J. i HAMMES, 9PS Duitsche Les gevraagd. DIENSTBODE, P. E., Woninggids Inii O ROLHAHËTJES. KÖEBT8 FEENSTBA. H. K. H. 'T POSTHOF. ggmeubil. Kamers Prinses von Wied i S Photographisch Atelier, Agent: fl. 31. SASSE, fóelksalon op de Haarl.str. 211. met de chefs van den generalen staf, den ge neeskundigen dienst en de militaire admini stratie." Door den Oouvernour-Generaal van Ned.-Indiö xijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: Bjj den waterstaat en 'a land9 B. O. W. tot ingenieur der tweedo klasse on toegevoegd aan den chef dor tweede waterstaatsafdeeling in het belang der verbetering van de bevloeiing en den waterafvoer in do residentie Pekalongan de ambtonaar op non- activiteit W. H. Kloppenburg, laatst die betrek king bekleed hebbende. Overgeplaatst: Van de residentie Peka longan naar do residentie Cheribon in het belang der vorbetering van de bevloeiing door de Sindo- pradja en Daitamatieleidingen (afdeeling Indra- majoe) do iDgenienr tweede klasso J. Haringhuizen. Telegrammea* BRUSSEL, 6 Juli. (R. 0.) In antwoord op de interpollatio van don afgevaardigde Lorand 'In betrekking tot Andries de "Wet wordt be vestigd, dat deze werd geroepen op het bureau der Suretó, niet om hem zyn vonnis tot uitzetting te beteekenen maar om hem jte ondervragen over zijn plannen gedurende jZUn verblijf in België, om te voorkomen, d3t ;zijn conferenties als voorwendsel diensn voor (vyandeiyke manifestation tegen bevriende mogendheden. De socialist Domblon gebruikte beleedigende woorden voor Chamberlain en werd tot de orde geroepen. De minister van bultenl. zaken zegt deze misplaatste taal van Demblon to betreuren. De rechterzijde zegt, dat zij eenstemmig Is in haar protest tegen dergelijke taal, on waardig in den mond van een Belgisch afge vaardigde, die de diensten moet kennen, door Engeland aan BelgiO bewezen. Woeste, van de rechterzijde, en Fournay, liberaal, sloten zich aan b\J het protest van den minister en niettegenstaande het protest van Demblon, verklaarde de president het incident gesloten. LEIPZIG, 5 Juli. (R. O.) De heer Carl Felix Schaeffer, lid van de firma Berger en Volgt, deelgenoot en commissaris der Leipziger Bank, benam zich hedenmorgen door een echot het leven. De firma verklaarde, dat bij haar alles in orde was, daar de firma gisteren voordeeligo verkoopen deed. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 10° 0. 60 8° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 16J C. 60.8F., middag» om 12 uren 18° 0. 64.43 F., 'a namiddag» om 4 uren 19° C. 66.2° F. De oorlog tusachen Engeland en Transvaal. In het Engelsche Lagerhuis werd gisteren do beraadslaging over het leoningsontwerp voortgezet. Ha een heftig debat keurde de minister van oorlog, St.-Jokn Brodrick, her haaldelijk in de rede gevallen, den toon van verschillende redevoeringen af, op grond, dat deze er op berekend zijn, den oorlog te verlengen. Hij deelde mede, dat generaal Botha onlangs vergunning kreeg een cijfertelegram te zonden aan president Kruger. Daarop werd een proclamatie uitgevaardigd, goteekend door president Stoyn, welke de volgende woorden behelsde: „President Kruger deelt ons mede, dat by en do deputatie nog altijd ernstig hopen op een gunstig einde van don langen strijd, en dat wij na de buitengewone stoffelijke en persoonlijke opofferingen den oorlog moeten voortzetten. Door hem en door de