N*. 12612 Donderdag 4 April. A». 1901. §eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAGBLAD. PBUS DEZER COURANT: j Voor Leiden per 3 maanden. f 1.10. 'f'Buiton Leiden, per looper en waar agonten gevestigd ifln 1.30 i Franco per post1.65-, PRIJS DER AD VERTEN TLKIT Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere lettors naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Bit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Op do beide Paasclidagen zal deze Courant niet verschijnen. Officieel© Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente Leiden; Gelet op het besluit van de Gedeputeerde Staten dezer Provincie dd. 1/2 April 1901, waarbij wordt bepaald, dat de verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ©verlijden van den heer Mr. P. A. VAN DER LITH, die in dit jaar zou hebben moeten aftreden, zal plaats hebben op 19 April 19 01, de etom- ming zoo noodig, op 3 0 April 1901 en de herstemming, zoo noodig op 14 Mei 1901; Brengt ter kennis van de kiesgerechtigden, dat de formulieren voor de opgave van candiaaten van den 5 d e n April a. s. tot en met den dag der verkiezing ter Secretarie dezer gémeente verkrijgbaar zullen worden gesteld. Leiden, Do Burgemeester van Leiden, 8 April 1901. F. WAS. KENNISGEVING. NALOTING TOOK DE MILITIE. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het besluit van den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, dd. 27 Maart 11., A, No. 923 (2de afd.), waarbij, op grond van art. 39, lste lid, sub 2o., der wet vau 19 Augustus 1861 (Staatsblad No. 72), betrekkelijk de Nationale Militie, ten behoeve van GERUIT YAN DER POST, geboren te Leiden, den 30sten December 1881, ingevolge art. 40 van voormelde wet, bet houden van een naloting voor de lichting der militie van dit jaar en voor deze gemeente is bevolen, met bepaling wijders, dat de bedoelde naloting alhier plaats zal hebben in een der ver trekken van het Raadhuis, op Dinsdag 16 April aanstaande, des voormiddags te tien uren; Gelet op de artt. 41 en 28 van bovengenoemde wet Brengen voorschreven besluit by deze voor de eerste maal ter konnis van belanghebbenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, burgemeester. 8 April 1901. VAN HEYS'P, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter algemeen© kennis, dat door WILUELMINA JOSEPH A ARNTZ, wed. J. ZOMERDIJK, alhier woonachtig, een verzoekschrift is ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in het perceel Vischmarkt No. 3. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 3 April 1901. VAN HEYSÏ, Secretarie. Leiden, <4 April. By het vertrek van den inspecteur van politie lste klasse mr. A. A. Huizenga, alhier, is hem vanwege de gezamenlijke leden der '„Vereeniging van agenten van politie" de volgende dankbetuiging toegezonden: „Weled.gestr. Heerl Het Bestuur der „Ver- eeniging van agenten van politie" te dezer plaatse betuigt by deze, mede namens haar leden, UEd. zyn oprechten dank voor de humane behandeling, welke men ten allen tyde van UEd. als inspecteur van politie lste klasse heeft mogen ondervinden. In het bijzonder gevoelt het zich gedrongen UEd. dank te zeggen voor de beleefde w(jze, waarop steeds iedereen, wanneer ook, door UEd. werd te woord gestaan, alsmede voor het ten allen tyde en tegenover een ieder betoond rechtvaardigheidsgevoel. Het is daarom met diep leedwezen, dat de leden der Yereeniging UEd. zien vertrekken, welk vertrek door hen als een zwaar verlies wordt beschouwd. Het