- IT. 12754 Zaterdag 21 September. A°. 1301. m r wo.* feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 8 maanden l J Buiton Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rtJn 1.30 Franco per post J I I i 1.65-; PRIJS DER AD VERTEN 'i'IÜH Tan 1-6 regels f 1.06. Iedere regel meor f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoren buiten de stad wordt f 0.06 berekend. pit nommer bestaat uit DRIE Bladen. OfAoleele KeauUgering. Burgemeester on Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeens kennis, dat door hen Vergunning is verleend aan A. CRAMA en recht- jverkrygenden tot het oprichten van eea smederij in het perceel Noordeinde 16, kad. bekend Sectie F No. 1156. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, F. WAS, Burgemeester. 20 Sept. 1901. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 21 September. r Hedenmiddag om twaalf uren werd op de begraafplaats aan de Groeneateeg alhier aan 'den schoot der aarde toevertrouwd het stoffe- 'lyk overschot van den heer F. A. J. A. van [Galen, ln leven ontvanger der directe belas tingen te dezer stede, na een kortstondige tlekte dexe week aan de zijnen ontrukt. Stil jen eenvoudig, geheel in den geest van den overledene, werd de droeve plechtigheid voir bracht, doeh dat het hem gedurende zyn by na .achtjarig verbluf in onze Btad en by de waar neming «yner vaak moeiiyke betrekking gelukt waa zich veler vriendschap en achting te verwerven, bewees do groote schare van 'belangstellenden, aan de groeve aanwezig, 'waaronder, voor zooveel de dienst dit veroor loofde, alle hier ter plaatse gestationneerde ibolastingambtenaren. Vier fraaie kransen idekten de kist, waaronder een met hst op- jeohrift „Aan onzen hooggeaohten patroon" van 'het gezamoniyk kantoorpersoneel, i Aan het graf werd niet gesproken. Ten teeken van rouw waren de gordijnen (Toor de vensters van het Administratiege bouw aan het Steenschuur neergelaten. Van het „Woordenboek der Nedorlandsche :Taal" is heden van het 11de deel verschenen de 6de aflevering, behandelende de woorden i OphangingOpkuiven, bewerkt door dr. G. ;J. Boekenoogen. Het Haagsohe strijkkwartet, de heeren 'Augenot, Bouwman c, s.f hebben zich met onzen stadgenoot den heer S. van Groningen 'verbondon hier eenlge uitvoeringen te geven. .Het volledige programma zal weldra bekend gemaakt worden. Bevorderd ia tot proponent bij do Re- tnonstrantschö Broederschap de heer O. E. I Hooykaas, theol. doctorandus aan de univer- piteit te Leiden. Te Nijmegen is, onder algemeene belang- atelling, het stoffelijk overschot van den op I zoo noodlottige wijze om het leven gekomen Leidschen student jhr. J. de Jong van Beek j en Donk, ter aarde besteld. Aan de groeve bevonden zich o.a. vertegen- woordigeia van het Leidsche Studentenkorps, de Studenten-IJsclub, de Studenten-Wielrij- ders-vereeniging en do Roeivereeniging „Njord" uit Leiden, waar de overledene in Jde rechten studcerdo. Namens het Leidsche Studentenkorps sprak 'de abactis, do heer E. van Ketwich Ver- schuur, waarna mr. Kluyver den overledene als clubgenoot herdaoht. Een der familieleden dankte voor de laatste eer, den overledene bewezen. Vele bloemstuk ken dekten de baar. Benoemd zyn tot onderwyzer met hoofdakte ,te Katwy k aan-Zee de heor S. T. de Boer, te jOudega; tot tydeiyk onderwyzer te Oostzaan de heer P. H. Loven, te Leiden. Aan „De Hollander" wordt gemold, dat de heer Houtman, onderwyzer der Christeiyke 1 school to Aarlanderveon, volgens gerucht, zyn ontslag zalnemen. Op de voordracht voor hoofd der school te Broedevoort, gom. Aalton, komt voor de [heor C. Ennes, te Noordwyk-Binnen. Beroepen Is by de Geref. Gem. te Tolen de heer D. Hoek, cand. te Noordwyk-aan-Zee, :en te Reitsum (Fr.) da. Van Goor, te Boxum. 