If. 12778 Zaterdag TO October. A®. 1901. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. PRIJS DEZKR COTTRAWTi '•Voor Loidon por 8 maanden^ 1.10. "Buiten Loiden, per looper on waar agonten govesfcigd 1.80 Franco per post 1.65- PHUS DER ADVERTENTCËN: 6 regels f 1.0B. Iedere regel meer f 0.17J. - Grootero Van 1 letters naar plaatsruimte, wordt f 0.05 berekend Voor het incasseeren bulten de stad Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. i Leiden, 19 October. Op de landeiyke begraafplaats in het stille Hillegersberg werd gisternamiddag het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van don leten 'luitenant M. T. H. de Brouwer, die omgekomen is op het Kill&rney-moor in Ierland. Te 12 uren vertrok de lijkwagen van de 'RUnhaven te Rotterdam naar het station D.P., |waar zich te 1 uur de volgkoetsen aansloten. Een uur later bereikte do lijkstoet Hillegers- ■berg. Daar waren Inmiddels bijeengekomen de koloiiel-commandant Yan der Goes, van het 4de regiment infanterie te Leiden, met den kapitein adjudant van dat regiment, Van Hille. Voorts een deputatie van de krijgsschool, bo- staande uit de staikapiteins C. Hoogeboom en ;Van Oordt, den lsten luit. der artillerie Van Tuinon en den lsten luit. dor infanterie Petter, een deputatie van do officieren uit Gouda, waar de overledene voor zijn verblijf op de krijgsschool in garnizoen lag, bestaande uit den kapitein W. Pompe, den lsten luit. Ter- steeg en den 2den lult. Meyer; een deputatie van het 1ste regiment veld artillerie te Utrecht, waarby de overledene gedetachoerd is geweest, bestaande uit dsn kapitein J. L. van Heukelom, den lsten lult.-adjudant J. L. ten Bosch en den lsten iult. D. O. Graswlnckel. Ook waron daar vele vrienden en kennissen van den over- ledone, onder wie men o. m. opmerkte hot Kamerlid den lsten luit. Dujjmaer van Twist. Zy allen sloten zich op den weg grafwaarts achter de ïykbaar aan. Vóór deze het kerkhof bereikte, werden aan de vele kransen, dio de baar bedekten, nog toegevoegd een krans „Van de karaoradon van het 4o regiment Infanterie" en een bloemstuk van den commandant van het le regiment veld-artillorie, den kolonel ,von Stein Callenfels. Toon allen om de geopende groeve geschaard waren en nadat do kist met bloemen was be strooid, nam kolonel Van der Goes het woord om een laatste woord van afscheid te spreken aan dozen jong gestorven vriend van zyn regiment. Hy herdacht hem als een goed kameraad en uitstekend officier, die met ernst en opgewektheid zyn plicht vervulde, bezield 'met liefde voor de studie. By zyn vrienden was hy geöerd en bemind. Weggerukt werd hy, te midden zyner voorbereiding aan de Boogere Krygsschool. Mogo het zyn jeugdige weduwe en zielsbedroefde moedor, wie hy een groote troost en eon voorbeeldig zoon was, gegeven zyn doze smart te dragen. De kapitein C. Hoogeboom voorde het woord .namens den directeur en de officieren van de Hoogore Krygsschool. Daar werd luitenant De Brouwer geteld onder de beste leerlingen. Groote eenvoud en een onverzettelyke wils kracht kenmerkten hem. De 1ste luit. Hardenberg sprak een woord van diep gevoeld medeiyden met don vriend, met de jeugdige weduwo en de treurende moeder. Daarna herdacht de heer Julius van Goor, uit Gouda, den overledene als de vriend, tot wiens intiemen hy zich mocht rokenen, tor- wyi ter. laatste de heor Roorda, inspecteur van het loodswezen in het 2de district, neef van don overledene, namens de weduwe, de •moeder en den aanwezigen jongeren broeder van luitenant De Brouwer, woorden van dank sprak voor de laatste eer, den overledene bewezen. Ook de luitenant-kolonel dor infanterie Van der Wal en eenige andere officieren waren aanwezig als genoodigden. (N. R. G.) Gisteren werd te 'e-Gravenhago gehouden do 15de Algemeene NederLaudsche Zending» conferentie, onder leiding van ds. A. H. Roose, die in zyn openingswoord herinnerde aan den i hongersnood in Indië, den Z.