27. Noordeinde 27. Centraal Apotheek C. 6. DUYSTER Jr., mm» Brood-, Beschuit- en Koekfabriek „De Voorzorg." J. C. POPTIE J. VAN DER STEEN Jz, EERSTE IEDERL. RIJW1ELFABRIEK, G. NI. PARIHENTIER, ZANGSCHOOL m M-j. c. «mom. ALCOHOLVRIJE DRANK (Antiseptisch). LEIDSCH DAGBLAD, MAANDAG 30 DECEMBER. - TWEEDE BLAD. Anno 1901. Burgerlijke Stand. Directeur: II. BERGERS. DEVBIXTTER.. Pianino te koop Uitzending van Diners Mejuffrouw A. KNAAP, Coiffeuse, Prijs ƒ0.55 cd ƒ0.30 per flescb. Punch ƒ0.75, ƒ0.90, ƒ1.—,ƒ1.15, ƒ1.30, enz. Cognac. »0.85,»1.,»1.20,»1.30,»1.50, Rhum »1.1.20,» 1.50,1.70, Brandewijn» 0.672,» 0.80,» 0.90, Jenever 0.67.2,»0.80,»0.90, Vanille-Brandewijn voor Advocaat en Boeren jongens 0.80. Bisschopwijn a ƒ0.50 t fl. No. 12837 Het Invalidenhuis ie Lelden* Wij ontvingen het Algemeen Verslag van het verhandelde op de te Amsterdam gehouden alge meen© vergadering van het hoofdbestuur en de afgevaardigden der districts commissiön van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden. Ten aanzien van het Invalidenhuis te Leiden wordt daarin medegedeeld, dat het totaal bedrag der koateD van dat gesticht in 1900 beliep 17,781.01 ©f ƒ1196.74 meer dan in het jaar te voren. Ter bestryding dier kosten hebben gestrekt: de rijkstoelage5,000.— de landspensioenen door de invaliden ten behoeve van het gesticht afgestaan 4,578.77 de gratificatiën uit het Fonds, mede door de invaliden ten behoeve van het gesticht afgestaan588.03 de opbrengst van afval enz. 29.01s 12/t/i. rente van ƒ68,200 3 pCt. ÏDSchrijving Nationale Schuld 1746 12/m. rente van ƒ54,000 2^pCt. Inschrijving National® Sotnld 1350 3,096.- suppletie uit het Fond®4,449.19s ƒ17,731.01 Het getal der verpleegden was 42, als: 16 infirmen (deelgerechtigden van bet fonda), 26 ond militairen (niet-deelgerechtigden van 'het fonda). l Nadere mededeelingen omtrent het Invalidenhuis I werden gedaan door de commissie, die in dit jaar jmet de inspectie van dat gesticht is belast ge- i weest. In haar rapport zegt zij, dat de algemeen© in druk, dien hot gebouw en de bewoners in het algemeen dus het geheel op haar maakten, :,voel gunstiger was dan zij, ook in verband met 'de bevindingen van de commission in sommige ider vorige jaren, meende te mogen verwachten. Het gobouw droeg vele en duidelijke blijken, 'dat daaraan in de beide laatste jaren veel was j ten koste gelegddat die golden met oordeel wa- 'yen besteed en dat daardoor groot© verbeterin- ;gen waren aangebracht. Het is en blijft natuur lijk een oud en ouderwetsch gebouw, dat voort- durend vrij veel onderhoud en herstellingen zal 1 .vorderenmaar wanneer het goed onderhouden wordt in don toestand, waarin het zich thans bevindt, zal het nog tal van jaren zeer voldoen de aan zijn doel kunnen beantwoorden, ook in dien het aantal bewoners belangrijk grooter mocht worden dan het thahs is. De commandant en onder-commandant zijn dan ook met hun huisvesting en bureaulokali teit, zooals die thans zijn, tevreden, en de lo kalen voor het verblijf der invaliden zijn thans, waar noodig, alleszins van licht en lucht voor zien en bieden hoewel een klein gedeelte tij delijk voor stedelijk gebruik is afgestaan vrij wat meer dan de noodige ruimte