Dinsdag XO December. A*. 1901 4' <§eze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. De Tweelingbroeders. K\ 12822 IDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenl i T 5 f 1.10.' Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn B 1.30 Franco por post1.65- PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 j. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Aan onze Leidsclie Medc-Kurgers. ïn het Leidsch Dagblad van 16 October Werd opgenomen een schrijven van een Comité uit Dordrecht, dat zich aldaar gevormd beeft onder den naam: Collectanten-Vereemging „Zuid-Afrika", en dat zich ten doel stelt door son maandeiyksche collecte geldon in te «amelen ten behoeve in de eerste plaats van de concentratiekampen op het oogenblik, als eenmaal de oorlog ten einde zal zijn. Het is te begrijpen, dat de behoofton dan groot zullen wezen en d9 te verleenen hulp ieer spoedeischend Genoemd Comité heeft zich gewend tot alle waarachtige Boorenvriendon in Nederland, om overal eon collectanten-voreeniging Zuid- Afrika" op te richten voor dit doel. In Leiden hebben een veertiental personen de handen ineengeslagen om hier deze zaak te behartigen, terwijl verder reeds ongeveer zestig Dames- en Heeren zich bereid verklaai d hebben aan do werkzaamheden mede uitvoe ring te geven. Bij deze inzameling slaat de gedachte op den voorgrond, dat veel kleintjes een groote maken, zoodat er niet wordt uitgezien naar groote giften, hoewel de grootore natuurlijk dankbaar aanvaard zullen worden. De collocte zal mot toestemming van Burge meester en Wethouders gehouden worden lederen tweeden Woensdag in de maand, te beginnen mot Woensdag den elfden December De collectanten zijn voorzien van oen ge sloten busje, dat. nog donzelfden dag bij het Bestuur wordt ingeleverd in De Graanb-urs Nieuwe Ryn, van halflwee tot halfvyf, daartoe welwillend door den heer Prins afgestaan. Deze collecte nog aan te bevelen zou een miskenning zijn van de meermalen reeds ge bleken belangstelling in hot lot dezer on- gelukkigen Het moet toch tot een voorrecht gerekend Worden iets te mogen doen voor de slachtoffers van Engelands gouddorst, onrechtvaardigheid en gruweldaden op dat oogenblik, als zy totaal naakt, van alles beroofd, op de wereld staan. .Alleen willen wij orize collectanten, die er ook nog hun tyd en moeite voor geven, in de gunst van het publiek bevelen, door hen spoedig te helpen en de giften op den vast gestelden tyd geleed te houden. Namens het Bestuur der Collectanten-Ver eeniging „Zuid-Afrika" te Leiden: W. PüRA, Voo'zilter. P. van Dkiel Bzn., Secretaris W. F. K. Versteeg, Penningmeester G. B z. schlatmann. Leiden, 7 December 1901. flieii.-Zmdafnliaansclie ïcrcouigiug. A/d. Leiden en Omstreken. Ontvangen by den PenningmeesterZoeter woudsehe Singel 41: Opgehaald in de pet met groote knoo- nen van oom Janus, op de twintig jarige bruiloft van Oom en Tante f 0 57 Door bemiddeling van bet Leidsch Dagblad Gecollecteerd onder de leden der Ger. Jongel.- vereemgmg op een bijzondere bijeenkomst te Kynsburgf 1.75 Opgehaald door broer Johan op een gezellig avondje van Alida's verjaardag 0.75 Op den verjaardag van oom Jan, ómdat Willem zoo jolig was. 0 34 Van J. B. op M's. verjaardag. 0.10 Voor do krijgsgevangen Boeren en Sum vrouwen en kinderen. Sedert de vorige opgaaf ontvangen door mevrouw Schouwenburg: van mevrouw T. G. 6 zangboekjes. Mevrouw Muller Hoynsius bericht, dat zy heden door vriendelijke bezorging van de stoombootmaatschappij „De Volharding" een kist goederen naar Amsterdam verzond. Oi'Hoieele lienuiegeying. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adres van A. D. ULJEE, houdende verzoek om vergunning tot oplichting vaD een Mineraalwaterfabnek, gedreven door oeu gasmotor van 2 p. k., in de biei bottelarij aan de Hooglaudsc-he Korkgracht No. 6, lead, bekend Sectie 1 No. 2139; Gelet op de artt. 6 en 7 dor Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek met do bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmodo dat op .Maandag 23 December a. s, 'a voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen Burgemeester en Wel houders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 9 Dec. 1901. VAN UEYST, Secretaris. Leiden, 10 üecember. Tegen Zondag a. s., 15 December, heeft het bestuur van het Gewest Zuio-Holland van het Nederlandsch Gymnastiek-VeTbond voor de Vereenigmgen van dat Gewest uit geschreven een vereeüigings- en personeelen wedstrijd, welke alhier gehouden zal worden in de Stadsza'al. De wedstrijden zullen aanvangen des mor gens te tien uren. De oefeningen zijn prima vista. Er woidt gewerkt in een late en 2de afdeeling. Voor die üfdeelingen komen alleen in aanmerking die turners, welke volgens eon verklaring van voorz. en secr. van de deelnemende clubs ook op do vereemging in die afdeeling werken. Ei zal worden gewerkt aan rek en brug en worden gesprongen dour de 1ste afd. hoog met 1 staaf van 3 K.G. en door de 2de afd. ver met 2 halters, elk van 2 K.G. Voor den Vereenigings-wodstryd zjju door liet bobtuur 6 medailles beschikbaar- gesteld en voor den personeelen wédstryd voor elke afdeeling 2 medailles. Bovendien is door de heeren leiders der voortiiinorslesson nog een medaille aangeboden, waarvan de strekking later zal worden bekond gemaakt* Na afloop dor wedstrijden reünie „In den Vergulden Turk" Om 7 uren byeenkounst in den Foyer, alwaar alsdan waarschynlyk nog zullen optreden „Olympia", 's-Gravenhage, vrye oef.; „Sparta", Deltt, paard oef.„Her cules", Rotterdam, brug oeleniii.en. Dit alles zal worden afgewisseld door voor- drachten en muziek. Te 9 uren uitreiking der prijzen, endaaina zal waarschynlyk nog een geïmproviseerd bal volgen. Leden der vereenigingen, die lid zyn van het Nederlandsch Gymnastiek-Vei bond, zullen met hun dames op vertoon van diploma uit sluitend toegang voor den avond hebben. Introductiekaaiten worden niet vei strekt. Omtrent den toegang tot do wedstrijden is buiten de leden nog niets beslist. Do inschrijving voor de wedslijjden wordt 12 dezer gesloten en alsdan hopen wfl nog in do gelegenheid te zijn te kunnen mede- deelen, welke vereenigingen zich mot elkaar zullen meten. De nieuw benoemde lste luitenant H. G. Winkelman, van het 4de regiment infanterie alhier, blijft te Leiden in garnizoen en belast met zyn tegenwoordige functiön. De collecte, gehouden in de Parochiekerk van O. L. V. Hemelvaart aan de Haven, ten voordeele van de R.-K. Parochiale weezen, heeft opgebracht een som van f 315. De Engelsche gezant by ons Hof wordt in den loop der volgende maand van verlof in Den Haag terugverwacht. Den 19den dezer zal in „Diligentia" te 's-Gravenhage een vergadering gehouden worden ter behandeling van de ontbinding van den Alg. Nederlandschen Vredebond en den Vrouwenbond ter internationale ont wapening en van de samensmelting tot den nieuwen Alg Ned. Bond„Vrede door Recht." Reuter seint uit RoetockDe „Rostocker Anzeiger" meldt uit officieuze bron, dat alle in den laatsten tijd over Prins Hendrik der Nederlanden in omloop gebrachte, hatelijke berichten van het begin tot het einde gelogen zfln. Integendeel, Koningin Wilhelmina leeft met haar gemaal in de gelukkigste verstand houding, die niot door het geringste geschil verstoord wordt, op het kasteel Het Loo. Volgens een bijzonder draadbericht uit Batavia aan het „Hbl." heeft de algemeene ver gadering van de Nederl.-Indische Escompto- Maatschappij tot directeuren der Maatschappij gekozen do boeien J. Dinger en Zeilinga De correspondent te Batavia van het „Hbl." seint het overlijden van mevrouw Pit, schoonmoeder van den gouverneur-generaal. Te Diepenveen overleed ds. D. van Hor waarden, sedert bijna 20 jaren predikant der Ned.-Herv. Gemeente, aldaar. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de cellist Oscar Eberle te Rotterdam ont slapen. Hoewel ernstig ziek, had hy tot twee dagen voor zyn dood aan eenige leerlingen nog les gegeven, aan zyn ziekbed. Als onderwijzer was hfl zeer geacht en geliefd, maar ook als solist, als orkest- en quartetspeler algemeen hoog gewaardeerd. Ruim dertig jaren lang heeft Eberle les gegeven aan de leerlingen der Toonkunst muziekschool, en van de vruchten van zfln onderlicht getuigen vele dilettanten te dezer stede en eenige arlisten, die in den lande en daarbuiten nnam nia'dKton en zich er op beroemen oud leerling van Eberle te zfln De „N. 11. C." noemt in de eerste plaats J. Mossel, solo cellist van het Mengelberg orkest en hoofd leeraar aan het Conservatorium te Amster- dim; verder Antoon Bouman, leeraar aan het Kon. Conservatorium te's Qravenhage; J. van Lier te Borljjn, lid dor Trio vereeniging Bos Van Veen Van Lier, Willem Willeke, leeraar aan het Conservatorium te Krefeld. Eberle's zoon Oscar, als solo-cellist reeds gunstig bekend geworden, is aan het Concertgebouw orkest te Amsterdam verbonden. Henri M. Bon, die nu by David Popper te Buda Pesth voorts'tudeert, heeft eveneens van Eberle onder richt genoten. In 't byzonder muntte hij als quartet-speler uit. Niet licht zal Rotterdam vergeten wat Eberle in de Kamermuziekvereenigtng geweest is: hy, de oonige, die van de oprichting af, in 1869, onafgebroken lid van het quartet bleef, tot het aan 't einde van het seizoen'97 '98 zyn uitvoeringen staakte De helft van zjjn leven hij is zestig jaar geworden heeft Eberle aan de kunst te Rotterdam gegeven, vol toewijding, zoolang hy kon. In den ouderdom van 80 jaren is op den huize „Ronswoude" overleden mr. M. J L. baron Taets van Amerongen van Renswoude, kamerheer van H. M. de Koningin in B. D. B. en Ws. van Groningen hebben benoemd tot commies-redacteur ter gemeen te-secretarie mr. dr. W. Fr. J. Frowein, te Arnhem. H. M. de Koningin-Moeder komt heden avond per Staatsspoor van 9.19 te 's-Graven hage uit Duit8chland terug, Te Breda is overleden de kapitein A. F. G. G. Schwartz, werkzaam ten bureele van den generaal, bevelhebber in de 3de militaire afdeeling. Te Harmeien is het werk aan de Her vormde kerk en den gemeentetoren voltooid en door den aannemer, den heer Nic. Wil- lemsen, te Vreeswijk, voor de eer8te maal opgeleverd. Deze gebouwen, welke den 23sten Juni 1900 door het inslaan van den bliksem werden vernield, zjjn onder toezicht van den heer E. G. Wentink, architect te Schalkwijk, in Gothischen sty 1 herbouwd. De toren is nu van een bliksemafleider voorzien en wacht nog op het uurwerk, dat binnenkort geplaatst zal worden. De kerk is, vooral inwendig, een zeer schoon gebouw, zfl heeft ruimte voor ongeveer 450 zitplaatsen. De meubileering is in renaissance stijl bewerkt. Het orgel zal geplaatst worden, wanneer alle vochtigheid uit het gebouw zal geweken zijn. De luitenant ter zee der 2de klasse by de Koninklijke Nederlandscbe Marine-reserve J. M. Meerburg, dienende aan boord van Hr. Ms. monitor „Reinier Claeszen," wordt met 2 Januari a. s. van zijn plaatsing ontheven. Het stoomschip „Oedó", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 9 Dec. te Suez; de „Lawoe", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 8 Dec Gibraltar, de „Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 8 Dec. Perirn, de „Merapi" arriveerde 9 Dec. van Rotterdam te Padangde „Prins Maurits", van Suriname naar Amsterdam, vertrok 8 Dec. van Havre; de „Soembing", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 8 Dec. Kaap Carvoeiro de „Anchises", van Amsterdam naar Java, passeerde 8 Dec. Dungeness, de „Maasdam" arriveerde 9 Dec. van Rotterdam te Nieuw York; de „Memnon", van Amsterdam en Liver pool naar Java, passeerde 7 Dec Port-Said; de „Rjjndam",van Nieuw York naar Rotterdam, passeerde 9 Dec. Prowlepoinfc; de „Soerabaia", van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Dec. van Port-Said; de „Telamon" vertrok 5 Dec. van