Boomenveili'üg bekwame Strijksters Gomen^d NUnifA Zy, dio verleden Zondag „'t Post- hof", aan den Rynsburgschen weg, bezochten, zullen hebben gezien de fraaie en uitgebreide versiering, welke er toon onder de veranda, langa den geheolen wand, van naar kleuren gerangschikte tulpen was aangebracht. Het voornemen moet bestaan om a .8. Zondag een dergelijke bloemyersiering nog grootscher te doen zijn. De vereenigingen, die Zondag a. s. te 's-Gravonhage deelnemen ean de meeting voor algemeen kiesrecht, mogen zich in optocht begeven 'e morgens van de beide Bt&tions af naar het terrein achter do Hobbemastraat en, na afloop der meetiDg, van daar naar het Binnen hof. Ontplooide banieren (doch goenroode 'vlaggen) mogen medegevoerd worden. Alléén by den tocht naar het Binnenhof mag muziek gemaakt worden. Het gerechtshof in Den Haag bevestigde gisteren het vonnis der Haagsche rechtbank, waarby A. Y. werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf wegens oplichting door een inwoner van Pijnakker te bewegen tot afgifte van f 1 ondor het valsche voor nemen, dat hy (bekl.) voor predikant studeerde; alsmede het vonnis derzelfde reehtbank, ver- oordeelende een klokkenmaker wegens ver duistering van hem ter reparatie toevertrouwde horloges, tot 6 maanden. Te Haarlem heerschte gister- middag een hevig onweer, gepaard met zwaren hagelslag. De straton zagen er wit uit, als in den winter. Er is veel schade aan plant soenen en tuinen. De aanvaring op don Amstel.— Do rechtbank te Amsterdam veroordeelde gisteren Myssa Lubbers Myssema, kapitein der stoomboot „D. A. Verachure I", wegens het door aanvaring doen zinken van de tjalk „Verwisseling", behoorende aan den Wilder- vanksshen schipper H. Texer, op den Amstel, en hot dien ten gevolge veroorzaken van den dood van 5 menschen, tot gevangenisstraf voor den tyd van één jaar. De rechtbank nam achteloosheid, roekeloos heid en slechte zeemanschap van den kapitein als oorzaak van het ongeval aan, voorts oordeolende, dat do stoomboot niet slechte over het meertouw der tjalk is gevaren, maar met volle kracht stoomende op den achter steven der tjalk is geloopen. Plesschentrokkers. By breed gemotiveerd vonnis verklaarde de rochtbank te Rotterdam gisteren Joan Georg Philip Wegenwys, 30 jaar, muzikant te Amsterdam, Gysbert Zalm, 48 jaar, bierbottelaar te Rotter dam, en Hugo van der Boon, 85 jaar, koop man zonder bekende woonplaats, schuldig aan: oplichting als voortgezet misdrijf, veroordeelde Hos. 1 en 2 ieder tot een gevangenisstraf van drie jaar; No. 3 tot een gevangenisstraf van twee jaar, voor allen met in-mindering- brenging der preventieve hechtenis. De eisch van het Openbaar Minister was voor No8. 1 en 2 ieder twee jaar gevangenis straf met in-mindering-bronging dor preventieve hechtenis. Naar aanleiding van de revisie- aanvraag, door den gedetineerde De Jongh in zake het tegen hem gewezen vonnis, waarby hy als do moordenaar van Marius Bogaard is veroordeeld, meldt men aan het„ Hbl.", dat volgens bewering van De Jongh niet hy, maar iemand, die aan zyn zuster trouwbelofte liad gedaan, den moord zou hebben bedreven. Dat zou een gewezen hotelhouder uit Scheve- ningen zyn, die nog leeft. Deze zou do wacht hebben gehouden by Marius in 't duin, terwyi De Jongh op het in- ontvang8t-nemen van het geld uit was, en in dien tyd zou hy, die met De Jongh de afpersing op touw had gezet, beangst voor ontdekking, zyn handon aan den knaap hebben geslagen. De arrondissements-school- opziener to Beetoterzwaag had