N\ 12823 Woensdaa; 11 December. A». 1901. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. jpeiiilleton, De Tweelingbroeders. PRIJS DEZER COURANT: j Voor Leiden por 8 maanden j rr f 1.10.1 (gpBuiten Loiden, por looper en waar agonten gevestigd zyn 1.30 Franco per post 1-65- PRUS DES ADVESTENTIEN: Tan 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grooter» letters naar plaatsruimte. Voor het incasseéren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit ÏWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 11 December. Het hoofdbestuur der „Leidsche Vereeni ging tot bevordering van geregeld schoolbe zoek", thans hoofdzakelijk bevordering van vak- en herhalingsonderwys beoogende, hield gisteravond éen gewone huishoudelijke ver gadering. In zijn openingswoord bracht de vice voorzitter de heer S. B. Vos een weomoedige hulde aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter dr. H. G. Hagen, waarin hi) dezen schetste als een man van onkreukbare trouw, ijverig voorstander Yan het doel en de belangen der Vereeniging en een warm vriend van alle medeleden van het hoofdbestuur. Onder de gewone werkzaamheden behoorde In do eerste plaats de benoeming van een. nieuwen president. Met algemeene stemmen werd als zoodanig benoemd de heer 8. Kutsch Lojenga, die, later ter vergadering gekomen, by de kennisneming zijner benoeming wel aarzelde, als opvolger op te treden van dr. Hagen, die op zoo waardige wijze de vergade ringen wist te leiden, zoo bemoedigend by bekroningen de pryzen en getuigschriften kon uitreiken, die zich zoo opgewekt en vrooiyk gevoelde by de jaariyksche feesttochten met de leerlingen dor herhalingsscholen, echter met liet oog op het goede doel en de zoo heilzame werking der Vereeniging, zich ver plicht gevoelde de benoeming aan te nemen, welk besluit met applaus werd beantwoord, Diet twijfelende dat ook ds. Lojenga gaarne zyn beste krachten zal willen wijden tot be vordering van den groei en den bloei van defce Vereeniging- Kaar wy vernemen, zal het „Vryzinnig Zangkoor" op 20 dezer een uitvoering geven In de grooto zaal van het Volkahuis, waar o. a. ook zullen uitgevoerd worden de nummers, waarmede het Koor In April 1.1. In Rotterdam den fweeden prys mocht behalen. ]>uor YrieiKJOIl oil Voioordoro -wan -rrylon dr. H. G. Hagen wordt het plan overwogen een gedenkteeken op zyn graf te plaatsen. Men is bezig een comité voor dit doel to vormen. Voor het Staatsexamen M. O. in Boek houden (K xii) ia geslaagd onze vroegere stadgenoot de heer A. H. P. van Duuren, thans te 's-Gravenhage. De 1ste luitenant P. J. L. B. Batenburg, die den 27sten December a. s. wordt ontheven vJn zyn detacheenng by de Koloniale Reserve, en aanvenkeiyk was bestemd voor het 2de regiment infanterie, is nader ingedeeld by het 4de regiment infanterie en wel by het 5de bataljon van het korps. Bedankt is voor het beroep naar de Chr.