1 In de tweede bijeenkomst van het Natio- Paal Oongres voor Zondagsrust te 's-Graven- hage leidde de heer A. D. P. van Löben Seis, [Tweede Kamerlid en arbeidsinspecteur, het 'onderwerp in over Zondagsrust en fabrieks wezen, betoogende dat Zondagsarbeid in onze fabrieken niet onaanzienlijk is en beperking noodig in het belang der arbeiderskinderen. •De noodzakelijkheid van Zondagsarbeid be hoort alleen getoetst te worden aan het crite rium, welke arbeid op Zondag bij den tegen- woordigon stand der wetenschap kan worden toegelaten. De Zondagsarbeid behoort door de wet geregeld en niet overgelaten te worden aan het particulier initiatief. Bij het debat werd vooral gewezen op den treurigen toe stand der Zondagsrust in de bakkersbedrij ven. Mr. W. H. M. Werker, adjunct-secretaria i Van deü raad van toezicht op de spoorweg diensten in Den Haag, hield een betoog ten gunste van Zondagsrust voor het spoorweg personeel, o. a. door opheffing van lokaal- treinen op Zondag tusschen 12 en 6 uren ?b middags en het uitsluitend laten rijden van ïnot het buitenland corresponderende snel treinen. Ook werd aangedrongen op beper king van het servoer te «ate* op Zondag en op bevordering van Zondagsrust voor post en telegraafambtenaren. De heer B. J. Gerretson', koopman to Rot terdam, hield een voordracht over Zondags rust en handel, betoogende dat, al sluiten in Nederland reeds veel handelszaken op Zon dag, er nog volstrekt geen reden is om vol daan te zijn. Hij drong aan op een absoluut verbod van verkoop van eet- en andere wa ren Zondags op straat. De spreker huldigde president Kruger voor zijn vasthoudendheid aan Zondagsrust, hem tevens foliciteerenae met de jongste overwinningen op het oorlogs veld. Prof. dr. O. A. Pekelharing, h'oogleeraar in de geneeskunde te Utrecht, gaf een refe raat over Zondagsrust en gezondheid, de be- teekenis schetsende van Zondagsrust voor de behartiging van 's menschen gezondheid. Hij deed uitkomen dat do gezondheid schade lijdt wannoer de werking der menschelijke orga nen niet door rust wordt afgewisseld. Nu behoeft de rustdag juist niet eenmaal 's weeks terug te keeren, althans zoo meent de genees kunde, maar waar de Zondag een zoo ge schikte dag voor die rust is, kan de medicus medewerken tot aanwijzing van dien dag. Maar ook aan hen, die Zondags moeten ar beiden, moet een andere rustdag worden aan gewezen, zoo noodig met medewerking van den wetgever. Spr. kwam tot de conclusie dat ook van de zijde der geneeskundigen Zon dagsrust dient te worden voorgestaan. Dr. Ruysch wees op het groote voordeel van de Zondagsrust mede ter bestrijding van het misbruik van alcohol, dat nauw verband houdt met onmatigen arbeidsduur, en prof. Treub op het gevaar dat de Zondagsrust ont aarde in Zondagsledigheid en op de ontzetten- do gevaren die dreigen uit te strenge regle menteering van te veel godwongon Zondags rust ten gevolge van den drang naar Zon dagsheiliging. Van verschillende kanten werd vooral door christelijke werkliedon geprotes teerd tegen de opvatting alsof do Nederland- eche werkman zijn Zondagsrust in ledigheid zou doorbrengen» Nogmaals hing do heer Te Boekhorst een treurig tafereel op van het lot van den brood bakkersgezel ten gevolge van den nachtar beid. Voor do sluiting van het debat constateer de de voorzitter dat èn prof. Pekelharing èn prof. Troub uit hygiënisch