N*. 12651 Donderdag S3 Mei, A«. 1901. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en (feestdagen, uitgegeven. F'euilleton. De Roos van Horton. IEIDSCH DAG-BLAD. PRIJS DEZER COURANT t Voor Leidon por 8 maanden.' 2 i 5 t f 1.10J "Buiten Leiden, per looper en waar agonten gevestigd zyn 1.30 Franco per post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTTÊN Van 1 8 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasaeeren buiten de stad wordt ƒ0.06 berekend. Offiolëele Kennlsgevliigen Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen Ier algemeene kennis, dat het Toelatings examen voor de Hoog ere Burgerschool voor Meisjes dit iaur zal plaats hebben op Donderdag 11 Juli a. s. en volgende dagen, telkens aanvangende des voormiddags te negen uren en dat voor haar, die zich aan dat examen wenschen te onderwerpen, de gelegenheid tot [üangilte bestaat op Maandag en Vrydag, 3 en 7 Juni a. s., des namiddags van 2 tot 4 uren, en op Woensdag en Donderdag, 5 en 6 Juni, des voor- middags van 11 tot 12 uren, in het schoolgebouw aan do tiarenmarkt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden. F. WAS, Burgemeester. 22 Mei 1901. VAN HEYST, Secretaria. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van L. G. T. NELISSEN, houdende verzoek om vergunning tot oprichting van een Stoom-Zeep- en Ëau-do-Cologne-labriek, in het perceel Rijnsburgersingel, kad. bekend Sectie A No. 369; Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het nubliek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie 'dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Woensdag 5 Juni aauat, 'e voormiddags ;te hallelf, op het Raadhuis, gelegenheid zal i worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 22 Mei 1901- VAN HEYST, Seoretaris. Leiden, 23 Mei. In de gisteravond gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, voorgezeten door don heer P. L. C. Driossen, 'was in do eerste plaats aan de orde een circulaire van de Voreeniging „Leidens Belang" met verzoek te ondersteunen oen door haar laan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht adres om het ingediend ontwerp tot wyziging der Hinderwet (abattoir-quaostie) niet aan te nemen. Besloten werd dit adres aan te nemen voor kennisgeving, omdat boreids ,het ontwerp door de Tweede Kamer is aan genomen, en overigens aan adressante te kennen te geven, dat voor de Kamer van [Koophandel geen aanleiding bestaat aan het verzoek gevolg te geven by de Eerste Kamer, i DU welke het wyzigingaontwerp nog in be- i handeling moet komen. I Daarna werd tor tafel gebracht een circu- iaire van de Nederlandsche Kamer van Koop- handel to Londen aan belangstellenden by den l Noderlandschen Böterhandol, wijzende op het j groote gevaar, dat die belangrijke tak van Noderlandschen uitvoerhandel by de toe- j nemende modedinging van andere landen loopt, jen verschillende wenken gevendo omtrent de I middelen, die kunnen worden aangewend ton 1 ©inde den ondergang van den Nederland6chen boterhandel op Engeland te verhoeden. Ook deze circulaire werd aangenomen voor 1 kennisgeving. Vervolgens kwam ln behandeling oen cir- culaire van de Kamer te Arnhem met afdruk van een verzoekschrift aan den Minister van •Waterstaat, H. en N., ter verkiyging van een 1 wyziging in het binnenlandsch posttarief voor 'de verzending van drukwerken in dier voege, dat worde betaald voor verzending van kleine drukwerken