R». 12720 Dinsdag 3L3 Aüguëïïïi. A°. 1901. (Deze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Hed.-Zuidafiikaansche ïcrauiging. ITenilleton. Een opvoedster. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon por S maanden? 2 f 1.10.' Buiten Loiden, por looper on waar agenten govostigd zyn s 1.30 Franco por post m 1.65- FBIJS DER ADVERTENTIES Van 1—0 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17}. Grootera letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. A/deeling Leiden en Otnstreken. Ontvangen by den PenningmeesterZoeter- Troudtche Singel 41: Door bemiddeling van hot Leidsch Dagblad'. Gecollecteerd voor de Boeren op de bruiloft van Karei on Mariof 2.10 Gecollecteerd op do bruiloft van Jan •n Fie, te H2.86* Bijdragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bureol van dit Blad. JLeitieii, 13 Augustus. Naar wy vernemen, heeft de hoogedelgeatr. hoer A. J. Poelen, directeur van de Kweek- echool voor Zeevaart alhier, het voornemen den leden van „Amicitia" en dien van Musis Sacrum'* oon concert aan te bieden van het muziekkorps der Komnkiyke Nederlandscho Marine te Helder, directeur de heer Jac. Koning, en wel op 20 en 21 Augustus a. s. Evenals verleden jaar op Musis", zullen do matrozen onder leiding van hun meordoron in rang op beido concorten geïntroduceerd worden. Dat oen a giorno verlichte tuin bjj derge lijke concerten uitstekend voldoet, heeft men op „Musis Sacrum" jl. Zondag ondervonden. Moge eon talrjjko opkomst der leden het bewys leveren, dat men de welwillendheid van d.n overste Boelen ten hoogste op prijsstelt. Bi) de Hollandsclie IJzerenSpoorweg- Maatschappij is bevorderd tot commies tweedo klasso de klerk Tj. D. Braaksma, alhier. In do gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders van de voreeniging Musis Sacrum", alhier, is besloten over het afgeloo- pen jaar geen dividend uit te keeren. Do heer R. do Wilde is niet voorzitter, maar onder-voorzitter van „All Right" en reikte In „Musis Sacrum" de prijzen uit in plaats van den voorzitter, den heer C. A. Hoefflcke, omdat dezo ook tot de prijswinnaars behoorde en zichzelven dus moeilijk een pluimpje kon geven. Niet mej. N. J. C. Kruys, maar mej. Kruyt, alhier, ia geslaagd voor hot examen Fransch, lager onderwijs. Beroepen is by de Nod.-Herv. 'Gemeente te Schellmkhout de hoor M. Rosbergen, cand. te Boskoop. Naar men verneemt, hebben Burg. en "Wethouders van Den Haag bepaald, dat in de bestekkon van nieuwe gemeentewerken een door aannemers aan de werklieden uit te betalen minimum-loon zal worden opge nomen van 25 cents per uur voor timmer lieden, metselaars, steenhouwers en stukadoors; van 23 cont per uur voor loodgieters en Elnkwerkers; van 22 cents voor smeden, vervors en behangers en van 18 cents per uur voor opperlieden en grondwerkers. Do „N. R. C." zegt met zekerheid te kunnen mededeelen, dat do heer Th. Sanders, die de concessie had voor d3n aanleg van een eloclri8clie tram van Amsterdam door do Haarlemmermeer naar Haarlem, die concossie aan de Hollandscho IJzeren-Spoorweg-Maat- achappy heeft overgedaan. Dr. H. R. Offerhaus, pred. to Veen- huizen, komt voor op het drietal voor predikant by de Nod.-Herv. Gem. to Bolsward. Op het twaalftal voor predikant by de Ned.-Horv. Gem. te Almeloo komen o. a. voor de predikanten E. B. Couvéo, te Enter, en G. Hulsman, te Zandvoort. Tu88chen Katwyk en IJmuiden wordt doze week onder leiding van den luit.