serscht VAN INZET. t] ei uien raceenj, C. f. TEMEN—ÏM, Humeri 132. 2» 2» DE ÏBIBS STETEHS. I C. HHYMIS Jzn. JAMS in potten en los gewogen. Badinrichtingen. LEIDSCH DAGBLAD, WOENSDAG 3 APRIL. - TWEEDE BLAD. PERSOVERZICHT. B Apathekersdijk 12. W. G. JDEE. LEVENSPILLEN, Firma VINCEHT TAN SPAENDONCK, Tilbarg. Beschikbaar: 2 eerste klasse Dekhengsten, Openbare Verkooping, JDoezastraat 6. Poederchocolade van af 60 Cts. de 5 Ons. No. 120U Anno 1901. De benoeming van mevrouw Leyds-Beken- fcamp tot schoolopziener(es) te Doetinchem heeft De Graafschapper niet zeer verrast, omdat het te verwachten was, dat ook op dit gebied door deze Regeering de vrouw als concurrent van den man in het Btrydperk zou worden geroepen. Toch eptft tot het blad, dat het geschied is. „Wij zijn volstrekt niet van meening, dat do vrouw de „mindere" van den man is. Gaarne erkennen wy, dat zy gaven heeft, die de man mist. Maar de vrouw is anders aangelegd en het publieke leven is nu eenmaal haar terrein niet Bovendien beteekent iedere betrekking, die door een vrouw wordt ingenomen, een plaats minder voor den man. In zeer vele gevallen zal daardoor zelfs veroorzaakt worden, dat een jongen geen huwelijk sluiten kan en dus een andere vrouw door de vrouwelijke ambtenaar tot den ©ngehuwden stand wordt gedwongen en wel licht straks op haar beurt eon of ander „baantje" zal trachten machtig te worden. Zoo raken wij hoe langor hoe verder van de wijs." Ook De Nieuwe Sprokkelaar betreurt deze benoeming, de vrucht van een onnatuurlijk feminisme, ernstig. „Daardoor is de man op zijde gezet, do man, geroepen om een gezin te verzorgen. Deze benoeming van een*vrouw kan in zeker opzicht een aanslag tegen het huwelijk ge noemd worden; zulke dingen toch beletten den man het huwelijk En de benoemde is een gehuwde vrouw. In haar huis zal dus het mes van twee kanton snijden. Maar hoe, wanneer zoo'n vrouw, wegens haar gehuwd-zijn, in een positie komt te verkeeren, waarin zij bezwaarlijk schoolbezoek zal kunnen afleggen? Of zal men voor zulke betrekkingen alleen vrouwen kiezen van zekeren leeftijd? Maar dat zal niet vol te houden zjjn. Wij achten zulke dingen een bedreiging voor een gezonde maatschappelijke huishouding ©n in beslisten strijd met de ordeningen Gods." De Provinciale Groninger Courant slaakt, met het oog op de Woningwet, de verzuchting, „dat de vrijheden en rechten, in 1848 in het zweet des aanschijns veroverd, hoe langor hoe minder op hun volle waarde worden geschat; dat groote beginselen, zooals bijvoorbeeld dat van de gemeentelijke auto nomie, in onze dagen als onverschillige groot heden worden bejegend; dat zjj, die in het betoonen van eerbied voor de Grondwet allen anderen behoorden voor te gaan, meer en meer jegens haar zich gedragen als Tartuffe in zijn tijd tegenover hetgeen Elmire meende, dat hem het heiligst was." Het blad stelt dan de vraag aan de orde, of het niet gewenscht zou zijn over te gaan tot het stelsel, dat de rechterlijke macht ook de wetten mag toetsen aan de Grondwet. „Al is de Hooge Raad tot in het diepst van zijn ziel overtuigd, dat de wetgever de Grondwet heeft geschonden, hy staat er machteloos tegenover. Ook by ons kan do wetgever allesbehalve van een man een vrouw of van een vrouw een man maken. De heer Lohman zeide het nog dezer dagen in de Tweede Kamer: wij, wij kunnen alles. Wy kunnen handelen in stryd met de Grondwet ©n met de rechtvaardigheid. In Amerika is dat anders. Daar verklaart het hoogst gerechts hof, als het tot de overtuiging komt, dat de wetgever buiten de Grondwet is getreden, de wet onverbindend en houdt het op die wys het parlement binnen do grenzen, de kerk in het dorp." By een eventueele Grondwetsherziening, meent het blad, verdient de vraag, die zy opwierp, zeer overweging. Het is toch een feit, dat ten onzent de rechterlyke macht buitengewoon hoog