«1 ft, Inzenders van Advertentiën ADVERTENTIËN. 3 cq H 03 W CQ O (3 Q De „Times" verneemt uit Peking, dat alle buitenland8che gezanten, behalve de Russische, instructies hebben ontvangen om de Ohineesche regeering onmiddellijk een lijst aan te bieden van provinciale ambtenaren, die gestraft moeten I worden. Deze lijst is opgemaakt voordat Rus land besloot zich af te zonderen, zoodat Rusland nu in deze zaak alleen staat. De Standard" vernoemt uit Tientsin, dat de Chineezen verwachten, dat hun regeering zal eindigen met de conventie over Mantsjoerye eerlang te teekenen. Er heerscht dienten gevolge groote opwinding onder de verlichte Chineezen. Ettelijke onder-koningen en gouver neurs van Midden- en Zuid China droigon openlijk met een omwenteling voor het geval de Chinee8che regeering toegeeft. Een Tartarengeneraal heeft te Feuting een proclamatie uitgevaardigd, waarin hy zegt, dat de bezetting van Mantsjoerije door de Russen slechts tijdelijk, is. Do Chineesche troepen dragen Russische kleuren. De Russen hebben Feuting sterk bezet. De correspondent van de „Times" te Peking heeft, in aansluiting op het bovenstaande, een langdurig onderhoud met Li-Hung-Chang ge had. Deze erkende, dat zijn beleid is gebaseerd op de overtuiging, dat Rusland de eenige mogendheid is, welke China behoeft te duchten. China heeft niet verlangd over Mantsjoerije te onderhandelen. Toen Rusland ztfn onder handelingen opende, was China niet in staat te weigeren, omdat Chineesche ambtenaren bjj den aanvang der onlusten de Russen aan gevallen hebben. Naarmate de onderhandelingen vorderden, werd Rusland8 toon aanmatigenden China ver langde natuurlijk de quaestie van Mantsjoerije in overleg met de andere mogendheden te behandelen, maar Rusland wees dit kortaf van de hand, evenzoo het verzoek der Chi neesche regeering om den tekst der conventie aan de overige mogendheden mede te deelen. Rusland verklaarde, dat dit een inbreuk op de diplomatieke gebruiken zoude zyn. Li-Hung- Chang ontkende niet het bestaan van geheime Rus8isch-Chineesche conventies, maar hij zeide, dat deze alleen de beide betrokken partijen aangingen, er bijvoegend, dat als de mogend heden inlichtingen begeerden, zy deze te St.-Peteraburg moesten vragen. China is wel bereid ze te verstrekken, maar Rusland ver biedt het. Li-Hung-Chang erkende voorts, dat de conventie over Mantsjoerije nog niet was geteekend, maar hield vol, dat China moet eindigen met te teekenen. Zoodra China begon te aarzelen, werd de toon der Russen dreigend en Rusland dreigt thans Mantsjoerije eenvoudig in te lijven, en gaf op China's herinnering aan de verzekering op eerewoord, dat geen inlijving van Chineesch gebied beoogd werd ten antwoord, dat het zijn woord slechts voorwaardelijk had verpand en dat Rusland in elk geval vastbesloten was het geven van zijn eerewoord ongedaan te maken. Toen do correspondent opmerkte, dat binnen weinige jaren Rusland nieuwe voordeelen zou eischen, indien het zijn zin kreeg met Mantsjoerije, erkende LI, dat China gben waarborgen voor het tegenovergestelde heeft, maar dat het vermoedelijk voor tien of twintig jaar rust zou krijgen, terwijl Rusland bezig was Mantsjoerije te russiflceeren. Onder wijl kon China zich dan herstellen. Het is verplicht de volksbelangen in Mantsjoerije ook te overwegen. Hot herstel van een Chineesch burgerlijk bewind aldaar onder Russische controle is altoos beter dan het tegenwoordig militarisme. Li verklaarde niet te kunnen verhelen, dat Rusland's belangen in China andere zijn dan die der overige mogendneden. Rusland heeft handel noch zendelingen daar, maar is voordeelig gelegen en heeft de macht om zijn wil door te zetten. Ten aanzien van het verzet in China tegen de conventie zeide Li, dat dit ijdel was, daar de Chineesche regeering