ai Kl Q rt ieum was vettig gemaakt en daardoor op oen 'oud biljet geleek, valsch was, waaromtrent 'hü zich nog eens met de loupe vergewiste. Onraiddeliyk gaf hy daarvan kennis aan het hoofdbureol van politie en het commissariaat op hot Jonas-Daniöl-Meyer-plein. De bediende herkende in het jongmonsch Iemand, die geruimen tyd geloden zich aange boden had als winkelbediende en volgens zyn jopgave werkzaam geweest was in oen bekende eigarenmagazyn in de Kalverstraat. Hier werd hot adres van het jongmensch opgenomen en hijzelf door de politie opge haald. Hot gewisselde geld was voor het 'grootsto deel nog in ztfn bezit. Het signale- jment, door Rotterdam gegevon van den wis selaar der valsche biljetten, scheen overeen 'te komen en zoo ging Zaterdagmorgen het 'jongmensch ter confrontatie ondor politiege- loide naar Rotterdam. Aldus meldt hot „N. v. d. D." Do „Tel." weet verder nog mede te deelen, dat als gevolg van het door do politie en justitie iügestelde onderzoek vier personen zyn gearresteerd en in voorloopige hechtenis 'gesteld. Om niet vooruit te loopen op het justitieel onderzoek bepaalt de „Tel." zich tot de volgende mededeeling: Zekere H. en v. S., wonende in perceel 106 Damrak, worden verdacht van het vervaardigen ;van de bankbiljetten. H. is gearresteerd, v. S. is nog voortvluchtig. Aan het politiebureel der 2de sectie J. D. Meierplein, werd gistoron gedurende den ge- 'heelon dag het getuigenverhoor in doze zaak 'voortgezet door mr. Yan Kaalte, commissaris ■in de sectie, en den rechter-commissaris mr. Baumhauer. Eon onderzoek, ingesteld op de woning van V S., gaf de justitie veel werk. Het perceel biyft door politie bewaakt. Omtrent een der gearresteerden, den persoon nl. die naar Rotterdam was vervoerd om aldaar te worden geconfronteerd met verschillende personen, die nagemaakte biljetten hadden ont vangen, meldt de „Tel." nog het volgende: Bodoelde persoon, zekere S., te Amsterdam, kwam eenige maanden geleden in aanraking mét de justitie, daar hy verdacht werd van een diefstal in den Lunchroom in de Kalver straat. Op oen publiek bal-masquó word hy toen des nachts gearresteerd, maar wegens gebrek aan bewys op vryevoeten gesteld. Nu echter heeft de justitie termen govonden, hem, verdacht van hot vervaardigen en uit geven van nagemaakte bankbiljetten, in voor- loopig arrest te stellen, daar hy, volgens latere berichten, door verschillende personen te Rotterdam werkeiyk is herkond. In perceel 106 aan het Damrak te Amster dam, waar een drukkery is gevestigd, zyn gistoron verschillende lithographische steenon on verschillende andere voorwerpen, die tot het vervaardigen van valsch bankpapier ge- 'diend kunnen hebben, is beslag genomen. Fai 11 i s s emont-jhr. H. P. Tindal. In de Zaterdag gehouden vergadering van crediteuren in genoemd faiiliesement werd door mr. Herman J. Keyzer, namens den gefailleerde, aangeboden een accoord, waarby aan alle cre diteuren, preferente en concurrente, wordt toegezegd betaling van 100 pCt. hunner pre- lensiön, met uitzondering van die vorderingen, welke door pand of hypotheek zyn gedokt. De bedoeling van dit laatste is, dat het bedrag ,der hypotheken f 400,000), rustende op de tot den boedel behooronde onroerende goederen, niet by curatoren zal worden gestort. Over dit accoord zal op Zaterdag 8 Juni worden gestemd. Op de ïyst van voorloopig erkende vorde ringen zyn gebracht een totaal bedrag van f 409,276 aan preferente en f 648,967 aan concurrente vorderingen. Mevrouw Tindal deed zich voor haar huweiyksaanbreng, ten bedrage van ruim 1 mlllioen gulden, niet vorifleeren. Yan de op de jyat gebrachto vorderingen wordt een aantal, waaronder eenige tot zeer aanzienlyke bedragen, door den gefailleerde betwist. Buiten de reeds op de ïyst geplaatste