N* 12626 Dinsdag S3 April, A". 1901. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. M-Znidafrikaanscho fcrceniging. Iieiden, 23 April. De Roos van Horton. PRIJS DEZER COUR A "NT t Yoor Leidon por 8 maandon 3 1-10.1 'Buiten Loidon, per looper en waar agonten gevestigd zyn 1*30 Franco por post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 j. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Afdeeling Leiden en Omstreken Door dr. D. C. Hesseling, secr.-penningm., Is aan den algemeenen penningmeester te Amsterdam heden verzonden do som van f 1200, zijnde de te Loiden en Omstreken bijeengebrachte bijdragen tot hot Fonds ter ondersteuning van de slachtoffers van den oorlog. Oflloieele Kenniegorlng. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leidon brongon ter nlgerneene keunie, dat door WlLLliAl VAN STltlEN eu HENDRIK A 8TEKYVEG, huisvrouw vuu A. ZWAANENBEEK, beiden wonende alhier, verzoekachrilton zijn ingediend om vergunning voor den kleinhandel in «terken drank respec tievelijk in de perceeleu Kerksteeg No. 8, wijk III •n Nieuwe Beestenmarkt No. 7. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, F. WAS, burgemeester. 22 April 1901. VAN liEYST, Socretarii Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres vau F. J. VAN HOEKEN, houdende verzoek om vergunning tot weder oprichting van de door brand vernielde Stoom- houtzagenj en Scbaverij, aan de Havenkade Nos. b11, kadastraal bekend Sectie G No. 1732; Gelet op do artt 0 eu 7 der Hinderwot; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bylagen op do Sccretai ie dezer gemeente ter visie gelogd is; alsmede, dat op Maandag Mei aanst-, 's voormiddags te eli uren, op bet Raadhuis, gelegenheid zul worden gegevou om bezwaren togon dat verzoek in te brengen. burgomee8tor eu Wethouders voornoemd, Loiden, F. WAS, burgemeester. 22 Aprtl 1901. VAN HEÏST, Secretaris. BU Koninklijk Besluit is: lo. aan dr. J. M. van Bemmelen, met ingang van 16 Sep tember a. b., oorvol ontslag verleend als hoog leeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Loiden, met dank betuiging voor de door hem gedurende vele jaren bewezen diensten; 2o. benoemd tot hoogleeraar in genoemde faculteit aan dezelfde universiteit, om onder wijs te. geven in de anorganische scheikunde, dr. F. A. H. Schreinemakers, thans lector aan die universiteit. De zomer is ln aantocht. Het tegen woordig® weder zegt ons dit niet alleen, maar ook verschillende daarmede in verband «taande maatregelen getuigen daarvan. Zoo wordt do inteekening voor de „Zomerzorg"- coDcerten opnieuw aangekondigd. Daarin wordt echter, by vorige jaren vergeleken, eon wijziging voorgesteld, immers verplicht worden de inteekeuaars er niet toe. Het plan bestaat namelijk om in plaats van acht, dezen 'zomer twaalf couoerten te doen geven door Van Erp'a zoo goed aangeschreven staand '.«tafmuziekkorps. De prya voor dio reeks uitvoeringen zou dan gestold worden op vyf gulden voor een heer met drie dames of kinderen. Zeker toch nog een luttel bedrag, •per persoon berekend I Mochten er echter 'zijn, dio de voorkeur blyyen geven aan de gewone reoks van acht concerten voor drie gulden, dan bestaat daarvoor ook gelegenheid en zal met de kleur der kaarten worden aangegeven wolke avonden alsdan voor hen izyn bestemd. Hot hangt natuurlyk van de deelneming af, of de twaalf concerten zullen doorgang hebben. Mocht ze, van de ovor- biyvenden, te gering biyken om de kosten te