N«, 12840 Donderdag 2 Januari. A». 1902. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: l~ 1 10 ,j Voor Leiden por 8 maanden. s) Buiten Leiden, per Jooper en waar agonton gevestigd ztJn 1.80 fj Franco per post PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 j. Grootera letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Bed.-Zuidalrikaaoscbe Vereeniging. Afd. Leiden en Omstreken. Ontvangen by den PenningmeesterZoeter- ivoudsche Singel 41: Gecollecteerd door Mientje op haar moeders verjaardag, te Katwyk-aan-Zeo f 1-50 (Herplaatsing wegens misstelling). Uit vreugde over Tweefontein 0.60 Bydragen kunnen worden toegezonden aan Jen Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. Leiden, 2 Januari. De „Lcideche Plantenbcurs" hield haar jaarlijkeche vergadering in het gewone lo kaal van het Hotel de la Poste" aan dei Aalmarkt alhier, onder presidium van den Iheer A. C. Kriest. Tegenwoordig waren vier en vijftig leden. Cc notulen dor vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer T. F. Vlieland bleek dat de ontvangsten over 1901 heubcn ■bedrngen, met inbegrip van het batig saldo van 1900 f 392.58 1/2 en de uitgaven 67.26 1/2 zoodat er een batig saldo in kas bleef van 325.32. De heeren J. M. ae Ruyter en H. Buur man, door den voorzitter verzocht die reke ning na te zien, adviseerden bij monde van eerstgenoemde de rekening goed te keuren, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn accuraat gehouden beheer. Volgens rooster waren aan de beurt van aftreding als leden van het bestuur de heer en G. F. Hemerik en C. van Santen. Beide hec- ren werden wederom herbenoemd en lieten zich die benoeming welgevallen. Vervolgens werd besloten een levensgroot portret te lat. n maken van wijlen den heer J. H. K rel age en het gedurende den Beurs- tijd in het lokaal op te hangen,, als een blij vende hulde aan den man, aan wien de bloembollencultuur en de tuinbouw in het al gemeen zooveel te danken hebben. Na de gebruikelijke verloting van fraaie kamerplanten en tuinbouwgereedsckappen, werd de vergadering, onder dankzegging aan de leden voor de trouwe opkomst, door den voorzitter gesloten. De „Sts.-Ct."- bevat de statuten der „Leidsche Varkensslachtersvereeniging", te Leiden. De uitreiking van de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen militairen dienst, in het militair hospitaal te Lelden, aan den sergeant-teekenopzichtor H. Gemser en aan den korporaal-tisonier C. F. van Mee geschiedde gisteren met een waardeerende toespraak door ;den chef van het militair hospitaal, den dirigee- renden officier 2de kl. dr. H. G. C._ Heringa. Aan het Postkantoor alhier en. de daar onder behoorende hulpkantoren werden go duren de do tweede helft der maand Dec. de volgende brieven en briefkaarten bozorgd, welke wegens onbekendheid van de 'geadres seerden niet besteld konden worden. Brieven: mevrouw v. d. Kaay, niet vermeld; De Ruyter, Akkxum; G. Wormer, Meyer, mevrouw Melnesz, Amsterdam; Vel- perweg No. 82, Arnhem; L. Ota, Van Vollen hoven, 's Gravenhage; G. C. Bfilenga, Gronin gen; D. Groot, Leiden; L. Haffner, Nijmegen mevrouw Havelaar, B. Boogaara, mej. 0. M. Sinet, J. H. Schrader, v. d. Sluis, Scheurkogel, Rotterdam; C. W. Beckt, Zutphen. Briefkaarten: K. P. Smits, Amster dam; W. Schouten, Delft; W. Crama, IJmuiden; J. v. d. Linden (2 stuks), Leiden; A. Smit, Rotterdam; J. Roefstra, Zutfen. Van Oegstgeest. G. A. Vos, Rotterdam. Buitenland. B r 1 e v en C. A. de Favauge, Lissabon; F. t. d. Mey, Upper Norwood. Tot onderwijzeres te Aarlanderveen (dorp) Is benoemd mej. Woeriy, te Gouda. H. M. de Koningin-Moeder zond f 150 als bffjk van belangstelling in de „Vereeniging tot bevordering van pluimveehouderij in Nederland". H. M. de Koningin, Z. K. H. de Prins der Nederlanden en H. M. de