V 4 0 0 fl 3! p 0 Pi' II genooto on 4 kinderen; gep. luitenant-kolonel der cavalerie J. A. W. Oxenaar, echtgenoote en 3 kinderen; gep. kapitein magazijnmeester der genie L. Kranendonk, echtgenoote en 2 kinderen; mevr. C. W. Bergmans, tweede luitenant-kwartiermeester J. Kuijpers; de heeren W. G. Story van Blok land, B. Dekker, jongeheer W. Bronkhorst, bene vens Hr. Ms. troepen en schepelingen. Lb fc* 09 H Pi KOLONIËN, BATAVIA, 1-4 Juni. B\j gouvernementsbesluit van 27 April 1901 *s bepaald: lo. dat het te Atjeh ingedeeld personeel der artillerie, behoorénde tot don staf, zal worden verminderd met 1 majoor en 1 luit.-adjunct, en dat, instede van de te Atjeh thans ge legerde 6de en 22ste comp. artillerie (1ste en 2de comp. van Atjeh en Ondorh.), In dat ge west voortaan slechts zal zijn ingedeeld een op Poeloe Weh te legeren detachement van laatstgenoemde comp., ter sterkte van: 1 luitenant, 2 Europ. sergoanton, 6 Europ. korporaals, 12 Europ. kanonniers en 9 inl. kanonniers, mot dien verstande nochtans, dat door dezen maatregel vooralsnog geen wijzi ging wordt gebracht in de formatie van den staf van hot wapen der artillerie en in die der artillerietroepen. De resident van Soerabaia deelt mede, dat in het district Tambangan der afdeeling Sidajoe een uitgestrektheid van 932 bouws sawah en 92 bouws met padi beplante tegal- jvelden watergebrek hebben, zoodat er gevaar (Voor mislukking der gewassen bestaat. J.-Ct i De luitenant-kolonel der infanterie J. Langenbach, te Meester-Cornells, hoeft het verzoek gedaan om eervol ontslag uit den dienst, met ingang van 6 Juli. De lste luitenant der infanterie L. F. W. Ubbens, geëvacueerd van Sumatra's Oost kust, heeft het verzoek gedaan om een twee jarig verlof naar Europa wegens ziekte. Door den lston luitenant der infanterie J. Spoel, van het detachement te Timor Koe pang, word het verzoek gedaan om een jaar verlof naar Europa wogens langdurlgen dienst. De onderwijzer der lste klasse L. J. Westrik gaat wegens langdurigon dienst met een jaar verlof naar Europa. J.-B Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indiö xjjn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: Tot derden commies bij de algemeene rekenkamer de klerken J. Captain, J. H. Meijjes, W. M. Fiken- Bcher, F. de L&nnoij en de ambtenaar op wacht geld Th. Vermeer, laatstelijk die betrekking be kleed hebbende, laatstgonoomde mgt iDgang van 4 Juni 1901. Bij den post- en telegraafdienst. Verhoogd: Mot 30 per maand en aldus gebracht op 80 per maand, de bezoldiging van do adjunct-commiezen A. C. F. Young te Welte vreden en J. W. van der Mey te Semarang. Benoemd: Tot adjunct-commies op f50 per maand en geplaatst te Soerabaia A. H. J. Offer- mans en C. W. L. Cohen. Bij de Staatsspoorwegen op Java. Benoemd: Tot opzichter derde kl. bij de exploitatie de onderopzichler eerste kl. W. Ph. Davis. Overgeplaatst: Van de lijn Kalisat- Baojoewaogi naar de lijn Padalarang-Krawang de tijdelijke onderopzichter eerste kl. O. F. Horstcr. Geplaatst: Bjj de lijn Padalarang-Krawang: de tydelijke adjunct-ingenieur tweede kl. J. van der Waarden. Belast: Met het beheer der dorde en vierde sectie met Krawang als standplaats de bouwkundig ambtenaar eerste kl. A. Hesselink. Eervol ontheven: Van de waarneming van het beheer der vierde sectie van do lyn Padalarang-Krawang de tijdelyke adjunct-ingenieur •erete kl. J. F. Textor. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Gestold: Op non-activiteit mot ingang van den dag na aan komst te Batavia, do eerste luitenant van verlof uit Nederland terugverwacht wordende L. F. II. Peereboom. Overgeplaatst: Van Batavia naar Sambas, de off. van gez. tweede kl. H. J. Stigtor. Ingetrokken: De o vorplaatsing van Sambas naar Padang en overgeplaatst naar Atjeh, de tijdelijke off. van gez. tweede kl, dr. F. C. W. lhlow. Opgave van passagiers, van Batavia vertrokken met het stoomschip „Salak" naar Marseille en 3 Nederland, kapitein J. Sharp: Kapitein der infanterie O. C. A. Schröder, echt- 9 genooto en 6 kinderen; derde commies bij do 3 algemeene rekenkamer de keeren A. W. Leonart 9 en echtgenoote; eerste luitenant der infanterie F. Grooss, echtgenooto en 2 kinderen; onder la wijzer der tweede klasse A. Gerla, echtgenoote en 4 kioderen; mej. J. van Barneveld, off. van 3 gez. eerste klasse der K. N. Marine dr. C. T. I ïlumme; mevr. de wed.' J. G. Pacqud, geboren 1 Weijergang; de wed. J. Knappert, geboren Pacqué; 3 jongedames C. en W. Dessauvagie; leeraar Gym- 'i naaium Willem III C. J. A. Gokkol, echtgenoote en kind; G. M. baron Taets van AmoroDgen, t ingenieur tweede klasse bij den waterbtaat en 's lands B. O. W. J. H. Faber; president van den landraad te Soerabaia mr. J. W. Zuurdeeg, echt- BUITENLAND. Prankrjj k. Eerstdaags zal een commissie uit de Fran- eche Kamer een studiereis ondernemen ter voor bereiding van het rapport over de plannon om de Atlantische Zee met de Middellandsche Zee te verbindon door een kanaal door Frank rijk. De commissie zal daartoe eerst het kanaal van Liverpool naar Birmingham, dan het Noord-Oost-Zeekanaal en eindelyk het Dort- mund-Elbekanaal bezichtigen. Te Algiers heeft het gerucht gegaan, dat de burgemeester Max Régis zou aftreden. Het bericht was ongegrond. De „Figaro" meent te weten dat president Loubet by gelegenheid van het nationale feest, 14 Juli, aan graaf De Lur Saluces, die pas door den Senaat tot vijf jaar verbanning is veroordeeld, gratie zal verleenen. Ten bate van verkiezingscandidaten zal te Parys worden opgericht een verzekerings maatschappij togen het niet-slagen bi) de stembus. Duitschlaiid. Over het bericht uit St.-Petersburg, dat molding maakte van von Bülow's reis daar heen, wordt te Berlijn opmerkelijk weinig gezegd, maar het wordt niet tegengesproken, hoewol von Bülow gisteren daar ter stede teruggekeerd is. Het bericht schijnt daardoor geloofwaardiger. Misschien bevindt de zaak zich echter pas in het tijdvak van voorbereiding. Het stoomschip „Gera", met Waldersee aan boord, heeft in de straat van Formosa te kampen gehad met een taifoen. BiJ het pae- soerea van de liöti heeft de maarschalk naar V-'.-.F- oud zeeman8gebruik don doop ontvangen; hy kreeg daarbij den naam Aegir. Waldersee moet i tn 8sten Augustus te Bremerbaven terug zijn. Bolgië» De algemeene raad van de arbeiderspartij heeft een manifest gericht tot het Belgische volk, waarin hy er op wyst, dat de regeerenden de lossen van het verledene hebben vergeten en de macht van het socialisme sphynen te miskennen. Indien de regeering weigert naar de stem van hot land to hooren, zooveel te erger. Het Belgische volk is zich bowust van de wettigheid zijner rechten en de rechtvaardig heid van zyn zaak; het zal zich opmaken voor de verovering van hot algemeene kies recht en het zal dit verkrygen. Het uur van den stryd is goslagen. Het manifest doet een beroep op alle socialistische organisaties, opdat by het her vatten der Kamerzitting meetings en be toogingen georganiseerd worden door het ge heels land. Het besluit met de verklaring, dat, zoo de vreedzame middelen mislukken, de arbeiderspariy niet