dekken, dan blijft alleen de tot nu ge- bruikeiyke serie van acht. Het is echter te verwachten, dat eerst genoemd plan met veel instemming door de ware muziekliefhebbers zal worden begroet. De tweede voorstelling alhier van Herman Heyermans' spel der zee „Op hoop van Zegon" had gisteravond weder een goed bezetten schouwburg getrokken, vooral wat baignoire, parterre en galerij betreft. Met de loge was dit minder het geval. Daar waren nog veel zetels onbezet gebloven. Het stuk werd ook nu met de meeste aan dacht gevolgd, sommige boeiende tooneelen blijkbaar zells met ingehouden adem, ook die oogenblikken als er zich by open doek niomand op do planken bevond, zóódanig verkeerde men in gespannon verwachting. Het was dan ook voortdurend te zien, dat de voorstelling diepen indruk maakte, en alge meen was de instemming toon aan mevrouw M. van dor Horst, die de rol van Jo, Kniertje's nicht, vervulde, namons de schouwburgcom- mis8io een fraaie bloemenmand werd vereerd terwyl aan het eind mevrouw E. de Boer—Yan Ryk, die wegens haar treffend© creatie van de visschersweduwe ook by de eerste voor stelling met bloemen gehuldigd was, thans driomaal werd teruggeroepen. Het was hier nu do 90ste voorstelling. De 100ste voorstelling van „Op hoop van Zegen" zal niet in Amsterdam, maar zeer waarschijnlijk in Groningen gegeven worden. Etn comité, dat het voornemen had den heer Heyermans en de „Noderlandsche Tooneel- vereeniging" te huldigen, moet nu tot zjjn leedwezen van het plan afzien. Een aangekondigde byeenkomst op "Woensdag a. e. in „Palais Royal" gaat dientengevolge niet door. Volgons achterstaande advertentie zal prof. mr. M. W. F. Treub, uit Amsterdam, morgenavond, Woensdag, in de groots Nuts- zaal voor de kiesvoreeniging „Vooruitgang" als spreker optreden. De levering van zoetemelkscho kaas ten behoeve der soldatonmonages van het garnizoen alhier in de maanden Mei en Juni e. k. is op- gedragon aan den heer S. Lehman, tegen den prya van f 0.50 per K.G. De firma Burgersdyk Niermans, alhier, kondigt heden haar vierde boekenveilmg in dit seizoen aan. Dezo zal plaats hobben van 29 April tot 3 Mei. Do catalogus, dien wy zooeven ontvingen, vermeldt 2500 werken, waarvan 1046 over godgeleerdheid, afkomstig van de heoren doctoren in de theologie Theod. H. M. von Baumhauer, emer.-predikant te Zutfen, W. Krayenbelt, emor.-predikant te Amsterdam, en J. Krayenbelt, predikant te Rotterdam. Deze afdeeling bevat de meest gezochte zoowel nieuwere als oudere werken op het gebied der Bybelscho uitlegkunde, kerkgeschiedenis, naar lauden ingedeeldvooral die van Holland, met onderaldeelingen over Remonstranten en Mennonieten, is belangrijk. Onder de afdeeling godsdienstige sekten komen zeldzame boeken van David Joris voor. De rubriek taal* en letterkunde bevat o. a. de bibliotheek, nagelaten door den heer O. T. Petersen, leoraar in de Engelsche taal aan de H. B.-S. in Den Briel. De verdere modorno talon met inbegrip der Oosterscbe- en Klas- eioke, zyn door gezochte werken en tijdschrif ten ruimschoots vertegenwoordigd. Een afdee ling, zich hierby aansluitende, is dio over Nieuw Grieksche taal- en letterkunde; weinig komt hier te lando een dorgeiyke collectie tor veiling. In de volgende, geschiedkundige afdee ling ls beschreven een unieke en zeker zeld zame verzameling van werken over de Fransche revolutie. Aan het slot van den catalogus komen verder nog werken voor over staats- en rechts