t fl» 12857 Woensdag 33 Januari. A0. 1902. feze iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. P= t Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. fied.-Zuidatrikaanselie Vereeniging. Officieele Kennisgeving. fer LEIDSCH DAGBLA PRIJS DEZER COURANT: "Voor Leidon por 8 maanden. ^Puiten Leiden, per looper eu waar agenten gevestigd rl'n 1.80 "I Franco per post 1,e5' PRIJS DER ADVERTENTEËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel moor f 0.}7J. - Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron buiten de stad ■wordt f 0.06 berekend. Afd. Leiden en Omstreken. I Ontvangen b\) den Penningmeester, Zoeter- gioudsche Singel 41: V Van B. en K.( te Rf 2.25 Boor bemiddeling van het Leidscli Dagblad Van Thinusf 1-67 Gecollecteerd in den helm van een jolltie agentO-8''1 Gecollecteerd op den verjaardag van ,<W. en °-B0 Hulde aan De Wet en Botha 0.40 Gecollecteerd op een kleine repetitie 41er Smeden en Koperslagers. 0.33 Bijdragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bureel van dit {Blad. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Kaad dier gemeente in zijn vergadering van den 14den November 1901, ia vastgesteld do volgende Verordening: VERORDENING, houdende wijziging der Vorordenmg van den J9den April 19UU, regelende de hetüng van een belasting onder den naam van .Havengeld" inde gemeente Leiden. Artikel 1. Artikel 5 litt. d der Verordening van 19 April '1900 wordt gelezen als volgt: Vaartuigen eu houtvlotten, die de gemeente j binnenkomen aan den Ouden Kjjn van de zyde [van de Schrijverabrug; aan den Nieuwen Rijn van j de zijde van de Singelbrug; aan de zyde van den Rijn ot' het Galgewater of van den Vliet, bet leiri- j toir der gemeento Leiden in de richting Oude pRyn, Haven, Oude Vest, Galgewater, Nieuwe fVaart (Uaageche Trekvaart) of Rijn of Galgewater Zylsingel ol Nieuwe Rijn, Gangetje, Steeuschuur, "Vliet, in de richting Leidschouuum of Katwijk ot 'omgekeerd recbiatieeks doorvaren, althans met langer dan 4 uur daarin verblyven, en van de wateren bij do gemeente in beheer en onderhond geen gebruik maken als I03- of laadplaats. Art. 2. Deze Verordening treedt in werking op 1 Januari 1902. 1 Vastgestold door den Gemeenteraad van Leiden. zijn Ot-eubare Vergadering van den llden 'November 1901. De Burgemeester, F. VV Ab. Do Secretaris, VAN HEYST. Zünde do heffing dezer belasting goedgekeurd hij Koniuklijk Besluit van den 30sten December 1901, uo. 119 waarbij tevens is aangehaald de /Verordening, regelende de invordering dier be lasting, van den 19 April 1900. En is hiervan afkondiging geschied waar het 'behoort den 21sten Jan. 1902 burgemeester en Wethouders voornoemd, F. WAS, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 22 Januari. De tot lsten luitenant benoemde 2de «luitenant jhr. J. G. A. van Haoflen, van het '4de regiment infanterie, biyft in zyn nieuwe [functie gehandhaafd als adjudant van het 8de bataljon van het korpe. Het Bestuur der Leidsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren heeft een honderd tal exemplaren aangeschaft van de in klein- octavo-formaat uitgegeven brochure, getiteld: ijGlda voor leldors van trekhonden", vry be werkt naar de Belgische uitgave door eenige 'leden der Nederlandsche Vereeniging tot 'Bescherming van Dieren (Uitgave de Nederl. (Boek- en Steendrukkerij, voorheen H. L. j'Smite, te 's Gr&venhage, 1901). In dezen Gids i worden