staat. Dit bleek onlangs weer by het vonnis van den Hoogen Raad in zake de Groningsche slachthuisquaestie, een vonnis, dat het blad scherp be streden heeft, maar waarvan toch moet erkend, „dat do uitspraak getuigde van een onbevangenheid, van een zien noch naar links 'noch naar rechts, dat allen zonder onderscheid, welke meening zy ook in de quaestie aan hingen, weldadig moest stemmen. Erzyndan toch nog rechters in Den Haag 1 zal wel de eerste uitroep van Bruggeman zyn geweest, al bleek hem achterna, dat het gewonnen proces hem niet veel verder bracht." „Welnu: waar men getuige is van toe nemende parlementaire tirannie, van een veldwinnend streven om aan oogenblikkeiyk inzicht en practische eischen de grootste en dierbaarste beginselen ondergeschikt te maken, daar verdient het ernstige overweging, of niet de Hooge Raad moet verheven worden ook tot het schild tegen aanranding van de Grond wet door den wetgever, tegen democratische uitspatting. Als het hoogste rechtscollege paragraaf óén van de Woningwet onder het microscoop mocht nemen, zou de wetgever hoogstwaarschyniyk een leelyke pyp rooken met den daarin koelbloedig volbrachten moord op het kostbaarst© goed der gemeenten." Onder een ingezonden stuk teekent de redactie van het Eayidelsblad het volgende aan: „Grondwetsherziening is voor de invoering van dit stelsel niet noodig, naar ons voorkomt. Wel echryft de Grondwet verkie zing van de leden der Tweede Kamer voor in „kiesdistricten", maar laat tevens de verdee- iing van het Ryk in kiesdistricten aan de Kieswet over, welke zeer groote districten kan invoeren en daarin het evenredigheidsstelsel toepassen. De heer Hartogh heeft ten vorigen jare de bedenking geopperd, dat een onoverkome- ïyk bezwaar is gelegen in artikel 96 laatste lid der Grondwet, bepalend, dat een tot lid der Kamer gekozene, die daarna een bezoldigd Staatsambt aanneemt, zyn lidmaatschap ver liest, maar „herkiesbaar" is. Het komt ons echter voor, dat dit bezwaar vervalt, wanneer de Kieswet geen tusschentydsche verkiezingen meer toelaat, die by het evenredigheids- stelsel uitteraard zyn uitgesloten (by het uitvallen van een lid treedt dan de vooraf ge kozen plaatsvervanger op). De bedoelde per soon is dan by de eerstvolgende algemeene verkiezing „herkiesbaar". En acht men dat in stryd met de bedoe ling der Grondwetsbepaling, dan kan men in zulk een geval by uitzondering alle kiezers in het district oproepen om by meerderheid van stemmen in de vacature te voorzien." Het bovenstaande komt in hoofdzaak ge heel overeen met de meening, die wy steeds waren toegedaan, zegt Eet Centrum. Er kan en moet hier een uitweg gevonden worden. Omdat de Grondwet anders zou dienen als struikelblok tegen belangryko verbeteringen, in gevallen, welke door den Grondwetgever volstrekt niet waren voorzien. De onmiskenbare bedoeling van den wet gever telt altoos nog mee, om een wet be- hooriyk te verklaren en toe te passen. „De letter doodt, maar het is de geest, die levend maakt." De Nieuwe Rotterdarnsche Courant stelt zich de tactiek, die de vrijzinnig-demo craten bjj de algemeene verkiezingen „on- getwyfeld" zullen volgen, aldus voor: „De liberaal, die weigert vóór alles te y veren voor algemeen kiesrecht en daartoe leidende Grondweteherziening, zal geen genade vinden. Dat zal als bedreiging gebruikt worden by het stellen van liberale candidaten, en by de stem mingen, vooral by de herstemmingen, zal die tactiek onverbiddeiyk worden toegepast. Daar het den leiders der vryzinnig-democraten onver schillig is, of de meerderheid in de Kamer de liberale kleur zal dragen of een andere, staat hun by de toepassing van deze gedragsiyn geenerlei andere overweging in den weg. Ze zyn sans scrupules. Ze gevoelen geen verantwoordeiykheid voor de gevolgen. A d- vienne que pourra. In dit opzicht zul len zy sterker zyn, vryer in hun