deputatie zijn alle stappen gedaan, en zal ook voor het vervolg het mogelijke verricht worden, om zorg te dragen voor do vrouwen, de kinderen en de krijgsgevangenon." Verder werd op een bijeenkomst, bijgewoond door Botha, De Wet en De la Rey, een be sluit genomen, waarin wordt vorklaard: dat do vrede met opoffering van de onafhankelijk heid der beide Republieken en van de be langen der broeders ln de Kolonie, niet zou kunnen worden aangenomen. Minister Brodrick eindigdo met de verkla ring, dat in de laatste drie maanden goede voortgang was gemaakt in de krijgsverrich tingen; en dat de Regeering er thans zeker niet in zou toestemmen, op verzoek van een Heel der oppositie, voorwaarden toe te staan, lie zy een jaar geleden niet zou hebben aan geboden. Sir Henry Campbell-Bannerman ver klaarde, dat, naar het oordeel van de groote meerderheid der oppositie, het optreden der Regeering verkeerd la. De oorlog moet Jen bevredigend einde worden gebracht, en dit einde moet wordon verhaast door een verzoeningsgezinde en vriendschappelijke hou ding. Minister Balfour verklaarde, dat sir Henry Campbell-Bannerman zichzolven tot pro-Boer had geproclameerd. Het leeulngs-ontwerp werd daarna in tweede lezing aangenomen met 267 tegen 87 stemmen. Uit Durban wordt gemeld, dat kleine afdeelingen Boeren zich in den loop der vorige week by Ingogo, en by Wasch-bank, in het noorden van Natal, vertoond hebben. Uit Kaapstad komen nu byzonderheden over de jongste krygsverrichtingen van kolonel Pilcher in het westen van den Vrijstaat. Den 20sten Juni, zegt de berichtgever, waren do Boeren in aanraking met het rechter-front van de Engelschen. Een klein kopje werd door 70 Boeren bezet Een afdeeling yeomen, door een sterke reserve gesteund, galoppeerde recht op het kopje aan, en de Boeren gingen er van door. Badenhorst voerde het bevel. Den 21sten namen de Boeren dicht by Badenhorst's-hoeve een stelling in. Weer vluchtten de Boeren, toen de bereden infanterie uit Yorkshire hen aanviel. In tien dagen bedroeg hot verlies van de Boeren 11 dooden, 4 vermisten, 30 gewonden en 6 gevangenen. Als het waar ia. In de laatste Londensche bladen komt wederom een uitgebreide veriiezeniyst voor. Tusschen Hannover en Richmond in de Kaap kolonie werden op 28 Juni een kapitein zwaar, een luitenant licht gewond en verder 8 man gekwetst. By Elandadrift aan de Krokodil- rivier werden een dag later 8 man gekwetst, waarvan alechts 1 IkhA Verder wmeldt de opgave 8 man gesneuvold en 24 gewond op verschillende plaatsen in de laatste dagen. Uit de ambtelyko Engolsche veriiezeniyst blykt, dat vyf man den löden Juni gesneuveld zyn by Machavie. Luitenant Hamilton 1» ge sneuveld in eon gevecht, waaraan de Gordon- Hooglanders deelnamen, tegen het einde van Juni, in do Krommolleboog-bergon (noorden van den Oranje-Vrystaal), waarby luitenant Maitland en 3 man zwaar werden gewond. De Brusselschë correspondent van de „Daily Mail" weet te vertellen, dat de Transvaalsche legatie een somber rapport ontvangen heeft van generaal Botha, vermeldende, dat gebrek aan voedsel hem genoopt heeft, zyn hoofd kwartier uit Carolina te verplaatsen naar den Wltberg by Middelburg. Aan het beschermingscomité der vereenl- glng „Helpt Elkaar" te 's-Gravenhage schrijft zuster H. Broers uit het kamp te Norvals- pont, dd. 8 Juni: Hier laat ik verder het een en ander volgen betreffende het leven