achtereenvolgens behandeldMuil- [banden; het tuig; do vracht; de rem; de iveeren; het dek; de grootte; zieke, kreupele, gewonde on andero honden; verbiyf en onder- 'iioudhet maken en heretellen van honden karren; benevens eenige raadgevingen voor ?iiet gebruik, het vervoer en het dóoden van dieren on goede raadgevingen voor voerliedon /een en ander verduidelijkt door een vijftiental goed geslaagde afbeeldingen tusscken den tekst. V; Houders van trekhonden, die kennis 'Wenschen te maken met den inhoud dezer [brochure, kunnen haar, voor zoover de voor* [raad strekt, gratis bekomen ten woonhuize 'tan den heer D. Wilhelm, Hooglandache ÏKorkgracht 24, secretaris dor „L. V. t. B. v. D.", :t>d wion men zich ook als lid of donateur kan aanmelden. Op den feestavond, door de vereeniging i'jDle Haghe" te 's Gravenhage op 14 Februari te geven en waarop de Koningin en de Prins .tegenwoordig zullen zyn, zullen behalve tableaux, ook uitgevoerd worden cantates van de heeren Van 't Kruys en Richard Hol en door „Melosophia" tevens koren worden go- .xongon van Giese en Valerius. Mevrouw Oldenboom Lütkemaim uit Amsterdam en de beer Arnold Spoel van 'a-Gravenhage zullen er liederen zingen. Ook H. M. de Koningin-Moeder heeft de oitnoodiging tot by woning aangenomen. De avond belooft byzonder luisterryk te zullen zyn. JüL 'fi Gravenhage is de weduwe van wyien den gevierden toonkunstenaar Joh. J. H. Verhulst, mevrouw Verhuist Rochussen, op 76 jarigen leeftyd overleden. Volgens de „A. C." zal Fellx Mottl de buitengewone Wagner-opvoeringen der Ned. Opera te Amsterdam in de maand Mei dirl- gesren. Nadat gistermiddag omstreeks 2 uren te 's-Gravenhage in strikten eenvoud het stoffe- ïyk overschot van baron Galvagna, in leven gezant van Italië by ons hof, van de R.-K. begraafplaats, waar het tydelyk was by gezet, overgebracht was naar don met rouwdraperleén bekleoden spoorwegwaggon ln het staatsspoor station, vertrok gistermiddag om 4.20 de trein, waarmede het hulsel naar Italië werd ver voerd om te Otero te worden tor aarde besteld. Met denzelfden trein verliet de douairière baronesse Galvagna, in gezelschap van des overledenen broeder, die sedert het overiyden van den gezant te 's-Gravenhage was biyven vertoeven, de residentie. Nagenoeg het geheele corps diplomatique en andere hooggeplaatste personen 'hadden zich ten afscheid in de 1ste klasse-wachtkamer van het station vereenigd. Op enkele uitzon deringen na merkte men alle aldaar geaccre diteerde hoofden der gezantschappen op, de meesten vergezeld van hun dameevoorts de gezant8ckap8raden, secretarissen en attaché's der legatièn. Even voor het vertrek van den trein kwamen ook graaf Dumonceau, adjudant- generaal van H. M. de Koningin en chef van Haar Militaire Huis, en de minister van buiten- landache zaken, baron Melvil van Lynden. Mot dezen laatste onderhield mevrouw Gal vagna zich nog eenige oogenblikken toen zy reeds In haar coupé gestegen was. Een afzonderiyk afscheid namen de betrek kingen nog van den tbans als zaakgelastigde van Italië optredenden honoralren attaché, den heer Depretis. Op de kist was een fraai bloemstuk neer gelegd, gezonden door den heer De Saincte- lette, gezantschapsraad van Belgié. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Hillegersberg da. W. Wensinck, te Alfen aan den Rijn. Bij de Ned- Herv. Kork waren op 1 Januari 1.1. 