tA [3 O <1 m o M 3den Onderwijzer Gladiator- en Kampioen-Rijwielen. s<>ie// h -m D. STOLWIJK, Oude Vest 111. fl is die te Brussel werden aangehouden voor den juweelondiefstal van do Magdalenastraat? (Ebl. v. Antw.) Volgens ean telegram, uit St- ïhoma8 ontvangen, zyn de kloine Antillen weer door lievigen storm geteisterd, die vooral op Barbados, St.-Vincent en andere West- Indische eilanden schade aangericht moet hebben. Op St.-Vincent moeten de havenhoofden en de daar liggondo schepen vernield zyn. In de Spaansche provincie Aragon zyn ten gevolge van het zwaro weder steden overstroomd, bruggen en spoorwegen weggeslagen, te velde staande gewassen ver nield. Te Villamieva zyn 50 huizen vernield; er zyn tien lyken gevonden en tal van menscbon worden nog vermist. Be Auisierdanisclic Beurs houdt heden weer vueautiedag. Aanboring van steenkolen in België. Na eerst vergeefs geboord te hebben by Lanaeken, in België, niet ver van Maastricht, waar men op een diepte van ongeveer 400 -meter de onder het steenkolontorroin liggende .onproductieve kolenkalk vond, en by Eelen aan de Maas, waar de boring op een diepte van ongeveer 900 meter in de boven de steen- kolenformatie liggende trias werd opgegeven, is, naar men aan de „N. R. C." mededeelt, dezer dagen tusschen Lanaeken en EeleD, by Asch in Belgisch Limburg, ten derden male naar de voortzetting van het Nederlandsch- Limburgsche kolenbekken, m. a. w. naar de voortzetting van het Westfaalsche kolenbekken, gezocht; en ditmaal met veel succes. Op een diepte van ongeveer 400 meter toch vond men een ontginbare steenkolenlaag. De boring wordt voortgezet. Ttoriioiyke Kcriühtou, Hazor8woude: Ned.-Herv. Oom. Zondag morgen te halftien en 's avonds te halfzeven de heer Weidner, reizend evangelist van de Coufessioneele vereeniging. Collecte voor die vereeniging. Woubrugge: Geref. Kerk. Zondag- voorm. te 10 uren en '8 avonds te halfzeven ds. Diermanse, em. pred. te Arnhem, i Noordwykerbout: Zondagvoorm. te 10 uren, de heer Pots, cand. tot den H. Dienst. Zondagsschool. Transvaal on Oranje-YrUetaat. Ziekte in de Vrouwenkampen. Uit een gisteren van Johannesburg afge bonden telegram, geteekend door den hoer Van Os, secretaris der Weldadigheidscom missie, biykt, dat de fondsen zeer vermindord Ejjn wegens toenemende ziekte. Remise wordt dringend gevraagd. Een brief van Gronjé. De heer E. H. Gerretsen, firma H. ten Hoet te Nymegen, die reeds zooveol voor onze ongelukkige stamverwanten in Zuid- Afrika heeft gedaan, ontving van generaal Cronjé die ale krijgsgevangen© op St.-Helena vertoeft het volgende schryven: „Hooggeachte Heer! Mits deze wensch Ik u myn hartelyken dank to betuigon voor de door u gezonden boek werken en tabak. De tabak, afkomstig uit Pretoria, was niet alleen welkom, maar tevens een verrassing, maar bovenal waren my de boeken welkom. "Werken als die van dr. D. Chantepie de ia Sau8saye geven ook in de eenzaamheid van het krygsgevangenschapsleven een aangename tydkortiüg. Zyt verzekerd, dat ik uwe gaven ten zeerste waardeer. Ingesloten zend ik u myn portret, hopende, dat u het wel te myner gedachtenis zult willen aannemen. Zyt harteiyk gegroet en u nogmaals dan kende, heb ik de eer te zyn. Uw dv. dienaar P. A. CRONJÉ, Generaal Z. W. G." Het portret In kabinet-formaat is door generaal Cronjé van zyn handteekening voor zien. Door de Commissie voor de Zuidafrikaan- sche tentoonstelling te Scheveningen is opnieuw een bedrag van 850 waarvan 500 van in de bussen ingekomen giften, ter hand gesteld aan Baronesse Yan Harinxma thoe Slooten, ten einde in den meest dringenden nood van de in de kampen gevangen gehouden Boerenvrouwen en kinderen te voorzien. Weerbericht van 24 Augustus. Verwachting: Zwakke wind. Bewolkte lucht. Droog en warm woer. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Do Parysche correspondent van het „Hbl.' ichryft De „Rappel" bevat hedenochtend het vol gend telegram van zyn particulieren corres pondent te St.-Petersburg „Een Rus, nauw verbonden met minister De Witte, deelt my nopens het bezoek van den Tsaar in Frankryk, een bericht mede, dat, hoe onverwacht het ook moge luiden, ik niet aarzel u over te brengen vanwege de bron waaruit het afkomstig is. „Keizer Nicolaas II zou by zyn komst in Frankryk, om zoo te zeggen, den vrede tus schen do Engelschen en de Booron mede- brengen. Hy zou reeds als bemiddelaar onder- handelingen hebben aangeknoopt, en het schynt, dat de eindovereonkomst tot stand zal komen by de ontmoeting, die de Tsaar met Koning Eduard zal hebben, vóórdat hy zich naar Duinkerken inscheept. „De vredesvoorwaarden zullen naar het geen myn berichtgever my mededeelt voor de Boeren en voor Engeland geiykeiyk eer vol zyn. De beide Republieken zullen erkend worden als volkomen onafhankelyke staten, maar Groot-Brittanniö zou het gebied der mynen van den Rand anneieeren on eon Oorlogsschatting vragen.'* Hoe verrassend dit bericht ook moge klinken, goheel onmogeiyk is deze schikking niet, of- ichoon zy my voorkomt minstens voorbarig te zyn. Indien de afstand van den Raad de losprys mocht wezen, waarvoor de Boeren don vrede en de erkenning hunner onafhan- keiykheid zouden koopen, is het evenwel te verwachten, dat tegenover die vermindering van gebied Eogeland over zal dragon zyn voorkoopsrecht op Lorenqo-Marquez en dat do oorlog8schadeloo6stelling hiervoor zal worden gebruikt. Toch vroea ik, dat dit alles slechts toekomstmuziek is, en het bloedvergieten in Zuid-Afrika dit jaar nog niet zal ophouden. De nadere Brltsche verliezeniyst vermeldt 1 man gesneuveld, 10 gewond, waaronder 1 officier, 5 aan ziokto overleden en 23 officie ren, die naar Engeland terugkeeren. Bladplaats 16 Aug. 1 gesneuveld, 2 gowond, by Georgina 17 Aug. 1 gewonde, by Bloem fontein 19 Aug. 1 gewonde, by Winsorton- weg 13 Aug. 2 gewonden. Do „Daily Mail" bericht, dat een protest van President Kruger tegen de proclamatie van lord Kitchener vandaag gezonden zal worden aan alle mogendheden, die het pro tocol van de Haagsche conferentie hobben ondertoekend. De hertog van Cornwallls heeft te Kaap stad den hoeksteen gelegd voor de nieuwe kathedraal, die gesticht zal worden als ge- denkteeken aan de in den oorlog gevallenen. Sosaenheim. Maandag 26 Augustus a. s. zal een aanvang gemaakt worden met het inzamelen der gelden, banoodigd voor do by gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin in deze gemeente te houden feoste- ïykheden. Zoetorwondet Gisteravond vergaderde de harddravery-vereeniging in het locaal van den heer Dolle in de Weipoort. De opkomst waa by zonder talryk, geen enkel plaatsje bleef onbezet. Mededoeling werd gedaan, dat voor den Rijks etaaatweg, waarop in de vorige alge meen© vergadering de keuze was gevallen, geen vergunning kon worden verkregen tot het houden van eon harddravery zoodat het Bestuur voorstelde dat besluit te te trekken; hetgeen geschiedde. De Voorzitter zette hierna de houding van het Bestuur uiteen en zeide, dat het Bestuur, wil het eeriyk biyven, op don Ryndyk als plaats der harddravery moest biy ven aandringen, niet op den Ryks straatweg, maar op den Ommedyk of op particulier terrein, omdat eenmaal dat besluit genomen it, legen het advies van hot Bestuur. Het