despotieke macht heeft. Wat de Chineesche regeering besluit, moet geschieden. Vereonlgde Statou. De minister van oorlog deelt mede, dat Aguinaldo den eed van trouw aan de Ver- eenigde Staten heeft afgelegd. Gelijk men weet, is Aguinaldo het gevangen hoofd der Philippijnsche insurgenten. De correspondent van de Times" te Nieuw- York seint nader over Aguinaldo: „Er is een schikking getroffen met Agui- Daldo, maar de aard der overeenkomst wordt met medegedeeld. H|J heeft den eed van trouw aan de Amerikaansche regeering afgelegd, en erkent het oppergezag van de Yereenigde Staten over de Plnlippynen. Erkend wordt, dat een gedeelte van het telegram uit Manilla niet door het ministerie openbaar gemaakt is, alleen het voorname feit van Aguinaldo's onder werping wordt uit een telegram van generaal Mac Arthur medegedeeld. Dat kan strekken om de toenemende ontevredenheid te onder- dx ukken over de wijze, waarop men Aguinaldo in handen gekregen heeft; een manier, die nog het best verdedigd wordt door het succes. Naar luid van berichten uit Manilla is by de leveringen voor het Amerikaansche leger op Cuba een bedrog op groote schaal ontdekt. Onder verdenking van medeplichtig- beid aan deze zaak zyn twaalf militairen en acht burgers in hechtenis genomen. Rusland en Japan. Men verneemt te Londen, dat in gezagheb bende kringen in Japan het antwoord van Rusland als onbevredigend wordt beschouwd, en dat ln de betrekkingen tusschen de beide landen de gespannen verhouding toeneemt. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Gemeld wordt nu van verschillende kanten, dat de commandant-generaal Botha en generaal De Wet by Vrede in het noorden van den Oranje-Vrystaat samengekomen zyn, om over een gemeenschappeiyk opereeren in de Trans vaal te spreken. Hun voornemen moet zijn, met de 10,000 a 12,000 man, waarover zy kunnen beschikken, in eenige snelle eD ge waagde slagen tegen generaal French te ageeren, dien zy als het ware van de operatie basis PretoriaJohannesburg afgesneden heb ben, en als deze operaties voor de Boeren succes hebben, zouden Botha en De Wet een frontaanval tegen Pretoria ondernemen. Wel licht zullen de eerstvolgende dagen ia dit opzicht eenige verrassingen brengen. De „Westminster Gazette" verklaart van den toestand niets meer te begrijpen. De overwinningsbulletins van de laatste weken moesten de verwachting doen ontstaan, dnt de Boeren in een reeks zegepralen van do EngeUche generaals waren uiteengedreven, vernietigd, gewond of gevangengenomen. Volgens die berichten was het niet denkbaar, zegt dit blad, dat de Boeren nog veertien dagen het veld konden houden. Hun ammu nitie moest op zyn, hun levensmiddelen moesten verminderen, hun strydlust moest verdwenen. En het blykt, dat zy integendeel kTachtig en vol moed den stryd voortzetten. De „Westminster Gazette" begrypt niet wat die mannen bezielt: „Is bet kwaadwilligheid en wraakzucht, of is het ontembare vaderlands liefde," vraagt het, „die deze mannen, hoe vaak ook verstrooid, telkens weder byeen- brengt, waar zy zoo veel gelegenheid hebben om weg te loopen of de wapens neer te leggen?".... Een telegram uit Bloemfontein meldt, dat by een nachteiyken aanval op een Boeren- lager te Boschberg, zestig man van den vyand gevangen werden genomen en twee sneuvelden. Uit het Britsche kamp by Springfontein worden eenige byzonderhoden gemeld over den laatsten marsch van generaal Bruce Hamilton, die in drie dagen tyds tachtig myien aflegde. Kolonel Monro, die het bevel voerde over de voorhoede, had op dezen tocht een zwaar oogenblik. Hy werd in een hinderlaag ge lokt door veertig in khaki gekleede Boeren, die twee van zyn mannen en twee paarden doodden, drie mannen gevangen namen en vyf paarden wonddon. De gevangenen werden vriendelijk behandeld, zegt