tl. VAN BlIUSSE, ADVERTENTIËN. frelaiigrijk Meuws. LEGER DES HEILS. Groote bijzondere Samenkomsten 2 ui 3 BilaursUts Ter overneming aangeboden: Openbare lerkoopiiig, Metselmaterialen, HSNELUKSEAABTEF9 j.a hoiiscnij LTE. Stoomtramwag-ttaatschappij. springen dor reservoirs, waarin 500,000 L. benzine geborgen is. Mon beschouwt by ons 25 liter reeds als do maximum-hooveelheid, welke men in huis mag hebben, en daar liggen 600,000 liter op ongeveer honderd meter van oen gloeiendon puinhoop, waar de brandweer niet kan naderen, omdat haar pogingen tot blussching even nutteloos als roekeloos scbynen. Uit de onsamenhangende verhalen is op te maken, dat er drie ontplolflngen plaats had den de eerste Donderdagmiddag te kwart over drieën, daarop eon te zeven uren en vervolgons een te drie uren 's nachts; de eerste was de ergste en kostto het grootste aantal slachtoffers. Over de oorzaak vindt het „Hbl." in de „Frankf. Ztg." het verhaal van een oogge tuige: „Ik was met metselwerk bezig onder het dak van een bygebouw toen kort na drie uren in het lokaal, waar de granaatvulhng (prikino bestemd voor een fabriek te Hanau) vervaardigd wordt, brand ontstond, en het vuur met razende snelheid zich over het dak van het gebouw verspreidde. De fabrieksbrand- weer en do brandweer uit Greisheim snelden zoo snel mogeiyk voor het blusschingswerk toe. Nadat zy nauweiyks een kwartier bezig waren, sprongen plotseling de ontploffiugs- stoflën, waarmede eenige reservoirs moeten gevuld geweest zyn. De uitwerking daarvan was des te vreeseiyker, omdat het gebouw omgeven was door een dichte menigte menschen, die naar het blusschingswerk waren komen kiiken. Een wolk zwarte rook en omhoog- e vorpen aarde verduisterden een tyd lang aiies en belotten allo gezicht. SteeneD, hout, enz. vlogen door de lucht heen, dood en schrik tot ver naar Griesheim drag .d. Yan alle kanten weerklonk dadoiyk hot geweeklaag der gewondenik zeif werd als door een wonder gered, hoewel ik nauweiyks 15 meter van het gebouw, waar de ontploffing plaats had, stond. Ieder, die daar nog toe in staat was, trachtte zich daarop door do vlucht te redden en in alle richtingen zag men vluchtelingen heensnellen". Die eerste vlucht was geheel een paniek geiyk. De menschen holden in radeioozen i angst den weg naar Frankfort op, zonder zich in hun heensnellen van de plaats des onheiis te laten tegenhouden door den stroom van nieuwsgierigen en helpers, die reeds uit i Frankfort in de richting van Griesheim stroomde. Men kon er by tientalien ontmoeten de bewoners van het fabneksplaatsje, die óf niet, óf in alle haast met eenige kleeding- stukken en lappen verbonden, maar steeds voortstormden, van den brand weg. In Frankfort had men den slag der ont ploffing in weerwil van den afstand van 6 kilometer, die beide gemeenten scheidt, zeer goed gehoord; men dacht eerst aan een don derslag, maar de heldere hemel deed be grepen, dat het geen weerverschynsel gewoest kon zyn. Menschen op hot Operaplein meen den, dat in do opera et»n proef werd genomen mot eon dondermachine! Doch toen men de zekerheid had, dat er een ernstige ramp buiten de stad had plaats gehad, werd dadeiyk gedacht aan het brengen van hulp. Een aantal geneesheeren, per trein, de meesien per rijwiel, yiden naar Griesheim. Roods oen uur na de ontploffing was een afdeeling der „Froiwillige Rettungsgesellschatt" ter plaatse aangekomen en dadejyk haar moeilyk werk begonnen. Eerst werd een verbandplaata ingericht chchiby de bran dende gebouwen, doch toen uien begon in to zien welk ontzettend gevaar men nog steeds liep, richtte