a Nog steeds moest de vacature van lsten keurmeester van vee en vleesch, ontstaan ten gevolge van het aan G. Polder den 17den Ju ni LI. verleend ontslag, onvervuld blijven. Onder de talrijke sollicitanten, die zich uit .eigen beweging voor deze betrekking aanmcld- den, mocht het B. en Ws niet gelukken een ge- schikten lsten kourmcester te vinden. Even min had een daarop gevolgde oproeping van sollicitanten, beperkt tot ..en, die reeds el ders als keurmeester waren werkzaam geweest een gunstig resultaat. Under de weinige per sonen, die zich daarop aanmeldden, bevond zich nkinand, aan wien B. en Ws. met ge rustheid deze betrekking konden toevertrou wen. Werd inmiddels door het onvoltallig per soneel met inspanning van alle krachten zoo goed mogelijk in den dienst voorzien, het be- hoeft geen betoog zoo zeggen B. en Ws. dat deze toestand niet langer mag voortdu ren en de dienst dringend voorziening eischt. Zij hebben daarom overwogen hoe dit het best zou kunnen geschieden. En nu is het hun gelukt iemand to vinden, 'veearts en assistent aan de school voor vee artsenijkunde to Utrecht, die in alle opzich ten berekend mag worden geacht voor - taak, welke het hier gclut. Intusschen verklaart deze persoon alleen d&n zich bereid de Betrok- iking to aanvaarden, wanneer hem een sala ris wordt toegekend van 1200 's jaars, en hem in plaats van lsten keurmeester de titel wordt verleend van adjunct-inspecteur der vee- en vleeschkeuring. Het komt B. en Ws. voor, dat deze voor waarden in de gegeven omstandigheden de gemeente niet mogen weerhouden hem de be trekking op te dragen. Wat in de eerste plaats het salaris betreft, dit is slechte 200 hooger dan dat, hetwelk door den vorigen lsten keurmeester werd ge noten. Wel zou de nieuwe titularis ingevoige de bij Raadsbesluit van 26 December 1896 ge troffen regeling een aanvang6jaarwedde van f 8000 hebben genoten, maar, zooals B. en Ws. reeds zeiden, een geschikte persoon kon voor dit salaris niet worden gevonden. Bovendien zal deze regeling uit den aard der zaak slecht? een tijdelijk karakter dragen. Wanneer toch met 1 Januari 1903 het openbaar slachthuis in exploitatie komt, zal aan den directeur een adjunct-directeur-vccarts moeten worden toegevoegd, voor welke betrekking, bij g'" bleken bekwaamheid en geschiktheid, uit den aard der zaak de thans c. q. te benoemen ad junct-inspecteur in de eerste plaats zou in 'aanmerking komen. Bedenkt men nu verdor dat de thans, ten gevolge van het langen tijd onbezet zijn der betrekking van lsten kcurmeesxer, verkregen besparing reeds meer bedraagt dan de hooge- re uitgaven welke der gemeente, bij aanne ming >an het voorstel van B. en Ws., tot 1 Januari 1903 zullen worden opgelegd, dan kan er dunkt hun, uit een financieel oogpunt tegen de door ^en voorgestelde voorziening weinig bezwaar bestaan. Evenmin schijnt hun inwilliging van het in de tweede plaats te kennen gegeven verlangen aan bedenking onrW^r«vïrr. indien toch de werkzaamheden van lsten keurmeester, dan nog met andere aan te vullen, worden opge dragen aan een veearts, komt het B. en Ws. voor, dat de titel van adjunct-inspecteur meer in overeenstemming kan worden geacht met diens werkkring, opleiding en r- ale positie, dan die van keurmeester. Zijn dus de bezwaren aan de door B. en Ws. voorgestelde regeling verbonden, niet groot, daartegenover staat een aanzienlijk voordeel, dat zeggen zij, niet gering te schat ten is. Indien toch, wat zij reden hebben te verwachten, de te benoemen adjunct-inspec teur in alle opzichten