-Afr. oorlog en j de Cbineeeche onlusten, door welke loatsto de vooroordeelen tegen de zending zyn ver- sterkt. Spreker wees op den vooruitgang dor I Roomsche boven do Protestantsche zending en bracht onder applaus der vergadering hukle i en dank aan den afgetreden minister van koloniën Creraer, voor al hetgeen by voor de 1 zending heeft gedaan. De jongste Troonrede gaf voor de tookomst goede hoop en spr. sprak den wensch uit, dat het nleuwo Ministerie zou verhoeden dat hot Protestantsche Zendings werk zou worden geschaad door invloed van Roomsche zydo en dat hot zal zorgen dat de Katholioken zich niet dringen in reeds door de Protestantsche zending bezette terreinen. De voorzitter deelde mede, dat do minister van koloniën een schryven had gezonden, waarin by meldde de conferentie voor zoover zyn ambtsbezigheden dit toelieten, te zullen by wonen. Ds. B. ton Kat®, van Rotterdam, besprak hierop het onderwerpde Zuidafrlkaanscho oorlog en de zending. Do oorzaken van den than9 tussohen Boer en Brit ln gansch Zuid- Afrika op leven en dood govoerden etryd i zocht spr. niet alleen in de mynen van Johan- j nesburg, maar ook in do heerschzucht van (Engeland, de vryheidsliofde dor Boeren en in de wederzydeche, in den loop der jaren al iSterker geworden antipathie, waartoe de Engel- t»che zendelingen niet weinig hebben byge- jlragoq, ioo4*4 z& z£ dit dan ook onwil leao, tot het uitbreken van dezen verschrikkeiyken oorlog hebbon medegewerkt. Spr. behandelde hieropden invloed van de zending op den oorlog en: den invloed van den oorlog op de zending. De Engelsche zendelingen zijn bij hun komst omstreeks 1800, terstond begonnen met de gelijkstelling der kleurlingen en blanken na te jagen en zij hadden daarin zooveel succes dat ue Boeren, hard geplaagd en belasterd, in 1835 gingen „trekken." Ook daarna bleven de zendelingen volharden in hun eens aange nomen houding, waardoor de Boeren al slech ter naam in de geheele wereld kregen en de Engelsche misdaden tegen hen, zooal niet goedgekeurd, althans ook niet afgekeurd wer den. Heeft do zending van deze zijde be schouwd een zeer noodlottigen invloed ge oefend, zij heeft een krachtigen invloed op de kleurlingen ten goede gehad, zoodat voor een zeer groot deel aan haar is toe te schrijven, dat deze nog niet in massa aan den oorlog heb ben deelgenomen. De invloed van den oorlog op de zending is allereerst van zeer treurigen aard: noodzakelijk gevolg van den oorlog is stremming in de zending en velerlei ellende, ook voor haar. Maar als de Boeren overwin nen mogen, zal zeker met nog grooter ijver de zending worden gedreven en zullen de Boeren zich beijveren om het ontzaglijk vraagstuk: Blankzwart op te lossen. Spr. eindigde met een heilwensch voor de Boeren en de zending beicle. Do minister van Koloniën, die de namid dagzitting der conferentie oezocht, verklaar de, dat de regeering alles zal doen om de medische zending, het onderwijs en het am- bachtsonderwijs in Indië te 6teunen. De uit breiding van het onderwijs zij, betoogde spr.. taak der zending met regeeringssteun. Na de rede van ds. Ten Kate werd, onder uitbundig applaus, het voorstel aangenomen om Staatspresident Kruger een