't Clr. SGlXBOl T.IIL. ZOMERZORG. Kruidenierswaren. THEE. - FLENSJES. Smederij-Inventaris, field beschikbaar Verhuisd M. W. KARSTENS Hooge Rijndijk 12 Gevraagd Te hnnr gevraagd: Poffertjes. Ontvangen Verkooplokaal Papengracht 6a. Brandspuit, Openbare Vrijwilligs Verknoping, g a a Bek!.: Ja. Rechter: Wu het niet veel later, toen je 'bU vrouw Spykers op de ruit geklopt hebt? Bekl. houdt vol, dat hy, toen by op die ruit klopte, ging van huie naar de kerk, en dat getuige vrouw Spykera dat eerst óók heeft verklaard. Pres.: Maandag heb je voor 't eerat toe gestemd, dat je geklopt hebt. De koster, vóór geroepen, verklaart, dat hy om 12 uur op do klok van do sacristie het Angelus geluid heeft en direct naar huis is gegaan. Eenige werkliedon van de fabriek van Kessela .hebben Woensdagmiddag om 12 uren gezien, dat de koster do rechtsche deur van de kerk eloofc Eerst 'keek hy in de richting van Kessela en den Noordhoek. De president wyst deze getuigen ernstig op het gewicht hunner verklaring en op den j ernst van den eed. Zy houden staande, dat het de koster [en goen ander was, die de deur sloot. Hy had leen pet op en een jas aan. En dat sluiten Ivan de kerk hadden zy nog nooit opgemerkt ';dien tyd. Zy hebben er zelfs nog over ge sproken: of dat voor de spelende kinderen zou zyn, werd gevraagd, i Getuige Maas zag om 12 uren, dat de koster Isterdael 19 g e n de gesioten linkache deur Iheeft gestaande rechtsche deur was óók dicht. Getuige Pistorius, die met dezen getuige [was op dat moment, zegt, dat de koster in de deur stond. De pres. merkt op, dat dit verschil wel eigenaardig is. De off. merkt op, dat getuige Pistorius in ,de instructie heeft verklaard, dat de koster ;toen blootshoofds was; nu ontkent hy dit, ihy had oen pet op. Deze getuigo heeft gezien, •dat de koster zich boog om de deur te sluiten. De verdediger merkt op, dat hier vier ge- I tuigen verklaringen afleggen, vierkant in stryd iinet die van den koster. Dit is reeds mot I zoovele getuigen het geval geweest. Daarom meent spr. thans te moeten vragen, op I grond van ait. 174 Wetboek van Strafvorde ring, éen onderzoek wegens meineed. Het openbaar ministerie refereert zich aan :de uitspraak van de rechtbank. De koster, opnieuw gehoord, verklaart, dat 'hy om 12 uron de kerk heeft verlaten en niet 'gesloten, niets gedaan zelfs aan de deuren. Do president schorst de zitting. De recht- 'bank gaat in raadkamer. 1 Als de zitting heropend ia, vraagt de president aan getuige Yan Isterdael of hy 'biyft by zyn verklaring. Op-zyn bevestigend 'antwoord beslist de rechtbank, dat de zitting blyft geschorst tot 's namiddags halftwee. Do 'koster Yan Isterdael echter moet aanwezig 'biyven om verder te worden gehoord. In de pauze was het incident blykbaar 'reeds ruchtbaar geworden, want voor het Ipoortje naar de publieke tribune i» nog niet jzoo'n groote aandrang geweest als nu om 'halftwee. Honderden menschen stonden te !dring6n en te vechten, klommen in de kozynen J naast de deuren om maar een van de honderd dertig plaatsen op de tribune te kunnen veroveren. En met de grootste moeite kon de marechaussee aan hot openen van de deuren weerstand bieden. 