voor dag- en nachtverblijf aan. 1 De commissie heeft vermeend op dit oen en 'ander bepaaldelijk de aandacht te moeten vesti gen, omdat uit de geldelijke administratie van liet Invalidenhuis blijkt, dat aan de gebouwen betrekkelijk veel ten koste is gelegd. Die admi nistratie werd bevonden, met zorg en netheid te worden bijgehouden. Het saldo in kas was f 687.29. Nog wordt vermeld, dat keuken, magazijnen ,jen bibliotheek behoorlijk ingericht en in goede j'prde werden bevonden; dat die bibliotheek een voldoend aantal voor de invaliden bruikbare ihoeken bevat en dat, volgens mededceling van den commandant, ook vooral des winters yeel door hen daarvan gebruik wordt gemaakt. Het aantal verpleegden was 36 man, sedert zijn er ingekomen 7, te zamen 43 man. Daarvan zijn afgegaan door overlijden 3 en 'door ontslag op verzoek 3 man, samen 6 man. De sterkte bedroeg dus op 26 Juni 1901 87 man. Van deze 37 man, waaronder zich 19 ge gradueerden (3 sergeant-majoors, 9 sergeanten en 7 korporaals) bevinden, waren slechts 12 deelgerechtigd ;n van het Fonds en 25 gepen- eionneerden, toegelaten ingevolge besluit der 'Algemeens Vergadering van 27 Juli 1898. Tijdens de inspectie waren 2 invaliden in 'di :nst, 2 werden in de ziekenzaal verpleegd en d was wegens gebrekkigheid niet in staat om aan te treden. De overigen waren aangetreden en zagen er, ondanks veler hoogen leeftijd (één Eelfs bijna 90 jaar oud) gezond en welva rend uit. Bij de inspetie word slechts een onbeduiden de reclame, den inwendigen dienst betreffende, en naar hot oordeel der commissie niet voor in williging vatbaar, ingebracht. Overigens ver klaarden alle verpleegden met hun voeding, kleeding en behandeling in 't algemeen met hun zijn in het Invalidenhuis tevreden te zijn. Allen bezaten de voorgeschreven kleeding, en do algemeene netheid en zindelijkheid daar van trok de aandacht der commissie; blijkbaar wordt die kleeding goed onderhouden en de uniform door de Invaliden op prij9 gesteld. De zieken, gewoonlijk weinig in aantel, wor den dagelijks door don geneesheer bezocht. Uit het strafregister bleek, dat er dit jaar iets meer gestraft was moeten wordenbehalve dronkenschap was de voornaamste aanleiding onderling twisten, vermoedelijk in hoofdzaak oen gevolg van verveling. Overigens is het gedrag van de invaliden voldoende; sleohts een enkele moest in den loop van het jaar tweemalen ge straft worden. Het behoeft geen betoog, dat hot moeilijk is om bij de groote mate van vrijheid, die de invaliden genieten en die ook wenschelijk is, altijd do goede orde hoog te houden, en te dezen opzichte is de taak van don commandant niet gemakkelijker geworden door de toelating ook van niet-deelgerechtigden in het Fonds, die over 't algemeen beduidend jonger zijn dan de eigenlijke invaliden en veteranen. Uit alles, wat de commissie heeft kunnen nagaan, is haar ge bleken, dat die taak door den commandant en onder-commandant met toewijding wordt ver vuld, en dat de Raad van Administratie er steeds met de meeste zorg en belangstelling naar streeft om met de haar ten dienste staande mid delen het Invalidenhuis te Leiden aan zijn doel te doen beantwoorden. De commissie acht zich ten slotte verplicht