N\ 12829 ^Woensdag 18 December. A\ 1901. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. Be Tweelingbroeders. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per 8 maanden TTTTT Yf i.iej /Puiten Leiden, per loopor en waar agenten gevestigd zyn 1*30 'Franco per post J 2 l»65v PHIJS DER ADVERTENTIES Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootora letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. bit hommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offioleele Kennisgeyiiig. 1 Hamer van Arbeid voor do Bouwbedrij reu. Burgemtoster sn Wethouders van Leiden: Gezien de Wet op de Kamers vnn Arbeid en liet Koninklijk besluit van 6 Januari 1898 (Stsbl. No. 2UJ tot vaststelling van een kiesreglement »oor die Kamer; Herinneren de hoofden of bestuurders van de navolgende bedrijven: lo. hot bewerken van hout, steen of metalen; het loggen van electrische geleidiugen of vun gas- of waterleidingen; het schilders-, stoffeerders-, behangers-, heiera-, stukadoors-, mandenmakers-, aardweikers- en straatrnakersbedrijt'; het ont werpen en hel houden van toezicht bij het invoeren van bouwplannen; 2o. de boek-, couranten-, steen- en plaat druk kerijen en de lettergieterijen; de boekbiuderijen, de cartonnage- en do photographic inrichtingen, aan hun verplichting om vóór 15 Januari a e- een lijst of zoo noodig lysten op te maken van de namen en voornamen der mannelyke en vrouwe lijke personen, die in huu bedrijt binnen het gebied der bovengenoemde Kamer van Arbeid (welk gebied zich alleen uitstrekt over de gemeente Leiden) als patroons of in hun dienst als werk lieden werkzaam zijn geweest, wat de ouder lo. genoemde bedrijven betreft gedurende het laatste ti.dvak van 7 maanden, dat in die bedrijven is fewerkt, on voor zooveel de onder 2o. genoemde edryven betreft, gedurende hot laatstverloopen kalenderjaar, en om die lijst of lijsten voor 15 Januari a. s. aan hun college in te zeüden. Onder patroons verstaat de toet de hooiden of bestuurders van een bedrjjf waarin ten minste één persoon boven de twintig jaren togen genot van loon werkzaam is, en allen, die op het beheer der hoofden of bestuurders toezicht homJen, be nevens de personen, die door het hoofd of den bestuurder van een bedrijf in den regel belast worden met het ontwerpen van wetenschappelijke plannen en modellen of met het doen van weten schappelijke proeven, de procuratiehouders als mede de personen, die bij ontstentenis van het hoofd of den bestuurder van het bedryf dat hoofd of dien bestuurder vervangen. Onder tcerklieden verstaat de toet alle anderen, die tegen g»not van loon in een bedrijf werkzaam zijn, behalve degenen, die geheel of gedeeltelijk gezag over anderen uitoefenen. Op de lysten mogen niet vermeld worden zij, die gedurende het laatste tijdvak van 7 maanden, dat in de ond»r lo. genoemde bedry ven is gewerkt, of voor zooveel de ond»r 2o. vermelde bedryven betreft zij, die gedurende het laatst verloopen kalenderjaar niet binnen het gebied der boven genoemde Kamer VAn Arbeid, bij hetzelfde hoold of den zeilden bestuurder ziju werkzaam geweest. Op do lijsten behoeven niet vermeld te worden zij, die geen ingezetenen dea Rijks of geen Neder landers zijn, of op den 15den Februari a. s. den leeftijd van 25 jaren niet zullen hebben bereikt. Zy, dio gedurende het laatste tijdvak van 7 maanden, dat ia de onder lo. genoemde bedrijven is gewerkt, of voor zooveel de onder 2o. vermelde bedrijven betreft zy. dio gedurende het laatst- verlooi en kalenderjaar met in het bedrijf van hetzelfde hoold ot denzelfden bestuurder zyn werkzaam geweest en die aanspraak kunnen maken ©m op een kiezerslijst voor bovengenoemde Kamer van Arbeid te worden geplaatst, zijn bevoegd daarvan vóór 15 Jaouari a. s. aangifte te doen bij Burgemeester en Wethouders voornoemd. De formulieren dezer aangiften, zoomede die der lijsten, zijn kosteloos voor belanghebbenden ter gemeente secretarie verkrijgbaar. Voort9 worden de hoofden en bestuurders van de bovengenoemde bedrijven er, voor zooveel ©oodig, nan herinnerd,dat het opmaken en inzenden der lijst (en) een verplichting is tegen wier niet- nakoming atraf 18 bedreigd bij artikel 42 dor wet op de Kamers van Arbeid, luidende als volgt: „Hij, die wederrechtelijk niet voldoet aan een hem „m eenigen krachtens deze wet uitgevaar dig den algemeenen maatregel van bestuur opgelegde ver- pUchtingtoordt gestraft met hechtenis van ten Jxoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden." Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, F. WAS, Burgemeester. 17 Deo. 1901. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 18 December. Na gehouden examen zyn de leerlingen der Muziekschool van de Maatschappij voor Toon kunst geplaatst als volgt: Piano, lste klasse: L. H. Znrloh, M. Mars man, BI. Brouwer, G. Keimeringer, J. Vreede en M. Slingeland. 2de klasse: H. Jansen, A. M. Visser, M. M. Vorff, G. Buttingha Wichers, C. G. F. Verhoeff, B. T. Jelgersma, J. Sleyser. 3de klasse: E. Vreede, A. Zevorijn, G. Kny- nenburg, P. N. R. Dekhuyzen, F. Vreede, M. W. H. Dekhuyzen, W. Binnendijk, W. G. J. van Eyk, J. H. Touw, J. J. R. Zuiderveld, A. Schulein en A. M. Visser. 4de kla8se:J. Lafontaine, A. de Caspari9, G. T. J. Gunning, A. U. Somerwil, A.H. van Kool bergen, M. Dingemans, A. P. M. de Graaf, M. Lamaison, I. M. D. Langezaal en M. van Ovost. 5de klasse: A. Rietdijk, J. C. Zeverijn, C. C. Visser, N. ldzerda, M. W. C. Herfst, M. Veldheer. 6do klasse: B. Oppenheim, H. J. Tiele, J. v. d. Reydon, C. M. E. van Hamel, B. Haitink, H. J. M. Meerburg, J C PI anjer, A. van Eyk, A. L. Einthoven, J. G. H. Hovens Gréve, J. J. Spruyt, W. Andreae, J. Broeksma en C. Coebergh. 7de klasse: H. Strieuing, S. M. W. Goekoop, T. Thors, J. van Leeuwen, F. boom, G. van Driel, J. P. Zaayer, F. Boele, L. v. Assendelft de Conmgh en J. M. Kouwenhoven. 8ste_ klasse. A.: J. Coebergh, L. G. Vijgh, J. M. G. Blok, C. Fortgens, N. Hoogeveen, A. Markx en A. Weynberg. 8ste klasse. B.C. M. C- v. Gulik, M. W. L. Wijting, M. A. Coebergh, J. M. G. Vaillaint, C. J. de Wekker, A. M Vaillant, A. M. C. Ver dam, J. C. de Quay, A. M. Zaayer, J. M. Hooi berg, J.^Fockema Andreae, A. M. de Quay, H. G. Essers en P. Spaan. So lol es: Mevr. Kunst, A. Korteweg, W. M. do Graaft', W. J. Jansen en v. d. Berkbolf. Viool. lste klasse: Th. van der Meer, H. C. Harte velt, A. Casparis, A. Cosyn, W. Jacometti en O. Horst 2de klasse: J. van Maaren, H. Dekhuyzen, P. van Kempen, A. M. E. des Tombe, D. W. Gesink, F. L M. Stijnman, I. G. de Vink en K. J. Affourtit 3de klasse: H. C. Rümke, A. Brand, C. Somer wil, A. I. Herfst, L. Vijgh, E. W. Wicbere Rollacidet, I. Kouwenhoven, H. leke, H. W. Kramers en K. A. Biegman- 4de klasse: A. C. van Hamel, E. J. Dinge- maus, J. S. v. Bijlevelt, H. Muller, C. L Stutter- heim en H. 1. Tiele. 5de klasse: J C- Spiecker, E. Hoogenraad, E. Bik en R. van Eecko. 6de klasse: A. 1. I. Sanders, J. W. Gleuns, E. M. Juta, F. A. C. .Metzlar, P. R. Blok, H. G. G. Heringa, A. A. Spaan, N. G. Herfst, A. H. Adriani en C. Hovods Gróve. 7ds klasse: W. J. Jansen en J. M. A. Coebergh. 8ste klasse A: L. van Groningen, R. Horst en G. Muller. 8ste klasse B: H. Striening, B. Vordam en E. R. Oppenheim. Violoncel, lste klasse: H. F. W. Coebergh. 