zal terugdeinsen voor de revolutie of omwenteling. SpanjOb In den ministerraad deed de minister van financiën gisteravond voorlezing van het wets ontwerp, waarby de aanmunting van zilver wordt geschorst, uitgezonderd voor stukken van 1 en 2 pesetas in verband met de be- behoeften van den handel. Over een-emissie van echatkistbon8 op 3, 6, 9 en 10 maanden wordt onderhandeld. Het ontwerp betreffende de conversie der schulden bestaat uit de conversie in 4-pOta. binnenlandsche schuld vsn de volgende schulden: do 4-pCts. buitenlandsche niet afge stempelde schuld, de 4-pCts. voorloopige aflos- bare obligatiën, welke nog niet ter conversie zyn ingeleverd, en de hypothecaire biljetten van Cuba en de Filippynen. RECLAMES, a 40 Cents per regel iHëfrlBësfëï ffM onjjwahêH jjjflirWërefa' Men tracht hot publiek op de volgonde geraffineerde manier te bedotten. Taïrjjke gewotenlooze handelslieden hebben zich den goeden roep, waarin Odel over de gansche aarde staat, tot eigen voordeel ton nutte ge maakt, eenvoudig door den naam te annexeeren, zoodat ze hun eigen minwaardige artikelen: tandpoeder, tandzeep en tandwater, eveneens Odol noemen. Wy vorklaren daarom hiermede openlyk, dat Odol alleen dan echt is, wanneer bet verbocht wordt in on/.o patent flacon 8 en wanneer op de etiketten onze firma „Dresdeper chemisch laboratorium Lingner" voluit gedrukt is Prys per heole flacon 1. halve flacon 60 Cents. 6143 39 Verliezen van liet Engelselie leger, zooals die voorkomen in de „Daily Graphic''. 1 3 -o I 8 5 a o O O g m '-0 11 O a 3 11 27 Juni 3 14 28 12 19 11 29 8 10 14 1 Juli 8 35 4 11 2 6 3 7 3 9 42 11 Totaal 32 116 7 68 Mark tbericlitoii. Delft, 4 Juli. Granen. De omzet was van weinig belang; prijzen onveranderd. Witte Tarwe 6.76 a 7.80. Roode f 6.00 a 6.90. Rogge 4.60 a f 5 Zomergerat a Chevalier f 6.26 a 6.75. Haver/" 2.85 a f3.10. Groene Erwten /.-af Bruine Boonen /"O.— a f3.raardenboonon a f Duivenboonen f 7.75 a f 8.60. Koolzaad f a f Kauariezaad f 6.25 ft f 7.76. Hennepzaad 7.25 a ƒ7.60 por HL. Boternoteering: ƒ44—ƒ63. Schiedam, 3 Juli. Noteering raa de Beurs- commiaaio. Moutwjjn 7.per HL. Zander fust en tonder belasting, Spoeling 0.50. Noteering van a Makelaars. Moutwijn ƒ7.60, Jenever 11.60, idem Amiterd. proef 13. Noteering van don Dietillateurebond. Moutwijn ƒ7.60. Jenever ƒ11.60, Amat Proef 13.—. De oorlog tusschon Engeland en Transvaal. Uit Richmond, In de Kaapkolonie, wordt gemeld, dat kapitein Lund's colonne den 28sten Juni in aanraking is gekomen met het com mando van Malan, halverwege Richmond en Hanover. Malan trok den lsten Juliavonds terug tot op 20 K.M. van Richmond. Zondag was een konvooi van meer dan 60 wagens uit het station Richmond-weg behouden te Richmond aangekomen. Gedurende de krygs verrichtingen van Rlmington's verkenners in don omtrek van Petrusberg zyn negen Boeren, die op een kopje aan het heliographeeren waren, met een officier overrompeld. De Britsche troepen bestormden de «stek ling", waarop de Boeren zich overgaven zon der een schot te lossen. Of zy misschien ongewapend waren vermeldt het bericht niet. De rode, die Campbell-Bannerman eergister avond te Southampton heeft gehouden, kan niet andera worden opgevat dan als een ver loochening van hetbeleid van de liberale imperialisten onder Asqulth. Bannerman deed een beroep op de leiders van de liberale party om hem te steunen als party-aanvoerder tegenover Asqulth, Grey en Fowler, die Bannerman ongehoorzaam waren en telkens kokotteerden met de leden van het Kabinet en soms openlyk het beleid van hot