N*. 12709 Woensdag 31 Juli. (Beze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. IDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 8 maandon - ~n~r f 1.10.1] v Buiten Leiden, por loopor en waar agonton gevestigd ztfn 1.80 Franco per post 1.65-', PRIJS DER ADVERTENTTEN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit uommer bestaat nit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 31 Juli. Den lBden Augustus a. e. zal de ge meente in het bezit treden van het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel, aangekocht ten behoeve eener eventueels proefneming met '"'biologische reiniging. Aangezien evenwel vooralsnog niet tot die proefneming werd besloten en daartoe dus in ieder geval in don eersten tyd niet zal worden 'overgegaan, la het wenschelyk, dat het land iinmlddela op andere wtfzo voor do gemeente vruchtdragend worde gemaakt. Nu heeft (fe tegenwoordige huurder van het .land, de heer F. P. de Jong, stalhouder alhier, zich boreid verklaard het land ondor de. be staande condities in huur te houden, onder toevoeging der gewone voorwaardo, ln allo huurcontracten der gemeente opgenomen, dat de gemeente ten allen tyde bevoegd zal zyn de huur ook tusschentyds te doen eindigen, rniUi daarvan maandon te voren aan dón huurder kennta gevende". Daar nu de door De Jong tot dusverre be taalde pacht ad f 95 per H. A. aan B. en Ws. Voldoende voorkomt, geven zU in overweging het land aan den Zoeterwoudschen Singel, kadastraal bekend onder Sectie M nos. 765 en 766, gemeente Leiden, groot 1 H.A., 86 A., 58 cA., met Ingang van 15 Augustus a. s. voor den tyd van óón jaar ondorshanda te verpachten aan genoemden De Jong, tegen donzolfden huurprys van f 95 per H.A. por jaar, cn voorts ondor do gewone voorwaarden, tn de huurcontracten der gemeente opgenomen. Ter vervulling der plaats, die in Sep tember a. s. in de Commissie van Toezicht op bot Middelbaar Onderwijs zal openvallen door do periodieke aftroding van den heer Horst worden door haar aanbevolen; lo. Dr. R. Horst en 2o. Dr. L. H. Siertsema. B. en Ws. berichten, dat volgons den rooster, opgemaakt krachtens art. 3 der Verordening, houdende Reglement op het beheer en bestuur van het krankzinnigen gesticht „Endegeest", de heer W. Pei a dit jaar aftreedt als lid der Commissie van Beheer. Voorts zal ook dr. E. F. van Dissel op houden lid der Commissie to zyn, ten gevolge van zyn aftreden als Raadslid. Onder mededeeling dat de beide hiergenoemde leden dadelyk weder verkiesbaar zyn, wat den lieer Van Dissel betrelt, zoodra deze het lidmaatschap van den Raad aanvaard heeft, bieden B. en Ws. den Raad ter vervulling der beide vacatures, na raadpleging der Com missie van Boboer, de volgende aanbe velingen aan; a. voor do vacature Poralo, W. Pera en 2o. Mr. L. M. J. H. Eerstens b. voor de vacature-Van Dissel: lo. Dr. E. V. van D:»3el en 2o. J. J. Ilasaelbach. Da gemeento is ln de gelegenheid zich door aankoop den eigendom te verschaffen van de gebouwde en ongebouwde perceelen, gelegen langs de Binnenvestgracht by de Oude Heerongracbt, kadastraal bekend onder Sectie A Nos. 874, 875, 876 on 877, ter gezamenlijke grootte van 19 A., 96 cA., voor den prys van f 10,750, benevens do kosten van overdracht. Bedoelde perceelen grenzen onmiddellijk aan de steenenklopperl) dor gemeente en aan de gemeentelijke zweminrichting. Een gedeelte er van zou aanstonds bl) de