zy zich op den oever der Main m; zy behandelde ongeveer 15 zwaar gewonden, meest arm-, been- en schedel breuken, veroorzaakt door neervallende en weggeslingerde stukken steen, hout en yzer. De „Frankfurter Samantervereiu" kwam daarna met wiel materiaal ter plaatse; twee schoolgebouwen en het station van het plaatsje werden door hom betrokkennog kwamen hulp bieden Sanilatskolonnon uit Frankfurt en Höchst. Heeds vry spoedig slaagden deze redders er in 35 zwaar gewonden van het terrein te verwijderen; na verbondon te zyn werden dezen hetzy per spoor, hetzy per rytuig naar Frankfort overgebracht. Onder de gewonden bovindt zich do directeur der Elektronfabriek dr. Julius Lang, die een arm brak. Een broeder van den directeur werd als vermist opgegeven, doch later bleek, dat by zich op reis bevond. De directeur der anilinefabriek dr. Lepsius, die zich vlak by de plaats der ontploffing bevond, werd slechts licht gewond, doch moest weggesleurd worden, daar zyn zinnen eenigen tyd verbysterd waren. Intusschen waren ook do brandweerkorpsen uit alle omliggende plaatsen uitgerukt om vën de gebouwen te redden wat te redden viel. Yan de tweede ontploffing, die het gevolg was van het springen van een benzine-reser voir, geeft een verslaggever van de „Frankf. Ztg." de volgende schildering: „Plotseling een reusachtige vuurzuil, die met verzengende hitte de dapperen en nieuwsgierigen omhult, en daar stygt een geroep: „Alles wegl" Snel verandert dat terugwyken in een vlucht, tus- scben de menschen springen eenige ruiters, wielrydor8 storten zich op hun fietsen en jagen heen en zelfs vuurwerk mengt zich in de groote vlucht. Slechts de brandweer biyit rustig op haar plaats; do stoomspuit blyft werken beneden aan den oever der Main, be veiligd voor den luchtdruk van een mogelyke ontploffing, te midden van denadembenemenden walm. Wat kon echter de brandweer uitrich ten tegen zulk eon omvangryk braudtooneel 1 Een harde noordoosten wind blies do vlam men toen nog gelukkig van do benzinereser voirs af. 's Middags tegen zes uren kwamen 250 man van het Öl3te infanterie regiment oen cordon trekken om do meest bedreigde pun- ton, omdat de toeloop uit Frankfort, in weer wil van het groote gevaar, nog stoeds zeer groot bleef. De soldaten trachtten het gevaar van nieuwe benzineontploffingen te voorkomen door het graven van kanaalijes, waar langs het gevaariyke vocht wog kon stroomen, dat uit enkele kleinere ketels, die roods door de hitte gesprongen waron, vloeide. Om zeven uren bereikten de vlammen ook deze weg- stroomendo benzine; de nieuwe ontploffing vergrootte echter de schade slechts weinig. Het grootste gevaar schuilde echter in de vyf benzinecylinders, elk 25 moter lang en 10 meter in doorsnedo, die op 150 meter van de hei-vlammende anilinefabriek Jagen. Na een nacht van spanning hot men gisterochtend de Griesheimers per extra-treinen weer naar hun woonplaats terugkeeren, toen te hallelf 's morgens opnieuw werd bekend gemaakt, dat de ontploffing van de 500,000 liter benzine bevattende reservoirs te duchten was. Toen verlieten ook brandweer, afzettingstroepon en reddingsmanschappon het terrein en vluchtte de zwaarbeproefde bevolking in nieuwe paniek links en rechts de wegen af hot veld in. Het tegenover Griesheim liggende Schwarz- heim had veel te lyden van de kracht dor ontploffing. Duizenden ruiten werden vernield, en wat nog erger was, de neervallende brandende voorwerpen zetten drie schuren in brand en deden ook in het bosch aan dezen Mainoevor een begin van brand ontstaan. De bewoners kondon echter den brand