heor Van K. hem ongeveer als volgt toe: .Terwijl het H. M. behaagd heeft u tot burge meester dezer gemeente te benoemen, is het my een aangename taak u een hartelijk welkom toe to roepen. Door uw ambtsvoor ganger, die steeds Yorklaarde hier met ge noegen werkzaam te zijn geweest, werd veel tot stand gebracht; doch nog veel, wat nuttig en noodig is, blyft te doen over. Hierby kan Ik u echter namens al mjjn mede leden de verzekering geven, dat het on3 aller streven zal zyn uw taak te verlichten. Moge hot u gegeven zyn In goede gezondheid langen tyd op dit ruime arbeidsveld werkzaam te zyn en onder Gods zegen en met aller samenwerking veel te helpen bedragen tot den bloei dezer plaats. Moge ook Noordwyk u met uw gezin tevens een aangenaam verblijf nanbiodenl" Na deze woorden bood spreker den voor- zittersstoel en hot ambtelijk insigne, den hals ketting, den burgemeester aan. Deze beant woordde den heer Van Konijnenburg onge veer in de volgende termen: „Bij de aan vaarding van mijn nieuwen werkkring breng ik in de eerste plaats mijn eerbiedigen dank aan H. M. de Koningin voor myn bonoeming, «en koninklijk besluit, dat groote toewijding, groot vertrouwen vraagt, doch waaraan ik met Gods hulp hoop te beantwoorden. Weinig had ik gedacht, toen ik drio maan den geleden mijn vorige standplaats, Domburg, na 8-jarige werkzaamheid wegens gezond heidsredenen verliet, dat ik heden tot een dergelijke betrekking zou geroepen worden. Ik hoop te mogen rekenen op denzelfden steun, te mogen genieten uezolfde achting, die ginds zoo ruimschoots mijn deel waren. Mot de medewerking van het Dag. Bestuur en de verdere leden van den liaad hoop ik, dat het my gegeven moge zyn veel tot stand te brengen voor het schoon gelegen, bloeiende en welvarende NoordwUk. Ik dank u voor de welwillendheid, my reeds terstond hier bereid, voor de vriendelijke woorden, door uw oudsten wethouder my toegesproken. Moeilyk zal het mij zyn, den heer Quarles te vervangen, wiens heldere goest, groote werk kracht en lieldo voor Noordwyk algemeen bekend wareD, doch met uw medewerking hoop ik, dat hot my moge gelukken de wel vaart dezer gemeente te bevorderen en aller belangen te behartigen." Verder zijn vertrouwen uitsprekende in de ïamenwerking met den secretaris, „niet afge meten, doch zoo gemakkelijk mogelijk", ein digde spr. met den wensch, dat een humane, aangenamo toon de beraadslagingen moge kenmerken, en de belofte, dat hy onder Gods onmisbaren zegen door stipte rechtvaardig heid, onkreukbare, eerlyke oprechtheid en etrengo onpartydigheid zich het vertrouwen der gemeentenaren hoopte waardig temaken. Daar niemand meer het woord verlangde, •loot de voorzitter deze zyn eerste raads vergadering van Noordwyk. Van de gelegenheid, om met den nieuwen burgemeester kennis to maken, werd op de receptie, 's namiddags van 2 tot 4 uur onge veer gehouden, een *ry druk gebruik gemaakt. Noordwyk-aan-Zee. A. 6. Vrydagavond te halfacht zal prof. F. J. Blok in „Ons Huis" alhier een lezlrg houden over „Onze kust, voorheen en thans." ltynsburg. Op de gisteren gehouden ver gadering der afdoollng „Rynaburg" van de Algemeene Vereeniglng voor Bloembollen cultuur is besloten geen afgevaardigden ter Jdgem. Vergadering te zenden. Besloten word terder aan Kr. een premie van 5 uit te ^eeren, uitgeloofd voor het aanbrengen van Moembollendiefstal. Aan het bestuur werd opgedragen nogmaals •en pogiog te doen ter verkryglng eener 4de postzending. By de verloting waren de gelukkigen Herm. v. Kuyeren, H. J. den Haan, H. Coster, H. Hogewoning Dz., N. Noort, C. Zandbergen Cz., A. v. d. Eykel, Jac. Glasborgen en H. Grim bergen. Door het kiescollege der Ned.