geschikt en bekwaam blijkt om later als adjunct-directeur van het slachthuis op te treden, dan heeft de gemeen te het groote voordeel, dat tot die becrekking Iemand zal kunnen worden benoemd, die op de hoogte is van den dienst in onze gemeente, van wiens geschiktheid men vooraf verzekerd is cn die den reeds benoemden directeur bij de inrichting van het dachthuis van groor. nut kan zijn. Op grond van een en ander geven B. en Ws. den gemeenteraad in overweging hen te mach tigen in plaats van een lsten keurmeester te benoemen een adjunct-inspecteur der vee- en vleeschkeuring, veearts, op een jaarwe -e van f 1200 Sedort tal van jaren reeda bestond alhier aan den Ouden Rijn (No. 174) een Christelijke bewaarschool, welke geregeld bezocht werd door een honderdtal kinderen, hoofdzakelijk uit gezinnen van minvermogenden. In de laatste jaron werd ze gedreven door en voor rekening van do Goreformeerde Kerk aan de Hooigracht. Het gebouw, waarin die school was gevos- tlgd, was evonwol zeer oud en hygiönlsch onvoldoende, waardoor de kerkeraad der be doelde Gemeente in dit voorjaar stond voor de keuze: óf de school op te heffen öf een nieuw gebouw er voor te stichten. Tot het laatste word beeloten, omdat de kerkeraad doen wilde wat in zijn vermogen was om de eenige Christelijke bewaarschool, die nog in Lelden bestaat, in stand te houden, ook omdat ze voorziet In een behoefte, daar steeds voor moer kinderen plaatsing gevraagd wordt dan er plaatsen beschikbaar zijn. Er wordt nu op dezelfde plek der oude een nieuwe «obool gebouwd voor ongeveer tweehonderd kinderen. Deze school zal weldra geopend worden. De commissie voor deze bewaarschool, aan welke door den kerkeraad het beheer is opge dragen, de heeren D. Eggink, J. W. Kooymans, J. de Lange en P. Bos, deelt mede, dat deze onderneming zeer verzwaart de flnancleele zorgen voor de school. De exploitatierekening «loot vroeger reeds mot een tekort, wat nu door do to betalen rent» van het kapitaal voor den bouw nog grooter zal worden. Daarom vraagt de commissie steun in den vorm van jaariyksche bijdragen. Nog kan worden vermeld, dat de school toegankelijk ia voor de kinderen van allen, die zich aanmelden en het zeer matige school geld betalen, en dat ze bezocht wordt door kin deren, bohoorende tot verschillende gezindten. De predikanten EL J. Kouwenhoven, J. Bolster on R. J. W. Rudolph beveka het steunen 4ar bewaarschool aeor aan» Door hot Ned. Instituut van Accountants ia bonoomd tot assistent-accountant do heer 0. J. Vorzyden, procuratie-houder by de vennootschap W. Hoogenstraten Co., alhier. Daartoe uitgenoodigd door het bestuur van de Rotterdamsche Toynbee-vereenlglng trad Zaterdag-avond ln het Nut mej. E. Knap pert, uit Lelden, op met een voordracht over Maatschappelijk Werk" (Toynbee). De „N. R. C." doelt mede, dat mej. Knappert het doel en hot streven van Toynboe schetste trouwens hier te lande reeda vry algemeen bekend te achten in dier voogedat daar onder verslaan moest worden hot zich in contact stellen van moer beschaafden en be voorrechten met de minder beschaafden en bevoorrechten, ten eindo beschaving en ver edeling onder hen te brengen en de onmon- digen mondig te maken, opdat zU tot grooter onafhankelijkheid kunnen komen. Het ls oen veel, alles omvattendOvarbeid, waarvoor speciale opleidiDg ondoenlijk is. Er is oen zokere mate van kennis toe noodig, maar bovenal toewij ding en het gehard zijn tegen teleurstelling on moedeloosheid, altyd hieraan gedachtig, dat de onderlinge punten van overeenstemming grooter zijn