239 predikantsplaatsen vacant, dat is 13 minder dan op 1 Jan. 1901. Voor deze vacatures zijn thans nog 16 can didaten beschikbaar, en wel de heeren: C. W. Th. baron van Boetselaer, te De Bilt bij Utrecht; P. S. Pots te Nieuwersehans; F. Reitsma, te Groningen; 8. Cupérus, to Buxum; A. M. Brouwer, te Utrecht; R. J. Audier, te 's-Gravcnliage; H. Stoel, te Bu- rum; W. Haspels, te Nijmegen; J. Hoogen- raad, te Schevoningen; T. M. Loran Hz., te Haarlem; Kuilman, to Prinaenhage; J. Pan nebakker, te Utrecht; A. A. Oudegeest, W. H. de Bode, Joh. Jonker en P. Veen, waar van de candidaten: Baron van Boetselaer, Reitsma, Brouwer, De Bode, Stoel en Pan nebakker zich nog niet beroepbaar hebben gesteld. BöDoemd is tot onderwijzer aan _de St.- Jozefschool te Franeker de heer M. Flap per, onderwijzer aan do R.-K. jongensschool te Zoetermeer. Ds. J. Beyer, het laatst in Nederland predikant be Eemnes-Binnen, daarna gedu rende twee jaren in Transvaal, heeft zich we der bij de Ned.-Herv. Kerk beroepbaar ge steld. Het tijdschrift Hoofd en Hart" is met 16 Januari l.L maandblad geworden en ge bleven onder redactie van den heer J. H. de Veer. De eerste aflevering bevat een groote verscheidenheid van inhoud. De redacteur geeft acht beschrijvende „Sneeuwsonnetben"; A. W. Weissman een stuk reisbeschrijving; J. E. ter Gouw een vervolg (IV) van Hooft op het Muiderslot"; T. Pluim geeft „Een kijkje in de oude schoolwereld"; D. J. Looyen vertelt wat van den Lcmvre-bouw o|nu:r het hoofd „Brieven van een Parijsch archi tect." ,,Uit Italië" vertelt Janet, Uit de Residentie," Sylvia Regina. Dan geven weer verzen: J. Reddingius, A. F. Dudok van Heel en Else van Brabant en poëtisch proza Jan de Kruyff, waarop korte prozastukjes volgen van Hermanna, Josephine, J. Red dingius, Joh. W. Broedelet. „Over Beelden de Kunst" (Willy Sluiter) handelt K., een humoristisch stukje: „De Kloosverzameling van Tuffelen" geeft Escoloja, eindelijk ko men nog een stukje van den redacteur, de rubriek „Boek en Tijdschrift," verzen van Jodocus Trekvogel en een stuk (roman?) getiteld „Mogens" (vertaald) van J. P. Jo- cobsen. Uitgevers zijn de heeren J. G. van Ter veen Zn. te Utrecht. Eenige weken geleden werd aan zeer veel dames-pharmaceuten in ons land een circulaire gezonden, waarin tot het houden eener bijeenkomst werd aangespoord, ten einde te komen tot de oprichting eener ver eeniging. Verscheidene betuigingen van sympathie met dit plan kwamen in, en ten gevolge daarvan zal nu op Zondag 26 Ja nuari een vergadering worden gehouden te Amsterdam. D© staatscommissie voor het practisch apothekersexamen te Amsterdam heeft ln haar eerste zitting van de tweede groep van 7 candidaten het diploma uitgereikt aan: G. Heymans, geboren te Amsterdam; A. H. J. Schaap, geb. te Voorst; S. Stork en J. E. Suyver, geb. te Amsterdam; mej. H. G. F. Zynen Wartel, geb. te Renkum. Over de viering van het zileren ambte- feest van ds.H .Pierson als directeur der Heldring-gestichte® meldt men: „Zetten was geheel in feestgewaad- Zelfs eenige ee re bogen waren opgericht. Tegen 10 uren werden de deuren van de Vluchtheuvelkerk geopend, die weldra met belangstellenden gevuld was. De verpleegden der gestichten namen plaats in het middenschip der kerk, de bestuurs leden, gasten en overige belangstellenden in de zijbanken ter weerszijden. Onder de aanwezigen werden opgemerkt dc broeder van den jubilaris, de oud-minis ter Pierson, en jhr. A. F. de Savornin