f l f 1.10.1, <Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Een opvoedster. <lj.. 12728 Dinsdag SO Augustus.' A0. 1901. PRIJS DEZER COURANT: 'Voor Leiden por 8 maanden! E IJtBuiten Leiden, per looper en waar agontori govoetigd zijn 1.30 5'Franco per post 1.66- PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-8 regels 1.05. Iedore regel meer f 0.17J. Grooter» letters naar plaatsruimte. Voor het incassoeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. t. OPfioIeelo Kennisge-ring, Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt tor alge* •10609 kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen ia ter band gesteld het kohior der ®elaating op bedr^jfa- en andere inkomsten No. 4 ▼rd den dienst 1901/1902, executoir verlc aard 'ien 17den Aug. jl-, en herinnert voorta den belang hebbenden aan hun verplichting om den aanalag •p den bü de Wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, ^19 Aug. 1901.F- WAS. f Leiden, 20 Augustus. Boor B, en Ws. wordt den gemeenteraad [ter kennisneming aangeboden een nadere toe- VIlchtiDg op de rekening en verantwoording lüor gemeente over 1900, waarby ln het by- veonder de verschillen tusschen de cijfers der /tegrootlng en dio der rekening worden aan getoond. De bogrooting voor 1900 werd oorspron- VkeHJk door den Raad vastgesteld in ontvang f xoowel als in uitgaaf op f 1,189,086. f In den loop van 1900 en in 1901 werd IzU verhoogd met een bedrag van f 712,870.54s (cn alzoo gebracht op f 1,901,956.54*. L De rekening w\j3t oen ontvangst aan van )f 1,536,793.75 of /"365,162.79s minder dan j de geraamde som, het gevolg van een mindere [ontvangst op sommige posten tot een bedrag <yan f 418,750.25 ln hoofdzaak wegens kas- "geldleening tot een lager bedrag van ƒ10,000 en wegens een lager bedrag van f 402,013.10 ,ten behoeve van de geldleening voor buiten gewone werken en een hoogero ontvangst op andore posten ad f 53,587.45£, waarvan f 87,612.24 als hoogere winst van de gas fabriek en f 4500 als hoogere uitkeerlng van do Duin ,!*ater-Maatschapplj. Hedenmiddag ontvingen wy per Noder- Jandsche mail de Bataviasche bladen van 19-23 Juli. T De 1ste luitenant E. W. J. Groen, van het 2de regiment veld-artillerie, wiens detacheering aan de rijschool van de bereden Artillerie, te Bergen-op-Zoom, op 1 November Aindigt, wordt alsdau ingedoeld by éón der batterijen van het korps, te Lelden in garnizoen. De aanbesteding van het verbouwon cJer Nod.-Herv. kerk te Rynsburg is uitgosteld. y Ds. M. Schuurman, te Alfen, komt voor 'ibp het drietal voor predikant der Geref. Gem. ■te Dokkum. Voor het examen Fransch (L. O.) is ge- elaagd mej. F. J. C. Cremer, te Hillogom. In den ouderdom van 80 jaar is te 'a-Gravenhage overleden dr. G. P. Seyn, oud- loeraar by het Middelbaar Ondorwys. Yoor den vanwege de Afdeellng 's-Gra- ▼enhage van de Hollandsche Maatschappy van Xandbouw ln den aanstaanden winter te houden hoefsmidcursus hebben zich reeds oen tiental leerlingen-smeden en smidsgezellen aangegovon. Morgenochtend vertrekt het regiment 'grenadiers en jagors in twee gedeelten per "Staatsspoor van 's-Gravenhage naar het Kamp van Zeist. In „Hótei des Indes" te 'a-Gravenhage zyn afgestapt do prins van Croy, de graaf Öe la BoïsBière en de gezant der Vereouigde Staten te Weenen, Robert S. Mc. Cornick. Het eiland Trinidad, waar tot nu too een afzonderlyk consulair