biykt het bestuur uit de overgroote opkomst duideiyk, dat de vergadering thans eon ander gevoelen zal zyn toegedaan, en dat waarschyniyk straks by stemming de Ryndyk zal vallen. Daarom wil het bestuur geheel vry biyven en neemt, als de weg voor den wed- etryd zal zyn aangewezen, ifljn ontslag. Het bestuur ondervindt niet do medewerking, die het kan verwachten, omdat oorstens de Ryn dyk ia aangewezen, ondanks de tegenwerping onzerzyds en nu wederom de RyndJjk moot vallen, terwyi hot bestuur thans verplicht ie den Ryndyk met alle kracht te vordodigen, omdat do vergadering eenmaal haar gevoolen heeft geopenbaard. Na deze uiteenzetting van de houding van het bestuur vroeg do voorzitter of oen der heeren een geschikt terrein op don Ryndyk kan aanwyzen. De heeren Van Ryn en Zand vliet noemen als zoodanig het land thans in huur of in eigendom by A. H. v. Leeuwen. Daar evenwel de gevraagde vergoeding daar voor f 60 of f 60 het bestuur te hoog voor komt, wordt dit terrein uitsluitend daarom ontraden, hoewel van de zy de der voorstellers werd aangevoerdj dat eventueele entrées de kosten wei zouden dekken, waarop wordt tegengevoerd, dat zulks nog onzeker is en daarop niet kan worden ingegaan. Een ander voorstel werd niet ingeJiond, zoodat de wed- stryd niet kan plaats hobben op den Ryndyk, maar zal geschiedon op den Schinkelweg. Op voorstel van den heer v. Ryn, wordt het bestuur by acclamatie herbenoemd. Na eon korte beraadslaging onderling verklaart het zich bereid nogmaals op te treden, onder mede- deeling evenwel, dat het bestuur geheel aan zich houdt de regeling der volksvermakelykheden en ook de soort en het aantal daarvan in den voormiddag van 4 September. Alleen zullen de benoodigdo gelden daarvoor worden aan gevraagd aan commissarissen. De vergadering kan daarmede instemmen. Onder dankbetuiging aan de leden voor hun tegenwoordigheid sluit de voorzitter hierna de vergadering. Door den waarnemenden burgemeester is aan den directeur der Kweekschool voor Zeevaart te Leiden toestemming verleend om op 29 Aug. a. s. in den voormiddag een wedstryd in het roeien te houden door de jongens der school op hot Galgewater. Ook verleden jaar is deze vergunning verleend. BUITENLAND, Frankryk. President Loubet komt heden te Parys om een ministerraad voor te zitten, waarin het bezoek van den Keizer van Rusland aan Frankryk in ondordeelen zal worden vast gesteld. Vervolgens vertrek de President naar Montólimar, waar hy tot 1 September biyft. In de zittingen der Franscho Algemeene Raden wordt, begrypelykerwys, telkens ge sproken over het aanstaande bezoek van don Tsaar, en versoheiden Algemeene Raden hebbon motiën aangenomen, waarby veelal een ge- lukwon8ch aan president Loubet gevoegd wordt. De Raad van Pas de Calais heeft Loubot verzocht, op weg naar Duinkerken, te Atrecht te willen stilhouden. Men houdt het voor zoker, dat de Tsaar zyn intrek zal willen nemen te Compiègne, maar dat slot is dertig jaar alleen als museum gebruikt, en er zal dus heelwat aan gewerkt moeten worden om het «enigszins in orde te brengen voor den Tsaar en de Tearitsa. Reeds hebben Dolcassó, Levgues en Mollard er een bezoek gebracht. Men denkt, dat de Tsaar in de vertrekken van Napoleon I zyn intrek zal nemen. In Duinkerken begint men de straten reeds te versieren, en te Comriègne zal dat ongetwyfeld ook geschieden. De vloot zal de Tsaar voor Duinkerken in oogenschouw nemen. By de revue te Rheims zal hot lste en 2de legerkorps onder de be velen Btaan van genoraal Duchesne, terwyi het 6de en 20ste korps door generaal Kessler aangevoerd zullen worden. Er komen vier