dan die van het verschil. Dat in aanmerking nemende, zijn er steeds punten van aanraking van de meer beschaafden en bevoorrechten met het zoogenaamde volk. Zelfs by bestaande maatschappelijke nooden is hooger leven te wokken, doch dan trachte mon niet dadelijk invloed te oefenen op de massa, maar op onkelen, op een kleine groep, die men onder zijn bereik houdt. Daartoe stichte men vooral jongens- en meisjesclubs, kinderen, die in het overgangstijdperk ver- keeren van de school naar het werkelijk leven of de fabriek. Spreekster schetste nu de middelen (het leeren bowonderen van het natuurschoon, planten on bloemen, het houden van tentoonstellingen, muziekuitvoeringen, enz.), ten einde, altyd in rechtstreeksch con tact blijvende, het volk te halen uit de sleur van het doodgewone en het een beteren kijk t« geven op het leven, ook doordien men het de ontspanning schenkt, waaraan het behoefte heeft, doch nu op veredelende wijze. De geest des tyds is vooruit te komen, dat wil zeggen geldl Op de voorgestelde wijze kan hot volk tot het Inzicht worden gebracht, dal er een edeler leven, een Inniger geluk is en dat met het "behalen van 6tofTo]lJken welstand het laatste woord niet gezegd is. Zóó zal het „Maatschappelijk Werk" aan zyn doel beant woorden en voldoening schenken aan hen, die zich er aan wijden. De spreekster vond toejuiching by haar vr\j talrijk, hoofdzakeiyk uit damos bestaand, auditorium. Op de 15de lijst van de 23ste jaarcollecte voor de Scholen met den BUbel in „De Standaard" komen o. a. voorHeemstede met Glip en Bennebroek, mot /"298.59'/i- Aangenomen ls hot beroep naar de Ger. Gemeente te Halfweg c. a. door de. N. Y. van Goor, te Boxum. Reuter seint uit Berlijn, dat Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden gisteravond te Berlijn aankwam en zijn intrek nam in „Hotel Kaiserhof". Prins Hendrik wordt Vrijdag a. s. op Hot Loo terugverwacht. Door de apothekersbedienden to Arnhem Is eon adres gericht tot den minister van binnenlandsche zaken, waarin zU, onder mede- doeling van het streven naar Zondagsrust voor de apothekersbedienden, een streven, dat toegojulcht wordt door zeer vele apothekers, die echter vroozen, dat de uitvoering schip breuk zal lijden op het 2de Ud van art. 8 der wet op de uitoefening der pharmacie, aan den Minister vragen, diens oordeel daaromtrent te mogen vernemen. Door het tot-stand-komen der met do beweging bedoelde dlenstwyzlging zouden duizenden meer van hun Zondagsrust kunnen genieten: apothekers, hun assistenten on het verdere personeel. Het stoomschip „Koningin Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 13 Oct. te Southampton; de „Stassfurt", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Oct. van Marseille; de „Titan" arriveerde 13 Oct. van Batavia te IJmuidendo „Madura", van Buenos- Ayrea naar Amsterdam, vla Huil, passeerde 12 Oct. Wight; de „Solo", van Christmas Island naar Stettin, vertrok 11 October van Dartmouth. Loiderdorp. Vrydag, 18 Oct. a. s. 's avonds van 7 9 uren, zal plaats hebben do stemming ter benoeming van vier gemachtigden ln het Kiescollege der Nederd.-Herv. Gemeente alhier. De aftredenden zyn de heeren J. Nagtegaal Sr. en 0. Splinter, die herkiesbaar zijn, benevens de heeren J. Bolt en 0. P. Roskes die ten gevolge van de plaats gehad bobbende grens wijziging thans behooren tot de Kerk te Leiden en derhalve niet herkiesbaar zyn. Alfon* Voor de verkiezing voor de Prov. Staten in het district Alfen z(jn alleen Ingeleverd een candidateniyst van de R.