er op te wijzen, dat het aanbeveling verdient om meer pogingen tot verdere bevolking van het Invalidenhuis aan te wenden, dan tot nog toe geschiedde. Er is nog veel -ruimte over, de al gemeene onkosten zijn voor zulk een klein aan tal verpleegden te groot, en zoowel de Raad van Administratie als de commandant deelden dit door de commissie uitgesproken gevoelen, ter wijl enkele gesprekken, door haar met sommige nog niet lung toegelaten verpleegden gevoerd, haar tot de ovrtuiging brachten, dat zich ten plattc-nlande nog vele, een gering gogement ge nietende, oud-militairen bevinden, die gaarne in het Invalidenhuis zouden willen opgenomen worden, indien zij wisten, dat dit tegenwoordig voor hen open staat, mits zij zich goed gel a- gen en zich aan de bepalingen van de instelling onderwerpen. Het ia, naar de meening van dè commissie, de taak van do Plaatselijke Commissiën om aan deze taak meer algemeene bekendheid te geven; om te onderzoeken welke thans een gering ga- gemont genietende en daardoor slecht verzorgde oud-militairen zich nog in hunne gemeenten be vinden, en om aan diegenen, wier gedrag eene opneming in het Invalidenhuis mogelijk maakt, den weg aan te wijzen, die tot hun betere ver zorging kan leiden. Ook al zijn die oud-mili tairen dan geen eigenlijke invaliden, misschien zelfs goen veteranen; dun toch zal door hun op neming in hot Invalidenhuis te Leiden aan do bedoeling van het Fonds voldaan worden. In verband met het bovenstaande vestigen wfi nog eens speciaal de aandacht op de nieuwere bepalingen. Talloozo malen toch blykt het, dat vele gepensionneerde militairen uit de omstreken van Leiden en van elders met deze bepalingen totaal onbekend zijn en zfi nu een kommervol bestaan voortslepen, terwfil zij opgenomen in het Militair Invalidenhuis een kalmen ouden dag kon den hebben. Die nieuwere bepalingen luiden: Voor de oud-militairen, die militair pensioen genieten, ongehuwd (of weduwnaar zonder kind of kinderen te hunnen laste) en goed van gedrag zijn, is het uitzicht geopend om, hoezeer zij overigens niet als deelgerechtigden tot het Fonda in het genot zijn van de gewone gratificatie, tegen afstand van hun pensioen te worden opgenomen in het Invalidenhuis te Leiden, voor zoover de aldaar thans bestaande ruimte gedoogt. Zfi, die daarvoor in aanmerking wenschen te komen, kunnen een schriftelijk verzoek om in genoemd gesticht te worden opgenomen, franco inzenden aan den Raad van Administratie van het Invalidenhuis te Leiden, of aan de Districts commissie van het Foi ds ter aanmoediging en ond ei'steuning van den Oewapenden Dienst in ds Nederlanden, waaronder hun woonplaats ressor teert. By dat verzoek moeten worden overgelegd: lo. een extract-stamboek waaruit hun militaire dienst blykt; 2o. een bewfis dat sfi militair pen sioen genieten en 8o. een bewfis van goed gedrag, afgegoven door den Burgemeester hunner woon plaats. De pensioenakte moet onbezwaard zyo. De soldy bedraagt: voor het kader Voor een adj -ond. p. d. ƒ0.80 ƒ0.50 sergeant-majoor0.25 10.40 sergeant0.20 0.25 korporaal 0.15 0.20 invalide0.10 Deoorlog tusschen Engeland en Transvaal. Ret gevecht hij Tiveefontein. Uit een nader telegram uit Pretoria van