Maandag 13 Januari. A0. 1902. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. De Tweelingbroeders. N°. 12849 LEIDSCH DAG-BLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 8 maandenS f Buiten Leidon, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.80 Franco per post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Van l-fi regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere lettors naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Leiden, 13 Januari. De ter-aarde-bestelling van wijlen prof. dr. C. F. Tiele zal plaats hebben Dinsdag middag te twaalf uren op de begraafplaats aan de Groenesteeg. Het met recht vurig verbeide orgel in de Oosterkerk, waarvan we in ons vorig nummer reeds een beschrijving gaven, werd gisterochtend in gebruik genomen. Een zeer groot aantal leden der Ned.-Herv. Gem. was naar het vriendelijke, goed verwarmde bedehuis opgekomen om voor het eerst het nieuwe orgel te aanschouwen, zyn klanken te hooren en te luisteren naar do woorden, die de voor ganger, ds. J. Hoogenraad, spreken zou. De leeraar sprak naar aanleiding van de woorden van Psalm 100, den lofpsalm by uitnemendheid, en vond in zyn boeiende rede gelegenheid te wijzen op het verheffende van den Godverheeriykenden zang en op do ge waarwordingen, welke het orgol by ons op wekt. Zyneerw. richtte toepasseiyke woorden tot de Gemeente-commissie, den architect den hoer W. C. Mulder, den heor Van Dam, van Leeuwarden, die het orgel leverde, en tot de gemeente. Achtoieenvolgens werden gezongen: Psalm 100 vers 1 zonder orgelbegeleiding; Psalm 33 vers 2 (twee eerste regels zonder en verder met orgel); voorts met orgel: Gezang 49 vers 5; Gezang 198 verzen I en 6; Psalm 160 vers 2 en Gezang 90 (de vier eerste regels door de geheole gemeente, do drie volgende door de vrouwen en de laatste regel door de geheele gemeente). Het orgel werd by afwisseling bespeeld door de heeren C. B. Duyster, organist der Pieterskerk, en II. J. van Leeuwen, benoemd organist der Oosterkerk. Dr. Haverkamp, predikant to Nijmegen die gisteren in de godsdienstoefening van dc Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente al hier, als voorganger zou optreden, was reeds afgereisd, toen hij onderweg het treurig be richt ontving van het overlijden van prof. Tiele. De toespraak, die hij zich had voorgesteld, te Leiden te houden, was echter voor een ge meente, die er terecht trotsch op was een man als Tiele ouder zijn leden to mogen tellen en die ondor den eersten indruk verkeerde van liet plotseling overlijden van dien grooten geleerde, nu ongeschikt geworden. Na daarom eerst prof. Tielo's groote gaven van hoofd en hart in het licht te hebben ge steld, er vooral den nadruk opleggend, dat wij dezen troost hebben, dat het nageslacht eerst recht, veel oeter dan wij, dezen grooten man zal kunnen loeren mennen, hield de ge achte spreker «oor de talrijk opgekomen schare onvoorbereid een toepasselijke sehoo- ne improcisatie naar aanleiding van dc woorden van den vierden Evangelist, opge- teekend in Johannes 17 vers 3 „D i t is het eeuwige leven, dat zij U kennen den cenigen waarachtigen God en Christus Jezus, dien Gij gezonden hebt." Binnen ccnigc dagen zal een zeldzaam Bchoonc tentoonstelling door de Vereeniging „de Laecken-Hallc"worden geopend.Ditmaal oude kunst, de keer Langerhuizcn te Bus- sum namelijk is zoo goed geweest een gedeel te van zijn collectie teckeningen van oude Hollandsche moeste i s lijdelijk aan dc Vcr- eeniging af te staan. Er bevinden zich ware juweeltjes onder deze, ruim 90 stuks tellende, verzameling, zoodat men zich misschien maar over óéo ding beklagen zal, namelijk dat de tentoonstelling slechts tien dagen geopend kan blijven. Het bestuur der onderofflcleravereenlglng Eensgezindheid" alhier deolt ons mede, dat van af 10 Januari jl. deze vereenigmg weder den vroegeren naam .Door