telegram van hulde te zonden. Gisteren werd door den Gemeentoraad te Delft voortgezet de behandeling van het voorstel tot heffing van een hoofdeiyken omslag. Een voorstel van B. en Ws. om den minimum-aanBlag niet zooals eerst was voor gesteld te bepalen op f 600, doch op f 650 met aftrek voor levensonderhoud van f 450, werd aangenomen. Do volgendo artikelen werden aangenomen na het aanbrengen van enkele redactie-wyzigingen en die, welke nood zakelijk waren door de aanneming van hot voorstel van B. en Ws. De geheele verorde ning benevens die op de heffing werd met algemeene stemmen aangenomen. De percen tage wordt nu 6.38 pCL van het belastbaar Inkomen. Op hot drietal voor predikant by de Chr.- Geref. Kerk te Murmerwoude komt voor ds. J. L. Jaspers, te Boskoop. Dinsdag 22 October herdenkt ds. J. M. Snethlage, Ned.-Herv. predikant te Amsterdam, den dag, waarop hy vóór 25 jaar zyn bediening heeft aanvaard. Op dienzelfden datum doed hy in 1890 aldaar zyn intree-rede. Naar hot „Hbl." verneemt, dreigt er ln de kunstenaarswereld een onaangename quaestle. De muurschilderingen van den heer Der KindereD, bestemd voor de nieuwe Amster- damsche Koopmansbeurs, worden door den heor Berlage den architect niet aanvaard. Er moeten hierover reeds explooten be teekend zyn. Heden vertrok onze gezant te Beriyn jhr. Van Tota van Goudriaan uit de residentie naar Arnhem om van daar van zyn verlof hier te lande naar zyn post terug te keeron. Men schryft uit Maastricht: Gisteren heeft generaal-majoor Snyders namens den minister van oorlog andermaal een bezoek gebracht aan den overste baron von Ziegler. De toestand van dien patiënt is, volgons aan het gesticht Calvariënberg ingewonnen be richten, in alle opzichten bevredigend te noe men. De kwetsuren in het aangezicht zyn geheel hersteld en do beenbreuk ln zoover, dat de patiënt reeds op krukken in zyn kamer kan rondwandelen. Men meldt uit Schwerin aan de „N. R. O.": Koningin Emma der Nederlanden, die ein de October een bezoek aan Mecklenburg komt brengen,, zal haar intrek nemen in het kasteel „Wiligrad" aan het Schwerinsche Meer, waar hertog Johann Albrecht en zijn gemalin Eli sabeth van Sakson-Weimar verblijf houden. Tegen denzelfden tijd komt dan grootherto gin Marie, de moeder van prins Hendrik, op het kasteel een bezoek brengen. Door droeve familie-omstandigheden, zal prof. dr. J. Woltjer verhinderd zijn Maandag het rectoraat der Vrije Universiteit over te dragen aan prof. Geesink, waarom dio over dracht nu een week is uitgesteld. Te Groningen is mr. -E. van Loon in den ouderdom van 76 jaar overleden. Hij is van 1871 tot 1895 griffier bij de Staten dezer pro vincie geweest. H. M. de Koningin verleende Donderdag te kwart voor vijven audiëntie op het paleis 't Loo aan eenige dames en heeren uit de ge meente Apeldoorn. Door de Tooneelvereeniging „Thalia", te Tilburg, is een prijsvraag uitgeschreven voor Humoristische Voordrachten. De be kroonde werken zullen dan allen in de maand Januari a. a. voor het publiek voorgedragen worden, naar verkiezing door de schrijvers zei ven. De prijzen zullen bestaan in gouden, zilveren en bronzen medailles met diploma's, tevens met daaraan verbonden geldprijzen van f 100, f 75, 50, f 25. Een extra-dames- prijs ia nog gesteld voor de beste uitvoering. De inzendingen moeten geschieden vóór 1 December e. k. aan den president van „Tha lia", den heer H. P. Holtus, te Tilburg, waar tevens de noodige gegevens verkrijgbaar zijn, als reglement en verdere mededeelingen, enz. omtrent den prijsvraag-wedstrijd. De heeren J. B. Jochems, H. M. Hyi- kema en L. P. Römelingh, onderscheideniyk directeur van het post- en telegraafkantoor te Werkendam, Vlieland en Nieuwepekela, herdenken 1 November hun 25 jarige dienst vervulling. Biykens by het departement van marine ontvangen bericht is het pantserdokschip „Utrecht", onder bevel van den kapitein ter zee A. G. Ellis, 17 dezer te St.