de berichtgever, en weer naar hun kamp teruggezonden nadat hun de wapens, de munitie en alle voor werpen van waarde waren afgenomen. De colonne nam slechts drie Boeren ge vangen, maar ving veel paarden en vee op en vernielde een groote hoeveelheid graan. Een konvooi van vrouwen en kinderen is door de Cape Mounted Rifles naar Edenburg gebracht. Generaal Baden-Powell heeft aan een cor respondent van Reuter verteld, dat hy in Juni klaar hoopt te zyn met de mobilisatie van zyn politiekorps. Hy heeft er meer dan duizend Vryataatsche Boeren by, maar heeft nog 1500 plaatsen opengehouden voor koloniale vry- willigers, die na de ontbinding der ongeregelde troepen zich willen aansluiten. Een koopman te Liverpool heeft een be drag van 100 pd. st. beschikbaar gesteld voor het escadron of de compagnie, die er in slaagt De Wet te pakken. Een kleine afdeeling Boeren trachtte onlangs Basoetoland binnen te dringen. Zy vielen omstreeks middernacht nadere tydsbopalmg ontbreekt een klein bandelsstation aan, maar trokken, nadat een paar schoten waren gewisseld over de Caledon-rivier terug. Wat de oorlog aan EDgeland kost, indien hy binnen dit fiuancieele jaar tot een einde kan gebracht worden, becyfert de „Westminster Gazette" op ongeveer een milliard achthonderd vyf en zeventig millioen gulden of ln cyfers: f 1,875,000,000, waarvan zevenhonderdvyftig millioen gulden nog gevonden moet worden. In aansluiting met het laatste telegram van lord Kitchener, seint Reuter uit Vryheid dat de Boeren naar het Oosten terugtrokken en zeer in het nauw worden gedreven door de colonnes Dartneil en Alderson. Een doel der Boeren trachtte naar het Noorden door te bieken; maar majoor Allenby sneed hun den weg af en maakte een vyitienponder on twee pompons buit. Vrydag jl. werd by Belfast een personen trein tot staan gebracht doordat de spoor staven waren weggebroken. Een vierhonderd tal Boeren naderden den trein en wilden beginnen te plunderen, toen een gepantserde trein aankwam, het vuur op hen opende en ze verdreef. De Boeren trokken toen ver derop naar een goederentrein, die den ge- pantserden trein volgde, maar de pantser- trein keerde terug en verdreef hen opnieuw. De Boeren lieten zeven gesneuvelden en drie gewonden achter. Een aantal gewonden kon wegkomen. Uit de gewone verliezeniyst blykt dat ge vochten is: den SOsten Maart by Witklip (2 dooden), den 28sten by station Elandsrivier (1 doode, 1 ernstig gewonde), 29 Maart by Boesmansput (1 ernstig gewonde), 29 Maart by Badfontein (1 lichtgewonde van de „Lyden- burg Civil Mounted Police"), 27 Maart te Klipfontein by Boksburg (1 mindere gesneu veld, 1 kapitein gewond), den 24sten Maart by Johannesburg (2 dooden). In de nabyheid van Pretoria trekken kleine stroopende benden rond. Zy stelen, zeggen de Engelachen berichten, vee en pogen tremen te vernielen. Zondagavond werd er weer een aanval gedaan op een trein, die echter mis lukte. Denzelfden dag werd een kleine troep Boeren verdreven die beproefde vee uit de weide te stroopen. Warmbad aan de Pietersburgen is door de Britsche troepen bezet na geringen tegen stand te hebben ondervonden. Zy namen eenige gevangenen die Zondag te Pretoria zyn aangekomen. Volgens een bericht uit Nauwpoort van Maandag zyn dien dag ongeveer 800 Boeren in afzonderlykOj troepjes den spoorweg tusschen Burghersdorp en Bethuliê overgetrokken en worden die thans door verschillende colonnes nagezet. Tot dusver waren geen Boeren van Kreutzingers commando de Oranjerivier over getrokken; alleen had een klein commando zich ten noordwesten van Colesberg aan de vervolging weten te onttrekken in de richting van Saxony. „Central News" geeft nu het volledig relaas van de aanhouding van een trein tusschen Olifantsfontein en Kaalfontein op den 29sten Maart. Men herinnere