Het Leidsche Volkshuis. „In ii iroiJa M". VEILING. Aardappelenbericht. Haudwerkschoal. MENU. llerkooplokaal Papen^racht 6a. Maandag hebben 8 woudloopers den IJzeren pas, den sleutel van Pietersburg, bezet; zy verdreven veertig burgers en maakten ver scheidene gevangenen. Twee van de woud loopers werden gewond zoodat de „bezetting" van den pas ten slotte maar uit zes man be stond. Geloove wie dit geloovon will Omtrent het terugwijken der Boeren voor kolonel Plumer'a marsch naar het Noorden, geeft de heer Bennett Burleigh in de „Daily Telegraph" nader uit Pietpotgiotersrust de volgende bijzonderheden: Een troep van den vijand is noordwaarts getrokken naar Louis Treihardt's; anderen met vrouwen, kindoren en vee zijn op bevel van generaal Grobler naar het Waterberg- district gegaan, ten westen van Pietersburg. De Boorenregeering is naar Roos Senekal ten Zuid-oosten van Pietersburg, en Beyers heeft zijn troepen als plaats van vereeniging Haenertsburg, halverwege tusschen Pieters burg en Leydsdorp, aangewezen. Het la intusschen zeer opmerkelijk, dat de Engelsche pers nagenoeg geen betuigingen van blijdschap of groote tevredenheid bevat over Plumer's bezetting van Pietersburg, het welk toch voor ongeveer 5 maanden de tijde lijke en ongestoorde regeeringszetel der Boeren is geweest. Die yskoude kalmte van het Britsche publiek niets plezierig voor Plumer. Noch zijn malle sprongeD naar het belegerde Mafeking met of zonder de hulp van Linchwes en andere Kaffers, zegt de „N. R. O." noch zyn hopelooze wedloop met De Wet langs de Oranjerivier hebben hem naam kunnen doen maken. En nu hy eindelijk eens een Trans- ,'vaalsche hoofdstad en een geheele spoorweg- lijn „verovert", bepaalt zich de waardeering der Engelsche bladen tot een pluimpje aan de 8 Imperial Buschmen, die den „IJzeren Pas" bezet hebben en aldus het oprukken naar Pietersburg mogelijk hebben gemaakt 1 De onmiddellijk na de vermeestering van den spoorweg door de Britsche troepen inge- wijde Boerenaanvallen op de lijn en de treinen i zullen op zichzelf al in staat zyn de Engelschen itot nadenken over hot behaalde voordeel te stemmen. Maar zjj voelen blijkbaar ook, dat j de gevonden ammunitie een parodie op een belangrijken oorlogsbuit moet zjn, waar do Boeren het niet noodig geacht hebbon ook deze te vernielen, geljjk zy met twee wagen- ladingen wèl gedaan hebben. Het blykt voorts, dat de Engelschen gehoopt hadden in Pieters burg een grooten voorraad levensmiddelen te .vinden, maar tot hun teleurstelling moesten ze ervaren, dat alles verdwenen was. Dit be- vestigt de meening, dat de Boeren de door Plumer gevonden munitie met opzet hebben (achtergelaten. Met biykbare onbebaagiykheid deelt de „Standard" op gezag van haar Brusselschen correspondent mede, dat Leydsdorp, waar nu vermoedelijk de Transvaalsche regeeringszetel gevestigd is, een voor de Engelschen vrijwel onneembare stelling zal blyken. De natuur- ïyke sterkte der plaats en de weldra te ver wachten ryzing van de Selati-rivier zuilen het een onbegonnen werk maken de verovering van dit punt te willen beproeven. De „Morning Post" maakt het nog erger en zegt: „Malaria, dysenterie en typhus woeden er en hot district Zoutpansberg is besmet met de gevreesde tsetse-vlieg. Gebrek aan spoorwegverbinding zal de bestaande moeiiykheid om de Engelsche troepen te appro viandeer en nog belangrijk vergrooten." Plumer is niet de eerste Engelsche legeraan voerder, die een roemloozen marsch met een schynsucce# bekroont. Maar jammer voor zqn militaire toekomst Btaat het Engelèche publiek vandaag niet meer in redeloos enthu- siasme te juiehen over dergeiyke