bewegingen dan de liberalen van verschillende nuance, die zich ook nog om andere dingen bekommeren, en niet gaarne do meerderheid in de Kamer zagen verplaatst". Een asterisk „De crisis" in De Standaard zegt: Het liep nu dan toch zóó, dat de crisis zestien dagen aanhield, en niet eer tot oplos sing kwam dan juist op den dag, dat de Kamer op reces ging. Op dien laatsten dag kon van geen debat over de crisis meer sprake zyn. Yan tien tot v y f uren moest hard worden doorgewerkt, om met de Woningwet gereed te komen. Voor ander debat schoot eenvoudig geen tyd over. Dit nu achten we niet zonder bedenking. Het is zoo, nu reeds heeft mr. Troelstra een interpellatie over de crisis aangokondigd, maar ieder weet, hoe drie weken later zulk een debat een geheel andere beteekenis erlangt, dan wanneer het gehouden wordt op staan- den voet. Half April is men aan het fait accom pli reeds gewoon geraakt. De nieuwe titularis is dan eingebürgert, en heel andere be langen trekken de aandacht tot rich. Nu was ditmaal de dag, waarop het reces aanving, weken vooraf aan de Regeering be kend. Ze wist, dat de Kamer steeds op den Vrydag vóór Goeden Yrydag uiteengaat. Had dan déferentie voor de Kamer er niet althans toe moeten leiden, dat de Regeering één dag van te voren met haar mededeeling was gekomen? De gelegenheid tot verklaring en debat was haar door dr. Kuypers vragen op Donderdag nog opzetteiyk aangeboden. Natuuriyk kan het zyn, dat omstandig heden, van haar wil onafhankeiyk, precies en op den kop af zestien dagen met het zoeken van een Minister van Oorlog zoek maakten, maar over die omstandigheden had dan by de mededeeling eenig licht moeten verspreid zyn. Nu kreeg de Kamer niets te hooren, dan wat zo 's avonds in de Staatscourant kon lezen. En dat juist maakt een slechten indruk. De Standaard betoogt de noodzakelykheid van salarisverhooging voor de onderwijzers, op grond van de drie voor de actie daartoe geldende motieven: lo. de verhooging van den levensstandaard, 2o. de hoogero positie, die het onderwys in de maatschappij ging Innemen, en 3o. de onmoge- lykheid voor een meestor om aan het hoofd eener school te komon, of wel de afsnyding van promotie. Er moet dus voor de school meer worden betaald. Hierby houde men in het oog, dat het in deze do vraag blyft, welke verhouding er moet zyn tusschen hetgeen de publieke en de particuliere kas voor onderwys by dragon. De strekking van den 6choolstryd is van anti-revolutionaire zyde steeds geweest, om heel de natie te bewegen het schoolgeld te verhoogen en den steun van do publieke kassen te beperken. Van de overzyde daaren tegen drong men er steeds op aan, om, joist omgekeerd, het schoolgeld al meer tot een onbeduidendheid te herleiden, en steeds meer heel de schoolkosten op de publieke kas te schuiven. De anti-revolutionairen hebben in dien stryd het onderspit gedolven. Zal de byzondere school niet slinken, maar toenemen, dan kan zy niet absoluut op het standpunt van het particulier initiatief bljjven staan, om de eenvoudige reden, dat de overheid de anti revolutionairen steeds meer in de belasting voor haar scholen doet betalen. Hoezeer het blad dit betreurt, merkt het op, dat tal van begrypeiyke oorzaken dien verkeerden weg opdrongen. „Vooreerst zyn verreweg do meeste ouders in de verte niet in staat zelf de kosten van het onderwys voor hun kindoren geheel te betalen. Ten tweede neemt deze onmogeiykheid nog boozer afmetingen aan, zoo er in éénzelfde gezin meerdere schoolgaando kinderen zyn. Ten derde: er zyn heel wat gehuwde en ongehuwde personon zonder kinderen, die juist daardoor de banden ruimer hebben, en die op die wys niets voor het nationale onderwys betalen zouden. En ten vierde, het nationale onderwys is in de concurrentie met andere volken een element van nationale kracht, waaraan de mannen van fortuin moer bohooren te