vertegenwoordiger van Nederland gevestigd was, komt onder het ressort van het consulaat generaal der Nederlanden te Caracas (Venezuela). Hedenvoormiddag kwam H. M. de Koningin-Moeder en gevolg met den Staats- spoortrein van 10 u. 48 m. van Soestdyk te 's-Gravenhago, opgewacht door eenige autori teiten en een vry talryk publiek. In open rytuig reed men naar do Teekenacademie, waar H. M. de tentoonstelling voor ambachta- onderricht ging bezichtigen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal te Delft een groot feest gegeven worden en wol op 4 September in den tuin van Stads Doelen". Ongeveer 130 zangers zullen medewerken, terwyi de muziek gegeven wordt door do Haarlemsche Schuttery-kapel, onder leiding van den heer Kriens. Uitgevoerd o. a. zullen worden „'s Heeren huls" van Verhuist en „Radbout" van J. O. Boers, terwyi ook van den laatstgenoemden componist enkele militaire werken zullen wor den ten gehoore gebracht. Het geheel slaat onder leiding van den heer Frlts Boers. Te Haarlem zullen ter golegenheld van den Koninginnedag ln den Hertenkamp volks feesten worden georganiseerd. De festiviteiten worden geopend met een serie gymnastiek oefeningen, onder leiding van den heer A. J. Meyerink. Aan deze oefeningen nemen deel de vereenlgingen: „Kracht door Oefening", „Concordia", „Onder Ons", „Willen is Kunnen", „Bataaf", „Tavo" en wellicht ook Sparta", in het geheel ongeveer een 150 gymnasten. Met ingang van I September is tot directeur der Schielandacho Tramweg-My. (Rot terdam—Hillegersberg) benoemd de heerH. J. Romeny, gopensionneerd kapitein der mariniers. In do zitting van gisteren der Algemeene Synode kwam aan de orde van behandeling het rapport over voorstellen en verzoeken tot reorganisatio der Kerk of haar besturen. Do eerste conolusle strekte, dat de Synode zulk eon arbeid niet zelf moet ter hand nemen, eok op grond van den algemeenen weuscli der Kerk. Na breede discussie word deze conclusie met algemeene stemmen aangenomen. De tweede conclusie strekte om geen com missie ad hoc, hetzy met een ruimer, hotzy met een moer béperkt mandaat, te benoemen. Ook deze conclusie werd aangenomen met algemeene stemmen op óóu na. De dorde conclusio strekte om uitbreiding te geven aan art. 36 algemeen reglement, zooals de classis yan Haarlem heeft voorgesteld, ln dien zin, dat de classicale vergadering byeen kan komen, zoo dikwyis als hot Moderamen dit noodig oordeelt of minstens 2/3 van het aantal Kerkeraden van het classicaal ressort daartoe het verzoek doen, met opgaaf van redenen. Zoodanige classicale vergadering zou com missies kunnen benoemen, die over bepaalde zaken of voorstellen, by de classis aanhangig, rapport uitbrengen of genomen besluiten uit voeren. Ook deze conclusio werd met meerder heid van stemmen aangenomon. Daarop word door den vice-president het volgende voorgesteld: de vergadering besluite de wenschelykheld uit te spreken, dat aan de classicale vergadering de vry beid worde geschonken, om meer dan eenmaal 'sjaars samen te komen, en, om dit mogelijk te maken, een wyziging voor te bereiden van art. 36 Algemeen Reglement, en drage daarorh aan do Synodale Commissie op, daaromtrent de Synode te dienen van advies. De heer Romyn diende hierop het amende ment ln, strekkende om een commissie te benoemen uit de Synode, om bij de Synode des volgenden jaars vooratellen in te