3de klas se: A. K Horst, G. K. Honuga. 4de klasse: D. Doyer. 5de klasse: R. Werkman, G. C. Lafontaine en J. A. Wijnmalen. 6de klasse: C. E. Veit. 7de klasse: S. H. van Groningen. Bsteklasse: A. S. Oppenheim. Theorie. lste af deeling) 2de klasse: L. Martin, H. Striening, J. van Leeuwen, J. Riedel, M. Japikse, F. Boom en M. Neeb. 2de Af deeling. 3de klasse: C. M. E. v. Hamel, A. Massink, C. de Wekker, T. Thors, v. d. Berk- huff, J. Kortmann en C. Fortgens. 4d e klasse: M. A. Coebergh, J. M. Hooiberg, A. Korteweg, C. Verdam, H. G. Essers, C. M. G. v. Gulik en A. M. de Quay. lste Koorzangklasso: A. Andreae, L. H. ZUrloh en A. J. Kruyt. 2de Koorzangklasse: T. W. Siertsema, G. Reimeringer, A. N. Ballego, W. F. Wijting, G. C. Buttingha Wicbers, M. J. Sasse, H. A. Essers, J. J. R. Zuiderveld, J. J. ter Laag, A. A. M. Loeber, J. J. Cohen en W. G. J. van Eyk. 3de Koorzangklasse: Th. Uengeveld, P. Salverda de Grave, C. G. F. Verhoeff, J. Goossens, J. C. Somerwil, C. Giltjes, W. E. Brakel, A. de Casparis, W. Binnendijk, C. A. Somerwil, G. Knijncnbnrg en A. Keulemans. lste Solt ège-klasse: L de Voogt, G. C. van Groningen, M. W. EL Dekhuyzen, J. J. Boekwijt, A. M. Visser, M. Petit, M. Lauiaison en M. Christiaanse. Élémentaire Solozang: Cl. van der Kloot, A. van Ingen, H. G. Essers, G. Knynenburg, A. Keulemans, M. Christiaanse, J. C. rlanjer, L. G. Vijgh, A. Wcijnberg en R. H. Herfst. Solozangklasse: L. J. v. Hulsteyn, W. P. Driessen, J. Kortmann, C. E. Filippo, M. van Deene, J. Riedel, H. S. E. Neeb, L. Martin en A. van Eyk. Ensemblekla8se: M. J. Chouiour, A. C. Somerwil, A. C. van Hamel, alsmede de leerlingen der Elémentaire-SolozaDgklasse en Solozangklasse voornoemd. De Oikestafdesling, iu de tweede helft van 1900 opgericht, telt thans 40 leden. Men verzoekt ons te melden, dat de Schouwburg tegen hedenavond uitverkocht is, en er de aandacht op te vestigen, dat de tweede opvoering van „De Tooverring" door de leer lingen der Burgerzangschool zal plaats hebben op a. s. Vrijdagavond 20 December. Wy ontvingen het derde jaarverslag van de vereenlging tot Christelijke wijkverpleging „Phebe", alhier, bevattende eenige mededee- lingen omtrent den arbeid der wijkzuster in wyk VI en in de Luthersche gemeente te Leiden. Zooals uit de cijfers biykt, werden talrijke zieken in eigen woning geholpen en een groot aantal werd behandeld op de poll kliniek. Cmtrent het nut der wijkverpleging spreken de feiten. Hoewel zuster Scholten menigmaal teleurstelling ondervond, mocht zy toch ook in verscheidene gezinnen of by enkele personen bemerken in veel opzichten ten zegen geweest te zyn. Dat haar moeiiyk werk sympathie ondervindt, bleek uit giften, die van verschillende zyden toekwamen, be staande ln oude kleeren, versterkende middelen, versnaperingen, enz. Er wordt in het verslag dan ook op gewezen, dat de wykzuster alles kan gebruiken en alles haar eren welkom is, want de noodon zyn groot, on ieder, die nadenkt, kan begrypen, hoe moeiiyk het is onder de armen te werken, zonder te kunnen voorzien in de allereerste behoefte aan voeding, kleeding en dekking. In het begin van het jaar moest het Dames comité, door de groote drukte ln de wyk, er toe overgaan aan de zuster een hulp te geven. Het bestuur van hot Diakonessenhuis was zoo welwillend gedurende de morgenuren een jonge zuster at te staan Met het ln-gebruik- nemen van het nieuwe huis In Nov. was die zuster dadr noodig, zoodat het Damescomité zich van andere hulp moest voorzien, die het ook meent gevonden te hebben. Eóns per week houdt dr. Weeber», de wyk* dokter, spreekuur met de zuster in hetWyk- gebouw. Dat de zuster