Kabinet omhelsden. Tog on Dinsdag is in de Reform-club een byeenkomst van liberale parlementsleden be legd om te kiezen tusschen Bannerman en Asqulth. De radicalen verwachten dan een definitieve scheuring in de party door de eenstemmige aanneming van een motie, waarin de party haar ongeschokt vertrouwen in Bannerman zal uitspreken. De Tory-pers hekelt n&tuuriyk Bannerman's rede te Southampton, ook omdat hy weigerde ieta terug te nemen van zyn vroeger gespro ken afkeurende woorden over de oorlogs manieren In Zuid-Afrika. De radicale pers juicht daarentegen Bannerman's houding toe. De „Westminster Gazette" vestigt de aan dacht op de belangryke mededeeling, door minister Brodrick in het Lagerhuis gedaan ten opzichte der reconcentrado kampen„Lord Kitchener" zeide Brodrick „meldt, dat vrouwen, kinderen, oude lieden en betrouw bare mannen, die middelen van bestaan be zitten, verlof zullen krygen om de kampen te verlaten." Het doet ons genoegen, teekent de „West minster Gazette" hierby aan, dat althans aan een gedeelte van juffrouw Hobhouse's aan sporingen gevolg is gegeven. Er biykt weer uit, hoeveel goeds de openbare meening kan uitwerken. De berichten over het verbranden van hoeven leidden tot de belofte, dat men daarmee zou ophoudon; de halve rantsoenen aan de gezinnen van te velde staande Boeren werden in heele veranderd toen er in het Lagerhuis gewag van gemaakt was, en nu zullen al de zoogenaamde uitgewokenen, die buiten hot kamp in hun levensonderhoud kunnen voorzien, verlof krygon om heen te gaan. Ia de „W. G." hier niet wat optimistisch? vraagt de „N. R. C." De „Daily Mail" schryft in een overzicht over den toestand in Zuid Afrika „De twee komende maanden van den oor log Juli en Augustus zyn, naar wy uit vertrouwbare bron vernemen, het kritieke tijd perk. Indien de krygsverrichtingen in dien tyd geen beslisten keer nemen, is het zeer wel mogeiyk, dat zy nog een jaar zullen traineeren. Het meest hebben de Boeren gebrek aan kleeren. Zy hebben volop voedsel er is niet de minste mogelykheid, dat men hen ooit zal kunnen uithongeren en hun voorraad ammu nitie, ofschoon niet buitensporig groot, is ruim voldoende voor hun onmiddeliyke be hoeften. In lord Kitchener's meening, dat verdere verstorkingen onnoodlg zyn, doelen allen, die van den toestand op de hoogte zyn. Onderwyi wordt het burgerlyk bestuur dat Lord Milner heeft ingesteld, tydens zyn af wezigheid voortgezet, en om misvattingen op dit stuk weg te nemen, kan gezegd worden, dat verreweg het grootste gedeelte van de door hem gedane benoemingen blijvend be doeld zyn. Het plan is, dat lord Milner eind Augustus of begin September zal teruggaan. Het gebied van het burgerlyk bestuur zal waarschyniyk nog niet sterk worden uitge breid, maar de districten, waarin de militaire overheid „bescherming" verloent, zullen lang- zamorheid vergroot worden door verlenging Yan den straal van den cirkel, waarvan elk garnizoen het middelpunt is. Yoor het oogenblik zal de regeering alleen het verslag van de commissie voor de con cessies ter hand nemen, zoodat de weg ge baand zal wezen als de vrede hersteld is. Er zyn onderhandelingen gaande met zekere vreemde regeeringen, en de bona-fldo-aandeel- houders van de N.-Z.-A. S.