N» 12660 jOinsdag 4 Juni. A*. 1901. geze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§fin- en feestdagen, uitgegeven. Weekblad voor de Jeugd. feuilleton. De Roos van Horton. PRIJS DEZER COURANT t per 8 maandon Voor Leiden per 8 maandon1 f 1.10.)' IBuiton Leiden, per loopor en waar agonten govostigd *Un t 1.80 Franco por poste 1-65» PRIJS DER ADVERTEMTIËN: Van 1 8 regela f 1.05. Iedore rogol mw f 0.17.1. Grooter» letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekond. Eet bezorgen van het „Weekblad voor do Jeugd" zal voortaan des Maandagsavonds geschieden. Leiden, i Juni. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland lebben op de voordracht ter benoeming van een secretaris van het Hoogheemraadschap geplaatst de heeren: lo. mr. O. H. Bisschop, secretaris der gemeente Schiedam, en 2o. S. F, Thoden van Velzen, commies ter provin ciale griffie van Friesland. Do Vereenigde Vergadering zal tegen 26 Juni e. k. bijeengeroepen worden om tot het doen der benoeming over te gaan. Do heeren H. M. Sasse en mr. J. C. van dor Lip, in de laatsto vergadering van het college van notabelen der Ned. Horv. Gemeente, alhier, tot loden der Gemeente- Commissie van dat Kerkgenootschap herbenoemd, hebben die benoeming aan genomen, terwlil do heer W. F. van Wi)k, eveneens in die vergadering herbenoemd, .wegens zijn hoogen leeftijd hoeft bedankt. BU beschikking van den minister van oorlog is de lsto luitenant D. J. van Leer, van de lsto compagnie 6de bataljon 4de iTegiment infanterie, benoemd tot adjudant bi) het korps. BU de gisteren alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 10 en 5 H.L. waren de prijzen f 6.— en f 3. Processies naar Brielle (naar het Martel veld d*r HH. Martelaren van Gorkum) zullen dezen zomer o, a. plaats hebben: voor het dekenaat Alfen 20 Juni, Lelden 22 Juli, dekenaat Zoetorwoude 30 Juli. 1 26sto algemoeno jaarUjksche verga dering oor Ned. Toonkunstenaafs-Veroemging werd gehouden te Utrecht in bet Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, op Zondag 2 Juni, des namiddags te één uur. Nadat door den voorzitter, den heer mr. Eenri Viotta, de talrijk opgekomen leden vvsren verwelkomd, word door den lsten secretaris, den heer A. J. Ackormann, verslag uitgebracht over het afgeloopen vereemgings- jaar, waaruit o. a. bleek, dat het ledental mot 8 gewone en 6 belangstellende vermeerderde en op ultimo April 11. 157 gewone en 168 belangstellende bedroog. Aan de Veieeniging werdon door den dood ontrukt 6 gewone en 2 belangstellende loden, wier verscheiden met diep leedwezen werd hordacht. Onder de blijken van belangstelling, die de Voreeniging mocht ondervinden, werd met dankbaarheid vermeld een gift van honderd gulden, geschonken door hot oore-lid mevrouw de wed. E. Reigor-Fislor, te Amsterdam. Aan de jaariyksche examens, die voor de 21ste maal plaats vonden, werd deelgenomen door 50 dames en 7 heeren. Uit hot Ondersteuningsfonds wordon toe lagen verleend aan 5 gewone leden, tot een gezamenlijk bedrag van f 400, terwijl boven dien aan erven van 2 gewone leden een bedrag werd uitgokeerd van f 100 aan ieder. Hot fonds etoeg tot een bedrag van ongeveer f 14,000. Uit do rekening en verantwoording van den penningmeester, don heer M. W. Petri, bleek, ,dat in het afgeloopen jaar was ontvangen f 4125.74 en bedroegen de uiig. 2282 87s, zoodat op oen batig saldo kon worden gewezen Tan f 1842.865. De beide aftredende bestuursleden, do heeren G. A. Heinze en A. J. Ackormann, worden