Jongens en Meisjes Uitverkoop Rijwielen. cö CÖ P* GG P <s et» P P Maast Maast Dr.M.B.foES OU CüSTA Openbare vergadering der Vrijzinnige Kiesvereniging. De „Vrijzinnige Kiesvereenlging" alhier had tegen gisteravond .•>06 groote Stadszaal een openbare vergadering uitgeschreven met gelegenheid tot debat. De opkomst was vry talrijk. Hot was den voorzitter, prof. mr. P. A. I Tichelaar, in zijn openingswoord een onuit sprekelijk genoegen mr. J. A. Levy als spre ker voor dezen avond te mogen lnleideD. Deze was van vroeger reeds genoeg bekend en had aangename herinneringen achtergelaten. Stond ,'men toen aan den vooravond alleen der Tweede- ■Kamer-verkiezingen, thans zyn er ook die voor de Prov. Staten. De tot den heer Levy ge richte uitnoodiging om ook hier op te treden werd door hem aangenomen, zoodat Lelden eveneens werd geplaatst op de lijst der dis tricten, waar mr. Levy zou sproken. De voor zitter vroeg dus de aandacht voor wat de heer Levy zou hebben te zeggen. Deze begon met de mededeeling, dat hy met genoegen de uitnoodiging om voor de „Vrijzinnigo Kiesvereeniging" op te treden, had aangenomen en wees er vervolgens op, hoe hier te Leiden twee stroomingen by de liberale party bestaan: de eone strooming die van voorstandors dor urgentie van grond wetsherziening, de andere die van hen, die do afdoening van h. i. niet minder belangryke zaken aan die urgentie niet ondergeschikt willen maken. Beide stroomiDgen worden in dit district op uitnemende wyze vertegenwoordigd. Spr. noemt den eminenten mr. Druckernaast hem staat mr. Yan der Kaay, sieraad van het be wind. Beide mannen vertegenwoordigen in verschillende nuanceeringen de liberale party. Drucker heeft reeds lang voor Groningen zitting en men weet dus wat men aan hem heeft. Yan der Kaay's beginselverklaring is dezer dagen door enkele bladon bekend ge maakt; verder weet men, dat hy indertyd zitting had voor Alkmaar, hier kantonrechter was, minister van justitie is geweest, secre taris was der commissie van voorbereiding tot herziening van het Wetboek van Straf recht, enz. ^Tegenover hen staat de candidaat der ver enigde clerical© party, volgeling van den eminenten leider der antirev. party dr. Kuyper. Derhalve hier de scherpe tegenstellingliberaal of clericaal. Over het woord clericaal maakt „De Standaard" zich boos en noemt liet een domheid, dat de antirevolutionaire party aldus genoemd wordt. Spr. leest een citaat uit ge noemd blad voor. Dat de antirev. party niet in een persoon den clerus volgt, is waar, maar men volgt den bybel, vertolkt door een persoon. Onder liberaal verstaat spr. ieder, die het staatsrecht erkent en eerbiedigt, oDder cleri caal wie de Kerk over den Staat wil doen heerschen. Als clericaal bestrydt spr. ieder, die den Staat ondergeschikt wil maken aan de kerk. Wil de antirev. party dit? Deze vraag als beslissend voor de keuze der kiezers moet yhAÊqd beantwoord. Uitvoerig stond spr. daartoe stil by een geschrift van ds. Rudolph: .Calvinisme en Socialisme". De bedoeling van dat geschrift is Calvinisme en Socialisme van onzen tyd tegenover elkander te stellen, maar do achryver gaat daarby wel wat kras te werk. Verschillende zinsneden werden door spr. aangehaald (ook wat de overeenstemming on de tegenstelling van den aap motdenmensch betreft). Uit dat geschrift blykt in menig opzicht onverdraagzaamheid tegenover hen die niet Calvinistisch gezind zyn. Tegenover sommige beweringen Btelde spr. enkele opmer kingen, waarmede hy nogal eens de lachers op zyn hand kroeg. In de stellingen, die de schryver inneemt tegen nuanceeringen van zyn geloof, vindt men ook wat de