N\ 12723 Vrijdag 1C Augustus. A0. 1901. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. F'emlleton. Een opvoedster. - - PRIJS DEZER COURANT; 5; Voor Leidon per S maandon 2 i T Bnftcn Leiden, per looper en waar agenten goveetigd z'Jn M 1.80 -i Franco por post ,22...!!222.!. t y I.IOJ 1.80 1.05-, PRXJS DEB AD VER TEUTTEN: Van 1—6 regois f 1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Orooter» letters naar plaatsruimte. Voor het ineasseeren buitqp de stad wordt ƒ0.05 berokond. Leiden, 16 Augustus. Niettegenstaande den vacantietyd en het ongunstige weder, dat den geheelen dag had aangehouden, zoodat het concert van het Hollandsche Opera- en Concert gezelschap gisteravond in „Zomerzorg" helaas met in den tuin kon plaats hebben, was de opkomst voor Leiden tamelük bevredigond. Zy, die zich door het weder hebben laten afschrikken, zullen, wanneer zy andere families spreken, zich zeker beklagen, dat zy thuis zyn gebleven. De uitvoerenden kweten zich uitmuntend van hun taak en allen, zonder onderscheid, oogstten veel bijval. Mej. Fransman ontving een schoone corbeillo. No. 12 Intermezzo (Ave Maria) voor Trio (zang, violoncel en piano) werd op verzoek herhaald en dubbel dankbaar geapplaudisseerd. Dat Schmier na afloop van het programma, do lever door het voordragen zijner eigen compositiën nog eens liet schudden, is van ouds al bekend. Als hij concerteeit, wacht men er haast op. Buiten het muzikaal gedeelte mag een woord van lof niet onthouden worden aan den yverigen directeur van „Zomerzorg" voor de smaakvolle wijze, waarop hij de zaal had ingericht. Het zag er in óón woord keurig uit. Gaarne roepen we allen een hartelijk tot weerziens toe. Voor het examen Fransch lager, onder wijs, is geslaagd mej. L. J. J. Yander Kloes, te Leiden. Aan het Postkantoor alhier en de daar onder behoorende hulpkantoren worden ge durende de eerste helft der maand Augustus de volgende brieven en briefkaarten bezorgd, welke wegens onbekendheid van de geadres seerden niet besteld konden worden. Brieven: Kusters, L. Brand(io), Kruis man Co., K. Schulderman, J. v. Bleisen, A. "Wflnkool, Nieuws v/d. Dag, Mej. Walman, mej. M. Penderus, Visser, J. N. v. d. Berg, A. B. Hesselman, Amsterdam; W. Martin, Familieblad, Posthumus Meyjes, Mulder, 's-Gra- venhage; W. Aanhonen Katwijk a/d. Rijn; D. v. Duin, Katwflk-aan-Zee; mej. Dieben, Leidsch Dagblad, Loiden; v. Ess, Moppel; (roiziger in damesconfectio), Voorschoten; M. v. Breda, Zevenbergen; G. de Graaf, Zoetormeer. Briefkaarten: Mej. A. Hooyberg, .Bartelsman, mej. Herbershotf, mej. J. de Ridder, G. H. Lemburg, W. Harmsen, Amsterdam; H. v. d. Laan, Assen; J. Niessen, E.Nieasen, Beverwijk; R. K. Koekoek, H. H. Molenaar, J. Crecour, M. Bruymiere, J. W. v. Hees, '8-Gravenhage; A. v. d. Mark, Leiden; Wed. v. Herwynen, A. M. P. v. Herwijnen, Lei- muiden; R. Verhoeven, Loosduinen; C. Ber- kelman, Maastricht; N. Heil, A. H. Fortanier, C. Roozenbeek, A. Heil, C. Versnel, N. Versnel, G. Ravonstein, P. v. Dam, D. v. d. Waals, A. H. Fortanier, Rotterdam; H. Marleveld, Schiedam; Hulskamp, Utrecht; Straus en Zn., WoerdenJ. Peters, Zalt-BommelP. Uitkamp, L. M. Topper, W. Do Groot, D. Leuuings, A. H. v. d. Linden, niet vermeld. Uit het buitenland terugontvangen brieven M. Ando, Brest; J. A. v. d. YVuag, Brooklyn; C. A. v. Eijk, Hamburg; F. Stenühl, Hetter- 8cheid; M. Verhaar, Lohouren; G. deLannooy, Lugano; A. Beck, Westfalen. Briefkaarten: N. J. A. de Witt Hubers, Berlin; E. Brottar, Bex; Wed. BiJlevold, St.