ceut voor 25 gram, 1 cent voor boven 25 gr. tot 50 gram, 1cont voor boven 50 gr. tot 75 gram, 2 cent voor boven 75 gr. tot 100 gram én dan een ver hooging van 1 cent voor elke 50 gram daar: boven. Besloton werd dit adres niet te steunen, daar de zaak der Kamer daarvoor van niet genoegzaam belang toeschynt. Ton opzichte van eon verzoek van de Nederlandsche Maatschappy ter bevordering van Nyverheld om toekenning van een gelde- ïyke bydrage voor de oprichting van eon Bureel voor Handelsiniichtingen te Amster dam, werd besloten de Maatschappy te kennen te geven, dat aan haar verzoek geen gevolg kon worden gegeven, op grond dat de Kamer meent te dezer zake niet te mogen beschikken over gelden, door de gemeente verleend ter bestemming van uitgaven, uitsluitend van huishoudelyk belaDg te achten. Aangenomen voor kennisgeving werd ook ©en circulaire van de Yereeniging van Mar- garinefabrikanten ln Nederland, gericht aan don Minister van Binnenlandsche Zaken, ver zoekende maatregelen te treffen, dat de door haar uitgeoefende tak van industrie niet tot ondergang worde gedoemd. Vervolgens kwam in behandeling een missive van de Nederlandsche afd. der Nederlandsck- Indische Maatschappy voor Nyverheid en Landbouw, mot afdruk eener circulaire aan de Tweede Kamer, houdende verzoek on ver- w y 1 d maatregelen te nemen tot opheffing of schorsing der fiscale rechten in zake de koffiecultuur op Java, daar toch de koffiecrisis schier lederen dag gevaariyker afmetingen aanneemt. Besloten werd dit adres krachtig te onder steunen. Ten slotte werd aan do orde gesteld het rapport der Commissie uit do Kamer over de door Burg. en Weths. ontworpen nadere ver ordening op de inning van haven- en brug gelden binnen de gemeente. Naar aanleiding van het by de Kamer nader ingekomen rapport ter zake, houdende voor stel tot verhooging van do havengelden, door B. en Ws. ten fine van praoadvlea aan do Kamor toegezonden, werd besloten aan B. en Ws. te kennen te gevon, dat de Kamer in ieder opzicht by haar vroeger gegeven advies volhardt on zich in geen enkel opzicht kan vereenigen met de fiscale beschouwingen, in het haar laatetelyk toegezonden rapport ont wikkeld. Het Ryks Ethnographisch Museum alhier lieeft van don heer W. H. Obreon, te Wageningen, ton geschenke ontvangen een stuk Japansch speelgoed, zynde een tuimelaar met bybehoorend trapjo. Aan den schenker is de dank der Regeering betuigd. De heer J. W. O. Clant, fabrikant en wethouder te Oudshoorn, on da heer J. de Bruyn, landbouwer en wethouder te Zwam- merdam, zfin ln een gecombineerde vergade ring van liberale kiesvereenigingen candidaat gesteld voor de Tweedo Kamer. De ter-aarde-bestelling van het sloffeiyk overschot van den hoer J. J. van Kerkwyk zal Zaterdag plaats hebben op Oud-Eik-en- Duinen by 's-Gr'avonhage. De stoet zal om twaalf uren het storfhuis in het Lange Voor hout aldaar verlaten. Volgons den wli van den overledene zullen er geen bloemen mede gevoerd en zullen or by de groeve geen rede voeringen gehouden worden. De gisteren te Amsterdam, onder voorzit terschap van den heer G. Vas Visser, gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der „Bufletmaatschappy E Pluribus Unum" heeft het dividend op 7 pCt. vastgesteld. In plaats van den heer R. W. J. C. van den Wall Bake, die aan do beurt van aitreding was, doch zich niet herkiesbaar stelde, werd tot commissaris gekozen jhr, J. A. van Kretsch- mar van Veen. Door B. en Ws. van 'a-Gravenhage is den Gemeenteiaad een plan van stratenaanleg aangeboden, hetwelk zal te volgen zyn, wanneer de verschillende eigenaren van het terrein tus8chen de Laak en de Broeksloot, dat by de Wet van 81 December 1900 („htebl." No. 245) tot het gebied der gemeente '«-Gravenhage is overgegaan, dit terrein in exploitatie mochten willen brengen. Aangenomen is daarby, dat de Ryewyksche- weg langs de N.»0.