offeren dan de daglooner. Nu springt het in het oog, hoeveel ge- makkeiyker het rekenen met deze vier omstandigheden is, zoo men leunt op den Staat, dan wanneer men in het schoolgeld de eerste en meest natuurlyke inkomate voor de school zoekt. En het is vooral hieraan te wyten", zoo besluit De Standaard „dat men, om de veel moeiiyker regeling te ontkomen, ook in de kringen, die anders voor de burger-vryheld en het burger-initiatief niet ongevoelig zyn, zich zoo willig heeft neergelegd by een stelsej, dat èn de verhouding van den vader tot zyn kind èn de verhouding van den onderdaan tot zyn overheid belden miskent. Al is derhalve de pas ons afgesneden om het stelsel van het particulier initiatief by heel de natie te doen wortel schieten, en al dwingt dit ook ons ten deele op de publieke kassen te gaan leunen, toch kan dit ons, anti-revolutionairen, nooit ontslaan van de ernstige verplichting om voor het beginsel van het schoolgeld te biyven opkomen en er onzerzyds nooit toe mede te werken, dat dit, op wat manier ook, in belasting worde geconverteerd." V. schryft in Eet Nederlandsche Dagblad onder hot hoofd „Rechterlyke macht": De quaestie der traktementen by de rechter lyke macht is in de laatste weken weer op den voorgrond getreden. Het Weekblad van het Recht heeft zich met haar beziggehouden en ook in de Tweede Kamer is zy besproken. Wy horhalen dus nog eens, wat wy reeds vroeger schreven, dat de moeiiykheid moet worden opgelost door ruimer toepassing van het beginsel van alleensprekende rechters, terwyi in elk geval geen rechteriyk college ooit meer dan drie leden moet tellen. Reeds in 1861 zeide de latere minister van financiën Betz in de Tweede Kamer, dat de leuze zyn moest: weinig ambtenaren, dio veel werken en goede traktementen ontvangen. In-Neder land huldigt men nog altyd het Fransche bureaucratische beginsel van heirlegers ambte naren, die slecht betaald worden, terwyi in Engeland juist het tegenovergestelde geldt. Er is hier wisselwerking. De Engelsche rechter staat niet alleen zooveel hooger, omdat hy hooger wordt gehonoreerd, maar ook omge keerd men kan hem beter honoreeren, omdat hy meer werk aflevert. Het doel moet dus zyn weinige, maar uitstekende rechters, die een ware keurbende vormen onder de rechts geleerden. De traktementen kunnen dan op den duur, wanneer de overgangstyd is doorgeworsteld, worden verdubbeld en een veel kleiner aantal rechters zal veel meer werk verrichten, zonder dat de schatkist meer is bezwaard. Herziening dus der traktementsregeling moet gepaard gaan met een herziening van de wet op de rechterlyke organisatie. Naar aanleiding van het artikel „Quousque tandem" in het Weekblad van hei Recht komt ook de Nieuwe Rotterdarnsche Courant zich uitspreken over het vraagstuk der bezoldi gingen van de rechterlyke macht. Het blad blyft nog als vroeger van mee ning, dat het toekennen van toelagen voor Amsterdam en Rotterdam biliyk, gewenscht en uitvoerbaar is. Maar het is nog veeleor van meening, dat de vraag in haar vollen omvang naar een vast systeem spoedig moet worden opgelost. Dit is geen vraag, om jaar in jaar uit onopgelost aan de orde te blyven. Intusschen Is het aannemen van een vaat en zuiver systeem volstrekt noodzakeiyk. Als beginsel mag daarby niet gelden de methode om aan verandering niet te denken, zoolang men nog maar draaglyke rechters kan krygen. Vooreerst ware het veel beter, indien men over meer uitnemende krachten beschik ken kon voor dit ambt. Er gaan thans van de beste krachten voor de rechtspraak verloren. Dit uit een oogpunt van utiliteit. En dan het breede gezichtspunt der rechtvaardigheid en der loyauteit, waarnaar de waarde van ambt en werk en de levensbehoeften, die in redelyk- heid moeten worden erkend, de maatstaven moeten wezen voor een biliyke en fatsoeniyke bepaling van het loon. Maar eon