door de personen, aan wie ze gericht waren. Er was In dat handschrift niets, dat argwaan wekte of den geadresseerde noopte, den brief ter .zyde te leggen. 't Was lunchtyd voor Blias. Hy klopte aan het kantoor van zyn patroon en waarschuwde, fiat hy heenging. In plaats van op zyn gemak te slenteren, als gowooniyk, liep de klerk snel een paar etraten door tot aan een pleintje. Daar liep een man kalm op en neer; het was sergeant Verity. De detective had toevallig door eon van Uaygolds cliënten over den klerk hooren spreken. Hy had toen met Bliss kennis gemaakt en was hem gaan polsen. Verity ontdekte spoedig, dat de jongeling van walging en minachting voor zyn patroon vervuld was; en. snelde met een paar anderen naar het bureau waar zij tijdig aankwamen om heb vertrekje te zien verlaten door een bediende van de telephoonmaatecliappij, voor wien blijkbaar de gemaakte inrichting geheim ge bleven was De "ia-" ontkent echter het geld uit de kas ontvreemd te hebben. De zaak is in handen der politie. Geachutproeven. Men schryft uit Breda aan „De N. C.": De proef, die alhier met het snelvuurge- schut zal worden genomen, geldt niet de deugdetykheid of het ballistisch vermogen der kanonnen, maar alleen of de affuiten bestand zyn tegen het ryden in alle gangen over elk terrein. De schietproeven worden, zooals men weet, genomen ln het kamp by Oldenbroek, hier zal alleen de zoogenaamde ryproef plaats hebben. Binnen eenige dagen, als alle stukkon bier zullen zyn aangekomen, zal met de beproeving een begin worden gemaakt. De kanonnen zyn uit de fabriek van Krupp, de affuiten zyn van verschillende fabrikanten. Te Chicago vertelt men, dat John D. Rockefeller, de petroleum-magnaat, zyn giften aan do universiteit aldaar zal ver meerderen met een van 20 millloen dollars. Hy heeft geleideiyk al 15 millioen dollars aan deze instelling geschonken. De correspondent te Zürich van de „N. R. O." schrijft: De instructie in de zaak van den hier ge arresteerden ronselaar voor het Nederl.-In dische leger is nog niet gesloten. Als zeker kan echter worden aangenomen, dat de zaak naar de openbare zitting zal worden verwe zen. De arrestatie van den Züricher ronselaar had plaats op aanwijzing van een arbeidors- jongen, die berouw kreeg, nadat hij getee- kend had. Uit het voorloopig verhoor bleek, dat de werver voornamelijk in de arbeiders voorstad Selzau zijn slag trachtte te slaan. Arme, verlegene jongens maakte hij, óók door middel van photografieën, op Indië verlekkerd. De eveneens gearresteerde Bemsche ronse laar is, naar de Gazette de Lausanne be richt, een bekend recidivist. Hoewel deze werverij natuurlijk geheel buiten weten van het koloniaal werfdepot is op touw gezet, richt zich hier en daar uit de kleine pers een ontevreden stem tegen het Nederlandschc werfsysteem. Debevrijding vandezendelin- ge miss Ellen Stone en haar metgezellin zal waarschijnlijk binnen kort plaats hebben. Twee beambten van het Amerikaansclie ge zantschap met Kawaesen en Saptiehs zijn naar Demirhissar afgereisd; deze plaats is gelegen in het dal van de Struma, noordelijk van Serres, aan de helling van het roovers- gebergte Irin Pirin. De dragoman van het gezantschap is reeds sedert weken in die streek. De roovers moeten er in toegestemd heb ben te onderhandelen over het losgeld ,,op de basis van de som die in Amerika is ingeza meld." Alkemade. De minister van waterstaat, handel en nyverheid heeft aan het Hoog heemraadschap van Rynland vergunning ver leend voor den aanlog en het gebruik van een telephonische verbinding tusechen het. Rykstelegraafkantoor alhier te Roelof Ai ends veen en hst gebouw van Rynland te Oude- Wetering. Ds bevolking dezer