vriendschap vereenigd" zal voeren. By de heden alhier gehouden openbare ▼erkooping van cokes in partyen van 10 en 5 H.L. waren de pryzen f 6 en f 3. Hr. Ms. commissaris in Friesland, baron van Hannima thoe Slooten, bevindt zich in Den Haag, Het Koninklyke Echtpaar reed Zaterdag namiddag te 's-Gravenhage, na den gewonen rytoer gedurende eenige dagen onderbroken te hebben, weder uit in de phaeton, waarvan de paarden door den Prins bestuurd werden. Het stoffeiyk overschot van den Itali- aanschen gezant Baron Galvagna wordt waar- •chynlyk a. a. Zaterdag uit Den Haag naar Italiö overgebracht. De ongesteldheid van den president der Haagsche Rechtbank, mr. Weve, is zeer ver ergerd. 23 Januari viert de Hoofdcommies van het Departement van Oorlog A. Moezel zyn 40 jarig dienstfeest. Staatsraad mr. Hoydenryck ontving heden zyn 70sten verjaardag vele bloemgeschenken en andere blyken van belangstelling. Te "Wiesbaden is overleden de heer B. Schagen van Soelen, oud-lid der Rekenkamer in Ned -Indiö. Uit Amsterdam wordt het overiyden ge meld van don heer Adr. Prins, president van den raad van toezicht van de Amsterdamsche Bank. De hoer Prins had den ouderdom van 80 jaar bereikt. In de gisteren gehouden vergadering van de Utrechtsche afdceling van den Bond van uit Zuid-Afrika verdreven Zuid-Afr. Sp. Mi.i -personeel werd een vertrouwelijke mededecling gedaan aangaande de uitbeta ling der schadevergoeding. Verder werd bohandeld do voorgestelde herziening van het reglement van den Bond. Enkele artikelen moeten gewijzigd worden tot het aanvragen van de Koninklijke goed keuring. Do vergadering droeg een geheel huishou delijk karakter cn was dan ook niet voor de pers toegankelijk. H. M. dc Koningin-Moeder nam Zon dagvoormiddag in dc Kloosterkerk te 's-Gra- venhago deel aan het Heilig Avondmaal, waarbij ds. Van Gheel Gildemeester voor ganger was. Prins Hendrik woonde de voormiddag- godsdienstoefening bij in de Duitschc Kerk, onder gehoor van ds. Quandt. President Kruger ging gisterochtend te Utrecht tor kerke in de Oosterkerk. Voor ganger was ds. M. van Minnen In tegenwoordigheid van een aantal rechterlijke ambtenaren en verschillende an dere autoriteiten, zoo o. a. de commissaris der Koningin in dc provincie Zuid-Holland, de Staatsraden mrs. Asser en Moltzcr, het lid der Tweede Kamer jhr. mr. A. F. de Sa- vornin Lohman, vader van den te instal- leeren Raadsheer, benevens verschillende leden der Balie met hun deken, mr. Vlielan- dcr Hein en vele belangstellenden, onder wie verscheidene dames, werd Zaterdagmiddag te twee uren in een plechtige openbare zit ting van den Hoogen Raad de nieuwbenoem de Raadsheer in dat college, jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman als zoodanig geïnstal leerd. Nadat do leden van den Hoogen Raad had den zitting genomen, wenschte de procu reur-generaal, mr. Polis, bij het gebruike lijk requisitor tot installatie namens het Openbaar Ministerie den nieuwbenoemdo, die door den griffier was binnengeleid, met zijn benoeming geluk. Vervolgens hield de president, mr. Co- ninck Liefsting, een rede, waarin hij aller eerst in herinnering bracht hoe het vorig jaar aan mr. Van Blom, op zijn verzoek eer vol ontslag was verleend als lid van den Hoogen Raad. Ongaarne zagen zijn ambt- genooten den wakkeren collega uit hun mid den gaan, die steeds met de grootste opge wektheid en ijver zijn ambt had vervuld en wiens vroolijko zin steeds op allen een aan- genamen indruk had gemaakt. Een onge steldheid, door don geneesheer geenszins on geneeslijk geacht, doch die hem noopte rust te nemen, was aanleiding tot zijn ontslag, op 77-jarigen leeftijd. In bijzonderheden ging de president ver volgens het werkzaam^leven van mr. Blom na, er op wijzende, hoe hij bij al zijn werk zaamheden, als lid van verschillende col leges, nog tijd vond om het oud-vaderlandsch recht, en in het bijzonder