1 Te ruim twee uren komt de rechtbank ibinnon. De president roept get. Yan Isterdael ivoor, om te luisteren naar de verklaringen, j die hy heeft afgelegd onder eede en welke I de griffier voorleest, onder meer: dat hy beslist 'ontkent op 22 Augustus tusschen twaalf en óón uur de kerkdeur t* hebben geslotendat !hy beslist biyft by zyn verklaring, dat Woensdag tusschen elf en twaalf uren te Izynen huize schaafhout is-bezorgd. De getuige erkent het voorgelezene als 'door hom te zyn verklaard, waarby hy blyft volharden. Hy moet nu het voorgelezene onderteekenen, wat hy onmiddeliyk doet. Daarop leest de president het vonnis, waarby 1 de rechtbank, overwegende, dat er genoegzame termen zyn voor een voorioopig onderzoek jnaar de vraag of getuige Yan Isterdael zich heeft schuldig gemaakt aan meineed, waarby echter geen noodzakeiykheid tot schorsing jvan de onderhavige zaak bestaat, dit voor ioopig onderzoek beveelt onder voortzetting van do strafzaak tegen Muteaers. De getuige Yan Isterdael neemt weer achter in de zaal plaats. De oud-patroon van bekl. verklaart niet .ontevreden over hem te zyn geweest; hy had •slechts eenmaal by *yn vertrek gemerkt, dat .hy een borrel had gedronken. Getuigo Marie Vriende verklaart, dat bekl. haar Yrydag na den moord heeft verteld: „Ik heb het kindje van onder naar bovon zien dragen." Pres.: Zei hy niet: „Ik heb dat den koster zien doen?" Get.: Neen. Pres.: In de instructie heb je verklaard eerst tegen den commissaris van politie, dat Mutsaers gezegd heeft: „Ik heb gezien, dat de koster het kind naar boven heeft gesleept". En by den rechter van instructie heeft zy later gezegd zich dit zeer goed te herinneren. Get. ontkent dit De pres. waarschuwt haar geen meineed te doen. Getuige houdt vol, dat Mutsaers niet over den koster heeft gesproken. Do hoofdinspecteur Soentjes bevestigt het tegendeel. De officier vraagt haar nogmaals do waar heid te zeggen. Get. herinnert het zich niet De pres. geeft den kapitein der marechaus see last op te letten, dat deze getuige niet de zaal uitgaat Getuige vrouw Swaans verklaart Woensdag middag om de kerk te zyn gewandeld, waar ,de schilder aan de groote deur stond met (zyn verfpotje. Toen ging zy de kerk binnen [en zag daar iemand, die de koster wel kon zUn, zeker weet ze dat niet. Dochter: Waarom heb je vroeger zeker gezegd, dat het do koster was? Got.: Ik ben gaan twyWen. Get. Anna Maria Jansen is dienstmeid van den pastoor. Woensdag stond zo in den tuin van den pastoor en toen vroeg zy naar het kind aan Mutsaers. Hy zei toen, dat de smid Manders dit ook al gevraagd had en dat hy gezegd had het kind te hebben zien praten met den koster. Of getuige met den koster gesproken heeft herinnert zy zich niet meer. Deze getuige heeft voor Maria Kessels de kaarB in de kerk opgestoken voor den Heiligen Antonlus. Verdediger: Is mynheer de pastoor Donder dagmorgen uit de stad gegaan? Get. herinnert er zich niets van. Verd.: Wanneer is de pastoor thuis ge komen? Got. weet 't .niet. Got. Johannes Verschuure, fabrikant te Tilburg, verhaalt, dat zyn vrouw tegonwoordig was, toen de grootmoeder van Maria Kessels het portret liet zien van eenige personen, onder wie de koster. Getuige Hendricua Koning heeft op den dag van de arrestatie van den koster gesproken met beklaagde. Get. deelde beklaagde mee, dat de koster was gearresteerd. Bekl. zei toen: „Do koster heeft my een pakje gegeven, maar ik wou hot niet aannemen." De koster had tot beklaagde gezegd„Maak my niot ongelukkig 1" Get. Johannes van Laarhoven woont eenige huizen verder^ dan Mutsaers en zag Woensdag avond, dat beklaagde stoelde met een meisje. De president vraagt aan beklaagde: „Hoe rymt dit met je verklaring, dat je naar je meisje