wapenfeiten. Het begint de waarde er van te wikken en j te wegen met al de nauwgezetheid van zyn zoo fijn ontwikkeld financieel instinct; hot ziet er, m plaats van bespoediging, een nieuwe .oorzaak van verlenging en verzwaring van iden elndeloozen oorlog in. Het wendt zich imet onverschillig gelaat af van den generaal, 'die toch de Union Jack eenige honderden myien verder heeft godragen op het vyande- ïyk gebied en het tuurt zich blind op Vrede, ■van waar het zoo gaarne de vredesboodschap zou zien komen. Te Pietersburg zyn door de Engelschen ,weer twee vredesagenten in vryheid gesteld: generaal Schoeman en de heer Cooper. Op den tocht naar het noorden werd den Engelschen slechts tegenstand geboden by Eersteberg en op den marsch van Maraba- ,stad naar Pietersburg. By de eerste gelegen heid werden drie man, by de tweede twee oificieren en een man gewond. De colonne van generaal Knox, die eerst naar het noorden was gegaan om Plumer te ondersteunen, is Dinsdag door Vryheid ge trokken. Men schynt haar dus meer noodig te achten op het terrein, waar de zeven colonnes van French haar onafgebroken suc cessen voortzetten. Sedert langen tyd Is niets vernomen van aanslagen op de "Witwatersrand-mynen door de Boeren. Nu komt echter uit Johannesburg de tyding, dat 150 hunner Zaterdagmorgen de reeds vroeger eens ernstig beschadigde Modderfonteinmyn hebben aangevallen, het zoeklicht vernield en andere schade hebben aangericht door een „welgericht salvo". Daar de mynwacht op de aangevallen onderneming te klein was, werden de Rand-Rifles te hulp geroepen. Toen dezen echter verschenen, waren de Boeren gevlogen. Een telegram uit Durban deelt mede, dat ook een 150-tal Boeren, behoorende tot commando, hetwelk de vorige week eei by Mount Prospect in Natal vernielde, op 7den te Ingogo zyn verschenen. Na hethoiol en de winkels geplunderd te hebben, staken zy alles in brand en vertrokken. 1 Ipgogo ligt ten zuiden van Mount Prospect en noordeiyk van Newcastle. Het Boeren- commando is dus de vorige week door Campbell wel flink verslagen en verstrooid, dat het nu In plaats van ten noordsn van Mount Prospect ten zuiden daarvan aan het plunderen van stations of treinen 1st De Boerenaanvoerder Fouchó, op wlen ook duizenden geregelde Engelsche troepen, be nevens de noodige koloniale hulpmachton en 6fad3wachton, sedert maanden wanhopig jacht maken, heeft by z;jn jongste overtrekken van den spoorweg naar Grr.aff Reinet by Roode- hoogte, op de plek van zyn overtocht, een brief achtergelaten op de rails, dat hy langs dat punt zyn weg genomen had. Een hoonender boodschap aan de hem vervolgende Engelsche aanvoerders is haast niet denkbaar. Reuter heeft weer een verhaal van Bóeren- verraad uit Mafeking. Een Boerenpatrouille werd dezer dagen ontdekt, toen zy de plaats van een zekeren Coetzee te Rooigrond betrad. Coetzee, door de Engelschen ondervraagd, ontkende, dat er Boeren op zyn plaats waren, maar by onderzoek werden er toch eonigen in een achterkamer gevonden. Zy verklaaii zich te willen overgeven, maar toen de E.i_,.sche troepen naderden om de gevangenen in ont vangst te nemen, gaven dezen vuur en dooJden een man en wondden er oen. Toen wisten ze te ontsnappen. Coetzee en zyn brooder zyn gearresteerd en aan hun gevangenneming wordt groote waarde gehecht. Het is wel merkwaardig, dat die Engelsche „troepen", na één gesneuvelde en één gewonde gekregen te hebben, zooals zy zeggen door verraad, den weinigen „verraders" gelegenheid gaven te ontsnappen. Zaterdagmiddag is het zevende contingent van Nieuw-Zeeland naar Zuid-Afrika scheep gegaan. Lord Ranfurly sprak ze vóór hun vertrek toe