T R*. 12593 Woensdag 13 Maart. A0. 1901. <§eze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van dort- en feestdagen, uitgegeven. Pit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, IS Maart. LEIDSCH DA&BLAD. PRIJS DEZER COURANT: t /'Yoor Leiden per 3 maanden. 5 5 f 1.10.) Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1-30 Franco per postt 1.65-, PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17\. Grootere letters naar plaatsruimte. Yoor het incasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Eerste Blad. I. Offioioole KeunliBgeyinjf, AflossslDg Geldleening. Burgemeester en Wethouders van Leiden bren- Sen ter algemeene kennis, dat op Maandag 18 laart 1901, des middags te twaalf uren, in een dor vertrekken van het Raadhuis zal wor den overgegaan tot de Uitloting van obli- Sitiën tot een bedrag van f 16,000, behoorende t de 3-percents-geldleening van f 1,069,000, aan gegaan krachtens Raadsbesluit van 1 Februari 18y6, goedgekeurd by beschikking van de Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland, dd. 8 Februari 1896, G. S. No. 17. Burgemeester en Wethouders Voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 9 Maart 190L VAN HEYST, Secretaris. <- —Op de prijsvraag, uitgeschreven door het genootschap .Mathesis Scientiarum Genitrix", 'alhier, voor oud-leerlingen, die de laatste v\Jf jaren de teekenschool bezocht hebben, be- Btaande in het maken van een ontwerp voor een Raadhuis voor een gemeente van 20,000 inwoners, zyn twee antwoorden ingekomen onder do motto's „Experientia docet" en „BB." In de vergadering der afdeoling Leiden en Omstreken der VereenigiDg van Christelijke I Onderwijzers is met algemeene stemmen aan- genomen de motie, dat zjj, na bespreking, de j motie-Sneek niet kan aannemen, omdat deze j het bestaan van verschillende scholen bedreigt [doch den wensch uitspreekt, dat het aanhan gige wetsontwerp gewijzigd worde in dien !Zin, dat de salarisregeling ook voor bjjz. onder wijzers vastgelegd worde in de wet en de 'minima-salarissen en verplichte verhoogingen betaald worden uit 'sRyks kas. Yoor het examen nuttige handworken 'is geslaagd mej. D. W. M. Mulié, uit Leiden, i leerlinge van mej. E. C. M. Aowerdonk. I De Fransche mail wordt hedenavond [alhier verwacht. Tot honoraire leden van het „Historisch Genootschap" te Utrecht zyn benoemd: prof. ,'J, A. Fndericia te Kopenhagen en prof. F. jNippold te Jena; J en tot gewone leden: mej. M. de Man te i Middelburg, mej. Lucie Miedema te Utrecht, I mej. Joh. Naber te Amsterdam, mr. C. Bake te 's-Gravenhage, dr. W. A. F. Bannier te Voorschoten, dr. H. Blink te 's-Gravenhage, J. Boer Hz. te Utrecht, P. R. Bos te Groningen, jH. J. Coppens te Nieuwveen, C. P. J. Dom- I misse te VlisBingen, mr. O. C. D. Ebell te i 'a-Hertogenbosch, mr. Ch. Enschedé te Haarlem, S. Haagsraa te Sneek, H. van de Hagt te Rotterdam, H. J. Heshuyzen te Haarlem, H. [Hettema Jr. te Leiden, mr. J. Houwink te Arnhem, dr. C. B. Hylkema te Zaandam, dr. [p. Leendertsz te Amsterdam, dr. C. te Lintum te Rotterdam, M. A. Meyes te Wyk by Duur stede, mr. J. G. Brouwer Nyhoff Jr. te Utrecht, jmr. A. Pekelharing te Groningen, dr. J. Prinsen 'J.Lz. te Nijmegen, dr. H. J. Reynders te lAmerafoort, H. Roes te St.-Michlelsgestel, dr. |B. van Rjjswyk te Dordrecht, dr. A. C. M. 