zich tot den gemeenteraad van Opsterland gewend met verzoek, om met toepassing van art. 29 der wet op den Leerplicht, een verordening vast te stellen, waarby aan de politie opgedragen wordt zich cp straat bevindende schoolkinderen naar school te brengon. De schoolopziener, die zelf lid van den Raad la, trok echter zyn verzoek in, toen het bleek ,van verschillende kanten bezwaar te vinden. Te Winschoten ia govankeiyk binnengebracht Derk V., van Oudepekela, verdacht van verduistoring van gelden ten nadeelo van den notaris W. Offerhaus, te Nieuwolda. De ,Noordbrabantsche Bank".- „De Tyd" verklaart „uit goede bron" te ver- nemen, dat er „van de reconstructie der Noord- brabantscho Bank niets komen zal." De commissarissen, zogt het blad, „zyn niet genegen in te gaan op voorstellen der com missie, indertyddoor aandeelhouders benoemd, om na onderzoek van den toestand der Bank voorstellen te doen. Do commissie wilde, dat commissan'ssen een bedrag zouden fourneeren, om de zaken der Bank te kunnen voort zetten." Het blad voegt er by, dat, „daar vermoedeiyk 25 pCt. of iets meer voor aandeelhouders zal overschieten", faillissement niet noodig zal zyn, doch liquidatie moet volgen, „zeer ten nadeele van aandeelhouders, die mensche- ïykorwyzo gesproken by reconstructie meer zouden terugzien van hun gestort kapitaal". Gisteravond te lialftien ont stond te Besoyen brand in een huis. In een oogenblik stonden het huis en de schuur met rieten dak in lichterlaaie. Een daar naast staand huis met rieten dak werd spoedig eveneens in asch gelegd, terwyi de synagoge, aan de andere zyde staande, geheel uitbrandde. Een huisje, met pannen gedekt, staande tusschen de twee huizen, bleef behouden. Gedeeltelik zyn de inboedels gered en boeken en geschriften van waarde van de kerk bytyds in veiligheid gebracht. De schade wordt door assurantie gedekt. Te Brisbane is dezer dagen de stoomboot teruggekeerd, welke de regeering 'van Queensland heeft gezonden naar Nieuw- Guinea, waar volgens nu en dan evenwel weersproken geruchten een tweetal Engelsche zendelingen met hun volgelingen zouden vermoord zyo. De opvarenden hebben nu de juistheid der geruchten vastgesteld. Zoowel ds xendellngea ala hun aanhangers sya ver moord en daarna, naar 's lands wys, opgegeten. Men vond slechts een aantal byna onherken bare overbiyfselen op het vroegere zondings- atation. BUITENLAND. JBVaalxx'ijli. De „Times" heeft bericht ontvangen, dat Chanoine en Youlet, die dood heetten te zyn, nog springlevend zyn, en druk bezig om met den sultan van Oeadai een opstand tegon Frankryk te organiseeron, maar de Fransche bladen heobten geen geloof aan het verhaal. De „Atyuif" deelt mede, dat MaxRégia en Lyonne Dinsdag naar Parys vertrekken, om verslag te doen van de laatste standjes aan een byzondero commissie, die zy daar voor by elkaar zullen roepen. Dan zullen zy wel in het geiyk worden gesteld. De minister van marine heeft aan den kapitein van de „Russio", die by Marseille ia vergaan, voor één maand het recht ontnomen het bevel over een zeevaarder te voeren. De socialistische gemeentoraad van Saint- Quentin heeft een referendum uitgeschreven onder de ouders van de kinderen, die do gemeentelyke scholen bezoeken, over de vraag of, indien er een vacantieklae tusschen 15 Augustus en 15 September wordt opgericht, de kinderen daaraan zouden deelnemen. Het referendum wordt gehouden op verzoek van arbeiders, die niet in de gelegenheid zyn, op hun kinderen het oog te houden, als zy niet naar school gaan. Hot