herkozen, terwijl als correspondeerende leden werden benoemd do heeren J. H. L. Rijken, voor Deventer, tn plaats van wUlen den hoer Henri van den Berg, aldaar, en J. H. B. Spaanderman, voor Gouda, in plaats van wijlen den hoer Mart. J. Bouman, aldaar woonachtig. Mot betrekking tot het ingekomen schrijven van de heeren Th. Endorlé te Leiden en Aug. J. F. Winter to Zutfen o. q., om de jaariyk- sche examens om de 2 jaar te doen plaats hebben on slechts één graad te verleenen, ontspon zich een debat, waarbij mejuffrouw Eva van Dantzig uit Rotterdam, in fraai ge kozen woorden het wenscheliJke te kennen gaf, om bi) de akte voor piano lager onder wijs hot geven van zangonderricht verplich tend te stellen. Er werd besloten vooralsnog daarin geen verandering te brengen, terwijl die examens, zooals tot heden geschiedde, telken jare zullen plaats hebben met het daarvoor vastgestelde programma, met dien verstande, dat voortaan het aanmeldingsbedrag, met inbegrip van het Diploma, zal bedragen: 25 gulden, te voldoen bij de aangifte. Voor do volgende algemoeno vergadering werd Nijmegen aangewezen; hot bestuur zal met hot corrospondeerend lid aldaar hier omtrent nader in overleg treden. Te Rotterdam vorgaderde gisteren de commissie van 25 uit de burgerjj, belast met het onderzoek van het wetsontwerp tot wijzi ging van de grens dier gemeente in de rich ting van Overschio. Besloten werd een com missie te benoemen, welko een rapport zal samenstellen, dat tot leiddraad bjj de discussie zal kunnen dienen. In dio commissie werden benoemd de heeren mr. B 0. J. Loder, mr. C. E. Havelaar, W. A. Vroolijk Br., H. A. van Baak on A. A. J. Margry. Ds. C. L. F. v. Schelven, to Wagonlngen, heeft voor bet beroep voor de Gor. Kerk te Lollum bedankt. Beroepen is by de Geref. Gem. te Har molen da. J. van Lonkhuyzen, te Wilnis. De generaal-majoor J. G. F. van Houtum, commandant der stelling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de lsto militaire afdee- ling, heeft met het oog op zi)u leeftijd aan gevraagd op pensioen gesteld te worden. De Haariemsche Paardentram-Maatschap pij heeft aan den gemeontoraad van Haarlem concessie aangevraagd voor uitbreiding barer lijnen aan de Noord- zoowel als aan do Zuid zijde der stad, een en ander in verband mot de goedgekeurde spoorweg-plannen. In don leeftijd van 66 jaren isto's-Gra- venhago overleden do in 1899 afgetreden resident van Paaoeroean, do heer A. Salmon. Het Amsterdam8cho Studentenkorps zal op daartoe van den Students' representative council ontvangen uilnoodiging, by do viering van de jubileumfeesten der universiteit te Glasgow van 1116 Juni vertegenwoordigd worucn door den rector van den senaat, don heer J. A. van Hamel, en den avuuculus, don heer W. J. A. van Sonabeok. Do luit. ter zee 2de kl. F. H. A. Grevo, behoorende tot de rol van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluia, wordt met 6 Juni a. b. op non-activiteit gesteld. Uit Arnhem wordt gemeld, dat de keizer van Duitschland benoemd heeft tot ridder derdo klasse in do orde van den Rooden Adelaar jhr. G. A. van Nispen, lid van do Provinciale Staten van Gelderland, en W. J. S. J. Blom, hoofdingenieur by 's rijks water staat, beiden sedert zeven jaar lid der commissie tot regeling van de internationale belangen by do vorbetonng van Ouden Ysel en Aa. De kapt.