-M. zullen financieel schadeloos gesteld worden voor de overneming van de lyn door de Engelsche regeering. Dit zal geschieden bywflze van genade. Do basis, waarop de betaling zal geschieden, maakt nog een punt van overweging uit. De aan- deelen, die de Transvaalsche regeering in handen heeft of die gespuid zyn aan parti culieren, zullen niet erkend worden. De aandeelhouders van den Pretoria-Pieters burg-spoorweg zullen eveneens schadeloos gesteld worden en, overeenkomstig de aan beveling van de commissie voor de concessies, zoo goed mogeiyk behandeld worden. Geen van de andere concessies zal waarschyniyk veel moeite geven. Daar tegenstrydige geruchten in omloop zyn, kan medegedeeld worden, 'dat lord Kit chener geduldig doorzwoegt, vertrouwende, dat hy zyn taak mettertijd ten uitvoer zal kunnen brengen. Het pessimisme dat sommigen hem toeschryven, is volkomen ongegrond. De regeering zal ongetwyfeld zyn raad volgen, ook als het noodig mocht zyn strengere maatregelen tegen de Boeren te nemen. Yan zulke maatregelen heeft hy tot dusver niel gerept, maar hy kan op waren steun rekenen voor alle maatregelen, die hy vroeger of later noodig mocht achten." Lord Kitchener gaat intusschen maar door met de inrichting van hot bestuur der „Oranje rivier kolonie", Thans heoft hy een by zonder gerechtshof opgericht, welks bevoegdheid zich over de geheele Kolonie zal uitstrekken. De inrichting van het Hof komt overeen met die van het vroeger te Bloemfontein bestaande, maar de beslissingen moeten aan de bekrach tiging van den gouverneur der Kolonie onder worpen worden. In het Noorden der Zuidaffikaansche Republiek moet, volgens bericht uit Pretoria, alles rustig zyn, hetgeen vermoedeiyk betee- kent dat de Boeren daar onbetwist baas zyn. Ook om Rustenburg is het rustig en de Boeren bepalen zich tot schieten op convooien en het hernemen van weggevoerd vee. De la Bey moet naar het westen zyn getrokken. De gedeporteerden-commissie te Londen heeft gisteren behalve lord Roberts ook ver hoord don heer Girouard, den Transvaalschen directeur van Spoorwegen, nadat de Engel- achen het land waren binnengerukt. Het publiek was niet zoo groot als men verwacht had, maar er waren veel dames aanwezig. Sieveking en mr. Roosegaarde Bisschop (voor Nederland) waren afwezig. De heer Girouard gaf nadere toelichtingen, waarin hy Roberts' gisteren door ons vermelde mededeelingen bevestigde. Girouard zeide, dat de houding van de Z.-A. S.-M. beslist niet neutraal en anti-Engelsch was geweeBt. Terwyi de meoBte beambten van de Vrystaatsche sporen aanbleven en overgingen in Engelschen dienst, weigerden verreweg de meeste Z.-A. S.-M.-beambten dit te doen. De beambten meenden, dat, als zy algemeen hun diensten aan de Engelschen weigerden, zy den spoor wegdienst zouden ontredderen. Girouard kreeg echter vergunning van Roberts om spoorweg personeel aan te wenden onder de 50,000 Engelsche spoorwegwerkers, die in het leger dienst hadden genomen; 1500 meldden zich vrywillig aan, zoodat de dienst kon hervat worden. Girouard gaf aan den heer Kretschmar van Yeen, wiens rechtschapenheid getuigo prees, alle vrijheid van handelen en de beschikking over een groote kas voor de Zuidafrikaansche Z.-A. S.-M.-beambten aan het noodige geld te helpen. De gedeporteerde bearnbton voorden ongetwyfeld een massa reisgoed mee, terwyi de bewoners van Johannesburg en Pretoria gelegenheid kregen hun meubelen op te slaan. Girouard verklaarde eveneens, dat het personeel van de Z.-A. S.-M. in anti-Engelschen geest optrad door aanmaak van wapenen en ammunitie, vernieling van bruggen in Natal, den Vrystaat en de Kaap kolonie. Girouard had de wapenfabriek van de Z.-A. S.-M. niet in werking gezien, maar had wel rekeningen onder de oogen gehad wegens daar gedane herstellingen enz., waaruit zonder twyfel bleek, dat die fabriek werkte voor de Boeren legers. Het personeel van de Z.