N*. 12634 Donderdao; 2 Mei. A0. 1801. Qeze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. ZOMERDIENST 1901. F'emlleton. De Roos van Horton. PRIJS DEZER COURANT I 'Voor Loidon per 8 maandonl S 5 f 1-10-h ^Buiten Leiden, per looper en waar agenten govestigd zyn 1.30 I Franco per post n 1-65-i PRIJS DER ADVERTENTTÊN: Van 1 8 regels f 1.06. Iedere regol meer f 0.17j. Grooter* letters naar plaatsruimte, Voor het incasseeron builen do stad wordt f 0.05 berekond. Opgoplakte dienstregelingen zyn ad 10 Cts. YerkrtJgbnar aan ons Bureel. De kleine boekjes, dezelfde diensten be vattende, worden hedenavond by het „Leidsch Dagblad" verzonden. Offlolèsle HeaaSagevlngen Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden; Gelet op art. 98 der Kieswet; Brengen ter algemeene kennis, dat het proces verbaal van de zitting van het hoofd-slembureau, bedoeld bij art. 93 der Kieswet, tot het vaststellen van don uitslag der stemming ter verkiezing van dén lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland in bet kiesdistrict Leiden, op de groote pers van het Kaadhuis is aangeplakt en voor een ieder tor Secretarie ter inzage is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 1 Mei 1901. VAN HEYST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de missive van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, dd. 23/29 April jl., B No. 1435 (1ste afd.) G. S. No. 39, met de daarbij gevoegde stukken, bedoeld bij art-5 der Hinderwet, betrekkelijk do uitbreiding van de Stedelijke Gas fabriek, kadastraal bekend Gemeente Leiden Sectie B No. 2461, door aanbouw van een Zuïverliuis; Gelet op do artt. 6, 7 en 27 der bovenge noemde Wet; Geven bij deze kennis aan hot publiek, dat de bedoelde stukken op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Woensdag 15 Mei a. s. 's voormiddags te halfelf uren, ophot Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen de uitbreiding dier iabnek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leidon, F. WAS, Burgemeester. 1 Mei 190L VAN HEIJST, Secretaris. Burgemeester en Wothouders van Leiden; Gezien hot adres van Z. J. DE ROOY, houdende verzoek om vergunniDg tot uitbreiding van de bakkerjj aan de Korte Mare No. 22, kad. bekend Sectie B No. 1066, door aanbouw van een nieuwe bakkerij met magazijn, op het perceel Korte Mare IS7o. 24, Sectie B No. 21,- Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat Senoomd verzoek met de bijlagen op de Secretarie ezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Woensdag 15 Mei aaust., 's voormiddags te balfelf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. VAN HEYS1, Secretaris. 1 Mei 1901. Inschrijving voor do SchnUcidj. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Roepen de inwoners dezer gemeente, voor zoover «ij ingezetenen van het Kijk zijn eu op 1 Januari laatstleden hun 25ste jaar wareu ingetreden (alzoo de geborenen in 1876), op om zich, overeenkomstig art. 6 der wet van 11 April. 1827 (Stsbl. No. 17), vóór den lsten Juni aanstaande voor de Sohutterij te doen inschrijven, onverschillig of zij al dan niet vermeenen reden van vrijstelling of uitsluiting van den schutterlijken dienst to hebben, zullende met deze inschrijving, ingevolge art. 5 van het aangehaald Koninklijk besluit, den 15den Mei aanst. een aanvang worden gemaakt. Belanghebbenden worden voorts verwittigd, dat tot deze inschrijving meer bepaaldelijk zitting ge houden zal worden ten Raadhuize dezer gemeente (kamer No. 9): voor hen, wier familienaam aanvangt met de .letter A, B, C of D, op