'Schaepman te Zevenaar, D. F. Scheurleer te ['s-Gravenhage, mr. W. 0. Schuylenburg te (Utrecht, prof. F, van Veerdeghem te Luik en dr. W. Vogelsang te Amsterdam. Naar men verneemt, is de minister van [oorlog voornemens, om, na intrekking der laanhangige legerwetten, zyn portefeuille ter beschikking te stellen van Hare Majesteit. Algemeen Is men van oordeel, dat het Kamer votum van gisteren aan het ministerie in zijn geheel geen aanleiding zal geven tot aftreden. I De ministerraad hield gisteren zyn gewone vergadering, die om halfzes uiteenging. Het gisteren in de Tweede Kamer by de (behandeling der Legerwet gevallen votum, 'dat aanleiding gaf tot de schorsing der verdere beraadslaging, heeft daarin een punt van over weging uitgemaakt. De uitslag daarvan is niot bekend geworden, maar de openbaarmaking jer van kan, zoo niet vroeger, in de morgen, 'Donderdag, te houden vergadering der Tweede [Kamer vermoedelijk door een Regeeringsmede- .doeling verwacht worden. De gemeenteraad van Den Haag heeft by den aanvang der vergadering gisternamiddag langdurig gediscussieerd over een motie-Van i Malsen om het voorstel der 17 raadsleden tot |het bouwen van een nieuwen schouwburg reeds heden te behandelen. Verworpen met 20 tegen 15 stemmen werd ©erst een motie-Van Kempen om dergeiyk [ingrijpend voorstel heden niet te behandelen, maar B. en Ws. uit te noodigen een overgangs maatregel voor te stellen in den geest van het verzoek dor opera-directeuren. Daarna werd met 21 tegen 14 stemmen 'aangenomen de motlo-Van Malsen, om dadeiyk jtot behandeling van het voorstel der 17 leden lover te gaan. 1 De gemeenteraad heeft daarna eenparig be- eloten op voorstel van den heer Van Raalte (met erkenning, dat een schouwburg in de ge meente wenscheiyk is, een commissie van 7 leden te benoemen tot voorbereiding der oplos sing van het schouwburgvraagstuk met ult- noodiging een geformuleerd vooratel aan den Baad in te dienen. Hei vcorartel dor 17 raadsled» is hierop Ingetrokken. Verworpen werd met 18 tegen 17 stemmen een motie van den heer Van Zuylen, om het Schouwburggebouw tot 1904 te exploiteeren met aanbrenging van de noodige veranderingen. Ten gevolge van de verkeerde opvatting van het ln stemming gebracht voorstel is bepaald, dat in een nadere vergadering andermaal zal worden gestemd. Te Scheveningen, waar hy gerulmen tyd woonachtig was, is overleden, in 72-jarigen ouderdom, het oud-lid der Tweede Kamer, A. Gildemee8ter. In de hoofdstad beeft do overledene jarenlang een eereplaats Ingenomen in de handelswereld en vervulde hy daar in de politiek een rol van beteekenis. In Mei 1883 werd hy door het toenmalig hoofdktes- district Amsterdam afgevaardigd om den heer Holtzman in de Tweede Kamer te vervangen en hy bleef dien zetel innemen lot de ont binding van 1888. Eenvoudig en onopge- emukfc streefde hy er naar om op humane wyze de maatschappelijke belangen te dienen, zoowel in de staatkundige kringen als door zyn persooniyken arbeid in tal van nuttige genootschappen. De begrafenis zal a. s. Zaterdag om half- twaalf op de Algemeene Begraafplaats ge schieden. Van de Staatscommissie, wier verslag in zake de verontreiniging der binnenwateren weldra kan worden te gemoet gezien, zag reeds vroeger het licht het advies tot het nemen van tydeiyke maatregelen voor de waterverversching in Zuid-Holland, welke be reids in toepassing zyn gebracht. Op de alpliabetische aanbevelingslijst van rechter te Heerenveen komen voor mrs. H. Reuyl, vroeger rechter-plaatsv. te Groningen, thans wonende te Nymegen; E. L. Umbgrove, subst.-gnffier by de rechtbank te Middelburg; H. E. Van Ysendyk, 6ubat.