gemeente, bestaande op 1 Januari 1901 uit 2217 m., 2209 vr., tot. 4426 zielen, vermeerderde in dat jaar door vestiging met 92 m., 93 vr., tot. 185, door geboorten met 94 m., 72 vr., tot. 166. Totale vermeerdering met 186 m., 105 vr., tot. 361. Verminderde daarentegen door vertrek met 117 m., 122 vr., tot. 239, door overiyden met 63 m., 65 vr., tot. 118. Totale vermindering met 180 m., 177 vr., tot. 857. Hot zielental vermeerderde mitsdien met 6 m. en verminderde met 12 vr., totaio ver mindering 6 en bedroeg op 1 Januari 1902 dus 4420, nl. 2223 m. en 2197 vr. üazerswoude. De eerste jaarvergadering der ,,Vereeniging tot ziekenverpleging in het gezin" werd Vrijdagavond gehouden in de benedenzaal van café Rodenburg". Do hy bemerkte ook, dat hy met een eeriyk mensch te doen had, nam hem in vertrouwen en vertelde hem, dat de politie gaarne zou weten, in hoeverre Gaygold en Darvell samen „gewerkt" hadden. De inlichtingen, door Bliss gegeven, lieten by Verity geen twyfel, dat de twee schurken samen bezig geweest waren, lord Charlton af te zetten, en het werd hem spoedig klaar, dat Darvell moest deelen in het voordeeltje, dat de levensverzekeringspolis hun zou ver schaffen. Toen Bliss den politie-beambte naderde, zei deze: „Wel, jongeheer, nog nieuws?" „Ja, Darvell is er van morgen geweest. Ik hoorde, dat zo ruzie hadden. Ze schreeuwden zóó hard, dat ik het in het voorkantoor kon hooren. Darvell vroeg om contantenGaygold vloekte en zei, dat hy de geheele zaak had bedorven: er zou geen penning van de ver zekering terecht komen. Toen begonnen ze zachter te spreken, en ik kon niets meer verstaan. Maar Darvell heeft geld gekregen; want de baas schreef een chèqne voor 800 pond, en ik moest dien gaan incasseeren voor papier. „Ei," zei de sergeant tevreden; „je hebt je werk goed gedaan. Ik zal zorgen, dat je er een belooning voor krygt" „Ik verlang geen loon," antwoordde de jongen trotsch. „Ik wil niemand verkoopen; ik geef u enkel deze inlichtingen, omdat Gaygold een dief iB. Hy ruïneerde myn vader, en ik nam my voer, hem dat betaald te zetten, zoodra er gelegenheid toe was." „Nu, die gelegenheid is gekomen, myn jongen," zei de sergeant vriendeiyk; „en je bewtfst te geiyk een dienst aan de maat- schappy. Maak nu, dat ja weg komt; anders voorzitter, mr. O. S. van Dobben de Bruyn, opende deze bijeenkomst met een welkomst groet aan het bestuur en de 16 leden die tegenwoordig waren, het betreurende, dat, hoogstwaarschijnlijk wegens het ongunstige weer, zoo weinigen waren opgekomen. De geachte spreker zag in die geringe opkomst echter tevens een bewijs van vertrouwen in het beleid van 't bestuur en stelde de aanwe zigheid van degenen, die storm en regen haddon getrotseerd, op zeer hoogen prijs. Nadat de notulen door den secretaris, ds. J. J. van Ingen, waren gelezen en door de vergadering waren goedgekeurd, bracht de voorzitter zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging, die geheel plaatselijk is en voorloopig zal blijven, in don korten tijd van haar bestaan reeds heel wat goeds heeft uitgewerkt. Reeds 55 keer werden verple- gingsmiddelon aan zieken verstrekt en, blij kens ondervonden sympathie en waardeering was daardoor reeds herhaalde malen het lij den van rijken en armen verlicht. Nog veel gelukkiger achtte de voorzitter diegenen vam do 132 leden en 16 donateurs, die van de mid delen der vereeniging nog geen gebruik had den behoeven te maken. Een bijzonder woord van dank richtte de spreker tot de heeren geneeskundigen Ber- thcl en Mulder, die de zorg voor bewaring en ontsmetting der verplegingsartikelen be langloos op zich hebben gonomen en daar door aan de vereeniging gewichtige diensten bewijzen. Uit het verslag van den penningmeester, den eerwaardon heer pastoor Klornpó, bleek, dat de inkomsten en uitgaven waren als volgt: Inkomsten: Contributie der leden.132. donateurs 70. Verhoogde bijdragen van twee leden 4. Gift van de afdeeling H.