vaarwel, dat zy UEd. toeroepen, vloeit dan ook voort uit de hooge achting, welke izy UEd. toedragon, en de algemeene waar- deering, welke voor deze handelingen wordt .gevoeld. I Dat het UEd. Bteeds wèl moge gaan, is de hartgrondige wensch van alle leden der Vereeniginj van agenten van politie" te dezer plaatse." Het Bestuur." Onder eere-voorzitterschap van den heer J. W. Boellaart tot Herwenen, adjudant van H. M. de Koningin in buitengewonen dienst, kolonel-commandant van het regiment schut terij te Amsterdam, heeft zich een comité gevormd van oud-onderofficieren, die by het Instructie-bataljon te Kampen hun opleiding genoten. Dit comité heeft het voornemen om het Instructie-bataljon, by gelegenheid van het op 0 Juni a. b. te vieren gouden feest, een passend huldeblijk aan te bieden en alsdan een reünie te houden van oud- en actief- dienende onderofficieren, opgeleid by genoemd bataljon of daarbij in eenige dienstbetrekking geweest zynde. Het huldeblijk zal bestaan uit een zuil, te plaatsen te Kampen, in overleg met het gemeentebestuur. By het huldebiyk zal gevoegd worden een oorkonde en een naamlijst der deelnemers. "Wanneer de middelen het toelaten, ontvangt ieder deelnemer kosteloos een afschrift der oorkonde. Elke bijdrage, hoe groot of klein ook, zal gaarne vóór den 16den April met vreugde worden begroet. In verschillende plaatsen hebben zich voor <lit doel sub-comitó's gevormd. Dat te Leiden bestaat uit de heeren H. de Boer, Oude Vest 109ö; A. Heisterborg, Maredyk 62; A. J. Livingston, Looierstraat 3, en George van der Werf, Steenstraat 0, by welke heeren men zich ter inteekening kan aanmelden. Deelneming aan het huldeblijk maakt het deelnemen aan de reünie niet verplichtend. Toch wordt van die samenkomst, mei haar herinneringen aan het militaire kampleven en wat dies meer zy, veel voorgesteld. Van onderscheidene gemeenten worden door belangstellenden, gecombineerde feesttochten georganiseerd. B(j Koninklijk besluit zyn benoemd by de dd. schuttery te Leiden, tot tweeden luitenant, de heeren H. C. J. Sanders, thans schutter, en J. J. Reyst. Tot onderwyzer aan de R.-K. Jongens school te Zaandam is benoemd de heer A. F. v. d. Pol, te Lelden. Bedankt is voor het beroep by de Ned.- Herv. Gemeente te Nieuw-Vennep door ds. D. J. Van Aalst, pred. te Noordwjjkerhout. De heer F. van den Bosch, te Leiden, is benoemd tot onderwyzer aan de School met den By bel Marnixstraat te Amsterdam. Het getuigschrift der stenographic Riönts Balt werd uitgereikt o. a. aan den heer W. C. Rappard, te Leiden, en mej. M. O. Sierig, te Voorschoten. Benoemd is tot onderwyzeres aan de Chri8teiyke school te Buiksloot, mej. E. C. M. Kregt, te Oude-Wetering. Het plan bestaat om de burgercorvéeöra in de verschillende kazernes van het leger op te heffen en dezen te doen vervangen door de ongegradueerdo militairen, die eertyda met de wasch belast waren. Deze laatsten zouden hun toelage alsdan verliezen, terwyi de be zoldiging van meergenoemde burgercorvéoörs hun zou worden toegekend. Voor het examen nuttige handwerken zyn geslaagd do dames: M. A. M. Balk, van Haarlemmermeer, en C. Oudshoorn, van Zoeterwoude, laatstgenoemde leerlinge van mej. E. C. M. Aewerdonk. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot conrector van het Gesticht „de Goede Herder" te Leiderdorp den Weleerw. heer P. J. Niermantot kapelaan te Haarlem (Onze Lieve Vrouw van den Allerh. Rozen krans en don H. Dominlcus) den Weleerw. heer L. H. Reysens; tot kapelaan te Rotterdam (H. Hildegardis) den Weleerw. heer P. J. de Kok en tot kapelaan te Schipluiden den Wel- eerw. heer J. J. M. Rombouts, die kapelaan was te Oude-Tonge. H. M. de Koningin-Moeder zal zich Zaterdag-avond voor een achttal dagen naar Het Loo begeven. Van Vrydag a. s. tot 12 April wordt In den Haagschen Kunstkring te 's-Gravenhage een tentoonstelling van Finsche kunst en huisindustrie gehouden, welke te Utrecht en Haarlem veel succes had. De heer J. C. van Voorthuysen, benoemd tot burgemeester der gemeente Koudekerk, ls thans werkzaam ter secretarie te Voorburg. Op de voordracht voor leeraar ln aardryks- kundo en geschiedenis aan de hoogere burger school te Veendam zyn geplaatst de heeren J. Pik, uit Voorschoten, en K. Wesseling, uit Voorburg. Treffend was de deelneming, die gisteren door zoovelen, onder wie onderscheidene notabelen van Den Haag, betoond werd jegens den zwaar beproefden president van de Tweede Kamer, den Minister van Staat mr. Gleichman, wiens gade op de begraafplaats Eik-en-Duinen ten grave werd geleid. Niettegenstaande den uitgesproken wensch om van dergeiyke blyken verschoond te blyven, werden nog dertig kransen en andere bloemengaven op de laatste rustplaats van mevr. Gleichman nedergelegd. Hoewel niet van het sterfhuis ln den begrafenisstoet medegevoerd, waren al die bloemen en palm takken het teeken van de groote genegen heid, welke mevrouw Gleichman in haar leven omringde, en van de hoogachting, haar be droefden echtgenoot toegedragen. Volgens gerucht zou de commissie uit den gemeenteraad van 's-Gravenhage voor de schouwburgaangelegenheid verdeeld zyn. De eene helft zou, in afwachting van een nieu wen schouwburg, het tegenwoordige gebouw voorloopig willen doen bespelen, nadat eenige verbeteringen zyn aangebracht, met verlenging telkens van een jaar. De andere helft zou het sluitingsvotum willen handhaven, maar de directie der Fransche Opera in staat stellen met gemeenteiyke subsidie voorloopig voor stellingen te geven ln het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, wat echter nogal technische moeiiykheden zou veroorzaken, terwyi ook „Het Nederlandsch Tooneel" daar niet zou kunnen optreden. De commissie is in twee helften verdeeld, doordat het zevende lid, de heer Van Hattum, door ongesteldheid verhinderd werd aan de verdere werkzaamheden deel te nemen. De heer F. b' Jacob, oud-gouverneur-gene- raai van Ned.-Indiö, vader van den burge meester van Rotterdam, is in den ouderdom van 79 jaren op den huize „Nieuweroord" te Utrecht aan een besloten koliek overleden. Hy waa ridder der Militaire Willemsorde 4de klasse, ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw, ridder van het Legioen van Eer en ridder 2de klasse ln de orde St.-Stamslaus van Rusland. Onder zyn bestuur als directeur- generaal der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen ia het pensioenfonds voor de ambtenaren dier Maatschappy opgericht en by zyn aftreden als directeur-generaal heeft hy oen flinke som gegeven als eerste bydrage voor het op te richten weduwen- en weezon- fonds. Men schryft aan de „N. R. C.": Naar wy vernemen, hebben de anti-revolutionaire leden van de Prov. Staten van Friesland het voornemen, om Dinsdag by de verkiezing van een lid der Eerste Kamer, vacature mr. W. A. Bergsma, hun stem uit te brengen op jhr. mr. O. Q. van Swinderen, vice-president van de rechtbank te Groningen. Het by de Tweedo Kamer ingediende wetsontwerp, waarby de examens voor bouw kundig