zich ten allen tyae, ook zonder vergoeding, beschikbaar stolt tot het helpen van behoeftige fondspatiënten van alle godsdienstige gezindten, behoeft wel geen vermelding. De Moedervereenlging en de Meisjesver- eeniging, geregeld óens per week gehouden, worden trouw bezocht. Gaarne zouden nog velen in de wyk hiervan willen profiteeren, maar gebrek aan de noodige hulpkrachten weerhoudt de zust-or er meerdere aan te nemen. Ook in andere opzichten is er heel veel noodig. By de firma B. de Kier, alhier, versche nen in één bundel een „Eenvoudige Fantasie en Koraal (Halleluja, looft den Heer)" voor orgel of harmonium, benevens twee solo liederen voor middenstemmen en koraal voor koor, met begeleiding van orgel, harmonium of piano. Ze werden getoonzet door den orga nist der Oosterkerk, alhier, den heer H. J. van Leeuwen. Wy twyfelen er niet aan, of deze composi ties zullen ingang vinden by orgelspelenden en beoefenaars van den zang, en, wanneer ze goed worden uitgevoerd, gaarne worden aangehoord door hen, die orgelspel en zang als Iets aangenaams en lieflyks beschouwen. De druk dezer nieuwe uitgave is zeer duide- lyk en netjes, Het hoofdbestuur van „Volksonderwys" ontving een legaat, van f 100 van den te '8 Gravenhage in Juni 11. overleden heer P. Romyn. H. M. de Koningin-Moeder heeft door jhr. De Ranitz by de familie Six van Oterleek deelneming doen betuigen by het overlyden van den president der Rekenkamer, lid van den vroegeren Raad van Voogdy over de Koningin. Woensdag 29 Januari zal in het „Huis Nassau" te Zierikzee de jaariyksche vergade ring van de scbippersvereemging „Schuttevaer" plaats hebben. Tot lid van het Algemeen College van Toezicht op het beheer der kerkelyke goederen en fondsen by de Hervormde Gemeenten in Nederland, is door het provinciaal college ln Zuid-Holland benoemd de heer J. W. D. Roöll, ein.-pred., en als secundus mr. P. R. Feith, raadsheer In den Hoogen Raad, beiden te '8 Gravenhage. Nu het Nationaal bureau voor vrouwen arbeid officieel zyn werkzaamheden gaat be ginnen, meende het bestuur, dat het aan velen niet onwelkom zou zyn, een publieke uitgave te bezorgen van het bureauplan, dat, althans ten deze, het vorig jaar by de voorstellen voor de bestemming van het saldo der tentoon stelling van vrouwenarbeid in den kring der tentoon8teliing8leden werd rondgezonden en in enkele bladen werd opgenomen en besproken. Daarom Is by den beer W. Yersluya, uit gever te Amsterdam, een brochure verschenen „Een woord over het Nationaal bureau van vrouwenarbeid, door Marie Jungius". Van „Vivat's geïllustreerde Encyclopedie" is thans afl. 21 verschenen, zynde tevens de eersto aflevering van het derde deel. Zy loopt van Ciudad Real tot Commandobrug, en in dat bestek zyn weder verscheidene belangrijke artikelen opgenomen, veelal door illustraties opgehelderd of aantrekkeiyker gemaakt. Wy noemen daarvan o. a. de arcikelen over Clematis, Clemens, Clovi», de Claudil, Coati, Cobaya, Coccus (de Cochenille), Coccinella (de Onze-lieve-heerbeestjes), Columbarium (de plaats, waar de doodenasch der Romeinen werd bygezet), voorts zeer uitvoerige over Columbia, Cochinchina, Columbus, Coeboorn, Jan Pieterszoon Co»n, enz. Portretten, waarvan deze Encyclopedie terecht veel werk maakt en die de waarde van het werk zeer verhoogen, worden ditmaal gegeven by de zeer volledige biographieën van Claren don, Claretie, Clsmenceau, Clemens (Mark Twain), Cleopatra, Cleveland, Clive, Cobden, Colbert, Coleridge en Coligny. Zoo wisselen beroemde personen uit de oudheid en uit de nieuwste geschiedenis elkander ln bonte ry af, hun plaats wordt hun bogrypeiykerwyze