werd nog veriflcatio verzocht van verschil lende vorderingen. Do verzoeken tot toelating dier vorderingen werden verwezen naar de rechtbank; als datum voor de behandeling werd aangewezen 19 Juni e. k. Over ver schillende der hierbedoelde vorderingen zyn bereids procedures aanhangig voor verschil lende rechtscolleges. Yolgens mededeeling vaD de curators komen onder de activa voor het landgoed Oud Busstim (dat op 21 en 28 Mei e. k. zal worden herveild). Voor de eventueel mindere opbreDgst dan f 632,000 wordt de makelaar J. C. Schogt aansprakeiyk gesteld. Over deze activiteit, tot den boedel behoorende, zeiden curatoren niet te weten of zy er zich over hadden te ver heugen of te bedroeven. Voorts noemden *y onder de activiteiten verschillende onroerende goederen, waartoe behooren het gebouw „Pittoresque" in do Regulier8dwarsstraat te Amsterdam, dat 20 dezer door den hypotheekhouder in publieke veiling zal worden gebracht, benovens het gebouw aan de Zwanenburgerstraat in gebruik als „Toevlucht voor onbehuisdon." Tot de activa behooren o. m. nog eon ge bouw te Parys, waarin is gevestigd een in richting tot sterilisatie van water, benevens aandeden in een in fielgiö gevestigde Maat- Bchappy, die thans in staat van faillissement verkeert. Aandeel in de uitgave van het dagblad „Do Telegraaf" heeft, volgens deze mededeelingen, de heer Tindal niet. Voor rekening van zyn echtgenoote ondernam hy indertyd de uitgitte van dat blad, totdat in September van het vorige jaar het recht van uitgifte van dat blad namens haar voor 1 millioen gulden (in aan- deelen) in do maatschappy „Electrischo Druk kery" werd ingebracht, welker aandeelen- kapitaal toen van J/4 millioen tot 1'/4 millioen weid verhoogd. Biorvorglftigingen. In de Zaterdag te Arnhem gehouden vergadering van den Geneeskundigen Raad van Gelderland en Utrecht deelden de heeren Guldensteeden Egeling en Spruyt de resultaton van hun onderzoek, naar aanlolding van de vele arseni cumvergiftigingen in Engeland ten gevolge van het gebruik van arsonicumhoudend bier, mede. Zy hadden nL een onderzoek ingesteld naar de aanwezigheid van arsenicum in de glucose, die in Gelderland en Utrecht ver-_ vaardigd en gebruikt wordt. Het is hun ge bleken, dat de te Tiel vervaardigde, als de van elders geïmporteerde, glucose vry van arsenicum was. In aansluiting hiermede hield de heer Gul densteeden Egeling een voordracht over de nieuwere methoden om arsenicum aan te toonen, wolko voordracht door eeüige prooven opgehelderd werd. Spr. deelde mede, dat de glucose by de blerberelding volstrekt niet noodig is, maar gebruikt wordt om maltose uit te sparon. Noordbrabantsche Bank. Geiyk reeds vroeger is bericht geworden zyn aan commissarissen dor Bank door de commissie uit de aandeelhouders voorstellen gedaan om tot reconstructie der Bank te komen. Daar voor zou het echter noodig zyn, dat door commissarissen tot een zeker bedrag werd ingeschreven, en men meende, dat het ant woord op dat voorstel vóór 15 Mei j.l. en in bevredigenden zin zou worden gegeven. Dit is echter niet het geval geweest; wel is er antwoord gekomen van commissarissen, maar niek een bevredigend, want de mededeeling, dat commissarissen alsnog moeite zullen doen om by de medewerking, door hen te ver- leenen, ook langs anderen wog medewerking voor het beoogde doel op te sporen, wordt door belanghebbenden geiyk gesteld mot oen mislukking van de poging, door de commissie in het algemeen belang van aandeelhouders gedaan om de Bank op de been te houden. Het uitstel, om zich uit te spreken, aan com missarissen verleend, tot 22 dezer, kon zonder eenig bezwaar worden gegeven, omdat 6erst op den 23sten van deze maand de vergadering van schuldeischers dor Bank zal worden ge houden, waarop zal worden uitgemaakt