Koningin-Moeder woonden do Oudejaarsavond-godsdienstoefening by in de Groote Kerk te 's-Gravenhage onder gehoor van den hofprediker dr. G. J. van der FJier. De Koningin en de Prins namen gister ochtend deel aan de godsdienstoefening in de Duitsche kerk, waar ds. Quant voorging. De Koningin-Moeder was ter kerke in de Kloosterkerk, onder gehoor van da. Knottnerus. Alvorens de Koningin en de Prins zich, uit de kerk komende, naar het paleis terug- begaven, legden zy een kort bezoek af ten paleize van Koningin Emma. B|j de Nieuwjaarsreceptie, gisteren door de Koningin verleend aan de Ministers, leden der hooge Staatscolleges en de beide hof houdingen, was de^ Prins der Nederlanden tegenwoordig. De koetsier-majoor der Koningin, G. G. van Koert, die gisteren veertig jaar dienst had bij de Koninklijke Stallen, is door de Koningin begiftigd met do- zilveren medail le der Oranje-Nassauorde. De 1ste stalmees ter, baron Ben tin ck, deed hem daarvan na mens de Koningin mededeeling, onder over brenging van do gelukwenschen van Hare Majesteit. Ten behoeve der waterverversching In de Delftsche en 's Gravenhaagsche grachten zal het hoogheemraadschap van Schieland in vereeniging met de gemeente Rotterdam in het laatst dezer maand aanbesteden hot maken van een ebsluis in de Delftsche vaart by de Krattenbrug. De lengte van de schutkolk dezer sluis zal 58 meter zyn, by een breedte van ongeveer 5'/a meter. Den lsten April zal met de werkzaamheden worden aangevangen en half September moet het werk voltooid zyn. De scheepvaart door de Delftsche vaart zal hierdoor gedurende enkele maanden geheel gestremd zyn. Op de Presidentskamer van het Neder- landsch Landbouwcomitó heeft een overdracht plaats gehad van het voorzitterschap van het genoemd comité. De heer Bultman, lid der Eerste Kamer, in 1894 benoemd tot deze gewichtige betrekking als opvolger vah mr. Sickesz, nam harteiyk afscheid van de ambtenaren in tegenwoordigheid van den nieuwen voorzitter, den heer P. A. de Bruine, en den secretaris, mr. A. Ferf. Hy herinnerde aan het vele, voor het Landbouwverslag onder zyn beheer gedaan, en aan de verbiydende resultaten, waartoe men was gekomen. De heer De Bruine beval zich als nieuw voor- zitter by de ambtenaren aan en zeide te rekenen op de hulp van den secretaris, mr. A. Ferf. Onder het opschrift „Een noodschot" vraagt prof. dr. P. K. Pel, te Amsterdam, steun voor de stichting van een Sanatorium voor onbemiddelde Amsterdamsche borst- ïydenden. Een passend torrein is gevonden, de bouwplannen liggen gereed, doch er ont breken nog f 20,000 alvorens de spade in den grond kan worden gestoken. De penningmeester der Vereeniging is mr. G. Vissering, Keizersgracht. Vanwege de „Nationale Christen Officiers- vereenlging" zal aan H. M. de Koningin een adres gezonden worden, verzoekende om in stelling van eeregerichten. Tevens zal men pogingen aanwenden tot herstel der kerkparade. Wy kunnen niet ontkennen, dat het „Financieel Weekblad voor den Fondsen handel", uitgegeven wordende te Amsterdam, aan zyn abonnós een prachtige premie heeft aangeboden door te geven een Atlaa dor Amerikaanscbe Spoorwegen. Men vindt in het op groot formaat gedrukte boekwerk niet alleen zeer duideiyke kaartjes met den loop der verschillende spoorwegen, alle afzonderiyk, maar op elke pagina daar naast ook een opgave van kapitaal en obligatie schuld en een staat van ontvangsten. Het boekwerk wordt besloten met een graphlsche voorstelling van den koersloop der gewone aandeelen Union Pacific, Atchisons en Erie. In dc Sociëteit „Vereeniging", te Haarlem, hield de Vereeniging van Hoof den van R.-K. scholen in het bisdom Haar lem haar 62ste algemeone vergadering. Na dat om 10 uur door den hoogeerw. he^r Mgr. A. J. Callier, vie.