en worke» in dit kamp, doch alles schryven gaat in deze omstandig heden niet, daar de brieven open in de brieven- tent moeten bezorgd worden. Ook ik ontvang myn brieven opengemaakt. De vorige week, Zaterdag, in eon verschrikke- lyken storm en zandrogen, kwamen vyfhonderd nieuwe menschen aan, o. a. ook een oude dame; van deze ia bet onderlichaam geheel verlamd, zoodat zy al ln dertien jaren niet meer heeft kunnen loopen. Zy had haar kaffer- meid medegebracht, doch deze heeft al haar goed en geld, wat zy nog by zich had, gestolen en heeft haar meeateros toen in den steek gelaten. De commandant wist er geen raad mede en liet my roepen. Het waa een ver- echrikkeiyk gezicht, toen ik in een kale, naakte tent kwam, waar mon deze oude dame had neergezet met byna geen kleeren aan en vaat- gebonden in een oude kar. Ik heb ze mede genomen naar de hospitaaltenten, maar het is byna ongeloofiyk wat het arme mensch, dat eens zoo ryk was, heeft uitgestaan, en zoo zou ik voel kunnen vertollen, maar alles te schryven gaat niet. 's Morgens om 6 uren staan wy op on dan ga ik eerst by myn patiënten de tomperatuur opnemen; dan worden zy geholpen mot wasschen, enz. en wat verder by typhus-, mazelen- en longontsteking-patiënten te doen is. Om 8 uren krygen zy ontbyt, wat voor de meesten uit warme molk met oen ei bestaat, en die wat meer kunnon krygeD, geef ik eerst een bord met havermout en dan brood met koffie en ook een ei daarby, zoodat het ontbyt voor hen wel toe kan. Om 11 uren een groote beker melk en om 1 uren krygen zy soep en ryst met vleesch en pudding; dan om 3 uren weer melk en om 6 uren evenals het ontbyt. Dus zooals u wel begrypen kunt ia het voor de zieken, wat de voeding betreft, nog wel uit te houden, doch voor de andere menschen in het kamp, dat nu gestegen is tot 2690 personen, is het niet zoo. Er sterven hier veel menschen, doch meer kinderen, en kon ik alles maar neerschryven, dan zou ik heelwat te vertellen hebben. Aan warme kleeding, kousen en schoenen komt hior lioe langer hoe meer gebrek. Daarby zyn er hier, die al ruim zes maanden gevangen zitten en geen andere kleeding mede mochten brengen dan wat zy aan hadden toen zy opgepakt werden. Marktberichtou, Lelden, 6 Juli. Ter marlet werden heden aan gevoerd: Stioren 41 aluka 61 a 270. Kalt- en Melkkoeien 122 stuka f 112 a 246. Varekoeien 72 stuks 91 a 206. Vette Óaaeu en Koeien 203 stuks 119 a 258. Graskalvereu 6 stuks 26 a 64. Kalveren (.vette) 87 stuks 37 a 110. Kalveren (magere) 05 stuks 7.— a 21. Hamels (vetto) stuks a Hamels (magere) stuk»/"a Schapen (vette) 683 stuka 15.a 28.Schapeu (weide) 160 stuks 9.a 18.Lammeren (magere) 682 stuk» 6.a 10.Varkens (magere) 126 stuka f 13.a f 27.Varkens (.vette» stuks a per KG. Varken» (biggen) 216 stuks 6.a 12.Baarden 1 stuk 76 a Veulens stuka a f Bokken of Geiten 4 stuks 2.60 a 6. Ter markt aangevoerd 444 ruodoron, 162 kal veren, 719 schapon, 682 lammeren, 126 varkens, 216 biggen, 1 paard, -veulens, 4 bokken of geiten. Ter welcolykache Kaasmarkt aangevoerd 92 partijen. Besteed werd voor GoucUche Kaas yan 18.tot 26.60, Derby-Kaas van tot Leidsche Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaas 2de qual. tot Aan de Stadswaag gewogen 92 partyen, 4026 stuks, wegende 262öy K.G. Utrecht, 6 Juli. Op de kaasmarkt waren aan gevoerd 120 wagens kaas te zamen wegende 24000 kilo. Prijs: lsto qual. ƒ23.50 a