of definitieve surséance van betaling door de rechtbank zal kunnen worden toegestaan. Een hevige brand is uitgebroken in de bosschen van don graaf van Vlaanderen, tusschea Rethy en Gheel. Yan het geheele gedeelte, „'s Graven Del" genaamd, een oud moeras, dat drooggemaakt en met boomen beplant is, werd het hout een prooi dor vlammen. Slechts aan de tydige tusschenkomst der bewoners van Rethy en Desschei is hot to danken, dat de brand geen grooter uitgebreidheid verkreeg. Vier hectaren pynboomen, omstreeks 10 jaar oud, werden vernield. Uit Beriyn wordt geseind, dat de beide directeuren van de Pommersche Hypotheken Aktienbank, de heeren Fritz Romeick en Wilhelm Schultz, Zaterdag-middag in hechtenis zyn genomen en overgebracht naar het huis van bewaring. De directie van genoemde Bank deelt mede, dat de gevangenneming van de beide direc teuren niets heeft uit te staan met de tegen woordige positie en het beheer van de Bank, waaromtrent het nu uitgegeven rapport volop inlichtingen geeft. De gevangenneming is niet op verzoek van den raad van toezicht, maar waarschyniyk op een particuliere aanklacht geschied. Mark t berioliteu. Alfon, 20 Mei. Aangevoerd 36 wagens kaoa, te zameo 1611 Btuka. Prijs: 1ste soort Goudsche kaas f '20 a 22, 2de soort f IQ f 19. Handel vlug. Aangevoerd 156 Lammeren, prijs 8 a f 9.50. Kotieruuui, 20 Mei. Vee. Aanroer Paarden, Veulen, Ezels, magere Runderen, 464 vette Runderen, 387 vette en graekalveren, nucbtor Kalf, 610 Schapen of Lammeren, 518 Var kens, 1 Big, Bok ot geit. Men noloert: Vette Runderen late qual. 68 a 2de qual. 04 a 3de qual. 60 a oenta, Oasen 1ste qual. 68 a 2de qual. 64 a 8de qual. 60 a cents. Stieren lete qusL 60 a 2de qual. 68 a 3de qual. 64 a cents. Kalveren 1ste qual. 96 a2de qual-85 a 70 cente, alles per KG. Handel vlug. Schapen 1ste qual. 62 a 2de qual. 66 a oents. Handel tamelijk. Varkene lste qual. 47 a 2de qual. 46, 3de gaal. 46 a cente. Licht aoort 44 a 42 oenta. chrale aanvoer en redelijke handel. Aardappelen: Zeeuwscho blauwe f 4.60 a f 4.76. lltrechtf 20 Mei. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt waren 1026 paarden en veulens aangevoerd. De paarden werden verkooht van f 60 tot f 800, do veulens van f 100 tot f 270. Verliezen van het Engelsche leger, zooals dis voorkomen in de aDaily Graphic", i Q XI P i O •o a 0 1 O si 1 s S II 11 14 Mei 15 16 17 18 20 4 9 5 10 a 20 7 10 19 6 2 8 14 32 19 10 19 17 Totaal AOADEMIENlEl WS. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de wis- en sterrenkunde de heer J. W. J. A. Stein S. J.f geboren te Grave, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Beobachtungen zur Bestimmung der Breitenvariation in Leiden nach der Horrebow- Methode angestellt von Juni 1899 bis Juli 1900". Geslaagd ia voor het voorbereidend kerkelijk examen de heer P. J. Molenaar. Amsterdam. Bevorderd zyn tot arts de heeren F. W. Adrian, geb. te Amsterdam; J. A. G. Kuneman, geb. te Bandong; C. J. van Barneveld, geb. te Avereerst, en geslaagd zyn voor het lste gedeelte, mej. T. van der Ploeg en de beeren J. de Vries en H. J. M. Bos houwers. Do oorlog tussclion Engeland en Transvaal. Het wordt eentonig op den duur, altyd weer lysten van Boeren, paarden, koeien en schapen. Dat voelt men ook in Engeland en dus heeft men weer eens een telegram doorgelaten, waarin iets anders staat dan die opsommingen. De lezers vindon dat telegram (uit Stander- ton) hierachter. Zy zullen daarin ongetwyfeld met belangstel ling lezen, dat de Boeren zelfs nu nog de ge legenheid hebben geschut mee te voeren en dat nog wel in de streek tuaBchen Standerton en Middelburg. Maar wat .all ir verder Ja lezen moeten». afgezien van de 40,000 stuks vee, weten wy w&ariyk ook niet. Er ia een generaal, die trekt met een colonne. Veronderstellen