feze dOourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. A°. 1901. N*. 12661 Woensdag 5 «Juni. Weekblad veor de leugd. JAARVERSLAG PRIJS DEZER COURANT: /'Voor Lcidon por 8 maandonS f 1.10 J (jyTBuitcn Loiden, por loopor en waar agonton govoatigd zjjn 1.30 lErarfco per post 1.65-. PRIJS DER ADVERTENTEËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor hot incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Ecrsle Blad. Eet bezorgen van hot Weekblad voor de Jeugd- zal voortaan des Maaudagsavondö ■geschieden. Leiden, 5 Juni. Het drie-en zestigste jaar derZomerconcerten ©p „Zomerzorg" is gisteravond aangevangen. De andermaal in lieflykon dos prykondo tuin ,was byzonder goed bezet. De inteekening moet dan ook, naar wo vernamen, ruimer zijn dan vorige jaren. Dat getuigt van sympathie, van waardeering voor Van Erp's stafmuziek korps, dat niet teert op roem van vroegere dagen, maar het excelsior steeds in zijn streven biyft doorvoeren. Daarvan getuigde opnieuw de jongste soiróe, wol niet met een geheol nieuw programma, maar waarop toch drio „eerste uitvoeringen op Zomerzorg" voor kwamen. Het vermoeden is dus niet ongegrond, dat het repertoire dozen zomer veel zal aan bieden wat hier nog niet, althans niet door „het Vierde", tot uitvoering was gekomen. Hoe wolkom niettemin ook hot oude is, bleek uit de aandacht, waarmede Mann's zoo schoone phantasie op Rossini's „Willem Teil" werd gevolgd en uit den luiden by val, welke erop volgde, evenals op Van Erp's bewerking van Griog's twee Elegische melodieën, enz. Gocon- etateerd kan dus worden, dat de avond van gisteren ook wat het weder betreft een waardige inleiding is voor die den inteekenaren met hun dames verder zullen worden aange boden. - Voor het ekto-examen lager onderwas is geslaagd mej. A. A. Verhoog, van Loiden. In verband met een modedeoling van de Britsche postadministratie, dat pakketten ▼oor do Zuidafrikaansche Republiek niet door hot Kaapscho postbestuur kunnen worden doorgezonden, heeft het hoofdbestuur der poster^en en telegraphie bepaald, dat' tot nadere mededeeling geen pakketten voor dat land ter verzending zullen worden aangenomen. Beroepen Is by de Ned.-Horv. Gem. te Nieuw-Vosmeer en Halstoren do hoer M. Rosbergen, cand. to Boskoop; te Utrecht ds. G. J. A. Jonker, to Haarlem. 1 Aangenomen is het beroep naar do Ned.-Herv. Gem. to Rynzaterwoude door ds. D. Piantonga, te Nyega en Elshuizen. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Ter-Aa door ds. T. Lokkerkerker, te 'Kockengen. Drietal to Amsterdam (vac.-Aalders)J. P. Eriaga, to Oostwold; D. J. Karros, te Den Haag; dr. M. W. van Lennep, te Haarlem. Voor do 29ste predikantsplaatsJ. P. Hattink, .te Rhenen; J. Boer Knotnerus, te Vriezen- .veen; G. J. A. Jonker, to Haarlem. De algomeeno vergadering der Remon strantsche Broederschap is gisteren in do Remonstrantsche kerk to Rotterdam geopend, ©ndor voorzitterschap van dr. H. L. Oort, pred. te Utrecht. In zyn openingsrede herdacht de voorzitter den overleden predikant W. M. de Vries, van Amsterdam, en begroette als nieuwe predi kanten dor Broederschap de heeren A. C. de Regt en II. van ^.ssendelft. Ook wijdde hy ©enigo woorden aan prof. dr. C; P. Tielo, die, hoewel door de wet gedrongen af te tredon als ryk8hoogleeraar te Leiden, het professoraat der