-gen. en eere-voor- zitter der Vereeniging, een H. Mis voor dc leden der Vereeniging was opgedragen, werd te 11 uur precies door den heer M. L. van Gemert, van Haarlem, de vergadering geopend, die door ongeveer 60 leden werd bijgewoond, terwijl de hoogeerw. heeren Mgr. A. J. Gallier, Mgr. H. L. Spoorman, van Delft, cn pastoor Thunnissen, van Amster dam, alsmede de heeren E. G. Noyons, voor zitter der zusterverceniging in het aartsbis dom, en Mgr. F. Th. Westorwoudt, presi dent van het bestuur der Vincentius-scholcn cn eerelid der Vereeniging, te Amsterdam, de vergadering met hun tegenwoordigheid voreerden. In zijn openingswoord bracht de voorzitter het 30-jarig bestaan der Vereeni ging in herinnering, herdacht het onlangs gevierde zilveren ambtsfeest van den heer A. P. Verberne, van Nes a./A., en riep het welkom toe aan twee nieuwe leden, de hee ren Roodnat en Rosder, resp. van Haarlem on Amsterdam. Naar aanleiding van de nieuwe wet over de salarisregeling en het K. B. over dc subsidie voor de schoolge bouwen, werden inlichtingen gevraagd en verkregen, waarna de heer M. H. Tashui- zen, van Haarlem, het punt: Herhalings- onderwijs inleidde. Uit de hierop gevolgde discussie bleek, dat eerst na ecnige erva ring op dit gebied de onderdeden beter be- sproken kunnen worden, terwijl de eere voorzitter in een hartelijk woord, tot allen gericht, de noodzakelijkheid van kerhalings- onderwijs aan onze Kath. scholen betoogde, zoodra de openbare scholen in dezelfde plaats daarmee zouden voorgaan. Aan 't eind der vergadering sprak de voorzitter een woord van vaarwel tot den beer J. A. Hueber, van Leiden, hem na een werkzaam heid van ruim een halve eeuw een welver diende rust toewenschende. Als punten van bespreking voor de volgende vergadering werden opgegeven: a. Welke bezwaren ont moet het hoofd der school bij het optreden van jonge onderwijzers, vooral met het oog op do praktijk? Hoe zal hij die bezwaren het best bestrijden? b. Sehoolhygièno. In het Concertgebouw te Hilversum heeft de Lcidscke en Delftsche Studcnten- Mandolinc-Club een druk bezochte uitvoe ring gegeven ton voordeele van de wcrklooze wevers van de onlangs gesloten Hilversum- sche Stoomspinnerij en Weverij a/d. Vaart. De minister van koloniën, de hoer Van Asch van Wijck, is gisteren naar heb zuiden vertrokken tot herstel van gezondheid. In 1901 werden door het koloniaal werfdepot te Harderwyk, naar O.-I. afzonderiyk en In detachement, uitgezonden 869 man suppletietroepen, terwyl het contingent was vastgesteld op 1425 man. Naar Suriname 22 en naar Curasao 40 man, terwyi het contingent van die koloniën was resp. 64 en 40 man. Met het stoomschip „Gedó", van de Rotter- damschen Lloyd, dat den llden Januari a. s. Nederland verlaat, zullen naar Oost Indië ver trekken de 2de Iuite. der inf. A. J. A, van Overeem, G. W. van Lommei, W. van Hoist Pellekaan, P. B. van Stadon ten Brink, J. A. Roukens, P. D. A. Fran kamp, D. J. C. van Reenen, P. J. A. van Mourik, J. M. Prey, F. A. Neyp, G. R. Brouwers, S. E. P. A. van Haeften en P. A. F. Blom, allen herkomstig van de Kon. Mil, Academie, benevens de aan den hoofdcursus opgeleide 2de luitenants-kwar tiermeester J. A. Spoor, H. L K. M. SchiofFelers en G. J. Bloem. Gedurende de maand December werd het Museum van Kunstnyverheid te Haarlem bezocht door 430 belangstellenden, terwyi uit de aan het Museum verbonden boekery 147 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen van ons land verzonden werden. Over hot jaar 1901 werd het Museum bezocht door 6710 personen en werden 1722 boek en plaatwerken uit do boekery verzonden. By de arrondissements schoolopzieners is het navolgende schryven ontvangen van den minister van binnenlandsche zaken Uit een by my ontvangen schryven is my gebleken, dat er verschil van meenlng bestaat omtrent de vraag, of de roosters van