-Lucia aan gekomen. Het stoomschip „Chemnitz" vertrok 17 October van Batavia naar Amsterdam; de „Kiel", van Makassar naar Amsterdam, arri veerde 17 Oct. to Cochin; de „Laeisz", van Makassar naar Amsterdam, arriveerde 17 Oct. te Singapore; do „Priam" vertrok 16 Oct. van Batavia naar Amsterdam, de „Solo" arri veerde 17 Oct, van Christmas Eiland te Swinemunde; de Ambon", van Nieuw-York naar de Straits en Palembang, passeerde 18 Oct. Point do Galle. Alkemade. De oudste ingezotene der ge meente, de 90 jarige A. v. L. te Oud-Ade, is dezer dagen overleden. Op Dinsdag 19 Novombor 1901, des voor- middags te 10 uren, kunnen ter gemeente secretarie, ten behoeve van hen, die moenen recht te hebben op vrystelling van den dienst der Nat. Mil. wegens broederdlenst of als eenige wettige zoon, de vereiachto getuig schriften worden aangevraagd. Bonthuizen. De begrooting dezer gemeente voor het jaar 1902 is door den Raad vast gesteld tot een bedrag aan ontvangsten en uitgaven vao f 6669 81*. Bodegraven. Wegens vele govallen van dlphtbentis, voorkomende onder de leorlingen der openbare school A, alhier, hebben burge meester en wethouders besloteu genoemde Bchool tot 4 Nov. a. e. te sluiten. De leden van de sociëteit „Harmonie" alhier, hebben tot sluiting van het zomer seizoen een onderlingen kolfwedstryd gehouden in het hotel Van Haaften. De volgende heeren behaalden de pryzen: P. Veelenturf laten, P. J. M. Veld 2den, G. van Haaften 3den, A. 0kker8e Jr. 4den, P. Goebol 6den en A. H. V. Kauling 6den prys. Tevens hield de sociëteit oen wedatryd in het biljarten, waarin de heer A. Okkerao Jr. den eersten en de heer H. Gerritsen don tweeden prys behaalde. By de wedstrydon ging het zeer gezellig toe, zooals men dat steeds by „Harmonie" gewoon is. Hazorswoude. Een jeugdig landverdediger jn spe, wien door de schikgodinnen de primeur der slechte kansen was toebedeeld geworden, gevoelde zich hierdoor zoo geïntimideerd, dat hem etteiyke pierenverschrikkertjes noodig waren, om dio naai geestige gedachte van zich af te zotten en zich nu moede genoeg toe kennende voor zyn toekomstige krygsmana- loopbaan, betrad hy weder de plaats, waar eenmaal zyn wiegje stond. Zyn pipa, alias oude heer, trachtte don dappere mot een zoet ïyntje binnen te loodsen; maar de verboigon- heid des jongelings, dio niet als een klein kind wenschte behandeld te worden, steeg zoo hoog, dat hy een zestal ruitjes van de schuur zjjns buurmans met zyo tabaksdoos aan gruzelementen sloeg. Men zegt, dat dezen held van ,'t glas" een eervolle vermolding niet ontgaan zal. Katwyk. De uitslag der door het gemeente bestuur gehouden inechry ving voor de levering van turf ten behoeve der verschillende ge meentegebouwen, gedurende het seizoen 1901 1902, le, dat de levering is gegund aan mej. wed. A. J. Vooys te Katwyk aan den Ryn: lange turf voor f 4.90 en korte turf f 7 per 1000 stuks. Jiatwyk aan den Byn. By de stemming on herstemming voor gemachtigden ln het kiescollege der Ned.