dienen om art. 40, 4o. algemeen reglement moer tot zyn recht te doen komen. Het eerste gedeolto van het voorstel-Bronsveld werd aangekomen. Over het laatste gedeelte staakten de stemmen, zoodat in de volgende zitting hierover her stemming moet plaate hebben. Daarna werd het rapport voorgelezen over het reglement op het beheer en door de commissie voor eindredactie gerapporteerd over voorloopig aan genomen wetswijzigingen. De heer 0. H. B. Boot, te Rotterdam, deelt aan de „N. R. 0." het volgende mede ter aanvulling en verbetering van een vorig bericht omtrent het jubiJó van zyn vador, professor Boot. „In 1836 promoveerde hy in do letteren en ln de rechten, na in 1830 en 1831 te hebben deelgenomen onder do Leidsche jagers aan het beteugelon van den Belgischen op stand. In 1838 werd hy benoemd tot rector van heb gymnasium te Leeuwarden en in 1851 tot hoogleeraar aan het Amsterdamsch Athe naeum, later tot buitengewoon hoogleoraar aan de atedeiyke universiteit aldaar. „Niet sedert 1881 was hy lid van de Kon. Academie van Wetenschappen (Letterkundige Afdeeling). Maar reeds sedert 1856. In 1881 werd hy rustend lid, wat niet belette, dathy nog jaren bleef fungeeren als secretaris dior afdeeling". De Duitache gezant by ons Hof, graaf De Pourtalès, la uit het buitenland ln Den Haag teruggekeerd. De „Nederlandsche Botanische Vereeni- giDg" heeft haar zomervergadering op 16 en 17 dezer gehouden te Mulder berg, onder voor zitterschap van dr. L. Vuyck. Do voorgestelde wijzigingen in de statuten werden met kleine afwijkingen aangenomen. Daar de vergadering meende, dat het niet op den weg der vereeniging lag om voor do inlandscho planten (phaneroganien en vaat- cryptogamen) Nedorlandscho namen vast to stellen, werd het voorstel van de heeren dr. Heinsius en Heukels, om daartoo een commissie te benoemen, verworpen. Tot gewoon lid werd benoemd de heer P. van der Burg, te Grypskerk, terwijl als plaats voor do aanstaande wintervergadering Amsterdam en voor ;c.de volgende zomer vergadering Middelburg werden aangewezen. Tot leden dor commissie van booordeeling over do in 1901 iu te zenden i»ryherbaria werden benoemd de heeren H. J Kok Anker- emit, D. Lako en H. W. Heinsius. Wetenschappelijke modedoelingen werden gedaan door mej. A. Ogtrop en de heeren L. Posthumus, D. Lako, J. Valckenier Suuingar, C. J. Koning, H. J. Kok Ankoramib, L. Vuyck, L. Rieter en Tb. Aboleven. Zaterdag werd nog een excursie gehouden in de omstreken van Muiderberg. De ritmeester-instructeur W. J. Tilanus, van het 3de reg. huzaren te Leiden, is, onder eervolle ontholllng uit de betrekking van Instructeur, overgeplaatst by het 5de eskadron van het korps lo 's-Gravenhage. Naar wy vernemen, koestert de heer Van Kol het voornemen, na do opening der Kamerzitting den minister van oorlog Bor- ganslua te Interpolleeren over het optreden der militaire autoriteiten tegen de circulaire der anti militaristische vereeniging. Volk) De luitenant ter zoe 2de kl. by de Kon. Noderl. Marine-reserve G. Botje, dienende aan boord Hr. Ms. monitor „Cerberus", wordt, met 1 Septombor a. s., van zyn plaatsing ont heven. (Sfs.-Cf.) Do 2do lult. der Inf. J. M. van der Heyde Jr. wordt ingedeeld by het 7de reg. 5do bat., In garnizoen te Naarden. In den ouderdom van ruim 86 jaren Is to Arnhom overleden de heer Z. A. Eekhout, oud-wethouder dier gemeento. De overledene, die in 1899 aftrad en zich niet meer herkies baar stelde, was toen gedurende 27 jaren onafgebroken lid van den Raad on byna 19!