-Geref. Gem. te Aarlanderveen door ds. T. A. Bakker, te Bunschoten. Naar uit goede bron wordt vernomen, kan binnenkort de voltooiing der nieuwe kathedrale kerk van Sint-Bavo te Haarlem worden verwacht. Waarschyniyk zal in den loop van het volgende jaar met den aanbouw van het langschip worden begonnen, maar de toren zal voorloopig slechts tot de nok wor den afgebouwd. Men hoopt en vertrouwt, dat de grandioze tempel nog *by leven van zyn stichter mgr. C. J. M. Bottemanne zal kunnen voltooid •worden. In eon gisteravond te 's Gravenhage gehouden vergaderiDg van het comité tot ver vroegde winkelsluiting is een motie aange nomen van den volgenden inhoud: „De vergadering, gehouden 10 Dec. in café „Mille Colonnes", gehoord de verschillende debatten^ omtrent het standpunt der Vereeni ging, beschouwt als doel het verkrygen van een algemeen vervroegde winkelsluiting met verkorten arbeidstijd en bepaling van de uren, waarin de arbeid zal mogen worden verricht." Tot leden der commissie om to trachten samenwerking te verkrygen tusschen patroons en bedienden werden benoemd de heeren Kerdyk en Berensteyn en mejuffrouw Groshans. H. M. de Koningln-Mooder is gisteravond te 9'/» uit het buitenland, laatsteiyk komende uit Neuwied, met haar gevolg in haar salon- rytuig in de Residentie teruggekeerd. Niettegenstaande het gure weder waren er nog hoelwat menschen by de aankomst van den trein op het perron. Er waren geen autoriteiten in het koninklyke wachtsalon. De inspecteur der genie, generaal majoor Panthaloon baron Van Eek, vertrok heden van Den Haag naar Beverwijk. Het bestuur der Utrechtsche Zendings- vereeniging heeft de laatste weken zeer treu rige berichten ontvangen van sommigen barer zendelingen. De zendeling Schut op Zuid Celebes meldde, dat tydens zyn afwezigheid kwaadwilligen zyn huis hadden in brand geBtoken, zoodat hot geheel vernield is en hy niets heeft kunnen redden. Slechts zyn vrouw en kinderen ont kwamen. Zendeling Maan, oveneens op Zuid Celebes, heeft aan het bestuur gevraagd, om zyn oudste kinderen en zyn echtgenoote naar Nederland te mogen zendon; de kinderen voor hun opvoeding, zyn vrouw tot herstel van gezondheid. Dit verzoek is toegestaan. Zendeling Metz, van Roon, heeft zyn vrouw verloren en is nu met zyn moederlooze kinde ren op de terugreis naar Nederland. Zendeling Van der Miesen, van Boeroe, ver plaatst naar Halmaheira, moest wegens de gezondheid zyner echtgenoote terug naar Ternato, waar de dokter verklaarde, dat Halmaheira nudoolig is voor haar gezondheid. Diencengevoigo zal do Uu3omI.-Yor. hem ala haar zendoling moeten missen. Deze tydingen verwekten droefheid by het bestuur en smart ovor teleurstellingen in het werk. Zware uitgaven zyn dus onvormydeiyk en slechts buitengewoon krachtige financieele hulp kan de Utrechtsche Zendinga-Vereeniging uit al deze moeiiykheden redden. De correspondent van de „Chicago News" hoeft, naar de „Zutf. Ct." meedeelt, aan prof. Naratb, te Utrecht, die jhr. Van Tets opereerde, om inlichtingen verzocht aangaande den aard dor ongesteldheid van den patiënt, en van dien hoogleeraar telegraphisch het volgende antwoord ontvangen: „Den derden Decembor heb Ik majoor Van Tets een operatie doen ondergaan wegens een ontsteking in hot onderiyf, veroorzaakt door een blindedarm ontsteking. De patiënt had den eersten aanval in Januari, den tweoden aanval vóór drie weken. De stand van den blinden darm in de buikholte is van dien aard, dat deze te^en geweld van buiten geheel is beschermd. Niet liet mlnsto teeken van uiter lijke verwonding was te bespeuren. Het is absoluut uitgesloten, dat do ziekto veroor zaakt werd door uiterlijk geweld. Alle ge ruchten van dien aard worden gelogenstraft door de feiten." Het „Volksblad" meldt, dat eon algo- moene vergadering von don Vrjjz. dem. Bond op Zaterdag 11 Januari te Amsterdam zal plaats hebben, „tot bevestiging van de voor loopig vastgestelde beginselverklaring en tot vaststelling van het werkprogram." Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben voor het gebruik van motorrijtuigen onge schikt verklaard den Veer weg of de Laan in de gemeente Hoogvliet. Het verzoek van B. en Ws. van Hoogvliet om ook de Dorpsstraat in dio gemeente voor het berijden met motorrijtuigen ongeschikt te vorklaren, ls door Godop. afgewezen. De gemeente Oostzaan heeft een groot verlies geleden: haar Ijverige burgemeester en secretaris, de heer A. E. Middelkoop, ontsliep na kortstondige ziekte op 60-jarigen leeftyd. Tot lid van den gemeenteraad te Gouda is gekozen met 239 stemmen de heer R. U. Jongenburger (anti-rev.). De heer J. de Jong Hz. bekwam 202 stemmen. De officier machinist 2de klasse W. J. Snaauw keert wegens ziekte per „Koningin Wilhelmina" uit O.-I. terug. Naar wy vernemen, zal de plaatsing by den Intendant van het korps mariniers, van den kapitein-kwartiermeester A. L. Koopa, dio naar Amsterdam wordt overgeplaatst, niet weder worden vervuld. (fV. li. C.) Te Utrecht is op 39 jarigen leeftyd over leden de kapitein der infanterie 0. D. Schlosser. By beschikking van den minister van oorlog is benoemd tot vaandrig reserve ser geant G. H. Mooy van het 6de regiment infanterie en is de non activiteit van den officier van gezondheid 1ste klasse dr. A. O. M. van Moorsel verlengd tot 15 Januari 1903. Gisteren had te Rotterdam onder veel belangstelling de begrafenis plaats van Oskar Eberle. Aan de groeve werd de overledene gehuldigd door de heeren S. J. R. de Monchy, als oud-leerling, en L. C. Driebeek namens het bestuur van de Hy t. b. d. Toonkunst, die Eborle'8 toewydmg herdacht gedurende dortig jaren voor Toonkunst, Eruditio Muslca, de Kwartetveroenlging en als onderwijzer aan de Muziekschool. By de gisteren in district II te Amster dam gohoudon herstemming' voor een iid van don gemeenteraad werden uitgebracht 905 geldige stemmen, n.l. W. F. By voet Jr. (lib) 491, Th. Ruys Gzn. (anti rev.) 414. Eerstge noemde ls dus gokozon. De Beriynsche correspondent van de „N. R. C." seint: Uit Schwerin wordt aan de „Kreuzzeitung" geschreven: „Hoe innig de vorstandhouding tusschen de vortolyke echtgenooten aan het Noderlandscho hof is, is ook gebleken by de laatste ongesteldheid van de Koningin. Voor zoover de geneesheoren het toestonden, ge bruikte de prins gemaal gedurende de ziekte van de Koningin zyn eerste en tweede ontbyt aan het bed van zyn gemalin, hield haar 's avonds gezelschap en kwam in den loop van den dag herbaaldelyk naar haar toestand informooren. Mot harteiyke liefde trachtte de Koningin dan de bezorgdheid van haar gemaal weg to nemen. Dat de prins tydens de ziekte van de Koningin aan enkele jachtparten hooft deelgenomen, geschiedde op verlangen van de Koningin, die geen ongerustheid wilde wekken door het afgelasten van die jacht- partUen." Beriynsche couranten vermelden het gerucht, dat do Duitacho Keizor en Keizerin van hot voorjaar een bezoek willen brongen aan het Nederland8che hof.' Het bericht van „Het Volk" betreffende het zegolpapier (zie ons Persoverzicht in het Tweede blad) was, zegt „Het Vad.", niet vol komen juist. De overeenkomst tot levering van zegel- papier werd tot dusver ondershands met de firma Van Gelder gesloten, omdat