-griffier by de rechtbank te Heerenveen. De heer L. Kostovitch, consul der Neder landen te Belgrado, by Koninkiyk besluit van 3 Januari 1901 No. 85 bevorderd tot consul-generaal aldaar, is in laatstgemelde hoedanigheid door de Servische Rogeering erkend. De minister van oorlog heeft ter kennis van de landmacht gebracht, dat, ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin, in officieele bescheiden Hoogstdezelver Gemaal zal worden genoemd: „Zyne Koninkiyke Hoogheid de Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg." Verder heeft de Minister de aandacht van de landmacht gevestigd op het feit, dat, ingevolge de wet van 14 Januari tot goed keuring van Hr. Ms. huweiyk en regeling van de wyze van voltrekking en van eenlge gevolgen van dit huweiyk, aan den Prins der Nederlanden de eerbewyzen moeten worden gegeven, die in de reglementen en voorschriften zyn voorgeschreven ala verschuldigd aan leden van het Koninkiyk Huis. Hr. Ma. pantserdokschip „Noordbrabant", onder bevel van den kapt. ter zee I. van don Bosch, is 12 dezer te Colombo aangekomen. Het stoomschip „Amstelland", van Bueno8-Ayre8 naar Duinkerken en Amsterdam, arriveerde 12 Maart te Madeirade „Rotterdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 12 Maart van Boulogne-sur-Mer; de „Statendam" arriveerde 12 Maart van Rotterdam te Nieuw-York; de „Bundesrath" (uitreis) pas seerde 11 Maart Gibraltar; de „Soerabaia" arriveerde 12 Maart van Rotterdam te Batavia. Alfen. Loop der bevolking gedurende het jaar 1900: werkelyke bevolking op 31 Dec. 1899: 2326 m., 2384 v., totaal 4710. M. V. Tot. Vermeerdering door geboorte: 80 71 151 vestiging: 282 323 605 Geheele vermeerdering: 362 394 756 Vermindering door sterfte: 46 48 94 vertrek: 274 305 579 Geheele vermindering: 320 353 673 Versohil tusschen vermoerdering en ver mindering: 42 m., 41 v., totaal 83. Bevolking op 31 Dec. 1900: 2368 m., 2425 v., totaal 4793. Levenloos aangegeven: 12. Getal huweiyken: 25. Bodegraven. De commissie tot wering van schoolverzuim, alhier, heeft in haar vergade ring op Maandagavond jl. benoemd tot voor zitter den heer K. Douwes Dekker en tot secretaris den heer A. Breekland. Na een verlof van twee maanden om gezondheidsredenen, trad het hoofd der school A, alhier, Maandagmorgen weder als zoodanig in functie. Een der onderwyzers sprak hem voor den aanvang der lessen een kort woord toe; hy wenschte hem geluk met zyn her stelling, ook namens de leerlingen der klasse, die hun geachten onderwyzer een welkomst lied toezongen. Ilazerswoude. In den nacht van Zondag op Maandag is er op den Gemeeneweg, in de nabyheid van de spoorbrug, weer een hoeveel heid draad van de telephoonpalen ontvreemd. Tegen a. s. Vrydag werden verscheidene ingezetenen schrifteiyk uitgenoodlgd tot by wo ning eener vergadering onder voorzitterschap van mr. C. S. van Dobben de Bruyn, burge meester dezer gemeente, tot medewerking en steun by de oprichting van een afdeelingvan het 0Groene kruis". Het doel is, te geraken tot goed* verpleging en doelmatige hulpmid delen voor onze zieken; zoodat wé verwachten kunnen, dat velen aan die oproeping zullen gehoor geven. Koudekerk. In de vergadering der com missie tot wering van schoolverzuim alhior, maakte de Voorzitter dr. W. A. Baar de opmerking, dat aan de invoering der wet op den Leerplicht had moeten voorafgaan een wyziging In de wet op de vaccinatie en wel dat hierin bepaald had moeten worden de verplichte vaccinatie voor kinderen beneden den schoolgaanden leeftyd of Want zooala deze beide wetten nu naast elkander bestaan, kan men door te weigeren een kind te laten vaccineeren de wet op den leerplioht ontwyken. By een goede wetsbepaling behoort het niet thuis, meende hy, dat een bestaande wet, als zo onveranderd blyft, een nieuw in