het Friesche recht, grondig te beoefenen. Van de Friesche taal ~was hij een uitstekend kenner. De werken van mr. Van Blom omtrent do Friesche.geschiedenis, werden door den pre sident in breede trekken weergegeven. Ten slotte sprak de president de hoop uit, dat mr. Van Blom nog lang de welver- diondo rust moge smaken te midden der zijnen. Zich vervolgens tot den nieuw benoemden Raadsheer wendend, bracht de President in herinnering hoe deze op 24 April 1888 als adjunct-commies in een der Departementen was opgetreden,, vervolgens hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam was ge worden en eerst den 22sten November 1895 Rechter in de Arrondissements-Rechtbank ie 's-Gravenhage. Voor den Hoogen Raad was do tijd betrekkelijk l^orb, waarin de leden van dit College hem als rechterlijk ambtenaar konden gadeslaan om op hem als voor het lidmaatschap van den Hoogen Raad in de eerste plaats in aanmerking komende, het oog te vestigen. Wel wordt de Hooge Raad niet meer zooveel mogelijk uit alle provin ciën samengesteld ,maar bij het weggaan van mr. Van Blom was het verklaarbaar dat voor een vertegenwoordiger der hoogste rechtsmacht het eerst het oog werd gericht op een rechtsgeleerde uit dezelfde streek. Daarmede echter is niets te kort gedaan aan do waardeering van mr. Lohman als jurist. De president wees hierbij op zijn belangrijk proefschrift betreffende het canonisch recht voor de reformatie, waarin uiteenge zet wordt dat gewijde gebouwen aan het ver keer zijn onttrokken. Ook op economisch ge bied had mr. Lohman zich verdienstelijk ge maakt. In de „Economist" had hij een artikel ge schreven betreffende geldelijke hulp bij aan koop van vee voor arbeiders, en het nut van Raiffeisenbanken bepleit. Als lid der Staats commissie tot herziening der eerste 6 titels van het vierde Boek van het Burgerlijk Wet boek had hij medegewerkt aan het in Sep tember 1900 aan do Koningin uitgebracht verslag. De president verklaarde niet te twijfelen of do vruchten van de veelzijdige ervaring en den veolomvattendon arbeid van den nieuwen Raadsheer aan den Hoogen Raad en de Nederlandsche rechtspraak ten goede zullen komen. In die vorwachting, door zijn ambtgenooten gedeeld, verklaarde hij jhr. mr. W. H. do Savornin Lohman wettig als Raadsheer geïnstalleerd De nieuwe Raadsheer zal zitting nemen in de Kamer van Strafzaken. Op de aaDbevelingsiy8t voor kanton- reohter te Oosterhout zyn geplaatst: mrs. F. M. Brouwer Ancher, jhr. C. O. M. van Nispen, J. L. N. van IJsaelsteyn, griffiers onderscheideniyk by de kantongerechten te Zevenbergen, Oosterhout en Zalt-Bommel. In de te Utrecht gehouden vergadering van het Hoofdbestuur is besloten, dat de opening van het Sanatorium te Hellendoorn, op een nader te bepalen dag in Mei zal plaats hebben. Voorts is bepaald dat de prys voor de ver pleging f 2 per dag zal bedragen. Voor de jaarlyksche bydragen zullen vrybedden worden verstrekt; aanvankeiyk vermoedeiyk ten getale van zeven. Naarmate de gelden ruimer toe vloeien, zal deze gelegenheid voor geheel koetelooze verpleging worden uitgebreid. In een vergadering der „Notarieele Vereeniging", te houden Zaterdag 18 Januari, des avonds te acht uren, in hotel „Krasna- polsky", zal optreden als spreker prof. mr. P. A. Tichelaar, hoogleeraar te Leiden, met het onderwerp: „Het erfrecht in het Zwitsersch Ontwerp van een Burgeriyk Wetboek". Het stoomschip „Admiral" (uitreisj ver trok 10 Jan. van Lissabon; de „Myrmidon", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Jan. Perim; de „Amsteldyk" arriveerde 12 Jan. van Newport-News te Amsterdam; de „Ball", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 12 Jan. van Suez; de „Bundesrath" (thuisreis) vertrok 10 Jan. van Marseille; de Kaiser" (uitreis) arriveerde 10 Jan. te Durban; de „Koning Willem I", van Amsterdam naar Batavia, ver trok 12 Jan. van