-Blaslen; A. M. Ham, Washington. De gemeenteraad van Utrecht heeft be noemd tot leeraar in de geschiedenis en de aardrijkskunde aan het stedelijk gymnasium dr. W. A. Bannier, te Voorschoten, en tot leeraar in de Engelacho taal don heer M. G. van Neck, te Breda. Men meldt uit 's-Gravenhage Onder voorzitterschap van burgemeester Van Harinxma is gisternamiddag om halfvier in de gemeenteraadszaal bijeengekomen de uit de ingezetenen benoemde commissie ter beoor deeling van de ontwerpen van wet tot wijziging van de grens tusschen de gemeenten 's-Qra- venhage en Voorburg en tusschen de gemeenten 's Gravenhage en Wassenaar. Er waren 19 leden tegenwoordig. Voorgelegd waren de ontwerp Raadsbeslui ten, d.d. 24/28 Mei door B. en Ws. geformu leerd, strekkende om aan G. Staten te kennen te gevon, dat de aangeboden ontwerpen, zooals zy zijn toegezonden, niet onvoorwaardelijk mogen worden ondersteund, omdat zij niet ge acht mogen worden in het algemeen belang vol- doendo te zijn. Aan het college wordt verzocht de omschrijving te doen luiden zoosafs zjj in de ontvverp-besluiten is opgenomen. Bfl de algemeene beschouwingen gaven de heeron Halbertsma en Sillevis als hun gevoelen te kennen, dat de door G. S. aan de zijde van Voorburg voorgestelde uitbreiding onvoldoende is. Laatstgenoemde deed meer bepaaldelijk uitkomen de wenscheliJkheid om een gemeen- schapsweg te krijgen van het terrein tusschen Schonkweg en Laan van Nieuw-Oostinjo en de Hollandsche spoorlijn, van de spoorbaan naar den RjjswiJkschen Weg. Door den heer Kemps werden nog eenigo inlichtingen gevraagd, die de voorzitter gaf omtrent de grensregeling op het spoorweg kruispunt. De heer Klinkert ondersteunde de door B. en We. voorgestelde wijziging, die er toe leiden moet om de grens te trekken dwars door een steenfabriek op het gedeelte tusschen Trek- vliet en Staatsspoor. De heer Van Meeteren Brouwer achtte de grenswyziging in de richting van Voorburg niet genoegzaam gemotiveerd, om daarvoor een groote gemeente te bevoordeelen ten koste der kleinere. De voorzitter antwoordde, dat in de eerste plaats van onttrekking van immers onbebouwd eigendom of benadeeling van ge meentebelangen hier geen sprake is, en dat bovendien hier voornamelijk de belangen dor hygiëne de grensverlegging motiveeren. Aan den heer Komps, die vreest, dat de financieele gevolgen van de grenswijziging, wat betreft den publieken dienst voor politie, waterleiding, ziekenhuis te bezwarend zullen blijken gaf de voorzitter te kennen, dat de gevolgen moei lijk te berekenen zijn, doch geen aanleiding tot bozorgdheid behoeven to geven. De heer Halbertsma voegde hieraan toe, dat bedoelde dienstuitbreiding, wanneer zij ten laste van Den Haag moet komen, ten goede zal komen aan de kleinere gemeente. Ware z|J te bezwarend voor Den Haag, dan zou zij dit zeker voor Voorburg zijn, waar die belangen dus minder goed tot haar recht zouden komen. Hij voor zich had gaarne de geheels gemeente Voorburg ook in haar eigen belang in de uitbreiding betrokken gezien; maar het schjjnt nu eenmaal onbereikbaar. Het ontwerp-besluit betrekkelijk Voorburg ruimer uitbreiding dan G. S. hebben voor gesteld werd aangenomen met 18 tegen 1 st., zoodat de vergadering geacht wordt het voorstel van G. S. te hebben verworpen. Bi) het ontwerp betrekkelijk Wassenaar deed do heer Van