divisiön cavalerie beschikbaar voor de groote charge aan het slot van de wapenschouwing die, naar men verwacht, van negen uren tot halfóén zal duren. De vlakte, voor de wapen schouwing uitgekozen, moet uitnemend ge schikt zyn voor zulk een militair schouwspel, en de wegen die er overheen leiden, worden verbeterd en verbreed. Na afloop van de revuo goeft de President een lunch aan den Keizer en de voornaamste bultenlandsche officieren. Niets is nog vastgesteld ten aanzien van den duur van het bezoek. Het schynt dat de keizerin van Rusland haar gemaal reeds naar Duinkerken zal verge zellen en het geheele bezoek aan Frankryk zal medemaken. De keizerin, die zich geen dag van haar kinderen scheidt, zal ook de groot vorstinnetjes, zelfs het jongste medenemon. Voor doze gaat de keizeriyke min mede, een koe van den Britschen koninklyken veestapel. Voor het dier is aan boord van hetkeizeriyk jacht de „Standard" een stalcompartlment gebouwd. De bozoekers zullen vergezeld zyn van 's keizers oom grootvorst Alexis en van een talryk gevolg, dat door het keizeriyk jacht „Svetlana" wordt overgebracht. De „Figaro" deelt mede, dat het bericht van de reis des Tsaren naar Frankryk te Sint-Petersburg ontvangen is met groote sympathie, zoowel door het publiek als in de officieele kringen. De Tsaar gaat na de revue te Reims naar Kopenhagen en van daar naar Polon, om in Spala en Skiernevicz te gaan jagen. De „Figaro" weet tevens mede te deelen, dat graaf Lamsdorff zyn souverein niet naar Frankryk zal vergezellen, ten einde alle poli tieke beteekenis aan het bezoek te ontnemen. Op het bezoek van keizer Nicolaas aan Frankryk zal natuur)yk een tegenbezoek van president Loubot aan Rusland volgen. Mon verwacht, dat dit zal plaats hebbon in het voorjaar van 1902, op zoodanigen tyd, dat daarmede kaD samenvallen de inwijding van de Felix-Faure-brug. Minister Delcassé is naar Ariège ver trokken. Reeds daaruit meont men te kunnen opmaken, dat ook in politieke kringen te Parys het bericht, dat de gezant Constans zyn be trekkingen met de Turksche ïcgeering heeft afgebroken, niet heel ernstig opgenomen wordt. En het publiek schynt er volmaakt, onverschillig voor te zynaller aandacht wordt nu in beslag genomen door het bezoek van den Tsaar. Door de Francche pers wordt intusscben de energieke houding van den heer Constans algemeen goedgekeurd. Do tweedo diviaie van het Middellandsche- Zeor eskader, onder commando van admiraal Aubry do ia Noó, is gistermiddag te Toulon aangekomen, waarvan het meet vertrekken met oen tot nu tos onbekende bestemming. Het gerucht liep, dat do or.eeniglioid tusschen ïurkjje on Frankryk de oorzaak was van dit vertrek, maar dat gerucht bleek oajuist te zyn. Deze divisie schynt mee te moeten doen aan do manoeuvres. Wanneer de oneenigheid biyft, dan schynt de eerste of een deel der eersto divisie bestemd te zyn voor een reis naar liet Oosten. Telegrammen. PARIJS, 24 Augustus BO.) Havas meldt, dat, ten gevolge van de verklaring, afgelegd door den Franachen gezant te Konstantinopei op verzoek van Delcassé, een besluit van den Sultan beveelt, dat geen enkel beletsel ln den weg zal gesteld worden aan de vrye uitoefening der rechten, voortspruitende uit den concessie pas. De regeling der andere zaken wordt als op-handen-zyad beschouwd. Marktboriohton. Lelden, 24 Augustas. Granen meereodeels onver anderd in prijs. Witte Tarwe in geringe qualiteit gevraagd voor voer. Nieuwe Rogge werd ruim aangeboden, qualiteit droog, doch de kleur uiteen loopend. Wintergerst vooral in de beate soorten goed te plaatsen. Koolzaad kon wat betere prijzen opbrengen. Witte Tarwe f 6.60 a ƒ7.76, Roode fa f—Walla-Walls per 80 KG. Rogge ƒ4.70 a 4.90 per 74 KG. Zoraergerst ft Wintor- 4.