Woensdag 15 Mei 1901, voor hen, wier familienaam aanvangt met de letter E, F, G, H, I, J of K, op Vrijdag 17 Mei 1901, voor hen, wier familienaam aanvangt met de letter L, M, N of O, op Maandag 20 Mei 1901, voor hen, wier familienaam aanvangt met de letter P, Q, R of S, op Woensdag 22 Mei 1901, voor hen, wier familienaam aanvangt met de letter T, U, V, W, X, Y of Z, op Vrydag 24 Mei 1901, telken dage van des voorraiddags 10 tot de3 namiddags 3 uren, zullende door elkeen, die tot de aangifte ter inschrijving verplicht is, ten blijke van zijn ouderdom een deugdefyk geboortebewijs behooren le worden overgelegd. Leiden, 2 Mei. Do werkliedenzangveroeniging „Kunst na Arbeid", opgericht 8 Januari 1894, gaf gister avond in do concertzaal van het hotel „Du Nord" haar 14do uitvoering. Do opkomst van het publiek was zeer talrijk, wat des to meer van beteekonia is omdat de hoorders en hoorderessen uitsluitend waren gekomen om de muziek, en niet om tevens aan Terpsichore te offeren, Immers een bal was er niet. j Het programma vermeldde enkele oudo, maar goede, zelfs geliefde bekenden, doch bood ook nieuwe zangnummers, welke wederom van flinke studio getuigdon. Van stilstand is geen sprake, maar steeds vooruitgang merkbaar. Daarvoor zorgt de direct., de heer Ph. Rank AJz. De vocale solist van dezen avond, de heer Bern. Schmeink, uit Amsterdam, verwierf eveneens, hoewel geen zanger van professie, een byzondor succes, wat trouwons niot to verwonderen was, want hy droeg met zyn aangenaam tenor-geluid op hoogst bevrodl- gende wyzo voor. Het gelukkigst deed hy dit in Huberti's „Mei-lied", waarop hy een toegift moest doen volgen, welke andermaal een davorend applaus ontlokte. De instrumentale solist was een stadgenoot, de heer C. J. Noest, een fluitist, die reeds meermalen proeven van zyn edele kunst heeft aangeboden. In een drietal composities legde hy ook nu een gunstig getuigenis daarvan af, sterk ala hy zich toonde in het overwinnen van belangrijke moeiiykheden, wat het publiek toonde te waarieeren. De heer J. Henri Berkeljon, ©erelid, had tot taak belde solisten op de piano te begeleiden. Hy deod dit op zeer verdiensteiyko wyze. Alios te zamen, was het dus een mooie avond. Op de begraafplaats aan de voorm. Marepoort word hedenmorgen op eenvoudige wyze aan de aarde toevertrouwd het stoffeiyk overschot van wyien H. O. Trap. Als ver tegenwoordigers van do Yereeniging „Nat en Genoegen" on de Typographische Yereeniging „Lourens Jansz. Coster" maakten een paar bestuursleden deel uit van den stoet. Van eerstgenoemde vereeniging was de overledene een groot aantal jaren penningmoester, terwyi hy by de tweede meermalen zitting had in het bestuur als vertegenwoordiger van de leden. Namens belde vereenigingen werd aan de geopende groeve een kort woord gewyd aan de nagedachtenis van den overledene, die zich steeds aller achting had weten to verwerven door zyn belangstolling en oprechte vriendschap. Als loon daarvoor zou zeker zyn nage dachtenis in gezegend aandenken biyven. Ook door den zoon van zyn patroon werd in harte- lyke bewoordingen gewaagd van den yver on de nauwgezolheid, waarmedo hy steeds do belangen van de firma had behartigd. Door den schoonzoon van den overledene werd namens de familie dank betuigd aan allen voor de belangstelling, niet het minst aan den patroon van don overledeno. Aan het Postkantoor alhier en do daar onder behoorende hulpkantoren werden ge durende de tweede helft der maand April de volgende brieven en briefkaarten bezorgd, welke wegens onbekendheid van de geadres