ingenieur aanmerkeiyk worden ver licht, is ontworpen door den hoogleeraar aan de Polytechnische School te Delft S. F. Klink hamer. De directie der Delftsche Broodfabriek stelt voor, over 1900 een dividend uit te keeren van f 13 per aandeel van f 200. Ter benoeming van een commissaris der Kas-Vereeniging, te Amsterdam, in plaats van wyien den heer M. C. van Hall, zal de directie aan de buitengewone algemeene ver gadering op 11 dezer voorstellen, te benoemen don heer J. D. A. Petersen of den heer R. van Lennep. Het percentage der inkomsten-belasting voor 1901 bedraagt te Delft 4.66 pCt., tegen 4.58 pCt. in het vorig jaar. Met ingang van 1 Mei heeft de heer J. A. Bruins, leeraar in de Engelsche taal aan de eerste hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus voor jongens, te Amsterdam, uit die betrekking een eervol ontslag aange vraagd. De Regeering is voornemens aan de Tweede Kamer een echrifteiyke mededeeling te richten betreffende haar plannen ten op zichte van de nog aanhangige Leger wetten na het optreden van den nieuwen minister van oorlog. Ten behoeve van het departement van binnenlandsche zaken is door tusschenkomst van Gedeputeerde Staten der provinciën aan de gemeentebesturen verzocht een tabellarisch overzicht te willen inzenden van de bewaar- en kleinkinderscholen in elke gemeente over het jaar 1900, met vermelding van de in dat tydvak opgerichte of opgehevene. Naar men verneemt, hebben honderden gemeentebesturen aan de Tweede Kamer adressen gezonden van adhaesie aan het request dor heeren H. J. Calkoen c. e., in zake het ontwerp tot wijziging der wet op het lager onderwys, en tot nadere regeling der wedden van het onderwyzend personeel. Het is een treffende avond geweest, gisteren, in den Stadsschouwburg te Amster dam, een avond, die, geiyk mevrouw Holtrop Van Gelder zelve in haar kort antwoord op de hartelyke toespraak van den heerBouberg Wilson zeide, als een schoone droom aan haar is voorbijgegaan maar een droom, die haar voor altoos zal by blyven. Geiyk ze daar, na de laatste acte, als in een prieel van heeriyk groen en witte seringen en ryk bloeiende azalea's, het haar met groote geest drift toejuichende publiek met gebaren dankte, leek het inderdaad een tooneel uit een sprookje, dat voor ons werd afgespeeld. Langzamerhand had dit prieel zich om haar heen gevormd, uit de tallooze bloemgeschenken, die haar van alle kanten werden aangedragen. Eerst was een commissie ten tooneele ver schenen, als wier woordvoerder de heer Wilson optrad. Hy herinnerde aan de lange weken, die de vele vrienden, geslingerd tusschen hope en vreeze, hadden doorgebracht tydens het begin van mevrouw Holtrop's zware ziekte en schetste de vreugde, die allen bezielt nu zy haar teruggegeven zien aan haar gezin en aan de kunst, en hy bood haar, als biyvende herinnering aan dien avond, een gouden remontoir met ketting en gouden armband aan. Het is dezen keer inderdaad een lust geweest, zeide hy, als commissielid aan de voorbereiding tot dezen feestavond te hebben mogen deelnemen, want nauweiyks waren de brieven om medewerking verzonden, of de tastbare bewyzen van adhaesie stroomden toe. Mevrouw Holtrop antwoordde, na haar ont roering eenigermate te hebben overwonnen, dat haar de woorden ontbraken om haar dank te uiten; dat zy er ook niet naar zoeken wilde, omdat zy toch niet zouden kunnen ver tolken de dankbaarheid, waarvan haar hart overvloeide, en de twee kussen, die zy den heer Wilson vereerde, zeiden ook