en spoorde hen aan den naam van Nieuw-Zeeland hoog te houden, zooals hun voorgangers haddon gedaan. De eerste minister voegde er de mededeoling aan toe, dat door dit contingent het totale getal Nieuw- Zeelandsche hulptroepen op 2400 officieren en manschappen werd gebracht. In evenredig heid der bevolking had het moederland, om hiermede geiyk te komen, 150,000 vry'willi- gera moeten, uitzenden, maar voegde de minister er aan toe wij hebben geen man te veel uitgezonden. Dat laatste ia ieder ongetwyfeld Kitchener vooraan men hem eens. De „Dunera" en de „Pinemore" hebben te Southampton weer eens 44 invalide officieren en 1208 dergeiyke manschappen aan land gezet, allen uit Zuid-Afrika. De „Aurania" is met 1160 Invaliden en soldaten, wier diensttyd vorslroken was, te St.-Vincent aangekomen. Het Engelsche ministerie van oorlog heeft voor paarden, muildieren en levensmiddelen sedert het begin van den oorlog alleen in Amerika 5,000,000 pd. et. uitgegeven. Generaal Fores tier-Walk er keert uit Kaap stad naar Engeland terug en krygt een bevel- hebberspo8t in Schotland. Het ambteiyk rapport van hot hoofd van den geneeskundigen dienst tot bestryding der pest te Kaapstad constateert nu 866 pestge- vallen, waarvan 136 een doodeiyk verloop hebben gehad, gelijkstaande jnet 41 pCt. Ver- moedeiyk bereikt het Bterftecyfer evenwel 60 pCt., daar tot dusver slechts 99 ïyders uit het hospitaal als hersteld ontslagen zyn. De „Times" verklaart in een hoofdartikel, dat het onverstandig zou zyn veel waarde te hechten aan Reuter's berichten, dat Botha de vredesonderhandelingen wenscht te hervatten. Immers, er heerschb niet het minst in Zuid-Afrika zelf een koortsachtige belang stelling voor Botha's zoogenaamden wensch naar vrede en voor de vredesonderhandelingen, die daaruit voortgesproten zouden zyn. De energie, welke in het byzonder de Kaapsche telegrammen besteden aan instandhouding en vergrooting van de legende over De Wet's gekrenkte geestvermogens, is een der sterkste bewyzen van de nog steeds heerschende over tuiging aan Engelsche zyde, dat De Wet het hoofdatruikelblok is voor een oplossing van het Zuidafrikaansche vraagstuk in een voor Engeland aangenamen zin. De Jingo-bladen gelooven natuurlyk onvoor- waardeiyk de praatjes uit Kaapstad over de heropening der vredesonderhandelingen. Zy voorzien deze telegrammen van allerprachtigste hoofdjes, waaruit voor de zooveelste maal moot blyken, dat de oorlog nu toch heusch uit is. De „Daily Telegraph" geeft nog eens een overzicht van de pas mislukte vredes onderhandelingen en vindt nu een afdoende reden voor het verwerpen der destyds aange boden voorwaarden in de beweerde krank zinnigheid van Christiaan de Wet. Het spreekt byna vanzelf dat de reeds kort vermelde mededeeling van de „Central News" omtrent den uitslag van de samen komst van Botha en Do Wet door de felle Jingo -bladen niet wordt opgenomen. Ze zou, zegt het „Hbl.", den indruk van de andere berichten maar verzwakken, want het biyft toch maar een feit dat de hoop op een spoedig einde de Engelschen het meest staande houdt. De verzwegen mededeeling luidt in haar geheel als volgt: „Het ia nu gebleken dat de schynbeweging van De Wet om de Vaal over te steken alleen diende om Botha's komst naar de Oranjerivier-kolonie te dekken. Het bezoek van den commandant-generaal duurde eenige dagen. Zyn conferentie met De Wet en Steyn had plaats op een hoeve by Heilbron. De uitslag van hun beraadslagingen is nog niet met zekerheid bekend, maar luidens mededeelingen van gevangengenomen Boe ren, hebben de drie leiders besloten den oorlog tot het bittere einde voort te zetten. Louis