Aden; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 12 Jan. te Suez; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 11 Jan. Gibraltar; de „Koningin Regentes" arriveerde 11 Jan. te IJmuiden. Alfon. Yanaf de overname der gasfabriek door de gemeenten Aarlanderveen, Alfen en Oudshoorn werd over de aan de gasfabriek verschuldigde gelden beschikt door den Direc teur; het is echter gebleken, dat deze daarmede krachtens de tusschen die gemeenten bestaande overeenkomst met belast had mogen worden, zoodat de door dien heer geteekende quitan- ti&n niet geldig zyn in rechton. liillegom. De kostelooze inenting en her- inenting voor deze gemeente zal plaats heb ben op Woensdag 15 Januari a.s., des na middags te halfvier, in een der lokalen van de openbare lagere school. Tevens zal vanaf 15 tot en met 31 dezer, op eiken werkdag voor belanghebbende do toelatingsbewijzen tot de openbare lagere school (hoofd de heer B. J. te Kiefte) voor zoover plaatsruimte aanwezig is, verkrijg baar zijn gesteld. Toen gistermiddag do trein van 3.06 naar Haarlem, den overweg aan dc Pastoors- laan alhier zou passeeren, werd een 78- jarigc vrouw, met name de weduwe Ho- neick, die onder den afsluitboom was door gegaan, door den trein gegrepen en o/sr- reden. De ongelukkige was onmiddellijk dood en des avonds is het lijk, dat geheel onkenbaar was, naar het haarhuis overge bracht Koudekerk. Op Woensdag 15 Januari a. s.f des avonds te 7 uren, zal op de bovenzaal by de wed. C. van Egmond als spreker voor de afdeeling Hazerswoude—Koudekerk der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen op treden de heer Niesink, van Oude Schilt, waarby ook een lichtbeeldenvoorstelling zal gegeven worden. Naar wy vernemen, zal op Woensdag avond 22 Januari a. s. door de Zangvereni ging „Oefening kweekt kennis", ln de openbare school alhier een uitvoering worden gegeven. Oegstgeest. In het jaar 1901 werden alhier geboren 61 jongens en 46 meisjes; ovorleden 60 m. en 54 vr., waarvan elders woonachtig 59. Levenloos werden aangegeven 4 van het vrouweiyk geslacht. Aantal huweiyken 15. Ouilshoorn. Tot het doen van opnemingea tot vaststelling der huurwaarde voor de per- soneole belasting zijn voor deze gemeente voor het jaar 1902 aangewezen de heeren Jhr. A. J. D. Coenen en J. E. Egberts. Het aantal jongelingen, dat zich tot heden voor de nationale militie heeft laten inschrijven, bedraagt 16. Zoeterwoude. Door den gemeenteveld wachter W. v. Ringelenstoin is een troep Zi geuners, reizende in twee woonwagens, bui ten de gemeente gebracht. De luidjes hadden een nacht gekampeerd in de Woipoort, al waar zij de bewoners afliepen om naver voor hun paarden, doch hun overigens geen last veroorzaakten. Door Ged. Staten is de schatting, door de betrokken commissie voor de herziening van do belastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen verricht van gebouwde eigendom men, behoorende aan den Grooten Westeind- schen Polder, den Drooggemaakten Gilders- woudschen Polder en den Ouden Groenen- dijkschen en Barrepolder en bestaande uit watermolens met annex woonhuis vernie tigd, op grond dat deze eigendommen uit sluitend worden gebezigd voor den public ken dienst. HET ROTTEROAMSCH TOONEELGEZELSGHAP. Mamselle Tourbillon, klucht in 3 bedrijven. „Alida of de noodlottige ring van 5 Decem ber", dit en dergelijke Bchrikdraraa'e komen me voor den geest. Wat oen noodlottigheden, wat een rampzalige toevallen I De componist van „de Electrreke Vonk", niet alleen miskend genie en gotrouwd met een oude inhalige juffrouw, valt nog in de ontzettendste kazerne ter wereld, ln een moordhol van alortbaden eD bloedzuigers, ziet nog bovendien zfjn beminde prosit drinken met een luitenant, wordt nog bovendien aangeklaagd als epion, en, wat 't aller ergete is, op den koop toe uitgelachen. En daar is de ongelukkige Lebardleu, zonder genade gerukt uit de zoetste chocolade- dreven, door zfjn eigen chocolade gewikkeld in de pUnlUkete kabinetskwesties - ik ben als Gaeton, de kleine suikerbakker; ik begin nu zelf ook te twijfelen, wit of eigenlijk de waarheid Ie. Maar ODgelukklg wiren ai die aamen- FEUILLETON. 