door de letter van het alphabet aangewezen. Maar het moet erkend worden, dat de redactie aan alle artikelen, van welk veld van wetenschap ook, gelykelyk zorg besteedt. Daardoor is deze Encyclopedie even actueel als betrouwbaar. Binnenkort verschynt by Cohen en Zonen, te Amsterdam, van de hand van Henri W. J. Schouten een blographische schets van Joh. Schmier. Tot Bestuurslid van het Waterschap „Do Kortsteker Polder", onder Aadanderveen ln de plaats van wyien den heer H. Kop Jr. is gekozen de heer L. Vergunst, aldaar. AJkemade. yoor de schattingen der huur waarde voor de Personeele-Belasting in deze gemeente *yn voor het dienstjaar 1902 aan gewezen de heeren C. van Ryzen en H. Bakker, laatstgenoemde als plaatsvervanger, beiden lid van het College van Zetters. De Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben voor de jaren 1902 on 1903 aan deze' gemeeDte vrystelling verleend van de ver plichting tot het geven van onderwys in de vrye- en orde-oefeningen der gymnastiek aan de 5 openbare scholen alhier, en het gemeente bestuur uitgenoodigd om maatregelen te nemen tot invoering van dat onderwys, waar zulks kan worden gegeven. Hazerswoudo. De vereenlging „Nut en Genoegen" heelt Maandagavond, na langdurige discussie, met één stem meerderheid besloten, haar vergaderlokaal, waarin nu tien jaren achtereen de samenkomsten en uitvoeringen gehouden werden, te verwisselen met dat van den kastelein O. L. Boers. Tweo dames, die zich voor het lidmaatschap hadden opgegeven, werden, zonder hoofdelijke stemming, by acclamatie als werkende leden aangenomen. Daar tot hiertoe nog geen leden dor schoono sekse tot de vereenlging toetraden, gaat „Nut en Genoegen" onder tameiyk gewyzigde om standigheden haar tweede tienjarig tydvak in. Katwijk. De ring Leiden en Omstreken der Jongehngsvereenigingen op Geref. grondslag zal 2den Kerstdag, des nam. te 3 uren, een vergadering houden te Hazerswoude, De heer P. Verbeek, eecr. der vereenlging te Katwyk aan den Ryn, zal daar eon releraat leveren over: eene scboone leuze op het hoofd van den vyand. Na de godsdienstoefening van heden *al by de Geref. Gemeente alhier de verkiezing plaats hebben van ouderlingen en diakenen; do candidaten zyn respectievelijk de heeren P. v. d. Pork aftr. en S. DriebergenP. v. d. Gugten aftr. en A. r. Beelen; H. Noort aftr." en A. de Vries; P. v. d. Horst aftr. en P. Ravensbergen. Koudekerk. Terwyi gisteren een stoom boot alhier bezig was goederen to lossen, gleed de loopplank door de gladheid van hot steiger uit, juist terwyi oen workman met een baal ryst op den rug er over ging, met het gevolg, dat die persoon ln den Ryn terecht kwam. Spoedig was tay weer op het droge gebaald en hy had gelukkig geen let6el bekomen, zoodat hy er alleen met dea Beluik afkwam. Noord wyk. Do zitting van onzen gemeente raad kon gisteren moeiiyk den naam van ver gadering dragen, aangezien ze uitsluitend ge- wyd was aan de installatie van den nieuw-*1 benoemden burgemeester, den heer E L. baron van Hardenbroek. Alle leden waren tegenwoordig, alsmede een vry talryk publiek. Nadat de tydeiyke voorzitter, de heer G. van Konynenburg, oudste wetboudor, den secretaris verzocht had het proces-verbaal van de eeds aflegging voor te lezen, noodigde hy de heeron Van der Weyden en Smit uit den burge meester binnen te leiden. Terstond na diens binnentreden sprak de 15) „J y zult die verandering maken," zei Darvell doodbedaard. „Op die reis zal je met hem op genoeg eenzame plaatsen komen.... bergtoppen by voorbeeld, aan den rand van afgronden, aan diepe rivieren, enz. De lord is vry geregeld onder den invloed van sterken