Botha keerde daarop naar Transvaal terug." De man, die dit seinde, was te Harrismlth, dus vrjj wat dichter by de eenige bron, van waar geruchten omtrent onderhandelingen konden uitgaan. Maar ln Kaapstad weet men het beter en te Londen nóg veel beter De „Times" verneemt uit Pretoria, dat daar nog veei krygsgevangenen aankomen. Zy zyn ln een trourigen toestand. De swakke tegenstand, door Botha geboden, wordt geweten aan gebrek aan munitie. Gemeenteraad van Zoetermeer. Tegenwoordig zyn alle leden. Mededeeling wordt gedaan van missives van Ged. Staten, houdende bericht dat de ver goeding in zake onderwys over 1899 en 1901 bedraagt voor doze gemeente f 862.60. Als boven, met terugzending van hot goed gekeurd kohier der hondenbelasting dienst 1901. Onder mededeeling dat de in de vorige vergadering benoemde commissie tot wering van schoolverzuim bestaande uit de heeren H. van Hamerevelt, C. van Dyk en W. J. Vollebregt de benoeming heeft aangenomen, wordt kennis gegeven dat de commissie ia geïnstalleerd en tot voorzitter en secretaris zyn gekozen de beide eerstgenoemde heeren. Ingekomen is het proces-verbaal van kas- opneming, waaruit blykt dat op 8 April jl. in kas was een bedrag van f 7076.45. Alsnu wordt vastgesteld het kohier der schoolgelden over het eerste kwartaal tot een bedrag van 32.60. Na vaststelling van een raadsbesluit tot het doen van af- en overscliryving op posten der begrooting voor 1900 worden tot leden van Btembureaux voor de aanstaande ver kiezingen benoemd: voor de Provinciale Staten de heeren Bos, Boonekamp, Scheer en Yan Dorp, en voor de Tweede Kamer de heeren Boonekamp, Scheer, Yan Dorp en Vollebregt. Niets meer te behandelen zynde, wordt de vergadering gesloten. BUITENLAND. Frankrflk* By de ontvangst op het Raadhuis te Toulon verklaarde gisteren president Loubet dat de regeering, erkennende de byzondere positie van Toulon, er zeer ernstig naar streeft het arsenaal, do verdedigingswerken en de uit rusting uit te breiden. By het feestmaal aan boord van de „Lepanto" stelde de hertog van Genua een dronk in, waarin hy zyn dank uitspreekt voor de zeer harteiyke en zeer sympathieke ontvangst, waaraan hy een onveranderiyke herinnering zal bewaren. Hy dronk op Frankryk, zyn leger, zyn vloot en gaf uiting aan de sympathie die hy gevoelt voor den persoon van den president, dien hy warm de hand drukte by het aanstooton. President Loubet antwoordde diep getroffen hy vertolkte de gevoelens van het Fransche voor het Italiaan sche volk en bracht dank aan den Koning voor het bewys van vriend schap, gegeven door het zenden van zyn prachtig eskader. By het bezoek aan de „Lepanto" wees de heer Loubet er op, dat bet by de ontwikke ling der oorlogswerktuigen te water en te land een verschrikkeiyke verantwoordelykheid moet zyn een oorlog uit te lok kon. Hierop antwoordde de hertog van Genua: „U hebt wel geiyk, mynheer de president; ik geloof wel dat zulke bezoeken er toe strekken om de betrekkingen tusschen de volkeren harteiyker te maken". De heer Loubet en de hertog namen zeer harteiyk afscheid. President Loubet en de ministers gingen aan boord van de onderzeesche boot en bleven daar anderhalf uur. Daarop had het feestmaal van het gemeentebestuur plaats. De burgemeester begroette de Italianen en de andere vreemdelingen, met name de Russen. Hy bracht in herinnering het bezoek van admiraal Avelane in 1893. In zyn antwoord deed de heer Loubet een beroep op de eendracht van alle burgera om Frankryk grooter te maken in de oogen van andere volken, De doctoren, die Waldeck-Rousseau be handelen, hebben bekend gemaakt, dat zy geen bulletin meer zullen