-K. der M. t. N. van 'tAlgem50. Vergoeding voor verloren ge raakte artikelen 2.67 1/2 Extra giften na gebruik 1. Totaal 259.67 1/2 Uitgaven: Kosten van oprichting f 36,90 Onkosten inning contributie 3,62 1/2 Aanschaffing van verplegings artikelen 194.92 1/2 Saldo in kas 24,32 1/2 Totaal 259.67 1/2 De leden J. Dekker en W. B. Smits werden door den voorzitter met het nazien der reke ning belast en brachten bij monde van eerst genoemde een goedkeurend verslag van hun bevinding uit, waarop de penningmeester met dankzegging voor zijn getrouw beheer der financiën op de meest eervolle wijze weid gedechargeerd. De heer Berthel, die als bestuurslid moest aftreden, werd bij acclamatie lierbenoemd. Vervolgens verleende de voorzitter het woord aan allen, die iets hadden mede te deelen, dat voor de vereeniging en haar bestuur nut tig kon zijn. De heer J. Dekker gaf hierop te kennen, dat hem door anderen was opge dragen, tot de heeren geneeskundigen een woord van dank te richten wegens de vele moeite, die zij zich geven, om de verplegings artikelen, die natuurlijk in allerlei gezinnen dienst doen, na gemaakt gebruik te ontsmet ten; zoodat niemand behoeft te schromen zich van die middelen te bedienen. De heer J. Gaarkeuken dringt er op aan, dit getuige nis in wijder kring bekend te maken# aange zien sommigen nog steeds met schuchterheid jegens de artikelen der verpleging schijnen bezield te zijn. De heer A. Francken wil de werkzaamhe den der vereeniging, binnen den kring van haar statuten uitbreiden en dringt aan op het verspreiden van goede denkbeelden over ziekenverpleging. De heer L. Mulder daartoe door den voorzitter uitgenoodigd, verklaart zich bereid tot het houden van een lezing over belangrijke onderwerpen op dit gebied en hoopt daaraan gevolg te geven in het laatst van Februari of het begin van Maart. Van verschillende zijden wordt er bij het be stuur op aangedrongen, dat ook vrouwen en meisjes in de gelegenheid zullen worden ge steld, om dergelijke lezingen bij te wonen. biyf je mogeiyk te lang uit, en als Je te laat kwam, zou het je die betrekking kunnen kosten. Dat zou jammer zyn voor ons werk." Bliss moest dit toestemmen en by ging, terwyl Verity peinzend zyn weg vervolgde. Niets kon hem het geloof ontnemen, dat Stephen Alison, zoo die in den moord betrok ken geweest was, Londen terstond zou heb ben verlaten met zyn deel van den bult. Maar elke stap, dien hy deed om dit raadsel op te lossen, strekte slechts om Gannetts theorie te bevestigen. Ook wat de klerk hem nu had meegedeeld, wees ln die richting. Darvell en Gaygold hadden geaasd op het geld van de verzekering, en de brutale manier, waarop aan Charltons leven een eind was gemaakt, had de zaak „bedorven", zooals Gaygold hot noemde. De detective rapporteerde aan zyn chefs. Men oordeelde het echter niet politiek, Darvell nu reeds te arresteeren. Het was beter, sterker bewyzen te hebben dan het getuigenis van een knaap, die aan de deur geluisterd had. Er werd last gegeven, goed op Darveils bewegingen te letten, en te verhinderen, dat hy het land verliet Toen Verity aan Gannett meedeelde, wat hy had vernomen, glimlachte deze medeiydend. „Ia dat alles, William? Dan heb je niet veel uitgevoerd! Ik heb er van den beginne af geen oogenblik aan getwjjfeld, dat Darvell er by behoorde. Ik ben heel wat anders op het spoor? „De flesoh?" vroeg Verity nieuwsgierig. „Ten naastenby. Ik geloof nu te weten, wie de