Badinrichtingen. DE VRIES li STEÏEHS. ADVERTENTIES. Behangei-. B.-K. DIEtëSTBOBËT Manufacturen, Baren en Band. MUXTKMLAKD. DuitKohilaad. By den Duitschen Bondsraad Jo een wets ontwerp ingekomen, dat bepalingen bevat tegen den verkoop en het gebruik (in voor het publiek bestemde voedingsmiddelen) van eaccbarino en dergeiyke verzoetende stoffen, die sterker verzoeten dan suiker, maar niet gooveei voedingswaarde hebben. Groot-Britannllb Van verschillende leiders der oppositie ver neemt de part. correspondent van het „Hbl." to Londen, dat zy den aanstaanden val van het kabinet waarschijnlijk achten. De nieuwe ouderwUs-wet wordt als het waarschijnlijke gtruikelblok voor hot kabinet beschouwd. De algemeens opinie omtrent Brodrick'a jegorhervorming is afkeurend; meerendeels ïioi'dt instemming betuigd met de meening Tan de „Times", dat de invoering der conscriptie de eenigo mogelijke uitweg ia. De toestand van lord Kimberley is onver anderd. Koning Eduard laat iederen dag naar hem vragen, de ministers en verscheiden gezanten evenzoo. - De begrooting voor de Britsche marine iver 1901—1902 beloopt notto 30,875,500 pd. et., dat is meer dan twee millioen pond booger dan die van 1900—1901. Meer dan de 'helft der verhooging komt voor rekening van aan te bouwen schepen en wel voor 8 pantser- schepen, 6 gepantserde kruisers, 2 kruisers dorde klasse, 6 torpedobooten, 10 torpedo- bootjagers, 2 barkassen en 5 onderzeesche 'booten van het type van de „Holland". BU de begrooting is voorzien in een getal sterkte van 118,635 koppen, 3745 meer dan bet vorig jaar. Verder is voorzien ln het gebruik van 48 Echepen van verschillende transatlantische maatschappijen als beschermde kruisers. Later zullen nog aanvulllnga-credieten wor den gevraagd voor maritieme werken. Spuijei Maandag hadden ongeregeldheden plaats te Ropoli, in de provincie Gerona. Talrijke troepen liopon door de stad, de ruiten inwerpende. Met 8teonen werd gegooid naar de gendarmen, die chargeerden. In het gevecht tusschen gendarmen en be- tooger8 werden van de laatsten één gedood en drie gewond; van do gendarmen werden twoe gewond. De orde is hersteld. Denzelfden dag had een rumoerige betooging plaats te Torello. De betoogera sneden de telegraaflijnen af, staken do woning van een fabrikant in brand en wierpen de militairen Diet steenen. De troepen gaven vuur, waarop enkele gewonden vielen. Do oorlog tusschen. Engeland en Transvaal. Nog steeds zijn geen nadere berichten ont vangen omtrent de onderhandelingen met Botha. De berichten daaromtrent zijn meer dan ooit met elkaar in tegenspraak. Slechts verzekert de heer Bennett Burleigh, dat Botha in geen geval De Wet met zyn Vrljstaters en de Kaapsche kolonisten zal opofferen. De heer Bennett Burleigh vermeldt dit feit in een telegram uit Bloemfontein aan de „Daily Telegraph," gedagteekend 10 Maart. HU seint daarin verder: „Volgens mjjn inlichtingen is De Wet ten oosten van den spoorweg en rukt by kalmpjes op De-Wets-dorp aan. Van daar zal hy waar- ecblJnlljk trachten naar Wepener te komen, waar de vyand een soort van burgerlijk be stuur heeft ingesteld. „Ruim twee maanden lang hebben de Boeren in De-Wets-dorp voorraden bijeengebracht. Zy hebben groote hoeveelheden levensmiddelen gehaald uit de districten aan de grens van Basoetoland, de rijkste graanstreok van het land. Er is daar ruimschoots voedsel voor menschen en dieren. „De Boeren verklaren, dat De Wet in het geheel niet gelooft, dat hU niet door onze liniën van Bloemfontein naar Tabanchu en Lady brand zou kunnen slippen, zoodra hy klaar is om Botha in het noorden