moest?" Beklaagde: „Dib was maar gekheid" (nl. het stoeien met het bedoelde meisje). Getuige zag des Donderdags den beklaagde eenige malen op- en neerloopen over de achter plaats van zyn-huis. Beklaagde was opgewon den en sprak niet, tegen zyn gewoonte. Getuige voegt hieraan toe, dat zy vergeten had te verklaren, dat toen werd geroepen„Mutsaers is ook gearresteerd." Een der zusters van Mutsaers nep toen: „Dat had ik wel gedacht." Get. wilde toen meer vragen, maar door de andere zuster werd de eerste binnengeroepen. Zy weet niet zeker, welke zuster het geweest is. De verdediger vraagt: „Waarin bestond het beweerde stoeien van den beklaagde met het meisje?" Antwoord: „Het meisje putte water. Be klaagde beproefde haar met water te werpen en het meisje hem." Get Louise Engelen, het meisje, met wie bekl. stoeide, weet niet precies, hoelang het stoeien duurde. Over het vermiste kind is niet gesproken. De verdediger vraagt: „Herinnert getuige zich, dat beklaagde op de plaats van zyn eigen woniDg ruiten heeft ingezet en dat beklaagde zich hierby verwondde?" Getuige: „Neen, wol, dat hy 14 dagen vóór den moord ruiten inzette, zonder zich te ver wonden." Getuige Marinus Jansen décharge) is Woensdag aan de kerk aan don Noordhoek geweest. Om halfelf zag hy licht in de kerk branden, aan het achterste vonster by het koor. Get. dacht: „het zullen zangers zyn, die repetitie houden." Getuige Paans stond Woensdag op de achter plaats van zyn woning, waar hy de kerk goed kon zien, hy zag ook licht branden in de kerk. De commissaris van politie te Tilburg heeft met dezen get. liohtproeven genomen; een inspecteur van politie heeft op het koor van de kerk achtereenvolgeii8*4«ten bianden: lan taarnlicht, kaarslicht, gaslicht en gasgloeilicht. Op do achterplaats erkenden toen getuige en zyn vrouw, dat het gasgloeilicht moest geweest zyn, wat zy Woensdagavond gezien hebben. De commissaris was by hen; zy waren zeer beslist in hun verklaring. By de laatste proef riepen getuige en zyn vrouw: „Dat is hetzelfde licht 1" Op het koor is gasgloeilicht en gewoon licht. Christina van Erven, huisvrouw van den vorigen getuige, zag hot eerat licht branden. Zy maakte haar man er attent op. Yrouw Paana merkt verder op, dat zy er nog met haar man over gesproken heeft, want dat hadden zy nog nooit zoo laat gezien, en toch kyken zy 'a avonds dikwyis naar de kerk; altyd als zy naar de bestekamer gaan, die op de achterplaats is. Een minuut of tien heeft zy het licht waar genomen. Getuige J. J. Paans heeft veel mot bekl. omgegaan, en vond hem een flink, welvoegiyk man, die nooit iets ongepatst deed. Get. Johannes van der Put, kantoorbediende by Kessels, heelt Donderdag-avond met den koster gesproken. Getuige wilde in het torentje gaan zoeken, watHjy deed, met den koster. Hy heeft echter niets gevonden. Of de koster gejaagd was, weet getuige niet. Den volgenden dag beklaagde ontmoetende, zei deze: „Ik heb het kind gezien tot den hoek van het „Maastrichtsch Bierhuis", maar weet niet waar het verder bleef." Rechter Nelissen (tot getuige Johannes van der Put): „Zag je reclameplaatjes liggen op de trappen van het torentje?" Getuige: „Neen, als ze er hadden gelegen, had ik het zeker moeten zien." Rechter: „Heeft beklaagde over den koster gesproken?" Getuige: „Neen." Rechter: „Had de koster er feta tegen, dat je hem kwam halen?" Getuige: „Neen, hy zei alleen: „De deur van het torentje kan niet hebben opengestaan", maar