wy, dat hy van de Nataliyn naar Ermeloo rukt. Op marsch wordt hy drie keer aangevallen. Met welk resultaat wordt niet vermeld. Alleen wordt een veront schuldiging gemaakt, omdat hy het geschut van den vyand Diet heeft kunnen nemen. Dat hyzelf een licht gewonde, de vyand 60 dooden en 100 gewonden had, moeten wy zeker analogisch interpreteeren. Ook zal hy ongetwyfeld den vyand vernietigd en ver spreid hebben en by de vervolging met regen te kampen hebben gehad. Ook dat kunnen wy ons denkener staat echter niets van. Het schynt intusschon, dat do generaal Ermeloo bereikt heeft hoo wordt niet ge meld dat hy het (lotteriyk) „schoon ge maakt heeft van do inwoners" en dat hy daarnaaan den haal is gegaan zouden wy durvon veronderstellen, waarby de Boeren hem weer behooriyk op de hielen zaten. Er staat echter niets van. Er staat heelemaal niets meer over de colonne-Bullock. In het geheimzinnige duister van den censor is zy verdwenen. Wat niet wil zeggen, dat zy in de pan ie gehakt, maar wel, dat zy meer passief dan actief is opgetreden en vermoedoiyk heel wat verliezen geleden heeft. Zeker slechts is, dat de Boeron in dat zoo vaak schoon geveegde gebiod nog met zwaar veldgeschut rondgaan inderdaad lastige „rooversbenden", die zulk speeltuig kunnen meesleopen. Doch nu zal er wel gauw een schitterende overwinning voor de Eugelschen komen. Miiner komt deze week in Engeland, er zal veel praal zyn, er zal dus ook wel een nieuwe overwinning opgediend worden. Al wachtend op die overwinning is er intus8chen niet veel nieuws te vermelden. De „Rheln. WeatfaliBche ZeituDg", een van de weinige groote Duitsche couranten, die de zaak van de Boeren trouw blijft bepleiten, oefent een scherpe critiek op de victorie-be richten van Kitchener. Sedert weken, merkt zy op, is Kitchener niet ééns in de gelegenheid geweest ook maar één werkeiyk gevecht te noemen, waarin zyn troepen den Boeren noemenswaarde verliezen hebben toegebracht, terwyi de offlcieele Engel sche ïyeten alle dagen van nieuwe schermut selingen, van nieuwe Engelsche verliezen spreken, zonder dat Kitchener er ooit een woord over te zoggen heeft of zonder dat het ministerie van oorlog, als hy er misschien van gewaagt, zyn mededeelingen openbaar maakt. Deze kinderachtige en onwaardigo komedie wordt met een onbeschaamdheid voortgezet, die in Engeland zelf wel steeds meer op haar juiste waarde wordt geschat, maar nog lang niet voldoende gebrandmerkt en gewraakt wordt. Maar eindeiyk begint mon ook daar om Kitchener's berichten te lachen. En dat is goed. Hoongelach en bespotting is het eenige antwoord op deze Münchhausiades. Zoo bont hebben de Franschen het in 1870 lang niet gemaakt. In do buurt van Maraisburg, in de Kaap kolonie, moet in de laat6to dagen tameiyk hevig gevochten zyn. Den 15don Moi is reeds uit Cradock geseind, dat oon patrouille, van dertig man van de London Metropolitan Rifles daar vier dooden en zes gewonden had ver loren. Uit Kaapstad komt nu nog een bericht, dat de koloniale verdedigingsmacht den 13den Mei zes dood6n en elf gewonden heeft gekregen. Dat zyn dus in het geheel tien dooden en zeventien gewonden. Te Nieuw-York doet een gerucht de ronde, dat de Boeron, die ais krygsgevangenen naar de Bermuda's worden gezonden, door een regiment negertroepen uit Barbados bewaakt zullen worden. Uit de verllezeniyst blykt, dat den 12den Mei by Dasplaats 2 man van Nesbitt's Horse gesneuveld en een officier en drie man ge wond zyn. De nieuwe gouverneur van Natal Sir Henry Mao Galium heeft Zaterdag het Natalsche Parlement geopend. In zyn openingsrede zette de gouverneur de noodzakeiykheid uiteen van krachtige bevordering van openbare werken, vooral van die in verband stonden met havens en spoorwegen. Verder sprak hy over de stappen, die