te gaan opzoeken. Van andere zijde wordt gemeld, dat vol gons de laatste berichten omtrent De Wet deze gestadig noordwaarts trekt met een snelheid van 25 myien per dag, en reeds door do linie Bloemfonteln-Ladybrand is getrokken. Enkele kleine commando's zijn nog in het bozit van het zuidoostelijk deel van den Vrijstaat. Uit dien hoofde zijn de garnizoenen van plaatsjes als De-Wets-dorp, Wepener, Smithfield en Rouxville voor eenigen tyd „teruggetrokken". Deze commando's zjjn dus nog niet zoo gedesorganiseerd en moedeloos of ze zjjn nog te vreezen. Een telegram uit Brussel aan deEngelsche bladen zegt, dat president Kruger nog steeds doorgaat met te beweren, dat hem niets van vredesonderhandelingen tusschen Botha en Kitchener bekend is. Intusschen zou hy Zater dag een lang telegram gezonden hebben aan den waarnemenden staatspresident Schalk Burger, waarin om Inlichtingen, c. q. bijzon derheden, gevraagd wordt. De onverzoenlijke houding van president Steyn en De Wet bevestigt de Brusselsche zeg9man. Zelfs ook in de anders best ingelichte krin gen te Londen ia men op het oogenblik vol komen onbekend met den stand der beweerde vredesonderhandelingen. Het eenlge wat men 'vreet, is, dat de regeering bijna voortdurend in telegraphische gemeenschap staat met den opperbevelhebber en air Alfred Milner, maar de censuur heeft bevel ontvangen geen enkel particulier bericht over de onderhandelingen door te laten. Zelfs de dagbladen, die anders hun verbeelding laten werken, bewaren thans het diepste stilzwijgen. Ze zjjn nu eensklaps stom geworden, terwyi hun redacteuren acht en veertig uren geleden nog zooveel schitterende staaltjes van hun vindingrijkheid hadden gegeven. De correspondent van de „Times" te Bloem fontein zendt het volgende verhaal over de vervolging van De Wet: Het stelsel, door kolonel Bethune aange nomen, om zijn troepen In afzonderlijke colon- nes to laten maroheeren, heeft er tyjna (J) toe geleid, Kolbe, Brand en Pretorius te vernie tigen, die, na het uiteenspatten van De Wet's troepenmacht, zich weder by Petrusberg ver- eenigd hadden. De King's Dragoon Guards en het 8de Dragoon G ïrds waren naar het noorden gezonden, torwyi een afzonderiyk konvooi den weg naar Bloemfontein volgde. De Prins of Wales' Light Horse, onder bevel van kolonel Thomas, was te Petrusberg ge bleven, de soldaten hadden zich in de huizen verscholen en wachtten daar. Toen de Boeren het konvooi bespeurden, liepen zy in de val, en snelden naar het dorp, denkende, dat dit verlaten was. Ongelukkiger- wyze werd alles bedorven door een te vroeg afgaand geweerschot. Kolbe had tegeiykertyd het konvooi aangevallen, dat een lager vormde, en weerstand bood totdat kolonel Thomas uit Petrusberg aankwam, die den vyand op zyn beide flaDken aanviel. De eenige uitweg zou juist gesloten worden, toen dezen terugtrokken, na in de twee gevechten drie dooden en v(jf gewonden verloren te hebbon. De Engelsche verliezen waren een officier ge dood en een soldaat gewond. De colonne, die het tweede kordon in het zuidwesten van de Oranjerivier-kolonie vormde, zal naar Bloemfontein gaan om zich daar te reorgani8eeren. Boeren, die zich dezer dagen overgegeven hebben, melden, dat Steyn, in een toespraak te Phillppolis na den mislukten Inval in de Kaap kolonie, gezegd heeft, dat er nu geen mogeiyk- heid was om het land te heroveren.