-luit. ter zee G. J. SluytermaD, chef van den staf der zeemacht, toegevoegd aan den commandant der stelling van de monden der Maas en van het Haringvliet, wordt met 21 Juni a. s. eervol van die be trekking ontheven en op non-activiteit ge steld. Genoemde betrekking wordt alsdan opgedragen a&n den kapt.-luit. ter zee F. M. van Gelsdorp. (Sts. Ct.) Per stoomschip „Sindoro" vertrekt 29 dezer van Rotterdam een detaohement supplot ie troepen aterk 3 onderofficieren en 60 korpo raals en manschappen. Het bevel is opge dragen aan den kapitein dor inf. A. R. van Dorasen; medegeleiders zijn de 2de lults. der inf. J. J. de Kroes en S. J« Verschuur. Het detachement is bestemd voor Batavia. Het stoomschip „Madura", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 JuniOuessant; de „Prins Frederik Hendrik" vertrok 1 Juni van Nieuw-York naar W.-Indié; de „Reichstag" (uitreis) arriveerde 1 Juni te Lissabon; de „Augs'ourg" arriveerde 2 Juni van Batavia te IJmuiden; do „Koningin-Regentes" arriv. 2 Juni van Batavia te IJmuiden; de „Prinses Arnalia", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 Juni van Perlm; de „Bogur", van Rotterdam naar Batavia, i3 2 Juni Kaap Bon gepasseord; de „Gedó", van Rotterdam naar Batavia, arrlv. 2 Juni te Southampton; de „Kanzier" (uitreis) arriveerde 1 Juni te Delagoabaai; de „Potsdam" arriveerde 1 Juni van Rotterdam te Nieuw- York; de „Soembing", van Rotterdam naar Java, passeerde 1 Juni Kaap del Armi; do „Sindoro", van Batavia naar Rotterdam, is 3 Juni Gibraltar gepasseerd; de „Prinses Sophio", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 2 Juni Gibraltar. Bodcgraron. Mr. Th. Heemskerk heeft bedankt voor de candidaluur der Tweede Kamer. Thans is door do anti-revolutionairen candidaat gesteld de hoor J. H. de Waal Malelijt. Candidaten z(jn dus: Knyff, liberaal; Idsinga, vrij anti rev. en r. kalh.De Waal Malefljt, anti-rev. llüiogom. Do schouw van don Zandery- poldor is, ingevolge art. 13 dor keur, bepaald op Donderdag 13 Juni a. s. Met ingang van 1 Juli a. s. is do wed. E. Heeros, geb. Uubor, benoemd als moedor in het R.K. armgesticht alhier, in do plaats van den ontslagen vader on moeder J. Bal- houd en diens echtgenoote. In eon alhier gehouden vergadering van kiezers z(jn als loden voor don gemeenteraad candidaat gesteld de heeren Jb. Heeros, N. J. Nelis, F. J. van der Von en J. H. M. Balvers. Naar we uit goede bron vernemen, stelt do lieor S. Uitondaal zich niet weer als lid van den gemeenteraad vorkiesbaar. Door do aid. Hillogom van hot Alg. Ned. Werkliedenverbond zjjn do heeren J. H. M. Balvers, A. S.uis, G. Biemond en Jobs. Guldomond voor do gemeenteraadsver kiezing candidaat ge. Door den 15 jarigen J. W. Kroon ls het diploma behaald als huisschilder aan de ambachtsschool te Haarlem. Outishoorn. Volgens do kiezerslijst voor het jaar 1901 1902 bedraagt hot aantal kiezers voor do Tweede Kamer der Staten-Generaal, do Provinciale Staten en den Gemeenteraad respec tievelijk 315, 411 en 411, tegon 308, 388 en 883 in het voiige jaar. Do door ingelanden van den Vrouwgeest- polder vastgestelde begrooting voor den dienst van 1901 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 1507.85s. De omslag bedraagt f 7 per H. A. Tor-Aar. Het lid van don gemeenteraad alhier de heer 0. van der Hoorn, die dit jaar aan do beurt van aftreding is, heeft den wensch te kennen gegeven wegens ouder dom voor een herbenoeming niet meer in aan merking te komen. Den 18den Juli 1871 als zoodanig benoemd en nk afloop van zijn mandaat in de jaren 1877, 1883, 1889 en 1895 ook herbenoemd, heeft hy alzoo bijna 80 jaren