Broederschap nog kan biyven waarnemen. On de persoonlyke herinneringen vor- dienen nog vermelding do woorden gewyd aan de overledenon Jb. A. Roest van Limburg, jj. W. M, Roodenburg en W. T. do Bruin 'Kops, dio respectivelyk voor do gemeenten van Rotterdam, Amsterdam en Den Haag door groote toowydiog zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Spr. constateerde, dat, trots velo vyandige etroomen als kerkelijk dogmatisme en materia lisme, de Broederschap vooruitgaat en met zegen werkt. Bescheiden maar krachtig wil zy draagster zyn van het Evangelie. Zy is een welgegrond en welgesloten geheol, al stelt zy gaarne den toegang open voor wie hun hooger loven in haar kring willen bewaren. Wars van sectegeest wil zy toch zichzelve zyn en biyven, en getrouw aan haar verleden de toekomst harer beginselen verzekeren. Uit het verslag, uitgebracht door de com missie tot do zaken der Remonstrantsche Brooderschap, bleek, dat het aantal der by de verschillende gemeenten ingeschreven leden van 12,048 tot 12,427 was geklommen. Hot meest waren de gemeenten te Rotterdam, Leiden en Amsterdam vooruitgegaan. Uit de volkstelling was echter gebleken, dat in alle provinciön een belangryk aantalRemonstranten woont, die niet als leden in een der gemeenten geboekt staan, hetzy omdat op de plaats hunner inwoning nog geen gemeente bestaat, hetzy omdat men verzuimde zich te laten inschryvea. Hun getal bleek 20,790 te bedragen. Op verzoek der regeering worden in het verslag de gemeenten opgewekt haar oude kerkoiyke archieven zorgvuldig te bewaren. Het groote archief der Broederschap, te Amsterdam in bewaring, is door den heer J. H. Groonewegen aldaar thans geheel systematisch geordend en gecatalogiseerd. Nieuwe kerken werden gebouwd in de gemeenten van Leiden (vergrooting) en Dordrecht. De gemeenten te Haarlem en Delft werden verrykt met een nieuw orgel. De emeritus-predikant van Haarlem dr. B. Tideman werd benoemd tot vast lid der vergadering. Het beheor van de financiën der Broeder schap werd weder toevertrouwd aan de gemeente Rotterdam, die als boekhouder aanweos den heer B. van Stolk. Tot lid der aociëteitscommissie werd be noemd prof. dr. C. P. Tiole. Tot lid van het college van professoren en curatoren werd verkozen prof. mr. J. de Loutor. Na behandeling van eenige financieole zaken werden verkozen tot voorzitter voor de alge- meeno vergadering van het volgend jaar ds. H. H. Stenfort Kroese, te Rotterdam, tot oersten secretaris ds. H. A. van Oorde, tot tweeden secretaris ds. A. W. Terwogt. Hoe weinig er ook bekend wordt omtrent de studentenfeesten, die in de week, beginnende 24 Juni, to Utrecht zullen gehouden worden, komen toch enkele byzonderheden aan het licht. Zoo o. a. dat aan den gokostumeerden optocht, voorstellende den intocht van Karei Y1I to Reims den 16den Juli 1429, ook zal deel genomen worden door een aantal knapen (vvaarschynlyk leerlingen van de eerste klasso gymnasium), dio, bloemen strooiende, vóór Jeanne d'Arc zullen uitgaan. Er wordt nog onderhandeld mot het muziekkorps der Guides to Brussel omtrent een concert, door hen op een der dagen van do feestweek to geven. Op een anderen dag zal een volksfeest op het Sportterrein gegeven worden. De kostuums van de 90 deelnemendo stu denten zullen vermoodeiyk van 12 tot 14 dezer voor