seerden niet besteld konden worden. B r i e v o n. M. van I'erzyn, Amsterdam J. Th. Goo3sens, 's-Hage; H. Huizinge, Groningen; Excelsior, Haarlem; wed. v. Driel, J. Pyi, Bekker, Rotterdam; G. Los, Schevo- niDgen; P. Huismans, Zevenbergen; F. F. Ossendorp, niet vermeld; G. Hartgers, Helder. Briefkaarten. Mej. Cobus, C. Francken, Wynstroot, Amsterdam; K. Brassem, Delft; M. v. d. Ende, 's-Hage; T. v. d. Berg, G. A. de Groot, Haarlem; 8. Slavokoorde, A. Koese- mans, v. Dyk, A. Hoppol, Rottoidam; Marie Sassenheim. Uit het buitonland terug: v.Roaln,St. Poters burg. Over mr, J. C. Overvoorde, die gisteren don post yan archivaris van Dordrecht ver- wissoldo met dien van Leiden, schrfift do „Dordr. Ct." o. m. „Voor zyn komst was or weinig weten schappelijk werk verricht aan het archief, al maakten van zyn voorgangers Yan den Brandelor en Van de Weg zich zeer ver- dionsteiyk naar hun krachten. In 1892, toen mr. Overvoorde werd benoemd, was er aan wezig ODg. 225 Meter planken met archief stukken, thans bedraagt dit ong. 480 Meter. De 255 Meter aanwinst en 44 Meter van het reeds beschrevene, werden geheel bewerkt ln die negen jaar. Hieronder waren zeer bolangryke aanwinsten, als oude rechterlyke archieven, het stadsarchief van 1813 tot 1851, archieven van het Sacramentsgasthuia, het gesticht voor krankzinnigen, de beide Heilige Geesthuizen, de Groote Kerk, de Nieuwe Kerk, het Armen-, wees-, on Nieuw Armhuis on de St&dsleonbank. Verder de archieven der gilden en der schutteryen, die van den stapel en fragmenten van oude kloosterarchieven. Is dus het archief in dien tyd meer dan verdubbeld, nog onvorgeiykeiyk grooter aan was vertoonen de overige on'derdeelen. De bibliotheek telde by mr. O.'s kornet 84 deelon. Toen viel daaraan spoedig het vooral voor de prenten verzameling hoogst belangryk legaat-Beelaerts ten deel. Thans telt de bibliotheek over Dordt 4460 nummers (waarvan La 1898 do catalogus gaande tot No. 3791 verschoen) en omvat bet algemeon gedeelte 8646 nummora. De prentverzameling, in 1892 43 stuks tellend, bevat thans 2587 nummers over Dordrecht en omgeving (in 1899 verscheen hiervan een catalogus) en een verzameling portretten van Hoilandsche vorsten en zeevaarders van 290 stuks. Behalve zyn zorg voor het materieel wolzyn van het archief liet mr. O. het nooit ont broken aan pogingen om belangstelling te wekken voor archiefverzamelingen en ln zoo ruim mogeiyken kring nut te stichten. Mr. Overvoorde, die 1 Februari 1892 zyn betrekking te Dordrecht aanvaardde, was vóór dien tyd als rechtskundig ambtenaar aan het Gemeente-archief te Utrecht ver bonden geweest. Terstond gaf hy biyken van zich niet uitsluitend tot zyn beroepsbezigheden te willen bepalen. De afdeeling Oude Kunst van de toenmalige tentoonstelling van „Yak en Kunst" ln „Kunstmin", bracht hem in aan raking met belangstellenden op oudheidkundig gebied en de oprichting van „Oud Dordrecht", later van de Yereeniging tot instandhoudiug van oude gebouwen waren van deze samen werking de resultaten. Wie herinnert zich niet de afdeeling „Oude Kunst" ln 1897 in hot Oranjepark? Als laatste werkzaamheden op dit gebied noemen wy het interessante boekje over Oude Gebouwen te Dordrecht en de pas in behandeling genomen restauratie der Groote Kerk, waaraan mr. O. ondanks zyn verandering van woonplaats een kracht dadig aandeel zal blyven nemen." Do centrale anti-rovolut. klesverooniglng Nederland en Oranje", in het kiesdistrict Katwyk, gisternamiddag in „Zomerzorg", to Leiden vergaderd, heefc, na herstemming tus- schon de