-A. S.-M. had niet by Girouard geklaagd over de wyze van hun deportatie, integendeel het werkte in alles mee. Het verhoor van Roberts en Girouard heeft ongetwyfeld er toe gestrekt om Ardagh's bekende gedragslyn tegenover Z.-A. S.-M. te accentueeren. De gedeporteerden-commissie heeft vervol gons eenige Russische achadeöischers geboord. Yolgens bericht uit Durban aan de „Standard" hebben de vrywilligers uit Griqualand-Oost de Boeren, wel uit de buurt van Maclear ver dreven, maar moesten zy kort daarna met eenige verliezen op dat Btadje terugtrokken. Te "Waterval, in do buurt van Johannesburg, hobben 200 Boeren een groote party vee weg gehaald, na de gewapende veehoeders op de vlucht te hebben gejaagd. Later werden de Boeren door bereden infanterie verdreven, maar het bericht zegt niet of zy hun buit hebben moeten achterlaten. Uit Peniche in Portugal wordt vernomen, dat de heer Frans Maró, aldaar krygsgevangen, het bericht ontvangen hoeft, dat zyn oudere broer Jacobus Maró en diens geheele gezin, uit vrouw en vyf kinderen bestaande, by Magoeto's plaats (district Vrijheid, op de grens van Zoelooland) door de Kaffers vermoord is. De Britsche regeering had reeds den termyn verlengd, binnen welken aanvragen om schade loosstelling wegens verliezen, ten gevolge van den oorlog geleden, by het centrale bureau te Pretoria ingediend moesten worden. Naar aanleiding van diplomatieke vertoogen is nu die termyn onbepaald verlengd. Telegrammen. KAAPSTAD, 3 Juli (N. O.) Fouché trekt naar de Drakensbergen terug, achtervolgd door de Engelsche troepen. Het is niet waarschyn iyk, dat deze hem zullen vangen aangezien de streek, die hy door moet trekken, vrijwel ontbloot is van troepen, maar het doel van zyn inval is geheel mislukt. Rhodes is naar Engeland vertrokken. LONDEN, 3 Juli. (R. O.) De gouverneur van St.-Helena meldt, dat de krygsgevangen Boeren een betrekkeiyk groote vryheld ge nieten. Zy gedragen zich goed; de bewoners van het eiland hebben niet over hen te klagen, lederen dag worden een aantal hunner, die werken willen, met een pas uit het kamp gezonden. Sommigen gaan dan by boeren werken, anderen arbeiden aan een nieuwen weg, of aan de uitbreiding der havenwerken. De verpleging is voortreffeiyk ingericht, het hospitaal is volmaakt. De leugens van Euro- peesche bladen over hun behandeling hebben zelfs onder de krijgsgevangenen verontwaar diging gewekt. JOHANNESBURG, 4 Juli (R. O.) Boeren, die zich overgegeven hebben berichten dat De laUey zich vereenigd heeft met het commando Kemp, die van naar men gelooft, in de nabuurschap van Rustenburg is. RIO DE JANEIRO, 3 Juli. (B. O.) Het Brazi- liaanache Nationale Congres nam heden een stemmig een motie van gelukwensch aan voor het land en de Regeering, wegens de aanneming van de wet betreffende de funding- leening en het hervatten der betalingen ln goud. NIEUW-YORK, 3 Juli. (R. O.) Het rapport van het landbouw-bureau te Washington meldt, dat de toestand van de katoen in de Ver- eenigde Staten 81.1 is. Het rapport omtrent den toestand van den katoenoogst zegt verder, dat de grootste pro ductie-staat, Texas, een verbetering aantoont in de laatste maand van 2 punten, en dat veel nadeel is toegebracht in Alabama, Georgia en Carolina door hevige regens en sterken aan was van onkruid. LEIDEN, 4 Juli. Thermometerstand gisteravond om 8 uren 18.5° C. a 66.3° Fahremhelt, hedenmorgen om 8 uren 18.5° G. 65.3° F., 's middags om 12 uren 23° C. 73.4° F., 'snamiddags om 4 uren 20.5° C. 68.9° F. Uit goede bron vernemen