lesuren aan de byzondero lagere scholen, welke aan spraak maken op ryksbydrage, met 1 Januari 1902 moeten wordon gewyzigd, en in verband gebracht met artikel 64bis sub 3o der wet tot regeling van het lager onderwys, zooals dit laatstelyk is gewyzigd by de wet van 24 Juni 1901 (Staatsblad No. 187), dan wel of hiermede kan worden gewacht tot het begin van het eerstvolgende schooljaar. Ten einde allen twyfel dienaangaande weg te nemen, vestig ik er uwe aandacht op, dat ingevolge het bepaalde by artikel 4 der wet van 24 Juni 1901 (Staatsblad No. 187), artikel 54bis, zooala dat by deze wet is gewyzigd, voor hot eerst wordt toegepast op het dienst jaar 1902. In verband hiermede heb ik de oer U te verzoeken do besturen der in Uw arrondisse ment gevestigde byzondere lagere scholen, (die aanspraak maken op ryksbydrage, bedoeld in artikel 54bis der wet) er op to wyzen, dat, ingevolge het bepaalde by het eerste lid sub 3o van gemeld wetsartikel, om aanspraak te maken op ryksbydrage over het jaar 1902, het onderwys in dat jaar moet zyn gegeven ge durende ten minste twintig uren per week, waarvan ten hoogste twee uren in het vak, vermeld onder k van artikel 2 der wet. Naar de „Dev. Crt." uit goede bron verneemt, moet het gemeentebestuur van Deventer zeer onlangs door door den minister van w., b. en n. zyn aangezocht met hem te onderhandelen over den bouw van een nieuw gemeen8cbappeiyk station, volgens een door hem ingediend plan, dat in hoofdtrekken over eenkomt met dat van zyn voorganger. Het betreft don bouw van een verhoogd station op dezelfde plaats, waar nu het etatlon van het Staatsspoor ligt, met een verhoogde baan van den Platvoet af tot aan de Snippeliug, zoodanig, dat de overwegen by de Veemarkt en den Boxbergerweg vervallen en voor tunnels plaats maken. Het station zal zóó worden gebouwd, dat perrons worden gebouwd aangelegd onder óón overkapping, het eerste voor de lynen van het Staatsspoor, het tweede voor die der H. IJz.-Sp.-Mtf. Op een spoedige beslissing van liet gemeente bestuur moet zyn aangedrongen. In een vergadering van het centraal co mité ter behartiging der belangen van het personeel der voormalige Ned. Rijnspoor weg-Mij., te Utrecht gehouden, zijn do ver schillende voorstellen besproken, door do re geering sinds 1890 gedaan, om aan de billij ke grieven van genoemd personeel te gemoet te komen, doch waarvan bijna geen gebruik is gemaakt. Uit de discussiën bleek, dat men algemeen van oordcel was, dat, hoewel op alle vragen omtrentdc quaestie van uitkeering van 3 1/2 of 4 jaar loon (al naar gelang van den leeftijd) zooals in 1890 geschiedde, geen resultaat is verkregen, toch ook geen besliste mededeeling werd ontvangen, dat de oud- Rijnspoorders daarop geen recht hebben. Ook het thans aanhangige regeeringsvoorstel hoewel door allen mei blijdschap begroet, zal de quacstie niet tot geheel© oplossing bren gen. Men wees o. a. op het kleine pensioen, zoo als in de Memorie van Toelichting tot het wetsontwerp was aangegeven en de vergade ring, die door een groot aantal belangheb benden werd bijgewoond, was dan ook van meening., dat nu er sprake is dat dit regee ringsvoorstel ruim 3 ton gouds zou kosten, tegen dat van 1896 bijna 2 ton gouds, men veel beter het personeel had kunnen pension- neeren met de helft van hun loon, onder in trekking der bestaande fondsen; op deze wij ze had dc quaestie reeds in 1890 kunnen zijn opgelost. Medegedeeld werd nog, dat een conferentie heeft plaats gehad van Arnhemsch personeel met dr. Schaepman, echter zonder resultaat, daar dit Kamerlid verwees naar pater Wey- ers, den geestelijken adviseur van de anti sociaal-democratische vereeniging van spoor weg-personeel „Recht en Plicht," waarop echter niet werd ingegaan. Blijkens een ingekomen schrijven uit Am sterdam, zal binnenkort een conferentie plaats hebben met eenige liberale Kamerle den, waarvan de vergadering een flink resul taat verwacht. Naar verluidt, zal tot secretaris der Algemeene Rekenkamer, ter vervanging van jhr. mr. J. H. van Reenen, worden benoemd jhr. G. C. baron Van Asbeck, thans referen daris, en tot referendaris, chef der 2de afdee- ling, de heer C. F. Rechlien Morra, thans hoofdcommies. Te Dordrecht overleed, na oen vry kort stondige ziekte, in den iv:ftyd van 54 jaar, |De ïweelmgkosders. 