die firma 't best was ingericht voor de vervaardiging van uit de hand geschept papier. Nu de machinale bereiding tot zulk een volmaking ls gekomen, dat ook daarby aan de hoogste eischen kan beantwoord worden, is in 1899 (dus onder het vorige ministerie) met de firma Van Gelder overeengekomen, van 1902 af machinaal vervaardigd papier te leveren, hetgeen het Ryk aanzienlijk goedkooper zal uitkomen. Van meedinging door het buitenland ls geen sprake. Wel ls het echter mogeiyk, dat, daar ook andere binnenlandsche firma's in staat zyn, machinaal papier le soort te leveren, voortaan openbare aanbesteding zal plaats hebben. De ministers van marine, binnenlandsche zaken, justitie, oorlog en koloniën verleenen deze week geon audiëntie. Het stoomschip „Gedó", van Java naar Rotterdam, vertrok 10 Decomber van Port Said; de „Polyphemus", van Amsterdam en Liverpool naar Java, arriveerde 9 Dec." te Port Said; do „Rbipeus", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 9 December te Suez; de „Salak", van Rotterdam naar Java, vertrok 10 Decembor van Perim; de „Reichstag" (thuisreis) arriveerde 9 Deo. te Napels. Alkemade. Een openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Maandag 16 Decem ber 1901, des voormiddaga te negen uren. Voor het ontvangen van de aangifte ter inschryving voor de militie zal meer bepaald zitting worden gehouden ter gemeente secre tarie, op Maandag 13 Januari 1902, voorin, te 10 uren, welke iüschryving vooral betreft de in het jaar 1883 geboren mannejyke personen. llillcgom. Maandagmorgen omstreeks 11 uren, kwam de vrouw van den herberger C. van der Linden aan do Meerstraat alhier, toen zy uit de kerk kwam, tot de ontdekking, dat er gedurende haar afwezigheid Iemand In haar woning was geweest. Zy vermiste een weinig geld uit de toonbanklade, en daarna ln haar linnenkast komende, zag zy, dat daar uit haar gouden horlogo mot dito ketting en een paar gouden oorbellen waren verdwenen. Hiervan werd onmiddeliyk aan giften gedaan by de polilio on terwyl door deze een onderzoek werd ingesteld, werden de gestolen voorwerpen gistermorgen om 11 uren by het lichten van de brievenbus, aan de Veenenburgerlaan, daar in gevonden, voor zien van een adres gericht aan C. v. d. Linden. Een paar personen zyn als verdachten ge hoord, doch zonder resultaat. De dader moet door een openstaand kelder raam in buis zyn gekomen en weder langs denzelfden weg zich verwyderd hebben. Voor de inschryving der nationale militie voor jongelingen geboren in 1883 zal ter gemeonto secretarie alhier gelegenheid bestaan op Maandag 6 Januari 1902 des voor middaga van 9 tot 2 uren. Leiderdorp. In de gisteren gohoudon ver gadering van den gemeenteraad, die met gebed werd geopend, word inededeeling gedaan van eenige brieven van Gedeputeerde Staten, houdende o. a. goedkeuring van de begrooting voor den dienst 1902 en hot suppletoir kohier van den hoofdelyken omslag, dienst 1901. Naar aanleiding van een achryven van Gedeputeerde Staten, dio onder meer hand having wen8cbton op 1300 van de jaar wedde van het hoofd der school, wordt het raadsbesluit van 31 October 11. gewijzigd in dien zin dat de jaarwedde zal aanvangen met 1000, met 2 vyf jaariyksche vorhoogirigen ad f 60, zoodat na 10 jaren als schoolhoofd binnen de gemeente het maximum van 1100 is bereikt. De aanvangsjaarwedde van het hulpperso neel