gedaan werden met hot dool een conferentie te houden over do opneming van alle staten in Zuid-Afrika in een tol-unie onder een herzien tarief en over de Indiening van een wetsont werp voor een spoorweg van de Kaap naar Natal. Tot den llden Mei zyn in de Kaapkolonie 610 gevallen van pest voorgekomen en 276 sterfgevallen ten gevolge daarvan. Het besmette gebied is hetzelfde gebleven. Telegrammen* STANDERTON, 18 Mei. (R. O.) De Boeren hebben driemaal generaal Bullock's colonne aangevallen tusschen Amersfoort en Ermeloo. De Boeren hadden een Creusot-kanon, een twaalfponder, twee pompoms en een maxim. Alle pogingen werden aangewend om deze kanonnen te nemen, maar tevergeefs. Ten slotte ging de colonne door Ermeloo naar Carolina. Louis Botha had mst het garzi- zoen en de officieren den 15den Mei Ermeloo verlaten en was Oostwaarts getrokken. Gene raal Bullock zuiverde Ermeloo van alle inwoners, maar liet de stad ongerept. Nauweiyks had den de troepen de stad vorlaten, of de Boe ren verschenen er weer en zochten in de stad naar burgers, die zich misschien hadden over gegeven. Generaal Elliot zond in den tyd van een week 40,000 stuks paarden en vee en vele Boerenfamilies naar Standerton. KAAPSTAD, 18 Moi. (R. O.) Volgens de laatste bepaalde berichten van De Wet was deze langa Boshof naar het zuiden getrokken, slechts vergezeld door ten hoogste veertig man, klaarbiykeiyk met de bedoeling om de Kaapkolonie wear binnen te trekken. Het gerucht, dat hy dit laatste ook heeft gedaan, is nog niet authentiek. LONDEN, 18 Mei. (R. O.) Uit de verliezen- lüat blykt, dat een officier en zes man van de geregelde troepen den 16den Mei by Uit komst zyn gewond. LONDEN, 20 Mei. (R. O.) Uit Carolina wordt dato 17 dezer aan de „Times" gemold De Engelsche troepen hebben heden Carolina bezet. Dit is dus de vyfdo maal, dat zy dit doen. Commandant-generaal Botha bevindt zich thans to Ermeloo. LONDEN, 20 Moi. (R. O.) Uit Protoria meldt lord Kitchener dato 18 dezer: Een geblindeerde trein ontspoorde door ondermyning ten zuiden van America-aiding (ten noorden van Kroonstad). Een Engelscb majoor werd gedood. LEIDEN, 20 Hei. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 16° C. 60.8° Fahrenheit, hodenmorgen om 8 uren 13° C. 65.4° F., 's middags om 12 uren 16° 0. 69° F., 's namiddags om 4 uren 16° C. 60.8° F. Nadat de heer J. Vink, stafmuzikant by het 4de regiment infanterie alhier, een marsch had gecomponeerd en opgedragen aan do Leidsche Scherpschutters-Vereeniging, waren hedenmorgen, nadat de marsch in een alge- meene vergadering der seherpschutters door de welwillendheid van een 20-tal musici van genoemd regiment, onder directie van den componist zelf, in Den Burcht alhier reeds was uitgevoerd, de leden der Scherpschut- ters-vereeniging door de welwillendheid van den directeur van genoemd korps, deu heor W. van Erp, uitgenoodigd, dien marsch to komen hooren by de repetitie in „Zomerzorg", door het volle orkest. Dat die marsch, welke in hetzelfde genre is geschreven als die van don beroemden marschkoning Sousa en die aan opgewektheid niets to wenschon overlaat, in den geest viel van de aanwezigen, behoeft wel geen nader betoog en kan ook biyken uit de hartelyke dankbetuiging van den voor zitter der Scherpschutters aan hot adro3 van de hoeren Van Erp on Vink. Wy kunnen den componist Vink dan ook gelukwenechen met zyn nieuwen marsch, waarvan, hy zeer veel werk heeft gemaakt, en zyn overtuigd dat deze marsch, wanneer hy binnenkort voor piano gezet zal zyn, voel aftrok zal vinden by de liefhebbers van opgo- wekte militaire muziek. De Raad dezor gemeente zal a. 8. Donderdag, des namiddags te twee ureD, een vergadering houden. De Fransche mail wordt hedenavond alhier verwacht. By de hoden alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 10 en 6 H.L. waren de pryzen f 6. en f 3. Gedeputeerde Staten hebben reeds vor- andering moeten brengen in de sluiting op Zondag van het Kanaal Ryh en S.hie. De Hoornbrug en de Geestbrug zullen den geheolen dag geopend blyven; de brug by Reineveld, de Koepoortsbrug en die aan de Oostpoort zullen alleen gesloten zyn van tien tot twee uren. Op tweeden Pinksterdag is de vaart echter geheel open wat deze bruggen betreft. Do vrienden en vriendinnen van den vrede waren Zaterdag-avond te 'st Graven bage in grooton getale naar do zaal van den Kunst kring opgegaan x ter herdenking van den openingsdag der Vredesconferentie, een feest ter verheeiiyking van den vrede aangelegd door de regehngecommissie uit den Ned. Bond voor Vrede en Recht, Ned. Vrouwenbond ter Internationale Ontwapening, en uit de Haag- scbe afdeeling van den Alg. Ned. Vredebond. Tal van hooggeplaatste personen en dames uit de aanzienlykste kringen waren aanwezig. De oponingsrede werd gehouden door don eere-voorzitter, minister De Beaufort, waarop nog vele andere toespraken en muzikale voor drachten volgden. Op deze meeting word de volgende motie aangenomen „De vergadering, den 18den Mei 1901 ver gaderd te 's-Gravenhage ter herdenking van de opening der Vredesconferentie op 18 Mei 1899, spreekt haar diep leedwezen en haar krachtige verontwaardiging uit, dat sommigen van de besluiten der Haagsche Conventie en met name de art. 44, 45, 46, 47 en 50 met voeten getreden zyn; „hoopt, dat de Regeeringon hiertegen do etappen zullen nemen, die binnen haar bereik liggen; en wenscht, „dat geen Staat, die tot een oorlog godwon- gen werd omdat arbitrage werd geweigerd, zal kunnen beroofd worden van zyn recht op on&lhankeiyk bestaan, tenzy het doodvonnis, door den overwinnaar geöischt, worde be krachtigd, na een eeriyk onderzoek door een onpartydig Hof van Arbitrage." De meeting in „Plancius" te Amsterdam door verschillende vrouwenverenigingen geor ganiseerd, was eveneens druk bezocht. Ook daar werd veel gesproken. Op voorstel van mevrouw Jacobs werd hier de volgende motie aangenomen: „De openbare vergadering, op don ver jaardag der Vredes-conferentie byeengeroepen door de verenigingen, enz,, wenscht dat het heden in Den Haag ge opend scheidsgerecht aan zyn doel mogo beantwoorden. Zy stemt ten zeerste met het streven in, den wreeden, mensch-ontoerenden oorlog door vreedzame beslechting van ge schillen te vervangen; en spreekt daarbjj de hoop uit dat do toenemende invloed der vrouwen in de maatschappy zal strekken om het militarisme steeds meer te beperken on eindeiyk den oorlog geheel te doen ver- dwynen." Uit Amsterdam wordt nader nog gemeld, dat by de twoe inzake de nagemaakte bank biljetten aangehouden personen, in hot geheel voor f 20,000 aan valsche biljetten in hun bezit werd gevonden. Naar het „Hbl." verneemt, zyn mevr. Mann Bouwmeester en de heer Louis Bouw meester weder aan „Het Ned. Tooneel" ver bonden. Waarschyniyk zal de heer Clous in het a. e. seizoon geen deel meer van het gezelschap uitmaken. Het bericht, dat de heer Van Heemstra zich voor de Kamor-candidatuur in het district Hilvor8um heeft teruggetrokken, wordt, na onderzoek, niet bevestigt (Nederlander,) By de Hooge Regeering lifer to tend# is ingezonden do ontslagaanvrage van den Gouverneur van Curasao mr. II. Barge. Mr. Fokker heeft bedankt voor do can- didatuur voor do Provinciale S.a'on, hem door do Democr. Kiesveroemgiog „Oatwikk-!i:ig" to 's-Gravenhage aangeboden. Ter gelegenheid van den veijiaidag van den keizer van Rusland werd gisteieu in de Indische kapel aan den Scheveningschon wog een dienst gebonden, bygewoond door den gezant en de leden dor logalie. Jhr, mr. A. G. Schimmelpenninck, ge zantschapssecretaris 2de kl. by