zich evenwel, dat eerst verklaard is, dat de trein ledig was en de Boeren dus geen voldoening van hun aanslag gehad hadden. Het blykt, dat de trein, die geladen was met voorraden en ook een aantal paarden van Sir Henry Rawlinson vervoerde, om vyf uren van Pretoria vertrokken was. Na een goede 80 K.M. te hebben afgelegd deed de trein een dynamietmyn ontspringen, die onder het spoor was aangelegd. Het spoor werd vernield en de trein uit de rails geworpen. Nauwelyks was dit geschied, of een „bende Boerenroovers", ten getale van 200, kwam op den verongelukten trein af en planderde hem „zeer grondig". Een patrouille huzaren poogde nog de Boeren tegen te houden, maar trok zich waarschynlyk terug of werd gevangengenomen, toen zy een gewonde had gekregen. De Boeren sleepten eerst weg wat zy maar vervoeren konden en vernielden daarna de wagens en het overschot der voorraden. "Waarin laatstgenoemde bestonden, wordt met vermeld, maar een vergeofschen aanslag hebben de Boeren dien dag ook al weer niet gepleegd, zooals het eerste telegram wilde doen gelooven. Transvaal wordt overstelpt met weldaden uit alle deelen van het Britsche ryk. Uit Zanzibar krygt het nu een rechter, een zekeren heer Collison. De „Daily Mail" ontvangt van xyn corres pondent te Kaapstad een brief met ontzettende beschuldigingen tegen de militaire autoriteiten. In dit schryven van 13 Maart schetst de correspondent den vervuilden toestand van de stadsdeelen, waar de bevolking opeengehoopt was. Hy zegt, dat de militaire autoriteiten in de eerste plaats verzuimden der Koloniale Regeering kennis te geven van het voorkomen der pest onder de ratten in de militaire dokken, hoewel hun verzocht was dat te doem VervolgenB weigerden de militaire autori teiten om mede te werken tot het schoon maken van de stad; en eindeiyk zonden zy in het geheim honderden Kaffers het land in met militaire treinen, waardoor zy mede werkten om de ziekte in het land te ver spreiden. Meer dan duizend menschen zyn reeds overgebracht naar het peat-hospitaal en het daarby behoorende kamp. Volgens de mededeeling van den corres pondent heeft professor Simpson gezegd, dat de epidemie nog pas begonnen is. In het Engehche Lagerhuis antwoordde minister Brodrick nog eens op een vraag van Pirie, waarom aan lord Kitchener geen bevelen waren gezonden vóór zyn samenkomst met Louis Botha te Middelburg, dat deze laatste dat onderhoud had voorgesteld en de regeering niet kon weten wat hy zou voor stellen. Op een vraag van sir Charles Dilke hoeveel troepen er sedert het begin van dit jaar naar Zuid-Afrika zyn gezonden, antwoordde de minister1052 officieren en 20,306 minderen, terwyi er op het oogenblik nog 720 officieren en 21,580 minderen op zee (dus onderweg) zyn. Naar aanleiding van een woordenstryd over het verbranden van boerderyen, riep Pirie uit, dat alleen Chamberlain en Milner de oorzaak waren, dat de oorlog voortduurt en dat die twee moesten aftreden, waarop Brodrick ant woordde, dat de regeering volstrekt vertrouwen stelt in Milner en dat, wanneer men vrede wil, ten minste aan de Boeren geen conces sion moeten worden gedaan, die zy als een bewys van zwakheid konden opvatten en slechts tot een nieuwen oorlog zouden kunnen leiden. In de „Times" komt een artikel voor van de hand van den heer John A. Buttery, die hierin de meening weergeeft van een uitlander over den oorlog. Deze uitlander, een lid van de Zuidafrikaansche League, een vertrouwbaar en bekwaam man van den Rand, is te Londen aangekomen en door Buttery geïnterviewd. „De toekomst", zei hy, „is daar zeer treurig." „Waarom? Denkt u niet, dat de rassen mettertyd weer in vrede samen zullen leven „Ik denk niet aan rassen-verschil", was het antwoord. „Dat smelt langzamerhand vanzelf weg. Wat ik en de uitianders daar