45) „Wilt u my het adres meedeelen van dien meneer Stephens, die gisteravond met lord Charlton dit huis verliet?" Zeggen, dat by het niet wist, zou weinig baten. De jongelui, die mede aan het diner hadden deelgenomen, zouden wel inlichtingen geven en zeggen, dat Stephens by Darvell was geweest, om met lord Charlton een gezamenlyke reis to bespreken. En het zou dadelyk achterdocht opwekken, als Darvell beweerde, zyn lordschap oen reisgenoot to hebben gerecommandeerd, van wien by het adres niet eens wist. Hy kon niet best zeggen „1-k schreef hem ondor het adres van een boekwinkel" Na een oogenblik nadenken zag by in, dat hy het onvermydeiyke moest trotseeren en wagen, de waarheid te bekennen. „Ik moet u iets uitleggen," zei Darvell. „Stephens was niet de. ware naam van dien heer. Hy heet feitelyk Stephen Alison, maar daar deze naam mdertyd is gemengd in een onaangename geschiedenis, heeft hy dien anderen aangenomen." „Zoo, Stophen Alison?" zei do detective, zonder blyk to geven van de minste verwon dering: „dan hebben wy het adres. Ik moet u nog een paar inlichtingen vragen. De oude heer, met wien ik hier het eerst heb gespro ken, vertelde my, dat u een diner gaf. Wilt u zoo beleefd zyn, my de namen en adressen der andere gasten op te geven?'* Darvell gaf de gewenschte inlichtingen en vroeg toen zelf een en ander over den moord, waarvan hy graag wat meer wilde weten. De politieman liet zich echter niet uithooren. Hy zei, dat hy zelf nog niet alle byzonder- heden wist, daar hy enkel inlichtingen kwam vragen op last van zyn chef. Na een korten groet ging hy heen. Jack Darvell trachtte zyn gedachten te ver zamelen om een helder denkbeeld te hebben van de houding, dio hy had aan te nemen. Hy kon zich niet voorstellen, dat Stephen Alison zoo dwaas geweest zou zyn, met voorbedachten rade lord Charlton in diens eigen huis te vermoorden. Hy kon enkel de gissing maken, dat er iets buitengewoons was gebourd. Mogeiyk hadden ze twist gekregen, waarby Stophen, in oen aanval van woede, zich op den jongen man had geworpen en hem by ongeluk gedood. Dat hy het lyk in de brand kast verstopte, was natuurlyk om tyd te winnen voor de vlucht, eer de moord ont dekt werd. Het feit, dat Alison ln den loop van den dag niet by hem was gekomen en niets van zich had laten hooren, versterkte Darvell in do meening, dat de ex-tuchthuisboef schul dig was. Hy besloot, Gaygold den volgenden morgen te gaan opzoeken. Het feit, dat deze in het bezit was van een polis voor een hooge ven zekering op het leven van den vermoorde, zou natuurlyk spoedig bekend zyn aan de politie, en het lag voor de hand, dat er ver band gezocht zou worden tusschen die geld zaak en den moord. Gaygold was in het bezit van alle moge- lyke inlichtingen, toen Darvell by hem in zyn kantoor kwam om hot geval to bespreken. De ochtendbladen hadden alle détails ver meld; het was nu bekend, dat diefstal aan leiding tot den moord was geweest, en dat de juweelen der gravin van Powick gestolen waren uit de brandkast, waarin het lyk van den jongen edelman was gevonden. Er was nog een andere mededeeling in de krant, welke beide schurken zeer trof. „Men verneomt, dat de politie gisteravond laat een belangryk spoor ontdekte, en dat de moordenaar zelfmoord heeft gepleegd, 't Is zeer waarschynlyk, dat de lykschouwing van een man, die onder zeer vreemde omstandig heden dood op zyn kamer is gevonden, opzien barende onthullingen zal opleveren in verband met het drama van Grosvenor-Place." Sampson Gaygold was woedend, en hy gevoelde grooten lust, zyn toorn aan Darvell te koelen. Er was overeengekomen, dat lord Charltons