-Herv. Gemeente zyn ge kozen de heeren J. Kersten, G. B. Werther en A. Zuyderduyn, die hun benoeming hebben aangenomen. Noordwykorliout. Voor het onderwyzend personeel is het minstens een buitenkansje, dat een van m'n buren geen burgemeester is. Maar laat ik eerst vertellen. By Piet de Kraai dan kennen we hem het best stond een melktest buiten en de school ging uit. Do jeugd krygt 'm in de gaten de test bedoel ik en bombardeert 'm met steenen, zoodat het stuk vaatwerk wel niet naar de haaien, maar toch voor den eigenaar verloren ging. De spes patriae lacht. Soms is ze wreod, de jeugd. Volwassenen zyn in dat opzicht heel anders. Dia verheugen zich nooit in anderer leed. In de gevolgen der baldadigheid kon zóó niet worden berust. En het vrouweiyk element verloochende ook ditmaal niet dan bekenden moed, waar het gold zoo al niet da verdediging van kroost, dan toch van have, en met ge- nebte veertjes en opgestoken staart ging het naar den burgemeester. Toen deze vernam, dat zelfs de jeugdige spruit eens gemeente- raadslids aan het bombardement deelachtig was, kende de verontwaardiging zyns edel- achtbaren geen palen en besloot hy een voor beeld te stellen. Na een geweldig voorhoofd- fronsen richtte hy zyn schreden naar de school, waar het daaraan verbonden personeel juist bezig was hot ondorwys dienstbaar te makon aan alle clirUtolyke en maatschappe lijke deugden, en gobood den tienjarigen boos doener hem to volgen naar de secretarie. Toen aldaar geen dienaar van de H. Hermandad aanwezig was, werd de secretaris uitgezonden om er een op te sporen en weldra kon men genieten van het verkwikkeiyk schouwspel, dat de jeugdige misdadiger, onder het schreien van tranen met tuiton, door een veldwachter werd opgesloten in hot arrestanten-lokaal. Daar kon het ventje nadenken over zyn schrikkeiyke verdorvenheid en desnoods tot inkeer komen. Na een paar uur toovens kon het kereltje de Inrichting, die zyn bekoering van den boozen weg heeft moeten bewerken, weer verlaten. Onder politie-geleide werd de leerling weer teruggevoerd naar de school, waar het onderwas bereids weer was aangevangen. (Ik vernam, dat de veldwachter, met het transport belast, den dreumes nog eerst een boterham heeft toegestopt, wat stellig getuigt voor het goede hart van dien veldwachter. Hy heeft trouwens zelf van die blagen Maar lk zou het hebben over een van m'n buren, die my dat buitenkansje in den aanhef dezer correspondentie in do pen gaf. Nu, als hij (m'n buur) burgomoestor was, zou hy den onderwijzer hebben opgesloten. Die was de schuld van alles I Die had geen ontzag genoeg I Als hjj (m'n buur) meester was, zou by wel eens willen zienI Menig ouderhart was Ineengekrompen by den veelzeggenden blik en de daarmee gepaard gaande handboweging, waarmede m'n buur zyn reden deed vergezeld gaan en besloot en deze gedachte gaf my den aanhef dezer correspondentie in de pen, waar ik gewaagde van een buitenkansje. Wie zou de baldadigheden dor jeugd in bescherming weneohen te nemen I Natuuriyk moet zy worden tegengegaan on binnen zoo ong moge- lyke grenzen beperkt. Maar wie wil trachten te verdedigon £en paedagoglschen tact, die voor dit tienjarig knaapje tot tuchtmiddel koos eon met veel vertoon verwyderen uit de school, om het door politie te doen opsluiten in een arrestantenlokaal, dat mogeiyfc nog riekte naar de dronkaards, die het herbergde? Op verklaring van den gemeente genees heer dr. Kervel, dat ten huizo van O. Bergman alhier febris typholda heoft gebeerscht, is het huisraad en lyfgoed, dat govaar voor besmet ting kon opleveren, van gemeentewege ont eigend en verbrand. Oegstgoost. In den loop der volgende week zal alhier een oollecte worden gehouden ten bate der Yeroenlging „Trouw aan Koning en Vaderland", wolke