-K. en een van de antirevolutionaire party, beide voor mr. C. S. van Dobben de Bruyn (antirev.), burge- moostor van Hazorswoude, zoodat deze ge kozen ls in de vacature-8. van Velzon. - Na een niet al te lang tydavorloop zal onze gomöente in het bezit zyn van een inriohting, die voor haar on de aangrenzende dorpen van zeer groot nut zyn kan. Het plan bestaat toch en aan de uit voering daarvan is reeds begonnen aan hot St.-Joseph's gesticht, dat nu reeds een sieraad der gemeente ls, een vleugel by te bouwen, die het goheel voltooien en nog aangenamer voor het oog maken z«l. De eerste verdieping van dien vleugel zal byna gebeel tot ziokenhuia worden ingericht, waarin ïydora en lyderossen van alle gezindten tot zoor matige pryzen, onder het bereik van byna bdors beura vollende, «uilen kunnen worden verpleegd. Lissorbrook. Aan het vogelschioton alhier namen 21 sehutters deel. De pryzen werden als volgt behaald: lste vogel: J. v. d. Lans,Noordwykerhout, den romp; H. Elroon, Llsserbroek, den staart; A. v. d. Goe8t, Alkemade, vleugel; A. Zonno- veld, Noordwykerhout, vleugel en vlag. 2de vogol: L. Zuidorduln, Noordwyk, deu staart; J. Bakker, te Bloemendaal, den romp; H. v. d. Voort, te Alkemade, vleugel; L. v. d. Lans, Zoetarwoude, den kop; G. J. ten Brink, BloemondaiU, vlougaL 8de vogel: L. Zuiderdnln, Noordwyk, de vlagA. Zonneveld, Noordwykerhout, vleugel en staartL. v. d. Lans, Zoetorwoude, vleugel 0. Koster, Noordwykerhout, kopH. de Vries, Heemstede, de romp, 4de vogelJ. van Dollewyn, Zandpoort, kop L. v. d. Lans, Zoetorwoude, vleugeL; G. J. ten Brink, vlag; J. v. d. Lans, Noordwtfker- hout, staart; H. de Vries, Hoemstode, romp. In vrooiyko stamming en begunstigd door fraai herfstweder liep alles ln do boste orde of. Voorschoten. „Hendrik van Dcurloo" viert morgen feest 25 jaren was hy als koetsier by denzelfden patroon ln dion6t en allen, die hem in dat tydsverloop leerden kennen, steeds vol yver, beleefd en gedienstig, herhalen als uit één mondhy is er óón uit duizenden 1 Aan blyken van belangstelling zal het H. de Graaf dien dag zeker niet ontbreken. INGEZONDEN, Mynheer de Redacteurl Uit Leiden ontving ik vau hooggoaebte aflde oen schryven, waarby my gevraagd werd of ik do grafkelders onder de zerken der laatste abdissen wel eens onderzocht had. Dit had. ik juist laten doen, toen ik dit schrijven ontving. Het resultaat was het volgende: Onder de grafzerk van Beatrix dochter van Reimerswael f 1629 was een grafkelder, maar bevatte slechts eenige beenderen van verschillende geraamten; onder die van Adnana dochter van Pioris van Bothland f 1635 was geen grafkeldor; onder die van Maria dochter van Joris Schenck van Toutenburgh f 1352 lagen acht doodshoofden en hadden zich eenige vleermuizen genesteld; onder dio van Elburg van Boetselaar lag in den kelder veel aarde en op die aarde oen geraamte on meer naar achteren nog eenige doodsbeenderen, terwyi deze kelder aan eene zyde geon muur had; onder die van Stephana van Rossern f 1603 lagen o. a. een paar schedels on eenige been deren en de kolder was slechts een metor diep. Bovendien liggen oenige van deze zerken maar gedeeltolyk op de keldors, zoodat het hoogstwaar.Tchyniyk is, dat de2e zorken eerst later op dezo kelders gelegd zyn. Wat de drie oudste pilaren betreft, het bleek ons by nader onderzoek, dat No. 2 uit twee ongelijksoortige stukken Is saamgestold en No. 3 is ook gebroken geweest en is boven dien met roode pannen gerostauroerd. Hierbfj gevoegd het verschil van styi, dan is m. i. de benaming „lapwerk" niot uit de lucht gegrepen. Sapient! eat Rhynsburg, Uw Dn., 14 Oct. 1901. H. van Dbütkn, Verliezen van hel Engelsche leger, tooah die voorkomen in do Daily Graphic". 