h. ra. sasse, Finale N.Rijn 14. 1.1. QUANT. I Hotel-Personeel. Het Burgermeisje, imkmkég. Zoete en Zure Slagroom Vruchten Wijnen r'™ De nog voorradige Goederen worden van nn af aan tegen fabrieksprijzen en 20 pBt korting a contant UITVERKOCHT. Weekblad voor de ïengd. Reis-Abonnementen. longen gevraagd Agent: II. I. SASSE, Zelf Limonade maken 61 Breestraat. Heeren Timmerlieden, Smeden, Scheepmakers. V jaar. Hlorvan was dan ook het gevolg, dat in de eerste rubriek niet toegekend worden oen premie van f 100 en een van f 60, inde tweede rubriek 6 premiön van 75 en in de laatste 4 premiön van ƒ50, die ook beschikbaar waren. De merriön vielen hard tegen. Een treurig ongeluk had heden ochtend plaats in de Valckenierstraat te Amster dam. Een vierjarig kind werd daar door een zwaar geladen bierwagen overreden en bleef op de plaats dood. Hedenmorgen ontspoorde n a b y het station Osch een goederentrein der S.S. Enkele spooron raakten hierdoor versperd. De schade moet groot zyn. De hoofdconducteur klaagdo over inwendige pjjn. In den a f g e 1 o o p e n n a c h t h e e f t onder "Watergraafsmeer by Schollenbrug brand gewood in een aantal houten loodsen, deels dienst doende als stal, anderdeels als paling- rookery en kippenbroeiery, staande op een terrein van den heer C. van Schaik. De brandweer van Watergraafsmeer, onder bovel van den burgemeester dier gemeente, de heer De Wit, stond tegenover zulk oen ▼uur machteloos, zoodat de hulp der Amster- damsche brandweer werd gevraagd en ver kregen. Deze hielp onder leiding van den heer Boele van het Weesperplein. De schade is door verzekering gedekt. (A. E.) De rangeorder J. Visser, die gistermiddag by het rangeeren van een trein te Hillesluis is gevallen, is gisteravond in het ziekenhuis te Botterdam aan do gevolgen overleden. Door Edesche politie is gear- resteerd een landlooper, verdacht van brand te hebben gesticht in het logement. „Het witte Paard" in Doesburg onder die gemeente, welk logement gisternacht tot den grond toe is afgebrand. Alles ging verloren. Hoewel de toestand van P. Dumé en P. J. van Zwieten, twee der drie perso nen, die in de Zandstraat te Rotterdam elkaar zoo vreeselyk toegetakeld hebben, niet be paald levensgevaarlijk ia, blijft deze toch steods ernstig; Do oorlog tusscheu Engeland en Transvaal. De laatste aan president Kruger uit het hoofdkwartier der Boeren gezonden tele grammen, aldus wordt uit Brussel aan „Central Nèws" gemeld, melden, dat de tegenwoordige commando's der Boeren den guerillaoorlog nog achttien maanden kunnen volhouden. De Wet bericht, dat hij alloen zonder hulp in de bergen nog drie a vier jaar tegenstand kan bieden. De Boeren hebben wel is waar gebrek aan kloeren, maar zij hebben voldoende munitie, bok voor Mausorgeworen. Do Boerenartillerio in Transvaal bestaat uit een veldbattery en acht snelvuurkanonnen onder kapitein Von Wiesmann. In den Oranje-Vrijstaat staan ongeveer 4500 man met ongeveer zes kanonnen, doch de munitie voor de laatste is dikwijls gchaarsch. In het westen van den Vrijstaat Js Hertzog vrij ongehinderd. In het laatst van Maart werd in het gebergte bij Bethlehem een presidentsverkiezing door 6000 Boeren gehouden, waarbij president Steyn herkozen