standpunt hebben gewaarschuwd tegen het maken van den Zon dag tot een dag van verveling» Van verschillende vereenigingen zijn inge komen betuigingen van sympathie met het doel van het congres en verzoeken van belang hebbenden bij Zondagsrust om die voor hen te verkrijgen. Nogal hilariteit verwekte een verzoek om ter bevordering van de Zondags rust to zorgen dat de soldaten die verlof heb ben, niet meer Zondagsavonds naar de kazer ne moesten terugkeeren doch Maandagsoch tends. Hierna was het woord aan prof. Fabins uit Amsterdam tot behandeling van het punt Zondagsrust en zedelijkheid". Hij betoogde dat zoowel op maatschappelijk en zedelijk ge bied het gebruik van den Zondag tot het ver bannen van alle bezigheden een onafwijsbare plicht is en zelfs tegenover den gouddorst van deze eeuw en het toenemend mate rial ismo godsdienstige viering van den Zondag meer dan ooit noodig is. Zondagsrust doet de ware gelijkheid onder de menschen meer uitkomen en elke Zondag moet die gelijkheid tot open baring brengen, ook in de gezamenlijk bijge woonde godsdienstoefeningen. Spr. kwam op tegen de voorstelling van de Zondagsrust als niets anders dan het stilstaan van de fabrie ken op den eersten dag der week, want naar die opvatting is de Zondagsrust eer een vloek dan een zegen. Uit een zedelijk oogpunt is 't daarom niet to verdedigen, aan de ontspan ning van den eon die van den ander op te offeren; dat in cafés en museums meer dan anders gewerkt wordt om aan een deel des volks genot te verschaffen. Naar Spr.'s wensch worde de Zondag bovenal besteed tor verheerlijking Gods Do laatste voordracht over Zondagsrust en familieleven werd gehouden door den heer Otto Schrieke, predikant te Enschedee, die de stelling ontwikkelde dat zonder Zondags rust van vervulling der roeping van het huis gezin geen sprake kan zijn en dat integendeel onthoudig van Zondagsrust in menig geval het huisgezin verdelgt en verwoest en ontbin dend en verarmend wekt. In verband met deze voordracht meende ds. Karres uit Den Haag dat een vrije Zondag gepaard moet gaan met een noodzakelijke be perking van de vrijheid, ten einde het genot van velen mogelijk te maken. Na de gebruikelijke plichtplegingen' en dankbetuigingen aan het bestuur de organi sators van dit oongres en den schier onover- treffelijken voorzitter, prol Yan Veen, en een woord van hulde des voorzitters aan de Ko ninklijke familie en allen die hun naam aan dit congres hebben verbonden, sloot de voor zitter het congres. Gisteren waren ten Hove aan het diner genoodigd baron Gerlcke van Herwynen, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister van H. M. de Koningin, te Londen, en echtgenoote jhr. mr. Van der Staal van Piershil, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister van H. M. de Koningin te SL-Petoraburg, en echtgenoote. In het laatst der volgende week keert H. M. de Koningin van 'e Gravenhage naar Het Loo terug. Hedenmiddag ontving de Koningin veraohll- lende burgeriyko en milltaLre autoriteiten. Hedenavond denkt Z. K. H. de Prins de voorstelling ln de Circus van Bamum en Bailay, te 'e-Gravenhage, by te wonen. Het weder antwoord der Koningin op bet adres van de Eerste Kamer der Staton- Generaal, ter beantwoording van de Troonrede, op den 20sten September 1901, luidt; „Myne Heeren l „Het li My aangenaam van de Eerste Kamer te vernemen, dat sy met belangstelling de toezegging ontving van vele en gewichtige wetsontwerpen en bereid ia om mede te werken tot alles, wat strekken kan tot heil van Land en Volk. „Ik verzoek U, Myne