te vooron wet volkomen krachteloos kan maken. Na korte bespreking werd daarom besloten zich te wenden tot den Minister van Binnen- landsche Zaken met de vraag hoe gehandeld moot worden wanneer ouders of vorzorgers weigeren hun kinderen te doen vaccineeren en de vaccinewot gebruiken om aan de bepalingen van de leerplichtwet te ontsnappen. Hot antwoord van den Minister luidde, dat de verzorgers van kinderen, die wegens het bepaalde in art. 17 lste lid der vaccinowet niet ln de scholen mogen worden toegelaten op grond van art. 7 lste lid 6 der leerplicht wet, van de in art. 1 dier wet opgelegde verplichting zyn vrygosteld. Noordwyk. A. s. Vrydagavond geeft de dezen winter opgerichte gemengde zangvereeni- ging „Noordwyks Zangkoor", onder leiding van den heer Joh. Oostelaar, in het „Hof van Holland" haar eerste uitvoering, met medewerking van den heer J. Prinsenberg, solo-violist te Leiden, en het Mandolinen- gezelschap „H&pkopf," te Leiden. NoordwykorhOul. Tegen Donderdag 14 dezer, des voormiddags 10 uren, is alhier een verga erng van den Raad belegd. Oegstgoest. In tegenwoordigheid van ver schillende beeren geestoiyken en tal van parochianen heeft het leggen plaats gehad van den eersten steen der nieuw te bouwen paro chiekerk. De plechtigheden werden verricht door den Zeereerw. heer Dessens, deken van Leiden. De heeren Cuypers en Stuyt, de architecten, on de heer Rodonrys, de aannemer, waren aanwezig. Rynsburg. Door kerkvoogden en notabelen der Ned.-Hervormdo Gemeente alhier is be sloten de Ned.-Herv. kerk te vergrooten en to restauroeren. Enkele gedeelten, o. a. het dak, eischen dringend vernieuwing. Natuuriyk is voor dit alles geld, veel geld noodig; de lysten, die ter teekeniug door de gemeente circuleeren, moeten dan ook maar eens met een flink bedrag ingevuld worden. Rypwetoring. De commissie tot wering van schoolverzuim voor wyk D benoemde uit haar midden tot voorzitterden heer dr. L J. "VVillinck, geneesheer, en tot secretaris den heer C. van den Hurk, hoofd der O. L. school, beiden wonende in wyk D der gemeente Alkemade. Sassenheim. De afdeeling Sassenheim en omstreken van den Alg. Nederl. Bond van werklieden in de Bloombollenkweekery zal Vrydag a. 8. den 15den Maart dos avonds te lialfacht een vergadering houden in het lokaal van mej. Baartman, alhier. Wassenaar. In do vergadering der afd. "Wassenaar van de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur werd het eerst aan de orde gesteld do behandeling van den Beschry vings- brief voor de a. s. algemeene vergadering te Haarlem. In zake het voorstel der afd. Oegst- geest en Omstreken werd besloten met het prae-advies van het Hoofdbestuur mede te gaan. Het voorstel van het Hoofdbestuur om een tentoonstelling van afgesneden late tulpen te houden, zal worden gesteund, eveneens het voorstel om subsidie te verleenen aan de afd. Noordwyk om het onderzoek der „kwado plekken" voort te zetten. In de volgende ver gadering zullen een paar personen worden gekozen, die de proefvelden te Noordwyk zullen gaan bezichtigen en eenige inlichtingen vragen omtrent do resultaten der proefnemin gen, om daarvan aan onze afd. verslag uitte brengen. Als afgevaardigden voor de alg. verg. wer den gekozen de heeren J. Kloosterman en J. v. d. Kroft en tot hun plaatsvervangers de heeren J. Ruygrok en P. Straathof. Daar aan „De Nieuwe Deyl" geen geschikt terrein is om een tentoonstelling van afge sneden bloemen te houden, zal by genoegzame deelneming weder een tentoonstelling gehouden worden aan het .Roomhuls". De tyd van aangifte is vastgesteld van op