liberalen van hem te wach ten hebben, die h\j neefjes noemt van socia listen en anarchisten. Yan den Calvinist ge tuigt de schry ver dat hy vryheid wil in Kerk en Staat. Er ontbreken echter nogal enkele trekken aan dien vryheidszin, die de spr. or by zal voegen. Door de bemoeienis van dr. Kuyper, aldus de schryver, is de Calvinistische party uit de beginselen van Calvyn ontsproten. Spr. geeft het portret van dr. K. zooals ds. R. het be- schryft en herinnert aan een ander portret van dr. K., gegeven door dr. Bronsveld. Spr. beoordeelt het wetboek op den aijbeld voorkomende in „Ons Program", gelykende op leege flesschen met 6choone etiketten. De liberalen (Drucker en de minister van justitie) hebben die flesschen gevuld zegt spr. Met enkele voorbeelden toonde 6pr. aan, hoe streng ook Calvyn was. Spr. wyst ook op de samenstelling van de „Vrye Universiteit", een stichting v. dr. Kuyper, waaraan de vryheid al heel eigenaardig wordt toegepast, want een hoogleeraar, die niet over eenkomstig zyn geest handelde, werd een- voudig ontslagen. De vryheid der vryo uni versiteit geiykt dus volgens spr. veel op die van Calvyn. De brochure vermeldt, dat dr. K. sedert 1891 zich met kracht op de sociale quaestie heeft geworpen. Spr. toont aan dat by de behan deling der woningwet dr. K. die kracht heeft bogeven. Omtrent de openbare school hoeft ds. R. volgens spr. enormiteiten msdegedeeld, wat in byzoaderheden wordt aangetoond. Nog erger maakt de schryver het, wanneer hu het hooger onderwya bespreekt. Indien het Calvinisme •op den troon komt zal men al de hoog- leeraren moeten muilbanden, hetgeen de goode genius van Nederland moge verhoeden. Maar niet alleen de hoogleeraren zullen moeten worden gemuilband, getuige des echryvers .oordeel over het recht van vereemging en vergadering. j Spr. vraagtzullen wy toelaten dat menschen 'over '8 menschen consciëntie heerschen, of izullen wy veler menschen grondwettig recht .erkennen en daarvoor stryden. Behalve de anti-revolutionairen bespreekt de heer Levy ook de katholieken. Opmerkeiyk is de stilte in het katholieke kamp. Er is eon .verbond gesloten en biykbaar is dr. Kuyper daarvan de hoofdleider. Alleen „De Maasbode" heeft de stilte verbroken, die het verdraagzame 'van min. Goeman Borgesius aan baatzuchtigen ruilhandel toeschrijft en het uitspreekt* dat in het laatste vierjarig tydperk niets van God en godsdienst werd vernomen. Spr. vraagt: Is dat waar? Hy herinnert daarvoor aan een koninkiyke boodschap, waarin van Godes be scherming wordt gewaagd. Dr. Schaepman, die waardeerend over de liberalen sprak, heeft het niet van slch kunnen verkrygen om dr. Kuyper'e uiting, dat aller liberalen politiek God verzaken inhoudt, te beantwoorden met: gy legt valsch getuigenis af, nu ga, hetgeen hy had moeten doen. Hot zou in Nederland beter zyn indien de Christeiyko liefde wat minder heerschte op de lippen, maar meer in het gemoed word gekweekt. Den 8tryd togen do clericalon vreesde spr.. niet, maar wel de lauwheid onder de liberalen, welke aan de tegenparty reeds zoo menige overwinning heeft bezorgd. Die lauwheid der liberalen zou weer mis dadig zyn, omdat hier thans twee uitnemende candidaten zyn gesteld, waarvan zy er een mogen, en dus moeten kiezen. Spr. herinnerde aan de woorden, eens in het Engelsch Parlement uitgesproken, toen een der loden op zyn voorhoofd wijzende zeide: deze kamers zyn te huur, daarmee willende zeggen, dat hy geen politieke meening had. Sheridan viel don spreker in de rede met de woordenIk bid u, voeg er byMaar zy zyn ongemeubileord. Zorgt or voor, zoo eindigde spr., dat op geen van ulleden deze