hy is dadeiyk meegegaan." De koster zei: hy had het kind nog 's ochtends gezien. Beiden zochten. By de trap stond een looze baar. De koster heeft boven heelemaal rondgezocht, in alle nissen, ook op de plaats, waar later het ïykje is ge vonden. Hy heeft toen echter niets ontdekt. Getuige Franciscus van Berkel, knecht by den smid Mandos, was tegenwoordig, toen de koster de wielen van den sportwagen bracht ter reparatie. Get Leonardus Donkers (15 jaar), buiten eede gehoord, werkzaam by Mandos, heeft gezien, dat de koster de wielen bracht, onge veer een week vóór den moord. Get. heeft 's avonds te zeven uren, welken dag weet hy niet, de wieltjes teruggebracht. Get. Boink heeft Yrydag met de halfnegen- mls den bekl. aan de kerk zien komen. Hy zei zoo laat te komen, omdat hy niet kon slapen om de aanstaande kermis. Een vrouw had tot Mutsaers gezegd, dat zy een voorgevoel had, dat het kind wel eens in den verwarmingskelder was. Get is toen met Mutsaers in den verwarmingskelder gaan kyken. Get. heeft daar gekeken en riep toen: „Ik verdien de honderd gulden niet."\I«tter zag getuige Mutsaers by den ingang van het torentje staan. Get heeft toen aan beklaagde gevraagd om boven te gaan kyken, maar Mutsaers zeide: „Wy (beklaagde met twee knechts van Kessels) komen juist van boven." Het was toen ongeveer halfelf of II uur. Mutsaers heeft aan getuige gezegd: „Ik heb het kind gezien op den hoek by „De Zwarte Ruiter." Van den koster is niet gesprokeD, hoewel de koster er by stond. President tot beklaagde: „Ben je er dan later pas op gekomen, dat je den koster zaagt?" Beklaagd: „De hoofdinspecteur liegt. Ik roep den officier tot getuige," Officier: „In hoeverre?" Beklaagde: „By de huiszoeking Is dat ge bleken." President: „Dat heeft hiermee niet te maken." Beklaagde: „De inspecteur Soetjena zei, dat er bovenkleoren in den koffer van my lagen en het was ondergoed." President: „Jawel, maar zog nog eens: je hadt niet zoo'n haast om naar je meisje te komen, dat je het pakje niet eerat in den koffer hebt gelegd." Beklaagde: „Ik moest toch boven zyn en legde alles in myn koffer." President (streng): ,'t Is goed, ga maar zitten." Get. Johannes Vlaminga verklaart, dat Mutsaers hem en een kameraad Swaans Yrydag heeft gevraagd eens samen boven te gaan zoeken. Toen zy op de trap waren, riep beki., doelende op de premie van f 100driemaal drie en dertig is negen en negentig, dan biyft er nog oen gulden over voor „De Zwarte Ruiter". En toen get. boven was, en eon poosje had gezocht, riep bekl., tot driemaal toe, als iemand, die Iets weot: „Heb jo 't?" Pres.: Beklaagde, dat Is toch vreemd. Beklaagde heldert dit aldus op: „Ik was zelf al klaar met zoeken en zag Vlaminga nog bezig. Daarom vroeg ik: „Hob je 't"?" Getuige verklaart nog, dat Mutsaers tot hem heeft gezegd, dat hy Maria Kessels den hoek had zien omgaan (by „De zwarte Ruiter"). Beklaagde: „Getuige zegt wel de waarheid, als hy beweert, dat ik heb medegedeeld: het kind is den hoek omgegaan, maar niet waar is het, dat ik het kind den hoek heb zien omgaan." Get, Johannes de Natris, politie-agent te Tilburg, aurvellleerde in den noordhoek omstreeks halfelf Donderdags en ontmoette daar Mutsaers, die hem zeide: „Ik heb het kind gezien en het is den hoek omgegaan by Panhuysen in de richting van het spoor." Getuige antwoordde toen dat het kind dan tusschen Panhuysen en do brievenbus moest ontvoerd zyn. Beklaagde antwoordde daarop