-zyde zal worden aangelegd op overeenkomstige wyze als langs de Z.-W.- zyde. De Trek weg is aanmerkeiyk verbreed gedacht, derwyze, dat de Provinciale weg desnoods intact kan blyven. Langs den Trekvliet ia, in verband met een laad- on loskade langs dit water, een kaaimuur ont worpen. Als tochtsloot is behouden de zooveel noodig daartoe te verbroeden bestaande sloot, in Z.-W. richting het eerst volgende op de tegenwoordige tochtsloot. By het stoomgemaal is een klein plein ont worpen, waaronder de tochtsloot als over kluizing doorloopt naar het stoomgemaal. Over de verschillende in stand biyvende wateren zyn de noodige bruggen ontworpen; de brug over de Laak in den Ryswykschen wog is tot do volle breedte van den weg verbreed. In tegenwoordigheid van tal van belang stellenden en autoriteiten is Dinsdag in de kerk te Buren het gedenkteeken onthuld, ge plaatst op het graf van Maria van Nassau, dochter van Prins Willem I, wier naam door de stichting van het Weeshuis aan dien van de gemeente verbonden blyft. Dit werd door ds. Jacobsen in een rede herdacht. Het monument bestaat uit een granieten sarcophaag op een marmeren vloer, omringd door tien geketende paaltjes en gedekt door een witmarmeren steen, waarop de wapens van Maria, van Hohenlohe en van Maxirai- liaan van Egmond. Op den steen staat dit grafschrift Maria, gravin van Hohenlohe,. Geboren Prinses van Oranje en Nassau —Overleden -89 Sept. 1616 Stichteres van het Weeshuis alhier. Maxïmiliaan van Egmond Graat van Buren enz. Overleden 25 Dec. 1548 en andere familieleden der Graven van Buren. By den heer P. L. de Vries, te Zand- voort, is oen „Gids voor Zandvoort" ver schonen, die in het Hollandsch en Duitsch veel inlichtingen geeft over deze bloeiende badplaats. A. 8. Dinsdag, den 28sten Mei, zal de Diocesaan-vereeniging van R.-K. Byz. ondorwyzers in het bisdom Haarlem haar achtste algemeene vergadering houden, en wel in het hotel „De Toelast", te Alkmaar. Behalve een lezing van den heer G. J. van Veldhoven, van Bovenkarspel, over „Centralisatie van het R.-K. Byz. Onderwya", vermelden we van de agenda de vorkiezing van twee bestuursleden: periodieke vacature M. L. van Gemert, van Haarlem (voorzitter der vereeniging, niet her kiesbaar) en een vacature, ontstaan door het bedanken van don heer F. J, Besters, van Rotterdam. De Haarlem scho raad besloot gistermid dag, na geheime zitting en uitvoerige discus sie, op voorstel van Burg. en Weths. aan den Minister te berichten, dat de gemeente in be ginsel bereid is, om, wanneer do plannen van ophooging, afgraving, viaducten, tunnels, over wegen en bruggen ten genoegen van Haarlem worden uitgevoerd, de door de H. U.-S.