heoren 8. baron van Heemstra on d8. R. J. W. Rudolph, eerstgenoemde candidaat voor de Tweede Kamer gestold. In het district Bodegraven is van anti-rev. zyde candidaat gesteld mr. Th. Heemskerk, lid der Staten van Noord-Holland en van don gemeenteraad te Amsterdam. Door het provinciaal kerkbestuur van Overysel zyn gisteren, na afgelegd examen, tot de evangeliebediening toegelaton de heeren J. P. Paauwe, theoi. cand. te Utrecht, en J. C. Fontein, theol. cand. te Leiden. Laatstge noemde stelt zich voorloopig niet beroepbaar. De liberale kies vereeniging te Voorburg heeft alleen mr. P. L. F. Blussó candidaat gesteld voor de Prov. Staten ia het district Zootermeor. Z. K. H. de Prins der Nederlanden zal 6 Mei 's namiddags te twee uren het Wandelhoofd te Schereningen openen. De Voorzitter der Eerste Kamer, de heer Van Naamen van Eemnes, heeft zich gister middag voor «enigen tyd naar Bazel begeven. De commissie, belast met het afnemen der examens voor de toelating en de bovor- dorlng van gezantschapsattachós, vergadert a. s. Vrydag en Zaterdag ln hot gebouw van de Eerste Kamer der Staton-Generaal. Do gemeenteraad van Delft hoeft een stemmig gunstig beschikt op het verzoek van oen twintigtal vereenigingen tot het opnemen ln de bestekken van gemeentewerken van bepalingen betreffende minimum loon on maximum arbeidsduur. Toen het 2de regiment veld artillerie, te '8-Gravenhago in garnizoen, dat gisteren zyn 25-jarig bestaan vierde, gisterochtend zyn jubl- leumstocht naar hot oefeningsterrein onder Wassenaar hield, waarheen ook het gedeelte van het regiment uit Leiden was getrokken, waren do officieren en manschappen allen Ln groot tenue gekleed. De commandant van het feestvierende regiment, kolonol J. J. Schluiter, ging aan het hoofd van de offloieren, de muziek speelde opgewekte marschen. Op het oefe ningsterrein hield kolonel Schluiter een toe spraak tot de daar aanwezige reünisten en de deputaties van verschillende regimenten en militaire instellingen. Vertegenwoordigd waren het regiment grenadiers en jagers, het 3de regiment huzaren, het 4de regiment infanterie, het 1ste en het 3de reg. veld-artillerie, het 4de reg. vesting-artillerie, de hoogere kryga school en de goschutgletery. Do kolonel ver welkomde reünisten en deputatiën op dezen voor hot 2de reg. veld-art. zoo gewichtigen dag en dankte voor de eer hunner tegen woordigheid als betoon van belangstelling in hot feest. De inspocteur van het wapen der artillerie was vertegenwoordigd door den aan dozen opperofficier toegevoegden majoor K. J. van Ravenswaay, die mededeelde, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had don luitenant-kolonel jhr. W. A. Gevers Deynoot, van het feestvierende regiment, te benoemen tot officier in de ordo van Oranje-Nassau, terwyi H. M. aan de opperwachtmeesters Konynendyk en Fortuin verleend heeft de medaille in zilver der Oranje-Naasau-orde. Toen liet kolonel Schluiter carró formeeren en bedankte ln een kernachtige toespraak tot j zyn regiment Hare Majesteit voor het groote biyk van belangstelling. Daarna herdacht hy de heuglyke gebeurtenis van gisteren en uitte h(J do besto wenschon voor den verderen bloei van het regiment. Met de kreten: Leve do Koningin, love het 2de regiment 1 eindigde do kolonel, kroten die geestdriftig door allen drieworf herhaald werden. Toen defileerden do troepen voor don kolonel, do officieren dor deputatiën on de nleuwbenoemdea in de Oranje Nassau orde, waarna oen rust intrad, gedurende wolko de eerewyn rondging. Do deputatie van het 4de regiment infanterie