stecnenkloppery kunnen getrokken worden, aan wier uitbrei ding, ook in verband met de onvoldoende ruimte op de stadatimmorwerf, steeds meer behoefte ontstaat voor de berging van mate rialen. Het is vooral daarom, dat de Commissie van Fabricage den aankoop zeer gowenscht acht, ten gevolge waarvan de steenenklopperh bohooriyk zou kunnen worden afgerond. En voor zoover de gemeente voor het aan te koopen terrein nog geen bepaalde bestem ming beeft, behoeft ook dit haar niet van den aankoop te weerhouden, omdat de Com missie van Fabricage verwacht, dat inmiddols van het terrein en do daarop staande go- bouwen, in verband met don koopprijs, ©en behoorlijke opbrengst zal kunnen worden getrokken. Do gelden, voor den aankoop benoodlgd en welke met inbegrip der kosten f 11,072.50 zullen bedragen, zullen uit den aard der zaak uit geldleening moeten worden gevonden. Onder mededeeling, dat B. en Ws. zich geheel met de door do Commissie aangevoerde gronden kunnen vereenigen, geven zij den gemoenteraad in overweging te besluiten; lo. tot den aankoop van de genoemde perceelen aan de Binnenvestgracht, by de Oude Heerengracht, voor den prys van f 10,750, benevens do kosten van overdracht ad f 322.50; 2o. tot vaststelling van den overgelegden euppletoiren begrootingsstaat ten bedrage yan f 11,072 50. Den gemeenteraad biedon B. en Ws. aan de rekei I ig der ontvangsten on uitgaven van de gemeente over bet jaar 1900. Blykens die rekening bedroegen de ont vangsten f 1,536,793.75 en de uitgaven f 1,290,659.576, zoodat dit dienstjaar een batig slot opleverde van f 246,134.17s. By deze cyfera moet in het oog worden gehouden, dat de rekening, behalve de ont vangsten en uitgaven, welke tot de gewone huishouding dor gemeente behooren, ook z.g. buitengewone ontvangsten en uitgaven be vat ontvangsten, uit aflossing van schuld en uit geldleening voortvloeiende en uitgaven, welke uit geldleening ot kapitaal-ontvangsten zyn bestreden. Uit het volgende overzicht blykt, wolk totaal bedrag op dit oogenblik voor buitengewone werken moet worden geleend. By rapport, dd. 21 Dec. 1900, bleek, dat door geldleening op d a t tydstip moest wor den voorzien ln een bedrag van f 791031.85s Sedert dien is nog door den Raad besloten tot geldleening voor; aanvulling van het uitbrel- dings- en vernieuwingsfonds der Sted. Gasfabriek (Raadsbesluit van 14 Maart 1901) 45000.— aankoop van een terrein aan de Westvolmolensteog by de Gasfabriek (Raadsbesluit vau 14 Maart 1901)4042.-^ de hoogero kosten van het Sanatorium (Raadsbesluit van 28 Maart 190 IJ41000.- aankoop van het plaatsje achter het huis Burgsteeg 12 (Raadsbe_sluit van 18 April 1901) B 535.— aankoop van twee perceelen weiland aan den Zoeterwoud schen Singol (Raadsbesluit van 23 Mei 1901)15431.25 Eindoiyk wordt thans voorge steld de aankoop van een terrein aan de Binnenvestgracht by do Oude Heorengracht voor 11072.50 te zamon uitmakendo f 908112.606 Uit geldleening is in 1901 ont vangenf 400000.