beginnen te vreezen, is, dat onze toestand, onder de Union Jack, erger zal zyn dan onze eerste, onder het onrechtvaardige bestuur en de ver nederingen van Paul Kruger. „In de eerste plaats", zeide de uitlander, „vragen de Engelschen in Zuid-Afrika zich af, of het na alles de moeite waard is, hun eigendommen en hun toekomst op te offeren en hun leven voor een zaak te wagen, waarin zy Diets dan ondank oogstten." Hy beweert verder, dat niet de loyalen, maar de Boeren en de opstandelingen het best met den oorlog er af komen. Men meent nu, dat, als men met verovering geen succes heeft by de Boeren, men met vriendeiykheid alles van hen kan gedaan krygen; daardoor geeft men biyk, de Boeren al beel slecht te keonen. Van kindsbeen in een koopmansgeest opge voed, zal hy meenen, dat gy bereid zyt een koop met hem te sluiten —zooais Kruger van Sir Alired Müner te Bloemfontein verwachtte en hy zal zich krachtig houden, ofschoon hy een minuut te voren aan uw voet dacht te gaan krimpen. „Uw regeering," zei do uitlander verder, „tracht het onmogelyke te doen. Zy ignoreert minachtend de beproevingen en het lyden van de loyalen in de ydele poging, om den goeden wil van een onveizoenljjk volk te winnen, dat niet weet wat grootmoedigheid beteekent, en dat spoedig de hand zal by ten, die het voedert. Men kan veilig zeggen, dat burgers en vreem delingen bet leeuwenaandeel uit den oorlog lullen krygen. De uitlander zal misschien een tiende krygen van allee, wat hy verloren heeft. Hy zal de gebroken draden van zyn zaken weer opnemen met wrok in het hart, een tot zyn schade wyzer geworden man, niet het beste type van een Transvaaisch kolonist, die het Engelache bolwerk moet zyn tegen Hol- landschen invloed 1 Ik zeg niet, geiyk velen, die vroeger om den oorlog riepen: „geef ons den ouden toestand, al ia het ook met zyn grieven, terug", omdat het nog niet te laat is, indien de regeering alsnog tot rede wil komenmaar ik ben verbaasd, dat een onder werp, dat op den hoek van elke straat in Zuid-Afrika warm besproken wordt en zooveel mogelykheden kan te voorschyn brengen, hier niet veel aandacht heeft gevonden. Zal het er op uitdraaien, dat het beter is Transvaaisch burger geweest te zyn en de wapenen tegen Engeland te hebben opgevat dan loyaal onderdaan te zyn geweest en voor Enge land te hebben gevochten? Het is niet om te lachen. De menschen door geheel Zuid-Afrika vragen zich dit af. De toekoms van Transvaal hangt af van het feit, hoe de licontiénquaestie wordt opgelost. De pacificatie van Transvaal kan niet met een dozyn milüonnairs tot stand ge bracht worden, noch zal het kapitalisme Zuid- Afrika voor het Ryk behouden. „Let op myn woorden", besloot de man, „als de regeering niet oppast en zich van invloeden bevrydt, waaraan, ofschoon haar misschien onbekend, haar raad zoowel hier als ginds onderworpen is, zal de toestand van Trans vaal eerlang slechter ztyn dan vroeger." Een Reuter-correspondent heeft te Deweta- dorp de „Hollandsche meening" over den inval in de Kaapkolonie gehoord. Die was als volgt aityd volgens Reuter natuurlyk „Fourie was op zyn weg daarheen ver rukt en bereed een paard, dat hy voor 150 guineas niet wilde afstaan, toen hy de kolo nie binnenkwam. De Boeren zeggen dat ze nooit zulk een ellendigen tyd hebben doorgemaakt. Dlkwyis waren ze wel drie dagen lang zonder voedsel Nadat ze tot don ker gevochten hadden moesten ze des nachts in den regen liggen en hun paarden vast houden en voor de zon op was, waren de Engelschen hen alweer op den hielen. „Zy erkennen dat hun verliezen aan doo den, gewonden en gevangenen 700 bedragen en dat ze van hun trein slechts vier Kaap- sche karren terugbrachten. Dertig Boeren verdronken by het oversteken van de Oranje rivier. Toen de invallers terugkeerden hadden ze nog