uitgeven. Alle vrees voor complicatiön is nu geweken. Maar de premier is zoo verzwakt, dat hy verscheiden weken volkomen rust zal moeten houden. Yandaag vertrekt hy naar Antibes. Dnitschland. Yolgens de „Lokal-Anzeiger" is het buiten gewoon Engelsch gezantschap by zyn aankomst in „Hotel Bristol", te Berlijn, met vyandige kreten door de bevolking ontvangen. De politie maakte een einde aan de betooging. Weiland, de man, die te Bremen het stuk yzer naar den Keizer heeft geworpen, heeft, toen zyn advocaat hem kwam bezoeken, een aanval van woede gehad. Hy schold hem uit en wilde hem met een tabouret te ïyf. Daarop kreeg hy hevige toevallen, gevolgd door eon diepen slaap. Toen hy bykwam, wist hy zich niets meer te herinneren en zeide enkel: „Men wou my naar de galeien brengen; daar heb ik my tegen verzet." Ohlna. Do „Times" verneemt uit Peking, dat de Russische gezant de teruggave eischt van de gezameniyke stukken met betrekkiDg tot de onderhandelingen over Mantsjoerye. Hy deelde Li-Hung-Chang mede, dat hy voortaan een zoo gestreng mogelijke houding zon aan nemen op de conferentie der buitenlandsche gezanten en zyn vriondschappelyke houding tegenover China zou laten varen. Er ia tusschen Waldersee en de andere buitenlandsche generaals overeenstemming verkregen aangaande de militaire maatregelen, die genomen zullen worden zoodra een begin wordt gemaakt met de ontruiming van het Chineeach gebied door de internationale troepen. Telkens treedt meer overtuigend de nood- zakeiykheid van zoo spoedig mogeiyke ont ruiming der bezette landstreken aan het licht. De correspondent klaagt over het talmen dor Europeesche mogendheden, in het byzonder van Engeland, omdat de geallieerde troepen ten deele werkeloos zyn, hetgeen schadeiyk op de krygstucht werkt, of zich bezighouden met strafexpedities naar het binnenland, welke eerder een kwaden dan een weldadigen invloed hebben. De correspondent hangt een treurig tafereel op van den stand van zaken in de bezette streken. Er heerscht een ware chaos. Rooverbenden en allerlei desperado's maken het land onveilig, soodat nergens orde en zekerheid heerschen, maar overai wanhoop en ellende den boventoon voeren. De Boxer-beweging smeult d&arby voort. De gevoelens der Chmeezen te 'Tsji-li tegea de vreemdelingen sfla thans teel bit terder dan acht maanden geleden, terwyi de stilstand van den handel in Noord China voort duurt. Zal echter de ontruiming niet tot den herfst worden uitgesteld, dan moet het bevel der Europeesche mogendheden tot evacuatie uiteriyk m het begin van Mei ten uitvoer worden gelegd. Dulgaryoi Yolgens een bericht van de „Times" heeft de president van de Sobranje een dreigbrief ontvangen, waarin hem wordt medegedeeld, dat een bom zal worden geworpen in de zaal, waar de Sobranje vergadert. Byzondere politie maatregelen zyn genomen. Telegrammen* KEULEN, 11 April. (R. O.) De „Köln. Ztg." verneemt in een telegram uit Peking van 10 April het volgende over den dood van kapitein Bartsch: „Het ïyk van kapitein Bartsch werd des morgens gevonden by het zomerpaleis met een schotwond in den rug. Aan moord uit roofzucht valt hier niet te denken, daar het horloge en het geld van den vermoorde op hem werden bevonden. MADRID, 11 April. RO.) De ministerraad stelde de verkiezingen vast op 12 Mei en de opening der nieuwe Cortes op 20 Juni. SCHWERIN, 12 April. (A. H.) Prins Hendrik der Nederlanden vertrok hedenmorgen te half- tien; by het afscheid waren aan het station aanwezig zyn moeder, de groothertogin weduwe Marie, de groothertog, de hertog Johann Albrecht, en de overige vorsteiyke personen. In het gevolg van prins Hendrik bevonden zich de adjudant, de luit.