lord Kitchener met bijzonderheden over het gevecht bfi Tweefontein blijkt dat majoor "Williams, die tfidens de afwezigheid van kolonel Firman het bevel voerde, gekampeerd was op de zuidelijke helling van een bijna loodrecht oprijzend kopje. De Britaohe voorposten bezetten de hoeken van de stelling, die van nature reeds sterk was, maar bovendien ook verschanst. Er wordt gezegd dat de Boeren langs de zuidelijke helling naar boven klommen en zich by den top verzamelden. Plotseling vielen zy de piketten op den top om twee uren de3 nachts met een overmacht aan. Voordat de mannen in het kamp uit de tenten waren, renden de Boeren door het kamp, een ieder neerschietende, die uit de tenten kwam. De officieren gaven vuur, beproevende het getfi te doen verkeeren, maar de Boeren waren te sterk en hadden alle voordeelen aan hun zfide, toen zfi de posten overmeesterd hadden. Met inbegrip van de gesneuvelden en ge wonden is ongeveer de halve colonne thans aan de Elandsrivlerbrug; de overige mannen zijn gevangengenomen. Een Brltsche officier, die ontsnapte, ver klaarde dat hij twee wagenladingen dooden en gewonden aan BoerenziJde zag. De „Imperial Light Horse" ging de Boeren achterna, maar deze slaagden er ln op ge broken terrein te komen. Toen de Boeren den Langberg hadden bereikt, konden de Engelschen niets meer uitrlohten In zulk een land tegen een overmacht. De Brltsche verliezen bfi De Wets overval bedragen 6 officieren en 52 man gesneuveld, 9 officieren gewond en 4 officieren vermist. Het aantal gewónde manschappen ie nog niet bekend. Aldus seint Reuter omtrent Lord Kitchener's bijzonderheden over den overval van Firman's kamp, maar de „Petit Bleu" heeft reeds een uitvoeriger bericht, dat doet zien hoe onvolledig de bladen op het vasteland van Europa in dezen door het Engelsche telegraafbureau zfin bediend. Het berloht van de „Petlt Bleu" luidt als volgt: De colonné-Firman, tfidelfik onder bevel van majoor "Williams, was gekampeerd op een afgelegen kopje, welks zuidelijke helling buitengewoon steil was. Aan den rand van deze helling waren voorposten uitgezet. Aan de noordzijde Hop het kopje flauw glooiend af, zoodat daar de Britsche voorposten ver vooruitgeschoven waren en versterkingen hadden aangelegd. Uit de volledige bijzonderheden, welke ik (Kitchener) heb ontvangen, volgt, dat de Boeren ln den nacht de bijna loodrechte zuidelijke belling beklommen en zich van den top meester maakten door op het on verwachtst de voorposten aan te grijpen. De Boeren hadden de overmacht. Nog vóórdat do Brltsohe soldaten de tenten konden ver laten, drongen de Boeren het kamp binnen, een ieder doodschietend die hun in den weg trad. De soldaten, die uit de tenten traden, de officieren, die den stroom wilden stuiten, werden met geweerschoten begroet. Een lui tenant, die in persoon den Maxim bediende, viel, door een kogel in het hart getroffen. „Er ontstond een paniek onder (le Britsche soldaten," die zich echter zoo goed mogelijk hielden. Toen de voorposten overweldigd waren, moesten de Engelschen terugtrekken. De helft der colonne ongeveer bevindt zich thans aan de Elandsrivlerbrug. De andere helft is krijgsgevangen. De vijftien-ponder weigerde na