de Wall opmerken, dat wat die gemoente betreft wel degelijk bebouwd eigendom (buitens), waarop dus belastingplich tigen wonen, aan Wassenaar onttrokken wordt en dus feitolijk wèl van onteigening sprake ia. De voorzitter antwoordde, dat de quaestie van schadevergoeding door G. S. en ook door Wassenaar niet te berde is gebracht. Het ligt overigens meer bepaaldelijk op den weg van laatstgenoemde gemeente om dien aangaande haar belangen te doen gelden, ala dit noodig is. De heer Van Berckel deed opmerken, dat alleen dan van schadevergoeding sprake kan zijn, ala het betreft onttrekking van publiek eigendom (scholen en dergelijke stichtingen), maar niet wanneer het particulieren betreft, die kunnen verhulzen. De heer Halbertsma vroeg of niet raadzaam zou wezen by deze gelegenheid de prise d'eau van de waterleiding binnen de grens van de Haagsche gemeente te brengen, ook omdat door haar het politietoezicht moet worden uitgeoefend. De Voorzitter deed opmerken, dat de prise d'eau op Ryksterrein ligt; dat haar grenzen niet met juistheid zijn te bepalen, maar dat men zich te dien aanzien heeft te refereeren aan het Ryksgezag en zyn toezicht. De heer Halbertsma deed opmerken, dat een groot gedeelto van de waterleiding ligt op een particulier terrein van 700 hectaren. Daar kan het RUksgezag dus niet iedere bebouwing voorkomen. Van een bepaald wyzigingsvoorstel onthield spreker zich; hy vestigde alleen de aandacht op den feiteiyken toestand. De heer Van Gils wenschte te doen door schemeren bereidverklaring tot schadeloos stelling eventueel aan Wassenaar wegens den overgang van het terrein van Clingendaal aan Den Haag. De heer Van Leer wees In verband hior- mede op de financieele lasten, welke voor Den Haag zullen ontstaan uit de toevoeging aan die gemeente van bebouwd of spoedig te bebouwen terrein onder Wassenaar. De heer v. d. Veur drong ook zynerzyda aan op vergoeding aan Wassenaar voor de te derven belasting van de buitens. De vergadering voreenigde zich met het door B. en Ws. van Den Haag voorgedragen wyzigiDgsontwerp, waardoor ook ten aanzien dezer grensregeling het cütwerp van G. 3. geacht wordt niet aangenomen te zyn. Tegen stemde de heer Van Meeteren Brouwer. Do Commissie is, na dankbetuiging door den voorzitter, uiteengegaan. By het 1ste bataljon van het 4de reg. inf. te Delft is uit kader en vrywilligers een muziekkorps opgoricht De tot 2don luitenant benoemde kapel meester Bouwman, van het reg. gren. en jagers, zal Zaterdagochtend voor het front van het regiment worden beëedigd. De uniform, welko h(J In zyn nieuwen rang zal dragen, is vastgesteld geiyk aan die van een tweeden luitenant der grenadiers, met dit onderscheid, dat hy op do bladen der schouderdekkingen, in stede van een granaat, het emblema der muziek, nl. een zilveren lier, zal dragen. By den Minister van Marine maakten heden vele zeeofficieren, waaronder de schout- by-nacht Zegera Veeckens, directeur en com mandant in de Marine-directie te Amsterdam, hun opwachting. Den lOdon September a. s. zal de heer N. J. Weeldenburg, hoogleoraar in de bespie gelende wysbegeerte aan het Oud-Katholiek Seminarie te Amersfoort, den dag herdenken, waarop hy vóór 25 jaren aan die inrichting als zoodanig in functie trad. Louis Bouwmeester herdenkt 19 Deo. a. s. zyn 40-jange tooneelloopbaan met een benefice-voorstelling van het door mr. Van Loghem vit het Engelsch vertaald treurspel in verzen „Herodes", van Stephan Phillips. In het oorspronkeiyke werd de titelrol ver leden jaar vervuld door den bekenden Engel- schen acteur Beerbohm Tree. De gezant van Servië, Michel G. Militche- ritch, hedenochtend in het „Hotel den Ouden Doelen" te 's-Gravenhago uit Londen gearri veerd, maakte heden zyn opwachting by den minister van Buitenlandsche zaken wordt morgenochtend by H. M. de Koningin toege laten tot het indienen zyner geloofsbrieven. a In de zitting van gisteren der Algemeene Synode werden de beraadslagingen voortgezet over het concept-reglement op de Generale Kas. Art. 2. werd na breede discussie aldus vastgesteld: de inkomsten der kas bestaan uit: a. vrywillige jaariyksche bydragen van lidmaten en leden der kerk. Met het aan nemen van dit artikel is het beginsel van verplichtende bydragen uit de wet vervallen en in de plaats hiervan dat van vry willige bydragen aangonomen. Art. 3, zooals de commissie heeft voorge steld, luidt: Uit deze kas kunnen, na aan vrage by do Synodale Commissie, op haar voordracht, gehoord do kerkeiyke besturen, toelagon worden verstrekt voor kerkoiyke doeleinden, ter beoordeeling van de Synode. Deze ia echter bevoegd gedurende den tyd harer zittingen, by oogenblikkeiyk gebleken behoefte, ook zonder voorafgegane aanvraag by de Synodale Commissie, toelagen te ver- leenen. De president stelde daartegenover voor, dit artikel aldus te lezenart. 5 al. 1 worde ge lezen zooals art. 4 a c van het vigeerend reglement voorschryft. En al. 2: de Synode is bevoegd gedurende den tyd van haar ver gadering, by oogenblikkeiyk gebleken behoefte, ook zonder voordracht der Synodale Commissie, toelagen te vorleenen voor andere kerkeiyke doeleinden dan de sub a c genoemde. Het voorstel der commissie werd in stem ming gebracht, doch, daar de stemmen staakten, werd do verdere behandeling van dit artikel aangehouden tot de volgende zitting. Art. 6 werd aangenomen, zooals de com missie had voorgesteld. Omtront art. 7, dat voorschreef de mogeiykheïd, om uit de generale kas aan andere fondsen bydragen to geven, staakten eveneens de stemmen. De overige artikelen werden aangenomen. Daarna werd behandeld het verzoek van den heer Gangel, om opheffing der uitspraak van 1887, waarby hy is ontzet van het lid maatschap der Ned.-Hervormde Kerk. Op voorstel van den president werd be sloten, de zaak te verzenden naar de Synodale Commissie met opdracht, by het kerkbestuur van Gelderland advies in te winnen en te beoordeelen of er termen zyn, om aan het verzoek te voldoen. Daarna werd de vergadering verdaagd. Ter gelegenheid van de herdenking van hun 40-jarige ambtsvervulling aan het departe ment van financiën, ontvingen de heeren jhr. C. J. P. Elias, referendaris, J. Jungius, hoofd commies, L. J. C. Dey en J. W. van Straaten, commiezen, van verschillende zyden geluk- wenschen, terwyi de heer Jungius een fraai bloemstuk ontving van de ambtenaren der afdeeling Generale Thesaurie. De heer V. G. E. Ahn, hoofdcommies by het hoofdbestuur der posteryen en telegraphte, ontving gisteren eveneens velo geluk wenschen by zyn 40-jarige ambtsvervulling. De heer J. H. Smiet, thans voorzitter van de Kon. Nat. Zangschool te 's-Graven hage, was gisteren 25 jaar aan die Vereeni- giDg verbonden. In een buitengewone zang oefening werd hy gisteravond gehuldigd eu hem als aandenken een fraaie boekenkast aan geboden. De heer O. T. Everdingen bohoorde ook 25 jaar