schonk oen lauwerkrans, die door de man schappen medegevoerd word op den terugtocht naar do stad. Langs een grooten omweg door de residentie, keerde men L-aar do Frodenks- kazerno terug, van wier tinne de nationale driekleur wapperde. Gistermiddag ontvingen 1q do cantine de kinderen van alle gehuwde onderofficieren en minderen eon verrassing, aangeboden door een belangstellende domo. De officieren hadden 's middags oinor; de onderofficieren hadden eveneens diner, na afloop waarvan oon bal plaats had in den Hoogduitachon Schouwburg. Hedenavond foest- voorstelling voor onderofficieren en minderen in het „Casino". Hot Spectacle Varióo zal worden afgewisseld door tooneel Gn scherm- voorstellingen door de onderofficieren van hot e .iment. De groote eetzaal van het „Hotel de Tweo Steden," waar gisteravond het diner plaats had der officieren van het feestvierende 2do regiment veldartillerie, was reeds gistermiddag ln een waren bloementuin herschapen. In alle hoeken en langs de wanden was een schat van slergroen en bloemen aangebracht, terwyi vooral de bloemstukken op de feest tafel, groepen van roode, witte en blauwe Flora's kinderen, een wondermooien aanblik opleverden. De zaal baadde des avonds in oen zee van electrisch licht. In het midden van een der grootste plantengroepen prykten do borstbeelden van H. M. de Koningin en van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Zeer fijn en artistiek was de in lichtdruk uitgevoerde menu voor dezen feostdisch. Do spysiyst was zichtbaar in eon smaakvol ge- teekend encadrement, bevattende de portretten van den tegenwoordlgen commandant van het 2de regiment on van de vroegere bevelhebbers tydens het bestaan van het 2de. Een immor tellenkrans was gelegd by de beeltenis van de sedert overleden chefs. Van een hoogen mast wappert fier een wimpel met de feest jaartallen, terwyi het officierskruis met de vermelding XXV een aardige zinspeling vormt; op het 25-jarig bestaan. Op den achtergrond ziet men de batteryen van het regiment in marschorde. Naast ieder menu lag als tafellied het lied der veld artillerie: „Wat dreunt daar op die heide", ènz. De regimentsmuzlek, vorsterkt door de stafmuziek der cavalerie, gaf tydens het diner een concert. Voor den aanvang van het diner der offi cieren zyn huldetelegrammon gezonden naar Koningin en Prins Hendrik op Het Loo eu naar de Koningin-Moeder te Potsdam. Namens de Koningin werd reeds heden ochtend antwoord ontvangen. Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik zullen, gedurendo hun verbiyf te Schwerin, logeeren op het kasteel Rabensteinfeld, de zomerresidentie van groothei togln-weduwe, prins Hendrlk's moeder, Maria, aldus meldt de „Berl. Börsen Courier". Het blad weet. verder mede te deelen, dat het koninkiyk echtpaar na don terugkeer uit Schwerin den geheelen zomer op Het Loo zal biyvon. 14) De morgenuren gingen dus, zooals reeds gezegd, met inkoopen heen; vervolgens werd laat een lunch gebruikt en daarna werden in een tot dusver gehuurd rytuig visites afgelegd en de vyf-uur-thoe gedronken, vervolgens werd naar huis gereden, hot diner gebruikt en naar bed gegaan. Mrs. Brice schommelde oude ken nissen uit Indiö op, natuuriyk slechts die, welke een goede positie in de maatschappy innamen, en drong zich zoodoende in de besto kringen; zy Üet zich ook in verscheidene comitó's voor weldadigheidsbazaars on wel- tdadiglieidsconcerton opnemen en had eiken ■Dinsdag van vfif tot zeven haar „jour fix". Zoo leefden de Brices in een voortdurenden roes van amusementon, hadden altyd