werd. Wi) kunnen niet beoordeelen, In hoever hot bericht van „Central News" juist is. Er worden in de laatste dagen vrij wat berichten ver zonden, die uit Boerenbron afkomstig heeten te zijn, zonder dat men den waarborg heeft, evenmin als by het bericht van de „Central ^ïews", dat dit werkoiyk het geval Is. Het is vooral het gemis van dien waarborg, dat belet, volkomen in te stemmen met het koor, dat zooveel persorganen in de laatste dagen aangeheven hebben, al moet erkend worden dat de weinige berichten, die ons tegen woordig druppel6gewyzo toegediend worden, den Indruk geven, dat de Boeren er niet plecht voor staan. Van bevriende zydo ontving het „Hbl." hot volgend uittreksel uit een brief gesteld in eon poort code, gedagteokend Johannesburg 6 Juni: „In Pietersburg laatste dagen weer go- vochten. Verscheidene Engelschen gevallen. „De zaken gaan voorspoedig. Wat was het een paar dagen bitter, bitter koud. Hot ys in de emmers ontdooide niet. Een scherpe zuiden wind stolde alles. Arme Boeren en Tommies In het veld. „Blief van voldkornot Louw ontvangen, maar waarin was weggeknipt en eenige door- balingen. Wy verheugen ons er in, dat hy gelden kan inzamelen en den Amerikaanschen consul wil ontvangen. Ons potje is leeg en daar velen toegeven naar Renbaan te gaan ©n dezen op geen hulp hooven te rekenen, koo is geldeiyke onderstand hoognoodig. Ziekte en sterfgevallen zeer verminderd. Laatste week 2 dood. „Alles gaat goed. Er uit gaan ze. „By wyion generaal Smits plaats, zoo wat by Rustonburg oen troep Engelschen gevallen. Bar, 1700. „By Leliefontein, West van Krugersdorp 2 kanonnon en convooi van Johannesburgera genomen. Zy zyn duchtig geklopt. „Zoo ontmoedigd als de Engelschen hier wor den zoo moedig worden wy. Alles zal reg kom." De „Daily Express" maakt daarentegen molding van geruchten, die in het Lagerhuis loopen, en volgens welke de regeering er thans op rekent, dat de oorlog met September uit zal zyn. In November zal het Parlement dan tot regeling der Zuidafrikaansche zaken kunnen overgaan. Wy behoeven zeker niet in herinnering te y-engen, hoe dikwyis dergeiyke Engelsche be tekeningen gefaald hebben en, als niet vóór dien tyd een voor de Booren bevredigende oplossing Ivan het conflict zal zyn verkregen, kan men zicii overtuigd houden, dat de eerstkomende maand September niet het einde van den Zuid- afi ïkaanschen vryheidsoorlog zal brengen. Zelf niet, als de Boeren zulke nederlagen lijden als die, welke zy, al weer volgens het e\ ongenoemde onbetrouwbare blad dezer dagen zouden hebben geleden. Volgens een telegram toch aan dat blad uit Loren$o-Marquez heeft een groote Boerenmacht den spoorweg by Belfest overschreden, daarop had er een ernstig gevecht plaats tusschen Machadodorp en Lydenburg, waarby de Boeren 50 dooden en UI van gewonden verloren zouden hebben. Behalva de onbetrouwbaarheid van de Engel- sche berichtgevers in het algemeon en die van den correspondent der „Daily Express" in het bijzonder, is vooral dit eon reden om niet aan het bericht te gelooven, dat lord Kitchener zelf geen melding heeft gemaakt van deze nederlaag, die hy zich toch wel gehaast zou hebben te seinen en welk bericht de censor geen oogen- blik zou hebben