wetenschappen, staathuishoudkunde, kunsten geïllu8tr. werken, muziek, enz. Dezelfde firma kondigt voor Mei a. s. een zeker niet minder interessante verkooping aan. Men zie de advertentie in dit blad. De bekende Vereenigmg van den H. Vincentiu8 A Paulo alhier is van plan weder een lotery ton behoeve harer armen, enz. te houden. De tentoonstelling der prezen zal plaats hebben in het gebouw der Vereoniging aan de Hooglandsche Kerkgracht. Tot do hoofd pozen behooren o. m.een salon-ameublement, salon-kachel, pendule mot coupes, een paar fijne gravures in ïyst, spiegel, kleinere meu belstukken, alsmede nog velo andere kostbare voorwerpen. Hieruit blijkt, dat er veol belangrykor prfizen z|Jn dan vorige jaren. De verloting zal ln de tweede helft der maand September of in de eerste helft van October plaats hobbon. Het kan byna overbodig geacht worden op dezo tentoonstelling en verloting de aandacht te vestigen, waarvoor tot het nemen van loten tegen oen gulden do lysten woldra zullen worden aangeboden. Do grooto uitgaven toch, die do Yereenlglng zich getroost, niet alleen voor de onder steuning van armen, maar ook voor do ver pleging van kinderen en oude lieden, be dragende ongeveer negen a tien duizend gulden 'sjaars, en waarin haar leden met hun geld- middelon te kort schieten, rechtvaardigen het beroep, dat zy op de liefdadighold harer stad- gonooten doet. Moge zy in haar verwachting niet teleur gesteld worden, maar zy integondeel by de weldoeners den gewonschten steun vinden door het nomen van eeuige loten, opdat zU aan do vele aanvragen om ondersteuning kan b 1 y v e n voldoen 1 Op do aanbeveling voor secretaris der gemeente Haarlemmei liedo en Spaarnwoude (jaarwoddo f 700, 28 sollicitanten) zyn geplaatst de heerenA. A. Swolfs, secretaris te Voorhout, en K. Slot, ambtenaar tor secretarie te Har derwijk. De Koningin heeft, naar het „Handols- blad" moedeelt, Haar Gemaal op dien» 25sten geboortedag een geschenk gegeven, waaraan een bijzonder schoons gedachte ten grondslag ligt. De Prins is nl. een groot liefhebber van boschcultuur en al wat daarmodo in verband staat. Nu hoeft do Koningin een uitgestrekt perceel heidegrond aangekocht onder de ge meente Apeldoorn, en dit den Prins op zyn verjaardag aangeboden. Dit ls dus de eerste grondbezitting ln Neder land van den Prins. Hy kan daar de ont ginning naar eigen inzichten en met eigen arbeiders leiden. Namens H. M. de Koningin-Moeder ls als biyk van belangstelling aan de avond school der Amsterdam8che afdeeling van het Alg. Ned. Werkliedenverbond te Amsterdam een bydrage van f 100 geschonken. Onder voorzitterschap van den heer J. Rinke8 Borger vergaderden gistermiddag te 's-Gravenhago op uitnoodiging van de com missie van voorbereiding tot oprichting van een botercontróle-atation in Zuid-Holland, verschillende fabrikanten en handelaren, die zich in beginsel voor de stichting hebben ver klaard. De vergadering werd o. a. ook bygewoond door den Inspecteur, den heer Löhnis. De voorzitter leidde het onderwerp inZal er een Yereeniging „Botercontröle-station in Zuid-Holland" worden opgericht? Uitvoerig schetste hy de noodzakeiykheid van de oprichting van een dergoiyk station, wegens de concurrentie, die de boter in Zuid-Holland wordt aangedaan, en door don aanvoer van boter uit andere provinciön, waar reeds con- tróA-stations bestaan, èn door do margarine. Na eenlg debat verklaarden de vry talrijke aanwezigen door applaus zich in beginsel voor de stichting van de Vereeniging „Botercon- tróle-station in Zuid-Holland", opgericht door de Holland8che Maatschappy van Landbouw. Daarna werden de concept-statuten be handeld. Nadat deze waren goedgekeurd en was be paald, dat het station te Leiden zal worden gevestigd, werd met elf (producenten) stemmen tegen 5 blanco (handelaren, die eerst met hun leveranciers de kostenquaostio wilden bespreken, maar in beginsel geen bezwaar hadden) tot oprichting dor vereeniging be sloten. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren J. Rinkea Borger, O. H. Humme- linck en O. Yeth. Gisternamiddag had ter opening van de Haspels-huldiging In den foyer van den Schouw burg te Rotterdam de overdracht plaats van het fraai door Haverman geschilderde portret van den kunstenaar aan de Schouwburg- Maatschappy. Het woord werd hierby in de eerste plaats gevoerd door den heer P. Haver- korn van Rysewjjk, president van do commissie, dio zich gevormd heeft om den levensavond van den tooneolspcler onbezorgd te doen zyn. De heer Haverkorn huldigde op uitvoerige wyzo de verdienste van Derk Haspols voor het nationaal tooneel en gaf hem de ver zekering, dat allen, die hy door zyn kunst had verkwikt, hom niet zouden vergeten, waaruit valt op te maken, dat de pogingen der commissie met goeden uitslag zyu bo- kroond. Van het bestuur van den Schouwburg was slechts aanwezig de administrateur, de heer Hendrik J. J. Bos, die met genoegen hot kostbaar geschenk aanvaardde. Daarna sprak Haspols zelf woorden van dank tot den hoer Yan Rijsewyk, die hem vroeger zoo dikwyia in zyn critioken het goede pad heeft gewezen, waarvoor de spr. nog dank baar ie; want wio doof is voor gezonde criüek, is ongezond in zyn hoofd. Voorts herdacht spreker dankbaar het vele goede, van de commissieleden ondervonden, en niet het minst gold zyn dank den heer Haverman. De eenige opmerking, dio ik tegen het portret zou wenschen to maken, zei spr., is, dat het te opgewekt kykt, maar dat schreof hy toe aan den heer Haverman zelf, die or zooveel slag van had gehad hem gedurende het posee ren opgewekt te doen zyn. Ten slotte sprak by den wensch uit, dat naast zyn portret ook dat van mevrouw Boersmans, van Faassen, van Albrecht, van Van Zuylon zou mogen hangen. By de plechtigheid word de jubilaris vergezeld door mevrouw Ternooy Apèl Haspels. Het feest van de Verooniging: „Christelijk Nationaal Zendingsfeest" zal worden gehouden op Woensdag 3 Juli a. s. op het landgoed „Hoevelaken", by Amersfoort, daartoe met do grootste bereidwilligheid door den eigenaar J. E. N. baron Schimmelpenninck van dor Oyo van Hoevelaken beachikbaar gesteld. Met 1176 stemmen voor, 501 togen en 114 blanco hebben de leden van den „Bond van Ned. Onderwyzors" aangenomen een motie van het hoofdbestuur, waarin dit betreurt de pogingen van de „Soc.-Dem. Onderw.-Ver." om den Bond te brengen op hot standpunt van den „klassenstryd," en vooral afkeurt, dat nu reeds besluiten, gebaseerd op doze beginselen, in Bondsafdeelingen genom n worden, alsof de Bond in zyn geheel zich reeds had uitgesproken. De Centrale Katholieko Kiesvereeniging voor Loosduinen stelde candldaat voor do Tweede Kamer jhr. mr. Yan Nispen tot Seve- naer, hoofdredacteur van „De Rosidentiebodo." Den 2l8ten Juni a. 6. zal het 50-jarig bestaan worden gevierd van do landbouw kolonie Ned. Mettray, terwyl by die gelegen heid tevens de nieuwe familiawoning, aan die stichting goschonken door den heer Völcker van