vreeseiyk :veel te doen, hadden altyd iots in den zin, ,maar deden in werkeiykheid nooit iets van belang. Wolk een contrast by do vervelende, eentonige dagen te Horton, en toch, ondanks Alle huisgenooten, die z(j nu had, was Rosa- jmund hier even eenzaam als daar. Tot geen lid van haar nieuwe omgeving voelde zy zich 'bijzonder aangetrokken; zy schenen allen tot ,een andere wereld te behooren en Rosamund ;Waagde niet met iemand te spreken over -hetgeen haar gedachten vervulde, namelyk over Ronald. Teddy hal *yn komst aangekondigd! Van 'fvelk deel der aarde hy zou komen, had hy j»iet geschreven; maar de tyding, dat „Teddy «|4n -komst hal gemeld", had Rosamund min stons wel een dozyn malen gehoord. Biykbaar was Teddy een zeer gewichtige persooniyk- heid, want de inrichting van zyn kamer wa3 een bolangryke zaak, en steeds weer word van „Ted en zyn komst" gesproken. Rosa mund was niet in het minst nieuwsgierig naar don verwachte. Zy verging van verlangen naar een brief uit Australië, want sinds zes weken had zy geen woord van Ronald ge hoord. Waarom, ach, waarom schreef hy niet? Maar het volgendo postschip moest haar immers de verlangde brieven brongen 1 Toen zy. op eon avond ©enigszins later dan gewooniyk, juist voor het middagmaal, in do woonkamer kwam, vond zy de andere familie leden daar reeds verzameld en onder hen Ted, die, voor den haard staande, zyn bloedver wanten met blufferige redenatlos onderhield. Hy keek haastig op, toen de deur openging en een opvallend mooi, groot meisje, in een zwarte japon, met een ietwat verstrooid voor komen, binnentrad. Hun oogen ontmoetten elkaar, nu het Tod plotseling zyn rokspanden vallen on maakte een gebaar van schrik; zy echter bleef als versteend midden in de kamer staan. Zy hadden elkaar natuuriyk herkend. Zy zag in hem den leeiyken lummel, die haar to Parya op het portaal der trap van het theater St.-Martin had aangesproken en hy zag opnieuw de wonderschoon© verschyning, wier beschermer hom zoo handtasteiyk had behandeld. Beiden herstelden zich echter snel van hun verrassing en werden nu in allen vorm aan elkaar voorgesteld, doch miss Bal- maine boog by die voorstelling slechts even trotsch met het hoofd. „Dat laat lk my niet welgevallen l" zeide Ted woedend by zlchzelven. „Met my zultgy dit spel niet kunnen spelen, kleine I Ik heb Jo ia myn macht. Men denkt hier, dat men een jong meisje in huis heeft, dat haar loven lang in dat afgelegen Horton doorgebracht en geen monsch gezien heeft, en intusschen reist do huichelaarster heimeiyk naar Parys, gaat naar hot theater en amuseert zich daar kostoiyk in het gezelschap van een jongen man. Een zeer notte handelwijze, miss Balmaine, wer kelijk, oen zeer netto handelwyzel" zeide hy opnieuw tot ziclizelven, toen hy haar bleek gezichtje onder het eten beschouwde, terwyi Rosamund hem met goen blik verwaardigde. „Nooit uit Horton geweest, nog nooit met een jongen man gesproken 1 Ja, gezegende maaltyd! Stille waters hebben diepe gronden. Ja, ja, wy zullen by gelegenheid wel eens een woordje samen spreken, miss Balmaine!" De gelegenheid tot dit „woordje" deed zich dadeiyk don volgenden dag voor, toen hy Rosamund alleen in do woonkamer by den haard aantrof, waar zy, oen waaier in do hand houdend, in gedachten in het vuur staarde. „Wol, miss Balmaine," zeide hy vrooiyk en trad op haar toe, „de wereld is toch naar geestig klein, nietwaar? Wie zou gedacht hebben, dat wy eikaar reeds eer eenmaal hebben ontmoet?" „Ik ben verbaasd, dat gy u niot schaamt daarop te zinspelen," zeide zy met