81) Toen trok hy de overjas uit, vouwde die netjes op en legde haar op de sofa. Daarna stofte h(j den stoel af met zyn zakdoek en ging zitten. Moeder Chipchase kwam warm en blozend !uit de kouken en begon thee te schenkon. Daarna deelde zy de eetwaar rond en toen eerst had zy tyd om naar Jim te kykon. „Wat is er voor byzondors vandaag, Jim vroeg zy, haar telg gadeslaande met moeder- 'lyken trots. „Niels byzonders, moeder; ik ga onkel een vroege visite maken." „Waar?" „Naar Gi osvonor-Place." „O," zei Sam, „dan ga je vragen naar meneer Jim wenkte haastig zyn vader toe, en de oude heer slikte gauw den naam in, die hem op de lippeu kwam, waarna hy z(jn mond afsloot mot een hap van zyn boterham. Wat is dat toch een geheim gedoe tusschen 'jou en je vader?" riep juffrouw Chipchase, 'die het mimisch gotelegrapheor wel had ge wen. „Ik hoop niet, dat je weer zoo gek zult ,*yn, Jim, je vader te verleiden,"zyn goede geld te wagen aan een of andere dobbelarf) JU mot jé ronpaarden altydl" „Neen, moeder, ditmaal is er niets van paarden aan de hand, hot is maar een private epeculatio van my. Ik heb vaders raad ge waagd, dat Is alles." »Jy suit nooit geld maken, Jim," zei de moeder, nog boos, omdat zy het fijne van de zaak niet gewaar kon worden; „jy kykt te veel naar je zelf, hoe mooi je bent, en je geeft te veel uit voor allerlei prullen." Jim bleef onverstoorbaar en hield zyn thee kopje by, om nog eens te laten inschenken. „Waar ik vandaag heenga, moeder, is mis schien toch wel wat te verdienen. Als de nieuwe vriend, met wien ik ga kennismaken, een goede bui heeft, kan hy my wel er bovenop helpen uit dankbaarheid voor hetgeen ik voor hem doe. En als hy zich goedhoudt, moeder, dan zal ik hier aanstaanden Zondag oen jongedame komen- voorstellen, die zich misschien wel over uw zoon zal willen erbarmen." „Je wilt toch met zeggen, dat je aan het vryen bent, jongen? Daar heb je nooit met een woord van gerept 1" riep zyn moeder uit. „Wel, ik moest toch eerst de dame vragen, of ze ray wou hebben, eer ik 't u vertellen kon 1" „Jim, ik hoop, dat, als je ooit aan trouwen denkt, je niet zoo'n schepsel neemt met een hoed vol veeren en geen heele schoenen aan do voeten enZeg, Lobelia, meid, wat scheelt j o u?" Lobelia had, gedurende het eerste deel van het gesprek, rustig haar ontbyt genuttigd, onafgewend naar Jim starend. Doch toen deze Adonis aankondigde, dat hy begon te denken aan een mevrouw Chipchase Junior, vergat zy, dat een stukje gebakken visch in haar mond was, waaruit zy de graatjes nog niet had verwyderd. In haar razende jaloezie by hot idee, dat Jim een jonge vrouw zou introduceeren aan den faml'iedisch, slikte zy de visch met graat en al in; ze kreeg het vreeselyk benauwd, hoestte en werd blauw in het gezicht. Jim stond op en klopte haar op den rug; deze teedero attentie was te veel voor het gewonde vrouwenhart; zy kon zich niet langer goedhouden, gleed van haar stoel en vluchtte naar het keukentje. Hier raakte zy gelukkig de vischgraat uit haar keel kwyt; doch de angel dory verzucht was te diep in haar hart geplant, om ter zelfder tyd los te kunnen raken. Jim Chipchase meldde zich aan op Gros- venor-Place en vroeg meneer Hansell te spre ken. Men deelde hem mee, dat deze eerst over een paar dagen werd verwacht. Jim vond dit^ heel vreemd en des avonds sprak hy weer met zyn vader, maar hy slaagde er met in, uit te maken, of de passagier, die den brief in de cab had verloren, mynheer Hansell zelf was. Wat hun beiden byzonder vreemd voorkwam, was het feit, dat een man, die een huis had in Grosvenor-Place, door Londen bleef zwerven zonder tbuis te komen. Jim sloot den brief zorgvuldig weg in de latafel op zyn slaapkamer en besloot, over een dag of wat een tweede bezoek te gaan brengen. Maar de demon jaloezie was binnengeslopen in de reine ziel van Lobelia Cuffs. Zy beschreef haar gemoedstoestand een paar dagen later aan haar boezemvriendin Liza Simmons, een jongedame, die brandstoffen, groenten en fruit verkocht in het winkeltje van haar vader op den hoek van Exton-stroet. Juffrouw Lobelia vertelde aan juffrouw Simmons, dat zy, na de ontdekking, dat Jim Chipchase voornemens was, een vreemd vrou- weiyk wezen onder haar dak te brengen, dat hem by zyn doopnaam mocht noemen onder haar oogen, een gevoel had, alsof een oor worm knaagde aan haai* hart. Zy had moeite, weerstand te bieden aan het verlangen, een handvol luciferskoppen te weeken in een kommetje water en dan dien giftbeker met óón teug tot den bodem te ledigen. Men zou haar dan levenloos vindon uitgestrekt op den vloer harer kamer, met een brief aan haar japon gespeld, waarop het adres stond: „Den heer James Chipchase, in handen." Liza Simmons luisterde naar het verhaal harer vriendin en voelde innig medeiyden. Zy wischte haar met kolenstof besmette liand af aan haar voorschoot en stak die toen in een stopfiesch met zure drops, waarna zy de beklagenswaardige er eenige aanbood ter ver lichting van haar smart. Lobelia aanvaardde dankbaar het goedbe doelde troostmiddel. „Dank je wel, Liza," zei ze, zuigende op de snoepery; „maar wat geeft allo drops ter wereld een vrouw, wanneer het hart van den man, dien zy liefheeft, aan een andere be hoort?" Zy keek toevallig door de winkeldeur naar buiten en riep, haar klaaglied plotseling af brekend „Kyk daar eens!" Liza keek en ontwaarde mets byzonders, tot Lobelia haar aandacht vestigde op een man, die voorbyging. „Dat is dio van boven vóór," zei ze, „meneer Alison. Een echte fijne meneer, hoor, al be taalt hy maar een beetje. Hy gaat eiken avond uit, piekfijn: een groot wit overhemd en een witte das." Stephen Alison was naar de Bank van Engeland geweest om oen der biljetten van vyftig pond te wisselen; hy had klein papier gekregen en ongeveer tien pond in goud. Het wa3 voor hem een geheel nieuwe gewaar. wording, zooveel geld te hebben, en net speet hem, dat hy het grootqr.Jeols moest besteden- aan zijn uitrusting voor o< reis. Kon hy het geld maar houden, om er iots mee te beginnen te Lonuenl Als hy maar een bescheiden inkomen verdiende, zou hy tevreden zynnu en dan zou hy naar Patter- dale gaan, om torsluiks zyn vrouw en May te zien. Doch dat was onmogeiyk. Hy liep langzaam tot r.an zyn woning en ging naar binnen. „Ik mag mij wel haasten, thuis te komon," zei Lobelia, „anders kryg ik weer een uit brander van tanto. Zy gaat van avond uit, naar myn ooms zuster die is jarig, geloof ik en oom zal haar afhalen, als hy vry is. Ze heeft nu een drukte op haar lyf, of hot heele huis eerst onderstboven moet, vóór zy uit kan." „Blyf jy dau alleen thuis?" vroeg Liza. „Ja; ik denk, dat er vóór twaalf uur wei geen mensch binnen zal zyn." L*.za dacht even na. „Luister eens", zei ze„ik heb twee kaartjes voor oen spectacle varió; je weot wel: waar van het biljet lner wordt aangeplakt. Ga jo moe er naar toe?" Lbbolia aarzeldo. „We behoeven niet te gaan vóór halfacW en je kunt gemakkeiyk om elf uren thuis zyn, als we wat vroeg opstappen. Je zei immers, dat er vóór twaaiven toch geon mensch thuis is?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1