de Ne.J, Legatie to Beriyn, is in Den Haag aangekomen. To Breda overleed, in den ouderdom van ruim 71 jaren, de kolonel titulair, nnlitie- commi36aris van het militie-district Breda, F. P. Cavaljó, ridder 3de klasso in do M. W. O. Namens den keizer van Rusland is aan onzen Minister van Buitenlandsche Zaken tele- graphiscb dank betuigd voor liet telegram, namens de Haagsche vergadering ter herden* king van den 2den verjaardag der Vredes conferentie tot den Tzaar geriebt. Mini iter Piorson is sinds Donderdag voor oen achttal dagen uit Den haag. Oudshoorn. De milicien C. P. Zwaan, van do lichting 1899, behooronde tot hot korps genietroepen, is tegen 3 Juli a. s. in werke- lykon dienst opgeroepen, garnizoensplaat® Utrecht. Door ingelanden van den Gecombmoerdun Grooten-, Kleinen en Kalkovonsclienpoidor is de rekening over het dienstjaar 1 S'J9 vast-* gestold in ontvangst op f 1725.ó4i, m uit gaaf op f 1347.70b, batig saldo f 377.S I. Voorhout. Do heer A. A. Swo.ls, secretaris dezer gemeente, is als zoodanig benoemd te Haarlemmerliede on Spaarnwou !o. Dultnoliland. Aan het paradedinor to Metz, waaraan de leden van hot Russisch gezantschap aanzaten, stelde do Keizer een dronk in op keizer Nicolaas. Iiy wees er op, dat hot eon oude on geliefde traditie in het Pruisische leger is. den jaardag van den Russischen vorst ined» te vieren, on herinnerde or aan, dat met goed vinden van alle mogendheden aan graa» Waldorsee het opperbevel in Petsjili waf opgodragen. Dat nu do hoop bestaat, dat hq,« gros der verbonden troepen spoedig naar hef vaderland zal lerugkeeren, is, meende keizei Wilhelm, niet voor hot klelnsto deel te danken aan het vertrouwen, dat de keizer van Rualanq in graaf Waldersoo heelt gestold en behouden. Met den wenscb, dat de in China tusschen alle beschaafde volkeren bezegefdo wapen- broederschap ton goodo mocht komen nan dj; groote zaak van den vrede, 6teldu de Keizer oen „Hoch" in op keizer Nicolaas. ADYERTENT1ËN. Getrouwd PH. J. C. TISSEN, Cand. Not8, te Utrecht. EU M. H. BOSSCHAERT. De Heer en Mevrouw TISSEN Bosschabrt betuigen, ook namens do Familie, hun harteiyken dank voer de vele belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. Leiden, 20 Mei 1901. 4589 12 Geboren HESTER, Dochter van: W. C. VAN DER WILK en M. W. VAN DER WILK—Gans. Leiden, 19 Mei. (Lokhorststraat 25). 4599 7 De Heer en Mevrouw A. J. HOOI BERG—Van Dam geven kennis van de geboorte van een I>oclilcr. Epje, 19 Mei 1901. 4007 3 Heden overleed, na een langdurig en geduldig lyden, voorzien van do HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer FRANCISCUS VAN DER LINDEN, In den ouderdom van ruim 88 jaren. Uit allor naam Wed. F. VAN DER LINDEN, Hcllinos. Leiden, 17 Mei 1901. Haarlemmerstraat 199. 4554 13 Heden overleed, in den ouderdom j van 28 jaren, myn Eclitgenooto LOUISA CORNELIA GROOT. Mede namenB wedorzydscho 4608 8 familie, G. H. VAN DISSEL. Rotterdam, 18 Mei 1901. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed, na een kortston dig, doch 8inarteiyk lyden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd- on Groot moedor Mejuffrouw ELISABETH LADAN, geb. Van der Toot, in den ouderdom van ruim 64 jaren. Mede namens verdero Familie, A. LADAN. A. LADAN Jr. S. LA BAN Melkt. ALIDA E. LADAN. Leiden, 19 Mei 1901. (Oude Vest 229) 4598 14 Voor de vele blyken van deelneming by het overiyden van onze gehelde Dochter ELIZA BET betuigen wy onzon harteiyken dank. Uit aller naam, 4596 6 G. v. NOORT W. NIEUWENBURG en A. NIEL WENBÜRG betuigen by dezo lui harteiykon dank aan hun geachte Patroon den Heer P. G. TIMP, \e het Souvenir, aan elk hunner ge schonken ter herinnering aan hun 25-jarigen diensttyd by gonoomdon Patroon. I co s O o; o

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3