-M' verlangde drieledige bydrage van ongeveer ƒ400,000 voor een en ander te verleenon. Op initiatief van den heer W. A. Groen is te Goedereede opgericht een afdeeling van de Zuidholland8che vereeniging „Het Groene Kruis". Voorzitter is de heer M. Brun, burgemeester, secrotaria de heer W. A. Groen, arts. De gemeenteraad van Amsterdam be handelde gistei namiddag een voordracht van B. en We. tot vaststelling van verordeningen op de heffing en Invordering van gelden voor het gebruik van de veemarkt en voor het abattoir. De heer Bleys stelde voor het tarief voor het slachten van een varken te verminderen van 85 op 60 ets. De voorzitter zelde, dat het tarief ln ver- geiyking met hetgeen elders wordt gevraagd niet hoog is. Te Groningen byv. wordt/" 1 50 betaald. 'Werd het tarief voor de varkens verlaagd, dan zou dat ook met ander vee moeten geschieden, dit zou een verminderings opbrengst geven van 36,000 per jaar. Tegen woordig Is de opbrengst amper voldoende om daaruit rente en aflossing te betalen. En te meer ontraadde spreker verlaging van het tarief, omdat in de naaste toekomst nog veel voor uitbreiding aan het abattoir moet worden uitgegeven; alleen voor een koelhuis 6 a 7 ton. Het amendement van den heer Bleys, in stemming gebracht, werd met algemeene stemmen behalve die van den heer Bleys verworpen, Do geheele verordening werd hierna zonder discussie of stemming goedgekeurd. De gemeenteraad heeft benoemd tot secre taris dier gemeento den heor A. van der Eist Azn., hoofdcommies der afdeelingen Onderwya en Armwezen, met den persoueelen titel van griffier ter gemeente-secretarie. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het in dit jaar te houden veeartsenykundig examen, bedoeld in artikel 10 der wet van 8 Juli 1874 (Staatsblad No. 99), zal aanvangen op Dinsdag 28 dezer, in de lokalen van 's Ryks Veeartsenyschool te Utrecht. Het stoomschip „Kanzlsr" (uitreis) arri veerde 21 Mei te Port-Elisabeth; de „Madura", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 22 Mei van Port-Sald; de „Prins Maurlts", van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 21 Mei St.-Michaels; de „Merapl" vertrok 22 Mei van Batavia naar Rotterdam. Huarl emmermeer. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 30 Mei, des voor middags te halfelf, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanbieding verslag omtrent den toestand der gemeente over 1900. 3. Idem van het Burgeriyk Armbe stuur. 4. Verzoek van mej. M. C. v. d. Voort, om ontslag als onderwy zeres aan school No. 4. 5. Wyziging der Begrooting van het Burgeriyk Armbestuur over 1900. 6. Benoeming commissie voor de Schuttery. 7. Benoeming van stsmbureaux. 8. Benooming van leden voor do commissie tot wering van school verzuim, iu plaats van de heoren De Groot, Brands, De Hey en Koning. (Aanbevolen worden de heeren: a. E. W. Beth en A. C. van Nieuwenhuizen; b. P. M. Labryn en J. Spaan; c. H. Bakker en J. W. Bontje; d. B. Verhulp en J. Klomp). 9. Adres om hoogere toelage voor de commissie tot wering van schoolverzuim. 10. Ontwerpbesluit tot het aangaan eener tydeiyke geldleening. 11. Idem tot af- en ovorschryving in de begrooting, dienst 1900. 12. Ontwerpbesluit tot heffing' van een Hoofdeiyken Omslag Jn 1902 en volgende jaren. 13. Kohier Hoofdeiyice' Omslag. Leiderdorp. Gisteravond gaf de Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer" onder leiding van den heer B. H. Gebhardt een openbare uitvoering in liet catechisatielokaal der Ned.