Soelen, zal worden ingewy (Z. C.) De directeur-generaal dor Maatschappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen heeft bepaald, dat voortaan geen ambtenaren bene den de 20 jaren op de lynen met den veilig heidsdienst mogen belast worden, behoudens enkele uitzonderingen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben voor de a. 8. provinciale verkiezingen in do kiesdistricten van het gewest bepaald; den dag der stemming op Woensdag den I2den Juni en flle der herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 25 Juni a. s. In de „Prov. Fr. Ct." schryft ds. G. H. Wagenaar naar aanleiding van het bericht in dat blad inzake do samenwerking, alsof van wege het comité der Chriateiyk-historischon opnieuw aan het anti-rev. provinciaal comité vooretellen zouden zijn gedaan, „dat net voor stel om Sneek aan de a.-r. tegen inruiling van Harlingen af te staan, niet van Chr.-historische, maar van a.-r. zyde is uitgegaan; dat naar aanleiding van dit voorstel in het provinciaal bestuur van don Bond de besprekingen over samenwerking zyu heropend en.dat aan de kiesvoreenigingen in de districten Sneek en Harlingen advies is gegeven, om, zoo raogeiyk, In dezen zin tot een nadere regeling, dio beide groepen zou bevredigen, te geraken." De ministers van marine, financiön, oor log, waterstaat en koloniön verleenen deze week geen audiöntie. Het stoomschip „Zaanland" arriveerde 22 April van Buenos-Ayres te Rio-de-Janeiro; de „Joanne" (Kon. W.-I. Maildienst) arriveerde 22 April van Amsterdam te Paramaribo; de „Prins Willem IV" vertrok 21 April van Para maribo naar Amsterdam; de „Soembawa", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 22 April van Suezde Soembing", van Java naar Rotter dam, vertrok 22 April van Marseille. Hillegom. Door de rechtbank te Haarlem is in zake het gevoerde proces tusschon deze gemeente en den heer P. H. Van Wavereu UKz. betreffende het niet voldoende ODdorhouuen der Aeaelerbrug, de eisch der gemeente: ter».g- brenging van de brug in den staat vau *óur 1872, toegestaan. Zondagmiddag werd by dr. Do Boer alhier door zekeren Albert Seysener, die in kenno- ïyken staat van dronkenschap vorkoerdo, oea groote glasruit opzettelyk stukgeslagen. De man, die ïydendo scbynt te zyn aan delirium tremens, verklaarde, dit te hebben gedaan, omdat hy mevrouw De Boer wilde spreken. In de jongstleden gehoudeD vergadering van den gemeenteraad werd bet adres van de afd. Hillegom van het Algern. Nederl, Werklieden-Verbond om voortaan ook arbeiders te benoemen in do Commissie tot wering van Schoolverzuim, zoomede een tweede adres van genoemd Verbond, om ln de bestekken voor gemeentewerken bepalingen omtreDt loon, arbeidsduur en arbeidskrachten op te nemen, ^"e ubjLLJ.© x o jzl. „Ik ben wol verrast, dat kan ik niet ont kennen. Hebt gy dan geen bloedverwanten ;of vrienden, niemand op de wereld, wie gy '.toebehoort, dat men een.... een...." mooi meisjo wilde hy zeggen, maar hy onderdrukte hot, „een jongedame toestaat geheel onbe schermd rond to dolen?" „Onbeschermd?" Zy lachte. „Ik heb tot dusver nooit aan zoo iets gedacht. Wie zou .my ook beschermen? Ik heb slechts een .enkele bloedverwant, myn grootmama, en die gaat nooit uit en verlaat ook haar kamer nooit. Wy wonen in „Horton Manor" en ik heet Rosamund Balmaine". „Rosamund Balmaine," herhaalde hy lang zaam, „en myn naam is Ronald Gordon. Ik ben ingenieur en hierheen gekomen, om het 'terrein wegens don nieuwen