slechts lompen aan en Fourie was zyn kostbaar paard kwyt en zag er ellendig uit." Van gelyke waarde als dit kinderverhaaltje is een brief van een Reutercorrespondent te Colesberg, waarin de grootst mogeiyke dwaasheden over De Wet worden verteld. Als we, zegt het „HM.", vermelden, dat in de meening van dien meneer De Wet alleen uit ydelheid, koppigheid en zelfzucht vecht, dat zyn geestvermogens gekrenkt zyn en dat zyn mannen meer dan genoeg van hem krygen, hebben wy het bakerpraatje al meer dan genoeg eer bewezen. Telegrammen. LEIDEN, 4 April. ThermomatergUndgisteravond om 8 urea 10.5° O, a 50.9° Fahrenheit, hedenmorgen, om 8 uran 11° 0. 51.8° F., 'amiddagaj om 12 uren 9° 0. 48.2° F., 'snamiddag!1 om 4 uran 8.6° 0. 47.3° F. Het bestuur der „Vereeniging ten be hoeve van Zeelieden van elke nationaliteit" ontving voor het Hospitaal Kerkschip van H. M. de Koningin-Moeder een gift van ƒ200. Met grond mag worden aangenomen, dat de voorziening in de burgemeesters-vacature1 van Amsterdam zal blyven rusten tot nfc den terugkeer van den minister van binnenlandsche zaken uit het buitenland. Naar men aan het „Utr. Dbl." meldt, had president Kruger zyn voornemen te kennen gegeven, hedenmiddag te Utrecht een bezoek; op Pauahuize te brengen. Door het ongunstige weder werd Zyne Hoog i Edelheid echter verhinderd aan dit voornemen gevolg te geven. De Commissaris der Koningin en baronesse Schimmelpenninck van der Oye zouden heden- middag den president bezoeken. Het stoomschip „Augsburg" vertrok 3 April van Macassar naar Amsterdam; da „Bogor", van Batavia naar Rotterdam, arn-' veerde 3 April te Suez; de Magdeburg", van Java naar Amsterdam, arriveerde 4 April ta Suez. Gisteravond ia te Vechel een personentrein ln botsing gekomen met een goederentrein, waardoor de treinen van en naar Duitschland aldaar belangryk oponthoud hadden. De weg was geheei versperd. Da materieele schade is aanzieniyk, doch persoon- ïyke. ongelukken kwamen niet voor. In verband daarmede arriveerden de Duit- sche treinen 85 A en 85 B, samen vereenigd, eerst hedennacht om drie uren te VJissingen. De nachtmailboot vertrok daardoor lieden-, ochtend te 3.15 uur. De Raad van Utrecht heeft be. Bloten tot het instellen van een wekelykscha markt voor vet- en slachtvee in de maanden Maart, April, Mei, September, October en November, en wel op Woensdag. en van andere voor het Leidsch Dagblad be stemde stukken wordt beleefd verzocht de kopy daarvan slechts op één zyde van het papier te schryven, en niet ter weerszijden, niet tegen elkaar. Ook is het wenscheiyk, dat vooral de namen 1 zeer «luideLyk worden geschreven. Beide maatregelen zyn in het belang van spoed en juistheid. BERLIJN, 3 April (R. O.) Volgens de tot hedenavond by de direciie der Dnitsche Rijks bank ontvangen berichten zyn by de heden ter openbare mscbry ving aangeboden 3 procents Duitsche Ryksleening van 300,000,000 mark, iDschry vingon ingekomen tot een nominaal be drag van ongeveer 4,621.000,000 mark. MADRID, 3 April. (R. O.) De „Diario Noticias" bevat een telegram uit Lissabon, waarin wordt medegedeeld, dat Frankryk aan de Poi tugeeseho regeering een diplomatiek© nota riclitte over de houders van de Portu- geesche buitenlandsche schuld. De nota is niet agressief; zy spreekt den wensch uit, dat een overeenkomst zal worden aangegaan om den toestand te verbeteren. NAUWPOORT, 3 April. RO.) Naar ver zekerd wordt, heelt een Engelsche troepen macht hedenmorgen by verrassing een Bóeren- lager overvallen by Sanddrift. De Boeren vluchtten in het gebergte. Zy lieten 300 paarden en een hoeveelheid wapenen en uitrustingstukken in handen hunner vyanden achter. LONDEN, 3 April. (R. O.) Het departement van oorlog maakt bekend, dat zes militie- bataljons zullen worden opgeroepen na 80 April, voor