Heerent aan de Eerste Kamsr der Staten-Generaal Myn dank over te brengen voor Haar Adres van Antwoord." Dr. A« W. Nieuwenhuie, de bekendo Borneo-reiziger, onlangs hier te lande terug gekeerd, begeeft zich voor herstel van gezond heid tot geruimen tyd naar Zwitserland. Het Engelsche koninkiyke Jacbt „Victoria and Albert" komt Maandag 23 dezer op de reede van Vlissingen en zal Dinsdag meren aan de suldeiyke ponton ter inscheping Woens dagochtend van koning Edc&rd. Wy hopen van harte dat hem daar weer, evenals vroeger, een ovatie te wachten zal staan door het zingen van het Tranevaalache volkslied l Onder de Arnhemsche apothekersbedien den la een beweging begonnen om Zondags- rust te krygen, dan tot nu toe het geval is, een beweging, die zy over het geheele land trachten te doen ontstaan en waarvoor zy zich o. a. tot het Congres voor Zondagsrust gewend hebben, om ook den steun van het publiek te krygen. In een gisteravond aldaar gehoudon ver gadering van patroons ia algemeen Instemming met het denkbeeld betuigd en besloten, wan neer pogingen zullen worden gedaan om do wetswyziglng to krygen, dio noodig is om tot meerdere Zondagsrust te komen, die pogin gen te steunen. Het jaarverslag van de Maatschappy van Weldadigheid is weder verschenen. In vorm en uiteriyk geheel geiyk aan de vorige jaren, bevat het een aantal merkwaardige cyfers eu opgaven, waarop wy gaarne de belangstellende aandacht vestigen. Het Is nu eenmaal een feit, waarop het bestuur telken» moot wyzen, dat deze Maatschappy trots haar betrekkeiyk hoogen ouderdom nog to weinig by het Neder- landsche volk la bekend en wordt gewaardeerd. Ook nu bleek weder, dat het aantal bestede- lingen toenam, en de toestand der vryboeren wordt steeds beter. Do resultaten van opvoe ding en onderwijs waren uitstekend, en toch moet tegenover dat alles op minder roos kleurige toestanden worden gewezen. De ge bouwen verkeeren ln een toostand, welke byna voortdurend groote uitgaven voor horstel- lingen noodig maakt. Groote bedragen moeten jaariyks worden uitbetaald der rente en aflos singen van schulden, welke op de Maatschappy rusten, en vry groot ls dan ook het tekort, waarmede de begrooting over 1901 sluit. Moge de lezing van dit jaarverslag velen meer belangstelling inboezemen voor de schoone stichting van generaal Van den Bosch. Wie haar goedo werking kent en de vruchten weet te taxeeren, welke haar arbeid afwerpt, zal niet aarzelen haar krachtig te steunen. Min. beschikking. Benoemd tot vasten knecht by het departement van oorlog de stukryder 1ste klasse by het 2de regiment veldartillerie H. Schroevers. De ministers van justitie en van water staat verleenen de volgendo week geen audiöntie. De luitenant ter zee 2de klasse H. W. Verkerk ls heden geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdek8chlp „Utrecht". De heer D. van Popta, predikant der Ned.-Herv. Gemeente te Bunnik c.a., is be noemd tot leeraar aan het Christeiyk gym nasium te Utrecht. Het stoomschip „Kronprlnx" (thuisreis) vertrok 17 Sept. van Las Palmas; de „Gou verneur" (thuisreis) vertrok 18 Sept. van Mozambique; de „Horzog" (uitreis) arriveerde 19 Sept te Durban; de „Pr&sident" (uitreis) arriveerde 18 Sept. te Mombaasa; de „Reichs tag" (uitreis) arriveerde 19 Sept te Lissabon; de „Rotterdam", van Rotterdam naar Nieuw- York, vertrok 20 Sept. van Boulogne-eur-Mer; de „Bergedorf", van Java naar Amsterdam, passeerde 20 Sept. Pomeguea; de „Koning Willem II" arriveerde 20 Sept. van Amster dam te Batavia; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 20 