1 <3 P 2 0 g O -O O 5 2 II C 2 z* 0 O os 12 Oct. 2 11 4 1* 15 16 17 18 Totaal Geveilde peroeelen. Gehouden verkooplng in het Notarishuis aan Den Burg alhier, op Zaterdag 12 Oct. 1901, ten overstaan van: lo. Mr. J. A. F. Coebergh, notari» te Leiden Twee huizen met tuingrond, Haverzaklaan 14 en 15, samen in bod f 4300, kooper de hoer W. C. Mulder q.q., voor f illpdrie huizen, Caeciliastraat 29, 87 en 55, in bod f250, f 200 en f 326, kooper de heer J. N. Boter- mana q.q voor f 784; drie huizon, alsvoren 51 en Lysbsth8teeg 2 en 4, samen in bod f 1010, kooper de heer J. N. Botormans q.q., voor f 1040; vier huizen, Caeciliastraat 59, 61, 63 en 65, samen In bod /"971, kooper de heer H. O. de Haas, voor f 991; het huis, Vestestraat 182, in bod f 400, kooper de heer N. Lefeber q.q., voor f 480; het huis, alsvoron 136, in bod ƒ450, kooper de hoer N. Kors- wagen; het huis, alavoren 138, in bod f 650, kooper deheei A.F. Fortunatieq.q.; twee huizen, Kort-Qalgewater 16 en 17, in bod 1620, kooper de heer A. van Rooyen; het huis, Heerenstraat 47, in bod f 2450, kooper de heer J. Th. Bik q q., voor /"2750; hot huis, Varkenmarkt 18, ln bod /"875, koepor de heer C. Kooroman q.q.; het huis, Achtorzandstraat 8, in bod f 540, kooper de heer P. Koreroon q.q., voor f 665; twee huizon, Huigstraat 10 en 11, samen in bod f 1080, koopor de heer J. Stoeke qq. 2o. Mr. D. van Rlesaen, notaris te Katwyk: Drie huizen, St.-Jorissteog 8, 10 en 12, 6amen ln bod f 4076, kooper de hoer B. J. Huurman Dzn. qq., voor /"4083. Gemengd Nieuws. Heden -heeft de trokking der Vincentlua-lotery plaats gehad, waarby de hoofdprya, het ameublement, is gevallen op No. 928. Het bozoek aan de tentoonstelling op Zondag 13 October heeft dat van de voorgaande dagen verre overtroffen; het was or op onkele uren stampvol, zoodat er haast geen doorkomen aan was. Voor een goed bezette zaal tra den gisteravond in „Hótel du Nord", alhier, de Vereenigde Noderlandsche Toonoolisten van Amsterdam, onder bestuur van den heer J. W. Berjó, in dit speelseizoen voor het eerst op. De reoks van voorstellingen, welke dit gezelschap alhier hoopt te go ven, werd ge- opond mot het drama: „Mar ie-Jean do, do vrouw uit de Volksklasse", in zes tafereelen. Moj. De Wys-Faurel, die do rol van Marie- Jeanne vervulde, kweet zich bijzonder van haar mooliyke taak, evonals do heer Berjó (Bertrand), eohtgenoot van Jeanne. Wat den heer G. Glashorst (RemU) betrof, den vriend van Bortiand, deze was eveneens op zyn plaats on werkte flink medo om twist en tweedracht tusschen Jeanne en haar echt genoot te doen ontstaan. Ook de verdere dames en heeren, die voor het voetlicht ver schonen, deden hun best om hun rollen ten genoegen van hot talryk publiek te vervullen, waarin zy dan ook vry wel slaagden, getuige het applaus, dat hun by het oindigon van het laatste tafereel ten deel viel. Men keerde voldaan huiswaarts. De Leldsche Schietvereeniging „Willem Teil", alhier, hield gisteren op baan 5 te Katwyk weder een onderlingen wedslryd In 2 eerleön werden 8 pryzen (kunstvoorwer pen) verschoten en wel in elke serie 4 pryzen. In de eersto serie, 200 meter staande vrye hand, werden winners de heeren8. R. Boringa lste prys, F. 0. Haalebos 2de prys, Jacq. v. Veen 3de prys, M. S. van Polaneri 4de prys. In de tweede serie, 150 metor staande vrye hand, werden wlnnors de heeren: C. H. de Jong lste prys, F. Boekkooy 2de