-kol. W. Cool, directeur der hoogere krygsechool, een tactische verkenningsreis gehouden, waar aan wordt deelgenomen door de kapiteins van den generalen staf W. F. Pop en A. J. de Booy en door de by den gen. staf gede tacheerde kapts. G. Snellen en V. Noest en de 1ste lulta. J. A. L. M. Struiken en J. M. H. van der Grinten. Er is dus ln sommige zeedorpen inkwar tiering to wachten. Geiyk we reeds meldden, kwam Prins Hendrik gistermorgen, vergezeld van jhr. Van Suchtelen van de Haere, met den trein der Ooster8poor te Amsterdam aan, om het be loofde bezoek to brongen aan de schietbanen achter het „Vosje", waar „Claudius Civilis" het feest van zyn 50 jarig bestaan viert. Aan het station opgewacht door den burgemeester, mr. W. F. van Leeuwen, reed de Prins in burgemeesters equipage eerst onverwacht naar het abattoir, waar de verschyning van Zyn Hoogheid het handelen op de markt voor een oogenblik deed staken. Vervolgens reed het gezelschap in snellen draf naar het met vlaggen versierde „Vosje", waar het feestcomité van „Claudius" en baron Tindal, kamerheer dor Koningin, het hoog bezoek verbeidden. Er was by den ingang heel wat volks op de been, zoodat een harteiyk gejuich opsteeg by aankomst van den Prins. By den ingang stelde de hoer Do Geus, voor zitter der feestcommissie, de overige leden dier commissie aan Z. H. voor, en daarop begaf men zich naar de versierde tont in den tuin, waar de voor den schietwedstryd uit geloofde pryzen waren tentoongosteld. Hier bevonden zich eenigo leden van het eere- comitó en onder hen de Commissaris der Koningin, mr. G. van Tienhoven, die de overige hoeren aan Z. H. voorstelde. De Prina vroeg naar het oudste lid dier voreeniging. Hot oudste lid bleek te zyn do president, do heer Posthumus. Vervolgons liet de Prins een der allerbeste schutters van „Claudius", den heer Koster, aan zich voorstellen en vroog hem, of by heden nog schieten zou, waarop de heer Koster antwoordde, dat hy dit zoer stellig doen zou, als de Prins hot verlangde. Nadat nu nog door het publiek buiten de tont eenige coupletten van eer» feestlied, waar voor do boer Do Geus den tekst hoeft ge dicht, was gezongen, begaf de Prins zich naar do schietbaan. En hot duurde niot lang of oen geweer rustte tegon den schouder. Do Prins schoot op de baan „mr. G. vanTienhoven", afstand 150 meter, en in staando houding. Het eerste schot was een roos (12), zoodat een vrooiyk applaus uit de omstanders opging l Vervolgens schoot de Prins een 7, een 11, wederom 12, oen 5, een 11, een 10 en oen 9. In de eorsto serio van vier schoten maakto Z. H. dus 42 punten, in de tweedo serio 35. Elkeen verhougdo zich over dit goed succes. De Prins begaf zich nu naar baan 5, afstand 200 M. Hier schoot de hoer Koster, op ver zoek van Z. H., twee elven en de Prins zelf een 5 en een 9. De Prins verzocht don heer Koster, wetende, dat deze een eigen geweer bozat, verder dit goweer te bezigen. Om en om schoten nu de Prins en de heer Koster met het hier volgend effect: Koster 12, Prins 9, Koster 8, Prins 12, Koster 12, Prins 11, Koster 8, Prins 8, Koster 9, Prins 10. Gedurende een tusschenpo s werd de heer Bouwens aan den Prins voorgesteld, die te Luztrn do eer der Nederlandscho scherpschut ters heeft helpen ophouden en die Zondag op de baan van „het Vosje" eenige prachtige sorlön van elven en twaalvon heeft geschoten. De