- De kosten der op en Inrichting van de Graanbours bleken minder te bedragen dan daarvoor als te leenen uitgetrokken was, tor somma van 880.50 Do kosten van aankoop van ter rein op Vreewyk voor het Zuivel- station bedragen f 147.20 minder dfti geraamd was 147.20 Eindeiyk wordt in 1901 tot kapitaal geformeerd (voor zoover bekend)82253 14 te zamen f 432786 90 Dezo 6om zal in mindering strekken van bet te leenen be drag van /"908112.60s dus af 432786.00 Blyft thans te leenen f 475325.70* Onder overlegging van het desbetreffend verzoek van mevr. de weduwe Dozy geb. Evers, wonende to 's-Gravenhage, geven B. en Ws. in overweging aan adressanto restitutie te Yorleenen van het betaalde schoolgeld voor haar zoon Jan, over do maand Juni jl., tot een bedrag van f 5, aangezien dezo wegens vertrek uit de gemeente na Juni geen onder- wys alhier meer heeft gonoton. Ten aanzien van het verzook van mej. J. van den Bosch, 3de onderwyzerea aan de openbare lagere school der 4de klasse No. 1 on van het daaromtrent door het hoofd dier school uitgebracht advies, geven B. en Wa. in overweging aan mej. Van den Bosch, op haar verzoek, op grond van ongeschiktheid voor de verdere waarneming barer betrokking uithoofde vin lichaamsgebreken, eervol ontslag te verloenen als 3de onderwijzeres aan de openbare lagere school der 4de klasse No. 1, met ingang van 1 September a. 8. Uit het in de Leeskamer ter Inzage lig gend schryven van den ingenieur der telegra phic blykt, dat de Rykstelegraaliynen langs den Hollandschen Spoorweg by de Gevangen- huislaan zullen moeten worden achteruitge plaatst, opdat het uitzicht uit het seinhuis op hot stationsterrein gehoel onbelemmerd zy. Daartoe zullen evenwel een tweetal boomen van de Gevangenhuislaan moeten worden verwijderd. Aangezien daartegen hunnerzyds geen be zwaar bestaat en ook hot college van regen ten van de Rykswerkinrichting blykens zyn overgelegd schryven van 19 Juli daartegen geen bedenkingen heeft, geven B. en Ws. in overweging hun to machtigen de beido boomen van gemeentewego voor rekening van het Ryk te doen rooien. In de zitting van het kantongerecht van heden heeft de met ingang van morgen, 1 Augustus, op zyn verzook eorvol ontslagen kantonrechter mr. M. d'Aumerle, zyn ambt neergelegd en afscheid genomen van de ondor hem werkende rechteriyke ambtenaren, plaats vervangende kantonrechters, notarissen on verdere beambten. Woorden van wederkeorigo waardeerjng en belangstelling werden by die gelegenheid gesproken en den aftredende als huldebiyk o. a. een zilveren beeld, voorstel lende do Gerechtigheid, op voetstuk, geleverd door den heer J. Oostveen, juwelier, aangeboden. Op zyn verlangen droeg deze plechtigheid een eenvoudig, Intiem karakter. Don lsten Aug. a. is het 25 jaar geleden, dat de heer A. Kohlbeck aan het Ryksmuseum van Natuuriyke Historie, alhier, als tydeiyk werkman werd aangenomen. In 1887 volgde zyn benoeming als praeparateur aan genoemde inrichting, totdat hy ln 1901 werd bevorderd tot chef van het Laboratorium No. 2. De „Sts.Ct." bevat de statuten der „Leidsche vereeniglng ter beatryding der werk loosheid en van haar gevolgen", te Lelden. Voor hot examen Engelsch lager onder- wys is geslaagd mej. A. Lem, van Leiden. De Ger. Kerk te Noordwyk heeft beroepen ds. B. Wielenga te West maas. H. M. do Koningin en Z. K. H. de Prins-Gemaal zyn voornemens, a. 8. Maandag voormiddag van »Soestdyk naar Het Loo terug te koeren. By het Opperbestuur hier te lande Is In onderzoek een plan om oen proef te nemen met de verlichting van kusten en havens ln Ned.-Indiö door middel van acetyleen-gas. Aan een reeks van benoemingen ging ln de gisternamiddag gehouden Haagsche gemeenteraadszitting een langdurige geheime zitting vooraf. Deze stond biykbaar in verband met de voor dracht voor de benoeming van een leeraar in do Nederlandsche taal aan de H. B.