Sopt. Kaap Carvoeiro» Alkemnde. Als vermoedeiyk candldaat ter vervulling van éón plaats in do Provinciale Staten van Zuid Holland voor het Hoofdkiea- distrlct Alfen, opengevallen door de benoeming van den heer S. van Velzen te 'b-Gravenhage tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene raal, wordt genoemd de heer 0. van der Linden te Alfen, vroeger woonachtig te Rynzaterwoude, die in de Rynstreek goed bekend is, en als A -R. ook dit jaar voorkwam op het grostal van candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, voor Katwyk. Bodegraven. De lessen aan de Ambachts- teekenschool, alhier, zuilen 8 Oct a. s. een aanvang nemen. Zy, die van dit onderwys ge bruik wenachen to maken, moeten zich hier voor vóór of op 30 Sept. a. a. aanmelden ter gemeentesecretarie, alhier. De diphtheritls heeft hier weder een slachtoffer geeiecht. Een knaapje van den bad meester v. N., nog maar 2 jaren oud, is aan deze gevaariyke ziekte bezweken. Noordwyk* Van de 17 sollicitanten naar de betrokking van hoofd der openbare school te Noordwyk-Binnen zyn 7 hoofden van scholen. Hoogötwaarschyniyk zal een vorgeiykend onder zoek met allo candidaten gehouden worden. Door den gemeente geneesheer dr. H. van Nes zal op Dinsdag 1 Oct. a. s., 's namid dags om 3 uren, ln een lokaal der oude ge meenteschool gelegenheid gegeven worden tot kostelooze vaccinatie en revaccinatle. Belang hebbenden voor kinderen een der oudera kunnen zich daartoe op Dinsdag 24 dezer, tusschen 11 en 12 uren voormiddag, ten raad- huize aanmelden. Noordwykerhout Onze kormls 1st wieder schon da gewesen. 't Was er vrooiyk, echt vrooiyk. Oók was 't een drukke kermis, zei men, want en let wèl op dit w a n t er stonden drie oliebollenkramen. Daar hot aantal van die vette-bollen-fabriceer inrichtingen dus hoogst waarachyniyk den graad van druk heid bepaalt, kwam 't óf door 't gebruik van veel oliehoudende kunstproducton, óf door de meegaandheid der politie in de sluiting»- perioden, dat, ondanks voormeldo drukte, alles zoo glad afliep. Een wel is waar ongewenechte regen, die den laataten dag by stroomon viel, liep echter op de oliehoudende menschenmassa waaraan ook gerookte paling en gebakken schol niet onschuldig waren gemakkelijk af en maakte dientengevolge, trots het muzikale go- tlppel van onze rioleering, do wegen erg vet en het al mót de meer of minder glimmende vreemdelingen en Inboorlingen tot éón vette amalgama Of er dan heolemaal niets ls gebeurd Nu ja, maar als ik vormeld, dat zy niet mocht van haar moeder en het toch zoo gaarne wou, en dat hy, die haar gaarne wilde hobben, maar niot hebben mocht, aan een broer, die het hebben belette, een messteek gaf of, dat een andere z y niet u 11 durfde, uit vreos, dat zy, vanwege het nieuwe gebit, pas aangeschaft haar Cloria zou by ten ln plaats van Iets anders dan, ja dan heb ik ook alles verteld, wat tot dusverre te ver tellen valt. De kermis ls uitstekend geslaagd en komt zy het volgend jaar terug en dat doet zy zeker dan hoop ik alleen maar, wat my betreft, dat de Turksche trom in den draai molen reeds op den eersten dag barst. Dat gebotm is niet uit te houden. Misschien herinnert men zich mijne cor respondentie nog, voorkomende in het num mer van 17 Aug. j. 1. over de vergadering van onze afdeeling van de Algemeene \ereeniging voor Bloembollencultuur, waarvan het be gin luidde: „De droge veiling? Afgepoeierd 1" en waarvan het slot was: „Dub niet afge poeierd." Indien niet, ja dan moet men dat nummer nog maar eens opzoeken. De bedoel de veiling heeft gisteren plaats gehad