beperken. Ovor de ligging der fabrieken valt het volgende mee to deelen. De fabriek Elektron ligt westeiyk van Griesheim tusschen de Main en den spoorweg FrankfortGriesheim— HöchstLimburg. De fabrieksgebouwen strek ken zich in de lengte langs de rivier uit en zijn daar door enkele straten on sloppon van elkaar gescheiden. Te zaaien vormen al deze gebouwen een klein dorp. Tusschen deze fabrieken en een andore verzameling fabrieks gebouwen Mainthal ligt de chemicaliënfabriek van Max uud Müller en de verffabriok van Nötzel, Istel Comp. In de eersto gebouwen begon de brand en volgde het ongeluk met het springen van een grooton benzinoketel en van zes vaten rooke- loo8 kruit. De gevolgon daarvan waren ont zettend: muren vlogen vanoen, de daken vielen omlaag en verpletterden de moeste brandweer mannon onder het puin. De menschen, die stonden te kyken, werden weggeslingerddrie mannon kwamen in de Main terecht, doch konden gered wordon; maar kinderen, die in de rivier gesmakt worden, verdronken. 180 menschen moeten ongeveer in deze gebouwen, waar de brand begon, aan het werk zyn geweest. Zoowel de fabriek van Max und Müller als de verffabriek werden door den brand ver nield; de brandweer was geheel machteloos, en dikwyis niet eens in staat de gebouwen behooriyk te naderen. Ten slotte eenige cyfers, die een denkbeold geven van de aangerichte schade natuuriyk een ruwe schatting, omdat het bericht nog niet ontvangen is, dat alle gevaar voor verdere vernieling geweken is. De schade wordt voor- loopig op vyf millioen benaderd; een aantal verzekeringsmaatBchappyen is by do fabrieken betrokken, de voornaamste zyn de Hamburg- Bremer brandverzekeringmaatechappy en de Commercial Union te Londen. De Elektron-fabriek sloot haar balans in 1899 af met 23 millioen mark activa en pas siva; het bruto-winstcyfer over het vorige jaar bedroeg ruim drie millioen mark. De directie heeft reeds bekend gemaakt, dat de fabriek van organische producten ver nield is en dat daar dus in den eersten tyd een 6tilstand in hot badryf zal zyn; 1000 arbeiders worden hierdoor getroffen, zoover zy niet gebruikt worden voor het omvangryke ruimmgswerk. De zuren- en sodafabriek is minder beschadigd en zal dus in gebruik kun nen blyven; bovendien behooren tot de onder neming nog fabrieken in Spandau, Küpper- Bteg, Bitterfeld exi Rhèlnfelden, die gewoon doorwerken. Het stadje Griesheim zelf telde 5000 in woners, die by na allen by de chemische in dustrie werkzaam waren. De schade by don brand wordt op ongeveer vier millioen M. geraamd, welke door ver zekering is gedekt; betrokken zyn daarin 20 assurantie-maatschappyen, waaronder do Schlesische met ongeveor 350,000 M., de Gladbacher er Westdeutsche elk met 300,000 M., verder de Norddeutsche, de Aacben-Mün- chener, do Vaterlandische, do Hamburg Bremer, de Deutsche Feuerversicherung, de Colonia. De geheele anilin inrichting en de inrichting voor piknnzuur en tnnitrophen-olie zyn veimotigd, zoodat do materieele schade van do Maatachappy toch aanzieniyk is. M arlrtborioli tou. In don Gondschen kaashandel komt nog weinig of neen verandering; veiledeo week werd van enkele Zuid-Hollandscho markten eon vlueger handel bericht, doch het is op het oogenbhk weer het oude: trage handel en lage prijzen. Deliiosto soorten hooikaas, vooral die voor export kunnen dienen, worden nog het meost gevraagd, doch do hoogste pi ijs, 23, 23.50, is bij verleden jaar vergeleken nog laag, en afwijkende soorten moeien, als altijd, in een tijd van slappen handel, voor treurig lage prijzen van de hand. De prijzen van Edammer op de