-Herv. Gemeente zyn herkozen de hoer N. v. Egmond Dz. als ouderling en de heer J. Kromhout Dz. 'als diaken, terwijl als diaken werd gekozen de heer B. de Monnié. R\jp wetering» Behoudens goedkeuring door' den directeur-generaal der posteryen en tele graphic, worden de diensturen ten Ryks- Telepboonkantore alhier, geregeld als volgt: i'svoorm. van 0—12, 'a nam. van 3—5 en 6—7 uren. Sassenlielm. De S&ssenheimsche IJsclub hield haar jaarvergadering ln de zaal van het logement „'t Bruine Paard". Een vyftigtal leden waren tegenwoordig. Na opening der vergadering door den voorzitter werden de ibotulen voorgelezen en goedgekeurd. Do pen ningmeester deed rekening en vorantwoording over het loopende dienstjaar. De ontvangsten bedroogon 165.0Ö5 en do uitgaven 17Ö.205; .terwyi op de rijkspostspaarbank en in de kas zich een bedrag bevindt van 479.17. Als bestuursleden traden af de heeren L. Rotteveel, E. J. Speelman, J. Visser Vlasveld en J. A. Cbarbon Jr., die allen werden herkozen. Verder werd het reglement van de vereenlging herzien, waarin verschillende wyzigingen werden gemaakt. Het roglement zal in druk worden uitgegeven en aan de leden gratie worden toegezonden. Na afloop der gewone verloting om pryzen, op het ijsvermaak be trekking hebbende, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Wou brugge. By den door de vereeniging '„Cronjó" in een lokaal der op. lagere school gehouden schietwedstryd, waaraan 82 schutters deolnamen, zyn de 5 hoofdprijzen rospectieveiyk behaald door de heeren A. Overvliet, D. P. van der Wel, W. van der Wel, H. J. Pren- thon H. d. S. en G. Wolvers. Het fs opvallend dat de beide eeratoh, die het meeet uitmuntten, ook juist in militairen dienst zyn geweest. De jaarlyksche zitdag voor de ontvangst 'van lasten en pachten door den penningmeester :van don Veender- en den Oudendykschen Polder, in een lokaal van het hotel Guldemond, tl8 voor dit jaar lxi plaats van op daags na ;Ker8tmis, bepaald op Oudejaarsdag, Dinsdag 81 December, 's voormiddags van 10 12 uren. Wassenaar. Naar we vernemen, hebben |de hoeren J. Eggink en de gemeente-opzichter ,N. de Bruyn het plan opgevat in deze ge meente een „ysclub" op te richten. Meermalen fi» dit plan geopperd, maar tot uitvoering of «elf» tot een begin van uitvoering ls het tot <huverr« niet gekomeo. Dê opmerking ia wel gemaakt, dat een Jpc\ub" nutteloos zou zyn, daar het dorp vrywel afgezonderd ligt van de meest gebruikeiyke verkeerswegen. Maar wie zoo'n verkeersweg wil bereiken, of wie een tochtje naar het naburige Leiden wil maken, schrikt er dikwyis voor om de schaatsen aan te binden, wanneer hy het ongelukkige baantje op de Zeilwaterlng be treedt. Een zucht van verlichting ontsnapt den ryder, als hy onder de „Sluis" door is en de goed onderhouden banen van de Z.-H. ysclub beryden kan. Aan dien toestand kan alleen een einde komen als er een „vereeniging" bestaat, die de zorg voor goede banen op zich wil nemon. Het ls du» te hopen, dat de heeren, die hot initiatief tot de oprichting van een ysclub genomen hebben, het genoegen zullen smaken, dat de opkomst a. s. Donderdagavond in het café Mours voldoondo zal zyn en dat er dan .ook werkolyk een vereeniging tot stand komt. En vcor hen, die niet aan het ysvermaak kunnen deelnemen, raag er nog wel op ge wezen worden, dat zU, door als lid toe te treden, heel wat nut kunnen stichten, want. een ysclub geeft werk en workoloosheld is voor velen in den winter „het dreigende spook". Uit do „Staatscourant." Koninkl. besluiten. Benoemd tot lid van de Centraio Commissie voor de Statistiek, dr. W. E. Nolens, lid van de Tweede Kamer, te Rolduc; met ingang van 1 Jaouari J902, tot lid en onder voorzitter van die commissie, mr. H. B. Grevon, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; en tot leden: mr. J. baron d'Aulnis do Eourouill, boogleeraar nnn de Rijksnniversiteit te Utrecht; G. 