drank, en 't zal geen sterveling verwonderen, als hy op oon goeden dag eens misstapt en een ongeluk krijgt." „Ik begrijp je", zei Stephen, die moeite had, zyn verontwaardiging te bedwingen. „Je wilt, dat ik mot dien man op reis ga, om hem te vermoorden!" Darvell stak zyn goedverzorgde, blanko hand op, met afwerend gebaar. „Beste Stephen", zei hy kalm, „ik vraag je heelemaal niet, iets te doen; ik vraag je alleen maar om tegenwoordig te zyn, als dat byna onvermijdelijke ongeval plaats vindt. Anders zouden wy het mogelyk niet vernemen en mooite hebben, de polis uitbetaald te krygen." „En zal ik betaald worden voor myn ge tuigenis, door jou en Gay gold?" vroeg, hy, met hoesche stem. „Je reis zal botaald worden door Charlton, als je hem bevalt. En dat zal je wel. Als het ongeluk gebeurt on wy krygen do 20,000 pond, ik deel de risico van de leoning met Gaygold, bogrtyp je? geven we jou een paar briefjes van duizend voor het spoe dige bericht van de ramp." Stephen Alison zat een oogenblik na te denken. Zyn eerste opwelling was geweest, Darvell by de keel te grypen en hem voor een laffen moordenaar te schelden. Doch hy bezon zich. Nu eerst zag hy, welk een grooto schurk de man was, die hem in het ongeluk had gestort. Het berouwde hem nu, dat hy dien kerel had gespaard. En hem schoot le binnen, wat sergeant Verity hem had voor gesteld: de justitie te helpen by het ontmas keren van schurken. Hier was niet alleen sprake van een groo- ten schurkenstreek, maar het leven van een man liop gevaar. Naar de politie gaan met een verhaal van wat er zou gebeuren, gaf niets. Darvell en Gaygold zouden hardnekkig ontkennen, en de politie zou niets kunnen doen. „'t Was beter, dat hy toetrad tot het komplot; hy kon er dan geheel achter komen; hy zou het voorstel, om met den jongen lord op reis te gaan, aannemen, niet om hem te vermoorden, maar om hem te beschermen. Stephen Alison gevoelde, dat hy nu het middel in zyn hand had om zyn schuld aan de maatschappy te delgen. „Wanneer zou ik moeten gaan, als de zaak in orde komt?" vroeg hij bedaard, alsof Dar- vell's verklaring hem geheel bevredigde; „en waar kan ik hot geld krygen voor de eerste uitgaven? Ik zal heel veel dingen noodig hebben." „Waarschjjniyk vertrekt jelui al de vol gende week. Charlton heeft verschrikkelyk yeel haast; er schynt iemand te zyn, wien hy ontloopen wil. En het geld? Dat zal hy zelf je geven, als jelui het eens wordt Nu, neem je de betrekking van reisgenoot aan, als ik die voor je krygen kan?" „Ja," antwoordde Aiison, met vaste stem, „ik neem die aan." „Mooi. Dan dineer je overmorgen hier, om acht uur, en ik zal het genoegen hebben myn vriend lord Oharlton zyn aanstaanden reis genoot voor te stellen: meneer Stephens. En als meneer Stephens my niet teleurstelt, zal het niet iang duren, of wy komen de ver- zekonngsmaatschappy lastig vallen om de uitbetaling van twintig duizend pond sterling. De heer Cecil Halford kwam uit hot Café Verrey en bleef een oogenblik staan op den hoek van Hanoverstreet, blijkbaar om to over leggen, welken kant hij zou gaan. Hy wierp het overschot van zyn sigarette weg, nam een andere uit den étui en stak die in zyn mond, zonder haar aan te steken. 