meer dan met woorden ls uit te drukken. Den heelen avond, van haar eerste ver- schynlng af en na elke acte, waren het bloemen en nog eens bloemen, waarmede men haar huldigde en mocht het ook zyn, dat voor het vriendenoog nog wel eenige sporen van haar zware ziekte op haar gelaat zyn gebleven, zy speelde de aardige rol in het biyspel „De Schoonmoeder" met een geest en opgewektheid, die als een waarborg zyn, dat zy aan de kunst teruggegeven is met al de frischheid van haar, door allen zoozeer gewaardeerd, beschaafd talent. (N. R. C.) Men meldt uit Hilversum, dat president Kruger Zaterdag om twaalf uren daar zal aankomen. Gistermiddag ontving president Kruger, in zyn vertrekken in het ,Hötel des Pays- Baa" te Utrecht de commissie uit de inge zetenen en de collectanten ter overhandiging van de opbrengst der op 28 Maart jl. te Utrecht gehouden collecte ten voordeele van de krygegevangenen op Ceylon en St.-Helena en de vrouwen en kinderen, die zich bevinden in de vrouwenkampen in Zuid-Afrika. Prof. mr. J. baron d'Aulnia de Bourouill, de voorzitter der commissie, hield een korte toespraak, waarin hy deed uitkomen, dat het bedrag der collecte was byeengebracht door personen, behoorende tot alle rangen en standen der maatschappy, door ryk en arm. Mevr. d'AulnIs de Bourouill bood daarna op een zilveren blad het bedrag aan, groot f 2007. De President betuigde zyn dank voor dit bewys van sympathie, dio weer uit daden bleek. By het afscheid drukte de President ver schillende dames en heeren de hand. Gisteren is mevrouw Waszklewicz naar Utrecht geweest en heeft in een onderhoud met president Kruger haar plan besproken om naar Londen te gaan, ten einde met de machthebbers en de iiberalo Kamerleden te spreken over het stelselmatig doodhongeren van vrouwen en vooral kinderen. Ds. M. J. F. Keers, te Durgerdam, heeft voor het beroep naar de Ned.-Herv. gem. te Zevenhoven bedankt. Dr. A. J. van 't Hooft, te Borne, komt voor op het zestal ter beroeping van een predikant by de Ned.-Herv. gem. te Meppel. A. s. Zondag zal te Gouda kerkeiyk de dag worden herdacht, waarop de weleerw. heer P. C. Th. Malingré, dekeu en pastoor, m zyn tegenwoordig ambt aldaar werd gesteld. Hy was vroeger ook werkzaam te Leiden. Te Brunswyk is overleden onze land genoot dr. J. H. Klooi, hoogleeraar aan de Technische Hochschule aldaar. Voorgedragen zyn ter benoeming van een directeur der Hoogere Burgerschool met drie-jarigen cursus te 's-Gravenhage, dr. J. F. Haverman, leeraar in de Ned. taal- en letter kunde aan de vyfjarigo H. B.-School, en dr. N. Quint, leeraar in wis- en natuurkunde aan de vyfjarlge school. De luitenant ter zee 2de kl. F. H. A. Qreve wordt met 6 April a. s. van het in8tructie8chip „Nautilus" overgeplaatst in de rol van het wachtschip te Heilevoetsluis, en aan boord van genoemd instructieschip ver vangen door den luitenant ter zee 2de klasse P. H. Gallé. De adelborsten lste kl. by de Koninkiyke Nederlandsche Marine-reserve C. F. Noorden- dorp en S. J. de Jong, dienende respoctieveiyk aan boord van de pantserschepen „Evertsen" en „Kortenaer", worden, eerstgenoemde met 8 en laatstgenoemde met 12 dezer, van hun plaatsing aan boord Yan gemelde bodems ontheven. {Sts.