—Een ge wichtige bekentenis als ze waar was. Uit Burgersdorp in de Kaapkolonie wordt aan Reuter's agentschap gemeld, dat het district Rouxville „nog niet gezuiverd" is van Boeren. Een klein commando ten noorden van Allwal-Noord, zoo seint de berichtgever, schiet dikwyfs op onze manschappen. Een andere kleine afdeeling had in het begin van deze week een schermutseling met onze patrouille, uit 23 mannen van Lovat's ver- konners en Kaapsche politie bestaande, was de Oranjerivier vroeg in den morgen pver- getrokken en had, zonder dat de Boeren het zagen, een kopje bezet. Een andere afdeeling trok later de rivier over. De Boeren trachtten deze afdeeling af te snyden, maar kwamen toen onverwachts onder het vuur van de eerste patrouille, op betrekkelijk geringen afstand, en keerden met drie ledige zadels terug. Het gevecht duurde drie urenaan den Engelschen kant geen gewonden. Veel resultaat hebben de Engelschen van deze hinderlaag dus niet gehad. Uit Slangfontein meldt een correspondent, dat negen Boeren daar in den omtrek be schoten werden door zes wielryders, die zich verborgen hadden, met het gevolg, dat de Boeren met verlies van een doode op de vlucht gingen. Dezelfde correspondent, die zich by de colonne van De Lisle bevindt, meldt uit de hoeve Geelhoutboom, dat 350 Boeren den 8sten daar langs trokken, vermoedeiyk op weg naar het commando van Kreutzinger. Den vorigen dag hadden 70 Boeren zich te Middelwater vertoond, zy namen een paar politie-agenten gevangen en maakten eenige paarden en wapens buit. Tot dien troop be hoorden vier mannen, die herkend werden als opstandelingen uit Pearston, en drie uit Graaff- Reinet. De colonne van De Lisle werd bedrogen in haar verwachting, dat de landeiyke bevolking in doze streek Engelschgezind zou zyn. Zelfs ln de oosteiyke districten krygen de Engol- schen, ook van de schynbaar hun genegen bewoners, slechts onbetrouwbare inlichtingen. Het commando van Kreutzinger was, volgens een bericht uit Sheldon, den 9den in die plaats. Hot vernielde den spoorweg met dynamiet en op andere wyzen. Een gepantserde trein kwam hen weer juist verjagen toen zy wegreden. Het district Carnarvon heet nu geheel vry van de Boeren te zyn. Duizend Australiërs zyn gisteren te Kaap stad aangekomen. Zy wachten op hun paarden, die met een ander transportschip binnen eenige dagen moeten aankomen, om naar het oorlogsterrein te vertrekken. Te Kaapstad denkt men er over, uit de ver schillende stadswachten in de kolonie, samen eenige duizenden, een vaste „vry willige reserve" te vormen. Overal, behalve te Pearston, hebben deze stadswachten de Boeren verhinderd, de plaats binnen te dringen, verzekert de be richtgever niet geheel overeenkomstig de waarheid. De „rebellen", die gearresteerd zyn in ver band met het vernielen van een trein by Taaiboachfontein, tusschen Do Aar en Nauw- poort, zyn voor den krygsraad gebracht. Twee zyn ter dood veroordeeld en de anderen heb bon verschillende gevangenisstraffen gekregen. Met de stoomboot „Gascon" zyn te South ampton weder 75 „ongewenschten" uit Zuid- Afrika aangebracht. Zy werden naar Londen vervoerd en van daar naar hun bestemming, op het vasteland, gezonden. De offlcieele Engelsche verliezeniyst ver meldt een gevecht op den Ssten Maart by Btellenboschvallei, waarin kapitein King ge sneuveld is en vier manschappen gevaariyk gewond zyn. De pest-epidemie te Kaapstad woedt voort. Er zyn een paar pestiyders op straat dood neergevallen. Maandag zyn er vyftien nieuwe gevallen voorgekomen, waaronder drie by Europeanen. De overheid neemt kraohtige maatregelen tegen de Maleiers, die zich biyven verzetten tegen de gezondheidspolitie. Do regeering heeft een volksvergadering, waarin over haar maatregelen tegen do pest zou be raadslaagd worden, verboden. Maandag moesten 79 personen in afzon