ministerie van koloniën heeft bericht ontvangen, dat roovorbenden Tonkin binnen drongen, westeiyk van Caobang. Zy werden met grooto verliezen teruggedreven. De Franschen hadden 6 dooden, 1 kapitein en 15 man werden gewond. Er zyn maatregelen genomen om uitbreiding der beweging tegen te gaan. DuiteohlAod. Do Rykskaneolier richtte een schrijven tot den Ryksdag met de uitnoodigiug zyn goed keuring te hechten aan de verdaging van don Ryksdag tot den 26sten November. De tekst van de motie, door het mynwer- keraverbond in de werkstakings-quaestie aan genomen, luidt als volgt: De mynwerkers, kennis genomen hebbende van de verklaringen van den minister der schatkist, volgens welke de belasting op de steenkolen door den buitenlandschen ver bruiker betaald zal worden, en op de loonen der werklieden geen invloed behoeft te hebben, en van oordeel, dat het Lagerhuis om die reden gunstig over de belasting geoordeeld heeft, achten in de tegenwoordige omstandig heden het uitschreven van een algemeene werkstaking niet noodzakeiyk. Maar de mynwerkers verklaren tegeiykertyd, dat, indien in een enkel mynbouw-district de loonen der werklieden ten gevolge van de belasting verlaagd wordon, een algemeene vergadering onverwyid by een geroepen zal worden om te onderzoeken of do mynwerkors van het geheele land tot staking bohooron over te gaan. De gemeenteraad van Battersea heoft oen straat genoemd naar generaal Joubert. De uitslag der jongste volkstolling toont, dat het totaal dor bevolking van Engeland en Wales bedraagt 32,525,716 zielen; do toe neming der bevolkmg sinds 1891 bedraagt 3,523,191 zielen. Een voorstel, ingediend door Sir Michael Hicks Beach, waarby de civiele lyst van koning Eduard wordt vastgesteld in overeen stemming met de adviezen van de commissie uit het Huis, werd gisteren door het Lager huis aangenomen met 307 tegen 58 stemmen. ftpanje. De standjes te Barcelona mooten veel ergor zyn dan de regeering daarover laat uitlekken. De censuur is ingesteld, en de telephonlsche gemeenschap met Barcelona is verboden. Byzonderheden lekken over hetgeen gebeurd is niet uit. Alleen moet de regeering erkennen, dat de toestand ernstig is, wat ook wel duideiyk is geworden uit de maatregelen, die de regeo- ring beeft genomen, en waarvan Reuter heeft geseind. De beweging to Barcelona zou van veel ernstiger strekking zyn dan do gewone standjes, die by een werkstaking zoo licht voorkomen. Er moet sprake zyn van een beweging tot het verkrygen van autonomie voor Catalomö, waarin de republikeinen een groote rol spelen. Overigens schynt de regeering over de uitbarsting van de crisis niet ver wonderd te zyn. Uit particuliere inlichtingen was reeds eenigen iyd geleden duideiyk ge worden, dat anarchisten, socialisten en separa tisten het er op aanstuurden een algemeeno werkstaking te Barcelona uit te lokken. Dit schynt hun ten slotte te zjjn gelukt, en de standjes z(jn daarvan het gevolg. De regeering heeft den staat van beleg algekondigd en hoopt voor de verkiezingen den toestand weder in regelmaat en orde te hebben teruggebracht. Men bericht nader uit MadTid, dat nieuwe wanordeiykheden te Barcelona hebben plaats gehad; de troepen kwamen zeer krachtig tusschenbelden en er vielen dooden en talryke gewonden. D9 regeering houdt zich met den toestand bezig. De minister van oorlog seinde aan den kapitein-generaal van Catalonië, en gaf hem zeer besliste bevelen, vooral wat de censuur op telegrammen betroft. Reizigers, die van Madrid komen, beves tigen, dat de