-Ct.) De minister van binnenlandsche zaken, de heer Goeman Borgesius, heeft zich gister namiddag per Staatsspoor van Den Haag naar de Riviera begeven. De heer Borgesius wordt den 15den dezer terugverwacht. Hare Majesteit do Koningin-Moeder heeft een bydrage van honderd gulden geschonken ten bate van de stichting van een verenigings lokaal ten behoeve van lydende Nederlanders, verpleegd te Gheel. De Nederlandsche regeering zal op het congres tot bestryding van het misbruik van alcoholische dranken te Weenen, in den loop dezer maand te houden, worden vertegenwoor digd door prof. dr. Van Overbeek de Meyer. Omtrent de te Kampen gehouden ver gadering van curatoren en professoren der Theologische School en Vrye Universiteit, in zake de samensmelting dier hoogescholen, wordt gemeld, dat die tot geen resultaat heeft geleid. In het a. e. najaar zal andermaal over deze zaak vergaderd worden. Men meldt ons, dat het voornemen be staat om op 25 dezer een vergadering te Utrecht samen te roepen van predikanten, ouderlingen en diakenen ter bespreking van kerkelyke aangelegenheden inzonderheid van de beheersquaestlo, waarin o. a. dr. Hoede- maker en dr. Kromsigt als sprekers zullen optreden. (N. R. G.) Het stoomschip „Ambon", van Amster dam naar Batavia, passeerde 8 April Sagros; de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 3 April van Suez; de „Zillah" (Holland-Amerika-iyn) vertrok 2 April van Newport-News naar Amsterdam; de „Merapi", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 3 April te Marseille; do „Oengaran" arriveerde 3 April van Rotterdam te Batavia. Aarlanderveon. Op Dinsdag den 9den April a. 8., des voormiddags te 9 uren, zal de ge legenheid zyn opengesteld tot kostelooze inen ting en herinenting voor de ingezetenen, die zich daartoe by dr. A. J. Groen, te Alfen, aanmelden. Alfen aan den Ryn. Gisteren werd de heer C. W. Chr. Th. Visser, vroeger burge meester van Wonseradeel, geïastalleerd als burgemeester dezer gemeeDto door den oudsten wethouder, den heer H. Overes. Het raadslid de heer G. van Dobben, den nieuwen titularis harteiyk toesprekende, trachtte den vreemden indruk weg te nemen van het feit, dat in 0 jaren deze gemeente haar derden burgemeester kreeg. Een groot deel van de kom van het dorp was met vlaggen getooid. Hazerswoude. Maandag had aan den Ryn- dyk en Woensdag op het Dorp de openbare les plaats met de leerlingen der openbare scholen. Zooals vorige jaren werden ook nu weer de drie schoonschriften, die daarvoor het moest in aanmerking kwamen, bekroond met pryzen, die door B. en Ws. uit eigen middelen waren beschikbaar gesteld. In plaats van do traditioneele traktatie en prysuitdeeling, die op het Dorp nog gehandhaafd werden, zullen de van gemeentewege verstrekte gelden door het hoofd der school aan den Ryndyk voor een schoolreisje worden aangewend. Tot afgevaardigde naar de Deputaten- vergadering te Utrecht ia door cie kiesvereeni- ging „N. en O." alhier benoemd mr. C. S. van Dobben de Bruyn. Leimuideu. Tot voorzitter van de commis sie tot wering van schoolverzuim is gekozen de heer J. C. Korthals, hoofd der openbare school, en tot secretaris de heer E. v. d. We(jer, hoofd der R.-K. byzondere school. Noordwyk. By de gisteren in het „Hof van Holland" ten overstaan van den alhier govestigden notaris L. A. T. Binnendyk ge houden veiling zyn de uitgestrekte landeryen (bouwterrein en teelland) met woning genaamd „De Taandery" on „Het Vinkeïeld" en toebe- hoorende aan den heer J. F. X. van den Bergh, te 's-Gravenhage, in verschillende com binaties geveild voor de totale som van f 146,021. (Er is 24 uren beraad gehouden). Oudshoorn. De sleepdienst Haarlemmer meer besloot tot het doen aanbouwen van een nieuwe sleepboot, die, naar wy vernemen, nog vóór October a. s. in de vaart zal komen. Woubruggo. Wegens den invallendon 2don Paaschdag, op den 2den Maandag der maand, zal de ryks-ontvanger zitting houden in het lokaal van den heer Guldemond een week later, op 15 April e. k. Zoetoriueer. Woensdagavond la alhier na een korte ongesteldheid overleden do weleerw. lieer P. van der Hagen, pastoor by de R.