Batavia naar Amsterdam. Koudekerk. Op Woensdag, 11 December a. s., des avonds te zeven uren, zal op de bovenzaal der wed. C. van Egmond alhier als spreker voor bet departement Hazerswoudo Koudekerk der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen optreden de heer C. Kühn, van Amsterdam. De jongelieden, geboren in 1883, belmoren zich in de maand Januari van het volgend jaar aan te melden ter inschryving voor do nationale militie. Meer bepaald wordt hiervoor zitting gehouden op Maandag 13 Januari a. s., des voormiddags te tien uren. Noordwykorhout. Het aandeel in de lichting 1902 der nationale militie voor deze gemeente bedraagt 5. De nos. 2 en 3 hebben lichaams gebreken en de nos. 4, 8 en 9 zullen waar schijnlijk worden vrijgesteld wegens broeder- dienst. In dat geval is no. 10 (P. Meyer) het nummer, dat het laatst kan worden opgeroepen. Oogstgeest. Burgemeester en wethouders dezer gemeente maken bekend, dat de in schrijving voor de nationale militie lichting-1903 (alzoo van jongelingen, die geboren zijn in 1883) zal plaats hebben gedurende de maand Januari a. s.f terwyl daarvoor zitting zal worden gehouden op Woensdag 15 Januari a. e., dea voojmiddags te 10 uren, ten go- meentehuize. Ter secretarie dezer gemeente liggen ter vlale tot 15 Januari a. e. de stukken, bedoeld by art. 6 en 7 der wet van 1850 iStsbl. 125) betreffende de verlegging van oen tramweg van^ Leiden naar Katwyk by den Bazaar. Valkenburg. Het aantal manschappen, door deze gemeente te leveren voor de nationale militie, lichting 1902, bedraagt drie. Zeer waarschynlyk zullen daartoe worden opgeroepen de nummers 1, 2 en 3. VI oubrugge. Behoudens mogelyke vry- stelling door den Milrieraad, uithoofde lichaams gebreken, zullen voor deze gemeente bij de militie moeten worden ingedeeld de houders der lotingsnummers 2, 3, 4 en 5. By de bier gehouden verhuring by in schryving van de visschery in de Woud watering en de palingvisschery by de brug in het dorp, voor den tyd van 8 jaren, waren ter gemeente secretarie 2 biljetten ingeleverd, aanbiedende f 130 en f 135 per jaar. Warmond. Voor de inschryving der natio nale militie voor jongelingen, geboren in 1883, zal te Warmond zitting worden gehouden op Woensdag 15 Januari 1902, des voormiddags van 10 tot 12 uren. Vrydag 13 December a. s., des namiddags te halftwee, zai alhier de gelegenheid zyn opengesteld tot kostelooze inenting voor de ingezetenen, die zich daartoe ter gemeente secretarie aanmelden. Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. De beer E. Th van Deldeif, mot ingang van 1 Januari op zijn verzoek, eervol ont heven van do waarneming vao het consulaat te Bangkok, en met ingang van 1 Maart 19ü2 tot consul aldaar benoemd (Je heer L. J. C voo Zeppelin Ghermüller, thans vice consul te Kouslantinopel. Aan den heer J. öarendrecht, leerling consul, de persoonliike titel van vice consul verleend. Op verzoek eervol ontslagen M. Eyke als lste luit.-commandant van het korps tot vrijwillige oefening inden wapenhandel „Voor Vadeilanden Koning" te Terneiizen Benoemd tot onderwijzer aan de Rijkskweek school voor onderwijzers te Maastricht WII. Nijslen Ie Rotterdam, met toestemming om te gelijkertijd te bekleedeo de betrekking van onderwijzer bij de leerschool en de rijksnormaal lessen. Met ingang van 1 Januari a. 8.: de luit-kolonel, intendant van het korps mariniers, J. Allot, op zijn verzoek op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op fl800's jaars; bjj het korps manniers bevordeid. tot luit. kol intendant van het korps, de kapitein kwartiei meesier A. C. Beydals, en tot kapitein kwarllermeesler, de lste luit.-kwaitiermèestor J. BeDoebroek Everisz. De ministers van justitie marine, oorlog en koloniën verleenen deze week geen audiëntie. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat op 1 Februari 1902 en volgende dagen te Leiden, te Utrecht, te Gronin gen en te Amsterdam gelegenheid zal worden ge geven tot het afleggen van de practische examens van arts, alsmede ie Utrecht tot het afleggen van de practische examens van tandmeester. Zij. die tot de examens wenschen te worden toegelaten vóór 1 Mei, moeten zich daartoe vóór 25 Januari; zij. die het examen na 1 Mei wenschen af to leggeD. vóór 22 April 19Ö2 schriftelijk aan melden bij den voorzitter der examen-commissie, en wel te Leiden bij den hoogleeraar dr W.Kmt- hoven; te Utrecht bij den hoogleerHar dr. B. J. Kouwer; te Groningen bij den hoogleeraar dr. A. P. Fokker en te Amsterdam by deo hoogleera^ dr. B. J. Stokvis. Verdere aanwijzingen zyn te vinden in de „Sts.ct." No 289. 3) Hy dacht, dat 't hem misschien in staat zou stellen, op plaatsen te komen, waar men hem gekend had in betere dagen, en waar hy mogelyk oude makkers zou ontmoeten, die hem zouden holpen, een nieuw leven te beginnen. rnuai de moed was hem in de schoenen gezakt, reeds by de eerste poging. Hy was gegaan naar eon bar in hit Westend, waar enkele van de mannen, die hy van de renbaan kendo, gewoon waren 's avonds te komen; doch hij was er zóó koel ontvangen, dat hy beschaamd en met een gebroken hart was aeengegaan. Sinds had hy zyn best gedaan, werk te krygen; doch elke poging mislukte. Hij was een omslagen gevangene, dien de politie nog in het oog hield, en langzamerhand was by tot de ontdekking gekomen, dat de eenige kans ie „leven" zooals hy dat woord opvatte hierin bestond, zich aan te sluiten by do spelers en dobbelaars, bekend als „de jongens". Dat wilde hij niet, en thans, met twee weken schuld voor zyn kamerhuur, zonder geld, hongerig en verlaten in de groote stad, had by besloten zyn lyden te eindigen in de rivier. Maar hot denkbeeld, om eerst nog eens te eten, goed Ie dineoren, vervolgde hem als een idóe fixe. Wat kon het hem eigenlyk achelen, of hy geen geld had? Hy zag er uit Als een gentleman en was behoonyk gekleed. Hg kon ass dinar bestellen m zou geen moeilykheden ondervinden, oor het op betalen van do rekening aankwam Zyn overjas zou hy laten hangen. Als by van tafel opstond en zyn hoed nam, zou men donken, dat by iff de vestibule een bloem ging koopen van de uitstalling daar. Dan zou by vlug do straat oploopon en regelrecht naar den Theems. Wal gaf het, of 't een koude wandeling word? De rivier zou toch een eind maken aan alles Zoo besloten, trad Stephen den restaurant binnen, ging aan een tafel zitten, en terstond kwam de zaalchef by hem, die hem hielp by het uitkiezen van een fijn dineetje. Om zich wat op te vroolyken bestelde hy een fleseh champagne. Toen keek hy eens rond 't Was een schitterend publiek; hy zag daar mannen en vrouwen, wier doen en laten van dag tot dag trouw gevolgd werd door de pers. Plotseling, als door een magneet aange trokken, bleven zyn oogen gericht op een heer, die een eind verder zat met een gezel schap van vier daines en nog drie andere heeren. Een van die heeren, een jong ventje van ongeveer zes en twintig, die sprak met een dame, welke rfikelyk mot diamanten getooid was, merkte, dat er naar hem gekeken werd. „Drommels, Darvell", riop hetjongmensch; „die baas daar kykt naar jou, oi hy een geest gezien had! Ken je hem?" De man, aangesproken als Darvell, zag om in de aangegeven richting en zag Alison vlak in het gezicht. „Neen," antwoordde hy, „ik geloof 't niet. Maar hy kykt naar ons, of hy ons kent." „Misschien is 't iemand, wien je van vroeger nog een kleinigheid schuldig bent, Jack", zei de dame met de diamanten. Darveii glimlachte en antwoordde: „Dat geloot ik niet De meeste lui, die geld moeten hebben, zyn wel komen opdagen, lieve, toen ze vernamen, dat ik met jou getrouwd was. Ik begon toen pas te begrypen, welk eon eer het is, in hot post-adresboek te slaan." Het gezelschap lachte om DarvelPs op merkingen. Zy wisten allen, dat hy, eer hy trouwde met de mooie Molly, weduwe van don rijken Mallandame, niet altyd haast gemaakt