ƒ26.2de qual. ƒ21.60 a 23-zwaardere ƒ26.60 a ƒ26.60 per 50 kilo. Handel matig. Schiedam, 4 Juli. Noteeriag van de Beurs- commissie. Moutw(]n 7.per HL. Zender fust eu zonder belasting. Spoeling 0.70. Noteering van de Makelaar». Moutwijn ƒ7.60, Jenever 11.60, idem Amaterd. proef 13. Noteoring van den Distillateursbond. Moutwijn ƒ7.60. Jenever ƒ11.60. Amst. Proef 13. Verliezen van iiet Enyclsclis leger, zooals die voorkomen in de Daily Graphic". i 2 T3 a o a o Sa o2 ■O's "5 p a a O O e e> O O >■■3 O ej 4 Juli 8 9 10 6 6 8 9 10 Totaal LEIDEN, 5 Juli. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aan de Leidsche Maatschappy dor Noderland- sche Letterkunde ten geschenke gezonden een groot aantal perkamenten bladen uit de 14de eeuw, bevattende fragmenten van Middelneder- landsche dichtwerken. Het bestuur dier Maat schappy heeft het geschenk met groote dankbaarheid aanvaard en heeft de verzameling ln handen gesteld van zyn medelid, den lioog- leeraar Verdam, die daaromtrent een uitvoerig verslag zal uitbrengen in de eerstvolgende maandvergadering. De Koningin-Moeder bezocht heden de Duit8che orde Baiye van Utrecht. Aan het diner, heden ten Hove ter eere van Z. K. H. den Prins van Zweden, zyn de genoodigden eenige heeren van het Civiele en Militaire Huis van H. M. de Koningin zoomede de Zweedsche gezant, graaf Wrangel en gravin Wrongel. Hot bericht van „Het Vad.", dat prof. Kuyper naar het buitenland is, la waarachyniyk niet juist, zegt het „N. v. d. D." De heer Kuyper la wel uitatedig, maar wordt heden avond weer te Amsterdam terugverwacht De „Haagsche Ct." meldt nog, dat dr. Kuyper voor een langdurige badkuur waar- schyniyk aanst. Zaterdag naar het buitenland zal gaan. Naar uit Assen wordt gemeld, is de heer Duburg, hoofddirecteur der rykswerkinrichtJng te Veenhuizen, plotseling overleden. Naar het „Utr. Dbl." verneemt, nadert het huweiyksgeschonk van de hoogere burger scholieren aan H. M. de Koningin zyn vol tooiing. Het monument wacht nog slechts op de kroon, die het geheel zal sieren en in Delft moot gegoten worden. In Augustus kan de onthulling in het Konlnkiyk Park worden te gomoet gezien. Gisteren vertoefde de directeur der Heide- Maatechappy ten Paleizo Het Loo, en deed met Z. K. H. Prins Hendrik een rytoer. De kroonprins van Siam vertrok heden morgen om 8.45. uitgeleide gedaan door den consul, van 't Weesperap ooit station te Amster dam, naar Rotterdam. Van daar zou hy per boot gaan naar Dor drecht, om met den trein van 2.34 na&r Brussel te vertrekken. Het atoomschip „Anchises" arriveerde 5 Juli van Java te Amsterdam; de „Gedó" arriveerde 4 Juli van Botterdam te Padang; de „Maasdam", van Rotterdam naar Nieuw- York, vertrok 5 Juli van Boulogne-sur-Mer; de „Reichstag" (uitreis) vertrok 3 Juli van Zanzibar; de „Zrngara" (Holland Amerika lyn) arriveerde 6 Juli van Newport News te Amsterdam. Alfon. Gekozen de heeren F. P. Bos, lib., C. Nagtegaal, c.-h., M. Visser, c.-h., aftredende leden, H. J. Heemskerk, r.