match word daarop hervat met het volgende verloop: Prins 9, Koster 7, Prina 10,Koster9. De Prins gaf onzen kampioen dus weinig toe. Men keerde nu terug voor do versierde tont in den tuin, waar Z. H., na eerst de kennis te hebben hernieuwd met eenigo hoofdoffi cieren, zich met den Commissaris der Koningin, den burgemeester en de leden van hot bestuur on der feestcommissie aan een tafel zotto cm een poos te rusten en een sigaar te rooken. Maar daarna ging het weer op de schietbaan af en wel naar do baan van 150 meter. Thans was ook de heer Van Suchtelen van de Haere van de party. De Prins begon met een 11, vlak tegen de roos aan. De heer Van Suchtelen volgde met een schot, waarvan de Prins glim lachend de onderstelling waagde, dat het als een proefschot bedoeld moest zyn, de heer Koster schoot 12, en vervolgens was het: Prins 10, Van Suchtelen 6, Koster 11, Prins 11, v. Suchtelen Koster 11, Prins 10, v. Suchtelen 10, Koster 11, Prins 12, v. Suchto- len 6, Koster 11, Prins 11, v. Suchtolen 12, Koster 11, Prins 8. Het baanbestuur stelde den adjudant een schietboekje ter hand, waarin 4 serieèn, door den Prins geschoten, waren aangeteekend. Zy luiden 150 meter: 12, 7, 11, 12. 200 meter: 5, 11, 10, 9. 150 motor: 11, 10, 11, 11 en 10, 12,. 11, 8. Het was intusschen by twaalven geworden. De Prins nam vriendeiyk afscheid van het bestuur der schietvereeniging, de leden der feestcommissie en de officieren, en reed daarop met den burgemeester en de heeren Tindal en Van Suchtelen naar 's burgemeesters woning op de Heerengracht by de Leldscke straat, om er te lunchen. Na het vervolgens gebrachte bezoek van een uur by de Westersuikerraffinadery reed de Prins langs de Nassaukade naar het Ryks- museum, waar de hoofddirecteur jhr. B. W. F. van Riem3dyk hem omstreeks halfvyf complimenteerde. Allereerst werd in oogen- schouw genomen de gouden koets. Dan wer den eenige schilderyen bekeken in de Eero- galery. Eenigen tyd werd vertoefd by de „Nachtwacht", by de admi'ralenzaal, by de vitrine met miniatuurportretten van het Huis van Oranje. Verwyid werd ook in het Neder- land8ch Museum van Geschiedenis en Kunst. Daar werd een wandeling gedaan door de historische zaal mot de portretten der Oranje vorsten, de admlralenzaal en de maritieme afdeeling mot de modellen dor zeekasteelen van de Oost-Indische Compagnie en het spiogel- bord der „Royal Charles". Ongeveer drie kwartier heeft de Prins in het museum ver toefd. Tegen halfzos kwam de Prins aan ln het Panorama, waar hy begroet werd door de beide directeuren A. C. Poort on C. L. van Kesteron. Een kykje werd genomen in de kunstzaal, en daarna worden bekeken de „Harem" van Hobbe Smith en „Nova*Zembla" van Louis Apol. Van het Panorama ging do Prins te voet naar den hoofdingang van „Artls Natura Magi8tra". Het vry talryk publiek op straat begroette hem vry luid on enthusiast. In „Artis" werd de Hooge Gaat ontvangen door den directeur dr. Kerbert. Het gezelschap begaf zich direct naar den bestuurskoepel, om wat te rusten en verfris- scbingen te gobruiken. De geheele tuin byna werd kalmpjes door- loopen. De Prins vertoefde vry laDg in het aquarium. Op dat uur was het niet vol ln den dieren tuin. Eenige tientallen moDschen werden door opzichters op eerbiedigen afstand gehouden. Byzondere aandacht werd gewyd aan het flink groeiende Nyipaard. Na een bezoek, dat een uur duurde, ver trok de Prfns