Noord-Holland- 8cbe markt zijn dalende. Commissie en middel bare, dio veertien dagen geleden al terughepen, blijven nog steeds staan op 26 en ƒ27, doch do hoogste prijs van kleine daalde te Alkmaar van 29 lot ƒ27.50. Te Leeuwarden werd Friesche kaas verhandeld van ƒ15.50 tot 33, te Sneek liep nieuwe nagelkaas tot 17.50. In de Alblasserwaard werd de vorige week van ƒ15^2 besteed; in de Lopiker- en Krimpener- waard liepen de prijzen van 1ste soort Goudscho van ƒ2023, 2de soort 15ƒ19 50; Derby 2de soort ƒ20; Edammer 2de soort ƒ23. (U. D.) Lelden, 27 April, (iranen in vaste stemming. Witte Tarwe pryshoadend voornamelijk de besio soorten; do vraag is echter niet groot door het toenemend gebruik van buitenlaudsche Tarwe. Rogge met wemig handel. Gerat op de lage prijzen meer gevraagd voor voer. Haver prijshoudend. Duivenboonen hooger. Zaden met weiuig omzet. Witte Tarwe f 15.a ƒ7.60, Roode 6.a ƒ6.76, Walla-Walla a par SO KG. Rogge 4.60 a 6.per 74 KG. Zoinergerat ƒ4.—a 4.20, Winter- 3.80 a 4.10. Chevalier- ƒ6.— a ƒ6.60 per HL Haver ƒ3.60 a 3.85 per 60 KG. Groene Erwton ƒ7.26 a ƒ8.26 per HL. Paardenboonen ƒ6.90 a ƒ6.20 per HL. Duivanboouen ƒ7.40 a 7.70 per HL. Koolzaad a per HL Kanariezaad ƒ6.26 a ƒ8.— por HL Hennepzaad ƒ7.a ƒ7.40 por HL. Boter. Aanvoer 9480 kilogr., lete qnal. par V* vat 46.— a ƒ60.2de qua! per 7, vat ƒ40. a 44.1ste qual. por kilogr. ƒ1.16 a 1.26, 2de qual. per kilogr. 1.a 1.10. Lauge zwarte turf, 1,170,000 stuks, 4.25 a 4.60 per duizend. Alkmaar, 26 April. Kaas. Aangevoerd 276 par- tjjen, wegende 98.0UÜ KG. Kleine z7.60. Commissie 24.60 en Middelbare ƒ26.60. Handel stug. Herenter, 26 April. Boter per vat 22.60 a 23.—, afw. f 21.— a ƒ22.—, per 10.60 a 11.60, per KG. 0.90 a 1.10. Eieren 2.76 a 3.26 de 100 stuks. Meppei, 26 April. Aan de botermjjn was heden de aaDvoor 6000 K.G. Hoogste prye f 1.06, laagste prys ƒ1.unddenpnjs ƒ1.03 per KG. ZiYoile, 26 April, boter. Aangevoerd 639/8 en 163/16 v. en 31z0 stukken, wegende samen 139Ï0 K.G. Prys per l/4 yat 21.— a 24.—, per K.G. 1.— a 1.20. Leeuwarden, 26 April. Boter. Aangevoerd 77/4, 31/8 eu 8 16 v. Eerste soort ƒ43.50. Kaas. Aange voerd 32,466 KG.; Nagel 12.a 32. oehiedaiu, 26 April. Noteenog van de beurs- comniissie. Moutwijn ƒ8.per HL Zonder lust en zonder belasting. bpoohng 0.70. Noteering van de Makelaars. Moutwijn ƒ8.25, Jenever 12.25, idem Amslerd. proef 13.75. Noteering van den Diatiilateurebond. Moutwijn 8.26. Jenever ƒ12.26. Amst. Pioet ƒ13.75. ACADEilllENlEl WS. Leiden: Aan de universiteit alhier is heden tot doctor in de Nederlandsche Jetteren bevorderd de hcor W. Martin, geboren te Quakenbrück, na vordediging van een acade misch proefschrift, getiteld„-Het levon en do werken van Gernt Dou beschouwd in ver band met het schiidersleven van zyn tyd." Geslaagd is voor het doctoraal-examen in de rechtswetenschap moj. E. C. van Dorp; voor het theoretisch apotliekers-oxamon mej. M. Hoekstra. ILerkolyicc lici-icliton. Woubrugge: Geref. Kerk. Zondagvoorm. to tien uren en 's avonds te halfzeven, ds. Diermanso, om. pred. to 's-Gravenhage. Tolegrauiinoiu BARKLEY-EaST, 25 April. (ft. O) Het deel van Kreutziugers commando, dat den trein by Molteno vernielde, verloor óón doode en vier gewonden, waaronder luitenant Meyers, die gevaarlyk werd gewond, en Sauer van Cradock. De invallers vorloren 30 paarden, die buitgemaakt of gewond worden, en lieten 0011 hoeveelheid tuigen achter. De vyand ont snapte gedurende den nacht, maar wordt achtervolgd; hy wordt niet geholpen door do Afrikaanscho Mollanders in die streek. LONI<iN, 27 April (ft. O) Lord Kitchener