/, jaar wethouder geweest. (N. A. C.) Do officier van administratie der 1ste kl. S. J. A. Deyll, geplaatst ln do rol van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam en belast met den inwendigen dienst en de leiding van het onder- wys by de opleiding van adspirant-admini- strateurs, wordt met 1 September ia.s. eervol van deze betrekking ontheven en op non activiteit gestold. Hy wordt alsdan in gemelde betrekking vervangen door den officier van admi nistratie der lsto kl. J. F. do Hart. Sts.-Cl In een glsternamiddag gehouden Raads vergadering te Deventer was ingekomon een missive van den heer J. ten Zythoff, kennis gevende, dat hy wegens gezondheidsredenon ontslag neemt als wethouder en ambtenaar van den Burgerlykon Stand. De voorzitter, betreurende de reuen, waarom dit ontslag go- nomen werd, herdacht in eenige hartelijke woorden de vele diensten, die deze sedert 1887 dor gemeente in die betrekking had bewezen Aan het eind der vergadering bracht de voor zitter aan den heer Slichtenbreo, sedert 1865 onafgebroken als lid van den Raad zitting gehad hebbend en die zich niet W6der herkies baar had gesteld, 's Raads byzonderen dank over voor hetgeen hy in dat tydsverloop in het belang der gemeente had heipon tot stand brengen. Het stoomschip „Malang", van Rotter dam naar Batavia, vertrok 18 Aug. van Perim do „Maasdam" arriveerde 18 Aug. van Rot terdam te Nieuw-York; de „Merapi" arriveerde 18 Aug. van Rotterdam te Padang; de „Prins Frederik Hendrik" arriveerde 18 Augustus van Amsterdam te Paramaribo; de „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 19 Aug. te Genua; de „Prins Willem IV" ver trok 18 Augustus van Paramaribo naar Am sterdam; de „Timor", van Batavia naar Am sterdam, passeerde 19 Aug. Kaap St.-Vincent; de „Lawoe", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 17 Aug. Gibraltar; do „Ball," van Amsterdam naar Batavia, passeerde 19 Aug. Panlellaria; do „Kaiser" (uitreis) passeordo 13 Aug. Dungenosa; de „Memnon", van Batavia vla Marseille naar Amsterdam, pas seerde 18 Aug. Pomogues; de „Piüsldent (uitreis) pas3oerde 18 Aug. Dover. llazorswoude. Do boottocht der vereeniging „Trouw Schoolbezoek", mot do leerlingen dor openbaro school op hot dorp, la wegens do heerschende besmettoiyke ziekten tot nader uitgesteld. Koudekerk. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is bepaald, dat de burgemeester dezer gemeente, de heer J. 0. van Voort- huysen, op Maandag en Donderdag van elke week voor de ingezetenen dezer gemeonte zal te spreken zyn. In do gisteravond gehouden vergadering tot organisatie van oen pleizierreis der kindoren van do openbare school alhier is besloten met die kinderen een pleiziertocht te maken naar Amsterdam. Een feestcommissie daartoe is reeds samengesteld. Uit do „Staatscourant." Koninklijke besluiten. Bonoemd tot rechter te Haarlem jlir. mr. li. do Marees van Swinderen, rechter in de rechtbank te Allernaar; te Alkmaar mr. D. yan Houwingo, substituut- grittier bij de rechtbank to Rotterdamtot commissaris van politie to Hellevoelaluia, tevens van de rijkspolitie, P. Stapel, thuns inspecteur van politie lo 'a-Hertogenbosch; tot directeur vau het postkantoor te Rotterdam, J. W. Vorster, thans inspecteur der