dering worden gebracht. Een Europeaan stierf tydens de overbrenging van zyn woning naar het hospltaaL De ziekte slaat nu over naar de betere klassen. Een Europeesch gezin moest ter verpleging wordqn opgenomen. Dinsdag zou een begin wörden gemaakt met het overbrengen van de yele duizenden Kaffers in de stad naar de nieuwgebouwde locatie. "Wy vernomen, dat ongeveer 500 vrouwen uit het vrouwenkamp te Pietermaritzburg overgebracht zyn, of gedeeltelijk nog zullen worden, naar Howick, dat veel hooger gelegen en waar het klimaat veel aangenamer is; ongeveer 1600 zullen echter te Marltzburg moeten biyven. (KerkbodeJ Een protest tegen den oorlog De thans te Parys vereenigde gedelegeerden van de comitó's voor de onafhankelykheid der Boeren, uit Duitechland, Amerika, de Vereenigde Staten, Oostenry k-Hongarye, België, Spanje, Frankryk, Italië, Nederland, Rusland en Zwitserland, vertegenwoordigende duizenden aanhangers, vestigen opnieuw de aandacht van alle beschaafde volken, in het byzonder van de volken van het Vereenigd Koniukryk, op de omstandigheden, waaronder de oorlog ln Zuid-Afrika is begonnen en wordt voort gezet. De geheele wereld weet, zegt het manifest, dat deze oorlog sedert langen tyd is voor bereid en gewild om aan de Boeren degoud- mynen te ontnemen, nog meer dan om het Brit8ch gezag over die streken te vestigen. Men heeft getracht de Boeren voor te stellen als onbeschaafden en halve wilden, de tegen hen gerichte expeditie als een besctr&vings- oorlog, hun onderwerping aan het Britsche juk als een groot voordeel voor henzelvenen den algemeenen vooruitgang. "Wat het karakter van dezen aanval nog erger maakt, is, dat hy is ondernomen op het oogenblik, waarop de gemachtigden van 26 natiën te 's-Gravenhage vergaderd, be sluiten uitvaardigden, die zy geschikt Echtten om de ellencfè van den oorlog te beperken. Door den angstvalligen èerblod voor do oorlogsregelen en gebruiken, welken de Boeren aan den dag hebben gelegd, door hun houding tegenover krygsge vangenen en gewunden hebben zy bewezen recht te hebben om tot de beschaafde natiën gerekend te worden. De Boeren staan bovenaan in de algemeene achting. Hun zaak is geworden de taak van alle volken, hun nederlaag zou een smaad zyn voor het menscheiyk geweten. De afgevaardigden, te Parys vereenigd, besloten een federatieven internationalen bond van de in de beide werelddeelen bestaande comités te vormen met een centralen zetel. De bond zal alle wettelyke middelen aan wenden om den geest der besluiten van de Haagsche Conferentie ten uitvoer te breDgen. Verder heeft de bond in opdracht, ln een uitvoerige memorie de feiten te verzamelen, die getuigen, dat de manier, waarop de oorlog tegen de Boeren gevoerd Is, oen schending is van de wetten en gebruiken in den oorlog, en die feiten ter kennis van de parlementen en de regeeringen te brengén. De afgevaardigden doen een beroep op alle mannen van hart, opdat de stem van het menscheiyk genie zich verheffe tegen de voort zetting van den heilloozen oorlog. De tegen- party der Boeren, een der grootste natiën van de wereld en aan het hoofd staande der be schaving, heeft onbetwistbaar de beginselen geschonden, die zyzelve heeft geproclameerd op de Haagsche Conferentie. Ér is besloten, een protest te richten tot de verschillende regeeringen en het met kracht van bewyzen te steunen. De senator Pauliat, president van het Inter nationaal Verbond voor de onafhankelykheid der Boeren, heeft de leden van de comlté's naar het Luxembourg geleid. De leden werden druk aangesproken door de senatoren, maar er had geen officieele