-Herv. Gem., alhier. De negen zangnummers werden het kleine koor in aanmerking nemende zeer goed ten uitvoer gebracht. Ook worden de toe-^ hoorders nog verrast door eonige vioolstukje» met pianobegeleiding. Uit het herbaaldejyk applaudisseeron bleek, dat de toehoorders wel voldaan waren, zoodat1 de heer Gebhardt met zyn zangers en zange ressen met genoegon kunnen terugzien opl dezen welgeslaagden avond. Zegwnard-Zoetermeer. De Chrlstelyke school en de ondorwyzerswoning zyn thans verdwenen om plaats te maken voor een nieuw' schoolgebouw en nieuwe woning. Het gehoei is afgebroken en weldra zal op hetzelfde terrein met den nieuwen bouw begonDen worden. Een. schuur staande aan den Molenweg, by het dorp, is tydeiyk tot school ingericht,4 zoodat het onderwys ongestoord kan voortgaan.' Gistermorgen kwam de bakker 3. H. te Zoetermeer tot de ontdekking, dat ODgenoode, gasten de winkellade geledigd hadden. Twee fletsryders schynen de gelegenheid waarge nomen te hebben om hun tochtje winstgevend* te maken; in een anderen winkel wilden ze ook een kansje wagen, doch toen hun de gelegenheid minder gunstig leek, maakten ze' een boodschapje en verdwenen ze spoedig. By de door het bestuur van het Meersche Verlaat gehouden aanbesteding tot het af dammen, droogmaken en drooghouden van het Verlaat en het verrichten van eenige vernieuwingen zyn zes biljetten ingeleverd. Het werk is gegund aan L. M. Groenewegen,! te Leidschendam, voor een som van 1315. Door stemgerechtigde ingelanden van; den Zoetermeerschen of nieuw drooggemaakten polder zyn vastgesteld: de rekening over 1900! aan ontvangsten op 9816.54, aan uitgaven' op ƒ9972.305, nadeelig saldo alzoo 155.765;1 de begrooting voor 1901 op 9724.3S5 in' ontvang, 9721.71 in uitgaaf, goed slot 2.625.' De omslag voor 1901 is l per H.A. hoogeï' gestold dan in 1900. Gistermorgen zouden twee kleine jongen» van den landbouwer H. aan den Broekweg' een wagen mot mest wegryden, toen deze in een sloot terechtkwam en de belde paarden meegetrokken werden. Met veel moeite werden de dieren en de wagen er uit gehaald. De beldi' jongens kwamen er zonder letsel af, voor een paard moest de veearts gehaald worden. Uit de „Wtttateooui-ttnt". Kon. besluiten: Benoemd tot griffier bjj het kantongerecht te Zuidhorn rar. J. Bolt, kanton- rechter-plaatsvervanger en burgemeestor van Grootegast. Bevorderd by het departement van justitie tot referendaris mr. J. G. van Blom, thans booid- commies; tot hoofdcommies mr. A. E. Blos, thans titulair, en C. van Hameravelt, thans commies: Tot commies H. Muller, mr. P. A. V, baron van! Harinxma tlioe Sloten, beiden titulair; J. W, Berohard en F. J. G. Boucher, beiden adjunct- commies; tot adjunct-commies J. E. Erdmaus Jr„ thans 1ste klerk. Toestemming verleend aan: C. II. J. Rieter, burgemeester van Maashees on Overloon, om tot 1 September 1901 te Swolgen, gemeente Meerloo.' te blijven wonen; mr. A. van Doorninslc, secretaris van Diepenveen, om tot 1 Mei te Olst te blijven wonen; W. F. Smits, burgemeester van Jutphaas 86) In dio beschouwingon werd lord Airdrie door mrs. Brice gestoord, die hem in oen 'zeer laag uitgesneden, geel gewaad, met een |zeer hoog kapsel, een diamanten speld in het haar en oen fonkelenden diamanten collier om den hals, zoowel als een reusachtig'en waaier in de hand, een weinig button adem aansprak. Zy had midden in een wals opgehouden, om !met een vloed van woorden haar verrukking 'en verrassing over lord Alrdrie's verschynen op het bal te konnen te geven. Het volgende pogenblik zweefde zy echtor roods weer weg. Zy danste uitstekend. Wie zou gedacht hebben, dat dit elegante vrouwtje grootmoeder