man was, die Stephen Alison dien avond een bezoek bracht." „Wat zeg Je?" „Ja. Ik zal het je vertellen. De lui uit die Nadat ieder in het midden had gebracht, wat hij voor de vereeniging op het hart had, bedankte do voorzitter de vergadering voor haar betoonde belangstelling en beloofde, dat het bestuur de gedane voorstellen in ern stige overweging zou nemen, waarna de bij eenkomst werd gesloten. De indruk, dien wij mee naar huis namen, is, dat ieder gezins hoofd verstandig handelt, door zich als lid der ziekenverpleging" te doen inschrijven. Lisse. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1901 uit 2082 m. en 1976 v., te zamen 4008 zielen. Zy vermeerderde gedurende den loop van het jaar door vestiging met 138 m. en 131 v., te zamen 269, en door geboorte met 101 j. en 76 m., to zamen 177; een vermeerdering dus met 446 personen. Zy verminderde daaren tegen door vertrek met 94 m. en 96 v., te zamen 190, en door overiyden met 39 m. en 41 v., te zamen 80; een vermindering alzoo met 270 zielen. De bevolking vermeerderde dus met 106 m. en 70 v., te zamen 176, en bestond alzoo op 31 Dec. 1901 uit 2138 m. en 2046 v., te zamen 4184 zielen. De commissie tot wering van het school verzuim in deze gemeente heeft opnieuw tot haar voorzitter en secretari» benoemd de heeren jhr. P. F. A. J. von Bönnlnghausen en J. C. Zaneveld. Op Donderdag 80 Januari a. s. zal alhier gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting. Aanmelding behoort te geschieden op de gewone spreekuren by den heer D. Blok, arts alhier. Noordwykerhoul. Daar het den directeur van ons fanfarecorps moeiiyk scheen te vallen, ©en vasten avond te bepalen voor het houden van repetitie, was het bestuur, met het oog op den verren afstand, die sommige leden van het repetitielokaal scheidt, wel genood zaakt, naar een directeur om te zien, waar voor dat bezwaar niet bestond. Daarom heeft het zich in verbinding gosteld met den heer G. Verhey, muziekonderwyzer te Leiden, en de onderhandelingen zyn reeds zoover gevor derd, dat het slechts van genoemden musicus afhangt, of hem de leiding van onze „Echo der Duinen" zal worden opgedragen. De repetitiën zouden dan op een anderen dag moeten worden gesteld. Waarschyniyk zal in den loop der vol gende week in de zaal van het café „Het Wapen van Noordwykerhout" een tooneel- voor'stelling worden gegeven door een Amster dam sch gezelschap. Dat kwam al heel ongelegen. Do karman J. v. d. B., alhier, vóór enkele dagen in ondertrouw opgenomen, kreeg eer gisteren oen klap van zyn paard tegen het been. Hoewel een bloedende woud het gevolg was, nam hy er toch zoo weinig notitie van, dat hy met zyn bezigheden bleef voortgaan. Eindeiyk moest heelkundige hulp worden ingeroepen on de dokter schreef volstrekte rust voor. Een bruigom vindt dat natuuriyk hoogst onaangenaam en wy wenschen hem dan ook een spoedig herstel toe. Do WelEerw. hoer Boeke, beroepen pre dikant alhier, is ziek geworden, waardoor zyn komst in de gemeente is vortraagd. Weder is voor eon tydvak van twee jaar aan deze gemeente vrystelllng verleend tot het doen goven van onderwys in vrye- en orde oefeningen. Voor de betrekking van onderwyzeres aan de openbare achool ln het Dorp hebben zich 26 sollicitanten aangegeven. Hiervan werd reeds eon drietal tot het geven van oen proef les uitgenoodigd. „Brand 1" klonk het gisternamiddag. De torenklok van de Katholieke kerk had het eerste sein gegevon spoedig bengelde ook die in den dorpstoren en in minder dan geen tyd was de spuit op weg naar don Pletgyzer- wog, want dsar woedde de brand. Zekere Cornells Diemei, wonend» te Vogelenzang, heeft daar een stukje teelland in gebruik, waarop oen paar schuren