Beint uit Pretoria van 26 dezer: De colonnes rapporteeron verdere Bóeren- verliezen, bedragende 12 gosneuveld, 20 ge wond, 47 krygegovangenen, 52 die zich hebben overgegeven. Verder hebben 20 Keizerlyke Woudloopers gisteren ten zuidoosten van de Commissiedrift over de Olifantsrivier commandant Schroeder en 41 Boeren gevangengenomen, mot 1 maxim, paarden, muilen, wagens en een aan- zionlyke hoeveelheid munitie. Do Woudloopers hadden de Boeren vóór het aanbreken van don dag omsingeld, kropen nader en begonnen plotseling te vuren, waarop do Booren zich overgaven. Een tweede dépêche van den opperbevel hebber lord Kitchener luidt: In aanvulling van myn telegram van heden morgen meldt generaal Kitchener van Paar- denplaats, dat hy 4 Boeren heeft gedood, 180 gevangengenomen, en 3000 stuks rundvee, 6000 schapen en veel wagens buit gemaakt. LONDEN, 26 April. (ft. O.) In het Lager huis zeide Chamberlain, dat men niet van plan was, een begin te maken met het vol ledig stolsel van burgeriyk bestuur in Trans vaal en do Oranje rivier-Kolonie gedurende Milner'8 afwezigheid, die, naar hy verwachtte, van korten duur zou zyn (Luid gejuich). Maar het werk van de organisatie der verschillende departementen zal voortgezet worden zoo ver als mogeiyk is, op do grondslagen door Milner gelegd. Gedurende diens afwezigheid zal lord Kitchener zyn plaats innemen. ALGIERS, 27 April (ft. O.) Eon officieele depeche uit Marguerite meldt, dat de orde er hersteld is. Een veldwachter, een scherp schutter, 2 kolonisten, 2 Spanjaarden, oen 1 Italiaan en 3 inboorlingen zyn gedood, 2 offi cieren en verscheidene gendarmen gewond. PARIJS, 27 April. (ft. O.) Een telegram uit Algiers aan de „Figaro" zegt, dat het dorp Marguerite totaal verwoest is door muitende Arabieren, die alle inwoners, ton getale vjm driehonderd, hebben gedood, ge- woüd of gevangengenomen. De adjunct van het plaatselyk hoofd is doodgeschoten. BERGEN, 27 April. (ft. O.) Een ontploffing van myngas, welke gisteravond plaats had in de steenkolenmyn „Grand Buisson", te Hornu, was oorzaak van den dood van 10 pei sonen. BEDIEN, 27 April. (ft. O.) Yolgens de laatste berichten bedraagt het aantal dooden by het ongeluk in de steenkolenmyn „Gian^ Buisson" 18, dat der gewonden 7. LEUDE.\, 27 AprU. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 73 C. 44.6° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uron 6 C. 42.8° F., iniduugs om 12 uren 12° C. 53.6® F., 'snamiddags om 4 uren 11.5° C. 62.7° F. Prins Hendrik heeft een bydrago van 50 geschonken voor de oprichting van een ver- eenigingsgebouw ten behoeve Yan de Neder landsche verpleegden te Gheel (België). Het stoomschip „Koning Willem II" vertrok 27 April van Amsterdam naar Batavia; de „König" (thuisreis) vertrok 25 April van Zanzibar; de „Maasdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 27 April Lizard; de „Lawoe", van Rotterdam naar Java, passeerde 26 April Üitavos; „Prinses SopUie" van Batavia naar Amsterdam, arrivoeruo 27 April te Genua. Te Amsterdam is een knaap ver dronken onder de Westelyke viaduct. Nader is gebleken, dat de knaap door een makker te water is geduwd. Het lijk van den verdronkene is door do justitie 111 beslag genomen on tegen don bal- dudigen knaap een vervolging ingesteld. Nador wordt gemeld, dat het gistermorgen in do haven to Goos gevonden lyk (zio gomengd nieuws 2do blad) is beik^i als dat van zekeren J. K., aldaar, dio den «.v .nd te voren te water schpn geraakt. Gisternacht is tusschen Apel- doorn en Klaren beek getracht een goederen trein te doen ontsporen. Men had oen onder