—ft/4.80. Chevalier- a per HL. Haver 3.60 ft 3.80 por 60 KG. Groene Erwten f a per HL. Paardonboonen ft per Hl* Duivenboouen a f P«*" DE. Koolzaad 9.26 ft 10.per HL. Kanariezaad ft per HL. Hennopzaad ƒ7.26 ft ƒ7.60 per HL. Boter, Aanvoer 7140 kilogr., late qnal. per 7« ▼at 64.— a 69.2de quid, per V* vat f 48.— a 52.lete qnal. per kilogr. 1.86 a f 1.47s, 2de qual. per kilogr. 1.20 a 1.80. Lange zwarte turf, etuke, a per duizend. Leeuwarden, 23 Aug. Boter. Aangevoerd 89/4 19/8 en 16 v. Eerete soort 46.—. Kaae. Aan gevoerd 85,288 KG.; nagel boere-11.a 26.—. Vee- De aanvoer bestond ait: 1493 Runderen, 1362 Schapen, 636 Varkene. Stieren, entor- 96 tot ƒ130, Twenter- ƒ170 tot ƒ290, Oeaen tot f vette Koeien 200 tot 216, melke en kalve Koeien 166 tot 240, Pinken 45 tot 80, vette Kalveren 18 tot 65, Graslcalvoren 20 tot ƒ45, nuohtere dito 8 tot 10, vette Schapen 18 tot 23, weide id. 16 tot 20, Lammeren 14 tot ƒ16, vette Varkene 90 tot 110, magere dito 40 tot 60, vette Biggen 25 tot 40, kleine dito ƒ6 tot ƒ6, Paarden tot Vette Koeien lste qual. 27 tot 30 c., 2de qual. 24 tot 27 c., 8de qual. 18 tot 21 o., stieren per bout 23 tot 26 o., vette kalveren 22 tot 33 o., vette 8chapen 22 tot 24 o.# vette Varkens 21 tot 21'/sO., Varkens Londensche markt 19 tot 20 o. per l/s KG. In Rundvee had de handel over het geheel een behoorlijk goed verloop, doch Kalveren waren bij het einde der markt tragerin Wol vee stugger doch vaste prijzen en in Varkens door don miaderea aanvoer bepaald vlug. Utrecht, 24 Aug. Op de veemarkt waren heden 600 stuks vee aangevoord. De pry zen waren voor stieren 90 a 180, voor vaarzen 70 a 130, voor piakon 40 a 85, voor melkkoeien 110 a 206, voor kaUkoeien 130 a 280, voor vaarskoeien 76 o 160, voor vette koeien 140 a 230, voer magere kalvoron f 20 a 60, voor nuohtere kalveren 6 a 13, voor magere varkens 25 a 66, voor biggen 6.— a 13.—. LONDEN, 23 Augustus. (R. O.) Lord Kit chener seint heden uit Pretoria: Lult.-kol. Williams, die met een colonne door het dal van de Vaal naar Klerksdorp optrok, vond den 19den de sporen van een grooten trek naby Kalkoonplaats en haalde na een harden ren over 20 K.M. een convooi in, hetwelk, hy na een scherp gevecht geheel buitmaakte. Hy kreeg tevens 18 gevangenon in handon, 9000 patronen, tachtig wagens en veel vee. Onder de gevangenen bevonden zich de landdrost van Bloemhof en de telegrafist Du Toit. LONDEN, 23 Augustus. (R. O.) Da vor- liezoniyst wyst op verschillende kleine ge vechten, die tot dusver nog niet vermeld waren. Vyf huzaren zyn gesneuveld, 3 gewond en een is vermist te Vrieskraal op 17 dezer. Zes zyn gewond van Gorringe's troepen te Reuterskraal in de Kaapkolonie op 13 Aug. Een man ls gesneuveld en een gewond te Rietfontein op 18 Augustus. PRETORIA, 23 Augustus. (R. O.) Aan 300 vluchtelingen is toegestaan naar Transvaal terug te keeren. D.t is buiten het gewone getal vergunningen, die tot dusver elke maand zyn verleend. SIMONSTOWN, 23 Augustus (R. O.) De „Ophir", met den hertog en de hertogin van Cornwallis en York aan boord, heeft heden- namiddag de reis naar CaDada vla Ascension aanvaard. KAAPSTAD, 21 Aug. (R. O.) Drie van de dertien in Campdeboo op 22 Juli gevangen genomen rebellen werden sedert ter dood ver oordeeld en zyn in Graaff-Reinet gefusilleerd. De overige tien zyn tot levenslangen dwang arbeid op do Bermuda-eilanden veroordeeld. GRAAFF-REINET, 21 Augustus (R. O.) De Hollandsche predikant alhier, ds. Murray, is van hior vertrokken