staan, waarvan een zyn eigendom was. Hierin was de brand ontstaan, die beide heeft verslonden. De oor zaak? Ja, daarovor worden allerlei aardig heden getApt. Zoo zijn er, die zeggen, dat de hitte van do aangespoelde peper uit de „Offen bach" het gedaan heeft. Maar Cornelia heeft ter secretarie by den burgemeester, die al apoodig aanwezig was, een scherp verhoor moeten ondergaan. „Vlug weertje voorden brand l" riep iemand me toe by het huiswaarts keeren. kroeg hebben gebabbeld en de geschiedenis van de brandewynflesch ia in de kranten geraakt." „Ik heb het gelezen. Ja, Jack, de pers is een prachtige instelling, maar ze maakt ons werk dikwyia buitengewoon moeiiyk." „Nu, ditmaal liep het niet slecht af. Het artikel trok de aandacht van Weston, je weet wel: die er een particulier informatiebureau op ua houdt; hy is een oud-kameraad van my. Hy stuurde my een briefje, ik ging naar hem toe on hy gaf my een aardig nieuwtje." „En dat is?" „Daags vóór Alisons dood kwam by Weston een groote meneer, die iemand zocht. Myn vriend deed onderzoek en vond heel spoedig den man." „Het was?" „Stephen Alison." „Dus jo denkt, dat de man, die naar Stephen informeerde, hem dien avond een bezoek bracht?" „Precies." „Hoe heette hy?" „Hy wilde zyn naam niet noemen; maar Weston heeft my een uitstekende bescbryving van hem gegeven. Ga jy nu maar je gang, William; ik volg myn oigen weg. Ik heb een aardigen troef in de hand, en als ik dien uit- Rpeel, zal je staan kyken." Toen Weston, zoo kort nadat hy dien man had moetea opsporen, Stephen Alison ver meld vond in de kranten, als verdacht van den moord op lord Charlton, trof hem dat zeer. Hy zond een briefje aan Gannett en vertelde dezen, wat hy wist. De detective luisterde aandachtig, vooral toen Weston hem het uiteriyk beschreef van den man, die naar Stephen had geïnformeerd. Gannett verzocht Gelukkig was de wind nogal gunstig, want anders zouden de nu in vlammen opgegane leelyke oude loodsen nog veel onaangenaams hebben kunnen berokkenen aan het nette spulletje der buren. Noordw\jk. Loop der bevolking in 1901:, De bevolking op 31 December 1900 bedroeg 2591 m. en 2651 v., totaal 6242. Gedurende 1901 werd zy vermeerderd door geboorte met 102 m. en 102 vr., totaal 204, door vestiging met 108 m. en 130 vr., totaal 238. Te zamen 210 m. en 232 vr., tot. 442. Zy verminderde door overiyden met 38 m. en 44 vr., tot. 82, door vertrek met 112 m. en 109 vr., totaal 221. Te zamen 150 m. on 163 vr., totaal 803. Alzoo bestond de bevolking op 81 Dec. 1901 uit 2651 m. en 2730 vr., totaal 6381. In 1901 werden 41 huweiyken gesloten. Oudshoorn. Op 16 Jan. 11. werd de open bare lagere school alhier bezocht door 153 leerlingen. Gedurende het afgeloopen jaar werden 41 kinderen kosteloos gevaccineerd. Sassenheim. Bevolkingsoverzicht: Op 31 Dec. 1900: 1004 m. en 1015 v., totaal 2079. In 1901 geboren 48 m. en 41 v., overleden 22 m. en 18 v., in 1901 hebben zich in de gemeente geveatigd 125 m. en 131 v., uit de gemeente vertrokken 89 m. en 102 v. Bevolking op 31 Dec. 1901: 1120 m. en 1067 v., totaal 2193 inwoners, terwyl in het afgeloopen jaar 12 huweiyken zyn gesloton. De Roomsch-Katholieke Kiesvereeniging heeft in haar laatst gehouden vergadering besloten om candidaat voor den gemeenteraad te stellen den heer L. B. Roozen. RJJnsburg. Door stemgerechtigden voor de schoolcommissie van „de Schooi met den Bybel", hoofd de hoer W. v. d. Weg, zyn als sclioolcommissieleden herkozen do hoeren T. v. d. Gust en E. Haasnoot. Rypwetering. De zang- en tooneelvereeni ging „Door oefening beter" gaf Donderdag avond een openbare uitvoering in het lokaal „De vergulde Yos" by raej. Zoetemelk. Voor een talryk