en we moenen niet te veel te zeggen, door te bewe ren, dat de heer F. Diemei als organisator, ja de ziel der onderneming en de heeren H. Homan Zonen en A. W. en W. N. Alke- mado Czn. als directeuren, met vergenoegen op deze welgeslaagde veiling mogen terug zien. Niet alleen dat do catalogus reeds 300 nummers bevatte, waaraan na het afdrukken nog ettelijke werden toegevoegd, maar er worden ook hooge prijzen besteed. Leiderdorp. Door den gemeenteveldwachter A. Oudshoorn werd voorzien van geweer ln jagende houding In het jachtveld onder deze gemeente aangetroffen G. d. B. Wyi deze niet voorzien was van jachtakte of consent, is procea-verbaal opgemaakt. Oudo-Wetering. Tot voorlezer en voor zanger by de Ned.-Herv. gemeente alhier, ls in de plaats van wyien don heer D. H. Los, benoemd de heer W. C. -P. Jansz. In de plaats van G. Vollmuller, naar elders vertrokken, ls tot koster aangesteld G. van Beye. Koelof-Arendsvecn. Hot lyk van den op 13 dezer ln het Brasemermoer te water ge raakten 18-jarigen theol. student B. H. J. Pouw is in den avond van 19 dezer daaruit opgehaaldden avond te voren werd de inven taris van de zeilschult opgevlscht. De onge lukkige werd het eerst bemerkt door den ry ka- veldwachter Bodaan en den heer J. J. van der Meer. Bassenliolm. Er doet zich alhier een geval van roodvonk voor by eon zevenjarig meisje. Stompwyk. Do Raad dezer gemeente stelde de rekening over 1900 voorloopig vast in ontvangst op f 19,496.69s en in uitgaaf op f 19,207.19, batig saldo f 289.50s. Voerhout. Onze geachte dorpsgenoot de heer C. Ruigrok van der Werve, herdacht gisteren den dag, waarop hy 25 jaren geleden benoemd werd tot ontvanger der gemeente Voorbout Doze dag ging niet onopgemerkt voorby. Omstreeks 11 uren begaf het Dage- lyksch Bestuur zich naar diens woning, ten einde den jubilaris persooniyk geluk te wen achen met dit heugiyk feest en waarby de burgemeester, de heer Van Griethuysen, in welgekozen en warme bewoordingen deed uitkomen hoe de heer Ruigrok steeds met nauwgezette en y vorige plichtsbetrachting zyn ambt vervulde. Met den wensch, dat het den jubilaris gegeven moge zyn nog vele jaren 1 in dienst der gemeente werkzaam te biyven, overhandigde de burgemeester hom namens de gemeente een geschenk in geld, dat met een harte!yk woord van dank word aanvaard. Zogwaard-Zoetermeer. De binnen deze gomeenten ten behoove van de Diaconie-armen gehouden collecte heeft opgebracht te Zegwaard f 203 en te Zoetermeer f 189.20. De Oranje-vereeniging alhier is opgericht. De feestcommissie van 4 Sept. heeft haar functies neeigelegd en het overschot van de rekening, een bedrag van omstreeks f 30, aan de nieuwe vereeniging overgedragen. Het begin is dus reeds goed. Maandagavond traden dadeiyk 45 personen ais lid toe, welk getal thans reeds is verdubbold. Een vast bosiuur ia nog niet gokozen, doch dit zal weldra worden vastgesteld. Zegwaard. Hot gemeentebestuur heeft be sloten den Bleiswykschen weg onder deze gemeente te bestraten met een paardeuspoor.' Het werk is opgedragen aan den heer Varke- vis8er, te Voorschoten, die reoil3 spoedig met de werkzaamheden zal aanvangen. In deze gemeente heeft zich een geval ▼an febris typhoidea voorgedaan. Uit de „Slaatscourunt." Kon. besluiten. Benoemd tot vertegenwoordiger der Regeeriog op hot tweede internationaa* con gres yan geneeshoeren, verbonden aan leveusver-' zekerings maatschappijen, te Am»«-ei..u dr. J. Coort, arts, adviseur der Eerste Nederlaudsche te 's-Gravenhage. Aangewezen als afgevaardigde voor Nederland in het comité der Association