legger op de rails gelegd, wolke aan stukken gei eden is, doch gelukkig geen ontsporing heeft veroorzaakt. Een knaapje, naar schatting 8 jaar oud, ia gisteren, terwyi hy hep in do bocht tusschen Lynbaan en Westoindo, to 'a-Gravenhage door de Westiaiidsche stoom tram overreden. Naar het ziekenhuis overgebracht, overleed hy na een half uur. Het was nog niet bekend vin waar hy afkomstig is. Aan do „Maas- en Roerbod wordt nit Heerlen gemeld: Een vroeselyk ongeluk viel gistermiddag voor op de naburigs myn „Nordstern", by Herzogenrath, waarvan eigonaar is de heer Montz Uonigmann, soda- fabrikant te Aken. Terwyi beneden in de gangen de talrb^ arbeiders met hun gewone werkzaam he^i bezig waren, had er plotseling een myngas- ontploffing plaats het by do mynwerkors zoo gevreesde Schlagende Wetter Een zekere W. en H., beiden Westfalers, werden gedood en 15 andere nffinwerkers, die meerendeel8 brandwonden gekregen hadden, moesten ter verpleging naar het hospitaal te Bardenberg vervoerd wordon. Eenige mynwerkors van Heerlen, dio ovoneens beneden in genoemde myn werkten, kwamen met den schrik vry. Algerië. De inboorlingen zyn in opstand gekomen in hot dorp Adelia, by Miliana; do administra teur en inlandscho ruiters moeten, volgens een telegram uit Algiers, gevangen zyn ge nomen. Hot dorp Harguento ia verwoest, verscheiden personen zyn gewond. Er z\jn troepen ontboden. Den lOden Mei hopen onze geliefde Ouders JACOBUS CRAMA en HELENA JOHANNA SLOOS hun 25-jarige Eclitvereeniging te herdenken. Bun dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Lbidkn, 27 April 1901. 3893 10 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze beminde Echtgenoot, Yader en Behuwdvader Professor Dr. JAN EGEN8 VAN ITERSON J.Azn., in den ouderdom van 58 jaren. C. J. 3. VAN ITERSON, VlRULY. I A. N. DE RANITZ, 's Hage. Van Itiïrson. f S. M. S. DE RANITZ. i J. D HOLLEMAN, rr j Van Iterson. zuipnen. dr e j w hollEMAN, Arts. Leiden. C. J. A. VAN ITERSON. Leiden, 25 April 1901. (Rapenburg 34.) 8828 17 Tot onze diepe droefheid overleod heden te 's Gravenhage, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Weled. Heer WILLEM FREDERIK KAKEL ANT0NIU3 TRUFFINO, in den ouderdom van 76 jaren. J. M. J. VAN DEN BERGH, Truffino. C. H. G. VAN DEN BERGH Leiden, 25 April 1901. en Kinderen. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. 3814 15 Tot onze diepe droefheid overleed heden onverwacht to Kleef onze geliefde oudste Zuster MARIA CLA- SIN A BERNARD1NA MOLKEN BOER, Echtgenoote van JOHANNES FRAN- CISCUS HENRICUS BEKHUIS, in den ouderdom van 63 jaren. A. M. D. MOLKENBOER. C. D. J. MOLKENBOER. M. E. MOLKENBOER. H. J. C. MOLKENBOER. Lbidkn, 26 April 1901. Benige kennisgeving. 3S79 13 Heden overleed, na een kortstondig lyden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA CATA- RINA BRUMMELKAMP, Wed. van Z. A. ROOZENDAAL, in den ouder dom van 61 jaar. W. M. ROOZENDAAL A. ROOZENDAAL—Brieër. S. C. ROOZENDAAL Verhoog. A. F. VERHOOG. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. 3825 13 Aan allen, die my persooniyk of 8ch-ifleiyk hunne zeer gewaardeerde deelneming betoond hebben by het overiyden van myue innig geliefde Zuster, Mejuffrouw A. M. G. COCK, betuig ik langs dezen weg myn diep gevoelden dank. C. COCK. Leiden, 25 April 1901. 3782 9 De ondergeteekenden betuigen hun hartelyken dank voor de vele biy- ken van belangstelling, dezer dageu ondervonden. 