systeem. Tusschen tweeörlei ligt dan de keuze, zoo zegt het blad. „Men kan droomen van een grootere con centratie dor rechtspraak, van opheffing der gerechtshoven, van het brengen van alle civiele appellen voor den Hoogen Raad en van het inkrimpen van het aantal der rechtban ken. Dat stelsel zouden wy reeds op zichzelf niet voorstaan, maar in ieder geval ïykt dat ons, van het standpunt der voorstanders, een droom. Ook de redactie van het Weekblad van het Recht, die het voorstaat, oordeelt toch, dat wy daarvan thans veel verder ver- wyderd zyn dan een dertigtal jaren geleden; en verwacht zulk een reorganisatie niet. Onze keuze zou een andere zyn. Wy zou den de rechtscolleges zeiven niet, althans niet sterk, willen verminderen. Maar wel het aan tal leden van de rechtbanken door een aan- zienlyke uitbreiding der rechtspraak van alleen-rechtsprekende rechters. En dan dat ware daarby de hoofdzaak de bezoldigin gen regelen naar de dienstjaren der titularis sen, met een minimum en een maximum voor de leden van bepaalde colleges. Dat ware bil iyk tegenover het verschil in levensbehoeften by het klimmen dor jaren. Dat zou het behoud van ervaren rechters in de colleges verzeke ren. Dat zou de moeiiykheid, om tusschen de bezoldigingen der onderscheiden colleges een algemeene evenredigheid te bewaren, weg nemen. Dat zou veel vergeiykingen en onte vredenheden voorkomen. Dat zou de totale toeneming der kosten binnen engere grenzen houden en dus de flnancieele bedenking onge- twyfeld minder zwaar laten wegen." Boterwet. De minister v&n binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat aan de overgangsbepaling, sub 5o, van zyn beschikking van 22 Februari 1901, luidende: „Tot X October 1901 zullen vorm en af- metiDg van het woord „margarine", zooals die omschreven zyn in de beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Ny verheid van 23 October 1889, geoorloofd wezen", wordt toegevoegd hetgeen volgt: „terwyi wat de overige in laatstbedoelde beschikking genoemde voorschriften betreft, deze voor zooveel de thans geldende wet- teiyke bepalingen zulks veroorloven mogen worden gevolgd tot 16 Mei 1901; met dien verstande evenwel, dat hetgeen aldaar voor de buitenste verpakking is bepaald, voor de verpakkingen in het algemeen zal gelden." Gemengd Nieuws. Ter Rotterdarnsche rechtbank kwam gisteren de volgende zaak voor: Op Nieuwjaarsavond van dit jaar, omstreeks halftien, was K. K., 26 jaren, arbeider te Waddings veen, gekomen ten huize van den onbezoldigden gemeenteveldwachter aldaar, A. Luiten. Na hem naar buiten te hebben laten komen had hy hem eenigo hevige slagen op zyn hoofd toegebracht en vervolgens eenlge ruiten in zyn woning stuk geslagen. Tegen beklaagde, die niet aanwezig was, zyn 6 weken gevangenisstraf geöischt. Een bediende van een handels huis in de Yyzelstraat te Amsterdam is in voorloopige hechtenis gesteld, verdacht van verduistering van ongeveer f 1000 ten nadeele van zyn patroon. Een goweldige aardschuiving heeft het dorpje Baglio in de Apennynen bU Modena (Italië) verwoest. De verschuiving is den 21 sten Maart begonnen en heeft, hoewel zy langzaam gaat, het dorp, met kerk en al, doen instorten en in de spleten,- die in den grond ontstonden, verdwynen. Bytyds had men de kerksieraden, het orgel en dgl., in een oude ruïne, die op een vaste rots staat, in veiligheid gebracht. De rivier, die onder langs den heuvel stroomde, waarop het dorpje gelegen was, is door de afgegleden aardmassa's ver bulten haar oevers getreden en heeft het dal in een meer veranderd. By de reeds hangende werk stakingen in Frankryk is thans nog een nieuwe staking gekomen. Het trampersoneel te Bordeaux heeft het werk nedergelegd, omdat de directie weigerde eenlge ontslagen boambten opnieuw in dienst te nemen. Zondagmorgen tegen negen uren vond in Konstantinopel een aardbeving met een