posterijen on telegraphio te S'Hertogenboscb, laatatgonoomde met ingang van 1 November a. s. Raad van State. Openbare vergadering van de afdeeling \oor do gesciiilien van bestuur op Woensdag 21 Augustus 1901, des voormiddag to elf uren. Gemeenteraad van LUsc. Tegenwoordig al de leden, behalve de heeren G. Blokhuis en D. J. van Stockum. By afwezigheid van den Burgomeoster wordt het voorzitterschap waargenomen door den oudsten wethouder, den hoer R. Iluyg. Aan do orde is do vaststelling der gemoento- rokening over het diensrjaar 1900. Na voorlezing van het rapport der Com missie, belast met het onderzoek der rekening, waaruit biykt, dat ze is nagezien en in orde bevonden, wordt mot algemeene stemmen (de Voorzitter hield zich buiten stemming) besloten de rekening vast te stellen in ontvangst op f 19,673.68s, in uitgaaf op f 19,706.07s en alzoo het nadeelig saldo op f 32.39. Ten slotte dcolde de Voorzitter nog mede, dat is ingekomen een missive van Ged. Staten ter begeleiding van hot goedgekeurd kohier van den hoofdelyken omslag tot een bedrag Tan f 3063. Aangenomon voor kennisgeving. Niets meer te behandelen zynde sluit de Voorzitter de vergadering. Trausvaal en Oranje-Vrystaat. By den heor G. Los, alhier, is nog ont vangen van M. f 1 voor de vrouwenkampen iu Zuid-Afrika. Men moldt uit Den Haag, dat President Krugor aan don voorzitter, do leden van het dageiyksch bestuur van hot „Roodo Kruia" cn aan allo geneesheeren, die deel hebben uit gemaakt van Nederlandsche ambulances in Zuid-Afrika, zyn portret, voorzien van zyn handteekoning, geschonkon hoeft. Het gosclienk ging vergezeld van een harte lijk schrijven van dankbetuiging voor don steun, door allen aaa het Zuldafrikaansche volk bewezen. Door do Loges in Nederland en Oost-Indiö is een som van ongeveer f 10,000 byeen- gebracht ter ondersteuning van leden van onder het Groot Oosten der Nederlanden rossor- teerende Loges, die builen hun schuld ten gevolgo van den noodloltigon oorlog ln Zuid- Afrika hulp behoeven. Uit Edam word* de „N. Rott. Ct.M gemold: Naar wy vernemen Is door eenige personon het plan opgevat een „Hollandsch-Afrikaanscho Maatschappy" op te lichten. Hot doel is oon kapitaal byeen te brengen tot oxploitatio van gronden in Zuid-Afrika en deze aldus buiten den Invloed van het Engel6ch kapitaal lo houdon tot steun van het Hollandsch element ginds. Dr. Leyds ging gisteravond van 's-Graven hage naar Brussel. Tot dusvorre word de Zuidafrikaansche Tentoonstelling to Sckovenlngen bezocht door 9000 porsonen, torwyi de opbrengst der bus f 700 bedroeg. In de boerenwoning op de tentoonstelling zal voortaan „een echte Oom" aanwezig zUn tot het geven van inlichtingon aan hot publiek. I F'eullleton. '84) .En Poggerlink trildo van aandoening, alsof jie Hollander nu terstond zijn woning betreden /ZOT. En haastig liep hl) naar het koukontjo, om zyn zuster to meiden: .Lisa, het gaat hem beter I" Lisa wist natuurlijk dadelijk wie bedoeld werd in dit bulletin, en ze wischte geroerd met do punt van haar boezelaar langs de oogen. En nu besprak men voor de honderdsto inaal dezelfdo mogelijkheden; men hoopte, vreesde, juichte en dankte ten slotte weer den jongen chef, die het groote, groote geluk ln hun huis gebracht had. Paimpols naam werd mot alles in verband gebracht; Paimpol was, in gedachten, hun dagelyksche gast, vergezelde de oudjes op hun