genoodigden ter bezichtiging gestold worden. Do groote zaal van Tivoll; dio tot feestzaal is bestemd en waar Karei VII zyn receptio geven zal, wordt zeer fraai gedecoreerd met friezen, terwyi de vensters achter Gothische ramen worden verborgen. Jeanne d'Arc zal gehuld zyn in een stalen rusting. Zy zal blootshoofds ryden, do haren saamgevat door een gouden haarband, terwyi zy oon lelietak in de hand zal houden. Haar zullen volgen twee pages, die eveneens hoofd banden dragen, die met rozen versierd zyn. Jeanne d'Arc wordt voorgesteld door graaf Van Bylandt. Koning Karei VII zal gekleed zyn in blauw fluweel; do koningskroon Is met paarlen en gekleurde edelgesteenten versierd; terwyiook het koningspaard fraai zal zyn opgetuigd. Vier pages zullen den Koning volgen, terwyi vier andere edelknapen don roodon standaard imet goudon sterren zullen dragen. Do dragors van de vyandeiyke, pas vermees terde vlaggen, vier in getal, sleuren die achter zich aan. Aan den vooravond van hot feest zullen herauten op de hoeken der straten kondschap doen aan den volke van don glorierykon intocht binnen de veste. Het ontwerp dor nieuwe Armenwet is gisteren by do Tweede Kamer ingekomen. Met overgrooto meerderheid heeft de plaatseiyke commissie van toezicht op het [Jager onderwys te Amsterdam gisteravond besloten aan B. en Ws. op hun vraag te kennen te geven, dat zy den tyd gekomen acht om ook vrouwen als leden in haar midden op te nemen. Hr. Ms. pantsordekschip Utrecht", onder bevel van den kapitein tor zeo L. C. Koster, is 3 dezer van Spozzia vertrokken en Hr. Ms. instractleschip „Nautilus," onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. C. Swaan, 4 dezer van Las Palmas vertrokken. De buitengewone adelborst by de Konink- lyko Nederlandsche Marino-reserve J. Boon wordt met 12 Juni a. s. ontheven van zyn plaatsing aan boord van Hr. Ms. instructie- schip „Gier". {Sts.-Ct.) Voor do betrekking van directeur der badplaats Domburg bestaat de aanbeveling uit de boeren A. L. Snouck Hurgronjo, ingenieur te 'a-Gravenhage, on P. Elout, ambtenaar by de Maatschappy „Zeeland" te Londen. Op den 7den Juni a. s. zal de Haarlem- sche Mannen-Zangvereeniging „Crescendo" 25 jaar hebben bestaan. Ter herinnering aan dit feit wenscht „Crescendo" haar zustervereni gingen in den lande uit te noodlgen tot deel neming aan een nationalen Zangwedstryd, welke zal worden gehouden in October of November a. s. In de gisteren te Kampen gehouden zomer-vergadering van de Vereniging tot be oefening van Overyselöch Regt en Geschie denis zyn tot leden benoemd de heeren J. H. A. Bouraan, inspecteur der belastingen, en mr. J. van den Oover, advocaat en procu reur, beiden te Kampen; F. R. Crommelin, te Leiden; C. J. Snuif, apotheker toEnschedoe; mr. J. W. van Groningen, kassier, J. Busse- maker Jz., koopman, en mr. H. Philips, allen te Deventer, en D. A. Brinckerinck, predikant te Bovenkarspel. Het jaarlyksch examen tor verkryging van diploma A of B van don „Nederlandschen Zwembond" (oodorwjjzar ot directeur sentr zweminrichting) zal gehouden worden te Rotterdam, op Zondag 28 Juni a. s. Regle menten en programma's voor dit oxamen kunnon verkregen worden by den secretaris don heer L. Bouman, O.-Z.