3846 6 J. MEYSING en Echtgenoote. Voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het over iyden van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mevrouw de Wed. G. WILHELMY DAMSTÉ-van 't Hooft, betuigen wy onzen harte lyken dank. Wed. W. HOVENS GRÉVE— B. J. wllhelmy Damsté. J. WILHELMY DAMSTE. C. VAN RriIJN wllhklmy DaMSTË. L. VAN RÜ1JN. R. F. 0. WILHELMY DAMSTÉ. 26 April 1901. Leiden Bergen op Zoom. j Haarlem. 3886 18 Leiden, Voor de vele bewyzen van deel neming, ons betoond by het overiyden van onze geheide Zuster en Behuwd zuster Movr. de Wed. G. WILHELMY DAMSTEvan 't Hooft, betuigen wy onzen dank. 3887 21 Wed. A. OPHORST- Wcuje- van 't Hooft. 7iingen. Wed. J. C. VAN 'T HOOFT- Lokker. Leiden. P. J. VAN 'T HOOFT. - M. VAN'T HOOFT- Leiden. van der Vliet. Wed. J. M. VAN VALKEN BURG- van 't Hooft. 's-Qravtnhage. H.M. J. VAN'T HOOFT. M. A. VAN 'T HOOFT. C. J. FILIPPO van 't Hooft. JAN FILIPPO Hzn J. J. VAN 'T HOOFT. Leiden, 26 April 1901. Leiden. De ondergeteekende dankt haar geachte Cliënteele voor het ver trouwen, dat zy 20 jaren heeft mogen genieten. 3874 6 Wed. P. TASSEBON, Korte Mare 30 Voor do bewyzen van deelneming by het overiyden van onzen geliefden Behuwdbroeder, den Heer H. C. v. d. HOUVEN VAN OORDT, betuigen wy onzen dank. 3853 8 J. M. VAN HOUTEN. A. C. VAN HOUTEN, van gogh. Voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het overiyden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wy onzen hartelyken dank. 3892 9 Uit aller naam, D. HOOGENSTRAATEN Leiden, 27 April 1901. (Haarl.straat, Stevenshof 15.) Voor de "vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het overiyden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wy onzou hartelyken dank. Uit aller naam, O. J. VERHOEFF. Leiden, 27 April 1901. 3847 8 Wegens feterigeval zal Maandag do winkel tot één uur GESLOTEN ZIJN. D. SMIT, Haarlemmerstraat No. 158. 8873 6 ZONDAG SS APRILt geleid door 8880 12 Stafkapitciue r* d. WEKKEN, Secretarem van de Maróchai* Terstond gevraagd: by Th. TASKIN, Behanger, te Noord- wyk-Binnen. 3864 6 KATWIJK a/ZEi:. Nog tc huur een ruime gemeu bileerde VIL.ILA, gelegen aan zee, voor don tyd van 14 Mei tot 14 Juli, tegen billyken prys. Te bevragen by L. KRUYT. 3864 6 een nctle WinkelopHluitd met Gordijucu cu Gitbkreon. Zoo spoedig mogeiyk te aanvaarden. Br. Bureel van dit Blad No. 3876. 6 (om contant geld), op Donderdag 2 Mei 1901, des voormiddaga te 10 uren, op een stuk Bouwterrein, gelegen aan de Midden straat op Vreewyk te Leiden, ten overstaan van den Deurwaarder J. F. TEUNIS, van eene party 3883 29 waarby80,000 stuks Wel boren, 10,000 stuks Boerengrauw, IO.OOO stuks Oudcrgrauw, 2000 stuks roode en blauwe Pannen, 8 Cemeutbuixeu; VOOliTS: Kolders, Kalkbakken, Bin ten, Werkbaukeu, Nenteu, Tengelwerk en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Vóór den verkoop te zien. Alles bohooreDde tot het Faillisse ment van F. CARTON, U heiden. Nieuwste ilodt'licu 3162 12 11.50 per 50 stuks net Enveloppen. ünarltMtifiiersfrnat 267, Ltridpn. Jdeer uau stuks jiimili in alle maten. Ongeregelde prijs. 12-Els i7.öo vuor t 5.75 in verschillende dessins. Zoolang de voorraad strekt. Men vrage zichtzendingen. Aanbevelend, 3888 20 Haarlemmerstraat 72, o/d. Vrouwestoeg. LEIDEN. RUNLANOSCHE By de Heeren DE BAS A Co., Noordeinde 64e, te 's-Gravenhage, zal, van af Maandag 29 April 1001, dagelijks, behalve Zondags, van O uren v.m. tot uren n.m. kunnen worden ontvangen het dividend over het boekjaar 1900 ad 38.50 per aandeel van 600.— tegen intrekking van het dividend bewys No. 20, en het dividend ad j 15.30 op de oprichters aandeelen tegen intrekking van het dividend-bewys No. 12. 3896 17 HET BESTUUR.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3