hevigen stoot plaats, die echter, voor zoover bekend geworden is, geen noemens waardige schade aanrichte. De in Dolma Bagdscheh ter gelegenheid van het Beiramteest plaats vindende défilé-cour werd niet onder broken. De Bultan bleef volkomen rustij. hoewel van de kroonluchters er bet plafond kleine stukken op het verzamelde hof neer vielen. ttjjnzaterwoude. In de laatst gehouden ver" gadering van het departement Rynzater- woude c. a. der Maatschappy tot Nut van het Algemeen werden gekozen tot afgevaardigden ter algemeene vergadering de heeren: da. A. C. de Regt en J. F. de Ren, beiden te Oude- Wetering. Roelof-Arenilsveen. Tot klerk ten kantore van den ontvanger der directe belastingen, invoer en accynzen „Alkemade c. a." is be noemd de heer J. Meyer, uit Leiden. Moderne talen door leeraren uit de betr. landen. Prospectus en Proeflessen gratis. Spreek uren van den DirecteurMaan dags en Donderdags van 2—4. 2223 10 De HOFSTEDE en LANDEN van Hej. Wed. en Erven J. A. WOLMER- STETT onder Aarlanderveen, geveild op den 298ten Maart j.l., zyn met de verhoogingen thans in bod: No. 1 opf 2900.- No. 2 op 3750.- No. 3 op4500. No. 4 op4100.— No. 5 op4500.— f 19760. De afslag en combinatie blyven bepaald op Vrydag 12 April 1901, voorm. 11 uren, in „de Vergulde Wagen" te Aarlanderveen, tegenover Alfen, terwijl inmiddels verhoogingen, tegen 1/5 als premie, kunnen worden gedaan tot den lOden April a. s., ten kantore van den ondergeteekenden Notaris te Aarlanderveen. 2960 26 Mr. C. VAN DER LEE. Nuttige en Fraaie Handwerken. Opleiding voor Examen en de Praetyk. HOOIGRACHT 16. 9813 10 TELEPHOONN. 118. door Dr. HUENTA vervaardigd naar het recept 9 vanAbtAMBROSIUS DE LAYALLA,teCartagena. Lcvenspillen geven gezondheid, levenskracht, geestkracht, sterke zenuwen, vasten slaap en gezonde kleur. lieTonspillen genezen zenuwpyn, vrouwoiyke zwakheid en ongeregeld heid, ziekten van maag, lever, nieren en ingewanden, algemeene verzwakking en houden de tering togen. Iievenspillcii genezen bloedbederf, hetzy door erfeiykheid ontstaan of uit slechte gewoonten voortgesproten. Eevenspillen zyn genezend en herstellend voor mannen en vrouwen, en werken immer krachtdadig. Levenspillen zyn een bloedversterkend middel, die op ongeloofiyke wyze den mensch zeer spoedig versterken. De wonderdadige genees kracht der EEVENSPIEIiEN faalt nooit. 1999 44 Prys per doos f l.BO, per 6 doozen f 79.50» Centraai-Depot E. J. AKKER, te Rotterdam. Yerkrygbaar byJ. H. DIJKHUIS, Leiden, P. BLOOT, Katwyk a/Zee, C. BROEKES, Hillegom, H. CA8PER3, Noordwyk, J. YAN YLIET, Bodegraven, DE OUDE POST, Goudsche Singel 81, Rotterdam, F. HAPPEL, Den Haag, C. v. d. MEER, Roelof-Arendsveen. net DEPOT voor LEIDEJ Is gevestigd bij 428 20 Opzending der Goederen wekelijks, aflevering binnen 10 dagen. ANTOR en NELSON, b(j P. I). M. SCHOLTEN, Haar- lemmermeer. Een dezer Hengsten is eiken Vrydag gestationneerd by den Heer KOOS BAKKER, te Noord- wykerhout. 2877 14 TE EISSE, op Woensdag 10 ru|i||yBZ"Ek. April 1001, dos voormiddags elf WaT~"^TgirTgw aren> jn Z.-Eoll. Koffiehuis (Joh. Steeng) aldaar, ten overstaan van den te Lisse gevestigden Notaris D. J. YAN STOCKUM, van: VEER WOONHUIZEN onder één dak met Erf, Tuin en Bleekveld, gelegen te Llsse aan de Halfwegsteeg, bevattende leder: groote Huiskamer met Bedsteden en vaste Kasten, Keu ken, Kelder, ruimen Zolder, best Wel water en verdere gemakken, ter grootte van 6 aren, 68 centlaren. 2831 23 Te aanvaarden 16 Mei 1901 by de betaling der kooppenningen. Inlichtingen zyn te bekomen ten Kantore van voorn. Notaris. voor dadeiyk gevraagd door de Firma JAN ZUURDEEG A ZOON. Onnoodlg zich aan te melden zonder deugdelyke bewyzen van bekwaam heid. 2960 7 SARDINES, KREEFT, ZALM, PALING, HARING, ANSJOVIS, ENZ. 2994 32 Cacaopoeder, aUe bekende merken.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 5