collecte ten behoeve van 180 oud-stryders in do offervaardigheid der ingezetenen wordt aanbevolen. Bynsburg. Dank zy het uitnemend slagen van de droge bloombollenvelling op 8 October j.l., zal a.8. Donderdag 24 October een tweede droge veiling van bloembollen, enz. worden gehouden. Directeuren zyn de heeren A. ds Mooy Jr. on A. v. d. Eykol Johz. Stompwyk-Veur. In degemeento Stomp- wyk moeten 21 jongelieden, aan de loting voor do Nationalo Militie deelnemeD, waar van éón wegens broederdienst en éón als eenige wettige zoon, vrystelling kan doen gelden. Voor de gomeento Veur, nemen 18jonge lieden aan do loting doel waarvan 5, wegens broederdienst kunnen wordon vrygestejd. De cursus voor hot voorbereidend militair onderricht vangt Zaterdag 19 October a. s. aan, waarvoor zich 26 jongelieden tot deel neming hebben aangemold. Ter-Aar. Op hot verzoek van F. W. Brewe, smid alhier, om vergunning tot het oprichten van een smedory in de Kerkbuurt in een per- coel kadastraal bekend Sectie A No. 1665, is gunstig beschikt. Waddingsyeen. Onder presidium van ds. Van der Pot werd don 17den dezer de algemeene vergadering van het „Nourisso"-fonds gehou den. De ontvangsten bedroegen f 384 93s en de uitgaven f 394.57* zoodat er een nadeellg saldo U van f 9.64. Er zyn 80 leden en 7 begunstigers. Uitgedeeld werden aan arme en behoeftige zieken 2865 liter melk, 2146 eieren, 548 KG. vleesch en 10 flesschen wyn. De Do vele magazyngoederen bevinden zich in uitstekenden staat. Tot leden der financieole commi8sio werden herbenoemd de hoeren Regt en Van der Woerd. Tot bestuurslid werd her kozen de heer G. Spruyt Jr. Met een harteiyk woord van dankzegging en opwekking sloot do voorzitter dozo byeenkomst. Naar wy uit goede bron vernemen, zal eerstdaags do heer Gortor als spreker optreden in een vergadering der democratische kios- vereeniging alhier. Er Ls ernstig sprake van, om: naast de vele philantropi8che instellingen alhier, een afdeeling op te richten van „Het Groono Krul»". De gemeenteb^rooting te ln ontvangst on uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van f 34582 246 Voorhout. Heden werd alhier ter-aarde- besteld het stoffeiyk overschot van den heer G. Th. van der Hulst, in leven wethouder dezer gemeente, die na een kortstondige, doch ernstige ziekte in den ouderdom van slechts 46 jaren overleed. De deelnoming in het dorp is algemeen, want de ontslapene geüoot de achting en het vertrouwen van iedereeD, die met hem in aanraking kwam. Is het in de eerste plaats een zwaar en onherstelbaar verlies voor de overgebleven weduwe en kinderen, voor wie de overledene een braaf en voorbeeldig echtgenoot en huis vader was, in de tweede plaats ïydt do ge meente een gevoelig verlies in den helaas maar al te vroogtydig ontslapene. Immers, als wethouder doed hy zich kennen als iemand met een goed oordeel, die met onvermoeide plichtsbetrachting zyn beste krachten wydde aan de belangen der gemeente Voorhout. Voor velen was hy de vraagbaak en zyn meening werd steeds gewaardeerd als die van een rechtschapen man. Ook als armmesster van het R.-K. armbestuur heeft hy zich nuttig weten te maken en was hy als zoodanig ook zeer gezien. Groot mag dan ook de taak genoemd worden K van hem, die den beer Van der Hulst iu bovengenoemde betrekkingen zal opvolgen, want was hy zacht en minzaam tegenover 1 eik, die om raad of steun tot hem kwam, al» lid van 't armbestuur werd hy bovendien alge- 1 meen mot den naam van armvader bestempeld. Aandoeniyk was 't aan te zien de diep- bedroefde schare, die den overledene naar zya laatste rustplaats volgde. Behalve familie en vrienden van don zoozeer j betreurden doode, werden daarby ook opge merkt het hoofd der gemeente, alle raada- leden en de colleges van het R.