'Vl. Boissevain, to Amsterdam; A. baron Van Dedeni, lid van de Tweedo Kamer, te Dalfsen; mr. J. P. Spreuger van Eyk. directeur-generaal vau do Maatschappij tot ExpJ. van Staatsspoor wegen, to Utrecht; mr. D. P. D. Fabius, boog leeraar aan do Vrije Universiteit to Amsterdam; mr. E. Fokker, lid van de Tweede Kamor, te 's-Gravenhuge; J. T. T. O. van Dam van Isselt, generaal -majoor, inspecteur van het militair onder wijs te 's-Gravenhage; jkr. mr. G. de Bosch Kemper, secretarisgeneraal van het depar tement van waterstaat, handel en nijvorheid te 's-Gravenhage; mr. C. Loosjes, commios bij het departement vau justitie te 's-Gravenhage; mr. B H. Pekelharing, hoogleeraar aan de Polytech nische School te Delft; H. Polak, voorzitter van den Algemeenen Nederlandschen Diamantbe- werkorsboud te AmsterdamF. G. Waller, directeur der Ned. gist- eu spiritusfabriek te Delft. Bonoemd tot opziener 1ste klasse der visschery op do Schelde eD Zeeuwache Stroomen, A. Schipper, thans opziener 2de kl. dier visscherijen. De commissie voor de herziening van het Inter nationaal Seinboek ten dienste van alle natiën ontbonden, onder dankbetuiging aan de in die commissie benoemde leden voor den door hen verrichten arbeid. Benoemd tot bureel-ambtenaar van den Rijks waterstaat 3de klasse G. A. J. Boogaard, te 's-Gravenhage. F. W. Hudig te Rotterdam, die met 1 Jan. 1902 aftreedt als lid der commissier bedoeld in art. 7 der Stoomwet, met ingang vau dien datum opnieuw als zoodanig benoemd. Met mgang van 1 Januari 1902 benoemd tot bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat der 3de kl. J. H. van Dokkum, te Assen. Mot ingang van den eersten Maandag na den dag waarop dat besluit in afschrift door den Gou verneur van Curasao zal zyn ontvangen, do heeren Morris E. Curiël en R. J. Hoijer, benoemd tot lid van den Kolonialen Raad in de kolonie Curacao. Met ingang vnn 1 Maart 1902; aan don beer J. Muller, gezaghebber van St.-Martin (Neder- landsch gedeelte), op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit 's lands dienst, onder dankbetuiging voor zijne langdurige aan den laude bewezen dien sten; de heer A. J. C. Brouwer, gezaghebber van St.-Eustatius, benoemd tot gezaghebber van St.- Martin (Nederlandscb gedeelte.). Min. beschikkingen. Aan den tweeden klerk bij bet departement vun oorlog P. A. do Haas, op zyn verzoek, met ingang van 1 Januari 1902, eer vol ontslag verleend. Door de ministers van waterstaat, handel en nyvorheid, van koloniön, vaD financiën en van buitenlandscbe zaken is, op bun daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend: a. aan de heeren mr. J. G. de Marez Oyens en mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg, beiden te 's-Gravenhage, als leden der ingevolge koninklijk besluit van 27 April 1891 No. '21 ingestelde com missie voor de handelspolitiek; b. aan |br. S. van Cktters, te 's-Gravenhage, lid en secretaris dier commissie, als secretaris der commissie; en zijn benoemd: a. tót leden der ovengenoemde commissie, do beeieu mr. A. D. van Aesendellt de Coningb, te Leiderdorp; J. H. Drielsma, te 's-Gravenhage; J. van Dusstldorp A.M.zn., te Vlaardingen, eu mr. F. W. J. G. Snijder vau Wissenkorke, te Wasae- Daar; b. tot secretaris dier commissie, mr. J. C. A. Everwijn, te 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Voortzetting der