te ruim halfzevon naar het Centraal-Station. In de Koninklyke wachtkamer werd ver toefd tot zeven uren. Toen stapte Prina Hendrik, vergezeld van zUn adjudant en Baron Tindal, in eon gereservoerde eerste-klas-coupé, om do terugreis naar „Hot Loo" te onder nemen. Den Prins werd uitgeleide gedaan door den burgemeester, van wien hy, tot twee keeren toe, met een byzonder harteiyken handdruk afscheid nam. Prins Hendrik is met govolg om 8.47 te Apeldoorn aangekomen. Met de twee appel schimmels reed Z. H. naar het palels Het Loo. Door curatoren van hot Stedeiyk gym nasium te Utrecht worden by den gemeente raad voor de vervulling van de vacante be trekking van leoraar ln de Engelsche taal aanbevolen de heeren M. G. van Neck, te Breda, en J. van Dam, te Schiedam, en voor de vervulling dor vacant wordende betrekking van leoraar in de geschiedenis en de aardryks- kunde, de heeren dr. W. A. F. Bannier, te Voorschoten, en J. S Theissen, te Amersfoort. Aan den schietwedstryd, welke door de vereeniging „Concordia" te Nymegen tegen 15 Aug. a. e. Is uitgeschreven, zal ook worden deelgenomen door de verschillende korpsen van het leger, dio daartoe onder bevel van een officier detachementen zullen afvaardigen. In de gisteren te Eist (Betuwe) gehouden vergaderiug van de Centrale R.-Kath. Kies vereniging in het hoofdkiesdistrict Eist is definitief candidaat gesteld voor do verkiezing op heden voor het lidmaatschap der Tweede Kamer (vacature-Bergansius), de heer S. M. van "Wyck, te Renkum, lid der Eerste Kamer. Van liberale zyde wordt in het district Eist baron Van Voorst tot Voorst candidaat gesteld. Naar „Hot Centrum" uit goede bron vornoemt, vertoeft de internuntius by het Nederlandsche Hof, de heer F. Tamassi, tegenwoordig in de badplaats Gasteln. Men verzekert, dat de heer Tamassi spoedig een opvolger zal krygen in Den Haag en dan zelf bevorderd wordt naar de nuntiatuur te München. Vanliboralo z(jde werden in het district Slfedrecht als voorlooplge candidaten voor de Tweedo Kamor genooind de hoeren mr. A. C. Crena de Jongh, oud-lid van Ged. Staten, te Dordrecht, A. Bouman, lid der tegenwoordige Tweedo Kamer, mr. W. Th. C. van Doorn, oud-burgemeester van Naaldwyk en De Lior, thans te 's-Gravenhage, enz. Mr. A. C. Visser, hoogloeraar te Leiden en oud-secr.-penning- mee8ter van de Alblasserwaard, dien men vry algemeen als candidaat had gewenscht, heeft uit Noorwegen, waar hy thans vertoeft, bericht geen candidatuur te kunnen aannemen. De „Sliodrechtsche Kiesveroeniging" heeft in haar gisteravond gehouden vergadering tot definitief Kamer-candiJaat gesteld den heer B. H. Heldt, lid der tegenwoordige Tweede Kamer. Op het grostal voor eon lid der Prov. Staten werden gebracht do heeren dr. P. Langeveld, te Sliedrecht, en J. Kloek, te Peursum. In de gisteren gehouden vergadering der verschillende afdeelingen van de kieavereeni- ging „Noord-Brabant" te 's-Hertogenbosch is met algemeene stemmen tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in de plaats van mr. J. A. Loeff, gestold jhr. mr. A. F. O. van Sasso van IJsselt, raadsheer in het gerechtshof te 'a-Hertogenbosch, lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant en lid van don gemeenteraad van Den Bosch. Op Zondag 11 Augustus heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem in de kapel van het Seminarie Warmond aan de volgende eerw. heeren de tonsuur en de mindere