-Voorburgwal 71, te Amsterdam. Tot leden van de commissie van examen zyn ditmaal ultgonoodigd en hebben zich be reid verklaard de heerendr. J. A. Guldenarm, dr. G. J. W. Bremer en S. v. Aken, te Rotterdam; A. M. Harthoorn en Th. Heem stede Obelt, te Amsterdam. Het stoomschip „Amsterdam", van Nieuw York naar Amsterdam, passoordo 4 Juni Scilly (aan boord 48 kajuitspassagiors). te Neuzen, voor den tijd van drie jaren belast A. Spruitenburg, arts aldaar. Benoemd tot ridder in de orde van Oranjo-Nossau de beer J. H. de Groot, penningmeester van het Koninklijk Instituut voor taal-, land- on volken kunde van Nederlandsch-Indiö, te 's-Gravenhago van de Vcreeniging tot voortdurende onder steuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte visschera der Recdcrijen te Katwyk aan Zee en Noordioijk aan Zee. Alkemnde. Het bestuur der coöporatiove Boeronleenbank, afdeeling Rypwetering, Oud- Ade on Kaag, bestaat uit do hoeron N. P. Vorkley, landbouwer, to Rypwetering, directeur G. Ramp, veehouder, te Warmond, bestuurslid, en C. F. G. W. van den Hurk, hoofd der O. L. school te Rypwetering, kassior. BotlegruYOiu Maandagavond hiold de heer Smeenge, in eon openbare byeenkomst van de kie3vereeniging „Burgerplicht", alhier, een f politieke lozing, waarvan het dool was een warme aanbeveling aan de kiezers in dit district voor do candidatuur-Knyff. Heldor zotte de zeer begaafde spreker uiteen wat het tegenwoordige ministerie gewrocht heeft in de vier laatste jaren. De verschillendo wetten, die reeds onder dit kabinet tot si and zyD gekomen, do wetsontwerpon, die in staat van wyzen zyn, en dio, welke nog in bewerking zyn, liet spreker de revue passeeren en hy wees er op, dat door dit ministerie het program dor „Liberale Unie" flink ter hand gonomon ia. Do ministers hebben, togenslandois moeten dit erkennen, hard gewerkt, en zal hun arbeid worden voortgezet in dezelfde richting, dan hebben de kiezers in dit district er voor lo waken, dat liet aftredend lid, do hoerKnyiT, een man met een heldor hocid, die karakter bezit, steeds als Kamerlid or> zijn post i3 on oon open oog li^eft voor de sociale noodon van do- minder bevoorrechten, weder als af gevaardigde voor dit district naar do Tweede Kamer gezonden wordt, In do laatst gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden ven den polder Weyland on do Broo, te Nieuwerbrug, waarin do rekening van 1900 is goedgekeurd en do begrooting yooi* het loopende jaar word vast gesteld, is mot 344 Btemmen van de 3S9 uitgebrachte goldendo stemmen herkozon tot voorzitter de heer W. Kok en de hoor P. Verduyn met 346 stemmen tot lid van het bestuur. Leiderdorp. Gistormiddag was do passage over de LeiGordorpsche brug gedurende ge- ruimen tyd gestremd, doordat een hoog geladen hooischuit daarin vastzat. De bvgiooting van den Achthovenor- polder voor 1901 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 809 92, torwyi de omslag is bepaald op 1.75 por hectare. Loiinuidon. Tot bode van den Grooten Heiligon-Goestpolder ondor deze gemeente, en Rynzaterwoude, ia benoemd Adr. Keyzor, van Oude-Welering, Alkemado. Uynsburg. Gistermiddag reed een equipage uit 's-Gravenhage langs don weg naby den wissel, toen juist de tram aankwam. Het schoon, dat het paard niet mot dit stoomtuig vertrouwd was; de koetsier haastto zich ten rninsto Yan het ryluig af te komen, echter to laat. Het steigerde en sprong op