-L Gemeente Zegwaard-Zoetermeer, in den ouder dom van 79 jaar. Het overly den van deztu eerbiedwaardigen grijsaard, die zich niet alleen by zyn parochianen, maar ook by de groote meerderheid der andere Ingezetenen bomind had weten te maken, is zeer zeker als een ernstig verlies to beschouwen. Twee jaar ge leden, by zyn gouden jubileum, by welke ge legenheid zyneerw. benoemd werd tot ridder in de orde van OraDje-Nassau, bleek nog duideiyk hoezeer deze priester hier geacht werd. Uit d© „8tMai«com-aui". Koninklijke besluiten: Benoemd: tot rechter in de arrondissemonts-reohtbank te Heeren veen mr. H. Reuyl, vroeger rechter-plaatsver- vanger in de arrondissements-reebtbank te Gro ningen, wonende te Nijmegen. Eervol ontslag verleend: op verzoek, met ingang van 1 April, aan I. D. Evers, nit de betrokking van inspecteur van de R(jn- en Maaevaart, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten; en is jlir. G. E. Dittlinger, gepeneionneerd luit. ter zee lste kl., benoemd tot inspecteur van de Rijnvaart, ter standplaats Nijmogen. Benoemd: tot beambte bij het pathologisch labora torium aan 's Rijks Veeartsenijschool te Utrecht, in het bijzonder voor de bacteriologie, W. van Biggelen, aldaar. Audiöntios. Do minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij voor degenen, die hem in zijn betrekking wenschen te spreken, audiëntie zal geven eiken Donderdag, des namiddags te halftwee, in bet gebouw van het Departement van Oorlog. De gewone audiënties van de ministers van marine, van koloniën en van buitenlandscbe zaken op 5 dezer en van den minister van binnenlandsche zaken op 6 dezer zullen niet plaats hebben. KorlicliJlio Leiden: Naar wy vernemen, zal op den eersten Paaschdag de kansel ln de^Vaalsche kerk, alhier, bezet worden door den heer G. Bonot-Maury, hoogleeraar by de Prot. faculteit te Parys. Eer hy tot die eervolle betrekking geroepen werd, is de heer Bonet-Maury Waalsch predikant te Dordrecht geweest en vroeger nog, naar zeker meer dan één zich te Leiden herinnert, proponent bfl de Waalsclie Gemoente alhier. Katwyk aan den Ryn: Goede Vrydag. Herv. Kerk, voorm. te halftien, ds. B. Bollee. Bevestiging nieuwe ledon en voorbereiding H. A. Nam. zes uren: Bediening H. A. Gerof. Kerk te halfzeven ds. H. Meyenng. Gemengd Nieuws. De seinhui8wachter De B., te Lelden, die do vorige week geschorst werd wagens ontvreemden van goederen der H. S.-M. en reeds 24 dienstjaren had, is thans ontslagen. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden: den gewezen huisknecht, die een winkelier in boter, kaas en eieren wist te bewegen hem ep naam van een ander winkelwaren af te geven zonder daartoe ge machtigd te zyn, tot 6 maanden; de twee mannen, die te Wassenaar zink stalen, ieder tot 6 maanden; den melkboer uit Veur, die een melkonderzoek belette door het ge nomen monster weg te werpen, tot f 100 boete of 20 dagen hechtenis; den huls knecht, die in zyn dienst tafelzilver stal, tot 6 maanden. Men verneemt, dat op degeheele lfjn 'e Gravenhage—Delft (stoomtram) der Haagsche Tramwegmaatschappy, met Ingang

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1