orden toe; diend: J. v. Veen, H. J. Maat, Th. J. P. M. Hofman, L. F. M. J. Baïet, H. A. Bilars, J* M. Lucassen, C. M. Wouterlood, F. J. v. Nes, W. H. de Groot, P. Roovera, T. H. Rum man', J. A. Annogarn, A. H. M. J. Homüllo, b. A. Lasance, J. C. J. Melchers, L. J. te Mey, A. J. J. Leusen, H. W. A. v. Beek, N. H. M. v. Reysen, J. Th. M. v. Veen, J. F. V. M. Zand vliet, J. H. M. Bitter, B. v. Leeuwen en J. A. Ruhe. De tonsuur alleen ontvingen do eerw. heeren L. Langemeyer en H. Peet, van de Wittt Paters te Bokstel. Het gerucht, dat de heer Ter Laau zyn mandaat voor Hoogozand zou willen neer« leggen ter wille van mr. Troolstra, is onjuist. De „Delftache Crt.", die zich tot den heei Ter Laan wendde mot de vraag, of het ge rucht waarheid bevatte, ontving van hem ton antwoord een kort en krachtig „neon". De leden van het bestuur der Stodelyks Spaarbank, te Maastricht, hebben eenparig hun ontslag by den gemeenteraad ingediend. Men vermoedt, dat dit is geschied wegens" de benoeming van twee ledon in dat bestuur buiten de voordracht om. De minister van Waterstaat, Handel en Nyverheid, de heer De Marez Oyen», hoeft gis«, teren, onder gelelde van den RUkebouw- meester den heer Knuttel, met veel belang» stelling de verbouwingswerken aan de Gra/eiyke zalen in oogenschouw genomen. Het stoomschip „Malang", van Rot^ terdam naar Batavia, vertrok 12 Aug. van. PortSsid; de „Prinses Amalia" arriveerde 12 Aug. van Amsterdam te Batavia; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 12 Aug. Kaap dol Armi; do „Herzog" (uitreis) passeerde 11 Aug. Gibraltar; do „Priam", van Amsterdam en Liverpool naar Java, ver«': trok 11 Aug. van Liverpool. Boskoop. Zondag had alliior een vooraf aan*' gekondlgde groote openlucht meeting plaats. Drie sprekers, dl. F. Lunjes, W. Appel en L. I. Samson, zouden optreden ter bespreking van een algemeene werkstaking. De bijeen komst zou voorafgegaan worden door een optocht met muziek en vaandels, waarvoor de burgemeester vergunning verleend had., De optocht zou den volgenden weg nemen; door Laag-Boskoop, langs den Zydewog onl Reyerskoop naar hot terrein van P. van der Pol en J. Groeneveld, waar do meeting zou plaats hebben. Na afloop zou men ln optocht' loor de Blezen gaan naar de boot, om naar' Amsterdam te vertrekken. Precies te 12 uren arriveerdo de stoomboot „Ceres" van Amsterdam, volgepropt met socialisten en in en by hot Leege Slop^had de opstelling van den stoet plaats. Toen nam de optocht een aanvang. Reeds to-10 urea zag men uit andore gemoenten veel volk la het dorp komen, dat gedurig toenam. Had de etoet gedurende den optocht reeds met eenigo tegendemonstratiön te doen, by den terugtocht, die te halfvyf begon, zou het anders worden: Vaandels werden afgenomen, etukgebroken en in het water gegooid, de stoet werd steeds gevolgd door een groote menigte, dio het „Weg met de eocialen" zong, en toen de partjgenooten de boot opgingen, moest de politie van sabel en stok gebruik maken. 