heden tot 25 Maart. De kosten van het keuren der krokussen waren verleden jaar gedragen door de afd. De heer Ruygrok zou het rechtvaardiger vin den als zé betaald werden door de principalen, die krokussen velleD. Niemand der aanwezigen wilde nu lets van de keuring hooren. De heer Ruygrok wil zich voortaan niet meer belasten met de zorgen voor de groene veiling. Z. i. ligt het op den weg der afd. hiervoor te zorgen. In beginsel werd uitgemaakt, dat de werkzaamheden van den heer R. door de afd. zullen worden overgenomen. Later zal wel besproken worden op welke voorwaarden en op welke wyze dit zal geschieden. -De Amajuba-collecte heeft in deze gemeente opgebracht 50 gulden. YJit fle „situatnoourant". Koninklijke besluiten. Tijdelijk benoemd tot botervisiteur I. M. L. Bellaard, te Amsterdam; A. A. Heinhuis, brigadier titulair der rijksveld- wacht te 's-Gravenhage; H. Keizer, wachtmeester der Kon. Marechaussee te Maastricht; H. Crommers, onbezoldigd rijksveldwachter te Groniogen; J. j! H. Grameer te Nieuwer-Amstel; A. A. Al. do Raad, onbezoldigd rijksveldwachter te Helmond. Benoemd tot hoterinspectour G. J. Bioloman, voorloopig Voorzitter van den Nederlandschen Zaivelbond te Vorden. Benoemd tot kantonrechter te Ommen mr. J. L. Frima, thans grilfior bij het kantongerecht te Harlingen; tot rechter te Assen mr. H. J. We3tra, thans rechter to Zwolle. De kapitein 11. A. Jancaon, van het regiment grenadiers en jagers, op zijn aanvrage, met ingang van 1 April, op pensioen gesteld, en het bedrag van het pensioen bepaald op f 2202 'sjaars. Met ingang van 1 Mei, aan den commies der telegraphie van de lste klasse H. J. C. Kunne, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's lands dienst verleend. Een kluclit van Berk Haspels. De „N. R. Crt." schrijft het volgende: „By geruchte hadden wy vernomen, dat de heer Derk Haspels zyn reeds lang geleden aangekondigd Veertigjarig Jubileum niet zou vieren met het Rotterdamsche Tooneelgezel- schap, maar met de „Nederlandsche Tooneol- Vereeniging" te Amsterdam. We hadden het hooren vertellen--en pynlyk had het gerucht ons getroffen. Want al is het Rotterdamsch Tooneelgezelschap óók in den naam het oude, glorieryke gezelschap, dat Haspei's naam mocht dragen, met meer, het is er toch een overbiyfsel, het eenige over- biyfsel van. En we dachten den grooten kunste naar er nog altoos eenigszins mee verbonden. Dus zyn wy hem zelf gaan vragen, of het gerucht waarheid was. En tot ons leedwezen moesten wy vernemen van ja. Wat ia er volgens den heer Haspels gebeurd? Oorspronkeiyk had hy met den heer Van Eysden afgesproken, dat zyn jubileumsvoor- Btelling ln Januari zou plaats hebben. De directeur liet hierover echter nader niets hooren. Eenige malen vroog de heer Haspels hoe het er mee stond, en telkens kreeg hy ontwykende antwoorden. Inmiddels speelde hy enkele malen in en buiten de stad, te Rotterdam voor f 50, buiten Rotterdam voor f 30 per avond. Maar van het jubileum verluidde steeds niets, tot de heer Van Eysden op den 20sten Februari schreef: „Steeds ben ik nog bezig een geschikten datum te zoeken voor uw benefiet-voorstelling." Op het voorstel van den heer Haspels om de geliefde creatie van den Markies de la Seiglière wederom te geven voor zyn jubilé, gaf de directeur in overweging om „Koningen" te spelen, waarom men hem van verschillende kanten had gevraagd. Tevens vroeg hy om condities. De heer Haspels stemde toe in het spelen van „Koningen", en schreef dat hy meende by deze voor hem wellicht laatste gelegenheid wel aanspraak te mogen maken op de helft