-K. Arm- en Kerkbestuur. Moge Van der Hulst steeds in aangename herionering van Voorhout's Ingezetenen biyven voortleven! Zyn ziel ruste in vrede. Zoeterwoude. De navolgende personen zya dit jaar respectieveiyk herkozen als bestuurs leden van polders in deze gemeente, te weten P. Oskam als lid van den Bosch- en Gaat- huizer polder; D. Key als lid van den Room- of Meerburger poldor; N. J. Stallinga als voorz, van den Rodenburger en Cronesteinsche poh der; J. v. d. Poel Nzn. als voorz. van den Oost- en West broekpolder; H. v. d. Krogt als lid van den Hofpolder; J. de Wit al» ▼oor*, van den Oostvlietpolder; A. v. Leeuwen als lid van den Geer- en kl. Blankaard poldor. Aangezien de tyd nadert, dat door d® onderscheidene Poldorbesturen in deze gemeonte schouw wordt gedreven over kaden, dammen, slooten enz., is het niet ondienstig belangheb benden daaraan te herinneren, tea einde hen voor eventueeie bekeuring van de zyde vaa het Polderbestuur to vry waren. Zoo wordt de najaarsschouw gehouden op 6 Nov. a. s. door het Bestuur van den Droog- gemaakton Gelderwoudschen polder; op 11 Nov. door den Grooten polder; op 13 Nor. door den Grooten Weateendschen poluer; op 14 Nov. door den ouden Gelderswoudechen polder; op 19 Nov. door den ouden Groenen- dykschon en Barrepoldorop 20 Nov. door den Zwet en Grooten Blankaart polder. Zegwaard. Alhier is ln beslag genomen een gedeelte van het koperdraad, onlvreoind in het begin dezer week van de electrisch® geleidiDg te Bleiswyk. Het was opgevischt uit een tocht tusachen deze gemeente en Bleis wyk. In plaats van het ter Secretarie te depo- neeren, had de vinder het verkocht en geen aangifte gedaan. Op Dinsdag 29 Oct. a. s. zal in den Palenstein8clien- en op Woensdag 30 Oct. in den Binnenwegschen polder schouw worden gedreven, in eerstgenoomden polder over de ge heele ringvaart, in beide polders over do vaarten, boezems, tochten en slooten, alsmede over do zich daarin bevindonde dammen, bruggen, hoofden, duikers enz. Uit do „Staatscourant." Koninklijke besluiten. P. H. Ley» benoemd tot burgemeester der gemeente Putten. Met ingang vau 1 Januari 1SJ02, aan (Jen adjunct- commies bij het departement van oorlog W. C. van der Lippe, op grond van lichaamsgebreken, een eervol ontslag uit zijn gemelde beliekkiug verleend. Pensioen verleend aan: mr. P. W. A. C'ort van der LrndeD, 4000 's jaars; aan mr. L. E. A. baron Sloot tot Üldhnis, f 1948 'e jaara. Reservekader hij de her eden korpsen. De minister van oorlog deelt in de „Sts.-Ct." mede: lo. dat hot exaiuon van beo, die wenschen te worden toegelaten tot een verbintenis nLa vrij willigers voor bet reservekader bij do bereden korpsen, dit jaar zal plaats hebben: a. by de cavalerie en bet korps rijdende artillerie op 25 November, en b. b(j de regimenten veld-artillerie op 28 Nov.; 2o. aat in verband daarmede in dit jaar de aan melding voor bedoelde examens moet plaats hebben vóór 11 November a. a. by den comrnamJeereode- olficior van bet korps, waarby de adspiraut de verbintenis wensebt aan te gaan; 3o. dat bet examen zal worden afgenomen ter standplaats van den commandeerende-oiiicier van bet korps, waarby de adspirant de verbintenis wenscht aan te gaan, zijnde: a. Deventer voor bet 1ste, Venloo voor het 2de en 'e-Gmwenhege vee* bet Sds regiment

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1