wasl „Wel, Airdrie^cwat zegt gy van ons bal?" vroeg een heer met een witten baard, die naast hem stond. Het was de heer van het graafschap, lord Everard Germaine, een ge spierde, kleine heor, met broode schouders. Hy en zyn vrouw waren oude, goedo vrienden van do familie Balmaine. Uit zyn jongonstyd kon hy zich nog de oude mrs. Balmaine en haar gevlekt jachtpaard herinnoren. „Het is byzondor mooi." „Hot dansen is niets meer voor mij. Ik begin my „anno domiui" te voelen, maar ik kyk een weinig toe, om myn vrouw genoegen te doen. Bovendien, zy zou u gaarne eens «preken, lord Airdrie; zy zit daar ginds onder het baldakyn. Gaat u mee?" „Ik zag u geheel alleen daarginds staan, lord Airdrie," zeide lady Germaine, een leven dige, oude daraa, met zilverwit haai- en s war te oogen, „en ik daoht, dat ik een werk der christelijke naastenliefdo deed, wanneer ik u verzocht een praatje met my te maken." „Dat ls werkelyk zeer vriendeiyk van u, lady Germaine." „Wat een groot gezelschap, nietwaar? Vier honderd personen in het geheel; dertig moer dan hot vorige jaar. Ik ben er trotsch op, want ik behoor tot het comité. U kent de helft der gasten zeker niet?" „Neon, niet het vierde gedeelte." „U is toch verschrikkelyk hokvastl Wy moeten u uit uw kluis zien te lokken. Men kan zich spoedig aan zoo iets gewennen en dat is niet goed voor een man. Zeg my nu eens, welke van de jongedames gy voor de mooiste houdt." „Ooh, lady Germaine, dat ia een moeiiyke opdracht; er zyn hier zoovele mooie jonge dames." „Jawel, daar ia by voorbeeld lady Ida Ham mond en Suzan van Hollaud, dan de jonge mrs. Malling en miss Balmaine. Wat my be treft, ik zou haar den palm reiken. Zy ïykt sprekend op haar vader. Tom was oen byzonder knap man, maar een zeer onrustige geest. De Balmainea zyn een wild ras. Ik ben steeds bang, dat Rosamund ook eens de grenzen der welvoeglykheld zal overschryden." „Zy ziet daar volstrekt niet naar uit," merkte lord Airdrie op en beschouwde do jongedame, die nu juist in oen lancier tegen over hom stond. „Neen, ofschoon zy van top tot teen een Balmaine is. Gode zy dank, dat zy niets van haar moeder heeft." Lady Germaine richtte baar lorgnet op mrs. Brice, die geheel buiten adem nu ook onder het baldakyn zat, terwyi haar cavalier haar met haar waaier lucht toewoei. fLk zie, dat zy do brutaliteit heeft do Balmain8cho diamanten te dragen, ofschoon zy na Tom3 dood nog tweemaal getrouwd is." „Zy is een merkwaardige vrouw 1" riep lord Germaine. „Men zou haar werkelyk voor dertig kunnen houden 1" „Zy is een gewetenloos monsch, die voor gold of een voorname positie alles veil heeft. Ik ben vast overtuigd, dat Tom ten slotte slechts uit angst met haar getrouwd is." „Nu, nu, myn besto; zy was een beeld schoon meisje 1 Een Balmaine doet bovendien niets uit angst. Do Balmaines kennen het woord „vrees" niet. Dat meisje daar heeft dat woord eenvoudig niet in haar woorden boek." „Wie is de lieer, met wien zy juist danst?" vroeg lord Airdrie. „Een van de artillerie! De grootste salon held en toch tevons do kranlgste soldaat. Men beweert, dat hy eens by een manoeuvre een scherpe granaat heeft afgeschoten, alleen om den dames een genoegen te doen." „Nu, lord Airdrie, geef ik u permissie my naar het buffet to brengen en my een kop koffie te bezorgen", zeido lady Germaine, op staande. „Ach, lk vraag wel excuus, ik ben zeer onattent geweest." „Volstrekt niet; lk verlang