Loh- man. De plechtige samenkomst word geleid door dr. L. Heldring, predikant te Amsterdam, waarbij namens de gemeente en de kerk den jubilaris werd aangeboden een zilveren avondmaaletcl. Dee middags hield ds. Pier son in de normaalschool receptie, waarbij ve le commissies geschenken kwamen brengen of hulde betoonen. Namens velen in den lan de werd aangeboden een artistiek bewerkt eikenhouten kistje, waarin albumbladen van velen, o. a. van beide vorstinnen, prins Hen drik, Nicolaas Beets e. a. De geheele plechtigheid gaf getuigenis van de achting, die men den directeur der Hel dring-gestichten toedraagt. Dat bewees ook de aanwezigheid van zoovele dames en hee ren uit den lande, die reeds vroeg in den ochtend., niettegenstaande het afschuwelijke weder, de vrij lastig© reis naar Zetten had den gedaan. Velen hunner moesten, daar het aantal rijtuigen uiteraard beperkt was, van het station naar het dorp loepen, ongeveer 25 min. gaans, en dat langs den ongeplavei- den weg, die feitelijk een moeras was en een schande is voor het polderbestuur, aan wien die weg behoort. De bewoners in die buurt klagen trouwens allen vreeselijk over de wij ze waarop de wegen daar worden verwaar loosd. Telegrammen van gelukwenschcn kwamen o a. van de Koningin-Moeder, van de voor zitters der Eerste en Tweede- Kamer, van den minister Van Asch van Wijck. Met luid gejuich werd begroet do lezing der telegrammen van de Koningin-Moeder en president Kruger. Nadat ds. Pierson, van Ressen, den jubi laris een hartelijk woord had toegesproken, wees de directrioo van Steenheek, mej. Kruyff. er op, dat men ook hier had concen tratiekampen voor vrouwen en kinderen, doch niet als die in Zuid-Afrika omgeven door prikkeldraad, doch door koorden van barmhartigheid en liefde. Daar wil men in die kaanpen doen ten ondergaan, hie»r red den. Spr. hoopt dat uit deze kampen nog velen gered zullen uitgaan Namens oud-asylisten bood de spreekster een etui met zilveren voorsnijmes en vork aan. Onder de aardige, geestige redevoeringen verdient ook genoemd die van moj. Tin- holt, die namens do oud-leerlingen der Kweekschool sprak. Zij behoorde met nog drie aanwezige oud-leerlingen, onder wie eene, wier dochter thans reeds op de 6chool gaat, tot degenen, die er op do banken za ten, toen 25 jaren geleden ds. Pierson zijn taak aanvaardde. Het zilveren doopvont dat deze oud-leerlingen aanboden, op eenvoudig doch sierlijk piëdestal, vergezeld van een kerkgezicht van Bosboom in Rozenburgsche tegels, getuigde wel dat de oud-leerlingen zich met dankbaarheid haar leerjaren herin nerden. Een zeer aardig moment was toen binnen kwamen de keutere der bewaarschool allen getooid met blauwe sjerpen met „Leve de Jubilaris", tusschen zich torsende een groote mond met bloemen en den leeraar een lied toezingende .Bij de aanbieding van het kistje bracht dr. Schuller tot Peursum ook hulde aan den ontwerper er van, den heer De Quack. De Rembrandtplaten in een fraaie geba tikte portefeuille werden aangeboden door den heer J. W. Chevalier, burgem. van Val burg, Zetten en Hemmen. Er was aan toe gevoegd een album met de namen der deel nemers. Ook het Kamerlid jhr. mr. A. F. de Sa vornin Lohman sprak zijn ouden vriend ter receptie nog eenige hartelijke woorden van gelukwensch toe. Nog dient vermeld een aardig geschenk, nl. een boekwerk van de jongens uit het Kin der huis, die hier en daar voor een ambacht worden