Zuid-Afrika. KAAPSTAD, 8 ApriL (R. O.) Het geheela aantal gevallen van pestziekte is 815. Het aantal aan de ziekte gestorvenen bedraagt reeds 107, waaronder 22 Europeanen. KAAPSTAD, 4 April (R. O.) Er is weer een vredeegezantschap, bestaande uit Meyer en De Koek, door de Boeren te Belfast dood geschoten op den 12den Februari, na beschul diging van hoogverraad. [Dit zal later ook wel weer blyken een Engelsche leugen te zyn.] LORDEN, 4 April (R. 0.) De „Daüy Mail" verneemt uit Shanghai van 3 dezer, dat de Nederlandsche regeering een eisch van 100,000 pond sterling heeft ingediend als schadeloos stelling voor het zenden van haar oorlogs schepen uit Indiö naar China. PEKING, 3 April (R. O.) De Chineesche regeering stelde Rusland er van in kennis, dat het baar onmogeiyk is de conventie in zake Mantschoerye te teekenen, or de verklaring aan toe voegende, dat zy op het oogenblik de hachelykste periode van de geschiedenis des Keizerrfiks doormaakt, en het daarom nood- zakeiyk is in vriendschappeiyke betrekking tot allen te staan, en onmogelyk een byzonder voorrecht te verleenen aan óéne mogendheid, wanneer de andere mogendheden zich daar tegen verzetten, waardoor in ruil voor de vriendschap van óéne mogendheid de goede gezindheid der andere zou verloren worden. AL «lx* Utberlolitou. Delft, 4 April. Granen met weinig handel en prgzen onveranderd. Witte iarw® f 6.60 a 7.60. Roodo 6.76 a ƒ6.60. Kogge 4.76 a 6.26. Zoinergerst 4.a ƒ4.00. Chevalier ƒ6.26 a ƒ6.76. tiaver 2.80 a 3.76. Groen© Erwten f 7.— a 8.76. Bruine Boonen 6.76 a 8.30. Paardenboonen a Duivenboonen ƒ7.a ƒ7210. Koolzaad a fKananezaad ƒ6.60 a ƒ7.76. Hennepzaad ƒ6.60 a ƒ7.26 per HL. Boternoteenng; 4261. bcuiedam, 3 Aprü. Roteering vaa de Bewra- eemmissie. Moutwyn 3.26 per HL. Zeader laat ea zonder belasting, bpoeling 1.30. Roteering van de ilalcelaara. Moutwijn ƒ9. Jenever 13.idem Amsterd. proei 14.60. Roteering van den Dietiliateurabond. MontwQa ƒ9.Jenever 13.Arast. Preei f 14.60. Woerden, 3 April. Kuaa. Op de markt waren heden 22 partyen aangevoerd. JdeD besteedde voor Uood8che lste soort 21 a ƒ22, 2de boort lö a 20, zware beiegen 24 e per W KG. Handel flauw. Den 14den April a. s. hopen onze geliefde Ouders JAR DE VROEDE KN MARIA RAAR hun 20-jarige Ecïitvercenlglng te hordenken. 8058 9 Hun dankbare Kinderen. Leiden (Heerenlaan 54). Ondertrouwd JACOBUS A. GERRITSEfl en 3046 6 COLINE WELMAN". Voorschoten, Briklle. 4 April 1901. Ondertrouwd GERRIT FREDERIK MEIJER en MARIA JOHANRA VAN LUIJKEN. Leiden, 4 April 1901. 8044 7 (Haarlemmerstraat 138), Algemeene kennisgeving. Getrouwd:- H. GOUWENTAK en A. G. VALK. Leiden, 4 April 1901. 3042 11 De Heer en Mevrouw GOUWEN- TAK betuigen, ook namens weder- zydsche familie, hun harteiyken dank voor de vele bewyzen van belang stelling, by hun huweiyk ontvangen. Geboren GERARD1, Dochter van: 8038 7 A. A. 8PRENGER Jr. M. P. J. SPRENiiER Engels. Amsterdam, 2 April 1901. De Heer en Mevrouw PLEYTE Chavannes geven kennis van de geboorte van een Zoon. Leiden, 8 April 3073 4 De Heer en Mevrouw BURGERS- DIJK—Elshoüt geven kennis van de geboorte van hun Zoon HU1BERT. Leiden, 4 April 1901. 3063 4 Heden overleed, zacht en kalm, na meermalen gesterkt te zyn door de HH. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuflr. HENDRICA GEUTJES, Wed. van den HeerLAM- BERTUS BATENBURG, in den ouder dom van byna 81 jaren. A. B. BATENBURG. J. BATENBURG. H. M. BATENBURG - v. d. Stox. Leiden, 4 April 1901. Haarlemmerstraat 41. Bezoeken kunnen niet worden a/ge wacht. 3050 15 Heden overleed te 's-Gravenhage onze innig geliefde Dochter en Zuster JOHANNA ADRIANA DE BRUIN, Echtgenoote van A. DE GROOT. B. DE BRUIN. J. DE BRUIN - Zwitser. Dx» Haag, 4 April 1901. 8069 8 -5? IV CO "H Os

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3