woorden van toe passing zyn. Van de gelegenheid tot debat werd slechts door den heer W. Pora gebruik gemaakt. Hy bracht hulde aan het talont van don hoer Levy als spreker en orkende dat spr. de anti revolutionaire party flink de ooren heeft ge- wasschen. Hy critiseerde echter de woorden door den inleider gesproken naar aanleiding van enkele citaten uit „De Standaard" omtrent het clericali8me der antirovolutionairo party. Hy ontkende, dat do antirevolutionaire party is een korkeiyke party. Hy voerde daartoe aan wat ook mannen als Bellaar Spruyt, Yan Bemmelen en Mees gezegd hebben. Hebben die geiyk, dan kan men door de geheele rode van den heer Levy, wat de anti-rev. party betreft, een groote streep halen. Mr. Levy beantwoordde breedvoerig den dobater, die het zicb al byzonder gemakkeiyk heeft gemaakt. Waarom stelt men, zegt spr., er zooveel prys op, dat de anti-rev. party clericaal of niet clericaal genoemd wordt? 't Is toch geen taalkundige quaestie. Men wil er niet voor uitkomen en daarom verbergt men het. Ten einde zich geen kerkeiyke party te willen noemen, werpt men zich op een taal kundig verschil. Maar een zakelyk verschil beslaat er niet. Van de bewoording van het woord clericaal hangt niet af liet stroven der anti-rev. party, maar van het zakelyke streven dier party. Spr. herhaalt: er is verschil by kath. en antirev. De clerus is by de eerston een onfeil baar persoon en by de tweedon de Bybel ver tolkt door een persoon. Maar zakelyk is dit hetzelfde; de Kerk hoerschend over den Staat, de Staat ondorworpen aan de zoogenaamde ordinantiën Gods. De heer Pera had inmiddels de vergadering i verlaten. De Yóorzitter dankte allen voor hun tegen woordigheid en daardoor betoonde belangstel ling, alsmede den spreker die meermalen werd toegejuicht, en wekte allen op om aan do roepstem van den heer Levy gehoor te geven dat ieder by de verkiezingen op zyn post zy. ACADEMIENIEUWS. Leiden. Geslaagd zyn: voor het doctoraal examen in de Nederlandsche letteren de heer R. Jacobsen; voor het doctoraal examen in de scheikunde de heer J. Moll van Charante voor het tweede natuurkundig examen de heer M. H. J. Groenendyk; voor het propaedeutisch examen in de godgeleerdheid de heer A. J. A. Scholte. Amsterdam. Professor A. H. G. P. van den Es en professor H. C. Rogge zullen resp. Donderdag om drie uren en Zaterdag om drie uren in het universiteitsgebouw te Amsterdam het laatste college geven en tevens afscheid van hun leerlingen nemen. Verkiezing; Provinciale Staten. In Zuid-Holland, Groningon, Utrecht, Lira burg en Drente wordt heden voor de Provin ciale Staten gestemd. In Friesland hadden ze Maandag plaats. Te Dokkum en Sneok zyn de aftredende anti- revolutionnairen herkozen. Te Leeuwarden en Schoterland komen de aftredende liberalen in herstemming; in laatstgenoemd district tegenover leden van de Volksparty en sociaal democraten. Te Franeker traden vier liberalen en éón anti-revolutionnair af en komen vyf liberalen met vier antirevolutionnairen en een katholiek in herstemming. De uitslag gisteren van den eersten stem bus-gang te Amsterdam is niet byzonder gunstig geweest voor de liberalen. Wel zyn 6 hunner candidaten terstond herkozen, even als bot eenig aftr. antirev. lid prof. Fabius, maar de overige 12 komen niet allen in her stemming. De heeren Jac. Ankersmit, mr. Portielje, Ph. J. Waller en J. ter Meulon Jr. zyn niet herkozen. District YH heeft de meer derheid verschaft aan de beide candidaten der vereenigde antiliberalen de heeren Crone (Chr. hist.) en notaris Waterschoot van der Gracht (kath.). In herstemming komen slechts 7 liberale candidaten, volgens het „Hbl." met veel kans van slagen In I, III, VI en VIU, aangenomen dat in III de kerkeiyken zich óf onthouden öf de verkiezing van den socialistischen candidaat P. L. Tak en den vryz-detn. prof. M. Treub zullen trachten te voorkomen. In V en IX moet worden herstemd tusschen twee vryz.