opgehouden. Ook heeft geen onkel ander blad het bericht. Het gisteren vermelde telegram, dat de correspondent der „Times" te Springs, by Johannesburg, gezonden heeft over de ver richtingen van generaal Blood, luidt in zyn geheol als volgt: Sir Bindon Blood is b~den (7 Juli) hier aangekomen en gaat morgen naar Pretoria. Drie colonnes vertrokken Maandag uit Middelkra&l, 40 KM. ten zuiden van Middel burg, langs evenwydlge wegen westwaarts oprukkend. De Boeren bleven als gewoonlyk, de eerste dagen op eenigen afstand en glipten daarna tusschen de colonnes door. Het is moeliyk, het juiste aantal vyanden in dit doel van het land te schatten, aangezien zy in zulke kleine troepjes versnipperd zyn. Overal trachten zy hun macht aanzienlyker te doen voorkomen dan het geval is, maar na Viljoen's terugtocht dwars over den spoorweg, en de verliezen, die de Boeren by die gelegenheid geleden hebben, kunnen er nauweiyks meer dan 860 weerbare mannen vlak ten zuiden van de lyn over zyn. Schalk Burger bevond zich aan de bronnen van de Wilgerivier op den 8den Juli, den dag voordat generaal Babington's colonne daar aankwam. Een aantal Boeren zyn het dal van de Wilgerivier ingetrokken, waar uitstekende sohuilplaatsen te vinden zyn. In de laatste dagen is generaal Blood bezig geweest met het schoonvegen van de streek ten oosten van Springs, waar de Boeren veel voorraadschuren hadden en voortdurend nieuwe manDen aanwierven, Een hoeve op 10 KM. van Springs was het gewone hoofd kwartier van een klein commande. Het geheele aantal nog to velde staande Boeren kan niet zeer groot zyn, en lang zamerhand bereiken wy de onverzoenlyke kern, die ons meer jast bezorgen zal dan duizenden slagvaardige manschappen. De Long-Tom, dien do Boeren by Pieters burg in de lucht hebben laten vliegen, wordt nu in de militaire werkplaatsen te Pretoria zooveel opgelapt, dat hy als „nationale tropee" dienen kan. Te Port-Elizabeth heeft zich weer een geval van pest voorgedaan. Te Claremont is het ïyk van een pestiyder gevonden. VolgeDs een bericht uit Nieuw-York is daar een Boer, Duployé geheeten, aangekomen, die uit de Engelsche krygsgevangeuschap ontsnapt was. Hy kwam van Bormuda. De Amerikaansche overheid heeft hem aan gehouden, echter niet als krygsgevangene maar als immigrant zonder middel van bestaan. Zy zal nu, zegt de berichtgever, èf hem naar Bermuda terugzenden, öf hem een boete van 10 dollars opleggen. Men zal zich de verhalen herinneren over de fabelachtige sommen, die president Kruger, toen hy uit Zuid-Afrika vertrok, zou in veilig heid hebben gebracht in Europa. In het Lager huis is aan Chamberlain daarnaar gevraagd. Chamberlain antwoordde, dat hy er nooit een woord van had gehoord. De „Cape Argus" beweert, dat uitgekomen is, dat Scheepers, toen hy te Murraysburg was, geld eischte van het plaatseiyk kantoor van de „Standard Bank". De agent weigerde eerst, aan den eisch to voldoen, maar werd ten slotte genoodzaakt het geld af te geven. Of die Boeren ook duitendieven zynl Een telegram uit Kaapstad aan „Central News" meldt, dat Merriman en Sauer te Kaapstad zyn teruggekeerd. Er werd geen notitie genomen van hun komst en er hadden geen betoogingen plaats. Sauer heeft zich niet willen