voorstelling plaats. De internationale Unie van pro-Boer-ver- eenigingen had tot voorzitter gekozen senator Pauliat en tot medebestuursleden professor Brueaa uit Turyn en den heer you Reibnitz uit Berlyn. Telegram men. LONDEN, 12 Maart. (R. O.) Een telegram van Lord Kitchener van heden uit Pretoria zegt: De Wet bevindt zich noordeiyk van Brandfort. Onafgebroken regens belommeren de bewegingen der Engelsche troepen. De kolonels Garrlnje, De Lisle, Gronfell en Hen- neker achtervolgen twee benden in de Kaap kolonie. [Zou De Wet nu werkeiyk ontdekt zyn?] BLOEMFONTEIN, 12 Maart. (R. O.) In de laatsto dagen zyn hier aangekomen een aantal krygsgevangenen met paarden en vee, ge nomen door verschillende colonnes, die in het zuiden hebben geopereerd. De troepen van kolonel Plumer hebben 28 gevangenen binnengebracht; heden kwamen nog 150 gevangenen aan. KAAPSTAD, 12 Maart. (R. 0.) Heden kwa men twaalf pestgevallen voor, waaronder drie by Europeanen. Een Europeaan is aan de ziekte gestorven. BRUSSEL, 12 Maart. (R. 0.) De „Petit Bleu" ia door dr. Leyds gemachtigd ten stelligste te verklaren, dat hy niets heeft getelegrapheerd en geen opdracht had aan den vlce-prosldent Schalk Burger te telegrapheeren over de onderhandelingen van Botha, waarvan president Kruger trouwens niets bekend is. LONDEN, 12 Maart (R. 0.) Na een twee- daagsch debat heeft het Lagerhuis met 262 tegen 148 stemmen verworpen oen motie, waarm een onderzoek gevraagd werd in zake generaal Colvile, die van zyn post te Gibraltar word ontheven wegens zyn gedrag by Sannas Post en Lindley. ALGIERS, 12 Maart. (R. O.) Generaal Serviere8 meldt, dat een nieuw gevecht tegen de Berbers heeft plaats gehad. Dezen vluchtten met achterlating van een groot aantal dooden en gewonden. De Fransche troepen hadden 26 dooden, waaronder 2 officieren, en vele gewonden. BRUSSEL, 13 Maart. (B. O.) By koninkiyk besluit ie ingewilligd het verzoek van den heer Van Eetvelde om ontslag als staats secretaris van den onaf hankeiyken Congostaat. De heer Van Eetvelde is benoemd tot minister van staat van den Öongo en attaché van den Koning. LONDEN, 13 Maart (R. 0.) Hedenochtend is een inderhaast btyeefigéroepèn kabinetsraad gehouden. Naar meii segt, ia éen der redenen di6r vergadering het «adiuö, waarin de onderhandelingen tusschen Kitchener en Bctha verkeeren. Be Barge meester van Amsterdam. In de heden gehouden vergadering van den gomeenteraad van Amsterdam deelde de Burgemeester mede, dat hy H. M. de Koningin ontslag heeft gevraagd, aangezien hy de groote verantwoordeiykheid van het Burgemeester schap niet meer kan dragen, nu Gedeputeerde Staten van Noord-Holland biykens hun des betreffende missive geen termon hebben ge vonden om het besluit van den gemeenteraad inzake de discipline by do politie en de brand weer voor vernietiging voor te dragen. N edcrla udscïa-Zoidafrikn ausclie Spoorwegmaatschappij. De minister van buitonlandsclie zaken ont ving dezer dagen in tegenwoordigheid van Harer Majesteits gezant te Londen, mr. K. W. P. F. baron Gericke van Herwyaen, de besturen der Veroenigingen ter behartiging van de belangen van Nederlandsche aandeel houders in bovenstaande spoorwegmaat- schappy. Genoemde besturen verzochten den Minister, na hem volledig te hebben ingelicht omtrent de verrichtingen hunner vereenigingen, aan de Engelsche regeering van de oprichting en de verrichtingen der vereenigingen kennis te willen geven, opdat de Nederlandsche aan deelhouders op goiyken voet zullen worden behandeld als de anderen. De minister verklaarde zich welwillend bereid aan het verzoek gevolg