alleen maar uit de buurt van die vrouw te komen. Wan neer zy ln myn nabyheid ls, dan kj-yg ik dadelyk kippevel. Ik weet veel uit vroegere jaren, moet u weten. Zoo herinner ik my nog zeer goed het opzien, dat haar huweiyk met Tom Balmaino maakte. Wy houden het hier nu eenmaal met elkaar en ik kan die indringers niet uitstaan. Nu ik hier toch een maal ben, kan ik ook wel een kop koffie nemen," voegde zy er by, terv^yl zy op eon stoel in de eetkamer plaats nam. Toen lord Airdrie met de koffie terug kwam, was de kamer overvol. De lancier was uit en miss Balmaine onderhield zich met lady Germaine, terwyi haar danser met kwaiyk verborgen ongeduld naast haar stond en op haar wachtte. Nu stiet iemand met zyn olleboog tegen lord Airdrie's arm, zoodat het kopje hem uit de hand viel en een gedoelto van den bruinen inhoud op miss Balmaine's mooie witte japon terecht kwam. Er ontstond een groote verwarring: overstroomende veront schuldigingen, aangeboden zakdoeken on eon jammoriyk weeklagen van den kant van lady Germaine. Miss Balmaine nam echtor met volkomen zelfbehoersching het ongeluk zeer luchtig op. „Hot spyt my byzonder," zeido lord Airdrio. „Wat kan ik doen, om u myn diep loedwezen te betuigen en uw toorn te doen bedaren?" „Als u zoo goed wil zyn my uit het ge drang te brengen, dan ga ik naar de dames- kleedkamer en laat myn japon afwasschen. Het is werkelyk niet do moeite waard om zich daarover op te winden," zelde zy op staande. „Zal lk hier wachten en u dan naar de balzaal terug geleiden?" vroeg hy, toen een kamenier haar japon onder handen had ge nomen. „Ik dank u zeer. Maar lk bid u, doe verder geen moeite, ik vind den weg wel alleen terug," antwoordde zy met een onverschilligori hoofdknik. Toon zy echter oen paar minuten lator de kleedkamer weer verliet, vond zy hem nog ln de gang op haar wachten. „A, dat is zeor vriendeiyk van u, maar 't was werkelyk onnoodig." „Volstrekt niet. Kau ik anders nog iets voor u doen?" „Ja, als 't u bolieft, u kan my een portie aardboienys bezorgen." Twee of drie minuten later zat miss Balmaino in een behaaglyken, met palmen versierden' hoek on verorberde liaar aardbeienijs, torwyl lord Airdrie haar waaier vasthield en met; hoffeiyke beleefdheid wachtte. „Danst u niet?" vroeg ai) plotseling. „Neon, ik geloof, dat ik sinds myn eonJ en-Iwintigsto jaar niet moor gedanst heb." j „O, toen danste ik nog op de armen var' myn kindermeid." „Ik kom u zeker zeer oud voor?" vroeg hy „Nu, wel oen beetje," antwoordde zy met een glimlach. „Voor hoe oud houdt u my dan?" „Voor veertig of vyf en veertig. Ik bezit echter niet het minste talent om oen leoftyd; van anderen te bepalen. Heb ik ditmaal goei geraden „Noen," antwoordje hy, „maar lk geloof, dat ieder zoo oud is als hy er uitziet, :ueu heeft „l'&ge de soa ooeart"" „Een vrouw ls zoo oud als zy er uitziet* maar oen man zoo oud als hy zich voelt; wordt er beweerd. Nu, lk ben wel goon man# maar lk voel my minsten» veertig Jaar." „Waariyk, miss Balmaine, en waarom?" „Waarom? Zy knipte bijna onmerkbaar rnetj de oogleden en maakte een bewoging met d^ schouder». „Hot zou u niet tn het minst Into- ro8seeren, wanneer Ik u «lat vertelde. Maai» waarom gaat u naar bals, wanneer gy toch niet daost?" ,0m my nuttig te makea en oude dame#" naar tafel to geleiden." „En om kopje» koffie over jongedames ulf te gieten." (IVonk wrwigd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1