-k. ACADEHIEN1ECWI. Leiden: Aan de universiteit alhier is heden tot doctor In de rechtswetenschap be vorderd, na het verdedigen van Stellingen, do heer A A. Loopuyt, geboren te Rotterdam; tot doctor in de geneeskunde de heer G. H. Kaiaer, geboren te Leiden, na verdeging van een academisch proefschrift, getiteldMy oom operaties." Geslaagd is voor het candidaats-examen ln de rechtswetenschap de heer J. A. Werd- muller von Elgg. Weerbericht van 5 Juli. Verwachting: Zwakke wind. Bewolkte lucht. Droog weor. Geringe toeneming in tem peratuur. Gemengd Nieuws. Voor de Haagsche rechtbank had zich heden te verantwoorden L. J. F. van L., van boroep glazenwasscher, alhier, beklaagd, in don nacht van 9 op 10 Juni jl. in het magazyn van de firma Peek en Cloppen burg aan de Breestraat 3 spiogelruiton (twee aan de Breestraat en één in de Manden- makerssteeg) te hebben ingegooid. De man erkende de door hem gepleegde vernieling. Hy was boos, omdat by onaangenaamheden met zyn baas, den heer F., aan de Papen- straat, had gehad. Deze waachte de glazen by de firma P. en C. en waarachyniyk wierp v. L. de ruiten van het magazyn ln om zyn vroegeren baas werk te ontriemen. Een andere lezing was er voor de daad van den man niet te vinden. Niet alleen in het magazyn van genoemde firma had hy de ruiten ver nield, doch ook by den heer F. en in het mantelmagazyn „Da Duif", aan de Haarlem merstraat. De door do firma P. en C. geleden schade bedroeg ruim f 450. Het O. M., dat aan do vernieling oen byzon- der en ernstig karaktor toeschreef, vorderdo één maand gevangenisstraf, omdat hot geen termen voor clementie aanwezig achtte. Beklaagde riep de clementie der rechtbank in met het oog op zyn vrouw en twee kinderen. De uitspraak werd bepaald op heden over 8 dagen. Voor J. v. d. Skoopman te Lelden, die eon plakzegel vnn 25 cents meermalen zou gebruikt hebben en daardoor de Zegelwet zou hebben overtreden, werd f 25 boete geëischt of 10 dagen. De beklaagde beweerde, dat het zegel nog niet ln den handel was geweest en dat hy niet wist eon straf baro handeling te plegen. De uitspraak, ln deze zaak werd bepaald op heden over 14 dagon. Voor een ingezetene van Koudekerk, die door het kantongerecht to Alfen was veroor deeld tot f 25 boete of 5 d., wegens het onbevoegd uitoefenen der veeartsenykunde, en die van deze uitspraak thans ln hooger boroep kwam, vroeg hot O. M. bekrachtiging van het vonnis. In dezelfde zitting werden veroordeeld de man uit Leiden, die aldaar geld uit don munt gasmeter stal, tot 1 maand, den man, die te "Warmond iemand mishandelde, tot 25 boete of 20 dageD. Onder de gemeente Heemstede is op de boerdery van Ter Brugge een brutale inbraak gepleegd. Er wordt voel zilver vermist. De daders zyn tot nog toe onbekend. Een nieuwe soort van straat- roovery komt in den laatsten tyd, volgens „De Tyd", te Amsterdam dageiyks voor, nl. het berooven der honden van hun halsbanden, zoo deze van koper of goed nikkel zyn. Ver- moedeiyk lokt men do dieren en verbreekt men de slootjes. Heden verstrykt de dag, dat de olficier te Breda in hooger beroep kan gaan in de uitspraak in zake den schilder Mutsaers. De Haarlemeche rechtbank veroordeelde gisteren J. Keur, die getracht had Marie Driehuis te Zand voort te vermoor den, door haar mot een scheermes in don hala te snyden, tot één jaar gevangenisstraf, min de preventieve hechtenis. Hedenmorgen heeft lich ts Am sterdam een geval van zakkenrollory voorge daan, welke veel geiykt op die van verleden week, gepleegd op eon man, komende van de Associatie Cassa, Thans was het een, man, komende van de Levensverzekerlngsbank op het Damrak, wieneen portefeuille, welke ruim f 400 bevatte, ontrold werd. Op het geroep van „Houdt den dief," werden op den N.