-dem. (de heeren Ingenohl en Gerritsen) en twee anti-liberalen (T. H. van Eeghen en den oud-burgemeester Yan Son); in VIU tusschen het aftredend lid den heer Moltzer met het raadslid den heer Harm- sen (chr.-hist.) De uitslag zal in hoofdzaak afhangen van de houding der richtingen die in de minder heid zyn gebleven en wier candidaten de herstemming niet hebben gehaald. Daarover valt nog weinig te zeggen. Wat wel gezegd kan worden, to dat de opkomst zeer matig is geweest Ruim de helft oor kiezers Is thuisgebleven. Nieuw-Vennep: Uitgebracht werden 676 stemmen, waarvan er verkrogen de heeren G. B. 't Hooft 810, J. J. Reynierse 179, en A. Yan Rossum 75 en 12 stemmen van onwaarde. Haarlemmer moer: Van de 2450 uitge brachte stemmen verkrogen de heeren G. B. 't Hooft (a.-r.) 915 en Roinierse (kath.) 920 stemmen. Herstemming tusschen deze heeren alzoo. te maken aan de neiging van Boeren, die zich overgaven, om hun verplichtingen Diet na to komen. LONDEN, 12 Juni. (R. O.) De „Daily News" maakt statistieken openbaar, waaruit blykt, dat gedurende drie wckeD, geëindigd den 18den der vorige maand, tachtig sterfgevallen voorkwamen In hot vluchtelingenkamp in do renbaan te Johannesburg. Het gemiddelde aantal van hen, die zich in die periode in dat kamp bevonden, be droeg 8125. BUENOS AYRE8, 11 Juni (R. O.) Het ont werp, aan het Agentynsche Congres voorge legd, machtigt de Regoering tot de uitgifte van ten hoogste 435 miilioen piasters in goud, in geconsolideerde Argentynsche schuldbrieven rentende 4 pCt., aflosbaar in 50 jaren, en be stemd om geheel of godeelteiyk de thans be staande schuld af te lossen. Indien de conversie slaagt zal de Regeering om den dienst der geconsolideerde schuld te verzekeren, dageiyks aan de Nationale Bank acht per mille van de douane-ontvang sten doen storten, voor elke vyf miilioen uitgegeven schuldbrieven. OLDENBURG, 12 Juni (R. 0.) Koningin Wilhelmina en prins Hendrik der Nederlanden zyn na een tweedaagsch bezoek hedenmiddag van hier naar het Loo vertrokken. KIEL, 12 Juni. (R. O.) Op do Germania- werf stortte heden by het wegruimen van de stelling voor het heden van-stapel-loopen van een linieschip een kraanboom naar beneden. Twee werklieden werden gedood, drie zwaar gewond. Het van stapel-Joopen van het schip werd wegens het ODgunstige weder tot in den namiddag uitgesteld. LEIDEN, 12 Juut. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 14 5° C. 58.1° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uron 14.5° C. 68.1* F., 's middags om 12 uren 15° C. 69 F., 's namiddags om 4 uron 15° C. 59° F. Aan verkiezingsreclamo ontbrak het hier heden niet. Ter aanbeveling van de anti liberale candidaten voor do Prov. Staten werd gebruik gemaakt van de oudorvretscho tilbury, welker kRp was beplakt met biljetten, de namen dier candidaten bevattende en met oranje omgeventor aanbeveling dor liberale candidaten deed dienst de Ö3ts, het voortuig van den nieuwen tyd, beladen met biljetten met do namen dier heeren. Menigmaal roden de voertuigen echter zoo snel, dat men van de namen niets zag. Wat of het beste reclame- middel is geweest? Er bestaat kans, dat prof. E Ferri, de bekende socioloog, die in September aan hot Crimineel-Anthropologi3ch Congres komt deel nemen, in Leiden oen achttal colleges zal geven voor studenten en