-S. met 3-jarigen cursus. Op de aanbeveling waren geplaatst de lieeren A. L. van Beeck, onder wijzer aan een byzondero lagere school in Den Haag, en G. Bolkestein, hoofd eener byzondere lagere school te Rhenen. By heropening van de vergadering deed de heer Van dor Toorn toch hot voorstel om deze benoeming aan te houden en do voor dracht te renvoyeeren naar B. en Ws. Dit voorstel, hoewel door den wethouder van onderwya bestreden, werd nochtans aange nomen. De Raad heeft daarop benoemdtot tydeiyk leeraar in boekhouden aan de H. B.-S. met 5-jarigen cursus, den lieer K. M. do Jong, te 'a-Gravenhage; tot leeraar in de gymnastiek aan de H. B.-S. met 6-jarigon cursus, don heer G. C. Baerends, leeraar in gymnastiek aan de hoogero burgerschool met 3-jarigen cursus; tot leeraren aan de hoogore burger school met 3-jarigen cursus, in aardry ks- kunde en geschiedenis, den heer H. J. Eek- mann, leeraar aan hot gymnasium te Gorkum in de Hoogduitsche taal, de hoeren J. P. Hoyllgors, thans tydeiyk leeraar aan die school, en R. Snel, leeraar aan de hoogero burgerschool en het gymnasium te Gorkum; in handteekenen den hoer W. J. Lampe (te Lelden), tydoiyk leeraar aan de H. Burger school op het Bleyenburgh te 's-Gravenhage. Met betrekking tot de aanvraag van den verslaggever van het „Dagblad," om een geschikter plaats op de tribune, is thans besloten hem dien in to ruimen door uit breiding van het gereserveerd gedeelte. Den heer R. Husen, hoofd eener Chriate- ïyke school te Utrecht, valt heden het voor recht te beurt zyn vyftig-jarig jubileum ala hoofd eener school te mogen vieren. Achter eenvolgens was hy sedert 1851 werkzaam als hoofd te Geervliet, Deventer en gedurende de laatste veertig jaron te Utrecht. Uit Utrecht wordt gemeld, dat volgons een nader ontvangen bericht noch H. M. de Koningin, noch Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden het op 29 Augustus daar, ter gologenhoid van het 60 jarig bestaan van het Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde, te houden concours-hippique zullen bUwonon. Do in verband mot dit bezoek uit te voeren werkzaamheden op hot Sportterrein zyn dan ook weder afgelast. De Vryzinnige Klesvereeniging te Ruurloo heeft met algemeone stemmen besloten ter centrale vergadering de candidatuur van mr. J. D. VeegenB voor te staan. In de vergadering van de liberale kies- vereenlging „Jacob Dam", te Noede, zyn als voorloopige candidaten voor de Tweede Kamer gesteld mr. Hesselink van Suchtelen, mr. Veegens on mr. Cort van der Linden. „De Standaard" meldt, dat de beer J. van der Molen, to Baflo, en niot do hoor Oosterbaan, te Naarden, door do Centrale Anti revolutionaire kiesvereoniging in tiet district Woststelling- werf candidaat is gesteld voor de Tweede Kamer. De heor Van der Molen heeft de can didatuur aanvaard. In de gisteravond gehouden vergadering van de liber. kiesvoreeniglng „Lochem" to Lochein, zyn tot voorloopige candidaten voor de Tweede Kamer gesteld mr. H. F. Hesselink van Such telen en mr. J. D. Yeegens. Aan het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nyverheid werd heden aanbesteed: het maken yan twee kribben, het verlengen van drie kribben onder de gemeente Zutfen en van negen rykskribben, en hot verrichten van baggerwerk tot verbetering van den IJsel benoden Zutfen. Minste inschryver: T. van Haaften, te Zalt-Bommel, voor f 10,980. Naar „De Nieuwe Ct." verneemt, bestaat by H. M. de Koningin en haar gemaal het voornemen, in October a. s. de Koninkiyke Militaire Academie te Breda te bezoeken. De grooto parade, die Vrydag a. 8. in het Malieveld te 's-Gravenhage zal worde i gehouden ter eere van den verjaardag van H, M. de Koningin-Moeder, wordt geïnspecteerd door den gouverneur der residentie generaal- majoor Scherer en zal gecommandeerd worden door den kolonel Ringeling van het 3de regiment huzaren. De afdeellng DIemen en Watergraafsmeer der „Hollandsche Maatschappy van Landbouw" ontving dezer dagen twee medailles, nameiyk een van H. M. de Koningin en een van H. M. de Koningin-Moeder. Deze beido medailles zullen dienen ais eerepryzen om uit te reiken by de tentoonstelling, door de afdeellng op 27 Augustus a. s. uitgeschreven. Er is thans tusschen de hoofdbestuurders van verschillende katholieke werkliedenvereni gingen en bonden in ons land overeenstem ming verkregen ten opzichte van een R.-K. vakorganisatie, in dier voege, dat alle katholieke vakverenigingen zich by een vakbond of secretariaat kunnen aansluiten. De ontworpon statuten zullen binnenkort met de namen van de leden der commisssis worden openbaar gemaakt. (Tyd.) De heer Hugo Muller heoft, naar „Het N. v. d. D." meldt, zyn ontslag ingediend als lid van den Amsterdamscben gemeenteraad. De Gereformeerde kerk te Enkhuizen ontving van het nieuw gekozen Kamerlid, den heer N. Sluis Pz., een stuk grond ten geschenke, om daarop een nieuwe kerk te doen plaatsen. De 2de lult. J. J. H. Meyer, van het 4do reg. inf., thans gedetacheord by het korps genietroepen te Utrecht, heeft detacheering aangevraagd by de militaire verkenningen. Alkemade. Ter gemeente-secretarie is tot en met den 8aten Augustus a.a. voor een ieder ter inzage gelegd de herziene lyst, be vattende de namen der inwoners, die voor bet verleenen van inkwartiering en onderhoud aan krygsvolk in aanmerking komen, met aan duiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zyner woning, en van de gebouwen on getimmerten, voor stalling bruikbaar, geacht wordt, daarin te kunnen voorzien. Blykens de eterfte-statistiek over 1900 bedroeg hier het aantal overledenen: 78 (41 ongeh., 23 geh., 14 wed.) op do 4397 inwoners of 19.1 pCt. (tegon 22.07 pCt. in 1899) op den leeftyd van beneden 1 jaar 23,1 5 jaren 13, 5 14 jaren 1, 1420 jaren 1, 20 50 jaren 4, 50 65 jaren 11, 65 80 jaren 20, boren de 80 jaren 5. Haarlemmermeer. Het voornemen van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder is om by voldoende instemming den ingelanden den polder in groote blokken (byv. van 1000 H.A.) als jachtvelden te verpachten en zulks ten bate van de polderkas. Hiervan verwacht men goede resultaten, zelfs zoo, dat de polderlasten binnen enkele jaron verlaagd zouden kunnen worden. Hillogom. Het zoeken en weghalen van zieke bollen by nacht en ontyd is in vollen gang. De vraag ls of het alleen by het weghalen van zieke bollen zal biyven. Ten strengste zal dit evenwol worden tegengegaan. In dienst van de Hillegomsche bloembollenkweekery staat de onbezoldigde ryksveldwachter Van Heumen, dio oen der laatsto nachten reeds een paar Haarlemmers aanhield, die bezig waren zieke bollen weg to halen van de mestvaalt. Katwijk. Maandag-avond gaf het Katwyk- sche muziekgezelschap, thans „Fanfare Kat wyk", een uitvoering op de Turfmarkt, waar door zy zyn begunstigors