-Z. Voorburgwal by de Dlrk-van-Hasselsteeg twee personen gevat, die gebracht werden naar het politlebureel Slnt-Pieterahal. De dorde aanrander ontsnapte. Alle drie zfln vermoedeiyk Engelschen en logeerden in een hotel eerste klasse. De bestolene, de 72-jarige kassiersknecht J. v. W.f ls door het geval wegens den schrik ernstig ongesteld. Reuter seint uit Kassei: De Actien-GesQll8chaft für Trebertrocknung is in staat van faillissement verklaard. De directeur-generaal der Trebertrocknung, Schmidt, wordt vermist. De president-commis saris Surapf 1b in hechtenis genomen. Telegrammen, PARIJS, 4 Juli. BO.) De commandant, die Andries De Wet vergezelt naar hier, heeft aan iemand van de Patrie verklaard, dat De Wet zich voorstelt binnen enkele dagen een volksvergaderiog by te wonen, aan te richten door het Zuidafrikaaneche comité, en ook een betooging, den 14don te Parys aan te richten door studenten en oud-stryder» in Transvaal. De Patrie verwacht een wezeniyko uitbarsting van sympathie. NIEUW-YORK, 4 Juli. (R. ODe agent der Boeren te Nieuw Orleans, Pearson, heeft een oproeping gericht tot het Amerikaansche volk, waarin hy zegt: de krijgsbehoeften, die gy veroorlooft, dat uw havens verlaten, worden hoofdzakeiyk gebruikt om voort te gaan met het kwellen en ombrengen van vrouwen en kinderen. De Engelsche regoenng ls aan hot einde van haar hulpbronnon. Do Boeren hebben de party gewonnen, Indien het Amerikaansche volk ophoudt met het verschepen van krijgs behoeften uit de Amerikaansche havens voor de Engelsche legers. De oorlog zal eindigen en de Weylor-achtige gruwelen te Bloemfontein en Pretoria, het gemoord van vrouwen en kinderen zal ophouden. LONDEN, 4 Juli. (R. O.) In het Lagerhuis zeide minister Hicks Beach, dat een van lord Kitchener ontvangen tolegram een verklaring bevatte van de leiders der Boeren in Trans vaal, dat alleen onafhankelykheid de Boeren zou tevreden stellen. Do Engelschen konden deze voorwaarden niet aanbieden. (Toejuiching.) Een aanzieniyk gedeelte van de oorlogs kosten zou op Transvaal en den Vrystaat gelegd worden, maar er kon niets worden gedaan zoolang de oorlog niet was geëindigd en het landsbestuur geregeld. By het bepalen van de belasting op de goudmynen moest rekening gehouden worden mot de voordeelen, voortkomende uit de af schaffing van het dynamietmonopolio. Overigens zal do regeering zorg dragen niets te doen, dat de ontwikkeling der mynen zou kunnen belemmeren. PRETORIA, 5 Juli. (R. O.) Lord Kitchener seint uit Pretoria dat gisteren de trein van Pietersburg vyf myien ten -.oorden yanNaboom- spruit door de Boeren is opgeblazen. Daarby werden gedood één officier, elf soldaten, de machinist on stoker en vier inboorlingen. Dit is het eerste feit van dien aard op de Noorderiyn. PRETORIA, 6 Juli. (R. O. Lord Kitchener seint uit Pretoria: Kolonel Granvele heeft op den laten Juni te Hopewell 93 Boeren ge vangengenomen, waarby één Boer werd gedood. Zyn buit bestond uit 66 wagens, 100 geweren en 2000 rounds araunitio voor klei n geweer. De Engelschen leden geoa verliezen. LONDEN, 6 Juli (R. O. De graaf van Campeidown heeft kennis gegeven, dat hy don 11 den Juli de aandaoht van hot Hooger- huls zal vestigen op het verslag van decom- miBsie in zake de Transvaalsche -Concessies met betrekking tot de Zuidafrikaansche Spoor- wogmaatschappy op hun bevinding, dat die Maatschappy het initiatief heeft genomen on heeft