ter vervulling van de zending, welke hy op zich genomen heeft, om De Wet te overreden de commando's uit de Kaapkolonie terug te roepen. BRUSSEL, 23 Aug. (B. O.) Het bestuur van de „Internationale" heeft verscaaidsn ant woorden gekregen op haar onderzoek naar de mogaiykheld van tusschenkomet der socia listen in den Zuidafrikaanschen oorlog. Hynd- man van Je „Social Democratic Federation" te Lonoen meent, dat tusschenkomet geen vruchten •sou dragen, omdat de trade-unions weinig geneigd zyn een algemeene werkstaking te beginnen. Fauquex (namens Zwitserland) en Enrico Ferri (namens Italié) zyn eon zelfde moening toegedaan. BARCELONA, 23 Augustus. (B. O.) In uit gegraven plekken in een fabriek van metalon vlechtwerk in de wyk 8t.-Martin heeft men zes bommen ontdekt, naar men gelooft, ge laden met dynamiet en voorzien van lonten. De bommen zyn ten onderzoek naar het artilleiitpark gebracht. IiEJU>EK, 24 Augnatas. Tbormomoterstandgisteravond ora 8 uren 18& C. 64.4° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 163 C. 60.8° F., 's middags om 12 uren 20.5° C. 68.9° F., 'suamiidaga om 4 uren 20.5° C. 68.9° F. De volgondo candidaten hebben voldaan aan het examen voor Burnumoralr der directe belastingen, invoerrechten en accynzen, eerste gedeelte: A. J. vanleriel, D. W. C J. Meyners, T. Wiegman, L. J. de Langen, H, "W. Krop, J. van der Spoel, H. J. Oosterreen, K. P; Vlaanderen, H. H. F. Vierdag en J. A. Colon- brander. De gezant van Oostenryk-Hongarye by ons Hof is voor korten tyd naar Limburg vertrokken. „De Ingenieur" van 24 Aug. meldt, dat de Nederlandsche Regeering tot afgevaardig den op het Internationale Ingenieurs Congres te Glasgow van 3 tot 6 September a. s. heeft benoemd: den hoofdingenieur van den Rykswaterstaat B. Hoogenboom en den inge nieur van den Rykswaterstaat H. Wortman, Als afgevaardigden van het Koninklijk In stituut van Ingenieurs zyn benoemd: J. H. Beucker Andreas, oud-kolonel, chef van den stoomvaartdienst der marine; H. Enno van Gelder, ingenieur-directeur der maatschap mj „De Maas", te Rotterdam, en R. A. \un Sandick, algemeen secretaris van bot Instituut, die tevens het weekblad „De Iugeni.ai" zal vertegenwoordigen. Verder verneemt het blad dat nog do v. gende Nederlandsche ingenieurs aan i- c Congres zullen deelnemen: N. W. van i burgh, J. Grundol en J. van Rossum flu Chattel, welke laatste als spreker optreedt in de sectie VIII, „Gas". Onder do sprekers in sectio VI My non" komt voor do oude Staats- geoloog der Zuidafrikaaasche Republiek prof. dr. G. A. F. Molengraaf!, wiens voordracht echter waarschyniyk schnftelyk zal worden' ingediend, daar hy in Nederlandech Indié ver- toeft, ten behoeve van een myubouwkundig. onderzoek op Celebes. Baron Sweerts de Landas Wyborgb, Haror Maje8teit8 minister-resident to Bucharest, voor Rumeniê, met verlof hier to lande, zal voor belanghebbenden te spreken zyn in het lokaal van het Departement van Buiteuiandsche Zaken op Dinsdag en Woensdag, 27 on 28 Augustus a.s. van 11 tot 1 uur. Naar de „Midd. Ct." verneemt, zyn de onlangs verspreide geruchten omtrent een ver plaatsing van het depot van discipline van Vliasingen naar Vere of Dordrecht goheel zonder grond. Er is van zulk een verplaatsing geen sprake, Het stoomschip „Elbing", van Java naar Amsterdam, vertrok 23 Aug. vau Genua; de „Koningin Regentes", van Batavia naar Amster dam, vertrok 23 Aug. van Padang; de „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 23 Aug. Kaap St.