uitlaten over zyn zending. De „liboralo YJaamsche bond van Antwerpen" heeft aan allo Belgische Kamerleden een schryven gezonden, waarin de handel wy ze der Belgische regeering tegenover Andries de Wet wordt afgekeurd. „Als ons land", heet het daarin, „zyn ouden naam van vry- heid en gastvryheid wil behouden, dan moet het aan de vertegenwoordigers der Boeren worden toegestaan, by ons steun te zoeken voor hun zoo rechtvaardige zaak, en dan mag aan het Belgische volk niet worden verboden, zyn deelneming met de Boeren te betuigen. De Bazelsche afdeeling van het „Evangelisch verbond" hoeft een beroep gericht tot de geesteiyken van Engeland, waarby dezen wordt verzocht zich aan to sluiten by het protest van het „Evangelisch verbond" tegen de wreedheden, waarvan de Boerenfamilies het slachtoffer zyn. Havaa ontvangt uit Middelburg (in de Kaap kolonie) het bericht, dat de Engelsche overheid een groot aantal aanzienlyke personen uit het dorp en den omtrek gedwongen heeft, eer- gi8terochtend, de terechtstelling door de strop by te wonen van zekeren Marais, wegens hoogverraad ter dood veroordeeld. Ook te Cradock wordt van de week, zooals reeds gemeld is, een rebel opgehangen. Dat begint hoe langer hoe meer te naderon tot Slachtersnek; biykbaar verwachten de Engelschen nog evenveel van maatregelen van repressie, als honderd jaar geleden. De offlcieelo verliezeniyst noemt gevechten op 5 en 7 Juli by Klerksdorp, waarby twee Engolsche officieren en zes man gewond werden. De „Daily Mail" vermoedt, dat De la Rey de Boeren aanvoerde. De Nedtrlandsch-Zuidafrikaanëche SpoorwtQ- Maatschappij, Lord Lanadowne seide gisteren In het Engelsche Hoogerhuis, dat tiy op dit oogen- blik aiat ia auw. was mededeelingea W doen betreffende de bedoelingen der Regeering, in zake de Nederlandsch Zuidafrikaanscho Spoor- wegmaat6chappy. Doch het kwam derRsgee- ring voor, dat zy in haar houding tegenover de houders van spoorwegaandeelen verschil moest maken tusschen de personen, die belang hadden in den spoorweg als bona fide be leggers vóór het uitbreken van den oorlog, en zy, die eerst later belang by den spoorweg hebben gekregen. Tevens moet in herinnering worden ge bracht, dat by proclamatie van 19 Maart 1900 de Regeering kennis gaf met als geldig te zullen erkennen eenige vervreemding van eigendom of van belangen daarin, binnen het grondgebied van do beide Staten, door do Rogeeringen begaan, na don datum van het afkondigen der proclamatie. Ton einde na te gaan in hoeverre zulk een vorschil kan worden gotrokken, stellen wy ons voor alle houders van spoorweg aandeelon uit te noodigon ons volledige inlichtingen te willen geven, betreffende de hoegroot heid of het bedrag van hun bezit en den datum waarop zy dat vorkregen. Hiervoor zullen dadeiyk maatregelen worden genomen. In verband hiermede zyn van verschillende regeeringen mededeelingen ontvangen betref fende de financieole belangen hunner onder danen in den spoorweg. Mnrhtbcriohtou, Leiden, 12 Juli. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 61 atuka f 66 u ƒ616. kali- en Melkkoeien 126 stuks ƒ110 a 248. Vaiekoeien 93 stuks 87 a 200. Vette Ossen en Koeien 206 stuks ƒ120 a ƒ256. Graakaiveren 8 stuks 24 a ƒ67. Kalveren (vette) 80 stuks ƒ36 a 80. Kalveren (magere) 61 stuks 6— a f 18.—. Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) stuks a Schapen (vette) C24 stuks ƒ16.a 26.Schapen (weide) 495 stuks 10.a 19.Lammoren (magere) 463 stuks 6.a 11.Varkens (magere) 184 stuks 14.a 38.Varkens Lvetle) stuks a per KG. Varkens (biggen) 216 stuks 6.25 a 13.Paarden 1 stuk 76 a Veulens stuks a Bokken of Geiten 3 stuks 2.60 a 6. Ter markt aangevoerd 484 runderen, 141 kal veren, 1119 schapen, 463 lammeren, 184 varkens, 216 biggen, 1 paard, —veulens, 3 bokken of geiten. Ter wekeiyksche Kaasmarkt aangevoerd 107 partyen. Besteed werd voor Goudscbe Kaas van 16.tot f 26.—, Derby-Kaas van tot Leiasche Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaas 2de qual. tot Aan de Stadswaag gewogen 98 partyeu, 4376 stuks, wegende 28378 K.G. Utrecht, 12 Juli. Op de kaasmarkt waren aan gevoerd 100 wagens kaas te zamen wegende 20000 kilo. Prijs: lste qual. ƒ23.a ƒ26.2de qual. 20.— a ƒ22.60, zwaardere a per 50 kilo. Handel matig. Ëdam, 11 Juli. Ter botermarkt waren aan- Êevoerd 36 partyen, prijs 671/; 60 a c. per lA kilo. [ipeieren ƒ3.a ƒ3.60 de 100 stuks. Hoorn, 11 Juli. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 283 stapels kaas, wegende 90,773 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine 29.—» communie 26.middelbare per 60 KG. ttohlodam, 11 Juli. Notssnng van de Beurs- oommissis. Moutwyn 7.— per HL. Zsadsr fust en zonder belasting. Spoeling ƒ0.70. Notsermg van ao Makelaar». Moutwijn 7.60, Jenever 11.60, idem Amsterd. proef 13. Noteering van den Distillateursbond. Moutwijn ƒ7.60. Jenever ƒ11.50. Amst. Proef f 13. Meppel, 11 Juli. Ter veemarkt waren aange voerd 169 runderen. Koeien: vette 62 a 60 c per kilogr., guste 116 a 160, neurende 136 a 190, melke 130 a 160, vaarzen: neurende ƒ135 a ƒ185, guste ƒ118 a ƒ146, pinkvanrzen: neurende 100 a 160, guste 90 a 130, pinken 65 a 99, stieren 70 a 140. Flinke vraag naar vet eu eerste soort neurend vee. Telegrammen. ZEERUST, 8 Juli. (R O.) Lord Methuen is van hier naar Enselberg opgerukt in den nacht van den 3den Juli. Hy verraste en nam een Boeronlager, maakte 43 gevangenen, ver meesterde 29 geweien, 2000 patronen, 553 stuks vee, 600 schapen, 38 wagens en 600 zak graan. Veertig Boerenfamilies zyn hier binnen gebracht. De Boeren lieten drie dooden op het veld achter; de commandant ging op de vlucht. De Engelsche verliezen zyn: twee gewonden. LONDEN, 12 Juli. (R. O.) Aan de „Daily News" wordt van 10 dezer uit Bloemfontein gemeld: De Wet bevindt zich, naar gemeld wordt, met oen commando in de nabyheid van Brandfort. Eon Britsche troopenmacht opereert ten zuiden van Kroonstad. Verliezen van hel Engelsche leger, zooals die voorkomen in de Daity Graphic" 11 Juli 12 18 16 10 IV Totaal 16 22 Weerbericht van 13 Jnll. Verwachting: Zwakke wind. Licht bewolkte lucht. Droog on warm weer. LEIDEN, 12 Juli. ThormomeUratandgisteravond om 8 uren 24° 0. =z 75.2° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 22.5° C. 72.53 F., middag» om 12 uren 28.5° 0. 