27) „Mevrouw Van der Kerken. Och, je hebt haar ouders immers ontmoot op deAntwerp- sche tentoonstelling. Herinner je maar eens I" „Ach ja, diel Ze vertelden my, dat die dame uw eerste vlam was geweest." Een schaduw vlnog over het genoegiyk gelaat van den Hollander. „Zool vertellen zo dat? Hml Ja, die arme vrouw 1" „Zy is weduwe, nietwaar?" „Ja; haar man heeft zich doodgeschoten De drank, begryp je," zoo voegde hy' er ver klarend by, tot Theo; „hy had een mooie fabriek, maar liet den boel in 't honderd loopen; na zyn dood was er nauweiyks ge noeg om de schulden te betalen. Enfin, dat zal u wel niet interesseeren. Zyn weduwe verdween uit Holland. Lieve hemel, wy hadden 200 graag wat voor haar gedaan f Maar ze was en bleef weg. En nu las ik vanmorgen heel toevallig in het adresboek den naam Van der Kerken." „Dan is het nog niet gezegd, dat het dezelfde iö," meende Mizzi. „Mogeiyk blyft het in elk geval 1" 'i Paimpol was nadenkend gewordon; plotse ling wendde hy zich weer tot Theo: „Die vrouw hadt je moeten kennen I Daar Bat karakter inl Mateloos trotsch, maar ieen energie verwonderiykVorbeeld Je hons: in de grootste weelde opgevoed, en dan ijploteeling doodarm, met twee kleine, verwende wurmpjes. Ach, wat zal zo gewerkt hebben I vWftht tut bedelen was ze niet ia staat" Mizzi, wie de wending van het gesprek ver veelde, zei: „Lieve hemel l Werken doet toch iedereen l Ik ook, al heb ik het niet noodig." „Ja, maar dat ia het juist: het noodig hebben en moeten." Doch toen hy zyn vriendin pruilend de lip zag optrekken, vervolgde hy in een anderen toon: „We zullen je niet uit je humeur brengen.?? Maar als het werkeiyk die mevrouw Van der Kerken is, Farland, dan moet je kennis met haar maken 1 Je bent een man van don arbeid, je zult het zeker met haar kunnen vinden I Zool En waar blijft nu ons „poesje",Mizzi?" „Komaan, eindeiyk spreekt hy weer een verstandig woordI Wat zal het zyn: cognac, oude jenever, Curasao?" Paimpol nam wat cognac. Aan Theo kon ze niets kwyt raken: die dronk nooit alcohoL „Wat een manl" spotte de Oostenrykscho. „Hy rookt niet, hy drinkt niet en verliefd is hy ook nieti" 4 „Dat zal wel komen I" antwoordde Theo, Mizzi een blik toewerpend, zooals zy nog nooit van hem gezien had. „Laat hem maar begaan," zei Paimpol; „Farland is een kapitale kerel, dat heb ik al lang gezien. Jy bent ook een best vrouwtje, Mizzi, maar beter zou hy er niet op worden, als hy by jou school ging. Want een beetje gevaariyk ben je toch well" „Ik hoop zelfs: een heel klein beetje zeer gevaariyk 1" zei Mizzi snibbig, met spottende buiging. „O hól" klaagde de Hollander, „nu heb ik haar in het harnas gejaagd 1 Laten we maken, dat we wegkomen l" De heeren stonden op, Mizzi gaf belden de hand «u éaakte voor de eer van het bezoek nog eer zy bedanken kondon voor het vrien- deiyk onthaal, en drong er by oom Paimpol op aan, dat hy nog eens met Farland samen terug zou komen: het was zoo aardig ge weest, en zy had het zoo eenzaam! „Ja, kind, maar dat gaat met den besten wil niet. Je woont ook zoo ongepermitteerd ver van het midden der stadMaar als we elkaar morgenmiddag eens vonden op het tentoonstellingsterrein en dan den avond samen doorbrachten?" „Voor den avond ben ik bezet: ik heb uw moeder beloofd, naar het Wostend te komen, om haar te helpen, Theol Maar overmorgen, oom?" „Dan zit ik waarschyniyk al weer in het spoor. Neen, kinderen, het gaat niet anders: morgenmiddag op de tentoonstelling. Tegon drie uren zal ik in het bureau der tuinbouw- afdeeling zyn. Heb jelui kaarten?" „We zyn immers beiden exposanten l" zei Mizzi. „Jy ook, Farland?" „Ik heb den dynamo van Dudley het patent voor Duitschland nameiyk gekocht, en er dient nu op de tentoonstelling de noodige reclame voor gemaakt te worden. Ik onder handel nog over een groot paviljoen." „jy bent een