wordt, in stede van op 500, gebrachtS op 550, terwyl de tegemoetkoming in de huishuur aan gehuwde onderwyzers nader, wordt bepaald op 65 per jaar. Op voorstel van B. en Ws. worden som mige posten der begrooting, dienst 1901, in ontvang verhoogd, ten einde de kosten van den op 26 November 1.1. plaats gehad heb benden brand, bedragende ongeveer f 500, te dokkon. Met algemeene stemmen wordt tot gemeente geneesheer voor 1902 benoemd de heer G. A. de Bruyne, arts alhier. De vergadering wordt daarna gesloten. Noordwyk. Gisternamiddag tusschen 3 en 4 uren werd door de buren van Nic. M. aan de Limburg Stirumstraat in diens woning brand bespeurd. De bewoner, weikzaam in» de „Weikinrichting" alhier, had zyn huis te' één uur verlaten. Waarschyniyk door de bran dende kachel was de omgeving daarvan in brand geraakt, ten gevolge waarvan zyui schamele; inboedel in korte oogenblikken ver nield werd. Door het flink optreden der buren bleef de brand tot het bewuste perceel beperkt. De inboedel was niet verzekerd. Tegen morgen (Donderdag)avond ia een openbare vergadering van den gemeenteraad uitgeschreven. Op de agenda komen tooi lo. haven- en losgelden, 2o. benoeming van een gemeentegeneesheer voor 1902, 3o. idem van leden in de commissie tot wering van schoolverzuim te Noordwyk-Binnen, 4o. Rege ling van do boloonmg voor waarnemende onderwyzers, 5o. Wyziging dor begrooting voor 1901, 6o. Idem idem 1902. Ityusbuig. Meer bepaald op 15 Januan a. 8. des middags te 12 uren en overigens de geheele maand Januari zal ter gemeente secre tarie gelegenheid zyn voor jongelingen, ge boren in 1883, om zich aan te geven voor de nationale militie, lichting 1903. Husseuüeiin. Alhier doet zich wederom eon goval van typhus voor. Hedennacht overleed alhier in den ouder dom van 74 jaar de heer C. Moyne, oudste wethouder dezer gemeente. De heer Moyne was sinds 1879 lid van den gemeentel aad, waarvan hy de laatste veertien jaar do be trekking van .wethouder vervulde. Waddingsvcen. Do hier gevestigde dames- verepmging „Tabitha" zal eerstdaags haar ge wone jaariyksche uitdeeling kledingstuk ken aan anno en behoeftig* ingezetenen weer houden. Gedurende hot boekjaar 1901 is de ontvangst geweest f 211 en de uiigaal 206.54, zoodat er behalve eenigs kleedingsiukken m voorraad een batig saldo is van 4 46. Aan contributiön werd ontvangen de som van ƒ200 35. De onlangs opgerichtige Voikskiesver- eeniging alhier telt leeds 46 leden. Nu de Koninginnedag dit jaar zonder festiviteiten is voorbijgegaan en de 50, die de Raad voor volksfeesten had disponibel ge steld, niet zyn aangevraagd, zullen die gelden gevoegd worden by do ƒ50 voor liet vol gend jaar. Do collecte, gehouden voor de uitdeelin/ van levensbehoeften op den Oudejaarsda' heeft circa 200 opgebracht. 6) net meisje aarzelde; zeer verlegen; doch Dennis Avory kwam haar te hulp? „Waar is uw oom?" vroeg hy „Wy zullen dadelyk naar hem toe gaan; mis.Jnen heeft hy slechts den voet verstuikt." „Ik vrees, dat het erger is. Hy scheen erg pyn te hebben. En wy moeten nog zoo'n eind loopon. Ik weet werkoiyk niet, wat te doen I" Het meisje was omgekeerd en ging den mannen voor naar de plaats, waar haar oom gevallen was. 