behandeling van debcgrooting van Oorlog. Op «en vraag van don heer Duyma&r van Twist antwoordt de Ministerdat hy een wyzi- glng van de Inkwartleringswet niet kon toe zeggen; den heer Yan Karnebeek zoide hy verbetering der positie van de paardenartsen toe. Den heer Schaperdlo lotsverbetering der wapenpoetsers aan de Militaire Acaaemio be pleitte, antwoordde de Ministerdeze onnoodig te achten, daar zy voor het grootste deel pensioen hebben en nog mot andere werk zaamheden Iets kunnen byverdienon. De beer Passtoors wenschte voor de kinde ren der Rykswerklieden aan do Hembrug, in het belang van vakonderwys, kosteloos ver voor van de inrichting naar Amsterdam. De heer Helsdingen wees op tal van mis standen by de Rykswerklieden aan de Hembrug. Avondzitting van Dinsdag te 8 uren. De beraadslaging over de oorlogsbegrooting werd voortgezet en wel over de artillerie- inrichtingen. De heer 1Volling sloot zich geheel aan by hot betoog van den heer Helsdingen en ver klaarde het volkomen met hem eens te zyn. Alleen betreurde hy het, dat deze de loonen genoemd heeft, door de gemeente Amsterdam betaald. Die gemeente-werklieden zyn ln elk geval ln veel gunstiger conditie. Ook spreker drong aan op vry vervoer van de werklieden, werkzaam aan de Hembrug, van Amsterdam hoen en terug. De heer Van Karnebeek drong er by den Minister op aao, om aan al die eischon geen gehoor te geven. De Min. van Oorlog verklaarde dat het hem verheugt, dat gewaardeerd wordt dat voor de toekomst der werklieden aan de Rykswerk- iürishüugoa ia door da wijziging.dtr Pensioenwet. Aan de werklieden aan de Hem brug, die te Zaandam geen woning kunnen vinden, ls reed» vry vervoer toegestaan. Vergeiykiugen van loonen zyn altyd moel- lyk. Het 8traf»telsol is niet zoo ergeriyk als men beweert en het heeft geen Invloed op de bevordering. De heer Helsdingen hield zyn bezwaren vol en ook de heer Hotting was niet tevreden gesteld. Hy bleef aandringen op vry vervoer van alle werklieden. By art. 87 (geschut) wees de heer Vcrhey op het verschil van meening tusschen dezen minister en zUu ambtsvoorganger omtrent het transformeeren van vuurmondon in snelvuur- kanonnen en het gebruik van rookzwak bus kruit. Gevraagd werd, of er nu geen commissie was, die den minister voorlicht. De Minister verklaarde van hot denkbeeld te hebben afgezien, om het geschut te trans formeeren, omdat dit te veel geld zou kosten. By het gebruik van rookzwak kruit 8iyt het geschut te snol. By de afdeelisg Marechaussee achtte de heer De lias, die herinnerde aan de vroeger ge geven waarschuwing tegen te snelle uitbrei ding van het korps marechaussee, de oprich ting noodig van een centraal-depot, dat africh- tingsdepot moet worden. Opdat beter toozicht kan worden uitgeoefend, moest het korps z. i. een eigen chef hebben, waDt do inspecteur der cavalerie heeft genoeg te doen met zyn eigen korps on voor hem ontbreekt practischo ondervinding. De heer Van Asch van Wyjck (Ede) wees op het sterk verloop by het korps, dat door de besten wordt verlaten, die alsdan vervangen worden door jonge militairen, die niet spoedig goede politiemannen kunnen worden. Hy wenschte hoogere bezoldiging en op ruimer schaal Yryheid om te huwen dan thans het geval ia. De heer Van Vltfmen sloot zich aan by het betoog van den heer De Ras. De heer Poessingh wees op het twee slachtig karakter van de marechaussee en betoogde, dat by het aanstellen van chefs, men menschen moet kiezen, die oen goed inzicht hebben in de politiewereld en hot militair wat ter zyde stellen. De Minister beloofde alles te zullen over wegen. Hy merkte echter op, dat de mare chaussee moot zyn