als lid van het bestuur dezer gemeente gefungeerd. Uit do „Staatscourant." Kon. besluiten. Benoemd tol directearvan bet post- en telegraafkantoor te Gorkum, J. Steegatra, thana te Dokkum. De minister van koloniën verleent a. a. Vrijdag geea audiëntie. Examens Fransch, Duüsch en Engelach. Door den minister van binnenlandsche zakon ia bepaald, dat de coramiseiën, voor zooveel betreft do dezen zomer te houden examens, zitting zul len houden: voor het mondeling gedeelte lo'a-Gra- veabage, voor bet schriftelijk gedeelte op nader aan te wijzen plaatsen; zijn benoemd; tot lid en voorzitter van de commissie voor de Franache taal dr. A. G. van Hamel te Groningen; lot lid en voorz. van de commissie voor de fcloogduitsche taal dr. B. Symona le Groningen; tot lid en voorz. van de commissie voor de Engelscho taal K. ten Bruggencate, inspeoteur van bet middelbaar onderwijs; eu zyn benoemd - voor zooveel betreft de door die commission m do inaaud Augustus, des noodig ook in het laatst van Juli af te nemen examens, in de commissie voor de Fraosche taal, tot lid eu ondervooiz. dr. J. J. Salverda te Leidei); lot leden V. L, Verlint te Utrecht, F. Rode te Am sterdam, A. Sunier te'a-Gravenhage, E. J. Sommer te Groningen, E. Th. Borlé te Rotterdam, O. F. van Duyl te Groningen, G. J. Guichard te Assen, J. Aiauntz te Amsterdam, P. Werkman te Loiden, A. D. Leeman te Rotterdam, M. Bovingh te 's-Gru- venhage, mej. L. A Lotke to Amaterda. mej. A. K. van Boahove le Arnhem; tot plaatsverv. loden: J. M. T. A. Stille te Utrecht, H. F. J. Houben to Maastricht, W. H. Strogols te Tilburg, J. M. Muller te Amsterdam, mej. L. Vos en mej. W. U(jke te 'a-Gravonbage iu de commissie vour de Hoogduitscbo taal tot lid en ondervoorz. IJ. Pol te Groningen, tot leden: J. F. D. Blöte lo Tilburg, U. H Breuuiog to Leiden, B. J. ter Brugge te Amstordam, G. R. Deelman le Utrecht, dr. J. J. A A. Frantzea te Amsterdam, dr. E. F. Kossraann te 'B-Gravenhage, F. G. de Liefde te Middelburg, H. iV.A.Rötger te Maastricht, A L. Schmidt Jr., te's-Graveohage, J. G. Talen te Zwolle, mej. Koonig te Rotterdam, mej. W. E. van Roggen te Arnhem; tot. plaataverv. leden: F- C. Corbach to GroniDgen, G. Houwer te Nijmogen, J. A. M. Kyk te Leiden, li. Snel to Groningen; in de oommiasie voor de Engelscho taal tot lid on ondervoorz. C. Grondhoud te Amsterdam; tot leden: M. G. van Neck to Breda, B. C. Brennan te Zwolle, P. Fijn van Draat te Utreoht, L. P. li. Eykman to Amsterdam, C. tleyman te Haarlem, R. 11. do Jong te Eusohedee, A E. H. Swoen te Amsterdam, tl. Poutema te Amsterdam, J. H. A. Günther to Amsterdam, J. C. G. Grasó te Amster dam, L. van der Wal te Leeuwarden, A. vau der Ent te Zallboniinol, roei. N. Kuiper te Dordrecht, inoj. F. J. Swindells te Amsterdam, tot plaatsvorv. loJen: C. J. Voortman te Amsterdam, R. A. Hugenkoltz te Goes. Vcc-nitvocr, Biykons bericht van onzen gezant te Brussel vervallen do beperkende bepalingen van den invoer van schapen uit Nodorland in Belgiö met ingang van 6 dezer. H-amer-vcrkieziog. Uit do lyst der tot nu toe gestelde candi daten voor de Kamer-verkiezing biykt, dat veertien leden niet meer z(jn gestold in de districten, waarin z(j aftieden. Dertien van hen wenschen niet weder naar do Kamer te worden afgovaardigd, nameiyk de heeren Tjjdens (Winschoten), Houwing (West- stellingwerf), Yan Basten Batenburg (Eist),' Dobbolmann (Nijmegen), Schimmelpenninck (Amersfoort), Bastert (Utrecht II), Pijoappol (Amsterdam I), Glolchman (Amsterdam IV), Geertsema (Amsterdam VI), Kerdyk (Amster-' dam IX), Donner (Katwijk), Vermeulen (Hel-' mond) en Truyen (Weert). De heer Van Kerkwijk, éie voor hot district Zieriksee zitting had, maar voor een herkiezing bedankte, is Inmiddels overleden. De heer Van Gilse is niet weder gecandidcerd te Sneek, waar hy in 1897 met één stem boven den antirevolutionair gekozen werd, maar is candidaat der vryzinaig-democraten In Amsterdam I. Hofberichten. H. M. de Koningin-Moeder bracht gisteren een bezoek aan H.M. de Koningin van Zweden te Honnef aan den Ryn. Heden zal H. M. een bezoek brengen aan de Prinses Moeder van Wied te Segenhaus uy Nouwied. H. M. keert den 6den Juni naar Kohlhof terug on zal den 6den do doopplechtigheid bywonon van de dochter va.i gravin von Ehrbacli te König. Den lOden Juni des avonds zal H. M. to Soestdyk terugkeeren. Gemengd Nieuws, Een felle brand ontstond heden nacht by hot aanbreken van den dag even vóór drie uren by don heer J. de Nie Jz., kruidenier aan de Hoogewoerd No. 52 tegen over do Koenesteog, on het onheil nam' dadeiyk zulk een geweldigen omvang, dat( weldra het geheelo perceel, van voren tot van achteren en van benoden tot boven in lichterlaaie stond, één zee van vuur vei toonde, zelfs wegens de hoog opstygende vlammen en1 vonkenregens een vuurepuwenden berg geleek.'* Do bewoners, de hoer Do Nie mot vrouvt en drie kinderen, na het ontdekken van denjl brand door rumoer gewaarschuwd, kondon zich nog slechts met levensgevaar redden,, maar moesten alles, wat ze bezaten, achter laten. De ontvluchting uit het brandende pei* ceel geschiedde in den grootsten angst aan de achterzyde, aan het water van den Nieuwen: R(jn, omdat het voorgedeelte in volle vlam stoud. Met behulp van werklieden der „Fran-( echo bakkeiv)" van den hoer Van dor Steen' werd langs plankieren of achtoruiijes hot perceol van den heer P. Loeb9r, schoen maker,' bereikt, waar men in veiligheid kwam. Na eemge verzorging konden do vluchte lingen vervolgens by den heer B. A. van Ulden, ©enige perceeien vei dor op de Hoogewoerd, worden opgenomen, waar ze zooveel mogelijk van de hoogst noodige kleodingsiukken, ais-: mede door den heer Loeber van schoeisel, werdon vooizien. Eon op do Heorenstraat wonendo zwager kwam de ongelukkigen later per rytuig'naar zyn woning afhalen. Ook de boven den kruidenierswinkel wonendo theol. student, de heer A. Groenman, kou zich ternauwernood redden. Hem was hot oveneens onmogelUk meer, zich naar voren of naar benoden to begeven, daar de trap reeds brandde, zoodat hy aan de achtorzyd* uit een raam moest springen, waarby hy zich den voet. bezeerde. Ook hem was het onnio* geiyk Iets, dat zyn eigendom was, te redden. In de haast kon hy slechts een jas aantrokken, Overigens kon hy alleen maar op levens* behoud bedacht zyn. 19) Intusschon waren mrs. Brico en Amy terug gekeerd, en toen zy hoorden, dat lordAirdne in het salon was, snelden zy haastig daarheen, doch vonden niets anders dan de overblijfsels van den theokoek op den grond, en liosa rounds hond behaaglijk snurkend op de sofa liggen. Haastig gingen zy door de voorkamer en de corridor naar de bibliotheek on toen zy daar by het raam tweo gedaanten ontdekten, riep de oudste dame op goaffecteerden toon: ,Myn liefste Rosamund, wat doet gy hier? !Weet ge, dat je vreeseiyko hond op do mooiste sola in het salon ligt en slaapt, nadat hy den geheelen theokoek verslonden heeft? Goeden avond, lord Airdrie, dat noem ik een heerlyke