zy, waarby het terechtkwam in het langs den weg gespannen prikkeldraad. Het gewonde dier word» by don heer Jac. Kromhout afge- wasschen en kon zyn weg weer vervolgen. Ook de inzittende dames kwamen met den schrik vry. Wnddingsvecn. De oudste Inwoner onzer gemeente, do heer K. Verwey, ridder van het Metalen Kruis, is in den ouderdom van ruim 91 jaar overledon. Goruimon tyd was hy lid van den gemeenteraad, welke betrekking by met do meeste nauwgezetheid heelt vervuld. Zondag a. 8. treedt als spreker in do Goref. kerk op ds. Middelkoop, van Nykerk. Vanwege de Kiesvereeniging „Wad- dingsvoen" zal eerstdaags als spreker optredon de heer Rochusson, uit 'a Gravenhage. Ook de heer F. Mol zal hier een spreekbeurt waar nemen. Woubruggo. Het gra9gewas lang9 de wegen van den Voender-Polder is in 3 perceolen voor dit seizoen publiek verpacht voor 92 tegen een opbrengst van 83 in 1900. Zegwaard-Zoetermoer. Op Woensdag 19 Juni a. 8. zal er een opneming plaats hebben van de wegOD, straten en voetpaden binnen deze gemeenten, ten oinde na te gaan of ze van onkruid zyn gezuiverd en of de heggen behooriyk zyn geknipt of afgehakt. Zegwaard. In de plaats van den hoor H. Groenewegen, overleden, is tot lid van het bestuur van den Driemanspolder gekozen do hoor N. Duinisveld, die de benoeming heeft aangenomen. Uit de „Staatscourant." Bij Koninklijk besluit is, met ingaDg van 1 Juli 1901, benoemd tot directeur van eu leoraar aan de Kyka Hoogere Burgerschool te Don Heldor, dr. D. A. Kerkhoff, mot gelijktijdige toekenning van eervol ontslag nis leeraar aan de Ryks Hoogere Burgerschool te Alkmaar. Met ingang van 1 Juli 1901, met het gezond heidsonderzoek van uit zee aankomende schepen. In het afgeloopen boekjaar 1900/1901 zyn ontvangon: Aan contribution van de reeders te ICatwyk aan Z90, van 86 bomschuiten en loggers te Katwyk aan Zee a /"3 258.— Aan bydragen van stuurlieden en bemanning van bomschuiten en log gers te Katwflk aan Zeo 188.59 Aan heffing van '/z pCt. over door do visschers te Noordwyk aan Zee gemaakte besommingen 126.85 Aan jaarlyksche bydragen: te Leiden329.90 Katwyk237.75 Noordwyk „136.— Rotterdam B 73.- Gouda23.50 en verschillende andere plaatsen 92.— 892.15 Aan renten 1955.29 3420.88 Aan giften: van mevrouw L. L. ingekomen by den pen ningmeester ƒ10 van N. N. ingekomen by den heer 8. J. lo Poolo 1 11. By hot eindo van dit boekjaar genoten ondersteuning to Katwyk aan Zeo 25.weduwen 19 kinderen NYordwyk aan Zoo 5 1 kind a Volendam 1 2 kindoren 31 weduwon 22 kinderen In dit boekjaar is uitgekeerd: gedurende do zomermaanden, per week 1.25 voor elko weduwo, 0 25 voor elk kindgedurende do wintermaandenper weck 2 voor elke weduwo, ƒ0.35 voor elk kind; en als oxtra Kerstgave ƒ1.50 voor olke weduwe; to zamen ton bedrage van 2883.60. Goduionde dit boekjaar bleven de reederyon to Katwyk aan Zoo en Noordwyk aan Zeo voor zoorampen gospaard. Ondor dankbetuiging aan allen, die mede werkten tot ondersteuning der ongelukkigen, blijft do Vereoniging zich in ioder6 belangstel ling aanbovelen. Namens de Voreeniging voornoemd: Th. W. van Lidth de Joude, Voorz. M. J. Eigeman, Secr.