te geven en de noodige medodeelingen aan de Engelsche regeering te doen. 31 arktborichten. Amsterdam, 13 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 187 vette kalveren; late quali- teit 0.90, 2de qual. 0.80, 8de qual. ƒ0.70; 174 nuchtere kalveren 7 h ƒ10; —schapen a lammeren 864 vette varkens 0.46 ƒ0.48, Rijnkanters 0.49 per K.G. Schiedam, 12 Maart Noteering; van de Beare- eemmiesie. Moutwijn 9.25 per RL. Zender fast en zonder belasting. Spoeling ƒ1.30. Noteering van de Makelaars. Moutwijn 9.60, Jenever 13.60, idem Ameterd. proef 16.—. Noteering van den Dietillateursbond. Moutwijn 9.60. Jenever 13.50, Amit. Proef 16.—. LEIDEN, 13 Maart. Thsrmometorstandgisteravond om 8 uren 6.6° C. 41.9° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 4° C. 39.2° F., middags om 12 uren 7° 0. 44.6® J.t 's namiddags om 4 uren 8.5° C. 47.8° F. Morgen ontvangt H. M. de Koningin op Het Loo in audiöntie den luit.-generaal De Palézieux Falconnet, adjudant van den Groot hertog van Saksen, in Don Haag gekopien met opdracht aan het Nederlandsche Hof de troonsbostygiDg van den Vorst bekend te maken. Vrydag verleent H. M. de KoDingin- Moeder den generaal na zyn terugkomst gehoor. H. M. de Koningin geeft morgen ten Paleize Het Loo een gala-diner ter eere van den afgevaardigde van Z. K. H. den Groothertog van Saksen, na zyn audiëntie by H. M. Tot dit gastmaal zyn ook uitgenoodigd grootofficieren en leden van Hr. Ms. Hofhou ding in Den Haag. Aan den vreemden opper-officier ia vanwege H. M. toegevoegd de ordonnance-officier late lult. Loudon. De jeugdige C. P. W. Kriens, zoon van den heer Chr. Kriens, kapelmeester van het „Haarlemsch Muziekkorps", heeft een sym- phonie voltooid. Het toonwerk moet knap geschreven zyn. Binnenkort woftJt do uit« voering er van te gemoet gezien. De tweede zoon van den heer Kriens doet in energie niet voor zyn broeder onder. Deze gaat als 2de orkestmeester met een opera gezelschap naar de Fransche kolonie Madagas car, om in de hoofdstad Tananarive uitvoeringen te geven. (H. C) Naar men verneemt, zou het advies van de meerderheid in het college van den Raad van State, dat dezer dagen zyn uitvoerig advies over de plannen tot droogmaking der Zuider zee aan de Regeering heeft teruggezonden, ondanks gewichtige financieele en andere be zwaren, in het colloge gerezen, gunstig luiden. De Raad van Administratie van het Inter nationaal Hof van Arbitrage in Den Haag ver gaderde heden o. a. tot vaststelling der be grooting vaD kosten voor de instelling. Het stoomschip „Anchises", van Java naar Amsterdam, arriveerde 12 Maart te Algiers; de „Amsterdam" van Buenos-Ayres naar Duinkerken en Amsterdam, vertrok 12 Maart van Madeira; de „König" (uitreis) arri veerde 11 Maart te Aden; de „Rotterdam" arriveerde 13 Maart van Nieuw-York te Rotterdam, Ilot Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Diamants werkers - bond had onlangs een 700 personen geroyeerd als lid, omdat zy achterstallig bleven in hot betalen hunner Bonds-contributie. Het Hoofd bestuur heeft aan zyn leden verboden met die z. g. ongeorganiseerden samen te werken. Ten gevolge van dit bevel is heden een werk staking uitgebroken in de diamantsiypery „FJora" aan de Gerard-Dou-straat te Amster dam. Daar werken ongeveer 30 man, onder wie een 20-tal ongeorganiseerden; dogsorga niseerden hebben nu het werk neergelegd. De eigenaar der fabriek heeft de zaak thans aanhangig gemaakt by de „Yereeniging van eigenaren van fabrieken." Door het derailleer en van twee goederenwagens word gisteravond de spooriyn naby Tilburg onbruikbaar. De Dultsche post trein moest den weg over 'e-Hertogenbosch nemen en kwam om halftwee te Vlissingen, waardoor de mailboot eerst te 2 uren naar Engeland vertrok. Te Tilburg was een vertraging van een uur ondervonden, waardoor ook de aansluiting naar Leiden werd gemist. Lu de Sted. Werkinr. ziju opgenomen DATUM. DAGEN. Volw. pers. Kin deren. Totaal. 