verrassing I" »Wy hebben hier de familieportretten be schouwd en vooral dezen mooien Romney," verklaarde lord Airdrio, met bewonderenswaar dige zelfbehoersching. „Is het niet oen weinig donker om por tretten te bekyken?" informeerde Amy met (een boosaardigen glimlach. Zy wilde haar eigen oogen niet vertrouwen, anders zou zy er op gezworen hebben, dat, toen zy de bibliotheek binnentraden, lord Airdrie Rosa munds hand in de zyno had gehouden. Na eenige goedaangebrachte gezegden aan vaardde lord Airdrie op handigo wyze den 'terugtocht en vluchtte in zyn rytuig. En miss ;Balmaine was, zoodra haar moeder zich op (bet tooneel had vertoond, dadeJyk naar haar kam or gegaan. „Zeg my nu om alles ter wereld, Rosamund, waarover gy on lord Airdrio samen spraken vroeg Amy, toen zy even voor het dinor Rosamunds kamer binnenstormde. „Ik durfde nauwelijks myn eigen oogen golooven, hy scheen my ontroerd en of heb ik het mis schien gedroomd hield hy niet workeiyk jouw hand in do zyno?" „De schyn bedriegt, llovo," antwoordde Rosamund, die haar kamenier had wegge zonden en juist bezig was, een paar bloomen met eenige veiligheidsspelden op haar japon te bevestigen. „Waarom zou hy m'(jn hand hebben moeten houden? Is het zyn gewoonte, de handen der dames vast to houden?" „Ik moet bekennen, dat hy zoo iets niet gewoon is te doen; maar, Rosamund, gy hadt een prachtige gelogenheid om hem te polsen. Heeft hy over, over my gesproken?" „Neon, en hy heeft my zeer duideiyk te kennen gegeven, dat zyn plannon ten opzichte van jou en alle andere meisjes mot van trouw lustigen aard waren." „Werkeiykl Heeft hy misschien over haar gesproken, ik bedoel over zyn overleden vrouw?" „Neen." „Waarschyniyk is hy eon van die zeldzame voorboelden van trouw, die wel in de romans, maar byna nooit in het leven zelf voorkomen." „Vertel my eens wat van je bezoek, Amy, on wat gy van kapitein Robinson Scott denkt. Is hy de zeldzame vogel, waarop zyn lieve zusters ons voorbereid hebben?" „Ja, hy ia byzonder aardig, veel aardiger dan ik gedacht had, en wy hebben ons uit stekend samen geamuseerd." „Ja, ja, soort zoekt soortI Dus ge zyt al weer getroost 1 „Uit het oog, uit het hart", dat ia jouw leuze^ en gy hadt werkeiyk een slechtero kunnen hebben, by voorbeeld: „alles of niets", „ziea heet gelooven", „tot den dood getrouw", enz. Maar kom nu, gy behoeft je eigen spiegelbeeld niet toe te lachen. Ik ver moed, dat hy morgen by het ontbyt zal komen en dat gy hem dan den Airedaleprys zult toonen." „Rosamund, gy zyt een lieksl Hoor, daar wordt roods voor de tweede maal voor het dinor gebeld 1" XXIX. Do mooiste tyd was voorby en de Jacht te Sandshiro geopend. Niemand deed daar meer aan dan miss Balmaine, die onder do hoede van sir Everard Germaine medereed en dezen ouden heer door haar heldendaden op het jachtgebied, welke hem aan do oude madame Balmaine herinnerden, het hoofd op hol bracht. „Ja, ja, de appel valt niet ver van den boom," was hy gewoon te zoggen. Overste Brice's heldendaden bepaalden zich daartoe, dat hy zyn stiefdochtor naar de ver zamelplaatsen begeleidde, een dik, oud paard dat wel eenige geiykenis met hemzelven had bereed, naar het gesprek dor jongere heeren luisterde en op straten en zy wegen de jacht volgde. Aan het diner deed hy echter prachtige be8chryvingon van zyn eigen bravourstukken. Noen, deze sport, waarop Rosamund zoo verzot was, was niets voor zyn corpulentie en voor zyn zenuwen. Mr3. Crosse, geboren miss Brice, was voor