prys, C. O. 3de prys, N. N. 4de prys. Door de hoeren' S. R. Boringa en H. Zirkzee te Leiden waren nog 2 pryzen uitgeloofd, die eveneens op 150 meter werden verschoten. Voor deze pryzen kwamen in aanmerking de heeren M. 8. v. Polanon, F. C. Haalebos en H. Nieuwenburg met een gelyk aantal van 85 punten Na kampschieten werden winner's de heeren F. 0. Haalebos lste met 91, M. 8. van Polanen 2de met 86 punten. Nog werd door een lid der vereeniging oen prys uitgeloofd (lnktstel) voor hen, die in de vorige serieön geen prys behaalden. Deze prys zou worden toegekend aan hom, die binnen kring 13 het hoogst aantal punten behaalde. In aanmerking voor dezen prys kwamen de heeren A. v. d. Ree en P. J. Pont en werd na kampschieten de heer A. v. d. Ree winuer met 69 punten. Te Leiden speelden gisteron „Ajax", alhier, en „R. A. P.", van Amsterdam, hun oersten competitie wedstryd. Begunstigd door prachtig weer, stelden op uitstekend veld, onder scheidsrechter Th. Portheine, de navol gende elftallen zich op: „Ajax". Van Velzen (dool); Mottman en De Stoppolaar (achter)Lafontaine, Eug. Giivól en Brussel (midden); Th. Gnvel, H. van Santen, J. Beyerlnck, A. van Santen, en J. Bruin (voor). „R. A. P." bracht in het veld C. Störman (doel); Hoogenboom on Hartog Jr. (achter); Lleftinck, Stokvis en Hulsman (midden)J. van Broekhuyzen, J. van Son van Gellicum, Glaser, Evers en G. Zweerts Jr. (voor). Het was by beide partyen, die in het bogln vry wel even sterk waren, duideiyk te merken, dat de voetbalschoenen langen tyd rust genoten hadden. Toch toonde „R. A. P." zich iets sterker, en wist het spel langen tyd op „Ajax" terrein te houden, en oen rechtschen en linkschen hoekschop te forceeren, terwyi wy elk oogenblik verwachtten haar te zien doelpunten. Doch de Leidsche achterhoede weet zulks kranig te voorkomen en een paar malen flink door te breken, doch ook „R. A. P."s achterhoede is daar op haar plaats en de bal verhuist weer gauw op Leidsch terrein, waarna een herniouwde stormloop der Lelde- naars na een schermutseling en slech,t weg werken, den bal onder luid gejuich in „R. A. P."b net doet terecht komen. Het spel ia daarna om en om op beider terreinen en evon sterk. „R. A. P." verknoeit eenige mooie kansen en de rust gaat m met 10 in „Ajax" voordeeL Na de rust treedt „Ajax" terstond weer doortastend op, en oen paar schoten op „R. A. P."8 doel worden gestuit, en nu is het ook vry wel met „Ajax" gedaan. Een prachtig doorbreken van „R. A. P.'"s voorhoede bezorgt haar oen strafschop, die door Glaser mooi in een geiykmakend doelpunt wordt omgezet. Nogmaals doorbrekend, forceert „Ajax" twee hoekschoppen, doch direct daarna gaat „R. A. P."'a voorhoede er van door en eeD ren van Glaser bezorgt haar het leidonde punt, 2 1. „Ajax" zet er alles op en werkt hard om het evenwicht te herstellen, doch Zweerts brengt don bal mooi op en zendt dezen naar Van Broekhuyzen, die hem juist in „Ajax" doel schopt, 3 1. Het spel blyft nu vry wel op „Ajax" terrein, en nogmaals schiet Van Broekhuyzen op grooten afstand No. 4 ln 't Leidsche net. „Ajax" krygt daarna nog een hoekschop, terstond gevolgd door een gedribbel voor haar doel, en als tyd gefloten wordt, heeft „R, A. P." een mooie en eerste overwinning met 4 1 behaald. Nog een beetje oefening en doortastender optreden, dan zullen de roodzwarten dit seizoen zeker lastige tegenstanders zyri. (A. H.) Tusschen Katwyk en Noordwyk spoelde deze week de zee eoii goed gesloten flesch aan in een omslag, waarop in het Eügelsch stond: „Aan hem, die 't vindt." De