andere belangstel lenden, tegen een matig collegegeld. ZJ die eventueel aan dezo colleges zouden willen deelnemen kunnen zich daartoe opgeven by hot bestuur der Jund. Faculteit van hec Leictech Studentonkorps, adros Huize Rijnoord, Leiden. H. M. de KoniDgin-Moeder arriveerde Maandagavond 8.42 aan do halte Sooetdyk, waar zy werd opgewacht door de burgemees ters van Soest en Bnarn, door dr. Greidnnus, hofarts te Baarn, en baron L. R Taots van Amerongen, kamerheer (huize Groenoveld, Baarn). De Koningin-Moeder was vergezeld van freulo Van de Poll en jhr. Van Tets, kamer- hoer. By do aankomst op het Paleis werd de koninkiyke standaard gehoschon. Op het bordes werd de Koningin opgewacht1 door jhr. Van Weede, hofmaarschalk, en den) heer Groeneveld. Te Soest en Soestdyk wapperde van byna alle huizen de vlag. Waarschynlyk zal Prins Hendrik, mis-1 schien met H. M. do Koningin, de heden to i Deventer te openen tentoonstelling van oude I kunst komen bezichtigen. Te Middelburg Joopteen gerucht, volgons j hetwelk H. M. de Koningin en Prins Hendrik voornemens zyn een bezoek to brengen aan f do aldaar op 4 Juli te houden groote Land* bouwtentoon8tellicg. BUITENLAND* Fraukrijk. Do suikeiTegelidg in Frankryk, met haar hooge uitvoorpremie8, blykt al meer hoogst na- deelig te zfln voor de schatkist. De wet van 1897, waarby de premies 't laatst zyn vasi ge-1 steld, heeft tevens als aequivalent eonbelflng op het raffineeron en op de byproducten inge voerd. Over 1900 is de uitkomst geweoat dat' tegenover 21.1 miilioen franks aan betaalde pre mies slechts 15.4 miilioen staan aan. ontvang-' sten, zoodat de schatkist nog byna 7 miluoen heeft by te passen. Dit komt to minder ge legen, nu er tot 1 Juni al 30 miilioen minder uit. de belastingen enz. is ingekomen dan de raming, en aan suppletoir© credieton weder byna1 30 miilioen moest worden aangevraagd. Do kosteD, in China gemaakt, zyn hieronder niet begrepen; die worden uit de oorlogsschatting- terugverwacht. De rapporteur der commissie voor de inkom stenbelasting heeft voorgesteld doze alous Ie regelen, dat bedragen onder 2500 franken onbe- last blyven, en dat op lioogere een progressieve' helling wordt gelogd, en wel van 1 pCl. over, 2500 4000 fr. allengs met 1 pCt. telkens opklimmend, tot 10 pCt. over 70 90,000 fr.i inkomen, om te eindigen met 13 pCt. over! inkomens boven 150,000 fr. De opbrongafcj wordt op ongeveer 600 miilioen fr. geraamd/ waardoor de geheeio personeel© bolasting zou kunnen vervallen. Heden wordt op Póre Lachaise een gedenk-' toeken voor wyien den Franschen staatsman' Eugèno Spuller onthuld. Onder meer zal het. woord worden gevoerd door de heeren Wal deck—Rousseau voor de Regeering, Falliöres voor den Senaat en Paal Deschanel voor de Kamer. Maatschappij der Ned. Letterkunde. Gisteravond werden in de zalen van het Nutsgebouw byeenkomsten gehouden voor de leden van de commissiën voor taal- en letter kunde en voor geschied- en oudheidkunde. In de eerste byeenkomet sprak mej. dr. J. A. Nyiand te Amsterdam over Jacobus Bellamy als criticus en in de tweede behandelde dr. C. C. Uhlenbeck het onderwerp „Het Beowulf epos als geschiedbron". Hierna werd het nieuwe boek van prof. E. Wrangel, hoogleeraar aan de Universiteit te Lund, getiteld: „Sveriges littei&ra forbin- delser Med Holland. Sardeles under 1800-talet", met de vertaling van mevrouw A. Beets Damsló, onder don titel: „De betrekkingen tusschen Zweden en de Nederlanden op het gebied van letteren en wetenschappen, voor- nameiyk gedurende de 17do eeuw", ter tafel gebracht. Wat deze vorgadorlng te meer belangryk maakte, was de tegenwoordigheid