't Was een knappe man, met een militair voorkomen, ongeveer zestig jaar oud, met rood gelaat, grijzen knovel on bakke baarden. Zyn blauwe oogen waren groot en diep; als men daarin zag, vergat men al het andere. Zo waren als heldere kinderoogen, die vol bewondering staren naar een nieuw stuk spoelgoed. Toen Avory en Tom Verity den verbaasden blik zagen van den ouden man, die zich in zittende houding had opgericht, konden zy kwaiyk een glimlach onderdrukken. De oude heer richtte z(jn oogen eerst naar zyn voet en keek toon de beide mannen aan. „O vrienden ik weet niet, waar myn nicht u heeft gevonden, maar drommel8l wat doet myn enkel zeerl.... Ik geloof, dat die gebroken is." „O, zeg dat niet, oom 1" smeekte het meisje. „Maar.... 't is zoo, kind! Ik zal nooit naar huis kunnen komen. Ik moet hier den geheeleu nacht bleven. Dat zal geer onaan- ifacaaai aaaexigeuaajB. NatuurLyk vat ik dan kou, en daarbij dat been; het zal bepaald afgezet moeten worden. Myn hart is niet in orde en als ik gechloroformeerd word, zal ik bezwijken 1" Tom Verity barstte in lachen uit en hy fluisterde Avory toe: „Dat is een type! Wat zou die kostoiyk komieke coupletten voor dragen r' Doch Dermis Avory, hoezeer ook hy het komische van het geval genoot, was bezorgd, de gevoeligheid dor jongedame te kwetsen. Hy boog zich voorover naar den ouden man en sprak: „Kom, meneer, wy willen hopen, dat het niet zoo erg is. Myn vriend en ik zullen u helpen. Leun maar op ons." Beiden staken nu hun arm onder die van den ouden heer on hielpen hem overeind. Hy stond echter slechts op één been en keek naar het andere, dat hy zorgvuldig van den grond hield. „En hoe moet ik thuis komen op dit eone been?" vroog hy. „Wat drommel, ik ben geen clown I Zeg den heeren, May, dat ik met de eenbeenige clown ben, on evenmin een ooievaar, en dat ik in geen vijftig jaar gehinkt heb. Ik bracht 't nooit erg ver in die kunst; ik kon geen el ver komen en nu twee mijlen? Ik zou uitgeput neervallen of een beroerte krygen Ze zouden my dood by don weg vinden als een landlooper, liggende in een sloot. May, kindlief, ik liad nooit gedacht, dat ik nog zou sterven in een sloot aan den grooten weg." „Oom, wat zegt u toch rare dingen I" riep het meisje, blozend, terwyl zy Dennis aanzag; „deze hoeren begrypen er niets van." „Jawel", zei Dennis; „maar wy moeten uw oom ergens hoen zien te "krygenu heeft oaa oog niet gezegd, waar u woont." „O, wat dom van myl Och, neem het. niet kwalykhet ongeval bracht my geheel van streek. Myn oom is kapitein Halford, en wy wonen op de Hermitage, aan deze zyde van Patterdale; 't ia twee mylen van hier." „Ja", zei Dennis, „en dat eind kan uw oom niet loopen." „Volstrekt niet", zuchtte de kapitein. Tom Verity had intusschen nagedacht. „Kyk eens, meneer", zei hy tegen Dennis, „als wy don kapitein maar op den straatweg hebbendaar is wel een karretje of oen ander rytuig to krygen." „Ja, ja, dat zou 't beste zyD 1" bevestigde het meisje haastig. Dennis en Tom slaagden er in, don ouden heer door het boschje te dragen, heel lang zaam aan, en op den weg gekomen, zetten zo den kapitein zacht neer aan den kant, mot de beenen in een droge greppel. Als het meisje niet zoo vreoselyk angstig had gekeken, zou Dennis Avory hartelijk gelachen hebben om de curieuze opmerkingen van den gekwetste. Tom Verity, _die het minder ver had gebracht in het verbergen van zyn gedachten, moest zich onder een voorwendsel omkeoren, ton einde eens vry uit te lacher- Onderweg had de kapitein allo détails van zyn