staat van zaken in Barcelona zeer ernstig is. Het garnizoen bestaat uit 6000 man. Berichten uit Bilbao maken melding van een groote gisting in het myndistrict. Telegrammen* PRETORIA, 6 Mei. RO.) Viljoen heeft met vyfhonderd man het kamp van generaal Beatson aangevallen. Yiljoen kwam op zeer korten afstand van het kamp, maar trok torug toen de Engelschen een pompom, en een maxim lieten werken. De Boeren lieten zes dooden achter. De Engelschon zetten hen na en dwongen hen hun geheelen trein achter te laten, die dus in Engelsche handen viel. Kolonel Grenfell heeft liet fort Klip dam aangovallen, waar kapitein Dahl, de naturellen- commiaBaris, thuishoort. Na een heet gevecht, waarby de Boeren negen gesneuvelden kregen, werd de plaats genomen met 45 gevangenen en veel munitie. KLERKSDORP, 8 Mei. (R. O.) Hartebeest- fontein zal nu verwoest worden. Het heet, d&t De Wet en Steyn in het westen van Transvaal zyn. STANDERTON, 8 Mei. RO.) Drie vendels, hier teruggekeerd, brachten samen mee 4900 schapen on 4000 stuks vee. COOKHUIS (Kaapkolonie), Mei. RO.) Er is gisteren gevochten aan de Baviaans- kloofrivier. Scheepers is opnieuw door de koloniale troepen teruggedreven. De spoorweg- telegraaf is hedennacht weder afgesneden tusschen Dassiedeur en Mortimer, dicht by do plek waar het de vorige maal gedaan is. LONDEN, 9 Mei. (2?. 0.) Lord Kitchener seint, dat 18 eskadrons Yeomanry ingescheept zyn, om Daar Engeland terug te keeren. GRAAFF-REINET, 9 Mei. (R. O.) Een win kelier te Peartson, die beschuldigd werd van het aanwerven van manschappen voor de Boeren, tydens de bezetting van Peartson door generaal Kreutzinger, is door den krygaraad veroordeeld tot tien jaar dwangarbeid. LONDEN, 9 Mei (R. O.) In het Lagerhuis heeft minister Chamberlain betoogd, dat, aan gezien het aanbod, Botha gedaan, niet was aangenomen, do rogooring er niet langer ge bonden door was. BRUSSEL, Mei [R. O.) Yyf der Kamer- afdeelingen van de zes spraken zich ten gunste uit van het Regeeringsontwerp betreffende de Oongo-overeenkomst, met 40 stemmen tegen 19 en 10 onthoudingen. MADRID, 9 Mei RO.) Yolgens de laatste officieel© telegrammen is de orde in Barcelona hersteld. De troepen biyven de voorsteden bezet houden, waar zich do fabrieken bevinden de werklieden hebben den arbeid hervat. Meer dan honderd personen zyn in hechtenis genomen, waaronder 21 anarchisten, veelal vroomdelingen. De Regeering besloot tot krachtige onder drukking van elke poging om opnieuw onlus ten te verwekken. Do leiders van den opstand zullen voor de militaire rechtbanken terecht staan. De Regeering heeft aan generaal Weyler geseind, om den kreet: „Weg met Spanjel" met de wapens te beantwoorden. PARIJS, 10 Mei. (üt. O.) De „Figaro" deelt mede, dat 20,000 Kauaken, die geweigerd hadden belasting te betalen, opgestaan zyn. De troepen hebben een aantal dorpen verbrand. Men vreest, dat de opstand in Nieuw-Caledoniö algemeen zal worden. PARIJS, 10 Mei (R. O.) De „Intransigeant" maakt melding van het vormen van een comité in Frankryk, dat zich ten doel stelt een bewegiog op touw te zetten ten gunste der Boeren. Door geheel Frankryk zyn bijeen komsten daartoe uitgeschreven. TIFLIS, 10 Mei (R. O) Den 6den Mei hadden hier ernstige onlusten plaats: een volksmenigte verzamelde zich op de markt, heosch de roode vlag en deed een aanval op de politio; toen deze zich van de vlag mees ter maakte, ontstond een gevecht, waarin troepen de politie ter hulp moesten komen. Aan beide zyden werden vele personen door schoten, dolksteken en stokslagen gekwetst; 41 personen werdon gevangengenomen, waar onder een student en drie uit St.