politieman, maar ook sol daat, onder tucht en discipline, want ander» verliest het korps veel van zyn waarde. By het verder debat antwoordde de Minister aan den heer Van Karnebeekdie vroeg waarom het Haagsche gemeentebestuur ge weigerd heeft het terrein aan den Waalsdor- perweg voor een miiitair hospitaal dat hy veronderstelde dat het gemeentebestuur de terreinen wil vrijhouden voor nadere uit breiding. By het algemeen debat over de Vesting- begrooting betoogde de beer Van Kol andermaal de ondeugdzaamheid van de Stel ling van Amsterdam. De geheele vesting-Hol land ls z. i., als de vyand landt, geen knip voor den neus waard. Hy vroeg waarom de grootste stad des lands opgesloten moest worden en voegde er aan toe, of ln het concentratie kamp van Amsterdam eventueel nog niet veel erger dingen gebeuren zouden dan in de concentratiekampen dozer dagen. Hoe lucht hartig men te werk gaat met de verdediging, kon z. i. hieruit blijken, dat, als de droog making der Zuiderzee tot stand mocht komen, een geheel andere fortenverdediging aan die zyde noodig zou zyn. Het ondoelmatige der Stelling Amsterdam moet Jeiden tot geheele herziening der Vesting wet. Hy berekende voorts, dat behalve de 46 millioen, voor uitvoering der Vestingwet, reeds 6 millioen is besteed voor onderhoudskosten. Er behoorde z 1. ten minste een vast stelsel te zyn. Het middel der NoordholJandsche Waterlinie achtte spreker het meest doeltref fend, maar deze ls ten eenenmale ongeschikt Wil men haar handhaven, dan make men deze linie krachtig, of heffe haar op. Spreker wenschte, dat een studie gemaakt word van het terrein van Nederland, dat zoo goschikt ia voor guerilla oorlog. Men zou beter af zyn dan met forten. Spreker en zyn vrienden hebben voorgesteld niet verder voort te gaan. Het zal niet baten want het artikel zal met verpletterende meer derheid worden aangenomen, maar zeide spr. ten slotte, de bedoeling van het amendement dat door de voorstellers werd ingetrokken, was krachtig pleiten voor herziening der Vostingwet. De heer Henncquin besprak de werken aan de Westorschelde. Do vesting-Terneuzen ls een nuttolooze verspilling van onze stryd- krachten en niet geschikt om de neutrali teit van BelgiÖ te handhaven. De vostingwerkon zyn bovendien zeer onvoldoende en spreker meende, dat zoo spoedig mogeiyk een einde moet gemaakt worden aan die schynvesting- worken, die de zich ontwikkelende gemeente Terneuzen in oon keursiyf binden. De Minister achtte de Amsterdamsche Stel ling bepaald Doodzakeiyk en de kringstelling behoort dus voltooid t« worden in de eerst volgende jaren; hy meende dat do forten langen tyd weerstand zullen kunnen bieden, op grond van deugdeiyk genomen proeven. Tot opheffing der Hollandsche Waterlinie wil de Minister niet overgaan. Door het behoud dier linie wordt tyd gewonnen om de Stellrag Amsterdam in staat van verdediging te stellen en een groot deel des lands wordt er door beschermd. By Terneuzon zou een eenvoudige battery gerust kunnen volstaan. Een bepaalde belofte kan hy niet afleggen. Er ls correspondentie gaande. De zaak zal een punt van nadere overweging uitmaken en de Minister hoopt, dat zo zal slagen. Na repliek van don heer Van Kol werd het algemeen debat gesloten. Art. 4, nieuwe werken, 899,600, werd aangenomen met 61 tegen 9 stemmen. Togen de heeren Schaper, Hugenholtz, De Boer, Yerhey, Melchers, Zylma, Helsdingen, Yan Kol en Van der Zwaag. De YostlngbegrootJng werd zondor stemming aangenomen. Hoofdstuk YHIï Oorlog, is aangenomen met 66 tegen 16 stemmen. Tegen de heeren Fokker, Yan Kol, Drucker, Schaper, Marchand, Hugenholtz, Willinge, Pynacker Hordyk, Smidt, Yan