-Vincent; de „Koning Willem III" arriveerue 24 Aug. van Amsterdam te Batavia; de „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 23 Aug. Kaap Carvooiro; de „Timor", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 24 Aug. to Havre, Gisteravond ontstond brand aan een automobiel, slaande achter „Hotel des Galeries" te Scheveningen, door ontplof-' fing der benzine. Hoewel do vlammen zeer hoog, tot aan de tweede verdieping van het Hotel, kwamen, werd daaraan geen schade toegebracht. Toen de brandweer het blusschingswerk aan ving, was de automobiel tyna goheol uitge brand, nadat vooraf vruchteloos door politie en burgers was getracht door middel van zand de vlammen te bedwingen. Do beheerder had zich juist verwyderd toen de benzine ontplofte. ADYERTENTIËN. hopen -rb Den 6den Sept. a. b. onze geliefde Ouders -0 JACOBUS KLING g- EN fc -b ADRIANA VAN DER WILK hunne 25-jarige Eclil- gp vereeniging te herdenken. &*- Ean dankbare Kinderen, jj-jp Behuiodkinderen en i*t— 7563 14 Kleinkind. |jp Leiden, 24 Aug. 1901. y*- (Kraaiersstraat 33.) ëp ttttttttttt Getrouwd: 7586 9 D. PARLEVLIET en A. SMIT, die, ook namens wederzydsche familie, hun dank betuigen voor de belang stelling, by hun huweiyk ondervonden. N0°T^ I 22 Augustus 1901. De Heer en Mevrouw W. A. A. TUIJT Kennktt geven kennis van de geboorte hunner Docliler. Leiden, 24 Augustus 1901. 7593 4 Heden overleed in Hópital Wallon, na een langdurig en smarteiyk lyden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd-, Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder de Heer BROER KOOREMAN, "Weduwnaar van Mejuf frouw DINA DE HAAN, in den ouder dom van byna 71 jaren. J. "W. VAN DER STEEN- Kooreman. H. J. VAN DER STEEN. J. DE BRUIN. Leiden, 23 Augustus 1901. (Zoeterwoudsche Singel 46 a.) Bezoeken van rouivbeklag kunnen niet worden af gewacht. 7587 16 Voor de deelnemiDg, ons betoond by het overiyden onzer jongste llevoliog, botuigen >jvy onzen dank. A. J. H. JANSEN. C. C. JANSEN Stevens. (Mandenmakerssteeg No. 7.) 7583 6 De Hoer en Mevrouw COSIJN Sanders betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele bowyzen van be langstelling, by de geboorte van hun Zoon ondervonden. Kraamvisites worden by voorkeur afgewacht Dinsdag en Woensdag 27 en 28 Aug. 7572 8 Myn hartelyken dank aan allen, in het byzonder aan de firma Wed. JOH. DEE Zn.f die my en den mynen door hunne belangstelling den 21sten Augustus tot een onvergetelyken dag hebben gemaakt. 7584 8 I. MIEOG. Leiden, 24 Aug. 1901. De Rechtercommissaris in het Faillissemeut van ASTOX DE.\i lliEXE.V, Winkelier te Leiden, heeft bepaald lo. dat do uiterste termyn binnen welken de schuldvorderingen by den Curator mooten worden ingediend, is 11 September 1901; 2o. dat de Verificatie vergadering zal plaats hebben ln het Gebouw der Rechtbank te 's Gravenhage op Zaterdag; 28 September 1901, des voormiddags te 11 '/4 uur. De Curator, 7581 15 Mr. J. H. GOUDSMIT. Eubgemeester en Wethouders van Leiden roepen op Sollicitanten naar do betrekking van: 7595 22 aan de Openbare Lagere School 2de Klasse voor Jongens aldaar (hoofd de hoer W. CRAMER). Het bezit dor akte voor de Fransclie taal wordt vereischt. De aanvangswedde bedraagt f 600, welke telkens na eon dienstjaar kan verhoogd worden met f 50, tot een maximum van f 700, terwyi voor het bezit der Hoofdakte oono toelage van f 100 's jaars wordt vorleond. Sollicitanten worden uitgenoodigd hunne op zegel gestelde adressen met de vereischte stukken vóór den 16den September a. b. franco aan Burge meester ou Wethouders in te zenden RUIME KEUZE IN: 7594 30 van de fijnste tot de goed koopste ftoortcn. Aanbevelend, Speciale iurichtin? voor alle xfinaraticu.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3