en velen der ingezetenen ongetwyfeld groot genoegen heoft gedaan. Een tiental nummers werd, som mige zeer goed, weergegeven, waarvoor we gaarne den directeur, don heer Hupkens, oen woord van lof brengen. Niet steeds is de liefde bestendig van duur, heeft men eenmaal ge zongen, en dat ondervindt ook ons muziek korps; het aantal leden, dat standvastig van af den beginne do oefeningen modemaakt, ls zoer gering, te veel wordt de voortgang onder mijnd door een telkens wisselen der krachten, wat natuuriyk zoowel voor de trouwe leden als voor den directeur niet aangenaam ls. En om dan van hot gezelschap te maken of te houden wat het ls, en waardoor het kan geven wat we Maandag-avond hoorden, daarvoor is toch een grooto toewyding noödlg, die de heer Hupkeus beide scbynt te bezitten. Te bejam meren is het, dat de Harmonie moest veran doren in Fanfare, waardoor sommige passages wel wat te sterk geboord werden. Ook a. s. Vrydag hoopt „Katwyk" by gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Weduwe te spelen. In oen der zalen van „Hotel ds Roskam" werd terzelfder tyd eon vergadering gehouden ter bespreking van feestplannen op 31 Aug. a. e. De aftredende commissie leden do hoeren 0. D. Langer veld, voorzitter, en D. J. en Jb. v. d. Gugten, werden herkozen. Besloten werd ook dit jaar wederom een feest voor do schooljeugd en volksspelen te houden, on twee lysten by de ingezetenen to doen clrculeeren, óón voor do schooljeugd, óón voor de volksfeesten. Op voorstel van een der aanwezigen neomt het bestuur in over weging om ook bet kinderfeest des middags te houden. Gisteren heeft alhier een droevig ongeluk plaats gehad. E9nige jongens waren met een roeibootje aan het varen in bet Kanaal allner, toon, by de Noordwykerbrug gekomen, onver wacht de tienjarige D. O. 'e water viel. Een zijner vriendjes, oon jongen van 12 jaren, sprong hem onmiddellijk na, en smaakte het genoegen om hom spoedig te grUpen en met hem naar don wal te zwommen. Een paar meter daaraf kon hy hot echter niet langer houden en moest zyn vriend los laten. Toen men daarop te hulp snelde, kon men niet anders dan een lyk ophalen; pogin gen om de lovensgoesten zoo mogeiyk nog op te wekken, hadden geen gunstig resultaat. Leimuidon. Het 25-jarig ambtsjubileum' van den heer J. C Korthals, als hoofd der O. L. school alhier, zal feesteiyk worden herdacht. BUnsburg. Y/eer werd gisteren een kind van S. St., gezeten op een sportkar, die zich aan don uitersten kant van den weg bevond, door een fietsryder aangereden, waarby het kind verschillende verwondingen bekwam. Dikwyis ls het ongeluk te wtften aan do kleinen zelf, die veelal de neiging hebben op een ontydig oogenblik den weg over te steken. Ditmaal lag de schuld echter by den ryder. Door den ryksveldwachtor L. en den gemeente veldwachter H. v. d. P. zyn de laatste avonden veel bekeuringen gedaan wegens het niet branden van licht aan de fiets. Men zy dus gewaarschuwd dezo gemeente des avonds niet zonder licht te passeeren, daar door de politie alhier streng wordt toegezien. Gisteren viel het kind van S. de M. in den Vliet. Reeds op het punt van te verdrinken werd hot door A. Zandbergen gozien, die het! geluk mocht smaken het kind van een wissen dood te redden. 