niet, maar zei: „Ik heb de gewelven van de kerk gisteron doorzocht." Get. vroeg, hoe hy daar kon komen. Beklaagde antwoordde: „Door het torentjede koster en ik hebben daar oen sleutel van." Beklaagde zei ook dien dag den verwarmingskelder to hebben doorzocht. Beklaagde antwoordt op een vraag van den president, dat hy zich dat gesprok niet her innert. Getuige verklaart bovendien, dat beklaagde had gezegd: „De koster heeft het kind gozien." Beklaagde: „Dit herinner ik my niet. Wel weet ik, dat ik den koster met het kind de kerk zag ingaan, maar eerst 's middags viel my in, dat ik dep koster ook by den hoek had gezien." De president„Dubbel en dwars bewezen Is, dat jo de politie hebt misleid. Beklaagde, je hebt gezegd: ik heb het kind den hoek zien omgaan en dat is niet waar." Beklaagde„Ja, maar ik wist dat toen niet". De president: „Als je niet zoo verschrikke lijk sluw was, zou ik zeggen, dat je je ver stand niet hadt. Je weet toch, wat je hebt gezien „Beken maar liever. Zeg do waarheid. Wy hebben nu al verscheiden bewyzen: Je hebt de politie dus misleid; de bebloede kleertjes zyn in je bezit gevonden; je hebt het pakje vuil in je koffer verborgen; de reclameprentjes, die het kind in haar zak had, had jy later in je zak, en heb je aan een agent gegeven; er is bloed in je kleeren gevonden, en jy was de eenige op de wereld, die wist dat het kind een kerkboekje in de zak had. Je zei, dat je dit had van de meid Van Kessels, en die wist het zelf niet Begrijp je, dat Je dus op heel zwak ya staat? Denkt niet, dat je je straf kwyt loopt" Bekl.: „Ik kan het niet helpen. Dan zal Ik geduldig de straf ondergaan, zoo onschuldig als ik bon." Getuigo Adrlanu8 van Riel zag Woensdag 'a ochtonds to 6 uren den koster naar de kerk gaan. Yrydags zag hy hem om 9 uren staan praten met een veertigtal menschen. Getuige vroeg hem, of het kind niot op de gewelven kon zyn verongelukt of dat het nietmogeiyk zou zyn, dat het kind het torentje was opge- loopen. De koster zou toen gezegd hebben „Laten we maar eens gaan zoeken." Pres.: Wat is dat nu? Je hebt eerst ver klaard in de instructie, dat de koster je toen in 't oor gebeten heelt: „verrek vent." Get.: „Jadat is ook wel mogeiyk, maar dat geloof ik toch niet" De pres. merkt getuige op, dat hy dus liegt. Get verklaart later tot andere gedachte to zyn gekomen. Eén van tweeën heeft de koster wel gezegd, maar het laatste gelooft hy niet. De officier van justitie wyst er den president op, dat deze getuige veel misbruik maakt van sterken drank en als een zonderling bekend staat. Adrianus Heerkens ontmoette den koster Woensdag en vond, dat hy zeer bleek zag. Een andere get., die aanvankelijk verklaard heeft den koster zenuwachtig te hebben zien loopen, gelooft dat nu ook niot meer. De pres.„Jullie bent laffo kerels, je zegt de waarheid niet." De get. Isidorus Jonkers verklaart, dat, toen de grootmoeder van Maria Kessols het portret van het kind had laten zien, de koster even gekeken had, en toen over andere zaken was beginnen te spreken. President: Aanvankeiyk hebt u verklaard, dat de koster heelemaal niet naar het portret gekeken heeft. Get.: Dat is óók wel mogelyk. Alle getuigen worden ten slotte weer binnen geroepen. Ds president deelt mee dat zy Woensdagochtend om halftien weer aanwezig moeten zyn, en dat de koster Yan Isterdaal niet behoeft terug te komen. De koster blyft derhalve voorioopig op vrye voeten. Toen de koster Yan Isterdael het