vlammenden blik en trotsche houding, zy was minstens drie duim grooter dan hy „ja, lk ben ver baasd, dat gy het zelfs waagt, mU aan te spreken." In dit oogenblik zou Ronald zeker tevreden over haar geweest zyn. „Wagon l Schamen I My dunkt, die uitdruk kingen kunt gy beter op u zelve toepassen," zeide Ted geraakt. „Hot is wel zeer fatsoen!yk van een jong meisje, dat haar moeder op het landgoed opgeborgen meent en voor een on- achuldig lammetjo houdt, dat met de vogeltjes gaat slapen en 'a morgens weer met hen ont waakt, enz., dat dit onschuldige kind, door don stiefbroeder in groot toilet en ln gezel schap van eon jongen man te Parya wordt aangetroffen, waar zy heel in het geheim met hem vertoeft. En dezo jonge lord, die een der grootste deugnieten in Europa is, expedlëerde my byna naar de andere wereld en reed met de bekoorlyke jongedame wegl Aan wien is hot nu om „schande" te roepen? Gy moet by zonder beleefd en voorkomend jegens my zyn, miss Rosamund, anders zal ik het aan mama zeggen en haar vertellen, dat haar mooie, zedige dochter met den afstammeling van een edel geslacht oen uitstapje naar Parys gemaakt heeft, om zich daar te amuseeren, en dat zy niet beter is „Haltl" riep Rosamund met gloeiend gelaat. „Zwyg oogenbükkelykl Die heer was myn echtgenoot." Het eenige antwoord, dat mr. Brice op die verklaring gaf, was een vinger tegen zyn neus te leggen en haar op een wyzo toe te knikken, dlo beduiden moest: „Ja, ja, ik ken datl" „Dat klinkt niet kwaad," zeide hy daarop, „maar dat kunt g(J my niet wys maken. Wat l Ik ken dien man evengoed als myzolvenlHy behoort tot de familie Falkland, of is lord Falkland zelf of zyn broeder; nette kerels zyn het, echte doordraaiers, maar zyn goeden smaak heeft hy zooals gewooniyk weer be wezen." „Ik zeg u, dat het evenmin lord Falkland als een andere lord is. Het was myn echt genoot, ik herhaal het u, mr. Ronald Gordon, die nu als ingenieur naar Nieuw Zeeland is vertrokken." „Het wordt steeds mooierl Warempel, gy hebt alles fijn uitgedacht, maar, lief kind, g(j moet het my niet kwal(Jk nemen, dat ik er geen woord van geloof. Waarom is het dan een geheim, als gy getrouwd z(Jt? Waarom is hy dan niet thuis gebleven? En al was hot lord Falkland zelf niet, dan was het zyn broeder; daarop zwoer ik!" „Wy wilden eerst wachten, totdat Ronald terugkwam, maar nog even vóór hy vertrok zyn wy samen getrouwd, lk ben ook van plan het myn moeder mee te deelen, want over tien maanden zal ik hem vcigon." „Ha, ha! En dat zal men geloovent G(J mot al uw geld een armen ingeniour nareizen 1 Naar Nieuw-Zeeland l Neen, noen, dat kunt gy my niet wys maken l" „Myn geld!" herhaalde zy. „Ik heb immers geen geld, geen penning!" „Nu, het spyt ray wel zeer, miss Rose miss wilde Rose dat de geschiedenis met' den ingenieur by my geen geloof vindt; het is werkelijk een heol mooie goschiedenisl Maar gy moot wel zeer lief tegen uw ondordanigeii' 6tiefbroeder zyn, anders zal ik hot, zooals lk reeds gezegd heb, aan mama vertellon." „Afschuwolyke, verachte'yke, erbarmelijk# kerel, uw gelaat boezemt my reeds afschuw in I" zoido Rosamund. „Veriei wat gy wilt, ik goef u permissie, het dadeiyk aan do ge-* heele wereld te verkondigen. Ik ben niet bang voor je! Wegl" riep zij met een moed, dien zy aan den razenden toom had te danken,' welken zich voor het eerst in haar loven van haar had meester gemaakt. „Ga en voor uw voornemen uit! Alles is my hover dan een geheim mot zulk oen man te moeten deoiom'* {Wordt vrti'oifd)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1