inhoud bleek te zyn een klacht van Engelsche soldaten, op weg naar de Kaap, over de voeding. S-8. Malta Sunday March 24th 1901 Friends We hope you will insert this ln apapor We tho Men of Special Service Roy Essex Regiment Do make a complaint about tommy they give us 3'/, Lb. loaves between 14 men and one potatoe per diem 1 gill of coffee or tea per man Thata what They call making you fat Signed Essex Reg Moss 46 (N. v. d. D.) Tusschen Sassenhelm en Lisae gieternamiddag te drie uren byna weer een rywielongeluk met de stoomtram l Een jongen op een fiets reed in dezelfde richting van de tram, passeerde een dame met hoer, eveneens op een flets, en op hetzelfde oogenblik, dat de tram passeert, raakt de fietser het stuur van den jongen. Deze valt togen de voortsnellende tram, heeft het geluk Juist tegen een wagon te vallen, waardoor hy zich kan afduwen. Do flets werd aan stukken gereden, maar de wel door schrik bewuatelooze jongen waa gered 1 Sedert hot stormweer van Woens dag zyn omstreeks 10 loggors en een 30-tal Scheven ingeche bommen van de haring- vl8schery teruggekomen met uiteenloopende vangsten en enkele met avery. Zoo arriveerden met avery ton gevolge van het stormweder van verleden Zondag en Maandag een bom, schipper W. Keus, van de Nederlandsch»1 Reedery en Haringhandel, met verlios van da! geheele haringvleet. De bommen van dar reedery A. Hoogenraad, Erven E. de Niet; J.j Hoogenraad Jz. met verlies reapectievoiyk van' 46, 40 en 30 stuks netten, bovendien ver-' scheidene met min of meer avory aan viscli- j tuig. Mon vreest, dat wegens don storm vanj Woensdag nog vole haringschepen met schade aan netten en tuig znllen binnenkomen. Dinsdag is door twoe nacht-j koetsiers naar het station t© Gr-tvènhage gereden, om naar Delft terug N koeren, J. van der Kamp, een 26. jarige kollner, wonende te Delft, dio sedert vermist weidt. In 't bezit van een der koetsiers is ge vonden oen verkoopbrie.'je, dat betrekking heeft op een gouden horloge, dat do kollner bezat, j De koetsier 4 zyn aangehouden. Er wordt, vermoed, dat Van der Kamp beroofd is en dat er daarna wellicht oon nog zwaarder misdryf is gepleegd. De politie-commissaris der 2do afdeeling, de heer Dietz, te 's Gravenhage, vraagt onderzoek Omtrent deze geheimzinnige verdwijning kan nog worden gemeld, dat Van dor Kamp Dinsdag 8 October zyn betrekking te Delft heeft verlaten, met een vriend naar Den Haag is gereisd en daar don dag heeft doorgebracht. '8 Avonds om 11 uren hoeft hy zich met zyn vriend van het thefltre „Scala" in de Wagen straat door twee nachtkoetaiors naar een koffiehuis op het Eleyonburg laten brengen, waar hy beschonken aankwam. De nacht- kootsiors, die hy hem bleven, beweren, dat zy hem naar het Ryèwykscheplein hebben gereden, vanwaar hy naar het station zon zyn gegaan. Intusschen is uit niets gebleken dat zulks alzoo ls geschied. De kellnor wordt tot op heden nog steeds vermist. Zyn vriend was alleen naar Delff vertrokken. Het bedoelde goudon horloge is opgespoord en horkend voor dat van den kellner. Een buitengewoon Politieblad omtrent deze zaak is uitgogevon. Do politie dregt alle watoren onder 's Gra- venhago en Ryswjjk af naar het lyk van den vermisten Delftschen kollner. Do familie van den vermisten kellnor heeft een belooning van f 100 uitgeloofd voor het vinden van den persoon, hetzy levend of dood. Ten gevolge van den mist had gisteravond te Amsterdam op het IJ een aan varing plaats. Do stoomboot „Mercurlus", komende van IJmuiden, werd op do hoogte van de Houthaven aan