eenigen tyd# by haar ouders te logeeren en had een grooten voorraad schitterende toiletten en een kolossalen voorraad aan zelf bewustzyn, zoowel als haar luidruchtig lachen en haar scherpe tong meegebracht. Zy vergezelde mrs. Bries In den familie landauer naar de ver zamelplaatsen en oen gevoel van nyd maakte zich van haar moestor, als zy zag, welk oen populaire, beminde en gewichtige persoonlyk- hoid Rosamund was geworden. Zoodra dezo op haar jachtros verscheen, werd zy door alle elegante heeren omringd, de oude dames lachten haar uit hun rytuigen vriendelijk toe, thuis aanbad de eenvoudige Amy Jobb haarenzolfs do ovorsto en mrs. Brice hoorden Rosamunds opmerkingen mot groote opmerkzaamheid en zonder veel tegenwerpingen aan. Zy kieedde zich met veel smaak, had haar eigen paarden, haar pony wagon en haar kamenier; kortom, miss Balmaino van Balmaine Court had haar onschynbaar, rupsenachtig wezen afgelegd en was een mooie vlinder geworden. „Hoe gaarne zou Ik haar de vleugels oen weinig kortwieken," zotdo mrs. Crosso by zichzelve, tervvyi zy Rosamund op een middag- party vol nyd beschouwde, toon haar leven digheid en schitterende schoonheid aller oogen tot zich trok, evonals by een andere gelegen heid, toen een strykkwartet en twee waar zegsters don langen, droovigen namiddag als één onkel kort aangenaam uur deden voorby- gaan. Hier bemerkte mrs. Crosse, dat iedereen met miss Balmaino, die er in haar met sabel bont omzoomd fluweolon jacquet en eon coquet hoedje verrukkelyk mooi uitzag, iets te be spreken had of het ten minste wenschte. Allereerst kwam de predikant wegens eon gemeente aangologenheid, dan sir Everard Ger maine mot de vraag wegens een paard, ver volgens gravin Killybegs mot het verzoek, of Rosamund eon weldadigheidsbazaar met haar persoon en haar geld wilde steunen. Kortom, miss Balmaine, die van rechtswege in zak eu asch moest zyn, koesterde zich in al den glans van haar succes, terwyl zy, mrs. Crosso, die oen achtenswaardige persoon was, op wie nooit het minste was aan te merken gewoest, ondanks haar mooie japon, welke dertig gunijes had gekost, en haar Paiyschen hoed, naast een vorvelend oud mensch uehteraf moest zitten en eenvoudig over 't hoofd word gezien.; Dat was meer dan mrs. Crosse verdragen kon, en toen z(J Rosamund in de verte gade sloeg, zooals zy, met fonkelende diamanten en vrooiyk knikkende veertjes op haar hoedje als middelpunt van een vroolijko groep, letteriyk cours hield, toon kon zy haar haat} haar jaloozio on haar boosheid met moer be' teugel en. „Is zy niet bekooriijk?" zeido haar buur# vrouw, dio haar blikken govolgd was. „Ja, zeer mooi." „En ook zoo bemind!" „Werkeiyk?" antwoord lo mrs Crosse op een koelen, weifelen Ion toon. „En ondanks haar schoonheid, ondanks haar groot vermogen on haar positie, bestaat er geon bescheid oner meisje!" De dame ge-' raakte geheel in vuur. „Do armen aanbidden haar letteriyk en en lady Passingham en „Oogenschyniyk ook alle jongo hoeren l" voegde mrs. Crosse or by. „Ja, maar zy wil van geen van allen ieti weten. Is dat niet merkwaardig?" „Niet zoo merkwaardig als het lykt. Z(J kreeg een harde les, toen zy nog heel jong was.". „Aha, u kont haar zeker goed?" „Ja, zU is oen verro bloedverwant van. m\J en ik ken haar geheol verleden," antwoordde tnrs. Crosso met eon beslistheid, die geeo tegonspraak toeliet. De andere dame kook op en zag haar vor baasd aan. (Wordt verc*lgd4

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1