83 3° F.,'«namiddags om 4 uren 28° O. 82.4° F. Aan het overgangs examen van de 5de naar de 6de klasse aan het gymnasium te Haarlem namen 7 leerlingen deel, die allen slaagden. Drie deden dat examen voor de tweede maal en vier voor de eerste maal, onder wie ook onze vroegere stadgenoot G. J. U. Palm. Een voor B slaagde Insgeiyks. Als voorloopig candldaat voor de Tweede Kamer in district IV Amsterdam (vacature wegens het bedanken van mr. Goeman Bor- gesius) is by de Vryzinnig-Demoeratiache Ver- eeniging te Amsterdam opgegeven de heer B. H. Heldt. Mr. Goeman Borgesius heeft de benoeming tot lid der Tweede Kamer voor Zutfen aan genomen. Uit Doom kwam In voor het Broekhuizen- fonds geadministrateerd door wed. Waszklewici ƒ60 door bemiddeling van Jhr. mr. T. Beelaerts van Blokland» Naar aanleiding van hot bericht van het „H. Dagblad", dat er een „algemeene ver huizing" der verschillende departementen van algemeon bestuur zal plaats hebben, zegt „Het Vaderland", dat eerstgenoemd blad de klok heeft hooren luiden, maar niet recht weet waar de klepel hangt. Er zyn inderdaad deelt „Het Vad." mede- grootsche plannen ontworpen In verband met de behoefte aan verbetering der ministerieele gebouwen. Binnenlandsche Zaken zou n.l. allereerst tydelyk naar het Ryks-archief gaan, tydens een voorgenomen verbouwing van hot Binnen hof. Voor Waterstaat zou eon geheel nieuw gebouw worden gesticht aan een breede straat, ontworpen van het Binnenhof naar het Hof spui, met afbraak van Buitonlandsche Zaken. De stukken daarvoor zyn reeds het onderwerp van overleg met de gemeente. Esrst later zou dan Buiteniandsche Zaken het gebouw van Waterstaat verkrygon. Maar dat alles is toekomstmuziek nog wol door een demissionair minister gecomponeerd 1 Het katholiek-democratische congres zal op 28 Juli te Arnhem gehouden worden. Dezer dagen werd in Don Haag een vergadering gehouden van de leden der Katholieke Kamerclub. Het stoomschip „Elbing" van Java naar Amsterdam, vertrok 11 Juli van Singapore; de „Laertes" arriveerde 12 Juli van Java te Amsterdam; de „Kronprinz" (uitreis) vertrok 10 Juli van Porto. Alfen. Alhier oischt de mazelen-epidemie in don laatsten tyd veel slachtoffers. Uit éón gezin, In wyk Hoorn, werden kort geleden twee kinderen van ongeveer 21/, en 41/, jaar ten grave gebracht, terwyi nu ook een derde kind ongeveer 8 maanden oud aan genoemde ziekte of de gevolgen daarvan ia overleden. Hot bezorgen van het „Woekblad voor de Jeugd" zal voortaan des Maandugsa vonda geschieden. Geabonneerden op het „Leidsch Dagblad" kunnen gedurende het reisseizoen de Courant aan hun tijdelijk adres opgezonden krijgen, tegen vergoeding van porto en on kosten. Binnenland 10 Cents per week. Belgiè 15 Buitenland 20 Ook kan men gedurende het reis- seizoen een d.e exemplaar be stellen, om zijne huisgenooten niet van de toezending te ontrieven. De onkosten bedragen alsdan: Binnenland 15 Cents per week. Belgiö 20 Buitenland 25 ADVERTENTIËN. Heden overleed in 't Hópital Wal- lon", na een werkzaam loven, in den ouderdom van ruim 93 jaren, onze geliefde Vader de Heer A. VAN DER HEYDEN, Wedr. van Mej. GEER- TRUIDA BUYS. 6380 12 Namens Kinderen, Bohuwd-, Kloin- en Achterkleinkinderen: J. N. VAN DER HEYDEN, Exc. Test. Leiden, 11 Juli 1901. (Stationsweg 8.) Heden overleed, in den ouderdom van 68 jaren, onze lievo Moeder en Behuwdmoeder Mojonkvrouw A. M. C. M. DE ROTTE, Weduwe van don Heer A. J. COSIJN. 