handig kereltje I Hoor eens, daarover moeten wy nog eens wat uitvoeriger spreken. Heb je nog een halfuurtje tyd?" Mizzi knipoogde weer tegen Theo. Zy her innerde zich, dat hy straks aan het station eerst geen halve minuut aan haar had willen geven. Theo kuste galant haar hand ten af scheid, maar ontweek haar blik. Hy had het gevoel, haar dank verschuldigd te zyn, en dat gevoel was hem lastig. Mevrouw PolLinger staarde, van uit haar erker, de gasten na en zag nog, dat^ainapol een voorbykomend huuirytuig aanriep, waarna zo samen instapten en stadwaarts roden. Mizzi ging neuriënd door haar villa. IX. Theo kwam eerst tegen den avond in het Westend en vond zyn moeder en do zusjes aan de thee. De meisjes waren in den namid dag van do reis teruggekeerd en hadden na- tuurlyk veel te vertellen. Er heerschte dus een vrooiyker toon dan in de laatste weken. Gudrun klaagde echter over hoofdpyn en ging spoedig naar haar kamer. Karla zuchtte eens. De verhouding tusschen beide raoisjoa was lang niet meer zoo harmonisch als vroeger. Karla had op reis beproefd, het vertrouwen van Gudrun te winnen ten opzichte van haar hartsgeheimen, doch de oudste zuster was op dat stuk ongenaakbaar gebleven. Toen had Karla een spottendon toon aangenomen, waardoor haar zuster zich diep gekwetst gevoelde. Theo luisterde slechts met een half oor naar de gewone praatjes over onschuldige reis avonturen, over grootmama en de partytjes, die ze hadden by gewoond. Hy had gewichtiger dingen in het hoofd. Moeder en zustor merkten dat spoedig, en Karla vroeg, hoe het ging mot zyn onderneming, waarvan ze een en ander had gehoord. „En wat zei grootmama er van?" vroeg Theo uit de hoogte. „O, die was er niet over gesticht," bekende Karla openhartig. „Die is in het geheel niet zoo best over jou te spreken." „Yerflchrikkeiykl" spotte Theo. „Natuuriyk heeft Gudrun haar de tragische gebeurtenis lang en breed verteld, naar de lezing van Karl Maria?'* „Van wion zy het wist, weet ik niet. Tegen' over my liet grootje zich niet uit, maar ze heeft gisteravond nog een lange conferentie met Gudrun gehouden." „Natuuriyk I Dus de oude dame is op de hand van Karl Maria l Ik vermoedde al zoo iets l" „O, met Pracht correspondeort Gudrun in 't geheel nietl" „Niet?!... Nu, dat is een ideaal verloofd paar lMaar wat ik zeggen wouweet u, waar ik vandaag geweest ben, mamaatje?" „Ja, ik hoorde het al: by Poggorlink!" zei Stóphanie. „Hy had er verlof voor gevraagd f Korber vertelde het my. Zou die man nooit eens verstandig worden?" j „O, die Poggerlink is zoo gek nietl Di« komt er wel. Ik moet u eeriyk zoggen, dat' ik gewoon verbluft stond, toen ik zyn nieuwste dingetje zag. Wy spreken er later wel eena nader over: het wordt gewoon een omwon« teling in het notendrukken." „Wat ben je weer dadelijk enthusiast! Maar waarom heb ik je den gebeelen dag niet hier by het werk gezien?" „Mamaatje tochl Ik hob u de beste mon teurs gegeven, die er in Engeland te vindea zyn. Wat kan ik nog meer doen?... Maar, raad nu eens, waar ik nog meer geweest ben?" Stóphanie haalde de schouders op. „Bjj mevrouw Pollinger." De moeder zy geen woord; Karla echter plaagde: „By do mooie Mizzi? Kyk, kykl Heeft meneer zich einde! yk over dat lieve schepseltje erbarmd?" Theo keek boos en mevrouw Farland bo^ rispte „Karla, wat is dat voor praat l" {Wordt vervolgd}

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1