stuurboordzyde aan gevaren door de van Amsterdam komende boot „Stad Zaandam". De „Morcurius" kreeg avery, bestaande uit oon vry groot gat, ge lukkig boven den waterspiegel. J Behalve natuurlyk de vertraging door den mist omdat niet „full spoed" kon worden gestoomd, kwamen de passagiers door dit ongeval ruim een uur te laat aan. Van een der passagiers, dio de reis op de „Mercurius" medemaakte, vernam het „Hbl." nog het. volgende De bedoelde heer bevond zich benodon in de kajuit, toen hy plotseling een hevigen schok voelde en gekraak hoorde. Toon hy naar dek ging, zag hy voor, of liever tegen den boeg, eon andere stoomboot en merkte hy dus dat er eon aanvaring had plaats gehad. De schok was zoo hevig geweest, dat alle meubilair in de kajuit, dat niot vast stond, omver was geworpen, en veol glaswerk van' den hofmeester stuk viel. Een oogenblikje ontstond een paniek, maar het personeel van de booten wist spoedig de menschen tot kalmte te brengen. Onmiddeliyk werden trossen uitgebracht en do beide booten aan elkaar gemeerd, om voor 1 hot geval een der booten een lek had, de passagiors te kunnen overnemen. Dit bleek' gelukkig niet noodig. Volgens verschillende personen op do „Mer- curius" was -dezo boot in den julston koeis, de boot van Zaandam minder. Een onderzoek zal-worden ingesteld. Behalve dit ongeval, was de mist nog oor zaak, dat een bejaarde vrouw in den omtrek yan den Watertoren aan den Amsteldyk ta water geraakte. Door eenige heeren die van een rytoer terugkeerden naar Amsterdam, werd de vrouw gered en naar haar woning aan den Amstel gebracht. M a a s s-1 u i s, 13 Oct. De stoomschepen „Aria", van Oxelosund, en „Phoebus", van Odessa, zyn hedennacht tydens mist boven Maassluis aan den grond gevaren, doch met het middaggotyde zonder assistentie vlot ge komen en opgestoomd naar Rotterdam. De hedennacht binnengekomen stoomschepen Ba'.losteros No. 1", van Bilbao, en „Bata-( vier II", van Londen, zyn wegens mist met;, elkander in aanvaring geweest. Eerstgenoemde kreeg een gat in het voorschip. De „Batavier II" is oogoüsebyniyk niet be*< schadigd. Do aanvarlög had plaat9 terwyi het atoomschip „Ballosteros No. 1" by den Hoek- van-Holland ton anker lag. Belde schepen- stoomden op naar Rotterdam. In den nacht van Donderdag opi Vrydag is te Alkmaar ingebroken in het kantoor van don heer Holling, in de sigaren-^ fabriek, aan de Spanjaardstraat. Door middel van een valschen sleutel heeft men zich toe gang weten te verschaffen, en getracht da brandkast, op het kantoor staande, te for- coeren. Echter tevergeofs. Toch heeft men nog ongeveer f 80 aan contanten en postzegel» weten machtig te worden, waarmede mon zich heeft verwyderd. De politie ls de ver moedelijke daders op het spoor. Te Gorkum is uit de Groote Haven het lyk van den koopman J. B. opgehaald. Dat is op óón dag do tweede drenkeling. Men meldt uit \Tormervoer aan de „N. R. C.": Onlangs werd gemeld, dat een vrouw hot paleis van de Koningin in Den Haag traohtte binnen te dringen om Hare Majesteit ta aprekoDu Zy is ten govolge daarvan opgenomen in een krankzinnigengesticht. Naar aanleidiDg van dit bericht vervoegd» zich by den inspecteur van politie alhier oen Inwoonster dezer plaats, die als haar ver^ mooden te kennen gaf, dat die vrouw mis-1! schien haar moeder was, on hom verzocht pogingen aan te wenden om haar uit hetj' geslicht terug te krygon. Zy verklaarde, dat haar moedor ia de gomoento Jouie in Friesland woonde en vóór eenigen tyd by haar

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 2