-ter-zee Zeegers Ryser, en de kamerheer Engell. Toen prins Hendrik in den salonwagen stapte, klonk uit het aanwezige publiek een krachtig gejuich voor de Nederlanden. Murk tborichteu. Lelden, 12 April. Ter markt werden beden aan- Sevoerd: Stieren '22 stuk» 63 a 230. Kalf- en [eikkoeien 326 etuka 116 a ƒ265. Varekoeien 287 stuks 92 a 213. Vette Ossen en Koeien 396 etuka 120 a 262. Graskalveren 12 stuks f 21 a ƒ69. Kalveren (.vette) 44 atnka 38 a 96. Kalveren (magere) 269 stuks 3.a f21. Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) stuks a Sohapen (vette) 120 stuks 18.— a 30.Schapen (weide) 761 stnks 14.a 26.Lammeren (magere) stuks af Varkens [magere) 292 stuks 16.a 46.Varkens (vette) stuks a per KG. Varkens (biggen) 676 stuks f6.76 a 14.Paarden stukfaf Veulens etuka a f Bokken of Geiten 6 stuks 2.60 a 6.-. Ter markt aangevoerd 1013 runderen, 313 kal veren, 871 schapen, lammeren, 292 varkens, 676 biggen, paard, veulens, 6 bokken of geiten. Ter wekelykach# Kaasmarkt aangevoerd 32 partyen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van 16.tot 22.Derby-Kaas van tot Leidscbe Kaas de 150 KG. tot f Edammer Kaas 2de qual. tot Aan de Stadswaag gewogen 23 partyen, 1050 stuks, wegende 4935 K.G. LUeetit, 12 April. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 6 wagens, te zarnen wegende 1000 kilo. De pryzea waren: lste qual. 22.a f25.—, 2de quaL ƒ20.— a ƒ21.— per 60 kilo. Schiedam, 11 April.Rottering vaa de bears- commissie. iloutwyn ƒ7.60 per HL. Zender fust es zonder belasting. Spoeling 1.40. Noteenng van de Makelaars. Moutwijn 8. Jenever f 12.idem Amsterd. proef 13.60. Noteoring van den Diatillateursbond. Moutwya ƒ8.Jenever 12.Amek Proef ƒ13.60. Edam, 11 April. Ter botermarkt waren aan- fevoerd 81 partyen, prys 57 a 62 c, per kilo.' Ipeieren 3.26 a 3.50 de 100 stuks. Hoorn, 11 April. Op de kaasmarkt waren* aangevoerd 135 stapels kaas, wegendo 41,781 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine 29.—, commissi# ƒ26.middelbare per 60 KG. Amersfoort. 11 April. Op de markt van heden waren aangevoerd 200 paaiden, 10 veulens eo 10 hitten. Men besteedde voor paarden van 80 tot ƒ400, voor voulens van ƒ100 tot ƒ200, en voor bitton van 70 tot f180. LEIDEN, 12 April. Th#rmometor8tandgisteravond om 8 uren 9° C. 48.2° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 6° C. 42 8° F., 's middag# om 12 uron 9.5° C. 49.1° F.r 's namiddags om 4 uren 8° C. 46.4° F. Hedenmorgen om kwartier voor twaalven is H. M. de Koningin-Moeder van Het Loo op „Oranje-Nassau-Oord" aangekomen, ont vangen door den rentmeester J. M. F. Yan Everdingen. Na het gebruik van eenig# ver- ver8chingen, confereerde H. M. geruimen tyd met dr. Donath, geneesheer-directeur. Daarna werden de gebouwen bezichtigd. By het ver trek per rytuig uit Arnhem, werd H. M. door een talryke menigte harteiyk toegejuicht. De nieuwe minister van oorlog hand haaft in de by d9 Tweede Kamor aanhangige Militiewet onveranderd art. 122 betreffende den 8'/i maandschen eersten oefeningstyd. Heden keerde de Britsche gezant by ons Hof, sir Howard, uit het buitenland in do residentie terug. Maandag a. s. worden de ministers van binnenlandsche zaken en koloniön, met verlof <in het buitenland, aan hun departement terugverwacht. Het huweiyk van H. M. de Koningin is ook in Peking feestelijk gevierd. Op den dag van het vorsteiyk huweiyk liet Hr. Ms. minister-resident voor de eerst# maal weder de driekleur hyschen op het ter rein der verniolde legatie. Ook van uit het gebouw der Duitsche legatie wapperde odz# vlag, terwyi het inwendig fraai versierd was. Aan den maaltyd, bygewoond door alle hoofden van zending en eenige dames, wer den heildronken uitgebracht op hetYorstoiyk Paar, de Koningin-Moeder en den Keizer van Duitschland. De te Peking aanwezige Nederlander#, Hr. Ms. minister en de heeren y. Duysberg en Ferguson waren des avonds door de Duiteche legatie secretarissen ten eten genoodigd. Het beroepen van predikanten en het ver kiezen van ouderlingen en diakenen zal by de Ned.