-Penmngm. Instituut voor de Taal-, Land- en Volkenkunde van Kcderlandsch-InJie. In ons vorig nommer hebben wy opgenomen een kort overzicht der rede, door prof. dr. J. H. C. Kern ter gelegenheid van het gouden feest van hot Instituut uitgesproken. Gemeld zy thans, dat de vergadering ge- houdon werd in het Gobouw voor Kunsten en Wetenschappon te 's Gravenhago. Do voorzitter, mr. C. J. Pynackcr Hordyk, heette do aanwezigen hartelyk welkom en herinnerdo er aan, hoe op 4 Juni 1876 het 25-jang bestaan van het Instituut feestoiyk was herdacht in do bovenzaal van het Gebouw voor K. on W. in tegenwoordigheid 0. a. van H. II. K. K. H. H. de Prinsen Frederik en Hendrik en van verschillendo gedelegeerden en genootschappen, terwyi ds. Van Wymnalen de feestrede hield. Thans, nu hot vyftigjarig feest van bot Instituut wordt gevierd, kan het Genoolscbap biykena het 60 jarig register op de Bydragon, een ware feestgave van don lieer Trouffaer, met voldoening op zyn werkzaamheden terugzien. Thans wordt het 50-jarig feest van het Instituut eenvoudig geviord. Toch wilde het Bestuur ook Ihans een feostredenaar doen op- troden. Reeds van te voTen stond het va3t, dat hlertoo aangewezen was prof. Kern, de afgetreden voorzitter, thans oere-lid der Vor eeniging, die zich voor het Instituut zoo ver- diensteiyk heeft gemaakt (applaus). Op voorstel van den Voorzitter werd be- sloton een telegram van hulde en verknocht- hoid aan H. M. de Koningin to zonden. De voorzitter putto uit het levendig applaus, waarmede do rode van prof. Kern werd begroet, de overtuiging, geheel ln den geest der leden te handelen indien hy prof. Kern hartelyk dank zeide voor zyn uitnemende rede, die allen ongotwyfeld later met genoegen ln druk zullen hopen te lozen. Vervolgens werd mededeeling gedaan van gelukwenschen, ingekomen van het „Antbro- pologischo Gesellschaft" te Weonen, en van don directeur van 's Ryks Etlmographisch Museum. Door een der leden werd nog voorgesteld by deze golegenboid een lyst te publiceeren van allen, dio gedurende het vyftig-jarig bestaan van h6t Instituut loden zyn geweest, of althans van do bestuursloden. De voorzitter antwoordde dat het bostuur dien wensch in overweging zal nemen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het H. M. do Koningin behaagd heeft, den penningmeester van het Instituut den heer J. N. de Groot te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Door de goedheid van den ministor van koloniën was do voor zitter in staat gesteld hem met diens geluk- wensch de ondorscheiding te overhandigen, en een begeleidend schryven. (Applaus). De penningmeester dankte in eenige woorden getuigend van de groote verrassing, die deze onderscheiding voor hem opleverde, waarna do voorzitter allen aanwezigen hartelyk dank zeido voor hun tegenwoordigheid, en de hoop uitsprak, dat nog velen by het 75-jarig feest van het Instituut zouden tegenwoordig zyn. Onder het gebruiken van don eerowyn bleef men nog eenige oogenblikkon in de met palmengroen feestelijk getooide zaal van hot Instituut byeen. Het Nederlandsch Koninklijk Paar in Schwerln. De hoffeesten te Schwerin, die gisteren be gonnen, zyn druk bezocht. Uit het buitenland zyn de volgende vorstelyke gaston aangeko men: prins en prinses Christiaan van Dene marken, do hertog en do hertogin Paul Friednch met twee zoons, prins en prinses Heiorich XVIII van Reusz, hertog Adolf Friedrich, liertogin Wilhelmina, geboren prinses van Rousz, 011 van Schwerin nemen aan de feesten