van don auteur van dit hoogstbelangryko werk, prof. Wrangel. Dat dit boek in de litteraire wereld opgang zal maken, is zeker. Uit gezaghebbende bron kunnen wy mededeelen, dat liet werk in allerlei opzichten zooveel verrassingen biedt, dat het voor Nederlanders al van evenveel belang is, als voor de Zweden. Alleen hot personenregister dat ongeveer 700 namen bevat, waaronder heel veel bekende Neder landers, moet reeds een onweerstaanbaren lust tot nadere kennismaking opwekken. Vooral in het eorste hoofdstuk blykt de invloed van Holland op Zweden uitgeoefend, inzonderheid, dat Noord- en Zuid-NederJanders de rechtstreeksche lcormeestors zyn geweest van byna al de beroepen en bedryven in Zweden; met do stukken wordt bewezen, dat zelfs onze zeeman tot model heeft gediend voor de Skandinaviërs l In do volgende hoofdstukkon komen o. a. voor studiereizen van talryke Zweden naar de academiën of athenaoa van Leiden. Gro ningen, Franeker, Amsterdam, Utrecht en Harderwyk. Harderwyk schynt nu juist niet een goede reputatie te hebben gehad. "Wie daar do medische faculteit bezocht, deed dat blykbaar eerder om „er een bul te halen", te koopen misschien, dan om er te studeeren. Interessant is hiervan hot voorbeeld van den boroemdon Linnaeus, die op 18 Juni 1735, drie dagen na zyn komst in Nederland, als med. candidaat word ingeschreven, op l'j Juni de meegebrachte dissertatie van prof. De Gorter doorgelezen teiugkroeg, deze gauw liet drukken er '23 Juni op promoveerdo en den volgondon dag Harderwyk voor good verliet 1 Boeiend zal vooral, het oorjJeol der vreemde studenton hier te lande ovor hun leermeesters, localiteiten enz., zyn. Verder vindt men er tal ryke, tot nu toe onbekende briefwisselingen tusschen bekende historische personen, by v.tus- schon Heinsius, Grotius, Vossius eeneizyds, de la Gardio's, Oxenstiorna's en der Shytte's andor- zy«is, mededeelmgon nog interessantor mis schien, van persoon, die in liet gevolg der groote heeren meekwamen en hier studeerden. Het 10de hoofdstuk, de invlood van de Nederlandsche letterkundo op de Zweedsche nationale litteratuur, is naast het eerste kapittel misschien hot ïykst aan nog goheol onbekende byzonderhedon. Met vreugde zal daarom ongetwyfeld door velen worden vernomen, dat de vertaling van dit werk in duideiyk, mooien druk dezer dagen tot stand is gekomen. Weerbericht van 12 Jool. Verwachting: Matige westeiykewind. Bewolkte lucht. Weinig verandering in tem peratuur. Telegrammen. TANGER, 11 Juni (R. O.) Aangezien Frank ryk in allen deele van Marokko satisfactie heeft bekomen, verliet de gezant Róvoil de stad Tanger. Een Marokkaansch gezantschap vertrekt naar Parys. MADRID, 11 Juni (R. 0.) Da „Llbéral", de redevoering van Sagasta besprekende, zegt, dat de houders van de buitonlandsche schuld gerust kunnen zyn, daar de regeering de ge contracteerde verplichtingen plechtig zal eer biedigen en ten uitvoer leggen. MADRID, 11 Juni. (R. O.) Mot de buiten- landsche gestempelde schuld, waarvan in de troonrede gewag wordt gemaakt, wordt die bedoeld, welke zich nog in Spaanache handen bevindt. Men gelooft, dat een voorstol zal worden ingediend, waarby de conversie van dezo schuld in een 4-pCts. binnonlandsche ver plichtend wordt gosteld. De 4-pCts. buiten- landsche gestempelde schuld zal steeds nog in goud en zonder belasting worden uitbetaald. Geenerlei voorstel zal ten dezen worden gedaan. LONDEN, 11 Juni (R. O.) In het Lagerhuis gaf minister Chamberlain te kenn.n, dat lord Milner waarschynlyk in Augustus naar Zuid- Afrika zou terugkeeren. PRETORIA, 12 Juni. (R. O.) Zondagnacht poogden zes Boeren, die