georganiseerd uitgebreide plannen vóór dat de oorlog was uitgebroken en daarna ook werkeiyk heeft uitgevoerd waardoor grootq. (C iade, vertraging en vorliezon aan het leger der koningin berokkend is geworden. Hy zal vragen welk» boete of welke straf men voor deze oorlogsdaden, bedreven door een particuliere maatschappy denkt op te leggen. Ook zal hy vragen of door een of andere vreemdo Regeoring eenlg vertoog ls gedaan ten aanzien dier maatschappy. PARIJS, 4 Juli (R. O.) By besluit van den prefect van politie zal de effectenbeurs Zater dag 13 Juli gesloten biyven. MADRID, 5 Juli (R. O.) De voorzitter van de Kamer heeft ontslag genomen, omdat de door hem voorgestelde questoren niet zyn gekozen. BUENOS-AYRES, 5 Juli (R. 0.) De minister van fiaanciën diende zyn ontslag in. ADVERTENTIE N. Heden overleed te Gouda, m den oudordom van byna 79 jaron, na voorzien to zyn van de laatsto H. Sacramonton, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader do Heer JOHANNES JANSSE. J. H. JANSSE. M. JANSSE Smits. Leiden, 4 Juli 1901. 6158 12 Ji'cnige kennisgeving. Hiermee betuigen we onzen harte- ïyken dank aan allen, die biyken van belangstelling gavon ln ons droevig verhes. 6165 9 Uit aller naam: Wod. J. J. RESSENAAR, E. van dhr WAAL8. Leiden, 6 Juli 1901. (Hooge woerd 129.) Voor een Engclscli Jong- m en scli te li AT WIJK-AAN* ZEE wordt gedurende Augustus Adres, letter O, Boekhandel S. C. VAN DOESBURG!!, Breestraat. 6173 8 Gevestigd voor Jandhcclhnmlcx Med. Docts. Arts. Spreekuur» behalve des Zon dags van 3 6090 10 Stationsweg 27. Terstond of met Augustus ge vraagd: eene flinke als Meid-alleen» in een kloln go- zin to Oogstgoest. Zich aan te mel den 's morgens vdér 12 of 's avonds n<l 8 uron: Villapark C 49. 6164 9 X>Ienstl>ocle. Wordt verlangd 1 Augustus a. s. een flinke Uicusihode, die netjes kan werken en oen burgerpot kan koken. Adres: Mej. SPAARGAREN, Haarlemmertrekvaart by Leiden. 6185 7 TE JElTJTJJt*: een keurig net onderhouden HEEREN HUIS, ruim on gezellig uitzicht, omtrek Haven, bev.7 Kamers, Kelder, Keuken en Tuintje, heeft Gas- en Waterleiding en is van alle gemak ken voorzien, voor f350 per jaar. Te bevr. Schelpenpad No. 12. 5921 9 verschijnt Zaterdagochtend. Boommarkt IL Tb. SEGAAR. 6183 6 31, Stationsweg, 3L. Is dagelijks geopend van uren tot donker. Speciale Inrichting voor Vergroeiingen. BILLIJKE PRIJZEN. 2309 10 Aanbevelend, E. J. J. 6R0KNEVELD, Photograaf. Ulrechtsche Algemeene Brandwaarborg-Maatschappij is een der goedkoopste hinnen- landsctae Maotschappyen. Poliskosten gering. 6171 10 Breestraat No. 61. >11 BREESTRAAT U, LEIDEN, 3813 7 dagelijks te consultcercn, behalve lHusdagn. Ontvangen s l'ijue magere Prima Edammer GRASKAAS1ES. 6184 10 Aanbevelend, Vdauneer men te Leiden bomt, bezoek dan het Aanbevelend, Uw Dw. Dn., 6036 8 I» J ASPERSE. Uitstekende gelegenheid voor Dames. Een heer, geen student, vraagt TE HOER, op Vreewjjk ol ln de nabijheid daarvan. Brieven met pr(Js- opgaaf onder No. 0172 Bur, v/d. BI. 7 i0niuiuwLU<vt''P I CM hedenavond, verlichting ft. Giorno. G132 15 Zaterdag O Juli 1001, 's avonds halfacbt, AFSLAG van: Hot HUIS mot PLAATSJE Oude Singel 8, te Leiden, In bod op f 4500.- ot Perceel WARMOES- LAND in den Marendjjk- schonpolder te Leidon in 'ood gebracht opf 1400.— Later vorboogd met t 50.— 6179 10 Notaris TER LAAQ.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3