begrafenis geregeld en den doodbidder reeds beschuldigd van afzetterij, terwyl hy in don geest reeds een kibbelparty der erf genamen by zyn lijkkist zag. Golukkig kwam or eo.i boer met oen kar, die bereid was, den geiwetsto mee te nemen. Verity, die gaarne spoedig terug wilde naar zyn dochter, die in de dorpsherberg vertoefde, bood aan, mee te gaan in de kar, on dat werd aangenomen. „Ik zal er uit vallen", had de kapitein ge klaagd, „en de wielen zullen over myn lyf gaan en de boer zal myn Jyk naar een of andere kroeg brengen, waar ze hot in den stal zullen neerleggen." Hy was verrukt, dat Tom zich bereid ver klaarde mee te gaan. Ze reden weg, en Dennis vroeg verlof, de nicht naar haar woning to geleiden. Zy wandelden voort in hot wegkwijnend licht van den herfstnamiddag, en Dennis wierp tersluiks menigen bowonderenden blik op zyn dame. Ze vertelde hem, dat zy en haar moeder woonden bU haar oom, wiens zoon, Cecil HalfuiJ, te Londen studeerde in de rechten. Haar moeder was zeer zwak en daarom ver gezelde zy gewoonlyk alleen haar oom op diens grooto wandelingen in don omtrek; hy was een beetje vreemd, maar o, zoo'n goede, beste man, als men hora kende. Haar vader was eenige jaren geleden gestorven, ori sedert hadden zy en haar moeder aliyd by den kapitein ingewoond. „Uw moeder is uw ooms zustor? Dus uw naam ia niet Halford?" „Neen, ik heet May Alison." „Dat is een mooie naam", verzekerde Dennis galant; „ik zal dien niet licht vergeten, even min als dit avontuur. Wy zyn haast buren, maar ik ken byna niemand hier: mijn zuster ia mevrouw Halliwell, van de Grange." „Hó, is dat waar?" riep May vorhovigd. „Meneer Halliwell en oom zyn vu.;, juu. Dat zal hem plozior doonl" Toen zy de Hermitage bereikten, stond Tom Verity voor het huis. „'tis goed met den kapitein, juffrouw! Hy ligt op de sofa, do dokter is er en zegt, dat de voet enkel een boerje verstuikt is. Hy was anders al aan een houten been toe, dat atukgeredon werd door een tram, toen hy struikelde over de rails. Op dit oogen blik droomt hy mogelyk al, dat hy door een sneltrein vermorzeld is en in stukkon en brokken wordt opgeraapt." May glimlachte en dankte, do beide mannen liartelyk voor hun bystand. Toen ging zy naar binnen. „Een mooi meisje, meneer I" zol Tom, dii bemerkte, dat Dennis haar bewonderond nakeek. „En wat spreekt ze lief.... Maar wat ik zeggen wou: als 't niet uit uw koers' is, zou ik u willen vragen, mee naar de* herberg te gaan; dan kan ik u voorstellen! aan Jenny." „Met plozior", was liet antwoord. Zy bemerkten oemg gedruisch in het kreupelt, hout langs don weg. Dennis keek op en maakte een gebaar van schrik. Een man stond daar, den blik onafgewend gericht op het huis van Halford. „Lieve Hemoll" riop Dennis, op den man toegaande. CU hier, meneer Hansoil Doch eer liy hem kon bereiken, had de vreemdeling zich omgokeord en w.i- Bj>>t>dig in hot bosch verdwenen. „U wilt' toch niet zoggen, dat hy do millionnair is, van w.'on u my straks verte;.le?" „Neen, dat kan ook niet.... 'tJst.egek!" erkende Dennis. „Hy zou my dan ook wol antwoord bobben gegeven. Ik hob my zeker Yorgist in do schomcring. Maar op 't eorsto gezicht zou ik gezworen hebben, dat hy het was. Ik zag hem maar een onkelen koor te Johannesburg, doch zoo'n gezicht vergeet mou niet licht." Wordt vcrooïgd,)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1