opgeleid. Het aantal telegrammen van, gelukwensch was buitengewoon groot, zij vormden stapels; al de keurige geschenken zouden hedenavond in do Vluchtheuvel-kerk voor do belangstel lenden te Zetten worden ten toon gesteld. Het stoomschip „Bielefeld" vertrok 18 Jan. van Padang naar Amsterdam; de „Ge- dé", van Rotterdam naar Java, arriveerde 21 Jan. te Marseille; de „Herzog" (thuisreis) vertrok 20 Jan. van Port-Said; de „Kaïser" (thuisreis) vertrok 19 Jan. van Delagoabaai; d© r,Koning Willem III", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Jan. van Perim; de „Kurfüret" (thuisreis) vertrok 19 Jan. van Durban; de „Merapi", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 20 Jan. te Suez; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Bar tavia, arriveerde 21 Jan. te Port-Said; de „Soembing", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 20 Jan. van Perim. Alkemade. Wegens voorgekomen diefstal van Rijks-telegraaf draden onder de aangren zende gemeente Haarlemmermeer, is ook de burgemeester dezer in kennis gesteld met de beschikking van den minister van Water staat, handel en nijverheid, dat telkens als de dader van een diefstal van koperdraad uit de rijkslij non wordt schuldig bevonden en ver oordeeld, een premie van /25 wordt toege kend aan hem door wiens bemddeling de dief is uitgevonden. Bonthuizen. De hoer J. A. van den Berg, hoofd der school alhier, komt voor op de voordracht van hoofd der school lste soort, te Schoonhoven. 7- Gisteravond brak alhier brand uit op do boerderij van A. v. d. W. even voorbij den korenmolen .Aangewakkerd door den wind lagen weldra huis en 6chuur tegen den grond. Ook een berg, gevuld met koren, vatte vlam en verbrandde. Het vee kon gelukkig in veiligheid worden gebracht, van den inboedel kon echter niets gered worden. Een der brandspuiten van Zegwaard, was ook op het terrein aanwezig, doch behoefde geen water te geven. Oorzaak van den brand onbekend. Katwijk. Do vereeniging ter bevordering van dc bloembollen-cultuur voor Katwijk e»n omstreken zal Donderdagavond in de „Ros kam" te Katwijk aan den Rijn een vergade ring houden. Punten van behandeling zijn: Rekening en verantwoording door den penningmeester; opgeven van nummers voor do groene vei ling; verkiezing van directeuren voor die veiling; ballotage van leden, benevens verlo ting. Oogstfeest. Het besluit der Vereeniging ter bevordering van do Bloembollenteelt Oegstgeest en O." om bij diefstallen van bloembollen enz. een premie van f 5 uit te keeren voor het ontdekken van de(n)dader(s) is in de laatst gehouden vergadering inge trokken, zoodat bedoelde premie voort aan niet meer zal worden uitgekeerd. Rynsburg. Wat zoo'n verloting by een vergadering toch een invloed of liever aan trekkingskracht uitoefent. Gisteren was het vergadering van de Vereeniging ter bevor dering van de Bloembollenteelt voor Rijns burg en O. Niettegenstaande als cenig punt op de agenda vermeld stond „Inning van contributie", waren ruim 130 leden aanwe zig. In een korte redo heette de voorzitter de heer N. v. Egmond Dz., de leden welkom op deze eerste vergadering in dit jaar, hun alles goeds toewenschende en den wensch uit sprekende dat de komende vergaderingen even ordelijk en rustig afloopen zouden als die van het vorig jaar. De penningmeester, de heer J. Kromhout Jacz., had voor 46 mooie prijzen gezorgd, allo nuttige landbouwgereedschappen. Ten