-Petersburg verbannen vrouwelyke studenten. De politie en de kozakken herstelden de rust. SCHWERIN, 10 Mei (A. H.) Prins Hendrik bezocht hedenmorgen do beide door het onge luk getroffen Hollandsche journalisten ten einde zich porsooniyk van hun toestand op de hoogte te stellen. [Het telegram is om 10. u. 30 m. te Schwerin aangebodon, zoodat Prins Hendrik hot bezoek al vroegtydig moet hebben gebracht.] ACA1>EMIENIEU WS.. Lelden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer P. W. Meihuyzen, geboren te Batavia, na verdediging van een academisch proefschrift, gotiteld: „Verslag der heelkundige kliniek van het Ryks Academisch Ziekenhuis to Leiden cursus 1898-1899." Geslaagd is voor het aanvullings-examen in de dier- en delfstofkunde de heer A. A. van der Kloes. Bevorderd is tot arts do hoer J. A. Audier en geslaagd voor het arts-examen (lste ged.) de heer C. van der Staay. Koi'koiyke Berichten, Leiderdorp: Zondag-voormiddag de. J. Nierstraez, des avonds te halfzeven da. A. J. dö opper, van Hoogmade. yalkenburg. Ned.-Herv. Gem. Te be ginne0 Zondag, 12 Mei, vangen do voormid- dagdiensten, gedurende de maanden Mei tot Octobe1", geregeld aan te halftien. Verliezen van liet Engelsche leger, zooals die voorkomen in de Daily Graphic" TWEEDE liAMEB. Zitting van heden. Per Telegraaf.) Adres van den gewezen luitenant Bosch van het Ne d.-I n d. leger. De heer Pijnappel bracht namens de Com missie, in wier handen waren gesteld de in lichtingen van den Minister van Koloniën omtrent het adres van den gewezen officier van het Ned.-Ind. leger Bosch, rapport uit. De conclusie strokt tot dankzegging aan den Minister voor de gegeven inlichtingen. De Commissie is van oordeel dat zoowel het gegeven ontslag als de voorafgaande opdracht tot instelling van een nader onderzoek door een Raad, in stryd is met de bepalingen nopens het ontslag, de pensionneering enz. van een Europeeschen officier van het N.-I. leger; en de Commissie geeft den Minister in overweging stappen te doen, opdat het nadeel dat uit die onwettige handelingen tegenover genoemden persoon is voortgevloeid, zooveel mogeiyk worde hersteld. Deze conclusie zal later worden behandeld. By de behandeling van een suppletoire water8taats-begrootiDg voor 1900 werd goed gekeurd de post van f 101,000, vooraankoop en amotle van perceelen aan de Kalvermarkt te 's-Gravenhage; ten behoeve van uitbreiding en betere beveiliging van gebouwen, behoo rende tot het departement van oorlog. Mot 49 tegen 16 stommen keurde de Kamer goed, dat Nederland voor f 20,000 zal bydragen in de kosten van afgraven van do uiterwaard, behoorende tot Maaswerken by de brug te Maasefik; en met 47 tegen 19 stemmen nam de Kamer aan den post van f 2,674.14 als vergoeding aan de Rotterdamsche Tram- wegmaatschappy, wegens het maken en leveron van een voorlooplg ontwerp voor de overbrugging van de Oudo Maas by Spyke- nisse inden stoomtramweg vanHellsvoetsluis naar Rotterdam met een zytak naar Brielio en Oostvoorne. Aangenomen werd het wetsontwerp om door wyziging van art. 62 van de Midd.-Ond.