dood zou plaats hebben ver weg, onder omstandigheden, die elke verdenking van misdaad uitslotenen nu was hy gedood op een wyze, die aanleiding zou geven tot het allernauwkeurigste onderzoek, 't Was krankzinnig van Darvell, het werk toe te vertrouwen aan een man, die het zoo onher stelbaar bederven zoul „Ik geloof met, dat Je bang behoeft te zyn," antwoordde Darvell kaim; „de eenige man, die iets bewyzen kon, zal niet spreken." „Je bedoelt Alison zelf?" „Ja. Als 't waar is, dat hy zelfmoord heeft gepleegd, zyn wy volmaakt veilig." „Waarom denk je, dat het Alison Is, over wien de krant zoo geheimzinnig spreekt?" „Omdat hy er juist de man naar is, zich liever van kant te maken, dan te worden gearresteerd, verdacht van moord." #Denk je, dat hy de dader is?" „Dat dacht ik. gisteravond wel; maar na nu ik zie, dat er diefstal van juweelen is gepleegd, geloof ik het niet moer. Er moeten anderen aan debet zyn. Die de juweelen stal, wist, waar die te vinden waren, en dat kon Alison niet weten, 't Schynt een verbazend goed overlegde inbraakhistorie te zyn Doch laten wy onzen tyd niet verbeuzelen met gissingen te maken. Ik moet voor my- zelven oppassen. Ze zullen my' als getuige oproepen, nu ze weten, dat Charlton met Alison by my vandaan ging." „Maar als Alison niet met hem in huis gegaan is? Als hy in leven is en dat kan bewyzen? Die zelfmoordenaar is misschien een heel andere „We zullen het spoedig wel vernemen; maar ik ben overtuigd, dat het Alison ie. Als hy goen schuld had aan den moord, zou by my wel iets hebben doen weten, 't Was afgesproken, dat hy my gisteren zou schryven hoe ver hy was gekomen met Charlton, betreffende de reis en ik heb niets ont vangen. De moord waa gisteravond door heel Londen bekend; als hy m leven en onschuldig geweest was, zou hy wel gauw naar my toe gekomen zyn." „Nu," zei de woekeraar, „als hy dood Is, zooveel te beter voor ons! De moord wordt verklaard door den juweelondiefstalDe verzekering8maatschappy zal wel geen bezwaar maken, ons uit te betalen op de polis, die wy kregen voor eerlyk geleend geld. Denk je ook niet?" Darvell haalde de schouders op. „Ik zie geen reden, waarom ze bedenking zouden maken. Als Charlton gedood was zonder da£ er bleek van ecnig rechtstreeksch motief, dan zouden er^hisschien een paar lastige vragen gedaan zijn omtrent de polis. Nu kom jij er goed af en de last is voor mij. Ik moet nu uitleggen, hoe ik er toe kwam, een ontslagen gevangene aan een jong edelman als reisgenoot voor te 6tollen. Ik zal maar volhouden, dat Alison een gentleman was, die zijD schuld had geboet en niets liever wilde dan op het pad der deugd terug te k.*n, en ik zal zweren, dat ik Charlton in vertrouwen had verteld, w e hij eigenlijk was; dal zijn lordschap zich voor den man interesseerde en gaarne bij het be- keeringswerk behulpzaam wilde zijn.' „Dat is een goed idee, Darvell, kapitaal 1" riep de woekeraar goedkeurenl uit. „Bui tendien: je naam wordt in de overd.^cht van de polis niet «genoemddie is op wet tige wijze aan mij geëndosseerd, cn niemand weet, dat jij er belang bij hebtie t wel?" „Neen," antwoordde Darvell, „en als we elkaar iu den eersten tijd moeten spreken, is het beter, dat we elkaar elders vinden dan bij jou of mij c^n huis. Je kunt nooit weten, hoe de dingen loopen, en ze behooren ons niet te veel samen te zien. Dat kan, in verband met de andere omstandigheden, maar aanleiding geven tot eigenaardige 'ver onderstellingen van dc politie." „Daar heb je gelijk aan," zei Gaygold. „Wij kunnen niet te voorzichtig zijn. 't Is eigenlijk jammer, dat je hier ooit bent ge weest. Ga nu heen cn kom niet weer hier oo het kantoor. Telegrapheer ook niet, maar schrijf, als je mij wat to melden hebt. Tot deze affaire achter den rug is, zullen wij het genoegen moeten missen, elkander to ontmoeten." Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1