't Was negen uren in den avond en heel stil in Regentstreet. De meeste winkels waren gesloten en de beroemde drukke verkeersweg 6cheen donker en verlaten als een buitenwyk. By het einde van Oxiordstreet was bet druk en levendig; naar don kant van Piccadilly was licht en geraas; het woelde daar dooreen als in een kaleidoskoop. Do jonge man keek op zyn horloge. „Pas negen uur", zei hy. „Zou ze alterug zyn? Ik heb veel lust, eens te gaan zien." Er werd een van de periodieke concerten gegeven, waar de leerlingen der Koninklyke Academie zingen en spelen voor zichzelven en eenige genoodigden, en Halford was nieuws gierig, of zekere jongedame, in wie hy heel veel belang stelde, er aao deelnam. Hy had gisteren van een paar vrouweiyke medeleerlingen vernomen, dat juffrouw Verity de laatste veertien dagen de lessen niet had bijgewoond; maar haar leeraar in den zang had gezegd, dat zy bericht had, heden weer te zullen komen. Doze jongedames waren getuigen geweest f van de eerste kennismaking tusschen juffrouw Verity en den hoor Halford, en, zooals aan jongedames betaamt, stelden zo levendig belang in de zaak, welke een romantisch verloop scheen te nemen. Jenny Verity en haar vriendinnen waren op een namiddag, komende van de Academie, in Hanover street, op het punt over te stoken, toon er juist een botsing plaats had tusschen oen vrachtwagen en een cab. Jenny, die van schrik haar kalmte een oogenblik verloor, zou onder don vrachtwagen geraakt zyn, als niet een jonge man haar by den arm ge grepen en op het trottoir getrokken had, waar zy buiten gevaar was. In de opgewondenheid trok hy ongelukkig een beetje te heftig, zoodat Jenny struikelde. Zy verklaarde echter, dat ze zich niet bezeerd had, maar ze was zoo bleek, dat Halford haar drong in Ca Verrey even binnen te gaan, om iets te gebruiken voor den schrik. Haar vrienden drongen mede aan en geza- menlyk ging men naar binnen. Hy had in hot gesprek vernomen, dat zy muziek studeerde aan do Koninklyke Aca demie en Jenny heette. Niets natuurlijker dan dat Cecil Halford daags daarna toevallig in de Btraat was, toen de leerlingen de Aca demie verlieten, en belangstellend informeerde, of de jongedame bekomen was van den schrik. Eerst gaf Jenny, een verstandig meisje, dat weinig ophad met de belangstelling, door een vreemde betoond, slechts korte antwoor den, weinig aanmoedigend voor haar „wak keren redder", zooals de vriendinnen, die het avontuur hadden bygewoond, hem schertsend noemden. Doch hy kwam terug, en langzamerhand veroorloofde zy hem, iets verder mee te wan delen. De vriendinnen waren zoo beleefd, haars weegs to gaan, als ze den „wakkeren redder" zagen, waarop Jonny dan geregeld met eon sterken blos antwoordde, dat ze geen „onzin" moesten praten. Doch Jenny begon die kleine wandelingen met den knappen, jongen man prettig te vinden, en zy waa teleurgesteld, als hy eens niet op de gewono plaats verscheen. Hoewel het gesprek zich niet verder uitstrekte dan de gewone beleefdheden van goede kennissen, begon Jenny toch meer te denken aan haar „redder", dan nuttig was voor haar gemoeds- rust. Zy was tw.ntig jaar en, zooals gezogd is, een verstandig meisje; zy begreep dus heel goed, dat een jongoiensch van vyf en twintig niet drie of vier keor in de week haar zou opwachten, indien hy geen by zonder behagen schepte ra baar gezelschap. Doze gedachten kvamon niet opeens, doch rypten langzamerhand, en zy begon zich af te vragen, wat vader en moeder wel zouden zeggen, als zo wisten, dat zy herhaalaeiyk een hun onbekenden jongen man ontmoette, van wien zy trouwens zelve ook mets meer wist dan dat hy Cecil Halford heette, dat zyn familie te Patterdale woondo, en dat hy te Londen in do rechtsgeleerdheid studeerde. Hoe dat studeeren eigeniyk ging, Jenny had er geen flauw idee van; maar wel begreep zy, dat meneer Halfords geregeld verschynon ep haar weg een aanmerkoiyk oponthoud voor hem moest veroorzaken, en op oon goeden dag zei ze hem dat, op haar vriendelijke, schertsende manier. {Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1