der Zwaag, Yerhey, Melcherq, Bob, Zyhaa, Helsdingen en BoesslAftlt. De vergadering werd verdaagd tot hedon te 10 uren. Tot rapporteurs der Tweede Kamer over de wetsontwerpen ter aanvulling en verhoo ging der Indische Begrootlng 1902; voorzie ning in het kas-tekort van den Indlschen dienst 1902, zyn benoemd de heeren Pompe van Meerdervoort, Röell, Van de Velde, Fok ker en Yan Limburg Stirum; over het wets ontwerp betreffende nadere bepalingen omtrent den accijns op het gedistilleerd en naturalisa tie van H. Holthuisen e. a., de heeren Yan der Kun, v. d. Bergh van Heemstede, Bolsius en De Waal Malefijt. 3-Oelobcr-Vereeniging. ln de gisteravond gehouden, doch niet talrijk bezochte December-vergadering van ledon der 8 October-vereeniging, welke ook werd by gewoond door den eere-voorzitter mr. F. Was, burgemeester, werden, na opening door den voorzitter, den heer N. Brouwer, en goodkouring van de door den secretaris, den heer Fel. Driessen, gelezen notulen der vorige Mei-vergadering, als bestuursleden her kozen do aftredende heeren W. Pera met 35, C. C. Tioleman met 37 en F. Driessen met 34 stemmen. Op de heeren S. Le Poole, J. Wilhelmy Damstó en K. van Wensen, die als tweede op de dubbeltallen stonden, waren resp. 2, 1 en 3 stemmen uitgebracht. Inge leverd waren 38 biljetten, op 2 daarvan kwamen slechts 2 namen voor en 2 waren er blanco. De drie gekozen heeren verklaarden hun her benoeming aan te nemen. De commissie van contröle, dio de rekening en verantwoording van den penningmeester had onderzocht, bestond uit de heeren Keule- mans, Maas en F. van Romburgh, welke by monde van laatstgenoemde oen gunstig rap port uitbracht, want alles was in uitstekende orde bevopden, zoodat den heer GoedeJjee allo hulde toekwam, waarmede de vergadering instemde. Verder merkte spr. op, dat de kaar ten verkoop voor het jongste avondfeest zoo flnantieel goed was en dat het batig saldo ook zooveel gunstiger dan andere jaren is. De voorzitter vulde een en ander aan met de medodeeling van eemge cyfers, in de plaats van den heer Goedeljee, met het oog op diens stem. Uit die mededeeling biykt o. a. dat bedroe gen de O ntvangsten: Saldo van 1900 71017 Rente Spaarbank21.28 2721 Leden ad 1 Gulden 2721.— 89 Donateurs ad 2.50 222.50 Yrywillige bydragon 16.50 Dames- en Kinderkaarten 377 65 Entrée „Zomerzorg" 660.— Inschrijving Feestwyzor 36.— Toelage Gemeente. „1000.— 5663.10 Uitgaven; Geheele uitdeeling. f 1574 69 Middagfoest 439.— Muziek 550 15 Vuurwerk. D 300.05 Gasfabriek. 348.45 Op het land 472.24 Drukwerk 141 30 Militairen en Politie 69.10 Verschillende Uitgaven 481.84 ƒ4376 82 Voordeelig saldo 2 1286.28 ƒ6663.10 De voorzitter merkte op, dat door dit voor deelig saldo van 1286.28 het bestuur ln de gelegenheid zal zyn te doen wat reeds lang gedaan had moeten wordeD. De div. houtbezit tingen der Vereeniging behoeven nameiyk dringend herziening en nü kan al worden vastgesteld dat een som van 800 reeda vóór den aanvang der volgende feesteiykheden zal moeten uitgegeven worden aan noodzakeiyke vernieuwingen, waardoor dus het saldo direct tot op slechts ruim ƒ400 zal worden terug gebracht. Zoo rooskleurig ls dus de toestand niet als hy uit het cyfer van het batig slot wellicht schynen moge. Toch kan men over het resultaat tevreden zyn en maakte de voorzitter tevens de woor den van den hoer Van Romburgh tot de zyne om den heer Goedeljee dank te brengen en den wensch uit te spreken dat deze nog vele jaren in het belang der Vereeniging als penningmeester moge werkzaam zyn. (Applaus) De secretaris las daarop het jaarverslag voor met een beschrijving van het jongst gevierde 