- wet de examen-eischen te verliehten. Het onteigening8-ontwerp voor spoorwog-, aanleg 's-Gravenzande Hook van Holland; Naaldwyk Maassluis en "Westlandsche Dam Delft werd na verdediging door don heer Van de Velde en den Minister Lely en be strijding van den hoor Foklier1 die schorsing wenschte, omdat z. i. eerst de bezwaren van Delft tot oplossing moeten worden gebracht, werd zonder stemming aangenomen, ovenals andere onteigeningsontwerpen, o. a. dat voor een spoorweg RotterdamHoogvliet. Goedgekeurd werd ook do suppletoire be- grootlng van Buitenlandsche Zaken, voor voorbereiding van den wederopbouw van ons gezantscbapsgebouw te Peking. In deze suppl. begrooting was ook een memorie-post opge nomen voor verdediging van de rechten op schadeloosstelling van uitgezette Nederlanders voor de Londenecho Commissie. De Minister van Buitenlandsche Zalcen had aan den heer Van Gilse verzekerd dat door het toestaan van het thans gevraagde bedrag van f 15,000 niets gepraejudiceerd wordt over wederopbouw van hot gozautschapsgebouw. By het wetsontwerp tot uitkeoring van een hoogor bedrag, volgens de "Wet op de Perso- neele belasting aan verschillende gemeenten, bestreed do Minister van Financiën een amen dement van de beeren De Ras c. s. om aan de thans voorgestelde rerhooging terug werkende kracht te verleenen over de jaren van 1897 af. Na eenige discussie werd het amendement ingetrokken en werd het ontwerp goedgekeurd. Ook werden aangenomen de wetsontwerpen tot vaststelling van het slot der Indische rekeningen over 1891-1899, zoomede tot regeling van de bestemming van de voor- deellge sloten en voorziening en dokking van nadeelige sloten van Indische rekeningen over' 25 jaren, laatst bedoeld ontwerp met 65 tegen i 4 stemmen. Yooraf had de heer Van Kol geprotesteerd tegen de spoliatie (borooving) van 150 millioen aan Indië onttrokken. Zonder stemming werd na krachtige aan beveling door den heer Lieftinek, aangenomen de conclusie van de commissie, strekkende1 tot kwytschelding van booten aan don fourage- leverancier D. Yromans. Tal van stoomtram-ontwerpen werdon nog aan dé orde gesteld. Met 44 tegen 20 stemmen werd besloten ook te behandelen het ontwerp tot do oplei ding van Indische ambtenaren. In antwoord op een interpellatie van den heer Harte verklaarde de Minister, dat de opening van den Nieuwen Maasmond waar- scbynfijk In 1904 zal plaats hebben. i lETOEJi, 10 Mei. - Thormometerstandgisteravond om 8 uren ]0.6° C. 50.9° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 9,5'' C. 49.1° F., 'smiddag» om 12 uren 10.6° C. 50.9° F.,'s namiddags om 4 uron 12° C. 53 6° F. Tegen 1 Augustus a, s. heeft de heer G. J. Zwierzina, hoofdcommies by het generaal- secretariaat aan het ministerie van financiën,' eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Eenige beterschap was heden in den toe- stand van het Kamerlid Yan Korkwyk waar te nemen. Hy had het bewustzyn herkregen. De heer A. Jongkeee, nieuwbenoemd inspecteur van don Marine stoomvaartdienst, was heden tor audiëntie van den minister van marine. De minister van waterstaat, handel en ny verheid hoeft aan de Kamer van Koophandel to 's-Gravenhage bericht, dat er bezwaar bestaat om aan Nederlandscho postkantoren vreemde postzegels verkrygbaar te stollen of de gelegen heid te openen ze in te wisselen. Het stoomschip „Amsterdam", van Rot terdam naar Nieuw-York, vertrok 10 Mei van Boulogne-sur-Mer; de „Oengaran" van Batavia naar Rotterdam, vertrok 10 Mei van Perim; de „Koningin Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 10 Mei van Genua; de „President" (uitreis) arriveerde 8 Mei te Napels. Naar de „Opr. Haarl. Ct." verneemt, hoeft L. E. A. baron Sloet tot Oldhuis, vice- president van de arrondissements-rechtbank te Haarlem, aan H. M. de Koningin eervol ontslag aangevraagd. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Ds. Van Brookhuyzen, dio de vorige week n^ar Amerika had willen vertrekken, is door ziekte opgehouden en gaat nu de volgende week per s.s. „Statendam" zyn propagandareis voor do Booren-zaak aanvaarden. Ds. B/a broeder vergezelt hem. ADVERTENTIE N. Zoo de Heore wil, hopen onze ge- liofde Ouders B. VAN YARICK en M. DE ROODE den 248ten Mei a. s. hun vijf-en- twintigjarige Eelitvereenigiug te hor denken. 4287 10 Hun dankbare Kinderen. Leiderdorp, 10 Mei 1901. ■o o ei g e -a a J4 a M O O ■j O cd cd >cd z a a O a 7 Mei 4 18 11 13 8 4 20 4 29 S 1 20 26 16 10 11 13 Totaal Ondertrouwd HENDRIK ANTONIUS VISSER en ENGELBERTHA MARGARETHA v. d. KROFT. 4804 8 Leiden, j lfl M j 19Q1 Wassenaar, Huwelijksvoltrekking 22 Mei a. a. Heden overleed, na eon kortston dige ziekte, voorzien van de laatste Heilige Sacramonten dor Stervenden, onze geliefde Zuster en Behuwd zuster PETRONELLA GERARD A MARIA KRIEK. Namens de Familie, W. C. J. KRIEK. Leiden, 9 Mei 1901. 4280 9 De Jeden der famieljes VAN LOENEN en KASTELIJN te Amsterdam, Leiden en Weltevreden, betuigen by deze hunnen harteiyken dank voor de biyfcen van deeineiniog gegeven, by het overiyden hunner bloedverwante, Mejuffrouw LOUISE, CORNELIA, VAN LOENEN. 4294 8 Voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het over iyden van myn geliefden Echtge noot den Heer JAN VAN HOEKEN, betuig ik mynen harteiyken dank. Wed. J. VAN HOEKEN, Kwakebnaak. Leiden, 10 Mei 1901. 4295 8 Voor de vele bewyzon van deel neming, ondervonden by het over iyden van onzen geliefden Broeder en Behuwdbroeder den Heer JAN VAN HOEKEN, betuigen wy onzen h&rteiyken dank. Uit aller naam, J. J. VAN HOEKEN. Leiden, 10 Mei 1901. 4290 9 Door het verbindend worden der eenigo uitdeelingsiyst is het faillisse ment van IV. ïtOMBÖUT, vroeger koffiehuishouder, wonende te LeideD, geëindigd. 4297 7 De Curator, Mr. J. C. VAN DER LIP. Worden gevraagd: tegen hoog loon. Adres: 81oouiwasschery „Be Valk", Aloëüaan. 4284 6 Ixevraagcl s oon FLIUKE JONÖEJf. Zy, die eenigszins met hetKruide- nieravak bekend zyn, genieten do voorkeur. Zonder goede getuigen on- noodig zich aan te melden, tusschen 12 en 4 uren. 4301 9 Boterton, Hoogewoerd 66. Teekenaar. Op het Bureau dor Gemeente werken te Leiden kan een tijdel yk Teekenaar geplaatst worden. Salaris GO tot CO Gulden 's maande. Zich onder overlegging van getuig schriften aan te melden ten Stadhuize Bureau Gemeentewerken, tusschen 10 en 12 uren v.m. 4308 9 twee jonge snoekgrauwe Trek honden en goed onderhouden Kar (ook afzonderlijk te koop) by A. STEENEVELD te Stompwyk by Leid8chendam. 4298 7 Diieuwe Malta-aardappolen,puikbeat, ook puike oudo Malta-aardappelen, jonge Wor teltjes, bloemkool, Komkommers en eerste soort Brusselsch Loof. Verkrygbaar by E. KWAAD- tilt AN, IMefsleeg Ca. 4306 9 Groenten- en Fruithandel. Te üoop, door sterfgeval, op een weiv. dorp, kwartier wandelons van Leideneen droog en aangenaam gelogen Huis met Koetshuis en grootcn Tuin, waarin uitnemende gelegenheid tot het houden van Pluimvee. Br.fr. onder Itfo. 333 A. L. DE VLIEGER, Boekh., Breostraat 132. 4307 10 (om contant geld), op Woensdag 15 Mei 1COI, des voormiddags te lO uren, op „Rhyn- geest" te Oegstgeest, ten overstaan van den Deurwaarder J. F. TEUNIS,van 8 stuks Eikeu, 15 stuks Beu ken en 3 stuks lepe- BOO-vlÜN, waaronder iccr zware. De Boomen zijn gerooid en gemak kelijk ook te water te vervoeren. DagelUkB voor gogadigden te zien behalve Zondags. 4306 18

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3