3 Maart. z.ondag 66 8 64 4 Maandag 73 13 86 5 Dinsdag 78 22 100 6 Woensdag. 80 23 108 7 Donderdag 85 23 108 8 n Vrijdag 81 23 104 9 Zaterdag. 75 15 90 Opgave vac passagiers, vau Batavia vertrokken naar Marseille en Nederland per Nederlandsch 89. „Salak", kapitein A. Meyer: de heeren J. H. W. Deerns, echtgenoote en 4 kinderen; 1ste luitenant der cavalerie jhr. H. H. W. Rengers Hora Siooama, echtgenoote en 4 kinderencommandant der lyfwacht-dragonders te Soerakarta P. W. G. Gout, echtgenoote en 3 kinderen; J. Heek, echt genoote en 4 kinderen; E. Koll, officier van administratie 2de klasse; P. A. Kempen,opziener b\j het boschwezen; E. N. Qimberg, J. Probst, K. Lenz, G. J. Velderman, N. Weber, De Ruiter en A. Weijers; 15 schepelingen van het s s. ,De Klerck," benevens Hr. Ma. troepen en schepelingen. Bevallen ran een Docliler M. J. KOEKENBIER-Dn Jono. Leiden, 12 Maart 1901. 2239 3 Bevallen van een Zoon W. F. HUURMAN Planjer. Leiden, 13 Maart 1901. 2234 3 Heden overleed t» Zalt-Bommel in den ouderdom van 74 jaren, onze ge liefde Vader en Behuwdvader JAN ADAM SLUYTERMAN, Emeritus-Pre dikant, "Weduwnaar van HENDRINA JOHANNA MUTSKEN. !K. SLUTTERMAN. B. M. SLUYTERMAN, W e3terveld. 2225 11 A. C. SLUYTERMAN. Ahstbrdak, 12 Maart 1901, Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw de Wed. G. WXLHELMY DAMSTÉ- j Van 't Hooft, in den ouderdom van 70 jaren. 2246 14 Wed. W. HOVENS GREVE, B. J. wllhelmy DaMSTÉ. J WILHELMY DAMSTÉ. C. VAN RHIJN, wilhelmy damsté. L. J. VAN RHIJN. R. F. C. WILHELMY DAMSTE. Leiden, 13 Maart 1901. Heden overleed onze geliefde oudste Zuster en Behuwdzuster Mevrouw de Wed. G. WILHELMY DAMSTÉ - Van 't Hoofi, in den ouderdom van 70 jaren. Wed. A. OPHORST, Van 'r Hooft. Wed. J. C.VAN'T HOOFT, Lokker. P. J. VAN 'T HOOFT. M. VAN 'T HOOFT, Van der Vliet. Wed. J. M. VAN VALKEN BURG—Van 't Hooft. H. M. J. VAN'T HOOFT. M. A. VAN 'T HOOFT. C. J. FILIPPO, Van 't Hooft. JAN FLLIPPO Hzr.. J. J. VAN 'T HOOFT. Leiden, 18 Maart 1901. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht* 2247 23 Wage- ningen. Leiden. 'l-Graven- hage. Leiden. DANKBETUIGING. Ondergeteekonde zegt b|j deze, ook namens zijne familie, hartelijk dank voor de betoonde deelneming na het overlijden van z|jn geliefden Vader den Heer JOHANNES HEISTERBORG. Namens de Familie, 2236 9 A. HEISTERBORG. Leiden, 13 Maart ion' Voor de vele ca hartelijke bew|j zen van belangstelling, b|j het zoo smartelijk verlies van onzen geliefden Echtgenoot en Vader ondervonden, betuigen w|j onzen oprechten dank. Uit aller naam, Wed. J. VERHOEFF- 2248 10 Niemandsverdriet. Leiden, 13 Maart 1901. (Kai8erstraat, Jsrnzalemshof No. 1). Zti. die eenige vordering op den wï? ondorgetoekende hebben, worden verzocht die vóór den 20ateii dezer alhier by hem in te zenden, Zoeterwoudsche Singel 2. 2238 7 Generaal DUYCKER. Een bekwaam BEHANGER en HALFWAS kan direct geplaatst worden by J. P. C. 3IEEKBURG, Nieuwe Ryn 30. 2233 Met Mei wordt gevraagd: een R.-K. DIENSTBODE, voor keuken en huiswerk. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Visclimarkt No. 9. 2241 7 Yoor direct kan in bovengenoemd vak een nette JUFFROUW ge plaatst worden. Brieven Bureol van dit Blad No. 2217. 6

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3