huize van dr. A. J. van Walsem zal Donderdag 23 Jan. a.s. des morgens tus schen 8 en 9 uren gelegenheid worden geg<r vcn tot ko8telooze vaccinatie. Sassenheim. Dinsdagmorgen ontstond een begin van brand in het pand, bewoond door M. de L. Daar de bewoners niet thuis waren, moest men zich met geweld toegang tot het vertrek, waar de vlammen heerschten, verschaffen. De spuit, welke vlug ter plaatse was, behoefde geen werk te doen, daar men don bra id spoedig mot water-gooien meester was. Do brand was ontstaan doordat een 8troomatxa8, dio b(J de brandende kachel stond, vuur vatte. Een en ander was ver zekerd. Voorschoten. In deze gemeente zyn 40 houders van hondenkarren. Wassenaar. Hoewel zy, die zich voor de loting moeten laten inschrijven, daartoe ge legenheid hebben gedurende do geheele maand Januari, zal toch voor dit doel spe ciaal zitting worden gehouden op- Vrijdag 24 Januari, van des morgens 10 tot 12 uren. Gistermiddag ontstond op het buiten goed „Duindigt" brand in één der hooi bergen. Spoedig waren de spuiten van „Duindigt", de Waalsdorperlaan en die van Oosterbeek aanwezig. Eerstgenoemde spuit gaf heb eerste water. Dat deze spuit zoo spoedig aanwezig was, heeft groote onheilen voorkomen. De brand bleef daardoor be perkt tot de beide hooibergen en dc boeren woning bleef gespaard. Groote bezorgdheid wekt de toestand dor vrouw van v. d. K., die vóór eenige dagen moeder was geworden en voor wie de schrik licht nadeelige gevolgen kan hebben. De heer Bos, zuivelconsulent voor Z.-H., hield gisteravond voor dc leden der afd. W. van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een voordracht over „Pluim vee". Spreker stelde op den voorgrond, dat hij rijn voordracht eigenlijk meer beschouwd wilde zien als een „inleiding", daar dit on derwerp juist niet op den weg zij nor studiën lag. Toch achtte hij, om het belang der zaak, het niet overbodig op het nut er van te wijzen. Dat nut springt dadelijk in 'toog als men weet, dat in ons land jaarlijks onge veer 70 millioen eieren worden ingevoerd, terwijl even kleine landen, bijv. België en Denemarken, jaarlijks veel eieren uitvoeren naar Engeland. We zullen dus moeten be ginnen maatregelen te nemen om het hoen derras te verbeteren, niet in den geest van de z.g. sporthoenderfokkerij om mooie en zeldzame exemplaren te verkrijgen maar om een ras te verkrijgen, dat productief is. Do jaarlijksche opbrengst der kippen moet vergroot worden. Waar uit Amerika berich ten komen, dat kippen tot 150 eieren per jaar legden, en waar onze gewone boeren- kippen tot 100 eieren per jaar kunnen leg gen, daar mag men wel aannemen, dat door doelmatige fokkerij dat aantal stijgen kan. Men dient daarbij ongeveer dezelfde regels te volgen, dio voor de veefokkerij gelden. Men zoeke voor de rasverbetering dio exem plaren uit, welke goede legstera zijn. Spro^- kcr deelde medo, hoe men in Amerika tot die wetenschap komt, n.l. door de „val* nesten" en het nummeren der kippen met „voetringen". Er rijn hier moeilijkheden aan verbonden, waardoor men zulks op gewone boerderijen niet zou kunnen toepassen. Men late dc kippen niet te oud wordon. Om dien ouderdom te weten kunnen de voetringen ook al uitstekende diensten be wijzen. Voorts dient men te fokken in ras sen, die al9 productief bekend staan, bijv. Minorca's, Leghorns en andere. Heeft mon eenmaal een goed ras, dan dient dit zuiver te worden gehouden. Voorts