deel de groothertogin-moeder Anastasia, de groothertogin Marie, de hertogin Cecilia YVilbolraina on hertog Heinrich. Qm halfnegan had in do voorvaderengalery van het slot een cour plaats voor Koningin Wilhelmina 011 prins Hendrik. Daaraan namen ongeveer 500 peisonen doel, 0. a. de dames en heeren van de hofhouding, de ministers, do goneraals, de landraden, de leden der Stonden, de hooge kerkeraad, do officieren van het garnizoen enz. De Koningin droog een kleed van wit moiré, ryk met zilver galon bozet en holderroodo rozen. De sleep was van dozelfdo slof en evenzoo gegarneerd; verdor wao zU getooid met juweelen en bnljanton. Prins Hendrik had zich in Mecklen- buiigscho generaalsuniform gestoken. Na den cour bogaf het Hof zich naar do Gouden Zaal, waar intusschon de deelne mers zich hadden vereonigd. Do vorstelyke personen zetten zich neder op de eerste ry stoolen over de hofkapel. Rechts van den groothertog waren gezeten Koningin Wil helmina, prins Christiaan en do groother- togin-Moeder; links de groothertogin Marie, prins Hendrik, de prinses Reusz. Hot program van het concert bevatte orkest- en zang nummers, 0. a. do Egmond-ouverturo van Beethoven. De muzikale soiréo duurde ander half uur, waarop het gezelschap zich naar de nevenzalen begaf om het souper te ge bruiken. Ti-ausvaul cu franje-Vrijstaat. Door liet Mannen comitó van het Roodo Kruis to Rotterdam zyn gistoron aan de krygsgevangonen op St.-Helena verzonden 6 kisten, bevattende 800 bookwerkon en illu straties, en 2 kisten mot 44,00u couverten, 6000 memorandums en 4l/« riom post- en muziekpapior, het laatste alles geschenken door de firma Stolk en Van Roeso, papier handelaren, te Rotterdam. Twee kisten boek en plaatwerken zyn van hot Hooldcomuo van hot Roode Kruis in Den Haag al komstig. Aan alle gevers betuigt het Rotterdamsch comitó zyn hartelyken dank. Mevrouw Waszklewicz hooit nog ontvangen voor do van alles ontblooto kiygsgevangen Hollanders to Alcobaga (Portugal) te zamen met de vroeger verantwoordde f 40.50, ƒ119.65. Zaterdag, toon nog mot moer ont vangen was, verzond zy oen clióque van 60, voor den consul Biücher, to Lissabon. Programma van Muziekuitvoeringen. MUSIS SACRUM. Donderdag C Juni, tehalf- acht, door bet atafmuziekkorps van het 4de reg. mf. Directeur: do beer W. van Eip. Ejrsto afdee ling: No. 1. Cadetton-Maiscb. £ousa; 2. Ouvoiluio „Figaro's Hochzoit",Mozart; 3. „Ueber den Wellen", Wnlzer, Rosas; 4. „Sylvia", JJallet,Suite d'orchestie, Delibes. Tweede atdeeling: No. 5, Ouverture „Le* Dragons de Villars", Maillart; 0. a. Souvenir do l'Opera „Tannhiiuser", Wagaerb. Carillon de la Suite „L'Arlésienne", Bizet; 7. Rhapsodie hon- groise No. 2, nrr. Van Krp, Liszt; 8. Fantaieie sur l'Opóra de Dolibe3 „Lakmó", Mann. Nos. 1, 2 «o 3, eerste uitvoering op „Musie Sacrum". Hoi Ibericlit. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zullen den llden Juni a. s. Schwerin verlaten on zich begeven naar Olden burg. Den 13den Juni a. s. zullen H. M. 011 Z. K. H. naar Het Loo terugkeeren om 's avonds aldaar aan te komen. UOJL1TI Gevonden voorwerpen. Een pet. Een handschoen. Een zakje met gold. Twee portemonnaies. - Eer, boek met stalen. Een mesje van een char i vary. Inlichtingen zyn eiken workdag tusschen 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1