spoorweg te onderzoeken." I „Do nieuwe spoorweg 1" riep zy vol yver. #0, nietwaar, u legt dion zeor spoedig l" „Ik verwonder my niet over uw zeer natuurlyk verlangen; u is hier werkeiyk gehoel uit de wereld. Heeft u uw geheele leven hier in Horton doorgebracht?" „Neen, ik ben in Indié geboren en myn moeder woont daar nog, maar zy is weer getrouwd. Denk eens aan, ik heb haar niet weer gezien, sinds ik ze3 maan .en oud wasl" „Eu heeft u dan, behalve uw grootmama, kier in het geheel niemand ^Niemand dan de oude dienstboden en mrs. Black, de vrouw van den dokter, maar zy is ook oud." „Hemelsche goedheid 1" riep haar metgezol. „Ziet gy dan nooit iemand van uw leeftyd? Hoe slaat gy dan uw tyd dood? Ik verwonder my, dat gy niet reeds in een kool zyt veranderd." „Ja, in eon rosekooltjo," bracht zy vroolyk in het midden, „want ik heet immers Rose? Neen, zoover ben ik tot dusver nog niet gekomen. Ik lees grootma voor, werk in den tuin en," zeide zy met een triomfeerend gelaat, „ga eiken Zondag tweemaal naar de kerk." Mr. Gordon liep een tydlang zwygend naast haar. Hy trachtte zich zulk een leven voor te stellen, maar het golukte hem niet. Het was een schande, oin dit bekoorlyko meisje als het ware levend te begraven. Zy, die er toe geschapen scheen, om op elke plaats te schitteren, zou geboren zyn om ongezien te verwelken l Nu, wellicht was het ten slotte nog het gelukkigste iotl Hier had zy een kalm, vredig bestaan; in de groote wereld zou dat geheel anders zyn, want zy bezat ln do hoogste mate, ja, in de allerhoogste mate zelfs, herhaalde hy ln gedachten, de noodlottigo gave dor schoonheid. Eindeiyk bereikten zy het achterpoortje ln den muur, tegenover de kerk, en Gordon wilde juist zyn hoed afnemen en heengaan, toen zyn gezellin zeide: „Ik kan u, helaas, niet verzoeken met my naar binnen te gaan anders zou lk het doen. Maar grootmama ontvangt niemand behalve dokter Black. Ik zou u gaarne toonen, hoe van harte dankbaar ik u ben, maar ik kan dat niet in mooie woorden uitdrukken." Dat zeggende stak zy haar hand uit en terwyl zy schuchter naar zyn door de zon gebruind gelaat opkeek, voegde zy er by: „Ik zal u nooit vergeten, mr. Gordon." „En ik u ook niet, miss Balmaino", ant woordde dezo, met een vrooiyken glimlach. „Wilt gy my echter, in plaats van dank, dien ik niet verlang, iets anders geven?" En met een warmte, waarover hy zichzelven ver wonderde, voegde hy er by: „De roos,die gy in uw japon hebt gestoken." Zy voldeed aan zyn verzoek en werd zelve zoo purperrood als de roos, die zy hem gaf. „Wat waa dat nu voor oen inval, om daarom te verzoeken?vroeg Ronald Gordon zichzelven geörgerd, toon hy in de haastig invallende schemering naar huis ging. Een toevallige toeschouwer zou zeker ook nagevraagd hebben, waarom hy zoo zorgvuldig op de roos paste, terwyl hy over natte slooten en hekken sprong. En waarom zette hy die dadeiyk in frisch water, toen hy zyn herberg had bereikt? Ja, waarom III. Voor het eerst in haar leven kon Rosamund op de vraag van haar grootmoeder: „Wat is er voor nieuws?" van ganscher hartoen zeer uitvoerig antwoorden. Eiken avond deed name ly k haar grootmoeder dezelfde vraag, ondanks het regelmatig antwoord van Rosamund: „Niets, grootmama, in 't geheel niets." Wat verwachtte de oude dame dan ook, dat het jonge meisje te vertellen zou hebben? Moestal had zy geen enkel levend wezen den goheelen namiddag gezien, hoogstens een paar koeien in de weide of een