tot de Vereenlging. Hem werd over gereikt een fraai insigne als lid van verdienste. De pianist Zeldenrust ontving van prinses Stephanie, gravin De Longay, voor wie hy in 't Oranjehotel te Scheveningen speelde, een fraaie sigarenkoker, met het bekroond naam- cyfer der prinses in goud. Aan het Duitsche gezantschap te 's-Gra venhage is ala legatieraad geplaatst de heer von Prollius, ter vervanging van den heer von Jagow, die sedert eenigen tyd naar Rome is verplaatst. Door de vorkiezing van de heeren H. G. Kloosterboer en M. Tach, die gisteren by herstemming tot leden van den gemeenteraad te Deventer zyn gekozen, is het aantal sociaal democraten van 4 op 6 geklommen. (Sfd.) Uit 'e Gravenhage meldt men, dat de lult. ter zee 1ste kl. G. R. van NautaLemke eervol zal worden ontheven van zyn functie als officier over de artillerie by de marinewerf te Amsterdam. Men meldt uit Devonter aan de „N. R. 0.", dat dr. Nieuwenhuis, de doorkruiser van Borneo, omstreeks 20 dezer daar ter stede verwacht worden. Dr. Nieuwenhuis zal in een feesteiyke ver gadering van het Aardrykskundig Genootschap te 's-Gravenhago verwelkomd worden door den minister van koloniën. In Den Haag maakt men toebereidselen voor zyn ontvangst, en ook ln Deventer moet het plan bestaan, den beroemden stadgenoot met huldebetoon te ontvangen. In eigen familiekring heeft de hoer Waling Dykstra zyn 80sten geboortedag te Holwerd in stillen eenvoud gevierd. Doch verre van onopgemerkt. Daarvan getuigde ln de eerste plaats het dundoek, dat reeds vroeg in de straten neerhing. Daarvan getuigde ook de stroom van gelukwenschen, zoowel per telegraaf en per post als persooniyk gebracht. Zelfs nog in een anderen, in een eleganter vorm, nameiyk ter neer geschreven in een fraai album. Deze waren door oen dertigtal, Friesche schryvers gesohreven in de Frieache taal, xoowel in poëzie ala proza en soms vaQ enkele bladzyden groot. Het album be vat verder oen groot portret van den jubi laris on een photographic van zyn woon huis. De aanbieding geschiedde door een deputatie van drie Friesche schryvers, de heeren S. de Zee, M. Miedema en F. de Zee, benevens de Friesche schryfster „Madzy". Ook was er een fraaie bouquet by. Een prachtig bloemstuk was mede ontvangen van het „Fryske Selskip" te Snoek. Namens velen onzer ingezetenen werd by monde van den heer Feenstra, als voorzitter van het Nuts-' departement, dat daartoe ook het initiatief nam, den heer Dykstra een gepast cadeau aangeboden. In het brengen eener ovatie werd mede een zeer gepast bewys ge geven door hst fanfarekorps „Crescendo" te Holwerd. (L. C.) Deliberalo kiesvereeniging „Wagenlngen" heeft besloten, de candidatuur-W. baron van Voorst tot Voorst, voor de Tweede Kamer, district Eist, niet te steunen. Te Oosterbeek is in de gehouden vergade ring van de liberale kiesvereeniging „Burger plicht", te RenkumOosterbeek, den afge vaardigde ter centrale kiesvereeniging in het district Eist opgedragen zyn stem uit te breDgen SO) Theo zweeg. Hy zag de zelfbewuste en by al haar trots toch zoo echt meisjesachtige verschyning vorschend en byna beschaamd van ter zyde aan. Hy vergeleek in stilte dit meisje met mevrouw Mizzi, by wie alles be- xekonlng, coquetterie scheen, terwijl Nelly óón en al natuurkind was. Men was op dat gedeelto van het terrein gekomen, dat voor den tuinbouw zou worden ingericht. Do weg werd er slikkerig en slecht begaanbaar; daarom