Wandeling, was bi) Lisa in de keuken, bij haar broer in het laboratorium. I Er kwamen echter bange dagen, waarop de Toggerlmka den naam Paimpol slechts sid derend durfden uitspreken; want Theo liet zich in het geheel niet meer zien en zij waren daardoor van de wereld dat wil zeggen: Ivan Paimpol afgesneden, i Ze waren beiden wat b(jgeloovig en worden bevreesd, dat er van de zaak niets zou komen, jsle ze telkens daarover spraken. Ze zwegen j en schrikten, als de gevierde naam onwille- keurig op hun lippen kwam. j Intusschen streed Theo een zwaren strijd; i do zorgen en kwellingon der laatste weken igingen niet apoorloos langs hem heen; hy V* trirfk maar u. zegevierende jonge waaghals van vroegerhij waa nu eon bleek, vermoeid mannetje geworden. Doch er was geen ontkomen meer aan; er was vreemd geld mee gemoeid en dan de naam zijner moedor. Als Theo viel, zou bi) te veel moesleepen. Wreedo ironie van het toeval was hot, dat hij juist in doze dagon met Nelly van der Kerken bekend en vertrouwd werd. Er was niets vriendelijker, zonniger en reiner te denken dan het Hollandsche huis houden, waar hij een welkome gast was ge worden. Als hi) afgemat was door zorg en gekweld door vrees, belde hij daar aan, en reeds in de gang hoorde hl) het lachen der beide meisjes en daartusschen do warme, vriendelijke stem der moeder.Ze spraken, als ze onder elkaar waren, Hollandsch, en dat klonk zoo aardig, dat hot Theo, ondanks zyn sombere stemming, telkens een glimlach op dtf lippen tooverde. Men begroette hem hartelijk, als ware h(j een bloedverwant. De meisjes gaven zich, zooals ze waren, natuurlijk en kameraad schappelijk, Jeanne, de grappenmaakster, met veel gee3t en onschuldigen spot. Het uurtje, dat Theo weldra eiken avond hier doorbracht, richtte hem weer op on gaf hem nieuwen moed. Tooh schaamde hy zich tegenover de drie vrouwen over zyn dubbel spel; hy gevoelde, dat hy eigoniyk geen recht had, te verkeeron met deze brave, eerlyke menschen, die ge schrikt zouden zyn als ze gehoord hadden, hoe jammeriyk verward zyn zaken stonden. Hy kwam zichzelven dikwyis voor als een indringer in dezen gelukkigen familiekring. Maar NeUy had zoo'n diepen indruk op hem gemaakt, dat hy geen kracht meer bezat den omgang ai te breken. Welk een contrast vormde dat lieve, open hartige, kinderiyke meisje met de coquette Mizzil De talentvolle, opgewekte vriend van „oom Paimpol" word do vertrouwde der beide meisjes ze luisterden begeerig naar zyn verhalen van reizen en uitvindingen, ze beoefenden ook samen sport, en het waren heeriyke uren, die hy met do Van der Kerkens doorbracht. NeUy was Theo's goede geniue goworden; hy gevoelde zich boter in haar nabyheid, en naarmate de toestand yoor hom dreigender werd, klemde hy zich te vaster aan het geluk, welke reinheid hem heilig scheen. Hy verbaasdo zich dikwyis over zichzelven. Wa3 hy, do „moderne" jongs man, zoo'n ouderwotsche droomer goworden, dat hy naar zyn hart luisterde en Nelly, die in het geheel geen vermogen had, tot vrouw begoorde, terwyi hy maar oen vinger had uit te steken naar de ï-yke mevrouw Polllnger? De bekoorlyke Weonerin, die het zelve, door middel van Karla, niet aan ontmoediging liet ontbreken, was hom onverschillig geworden sedert hy zich hoimeiyk met Nelly één ge voelde. En op zekeren keer, toen hy Nelly alleen thuis vond haar moedor on Jeanno waren een boodschap