-Hervormde Gemeente te 's-Gravenhag# evenals tot dusver ook in de volgende tien jaren geschieden door het Kiescollege en nioi door don Kerkeraad. A. s. Maandag wordt in Den Haag ver-, wacht het buitengewone Engelsche gezantschap dat aan H. AL de Koningin de troonsbestyging' van Koning Eduard YII komt mededeelen. Het gezelschap neemt introk in het „Hotel, des Indes". Het stoomschip „Gedé" vertrok 12 April van Padang naar Rotterdam; de „Prins Willem Y" arriveerde 12 April van West-Indiö te Amsterdam; de „Sindoro" arriveerde 11 April van Rotterdam te Padang; de „Ambon", van Amsterdam naar Batavia, arr. 12 April te Port-Said; de „Soembawa", van Amster dam naar Batavia, passeerde 12 April Kaap Roca. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd: IZAK YAN TONGEREN en 3315 6 NEELTJE CRAMA. Leiden, 11 April 1901. (Kalvermarkt 4.) Ondertrouwd: PIETER RIJNSBURGER Azn. en 3311 7 MARTINA YAN DEN AKKER. zoetbswottde, -11 April 1901. Au en a/d. Rijn, j Huwelijksvoltrekking D. V. 24 April. De Heer en Mevrouw KOEK Yan Vliet geven kennis van de geboorte eener Dochter. Valkenburg (Z.-H.), 12 April 1901. 3325 4 Heden ontsliep zacht en kalm, na een kortstondig ïyden, in de hope des Eeuwigen Leven#, onze geheide Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader KRIJN SCHIPPER, Weduwnaar van wyien ANTJE BOELEE, in don ouderdom van ruim 87 jaren. Namens de Familie, E. SCHIPPER. Oeostgke8T, 11 April 1901. (Morschweg No. 85). 3307 11 Yoor de bewyzen van deelneming, ontvangen by het overiyden onzer Tante en Behuwdtante, Mejuffrouw H. J. RUYCHAVER, betuigen wy onzen hartelyken dank. 8339 8 A. S. TIELE Ruycha ver. C. P. TIELE. Leiden, 12 April 1901. „POSTÜOP", gelegen a/d. Trams Katwyk, Noord- wyk, Haarlem. 3327 10 De bloembollen bloeien! Huis van den laten Rang A. N. W.-B. Prachtige Kinderspeeltuin Bilj. TouleL Specialiteit Flensjes. Mooiste zitje Tan JLcidenl Prachtig by ondergaande Zon. Heden ontvangen: Dnikbeste Bluuwen en Paarspetten van 24, 28 en 30 Cts. per 5 kop, welke in bloem en smaak alle soorten over treffen, per Mud 8.60 tot ƒ4. Te bekomen by IV. IiAMAIN, Botermarkt Of 8337 10. HaarLstraat 230. Knip- en Naaicursus in het gebouw Patrimoninui, Hoogland- sche Kerkgracht Hervatting der lossen Maandag 15 April. Aangifte van nieuwe leerlingen: Hooglandsche Kerkgracht No. 5, boven. De Hoofdonderwyzeres, 833210 M. J. SMIT. Tan enkele Schilderijen Tan kedendaagsche Ilollandschc Meeatera. Geopend van Maandag 15 April tot Zaterdag 20 April, des avonds van 7 tot 10 uren. Toegangsprys voor hot publiek 10 Cents. 3316 14 GRAND RESTAURANT Dimanche le 14 Arril ConTeri a f 2. Hors d'Oeuvre varié. Potage Tortue a la Fran^aise. Bouchées de Ris de Veau. Filet de Solea au Vin Blanc, Noi d'Agneau Scö Grand Yeneur. Haricots Princesses. Pigeons röti8. Compote fine. Glaco Dame blanche. Fiuit8. Fromago et Dessert. CouTert f 1.25. Potage Tortue. Filet de Barbue Sce Fines Herbes. Gigot de Mouton S<* Venaison. Escalopes de Yeau róties. Compote. Dessert. 3338 31 Aparte Zalen voor Déjeu- nerts Diner* en Souper». Woensdag 17 April a. s*i DagelUtfl kunnen Goederen worden bUgcbraclit of op .erzoek afge haald.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3