bood Theo de jongedame zyn arm aan; doch zy bedankte glimlachend. „U ia buitengewoon zelfstandig 1" zei Theo lachend. De vroolyke, vry e manieren der jonge Hollandsche bevielen hem buitengewoon. „Och, zoo z(jn wy opgevoed 1 Wy hebben veel moeten werken, meneer Farland, en de arbeid maakt zelfstandig. Men krygt zelfver trouwen, als men ziot, waartoe men in staat is. Uw mama is ook zeer werkzaam. Weet u wel, dat ik sinds jaren met haar dweep?" „En u kent haar in 't geheel nietl" „Neen; maar ik hoorde en las veel over haar, en altyd was het iets goeds, 't Ver wondert my alleen maar, hoe zy tyd had om zooveel plichten na te komen. Zy zit in ontol- j bare comités en houdt voordrachtenwat moet uw mama veel energie bezitten, en hoo beerlyk moet het huiseiyk verkeer by uzy'jil" Theo haalde de schouders op. *By ons heeft ieder zyn werk. Voor gezellig Verkeer is er eigenlyk geen tyd." i #Ach, dan ontbreekt u het schoonste: het loon voor den arbeidt" zei Nelly verwonderd. „By ons gaat het zoo: overdag hebben wy elk ons werk; mama geeft lessen aaneen school voor kunstnaaldwerk Jeanne gaat op het meisjes-gymnasium, en ik studeer muziek, bezoek repetities en geef les aaneen der laagste klassen van het Conservatorium. Wy zien olkaar in den loop van don dag dus slechts zelden. Maar om zes uren is het go- daan; dan komen we alle drie thuis, maken wat toilet, gaan eten en behooren verderden geheelen avond aan elkaar. Dikwyis hebbon wy ook gasten; dan gaat het heel vrooiyk toe." „Dus u zit eiken avond thuis?" „Niet elkon avond. We gaan 's2omers wel eens zwemmen, Jeanne en ik, en van tyd tot tyd fietsen we ook. En dikwyia, in het langst van de dagen, maken we na het eten nog een groote wandeling. Maar wy zouden het niet kunnen uitstaan, een heelen avond zonder mama te zyn. O, die kan zoo heeriyk vor- tellonl" Nelly was biyven staan, wendde zich om naar de achtergeblevenen en knikte haar rnoeder vrooiyk toe. „Ja, zulk een familieleven kennen wy niet," zei Theo. „Wy zyn elkaar eigenlyk allen een beetje vreemd, en mama weet soms niet eens, waar wy den avond doorbrengen. U bogrypt, met zoo'n groote fabriek en vorderen romp slomp lie-oft men de handen voll En dan mama met al die eerebaantjes, vergaderin gen, lezingen houden, dan nog menschen zien, representeoren. 't Geeft anderen dames, die geen zaken hebben, al genoeg te doen. Waar moeten den tyd vandaan halen, om ook nog „gezellig" te zyn? Er was zekere bitterheid in zyn toon geko men. Hoe dieper hy zag in het werkzame en toch niet gedachtenlooze leven dier drie vrou wen, dos te holler en leeger, vrougdeloozer scheen hem zyn eigen bestaan. En hy mokte in stilte tegen de opvoedingsmethode zyner moeder. Die mevrouw Van der Kerken had zelfs met stoffelyken nood te kampen gehad, het dagelijksch brood met handenarbeid moeten verdienen, on toch had ze tyd gehad, van haar dochters zulke frissche, practische, arbeid zame en tevens ontwikkelde meisjes te maken, heelwat anders dan de geblaseerde veelwetery van Karlal Als Theo aan het verloden dacht, kwam hy tot de conclusie, dat hy en zyn zusters eigenlyk van het schoonste deel hunner jeugd niets genoten hadden. Ieder had zich met zyn eigen leventje moeten vergenoegen; ze verstonden elkaar niet meer, de kinderen de moeder en de moeder de kinderen niet. Theo wilde geheel eerlyk zyn. Zyn wrok tegen zyn moeder had eigenlyk een goheel anderen grond; maar hy gevoelde nu