gaan doen sprak hy haar ronduit van zyn liefde. Hy verborg haar niet, dat hy nog veel moest doen, eer zyn eigen huis op vasten grondslag zou staanmaar of zy hem volgen wilde, als het zoo ver was? Hy sprak niet verliefd, maar er klonk een innig verlangen in zyn toon. Neliy, dio aoo iets nog volstrekt niet verwacht bad, was zeer ontroerd. Zy liet hot handwerkje, waaraan zo bezig wae, rusten en zag don vrager met haar groote, heldere oogen vriendelijk aan. „U moet niet zeggen, dat u wachten wilt, tot u ryk is I" antwoordde zy hoofdschuddend. „Ik begeer niet naar weelde. Boter is het, te zoggen: wy willen wachten, tot we van olk- ander on van onszelven zeker zyn." Theo zuchtte. „Kan u my niet eon beetje liefhebben?" „Ik weet niet, of ik voorechtgenootedeug; ik vrees, dat ik te egoïstisch ben. En ik heb nog nooit myzelvo afgevraagd, of ik al hot schoon, dat ik nu bezit, moedor en Jeanne en myn kunst zou willen opofferen voor u. Want het gooft niet, of men „een beetje" liefheeft; men moet elkaar, goioof ik, zoo oneindig liefhebben, dat men ook smarten en zorgen met blydschap voor elkander draagt." „Ea wilt ge u dat afvragen, Nelly?" „Ja, Theo, maar doe het dan ook; misleid uzelven niet. En voorloopig zwggon wy or over, nietwaar?" „Ale u dat wenscht, ja. Ook tegenover uw moeder „Ik wil haar op de hoogte brengen; maar ook zy zal er tegen u niet over spreken, oor ik haar zeg, dat ik van myn eigen oordeel zeker ben." Zoo praatte ze kalm, zonder hartstocht, zonder opwinding der zinnen on toch was beider ziel diep bewogen. Nelly bezat wel een vroolgken aard, doch was volstrokt niet oppervlakkig. Zy vermoedde voel, wat Theo haar verzweeg; ze wist in zyn hart te lezen. Een siddering doorschokte hem, toon Nolly hem kort na dien dag eon3 vroeg hoo het met zyn onderneming stond. Eerst vreesde hy, dat ze van de buitenwacht iets omtrent zyn moeilykheden vornomen had dit was niet het geval; echter had zy ge merkt, dat hy geheimo zorgen had en zyn hart niet voor haar ontsloot. Theo was echter roede zoo aan het comodio- spel tegonovor de geheolo werold gewend, dat hy er in slaagdo, ook do zoo heldor-ziondo Nolly to foppen. Hy durfde haar nog niet bekennen hoe ongelukkig het met hom goeteld was. Ze zou geschrikt zyn, als zo ontdekt had, langs wolk een afgrond hy wandeldo en de arbeidzame, eenvoudige mevrouw Van der Kerkon, die steeds zoo goodgehumeurd en argeloos was, zou plotsoling als eon strenge rechter zyn opgetreden om hom van haar drempel lo ver bannen I Er loefden in Theo twee geheel verschil- lende wezens: de goedhartige, teodero, wak kere vriend van Nelly en de doortrapte, door allo honden opgejaagde zwendelaar. Tegen den tyd, dat weer oen groote som aan Jofforson betaald moeBt worden, het The» zich by de familie Van der Kerken niet meer zien. Do dames waren over zyn verdwynen evenzeer verbaasd ais de Poggorlinks. Uit Hamburg kreog Nelly eindelijk oen briefkaart. Theo kondigde zyn terugkomst tegen den volgenden Zaterdag deu iOden Februari aan. Hy bad schreef hy plotseling naar Londen moeten réizen voor i dringende zaken, en by miste zeer de gezei- ligo uurtjes. Dlonzelfdon zag ontvingen ze oen telegram van oom Pai.i.pol, die eindeiyk goDoegzaam hersteld was, om do reis aan te durven, on dienzeliden Zatordag te Deriyn zou komou. (Wordf v«r»Ip<f.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1