wy, dat de heer Goekoop besloten heeft gehoor te geven aan de roepstem der Statenvergadering om het College van God. Staten te biy ven dienon. Zyn wy wèl ingelicht, dan heeft de heer IJzermans de benoeming tot lid van God. Staten aangenomen. Te 's-Gravenhage werd heden door de vele aldaar op het oogonbük vertoevende Amerikanen, mot opgowektheid de Onafhan- kolijk8dag gevierd. De Amerlkaansche gezant verleende receptie aan zyn landgenooten, tor- wyi uit zyn woning en de kanselary, zoomede uit vele hotels waar Amerikaansche familiën zyn gelogeerd, de sterren- en strepenvlag wapperde. Des avonds op het Kurliau3 feestconcert, gevolgd door op dezen dag toepaseeiyk vuur werk. H. M. de Koningin-Moeder ontvangt Zaterdag a. s. op Soestdyk den Prins van Zweden en geeft daarna ter eero van Z. K. H. een diner. De hoor K. ter Laan, hoofd van do openbare lagere school No. 3 te Delft, tevens hoofd van don geraeontelyken handelscursus, heeft hot voornemen om aan B. en Ws. dier gemeente, telkens en voor zoover de waar neming van het Kamerlidmaatschap dat noodig maakt, verlof uit zyn betrekking te verzoeken onder voorwaarde, dat hy zorge voor eon alleszins bekwaam en bevoegd plaatsvervanger tot waarneming zyner functiën. Waar de wet in een geval, als waarin de heer Ter Laan nu verkeert, niet door een byzondoren maatrogel voorziet, berust een beslissing in deze aan het college van B. en Ws. Het stoomschip „Zlngara", van Newport News naar Rotterdam via Amsterdam, pas- seordo 3 Juli Lizard; de „Zillah" (Holland Amorika-iyn) vertrok 2 Juli van Newport News naai- Amsterdam via Rotterdam. Groningen. Na het verdedigen van Stellingen bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap jbr. T. J. van Iddekinge. ADVEKTENTIË N. Ondertrouwd: F. A. DEE Jr., en Apotheker, J. M. RIS. 0124 6 dokkum, 8 jul' 1901- Ondertrouwd: Dr. W. DE JONG, Arts, Wodnr. van G. M. C. v. Tondkren, en E. v. TONDEREN, Wede. van Mr. C. F. Vreede. Leiden, 4 Juli 1901. Geen Receptie. 6130 10 Eenige kennisgeving. Ondertrouwd: HENDRIK TEUNE en SUZE OLEFF. Leiden, 4 Juli 1901. 6145 5 Ondertrouwd BERNARD ASSELER en MARGARETHA HEITMANN. Leiden, 4 Juli 1901. 6154 5 Ondertrouwd MAARTEN SPLINTER Gzn. en 6149 5 JACOBA E. WIJNTJES. Leiden, 4 Juli 1901. Ondertrouwd G. T. J. WUBBELS en 6119 6 M. P. A. YAN LIEMT. Leiden, Haarlem, 4 Juli 1901. Ondertrouwd: MATTHIJS KLOOTS en JOHANNA MARIA WINTERINK. leidbn, j i juli 1901 ZüTPHEN, J 6156 6 Ondertrouwd: N. P. v. ROSSEN en 6151 6 F. W. SCHEIDLER. Leiden, Arnhem, Ondertrouwd G. J. KOOPS, 6131 7 Predt., en S. E. F. G. LAMORAAL WICHERS. Avezaath, Amsterdam, 4 Juli 1901. 4 Juli 1901 GeboreD CORNELLS Cl ER AR DlIS ANTIION IC», Zoon van: 6152 7 J. T. VAN ES en T. T. M. VAN ES-Costbr. Leiden, 4 Juli 1901. Overleden in het SintLeonardus- Gesticht te Oach, na geduldig en lang durig lyden, meermalen gosterkt door de genademiddelen onzer Moedor do H. Kerk ADRIANUS JOHANNES MARIA HUBERT US SCHRIJNEN, oud byna 14 jaar. P. SCHRIJNEN. A. SCHRIJNEN Stallinga en Kinderen. Amsterdam, 2 Juli 1901. 6146 11 Heden overleed Da oen langdurig lyden tot onze groote droefheid onze geliefde oudsto Zoon ARIE in den ouderdom van ruim 39 jaren. Mede namens Broeders en Zusters Cs. v. d. GIESSEN. J. v. d. GIESSEN, geb. Vkldhuijzen. Leiden, 4 Juli 1901. (Garenmarkt 2a.) 6135 10 Heden overleed ons jongste Zoontje JOANNES, in den jeugdigen leeftyd van ruim 5 jaren. J. J. B. ANIBA. C. ANIBA Stikkelman. Leiden, 4 Juli 1901. (Levendaal 92). 6157 7 i K. 0 Pi H es 0

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3