toch iets als jaloezie jegens deze Hollandsche dames en te geiyk een zekere schaamte tegenover Paimpol. By deze menschen alles flinkheid, open hartigheid by hem leugen, bedrog, schyn en comcdiespell En het naarste was, dat hy nu juist Paimpol wilde misleiden. Want hy bekende het nu aan zichzelven: wat hy wilde doen, was niet het werk van eon gentleman. Paimpol was vol vertrouwen, en juist dit vertrouwen ver vulde hem met vrees, ja, afkeer van zichzelven. Voor de eerste maal sedert langen tyd gaf hy zich rekenschap over zyn eigen doen en laten; wat geen strafpredikatie van zyn moeder, geen dringende bede van Gudrun had vermocht, gelukte aan het roerend, kinderlyk gebabbel der kleine Hollandsche: hy was diep bewogen. „Ik zou wol eens aan zoo'n gezelligen hui- seiyken avond by u willen deelnemen 1" zei hy, half schertsend, maar onwillekeurig om kijkende naar movrouw Van der Kerken, die, gearmd met Joanne, naast Paimpol voort- wandelde. „O, maar het gaat zoo eenvoudig by ons l" antwoordde Nelly, een beetje verlegen. „U is zeker erg verwend, net als alle hoeren tegen woordig. Ik heb er al ontmoet, die het onpas send vonden, als ik er over sprak, dat mama zelve het brood voor ons verdient. Maar ik vind, dat wy ons daarover niet behoeven te schamen, en dat zei ik ronduit. Was dat niet goed Zy zag hem openhartig aan, met de heldere oogen. Theo werd steeds meer meegesleept door den zelfbewusten, vroolykon en toch naleven toon van haar gebabbel. „Dat was heel lief en goed van y, juffrouw 1" zei hy. Hy kon den blik niet van haar afwendon en zag haar zóó lang eu veelzeggend aan, dat Nélly zich omkeerde en naar de achter- biyvers keek. Paimpol was zeer moe geworden. „Ik wou," riep hy Theo toe, „dat de elec- trischo ceintuurbaan, die op jelui tentoonstel ling moet komen, al klaar waa. De wandeling was heel interessant, maar ik voel my'n voeten niet meerl" „Kunt ge u nog naar het hoofdbureau der tuinbouwafdeeling voortsloepen „Is het ver?" „Nog een vyf minuten.** „Lieve hemell Moet het?" Alle vier lachten. „Als u hier ton minste niet tot den eersten Mei wilt blyvea staan,'' zei Theo. u moet immers naar de zitting der commissie „Och, je moet wat doen om een eere baantje l.... Maar zeg, kinderen, we blyven toch vandaag by elkaar, hè? Jeanne, jy en, de meisjes en Farland middagmaalt zeker b(j my in het hotel?" „Neen, neef, 'tis prettiger by ons thuisJ Kom tegen zes uur by ons." „En moneer Farland komt ook meel" be sliste Nelly snel, terwyi ze haar moeder lachend aanzag; en mevrouw Van der Kerken noodigde»den jongen man minzaam uit. Na eenige beleefdheden werd uitgemaakt, dat Theo do dames naar huis begeleiden zou, terwyi Paimpol zyn plichten als jurylid vervulde. „Heeft u daar verstand van, oom?" vroeg de kleine Jeanne. „Dat zal myzelven eens benieuwen l" ant woordde de dikke oom goedig. „Met het ambt komt het verstand, nietwaar?" Het laatste deel van den tocht, over het oneffen terrein, vol sneeuwmodder, was heel moeiiyk, en Paimpol slaakte menige verzuch ting by de in aanbouw zynde kiosken, waar later zooveel gelegenheid zou zyn om uit te rusten onder een glas bier of wyn. „'t Moet je niet verwonderen, nicht, als ik vanavond arriveer mot een honger als eoni wolf." „Geen nood. Ik zal zorgen voor oen goed Hollandsch maal." „"Waren we maar zoo verl O hemel, oerafc die v -/• .ngon Wordl vtrvolffdj

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1