internationale pour Protection légale des Travailleurs, A. S. Talma, Tweede Kamerlid. Op verzoek eervol ontslagen als lid der centrale commissie voor de statistiek J. J. I. Harte van Tecklenburg, minister van iinanciën. Benoemd tot lid van het collego van curatoren der rijksuniversiteit: te Leiden mr. (J. F ook; te Utrecht jhr. mr. RiielJte Groningen mr. H. Binnerts. Do kapitein ter zee L. C. Koster, met 24 dezer eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. pant- serdekschip BUtrecht" en dat bevel alsdan opge dragen aan den kapitein tor zee A. G. Ellis. Benoemd tot adjudant by het regiment grena diers en jagers de eerste luitenant C. A. van FeDoma, van bet korps. Benoemd by het wapen der infanterie, tot eer sten luitenant, de tweede luitenants O. Boomsraa en J. A. Maas, gedotacheerd resp. bij het leger in Nederlandsch-Indiö en bij do landmacht in West lndië, alsmede de tweede luitenant W. G. van Hoogenbuyze, bestemd om by hot leger in NederlandBch-lndiö te worden gedetucheerd en als zoodanig, la suite, van het koloniaal werf depot; bij het late regiment, tot kapitein, de eerste luitenaDt A. B. F. Feickens, van hot korps: by het 2de regiment, tot eersten luitenant, de tweede luitenant P. G. van Stapole, van het korps; by het 4de regiment, tot eersten luitenant, do tweede luitenant W. Faber, van het 3de regiment, gedetacheerd by het koloniaal werfdepot; by het 5de regiment, tot kapitein, de eerste luitenant J. M. Mazel, van het regimont grena diers en jagers; tot eersten luitenant, de tweede luitenant H. L. de Wys, van het korps; by het 6de regimeDt, tot eersten luitenant, de tweede luitenant P. W. Pfeitfer, van bet korps; bij hot 8ste regiment, tot kapitein, de eerste luitenant A. H. van Alphen de Veer, adjudant bij hot 5de regiment; by het instructie bataljon, tot eersten luitenant, de tweede luitenant J. A. H. Abeleven, van het korps; by het wapen der artillerie, by het 3do regiment vesting artillerie, tot kapitein, de eerste luitenant J. C. C. 'l'onnet, adjudant bij het lste regiment vesting-artillerie; bij het 4de regiment vesting artillerie, tot kapi tein, de eersto luitenant J. C. Logger c-n tot eersten luitenant, de tweede luitenant K. L. Moens, beidon van het korps; bij het korps pontonniers, tot eersten luitenant, de tweede luitenant A. M. Gee9ink. van het korps. Benoemd: in de provincie Zuid Holland, iot dijkgraaf van den polder Wieldrecht, S. M. 11. van Gijn, te Dordrecht: tot heemraad van den polder Wieldrecht, T. Volker, te Dordrecht; tot hoogheemraad van Delfland, jhr. P. M. G. von Fisenne, te Rijswijk; tot dijkgraaf van het water schap de Oost-Hoeksche Dyken, A. Uerwoyer Gz^ te Stryen. Gewijzigd ontwerp-Adres »an Antwoord. Het gewyzigd ontwerp-Adres van Antwoord der Tweede Kamer op do Troonrede luidt als volgt: „Mevrouw. „Hoogeiyk waardeerde de Tweede Kamer hot voorrecht Uwe Majesteit, vergezeld van Haren Doorluchtigen Gemaal, te midden van de Volksvertegenwoordiging te zien tot opening van de zitting der Staten-Generaal. „Voor de mededeelingen omtrent onze be trekkingen met de buitenlandsche mogend- beden en de mot China gesloten overeen komsten betuigen wy onzen eerbiedigen dank. „Met levendige belangstelling volgdon wy Uwer Maje8teits verklaringen omtrent den geest en de strekking van de vele gewichtige maatregelen op het gebied van wetgevingen bestuur, het moederland en do koloniën be treffende, welke door Uwe Majesteit werden aangekondigd. „Aan het vertrouwen, waarmede Uwe Majea-

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1