van de bruto recette in Rotter dam, en 75 per jubileums avond buiten Rotterdam. De heer Hissink, administrateur, antwoordde toen weer dat het de directie beter voorkwam voor het 40-jarig jubileum „Mejonkvrouwe de la Seiglière" te geven, omdat „Koningen" te veel repetities ver- eischte. l)it bevreemdde den heer Haspels wel, omdat beide stukken lang gerust hebben, en van beide de rolverdeeling onveranderd kon blyven. Voorts schreef de heer Hissink, dat de condities van don heer Haspels de directie wat hoog voorkwamen. Hy stelde namens baar voor: voor het jubileum te Rotterdam de helft van de netto ontvangst, na aftrek van f 340 onkosten, en by herhaling buiten Rotterdam f 50 honorarium. De heer Haspels vermoedde, dat zyn vele vereerders ook buiten Rotterdam zeker zyn veertigjarig feest zouden willen by wonen, zoodat do directeur dan wel op volle zalen zou kunnen rekenen. Bovendien herinnerde de heer Haspels den heer Van Eysden er aan, dat deze reeds by de onder handelingen over zyn directeurschap van het Rotterdamsche gezelschap en ook later her- haaldeiyk had gezegd, dat de heer Haspels zich, ook in verband met zyn ziekte, die hem het geregeld optreden onmogelyk maakt, vooral niet bezorgd hoefde te maken over zyn toe komst. Tot nu toe echter had hy in demoei- lyke tyden van zyn ziekte van deze voor spiegeling niet het minste resultaat gezien. De directeur antwoordde nu den 26sten Februari, dat de loop der zaken hem anders handelen onmogelyk maakte, en dat de ver zekering, die hy had gegeven voor 's heeren Haspels' toekomst uit naam van eenige heeren was gedaan. Bovendien wenschte hy nu weer, dat „Mejonkvrouw de la Seiglière" zou gaan. De heer Van Eysden verklaarde zich voorts volkomen bereid om zooveel mogeiyk te doen ln het belang van den heer Haspels. Deze bemerkte echter sedert hiervan niets, tot hy voor enkele dagen smarteiyk werd getroffen door het besluit der directie om zyn dochter, mej. Marie Haspels, niet meer voor het volgend seizoen te engageereo. Dit besluit is er, naar wy vernemen, een van verscheidene. De heer Van Eysden heeft meer leden van het gezelschap niet opkauw geéngageerd, en daarmede zyn directeurs* rechten zeker niet overschreden. Na wat or vroeger over zyn feest waa voorgevallen, - zoo eindigt de „N. R. C." - trof dit besluit het hart van onzen eminenten stadgenoot echter zoo pyniyk, dat hy niet verder in aanraking wenschte te komen met den heer Van Eysden, die inmiddels by het flnancieele voorstel der directie voor de jubileums-voorstelling had volhard. De heor Haspels nam toen het genereuse aanbod van de „Nederlandsche Tooneel-Vereeniging" te Amsterdam aan, om met haar samen zyn 40-jarig jubileum te vieren, waarvan de geheele recette te zynen voordeele zal komen." Verder hoorde het „Hbl.", dat Van Zuylen Jr. evenmin was gereöngageerd, wat hom te meer trof na de woorden, door don hoer Van Eysden by de lykbaar van zyn vader gesproken. Trausvftttl eu Orauje-Vrij»üuit. Het Perskantoor van het Alg. Ned. Verbond te Dordrecht meldt: Uit twee brieven, respectieveiyk den 31sten en den 30 Jan. 11. aan de heeren J. Klazinga, te Wierden en J. W. Gehle, te Amsterdam door hun bloedverwanten uit Zuid-Afrika verzonden, biykt, dat toenraaale do volgende families en personen in Zuid-Afrika nog in goedon welstand waren: de familie Van Oo8trum on de familie Staat te Kafferkraal; Hofman en vrouw te Holfontein; P. van der Meer en W. Kooman van Pretoria, jhr. C. van Foreest van Heiloo en Do Bruyn te* Leeuwdoomskop. Gaarne zou het Perskantoor inlichtingen ontvangen omtrent het lot van Johannes Marinus van der Weyde, die in de 2de helft van Januari 1900 naar Transvaal is vortrokken. Toen reeds langer dan een half jaar geleden het laatste bericht, gedateerd uit Klerksdorp, van hem werd vernomen, behoorde hy tot het commando van generaal Ben Viljoen. Gemeenteraad van Llsse. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig al do leden, behalve de beer M. van der Veld. De Voorzitter doet mededeeling van de volgende iugekomen stukken: a. Mededeeling van Ged. Staten dat machtiging wordt verleend tot bet met de gemeenton Hillegom en Sassenheim gemeenschappelijk aanvragen van concessie voor den aanleg van een telepuoonnot, b. Missive van Ged. Staten, houdende goed keuring van de wyziging der begrootiug voor 1900. c. Idem, houdende mededeeling, dat de aanslag in den Hoofdelijken Omslag van den heer Witboom van Giessendam door hen is teruggebracht van f 150 op f 120. d. lclom dat over 1899 wegens bijdragen in do jaarwedden der onderwyzers is te veel genoten f 50. e. Proces-verbaal der op 11 Maart iilaats gehad hebbende opneming der boeken en Kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat op dien datum in kas was f 147,27 on dat do boeken en bescheiden in orde waren. Al doze stukken aangenomen voor kennisgeving. Do Voorzitter deelt by dit laatste stuk mede, dat hom de noodzakelijkheid is gebleken tot het opnemen van tijdelijk kasgeld en stelt voor op te nemen eon bedrag van f2000 tegen 4l/a pCt. en uiterlijk tot den lsten Augustus a. s. Behoudens goedkeuring door Ged. Staten met algemeone stemmen conform besloten. f. Adres van dr. C. Metzlar alhior, om bolere regeling der geneeskundige armenpractyk. Op voorstel v.\n den Voorzitter aangehouden tot een volgende vergadering. Aan de orde is de benoeming van een onder* wijzer aan de openb. lagere school. De voordracht bestaat uit de heeren: E. H. Amelung te Haarlem, P. Beukoma te Purmerend on P. J. H. Smeets te Lisse. Bij «laats gehad hebbende stemming wordt benoemd ae beer E. H. Amelung. De datum van infunctie-trediDg wordt bepaald op 1 April a. s., terwijl de jaarwedde wordt vastgesteld op/"550, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Thans brengt de Voorzitter in behandeling de concept-voorwaarden, waarop door de gemeenten Lisse, Hillegom en Sassenheim concessie zal worden aangevraagd voor don aanleg eener telephoon. Deze voorwaarden worden, behoudens eemge wijziging, goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voor zitter de vergadering. Gemengd Nieuws. Hoden werd aan de Maatschappy „De Zyi", scheepsbouw- eu reparatiewerf te Leiderdorp, de kiel gelegd voor een stalen baggermolen, lang 25 M., breed 6 M., hol 2.30 M., terwyi de bunlengto 15 M. is. Hedenmiddag omstreeks halféóu brak een koe van een slager aan het keur- lokaal los. Toen het dier in vollen draf eenige. straten was in- en uitgeloopen, kwam het op de binnenplaats van de Meelfabriek aan de Looierstraat terecht, alwaar het door begeleiding van een andere koe weer naar den stal gebracht kon worden. Op twee verschillende plaatsen alhier is gisteravond tusschen tien en elf uren gebruik gemaakt van de gelegenheid, dat een winkel een oogenblik onbeheerd was om den inhoud van de winkellade te ontvreemden, waardoor een bedrag van ongeveer 20 ver loren ging. De feiten zyn ter kennisse van de politie gebracht en deze doet onderzoek. Een achtjarig meisje te 's-Her' togenbosch is aan bloedvergiftiging overleden* Verleden week was het kind, spelende met de poes, door het dier gebeten.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1