moet getracht worden ook in den winter loggende kippon te krijgen. Om dit doel tc bereiken, zal men niet kunnen buiten het „kunstmatig broeden". Bij dit alles dient gezorgd te worden voor een doeltreffende voedering. Een licht ver teerbaar ochtendvoeder was wel noodig. Men kan 't koopen, maar ook zelf bereiden. Spreker noemde do voornaamste bestand- dcelen, maardc voedering met graan soorten mag niet achterwege blijven. In dc pauze gaf de waarnemende voorz. gelegenheid tot het maken van opmerkingen of het doen van vragen. Hij betreurde het, dat er niet meer vrouwen aanwezig waren. Zij toch dragen meestal zorg voor de hoen ders en al beloofde de spreker geen gouden bergen, toch meendo do voorz., dat veel kleintjes een groote maken. Als er berekend wordt, dat een kip f 1 winst kan afwerpen, dan vormt dat al spoedig een aardig bedrag. In de pauze werd ook rekening en verant woording gedaan over 't jaar 1901. Eon ruim batig slot was aanwezig. Tot leden van het bestuur der afd. werden bij acclamatie hor- kozen de heeren D. baron van Pallandt en R. baron van Zuylen van Nyevelt. Na de pauze sprak de heer Bos meer Ln 't bijzonder over do „verpleging" der hoen ders én spoorde de aanwezigen aan het nc- venbedrijf het houden van kippen meer te beoefenen. Ook in het buitenland acht men dit niet gering. In 't bijzonder sprak hij over Denemarken en deelde medo hoe de handel daar coöperatief gedreven wordt. Do behoeften voor 't binnenland zijn nog te groot om nu reeds het oog te vestigen op den uitvoer. Maar die tijd kan eenmaal komen. Ten slotte wees de Spreker op 'tdool en 't streven van de „Vereeniging tot be vordering van de pluimveehouderij in Ne derland." De voorz. dankte den spreker voor zijn .aangename voordracht. Bij de rondvraag maakte de heer S. v. d. Stoel de opmerking, dat de afd. sedert eenige jaren geen afgevaavdigden zond naar de Alg. Vergadering. De voorz. vond die opmerking zeer juist en stelde voor reeds nu een paar afgevaardigden te kiezen. Ge kozen werden de heeren S. v. d. Stoel en C. Noll. Wat met het batig slot van het vorig jaar zal worden gedaan, bleef on beslist. Oude-Wetering. De ysclub „Prins Hendrik der Nederlanden" vergaderde alhier ten lokale van den hoer P. J. B. Cozyn; 20 leden waren slechts opgekomen. De voorzitter opende de byeenkomst, de eerste in dit jaar, met ©en toepa88eiyken nieuwjaarsgroet, waarna do lste secretaris voorlezing deod der laatste notulen. Vervolgons deed de penningmeester rekening en verantwoording over het afgeloopen vereeni- gingsjaar. De rekening die door de heeren Langhout, Timmers en Schouten was onder zocht, word onveranderd goedgekeurd. Het ledental bedraagt roeds 80. In do vacature-D. Waasdorp, vertrokken, werd tot bestuurslid gekozen de heer L Timmers. In beginsel werd besloten, indien het nog winter wordt, jja en weder dienende, een hardrydery op schaatsen uit te schryven. De president van de club, do hoer 0. van Berkel, sloot daarna de vergadering. Zegwaard. Gisteravond reed de landbouwer N. A. B., van Zoetermeer, over den Zeg- waardschen weg onder deze gemeente, toon hij met paard en kar in de vaart geraakte. Spoedig waren behulpzame handen gereed en na eenige inspannig gelukte liet de zaak op den kant te krijgen. Gelukkig was het grootste gedeelte van de reis achter den rug en liep alles zonder verdere ongelukken af.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1