den oed van onzydig- heid by de bezetting dezer stad hadden afge legd, te ontsnappen naar buiten, om zich by de commando's te voegen. Door een patrouille aangemaand te blyven staan, weigerden zy hieraan gehoor te geven. Een hunner vuurde en wondde een schild wacht; drie ontkwamen en drie werden aangohouden. Deze laatsten stonden voor den krygsraad terecht en werden allen tot den kogel veroordeeld. Het vonnis van een hunner werd met het oog op zyn jeugd niet aan hem voltrokkon. De anderen ondergingen heden morgen om acht uren hun straf. Beido doodgeschoten mannen waren ge wapend. Kort recht werd noodig go acht om oon eiaé ADVERTENTIE N. Getrouwd: DIRK E. WIJNTJES EN 5412 9 BETSY M. HOLST, die, ook namens wederzydsche Familie, hun harteiyken dank betuigen voor de zeer vele bewyzen van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. Leiden, 12 Juni 1901. Getrouwd: M. H. A. JUTA EN S. C. A. WINCKEL. De Heer en Mevrouw M. H. A. JUTA Winckel bedanken, mede namens wederzydsche Familieleden, hartelyk voor de vele bewyzen van belangstelling. 6415 12 Numsobn, I 12 Junl 1901- Ontydig bevallen van een Jongen, die na eenige uren overleden is, Mevrouw A. E. BANNIER 5435 6 Freskmann Yiëtor. Yoorschotbn, 11 Juni 1901. Heden trof my wederom oen ge voelige slag, daar het den Heere be haagde van my te nemen ruyne jongste Lieveling FRANCIENA CATHARINA, ruim 16 maanden oud. Do belofte dos Yerbonds troost my by dit zoo smarteiyk verlies. 6403 9 J. KONING JJz. Leiderdorp, 10 Juni 1901. W armoiid. Te limir te Warmond: een notto BU1CG LU WONING, van vele ge makkon voorzien, staande aan do Dorpsstraat en met flinken Tuin. To bevragen by J. SCHONE VELD, aldaar. 5421 7 Hedenmorgen overload na een kortstondige ziekte onze geliefde Echtgenoot en Yador A. J. YAN REEUWIJK, in den ouderdom van 61 jaren. Wod. A. J. YAN REEUWIJK, 6426 8 Lekkbrkerker en Kinderen. Zegwaard, 10 Juni 1901. By deze betuigen wy onzen har- teiyken dank aan den Weledel Hoog- gel. Heer Prof. Dr. ROSENSTEIN en aan den Weledel Zeergel. Heer Dr. BRUINING, alsmede aan Mej. YAN BIENEN en aan allo Zusters, die ons Zoontje by zyn ziekte en overlyden zoo trouw en onvermoeid hebben bygestaan; en vorder aan allen, die zooveel belangstelling hob- ben betoond by de ziekte en het overlyden van onzen Lieveling, die ons dierbaar was. J. BEEKMA, Echtgenoot en 6411 16 Kinderen. gevraa-g<l Yoor licht pakwerk aan da Zeepfabriek RUnaburgersingel 8*. «431 6 Vsracha Brasbotsr f 1.3» per K.«. FraaP.vinom.SfiJi, Haarlemmerstraat 142. Telep'ioonnummcr 304. Priiaa Sldauimcr Gritskaasjes 1.19 per stuk. 5433 1 1 Verkoojihkaal: Korts Schoolsteeg I, by de Breestraat. 5132 10 Dugclijksgcopeud van 's morgens 9 tot 's avonds S uren. ISIEUWE 's-Schrav3Rzandsche Aardappalen worden van af heden dagelijks direct aangevoerd. 5425 8 GRIllts. IIA AN, Langegracüt 203 en Kerksteeg, b/d. Haarlommerstr. N.B. Wcdcrverfcoopcrs marktprijs SSSOJbÜ**, dagelijks verkrijgbaar A 20 Cents por portie. 6902 C JPapenstraat 4. A. W. 8IJTHOFF te Leiden, heeft uitgegeven en by alle Boekhandelaars verkrygbaar gesteld: Met tal van Platen en Portretten geb. f 3.90. Dit hoogst interessant boek zal zeker mot genoegen gelezen worden door een ieder, die eenig belang stolt in het toonoel. Do schryver geeft biyk een zeer aangenaam causeur te zyn en vertelt zoo gezellig, dat men onwillekeurig voortgaat met lezen. Trouwens de meeste bladen heoben het werk met zóó groot sympathie besproken, dat de uitgever durft erkenen op een gunstige ontvangst bh het lezend pubhek. CÖ -4-3 02 I I CSJ CO O rH •A pq

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3