belangstellend publiek werden opge voerd „Incognito", een komische operette in 2 bedrijven door H. Kipper, plaats hebbende in een ouderwetsche kamer van het Raadhuis te Haseldonck in 1777; „Meester Jeroen en zyn Kweekeling", kluchtspel in 1 bedryf, voorgevallen in een ouderwotsch schoollokaal „Flik en Flok in de klem," blyspel in 1 be dryf door W. Mets, spelende in een dorps herberg. Alle stukken getuigden van dege- lyke studie. Tor-Aar. Vanwege het Bestuur van den Algemeonen Nederlandsehen Wielrydersbond Is een vregwyzer geplaatst in de nabyhoid van hot café „De rustende Jager" te Kortoraar. Wielrydere vooral zullen dit zeer zeker van harte toejuichen. Mot ingang van 1 Maart a s. is de lieer C. van Oostveen, onderwyzer aan de Roomsch- ICath. school te Langeraar, in geiyko betrek king benoemd te Zaandam. By de in deze week gehouden verkooping van boomen aan de Roomach-Êath. kerk te Langeraar is voor 60 stuks do aanzienlijke som betaald van ongeveer f 1500. Voorhout. Alhier hebben zich voor de Inschryving der nationale militie der lichting 1903 aangegeven 22 jongelingen, tegen 13 in het vorige jaar. Dinsdag 28 Januari a. s. des avonds to halfzes, zal de afdeeling Oegstgeost en omstre ken van de Hollandsche Maatschappy van Landbouw alhier een vergadering houden in het Statlon8kofflehuis. Donderdag 6 Februari a. s., des avonds te 7 uren, zal in de zaal van 't Stations koffiehuis alhier voor 't publiek eon uitvoering gegeven worden door onze reeds zoo gunstig bekende tooneolvereeniging „Eensgezindheid". Naar wy vernemen, 2al dien avond de taak der acteurs niet licht zyn, maar wy weten dat de rollen zyn in goede handen. De pryzen der plaatsen zyn laag gestold on men ver wacht dat door groote opkomst de vele moeiten en kosten, die de vereeniging zich heeft moeten gotroosten, eenigzius vergoed zullen worden. Valkenburg. In do gisteravond gehouden vergadering van de Commissie tot wering van Schoolverzuim werd de hoer J. Koek - herkozen als Voorzitter en de hoer W. Groot als secretaris. Voorts werd het verslag aan den Raad vastgesteld omtrent de verrichtingen der commissie gedurende het. jaar 1901. hern, voorloopig niemand anders er over te spreken. Do detective begon nu dadelyk de familie- relation van Stephen Alison na te speuren, en hy vernam, dat Stephen ten val was gebracht door frauduleuze handelingen van zyn broeder John, die daarna was verdwenen, i Aan het einde van zijn onderzoek gekomen, was Gannett vast overtuigd, dat Westons i geheimzinnige cliënt niemand anders was dan John Alison, en dat deze zyn broer Stephen had opgezocht aan het verkregen adres. XLI. Het niouws, dat haar man gestorven was, onder zulke vorschrikkelybe omstandigheden, had mevrouw Alison zwaar getroffen. Een oogenblik scheen het, of zy den slag niet zou overleven. Uithoofde van den treurigeu toestand, waarin zy zich bevond, werd haar de beproeving bespaard, te worden gecon fronteerd met hot ïyk en te moeten verklaren, dat bet haar man was. May had ln den boginne nauwelyks de beteekenis kunnen vatten van hot vreosolyke verbaal, dat zy in de kranten las. Zy had altyd in het geloof verkeerd, dat haar vader dood was, en haar eerste indruk was dus, dat er oen groote vergissing werd begaan. Toon zy do geheele droevige waar heid vernam, gevoelde zy een zekere vor- lichting by de gedachte, dat haar vader door den dood gelukkig was ontsnapt aan de gevolgen van zulk een zware verdenking. Later begreep zy ten volle, wat dit alles zeggen wilde voor haar moeder en haar. Haar namen zouden voor altijd genoemd worden in verband met een misdaad, waarvan heel Engeland gegruwd had. (WonU vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 11