8-October-feest, waarby een byzonder woord van dank werd gebracht aan de Leidsche wielryderavereeniging „AU Right", die door haar prachtig initiatief met het bekenden Boeren-commando zulk een schoonen schakel in den feeststoet heeft weten te vlechten. Er biykt ook uit, dat het bestuur meende, dat de Vereeniging ook in de collecte voor de Boerenkampon moest bydragen en aan het comité van „All Right" daarvoor de som van 10 heeft ter hand gesteld. Een andere belangryke mededeeling in het verslag is, dat het bestuur ook direct in ver binding met eenlge refugiés ln de Bóeren- kampen, wel is waar met in Transvaal zelf, maar in Portugal, was. Toen bestuurders nameiyk bezig waren met de verschillende beslommeringen van de uit deeling en de uitreiking der bons, kregen zy een briefkaart uit Galdas da Roinha, in Por tugal, waar verschillende Boeren en Hollanders gevangen gehouden worden. Een van hen, de heer Maasland, had in het „Nieuw» van den Dag" gelezen, dat do 3-October-Vereeniglng steeds op den 3den October haring en witte brood uitdeelde, en zy verzochten het bestuur derhalve Indien het mogeiyk ware ook eens van dat heeriyke zeebanket te mogen proeven, dat verscheiden van hen in tal van jaren niet geproefd hadden. Bestuurderen vonden het idee zoo aardig dat zy direct trachtten aan den wensch ge- boor te geven en zonden derhalve niet al een haring in blikken, maar ook «enige blikken hutspot. Uit den aard der zaak kon de be zending niet op den Sden October arriveeren, daar aan zulk een zending vele formaliteiten verbonden zyn, maar gelukkig kunnen be stuurderen toch mededealen dat ft le» in de be»t« orde i» aangekomen en zy reeds een dankbetuiging van de ontvangers ontvingen met een rthpto£rapbisQh.s groep, .dit ter be zichtiging in het vergaderlokaal was opge*| hangen. Gaarne voldeden wy tevens aan hot verzoek! ze nog oenigen tyd in de vestibule van ons) Bureel te plaatsen, opdat ook heeren leden,} die niet ter vergadering aanwezig waren, zei in oogenechouw zullen kunnen nemen. Het' bestuur meent in den geest der leden ge-] handeld te hebben door aan die arme ge vangenen ook een kleine vorenapering te' hebben uitgereikt en kan slechts den wensch' uitspreken, dien zy zoo welsprekend op de photographie hebben neergelegddat 't hun go-' geven moge zyn hun Staatspresident nog eens] terug te zien in de volle vryeeid van hun' geboorteland l Toejuichingen volgden op bet verslag en, de voorzitter bracht den secretaris bovendien1 mondeling dank voor de betoonde accuratesse. Een der leden gaf nog in overweging om by eon volgenden optocht geen infanterie meer te gebruiken, maar liever cavalerie, omdat by de jongste feestviering weer go&leken is dat, wanneer de medewerking van een gedeelte van het publiek te wenschen overlaat, eerst- bedoelde niet voldoende ia. De voorzitter antwoordde hierop, dat het bestuur deze zaak ook reeds had besproken en het denkbeeld dus in overweging zal nemen. Daarop wei d de vergadering door hem onder dankzegging gesloten. Gemeenteraad Tan Alkemade. Tegenwoordig: alle leden. Voorzitter: do Burgemeester. Ingekomen zijn: Missive van Ged. Staten met goedgekeurd suppletoir kohier voor den dienst 1901, we gens Hoofdelijken Omslag, hetwelk aan den Ontvanger is uitgereikt. Circulaire van als voren met extract-Staat aangevende do verrekening dcT uitkeering aan deze gemeente over 1901 ingevolge art., 1 der Wet van 24 Mei 1897. (Staatsblad Ncn 156) ad f 7409,53 1/2. Reclame hondenbelasting ran W. Kalkerg waarop afwijzend wordt beschikt. Verzoek van H. Loos Cz. tot hot maken van een hoofdeind met plank over de Veen- wetering vóór zijn in aanbonw zijnd perceel woonhuis, hetwelk wordt gerenvoyeerd naar B. cn Ws. ter afdoening, als behoo-rende tot' hun competentie. Missive van Dijkgraaf en Heemraden yan den Haarlemmermeerpolder, aangaande net recht van schouw over de wateren in den voormaligen Huigslooter-polder, eigendom dezer gemeente. B. en Ws. hebben in loco Htrigsloot op genomen en zullen het Polderbestuur nader adviseeren in zake de regeling bij Keur. Inlichtingen van H. Wahlen te Uithoorn1,; over het gebruik van een werktuig tot gelijk making van wegen. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt gunstig beschikt op een reclame van den heer W. J. van Turnhout, tegen zijn suppletoiren aanslag in den hoofdelij ken omslag voor 1901, en gehaele afschrijving verleend. Wordt kennisgenomen van een schrijven1 van heeren Dijkgraaf en Hoogheemraden! van Rijnland, blijkens hetwelk bij het Hoofd bestuur der Posterijen en Telegraphie ern stig bezwaar zou bestaan tegen het eventueel vervangen van RijnlancTs telegraafinrich- ting te Oude-Wetering, door etoe telefoon- inrichting, welke ook het publiek do gele genheid gaf om telegrammen per telefoon naar Roelofarendsveen te verzendon. Den 72 requestranten uit Oude-Wetering zal hiervan kennis worden gegeven. De Voorzitter rectificeert de opgave der kosten van slooten en kroozen langs do Ge meentewegen, welke terecht 50 beliepen, en geen 70. Met A. Raaphorst zal hierop na der worden teruggekomen. Is aan de orde een voorstel van B. en W* om machtiging tot oproeping van sollicitan ten naar de betrekking van Gemeente-Op zichter, op eeno jaarwedde van 300, bene vens 5% voor buitengewone werken van boven de 2000, waartoe unaniem wordt be sloten, zoomede in verband hiermede, tot wijziging der instructie, in eeno volgende vergadering. Voorts is van Ged. Saten, goedgekeurd te rugontvangen de gemeente-bogrooting voor 1902, met begeleidend schrijven volgens het welk wanneer op 16 Januari 1902 het aantal schoolgaande kinderen op de school te Roe lofarendsveen, werkelijk 153 zal bedragen,- als dan nog een onderwijzer van bijstand aan die school zal moeten worden benoefcL In verband hiermede, en aangezien hier van 12 kinderen to Woubrugge woonachtig zijn, die de 145 doen overschrijden wordt op_ voorstel van den voorzitter unaniem beslo ten, die kinderen ,ook na 1 Januari e. k.: toe te laten mits tegen eenc bijdrage van de gemet-irc Woubrugge van f 20 per kind per jaar, v.-aardoor de bestaande regeling volgens hetwelk f 16 betaald wordt, dan wij< ziging zal behoeven. Een voorstel van één' der leden om die bijdrage op 25 voor te stellen, was te voren met 6 tegen 6 stemmen, verworpen. Wordt op voorstel van B. en Ws. goed ge vonden, over 1901 gratification uit te kec- ren aan A. Akerboom, wegens buitengewone werkzaamheden 15 en aan A, H. P. J. Bo- daan, rijksveldwachter, eene van f 10, we gens assistentie der gemeentepolitie. Op een schrijven en adrc6 van dan tele phonist te Rïjpwetering, om betere regeling zijner bezoldiging, wordt goedgevonden, het overzicht van in 1901 verzonden en bestelde telegrammen of te wachten. Voorts deelt de voorzitter mede, dat een commissie uit Kaag, bestaande uit de heeren A. O. van der Geest, J. P. Loogman, Nell en Van Haastrecht, genoegen neemt met de aangeboden subsidie voor ae exploitatie van het veer jaldaar, doch did; zij verzotkt dat de gemeente f 600 in eens zal beschikbaar stellen en voorts jaarlijks f 60, in plaats van 75, daar zij moeilijk de benoodigde gelden? bijeen kon krijgen voor aanschaffing van een bok of pontie^ Besloten wordt ia de.ftö*

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 2