paleis van justitie verliet, werd hy op straat door een joelende menigte gevolgd. De zitting werd hierna geschorst tot heden middag halftwee. Weerbericht van 18 Juni. Verwachting: Zwakke tot matigen wind. Bewolkte lucht. Weinig verandering in temperatuur. Verliezen ven bei Engelsclic leger, zoo als die voorkomen in de „Daily Graphic 1 m Q 2 O h- D e 8 <3 "O a O O o a s| II J3 11 11 18 Juni 6 14 21 14 4 5 13 15 9 13 15 7 13 5 2 8 18 19 Totaal Telegrammen. KAAPSTAD, 17 Juni. (R. O) Het biykt dat De Wet oDlangs pas de Boeren had over gehaald, zich onder zijn leiding opnieuw te concentreeren. Deze concentratie was eerst een paar dagen tot stand gekomen, toen zy werd aangevallen en verstrooid. In een officieele samenvatting van de jongste krygsverrichtingen (in de Kaapkolonie) wordt gemeld, dat 150 Boeren onder Maritz een patrouille van 29 man hebben omsingeld; 2 man sneuvelden, 2 werden gewond en 20 gevangengenomen. De rebellen in hot district Kakana tellen 200 man en trekken In zuid- westeiyke richting. Een gedeelte van Scheeper'a strydmacht ls den 13den dezer in Murraysberg binnengetrokken en heeft er de winkels ge- plundord. Het totaal van de Boerenkrygsgevangenen is nu J.9,242. LONDEN, 18 Juni. (R. O.) Lord Kitchener seint uit Bloemfontein, dd. gisteren: Sedert de laatste opgave hebben de Boeren de volgende verliezen geleden: gesneuveld 24, gewond 14, gevangengenomen 285; verder*" hebbon 185 zich overgegeven en zfin buit- gemaakt: 137 geweren, 3200 patronen voor lichte vuurwapenen, 198 wagens, 1500paarden, 3000 stuks vee. In deze vorliezon van de Booren zyn niet begrepen die, weike zy geloden hebben gedurende de operaties van generaal Elliott. Marlitberiohton. Bodegraven, 18 .luoi. Knaa. Aaugav, 343 wagsns to tarnen 20648 atuka, negende yt- 116810 KG. Prijs le'.e 80crt Goudac/ja 24.60 q zwaardere 2G.ft f 2de eoon 18.a 19.60; Derbykftft», prya Iele Eoorl 22.25 f2de soort 18.a Edammer Kaas, prya 1st* soort f 26.a f2de soort 19.— af—. wagens Leidaohe Kaae, fa hei eohippond. Handel gewoon. Kwllerdniu, 18 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd: 22 patröeD, Yenlen, ezel, 740 magere runderen, 034 vette runderen, 227 vetteen graakalveren, 216 nuchtere kalveren, achupcn of lammeren, 1 varkou, 136 biggon, 1 bok oi goit. Men noteert: Yetto Itunderen prima late qoal. a late qual. 64 a 2d# quril. 60 a 3de qual. 66 a centa, Omoo Isie qual. 62 ft 2do qoal. 60, Sde qual. 66 centa. Stieren late qual. 60 a 2de qual- 40 a ,3de qual.centa. Kalveren la qual. 86, 2de qual. 76 a 60, 3de qual.— cents. Handel vlugger. Melkkoeien 190 a 160, Kalfkoeien 220 4 160, Stieren 170 a 80,Pinken 70 a 46, Graakalveren a Vaarzen ƒ116 a ƒ76. Paarden 180 a ƒ40. Handel traag. Boter. Aanvoer: 98.8 on 70(I8 Ion en 603 stukken van kilo. De pryzen wuer» aia volgt' late qual. 48, 2de qual. 46 en 3do quaL ƒ42. Voor stukken van l/i kilo werd 60 a 66 ote. betaald. Niouwe aardappelen vnuaf ƒ1.76 tot ƒ2.60 per Kin. a Hohiedam, 17 Juni. Notearing van de Beurs* comraiseie. Moutwyn ƒ6.60 per HUZeader iaat en zonder belnsting. Spoeling 1. Noteering vao ae Makelaars. Moutwijn 7.25, Jenever 11.26, idem Amattrd. proef 12.76. Noteering van dan Distiilateurobond. Moutwijn 7.26. Jane ver 11.25, Amet. Proef 12.76, Spiritui f j— f Amsterdam, 17 Juni. Op de veomarkt waren aangevoerd 323 runderen, van welko de prjjxe® waren: vette koeien late oual. 02 a 66 0., 2d» qual. 68 a 0., 3de qual. 64 0. per küo; 186 