6365 9 Rotterdam. A G. H. COSIJN. 1M. C. F. J. COSIJN. Leiden, j A COSIJN - Sanders. Nijmegen, 11 Juli 1901. Heden werden wy verblyd met de voorspoedige geboorte van een wel geschapen Zoon. 6383 6 G. P. POST Jr. J. POST Uitten broek. Den Haag, 11 Juli 1901. Voor de vele blyken van belang stelling, by de geboorte onzer Dochter ondervonden, betuigen wy onzen har- telyken dank. 6382 7 G. P. TIMP. M. A. F. TIMP-Nierman. Leiden, 12 Juli 1901. Biykens onderhandsche akle, ge- teekend te Leiden 29 Juni 1901, is door de ondergeteekenden JACO BUS n ARTIiVIJS COS, Koopman, wonende te Leiden, en JACOBUS COS, mede Koopman, wonende te Leiden, ais firmanten, met NN. commanditair vennoot, aangegaan eene Vennootschap ten doel hebbende het dry ven van den handel in Maas, Granen en aanverwante artikelen. De Vennootschap wordt gedreven onder do firma „UEBROEDEKS COS", zal gevestigd zyn te Ccideu en wordt aangegaan voor den tyd van vyf achtereenvolgende jaren, aan vangende 1 Juli 1901 en dus ein digende 80 Juni 1906 met dien ver stande, dat, Indien niet zes maanden vóór hot eindigen van dien termyn door een of meer der vonnooten aan de anderen of den andere schrifteiyk ie kennis gegeven dat hy of zy de Vennootschap wenschen te doen ein digen, deze telkenmale voor den tyd van vyf jaren wordt verlengd. Ieder der beide genoemde Ven- nooten heeft het recht de firma te teekenon voor zaken haar onmiddeliyk betrekkeiyk; hun beider handteeke- nlng wordt echter vereischt voor het aangaafi van geldleeningon, hot aan- koopen, vervreemden en bezwaren van onroerende goederen en het tee kenen (ook voor aval) van wissels en orderbiljetten. 6374 39 J. M. LOS. J. LOS. gedurende de zomermaanden, Diet onder do 16 jaren. Adres: 't Posthof". 6379 5 In „HOtol du Rhin", te Kat wyk aan Zee, kunnen voor direct geplaatst worden: 2 Kamerwerkmeisjes, 2 Keukenwerkmeisjes, een Huisknecht, bekend met bestel werk, en oen Coopjongen. 6354 9 Utreciitsche Algemeene Brandwaarborg-Maatschappij is een der goedkoopste binuen- laudscke Maatschappyen. Poliskosten gering. 6387 10 Breestraat No. 61. in de smaken Frambozen,Citroen en Ananas, 35 Cts. per stel. FRAMBOZEN LIMONADE-SIROOP, 90 Cents per Citer. CITROEN LIMONADE-SIROOP, 85 Cents per Citer. 6377 12 Aanbevelend: fl. LAMAN, N. Rijn 91. P. G., 18 j. oud, zag zich gaarne voor 2 h 3 maanden geplaatst by Familie, die naar Zee of Bosch- streek gaat, om de zorg der kinderen of het huishouden op zich te nemen. Br, Bur. v/d BI. onder No. 0373. 9 PRED1IG 50 Cts. per Mille 038G 12 £381 c SPRUIJT, Melk-Salon, Botermarkt 13. Heerlijke Frissehe (zonder Alcohol), per heele en halve fl. Vruchtenjams en Bessensap. Prachtige Hammetjes m. en z. been. Stokjes Rookvlcescb. Saucissen-, Tafelworst cn Blokwor&t. Uitgesneden met de Machine. 1, 2 en O pd. hl. Corned Beef (Libby) Cunelitongen, Zalm, Kreeft, Sardines, zuiver verschc Clereu 4 Cts. p. stuk. Prima Goudsehe en Ceidsche Kaas. Groninger en Ontbijtkoek. KI. en gr. ronde, lange en Haagsche Thee-Beschuitjes. Koffie, Thee, Suiker en Chocolade. 6384 30 Puddingpoeder, enz., enz., enz. Prima qualiteit en billyke pryzen. Hooigracht 7.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3