paar kraaien. Maar nü had Rosamund zeor veel te ver tellen. Haar lange wandeling, haar ontmoeting met den landiooper, haar redding door den vreemde, alles werd de oude vrouw haarfijn meegedeeld. Deze hoordo met yele uitroepen en telkens met haar stok stootend, ademloos toe en verlangde aan het slot do geheele ge schiedenis nog eens to hooren. „Dat is ovengood als een boek of oen cou rant; het is do mooiste geschiedenis, die ik ln langen tyd heb gehoord 1" riep zy opgo- wonden. Daarop belde zy Maggs en Rosamund moest ter wille van deze nog eens van voren beginnen; maar Maggs zotte een ernstig ge zicht; zy was nog niet kindsch geworden en ontstelde over do brutaliteit van den land iooper en waa volstrekt niet zoo gesticht over de warme loftuitingen, welke Rosamund voor den jongen man, die te juister tyd als redder was verschonen, ton beste had. „Dat eenzame ronddolen, miss Rosamund, dat gaat nu met moor," zeide zy. „Gy vyt nu te oud om ln don omtrek als een wilde hommel rond te zwerven." „Dan moet gy zelf met een grooten stok gewapend met injj gaan," antwoordde Rosa mund lachend, „wantik kan onmogelyk 3teeds thuis biyven." „Nu, wy zullen wel zien, hoe dat moet gaan. Wat dunkt u, mevrouw," wendde zy zich tot de oude dame, „zou bet niot tyd voor u zyn, om naar bed te gaan? Hier is beet water voor uw slaapdrank." Maar mrs. Balmaine was vool to opgewon den van het avontuur harer kleindochter, om naar bed te verlangen. Toen zy haar punch godronkon had, verlangde zy nog een tweede gla3 en zoo bleef zy een geheel uur xangor dan gewooniyk op, want zy kon niot genoog van het verhaal krijgen en riep daartusschen telkens weer: „Wel, Maggs, hebt gy ooit zoo Iets merkwaardigs gehoord?" Eindeiyk overreedde men de oude dame echter toch zich ter ruste te begeven on haar kleindochter volgde dadelyk daarop haar voor beeld; zy was door do ongowoon lange wan deling en do opwindende gebeurtenissen van den avond doodmoo en sliep dadelyk in. Den volgenden morgen ontwaakte zy al» gewooniyk zeer vroeg, Bloeg nog half ln den droom hot naar binnen stroomendo daglicht gade en trachtte zich de gebeurtenissen van den vorigon avond weer to binnen to reopen. In een oogenbllk stond alles weer dutdeiijk voor haar geest: de afschuwelijke ecéno op het voetpad, de bedreigingen van den schurk, z'vja adem op haar wang. Hot was ais oen droom, als een nachtmerrie, maar de grooto jonge man ln het zomerkcatuum wa3 geen droom, neon, hy was werkoiykheid l Wat had hy mooie oogenl Yoor hem waa zy niet in hot minst bang geweest. Do wjjze, waarop! by met haar had gesproken, bad haar geheel gerustgesteld en zy bad b(r.a hot gevoel ge had alsof zy hem reeds van vroeger konde, eu dat was hoogst zor.cb.r-Kg, want hot was Immors om zoo te ziggon ao eersto man, dio een woord met haar had gesproken! Men zal hot daarom l.oel natuurlyk vinden, dat Rosa mund, terwijl z(j zich aankleedde on ontbeet, voel aan Ronaid Gordon dacht. Zy zou hont natuurlijk nooit terug zien, zeide zy tot zLchzelve, toen zy do tweeling zuster van do roos, die zy hem gisteren ge geven bad, pluk to. Zy vroeg lichzelvo af, waarom hij wol die roos verlangd had en wat hy daarmee doon wilde? Zy vro«g ziciizelvo ook telkens weer, en daarbij krogen baar wangen oen donkerder blos, of hot dwaas eu onvrouwelijk van haar was geweest, dat zij tegen hem gezegd had, dat zy hom nouit zou vergeten 1 (Wordt vcrwigd^

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1