twee salvo's en de bediening viel onder de schoten der aanvallers. Een gewonde luitenant, die door de Boe ren voor dood werd gehouden, ontkwam. Deze luitenant, zegt men, heeft twee karren beladen met gesneuvelde of gewonde Boeren zien vertrekken; de meeste van hen waren gevallen in den aanval op de voorposten. Een Britsch majoor, die als gawonde was achtergelaten, bevestigt het rapport van den luitenant en voegt er bij, dat bi) het aan breken van den dag het slagveld was be zaaid met Boerenlijken. De Boeren moeten 1200 man sterk zijn geweest onder aanvoering van De Wet. Zfi hebben zich uitstekend gedragen en op het slagveld mannen achtergelaten om de ge wonden to verzorgen. Ten slotte geeft de „Petlt Bleu" het ver haal der achtervolging van de zegevierende Boeren door de cavalerie, dat ons reeds vol doende ls bekend. Een paar opmerkingen naar aanleiding van dit bericht zijn volgens het „Hbl." niet overbodig. Uit de zinsnede betreffende den Britschen majoor, „die als gewonde werd achtergelaten", blfikt dat de Boeren als ge vangenen hebben medegevoerd de volkomen vechtwaardige helft van Firman's colonne, die ze reeds weder hebben losgelaten, natuur lijk na ze verlicht te hebben van de zorg voor allerlei bruikbare zaken voor een soldaat te velde. De helft, die aan Elandsrivlerbrug is aangekomen, bestaat dus uit gevluchten en Ucht gewonden, die van het slagveld konden wegkomen. Lord Kitchener's hulde aan de menschlie- vendheid der Boeren ln hun zorg voor de Britsche gewonden zal er toe "bijdragen den edelaardigen vijand boter te doen kennen aan het Britsche volk, misschien kan ze er toe lelden, dat een enkele Engeltchman aan zich zelf ernstig de vraag ter overweging voorlegt of een Britsche bevelhebber onder gelijke omstandigheden evenzoo zou gehan deld hebben. Intusschen zal dus de Kerstnacht te Twee fontein den Engelschon heugen. In het kamp, dat de burgers van De Wet ln het holle van den nacht overrompelden, lagen vier compag nieën yeomen. Daar een Engelsohe compagnie op oorlogssterkte 129 man telt, maar er op het oogenblik geen enkele troepenafdeellng In Zuid-Afrika op werkelijke sttrkte is, zullen de Engelschen een goede 450 officieren en manschappen geteld hebben. Uit de bijzonderheden, die Kitchener seint, valt op te maken dat de Engelschen in den slaap zfin overvallen en zoo goed als geen verzet hebben kunnen bieden; de verliezen van de Boeren zullen dus niet zwaar geweest zfin. Nochtans troost Kitchener zich over het zware verlies met de mededeeling van een ontsnapt Engelsch officier, die twee wagen ladingen doode en gewonde Boeren meent gezien te hebben. Dat de Boeren zegt de „N. R. C." als ze geen tfid hebben om hun dooden te begraven, dezen op en onder hun gewonden op wagens zullen stapelen, zal, behalve Kitchener en die scherpziende officier, echter wel geen ander verstandig mensch willen geloovenl Volgens een tweede bericht van het Engel sohe ministerie van oorlog, bedragen de ver liezen der Engelschen bfi Tweefontein1 majoor, 2 kapiteins en 4 luitenants gesneu veld, 8 officieren en 70 man gewond, 4 officieren en 150 man vermist. Volgens de „Petit bleu" geeft de offlcieele verlieslfist voorloopig de volgende