molk- en kalfkoeien 120 a ƒ240; vettt kalvoren, lste qual. f2de quaJ. per kilo? 2 graakalveren a 71 nuchtere kalveren 9 a 12; 32 tchapeu ƒ18 a ƒ24; 113 Latn^ereü ƒ8.a ƒ12; 504 vette varkoos, 40 a 44 e. per kilo, Alkmaar, 17 Juni. Vee. Koeien per K.G. 0.62 a 0.63, idem per stuk fa/vetto Kalveren 36 a ƒ68; xd. per K.G. ƒ0.76 a 0.90; nuchtere id. ƒ8.a 20; Schapen 20.a ƒ26.Lam meren a vette Varkens per K.G. 0.43, a 0.47, magere idem 14 a 17. ADVERTENTIËN. Den 28sten Juni a. s. hopen FRANCISCÜS LANGEZAAL en JTJLIANA VRIJMOET hun Tljf-en-twintigjarlge Eelit- vereenlglng te herdenken. Leiden, 16 Juni 1901. 5003 8 Algemeene kennisgeving. Overleden den 15den Mei, te Geeang, Java, de Heer M. E. CHAYANNES, in den ouderdom vnn byna een en zeventig jaren. 5614 5 Eenige kennisgeving. Heden overleed onverwachts, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder MARIA FOKS, Weduwe van DIRK BOSCH, ln den leeftyd van 84 jaren. Mede namens verdere Familie: D. BOSCH. 0. M. MONNEAIE. J, BOSCH. t A. W. DE YRIEND. Leiden- Leiden, 18 Juni 1901, 5630 11 Rotterdam. Heden ontvingen wy uit Paterson (N.-Amerika), het treurige bericht, dat onze jongste Broeder en Oom de Heer IS AAK FLES, na een lang durig ïyden op 2 Juni 1.1. in den leeftyd van byna 60 jaar is overleden. Namens de Familie: 6606 9 H. FLES. Leiden, 13 Juni 1901. Onderget. richt tot belanghebbenden het boleefd verzoek, nieuwe leer lingen, zoo mogelyk, vóór of op 25 Juni by hem te doon inschry ven. Spreekuur eiken morgen Tan 11—12 en, behalve Woensd. en Zaterd., eiken middag yan 3J-4, Haarl.atr. 93. Prospectus verkrijgbaar b(J 6607 17 J. II. MEIJSEX, H. 4. 8. met of zonder borg, aan ver trouwbare personen, zonder vooruit betaling. Brieven met opgave van leeftyd Bur. v. d. Blad No. 5617. 6 Het 3do Abonnements-Con- cert van hedenavond is uitgesteld tot Vrydag 21 Juni a. s. 5629 7 Yoor een flink Jongmenscli be staat gelegenheid tot opleiding in het vak. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 6613. 7 Keiziger. Een flink Jongmensch uit den netten stand kan als zoodanig voor een Fabriek werkzaam ziju. Br. met referentiën en verdere in lichtingen Bur, y. d* BI. No. 5630. 7 van Kort-Rapenburg 7 naar naby de Plantage. 5682 9 voor twee heeren: twee goed ge meubileerde ZIT- en SLAAP* KAMERS, liefst met Pension. Brieven met prysopgave enz. worden ingewacht onder No. 5612 aan het Bureel van dit Blad. 8 een klein HUISJE met TUINTJE of open PEAATS. Huurprys ƒ175.— per jaar. Brieven No. 5022 Bureel van dit Blad. 6 Nog alle dagen wordt er gebak ken op de Turfmarkt, Erven Wed. EPSKftWP. oen zéér groot, sorteering'Jap. Theebladen, waaronder zeld zame exemplaren. 5626 10 Alsmede een fraaie collectie Jap. Vuurschermen. Hoogewoerd 29. L. P. KHftSL Woensdag 10 Juni, des voor- middags te lO uren, wordt in boven genoemd Lokaal verkocht: 6627 8 een bruikbare kleine om contant geld, op Dinsdag 25 Juni 1901, 's mor gens 10 uren, door don Deurwaardor P. H. TAN TIHEL, voor ©n in hot pand a/d. Lange* gracht 118 te Telden van een zoo goed als nieuwen als: 2 Blaasbalgen, 2 Aan beelden, 2 Boormachines, 5 Bankschroeven, O Snij-tjicr»; yan tot IVs, dubb. gesiagen Vnrlng mot hup, party ulonw gegoten Staal, nieuw en oud Ijzer, nieuwe Ankers, gegai- j vauiseerdc platen, etc. Voorts: Slijpsteen, Vijlen, Hamers, Tangen, benevens I Wagen op vceren. Daags te voren te zien van 10 4 ureq, 5633 26

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3