had met het voldoen zyner schulden. Ze wisten wel, dat zyn verleden niet be paald schuierend was geweest. Maar toen de knappe Jack Darvell trouwde met de weduwe, die een caló cbantantster was .geweest en een good sommetje van haar speldengeld had bespaard, om van haar juweolen niet te spreken, beschouwde ieder hem als een ge zeten Epan, die ontheven was van alle geldelyke zorgen. „Misschien is hy onder den indruk van uw schoonheid, mevrouw Darvell", zei de jonge man, die 't eerst had gesproken. „Of van je diamanten", sprak Darvell. „Mogelyk is het een juweelendief, die stof zoekt voor toekomstige operaties „O, Jack, zeg dat niet!" liep Molly. „Ik droom telkens, dat er iemand komt inbreken om myn juweelen te stelen; ik zal van nacht weer geen oog toe kunnen doen." Toen Stephen Alison bemerkte, dat hy de algemeene aandacht trok, wondde hy de oogen af en schonk zich een glas champagne in. Hy dronk het leeg, en daarna vroeg hy den kellner om papier en potlood, met een enve loppe. Hy schreef op een stukje papier: „Kom even hier, als ge kunt; ik wou u graag spreken. Ik zal u niet lang ophouden. Stephen Alison." Hy sloot liet papier in het couvert en liet het door dea bediende aan Darvell brengen. „Hemel, hy kent je, Jack I" nep de jongeling, die met mevrouw Darvell gepraat had. „Wie is het, Jack?" Darvell opende de enveloppe en las de boodschap Hy scheen zeer verwonderd en zyn gezicht betrok een weinig. ,,'t Is iemand, dien ik vroeger kende", zoo verklaarde hy aan het gezelschap. „Excuseer my een oogenblik." Hy stond op en liep naar Alison. Stephen stak hem de hand toe. De ander scheen bet met te merken. „Op myn woord, ik herkende je niet", zei hy. „Vroeger hadt je altyd een baard; dat verandert iemand zoo." Toen liet hy zyn stem dalen tot eon fluistering: „Hoe lang ben je er uit?" „Een maand." „Arme kerel! 'tWas hard voor je." „Ja. En je dacht zeker niet, my weer te zien „Nu, eigenlyk niet; maar ik ben natuurlyk bly, dat het goed met je gaat." „Neen, dat gaat het niet. Maar met jou wel, denk ik?" „Ja. Ik ben nu getrouwd en uit alle zorg." „Dat doet my plezier. Jack, jo was my honderd pond schuldig, toon ik weg moest." „Ja, dat weet ik. Ik zal ze morgen betalen." t.lk bezit geen penning; ik heb niet eens gold om dit diner te botalen. Geef my een vyfponds briefje." Darvell stak de hand in zyn binnenzak, haalde er een taschje uit en legde een bank noot van vyf pond voor zyn schuldoischer. „Dank je. Laat ik je nu niet ophouden. Waar kan ik je morgen zien om de schuld t© vereffenen?" „Ik zal het geld sturen. Geef my je adiv maar." Alison aarzelde. „Och, stuur het maar naar Kelly's boek handel; ik zal daar wel nanr don brief gaan vragen", zei hy, na eenig bedenken. Darvell ging en Stephen begon woor te eten. Het diner was uit stokend en de cham pagne wekte hem wat op. De zaalchef kwam naar hem toe en informeerde, of de wijn koel geüoeg was. „Juist zooals 't hoort", antwoordde Alison „Zeg, kan u my ook zoggen, wie die dame is daar naast meneer Darvell?" „Die met de juweelen? Dat is zyn vrouw meneer." „Zyn vrouw?.... Wat was die, vóór hy haar trouwde?" „Do weduwe van sir George Mallandaine... ze is eigenlyk cafó-chantant zangeres geweest toen heette ze Molly JoyceIs alles naar uw zin, meneer?" „Ja; dank u." De zaalchef ging heen, en Stephen Alison, ontslagen gevangene, dronk zyn wyn, na denkende over de zonderlinge grillen van het lot. Hy was zonder een penning in zyn zak den restaurant binnengegaan en had nu vyf pond. Morgen zou hy er honderd bezitten, en Jack' Darvell zou hem helpen om op een of andere manier er weer bovenop te komen. Dat was Jack hem wel verschuldigd. Alison vroeg de rekening en betaalde. HIJ hield van het gewisseld bankbiljet 8 pond en 10 shilling over. En morgen 1 Als hy het overige geld had, dat hem toekwan, zou hy heengaan. Hy wou naar Amerika, en dan.... {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1