Engelsche verliezen bfi Tweefonteln59 gedood, waaronder 8 officieren; 9 officieren gewond en 5 officieren gevangengenomen. Het aantal gewonde soldaten en gevangenen is nog niet bekend. Een nieuw telegram bericht verder, dat De Wet ongeveer 200 gevangenen heeft. De „Daily Chronicle" schreef: „Het einde van den oorlog-dit blfikt wel - is nog niet gekomen, want de Boeren te velde hebben noch do bekwaamheid noch den wil verloren om onze milltare heeracliappfl te betwisten. Wfi kunnen ze paaien, tooals ln het tfidperk toen lord Roberts het met goedertierenheid beproefde; vrfi kunnen ze bedreigen, zooals in de proclamatie van Augustus; wfi kunnen spreken van vrede, zooals Lord Rosebery te Ohoaterfleld deed! maar het antwoord van de Boeren la in alle gevallen hetzolfde. Zfi gaan door met vechten, profiteeren van onze goedertierenheid, maken van onze bedreigingen eon paskwil door zich steeds krachtiger te verzetten, en ontwikkelen, ln plaats van onderhandelingen over den vrede aan te knoopen, nieuwe bodrfivlgheld in het veld." Geveilde poroeelen. Gehouden verkooplng in het Notarishuls aan Den Burg alhier, op Zaterdag 28 December 1901, ten overstaan van Kalser Vfigh, nota rissen te Leiden. Het heerenhuis met tuin, Hoogen Rfindfik 61, ln bod 8600, kooper de heer G. Splinter qq. voor f 8710; het huis, 2de Haverstraat 73, in fcod f 610, kooper de heer G. van Mey- gaarden het huls, alsvoren, 75, in bod f 510, kooper de heer B. L. Grupstra; het huis, Prinsensteeg 13, in bod ƒ800, kooper de heer A. Verhoog Jzn., voor 878. POLITIK Gevonden voorwerpen. Een zak met zakdoek. Een vingerhoed. Een sleuteltje. Een fantalsle-armband. Een Duitsch leesboek. Een zakmes. Twee portemonnaies. Een huissleutel. Een zilveren heeren-remontoir met ketting. Een rozenkrans in étui. - Een trlcot-iyfjo. - Een sabelkwast (onderofficieren.) Eon kinder sokje. Een Fransch leesboek. Eon broohe. Een muntstuk. Inlichtingen zfin eiken werkdag tuwohen It en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. ALKEMADE. Geboren: Petrus Thomas, z. van J. de Boer en M. Paauw. Overleden: M. Huigsloot, cohtg. van J. Turk, 64 j. H. Bergman, echtg. van M. Klein, 51 j. Ondertrouwd: O. T. van Grieken, jm. 26 j. en A. Pouw, jd. 28 j. KATWIJK. Geboren: Johannes, z. v. L. van der Plas en J. van Duijn. Leendert, z. v. L. Vooija en O. van der Plas. Jannetje Cor nelia, d. v. O. van Beelen en G. Freeke. Neeltje Janaje, d. v. G. van Duijn en P. Minnee. Jacoba, d. v. L. van Duijn en A. van Duijn. Overleden: Cornelia, 15 d., z .v. F. Quijt en T. van Duijn. Cornelia en Mensje, 3 m., d. v. O. Versteegt en J. Sohaap. Gehuwd: A. Vooijs, jm. en A. Kuijt, jd. R. W. van Duijn, jm. en J. var der Bent, jd. O. van der Plas, jm. ©a C. de Jong, jd. A. van der Keijl, jm. on N. Vlieland, jd. Ondertrouwd: G. van den Oever, 22 j., jm. en A. van Beelen, 23 j., jd. LEIDERDORP. Bevallen: G. de Haas, gob. Muijs, d. H. A. Blom, geb. Moesman, d. Overleden: A. Botermans, 11 mnd. LISSE. Gehuwd: J. Aangoenbrug on M Zwanenburg. Geboren: Adriana, d. v. J. Pijnacker en M. Sohrama. Overleden: Gerardus van Diest, echtg. v. P. de Winter, 77 j. Willem van Blitters- wijk, 8 jaren. Willem Frederik do Vos, eohtg van L. Beukers, 38 j. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Jo hannes B., z. van B. van Kampen en C. v. d. Nieuwendijk. Johanna M.f d. van P. G. van Duin en J. v. d. Borg. Overleden: J. Oostdam, 71 j., echtg. van O. Goemans. RIJNSBURO. Geboren: Marijtje, d. v. W. Kraan en D. v. d. Eiikel. Hendricns, z. v. G. Kerkman en H. v. a. Meij. 8ASSENHEIM. Geboren: Margaretha Johanna, d. v. J. Homan on M. van Graven. WOUBRUGGE. Geboren: Jacoba, d. van T. Colijn en J. van Leent. Elisabeth Geer- truda, d. van H. N. Hoogonboum on M. Juf fermans. Overleden: H. de Graaf, wdr. van K. Klos, 80 j. K. van der Hoort, eohtg. van J. C. van der Aar, 89 j. T. A. Bergman, d., 2 maanden. ZOETERWOUDE. Geboren: Theodora Adriana, d. van J. Luk en M. v. Vliet. Gerarda Cornelia, d. v. P. v. Deenaen en M. J v. d. Linden. Jacobus, z. van J. Zandbergen on M. Kou wonhoven. Overleden: Adriunus Straathof, 63 jaren, gehuwd met Joh. Kora. Kininepillen, 100 Btuks a f 0.50. Eiwitstaai, p. fl. 20, 40, 70 Cts. Blaud'8 Staalpillen, 1000 stuks hf 1.60. Rhabarborpillen, doos a f 0.25. Cascarapillen, flac. h f 0.40. Melksuiker, per pond f 0.60. Levertraan, per fl. 0.30. Zenuwstaaldruppels, per fl. f 0.20. Kinadruppels van Dr. DE VRIJ, Origi neels flacons h f 0.80. 6937 18 Recepten worden onmiddellfik gereedgemaakt en vrfi aan huis bezorgd. Gezondheid. Voor Zwakken en Genezenden, Borstcrnydonwijn DE HAAS 400 IpCRUYMNWlJN KHAAS^p^X gr. f 1.05,200 gram f 0.05. De Cruyden- ^r£\aAci)N wijnen DE HAAS zfin voor bloed- Buetoordetr (JalMIlw armoede en menschen met zwakke borst. DLJKHUI8 en REY8T KRAK, Leiden. A. MULDER, Wagenstr., Den Haag. 9848 14 De ondergeleekenden berichten hun geachten alne- mers, dat van af MAANDAG 30 DECEMBER, van des morgens 9 uren tot 's avonds 8 uren de uitbe taling van 5 pCt. Dividend zal plaats hebben aan de tabriek HOOGEWOERD 64. De nieuwe boekjes voor -1902 zijn bij de loopers en aan den winkel verkrijgbaar. Aanbevelend: 11580 40 Uw dw. dienaren, Alle eenigszlns beschadigde, nieuwe RIJWIELEN, alsook de voorhanden zijnde gebruikte, worden tegen vermin- derden prijs opgeruimd. 11403 26 Filiaal: Haarlemmerstraat 52a, Leiden. Vertegenwoordiger: A. v. d. MMtEV. Pio ii o- onder wij zer es. Oedipl. N. T.-V. Hervatting der lessen op 3 Januari 190». 116719 ZOETERW. SINGEL 74. Door vertrek naar het Buitenland (merk Gervex), gebruikt, doch In goeden etaat, voor f90.-. 6 Brieven No. 11008 Bur. van dit Blad. van af 80 Cents, ft.— en hooger Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papengraclit 4. 797 0 Aanvang van den nieuwen Cor ona op 8 Januari 1902. 11675 14 Aanmelding van Leerlingen voor de Elementaire- en Solozang- klas&e 8chriftelfik bfi MeJ. GRIPE KOVEN, Stationsweg 4. Aanmelding van Leerlingen voor de Kinder* koorklasae bfi Mej. A. VAN KAATHOVEN, Hooigracht 22. 116 Breestraat, BEVEELT ZICH AAH. Groote collectie Parfumerieën en Toiletartikelen. 1217 8 EENIG ADRES VOOR OAARWERKEN. NOBELROOD is bloedzuive rend. Heerlijk van smaak en antiseptisch. Kan ook warm gebruikt worden in plaats van warmen wijn. nsas 32 Gezond voor Kinderen. 11539 44 Per Liter Behoeft slechts wurm gemaakt te worde lj®*

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 5