1 Voorhout. De commissie voor volksfoeeten op Dinsdag 13 Augustus a. s. heeft het vol gende programma ter uitvoering vastgesteld: Des voormiddags te lO'/j uur precies ring- ryden door paren met paard en tilbury. De» namiddags te l1/» uur kinderfeesten op hc$ feestterrein, als zakloopen voor jongens van 810, tobbetje-steken van 10 13 en tonnetje- ruiteren voor jongens van 13 10 jaar en mastkllmmen voor jongona en mannen boven 1 de 10 jaar; ballenkruien voor meisjes van1 8-10, turfrapen van 10 12 en alofje-loopen van 12 10 jaar, alles om fraaie pryzen en preraión. Daarna rlngryden op fietsen. Ook, zal een prya worden toegekend aan den flets-; ryder, wiens vólocipède het eigenaardigst la vorsierd. Te 6 uren tonknuppelen voor man-1 nen en jongona boven de 10 jaar, alles om fraaie pryzen. 's Avonds concert door de be-1 kende Beiersche kapel, directeur de heer H. Ullrich. Verder vernemen wy, dat de aanmelding voor de volksspelen kan geschieden van Zater dag 3 Augustus tot Woenadag 7 Aag. «;i by de heeren O. Paardekooper on J, v. Bteyis en dat latere aangiften niet kunnen worded aangenomen. Waddings veen. By de op 80 Juli gehouden verkiezing van een lid der Tweede Kamer! zyn alhier uitgebracht 881 stemmeu, waar onder 1 van onwaarde. De heeren De Kanter, Idenburg en Hoogendyk kregen respectively k1 133, 250 en 0 atemmon. Br syn 507 kiezers. In een byeenkomst van belangstellenden, in een te organiseeren festival la besloten dit feest niet to doon doorgaan, maar het tot het volgend jaar uit te stellen. Eerstdaags zullon Ingezetenen worden opgeroepen om plannon to beramen ten einde den Koninginnedag feesteiyk te herdenken, i Do Raad heeft tot onderwyzor met ver- plichte hoofdakte bonoomd do heor I. ij Huyzer, uit ELbrug, op een traktement van I f 650. 1 Sept. a. s. zal hy in functlo treden. Van oen aansluiting by het internationaal communaal telophoonnet, waarvan onlangs ernstig sprake was, heoft men wegens do hooge kosten moeten afzien. De heer G. Alblaa is benoemd tot gemeente- architect alhier. Woubrugge. Blykens de sterfte-atattstlolc over 1900 bedroeg hier het aantal overledenen* 33 (11 ongeh., 13 goh., 9 wed.) op de 2014 inwoners of 10.88 pCt. (tegon 15.31 pCt. In 1899) op den loeityd van beneden 1 jaar 0, 1 5 Jaren 1, 5 14 jaren 1,14 20 J. 0, 20 50 jaren 0, 50 65 jaren 5, 0580 jaron 10, bovon de 80 jaren 4. ZoeteriYoudo. Aan den burgemeester dozer gemoento ls verlof verleend om zich van 8 Augustus tot 3 Septomber a. s. button zya gemeente op te houden. Door het college van zetters dozer ge meente Ib in overleg met den Inspecteur def directe belastingen aangewezen als deskundige voor de opneming der waarde van mobilaii ln deze gemeente de beer A. G. Hooyer, té Leiden. VerkieziRjïn voor de Tweede Kamer. Amsterdam IV. Aantal kiezers 3634. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 1734. Gekozen de heor J. T. Cromer (lib.) mot 980 stemmen. Do heor B. H. Heldt (vryz.-dem.) kreeg 525, mr. M. Mendeia (soc.-dem.) 279 stemmen. Goucla. Aantal kiezers 6072. Aantal uitge brachte geldigo stemmen 4716. Gekozen de heer A. W. F. Idenburg (anti-rev.) mob 2558 stemmen. Mr. H. Ph. do Kantor (lib.) kreeg 2048 en do heer A. M. Hoogendyk E%' 109 stemmen. Veendam. Aantal kiezers 5906. Aantal uitge brachte goldige stemmen 4063. Herstem ming lusschon rur. P. J. T r 0 e I a t r a (aoc. cJem.) met 1063 en mr. E. A. Smidt (vryz.-dom.) met 1357 steramen. De heor T. H. Boel» (anti rev.) kreeg 1036, do heer H. N. Sohuitóma 1-i stemmen. 1

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1